Raad van Lisse behandelde de gemeentebegroting "■J ll Kit Prot.-clir. bejaardencentrum, sieraad voor Lisse EEN BEZORGER NIEUWE LEIDSCHE COURANT DO/VDEEDAG 29 NOVEMBER 1962 /"MSTEREN behandelde de raad Lisse de begroting 1963. Vooraf werd op plechtige wijze H.K.II. Prin ses Wilhelmina herdacht. De voor zitter sprak een korte rede uit. Na opening van de gewone verga dering gaf de voorzitter gelegenheid tot het houden van algemene schouwingen. De heer J. P. de Koning (K.V.P gon met het finanoiële beleid. Zonder de Keukenhof-tentoonstelling nooit aan reservevormmg toegekomea althans niet in die mate. zei hij. Het heeft onze instemming, dat deze op brengst niet geheel in de gewone dienst verdwijnt en dat dit jaar een bedrag van 50.000 voor bijzondere doeleinden wordt bestemd. Er is wel eens gesproken over de vorming van een sociaal cultureel cen trum. dooh spr. voelde veel meer voor een overdekte sporthal. Deze zou voor zien zn een grote behoefte. Het aanbren gen van een speelplaats op het Heems kerkplein kreeg de volle waardering. Betreffende de verkeersveiligheid in De Engel lanceerde de heer De Koning de suggestie bij de Beekbrug een tun nel te maken voor het publiek Voort* beperking van de snelheid in de buurt- Er is behoefte aan een overdekt zwem bad. Wij waöhten met groot ongeduld op rapporten van de commissie. Hoe staat het met de watervoorziening ln de Roversbroekpolder?, zo vroeg di' raadslid. intergemeentelijke samenwerking inzake de gasbedrijven kan alleen maar kos tenbesparend zyn. Door samenwerking van de bollenstreekgemeenten moet ook meer industrie worden aangetrokken. De verhoging van de straat- en rioolbelas ting komt de KVP niet onredelijk voor De huren van de woningen in de vrije sector liggen veel te hoog. We moeten niet teveel in deze sector bouwen, an ders gaan inwoners elders een woning zoeken en komt een stroom van buiten Lisse zioh hier vestigen. Kleine groep betalers De heer M. Montagne zei alleen het woord te voeren namens de C.H.U. eD de A.R.P., aangezien de heer Nieuwen- huis wenste te spreken namens de S.GP. Na over personeelszaken te hebbeD gesproken, sprak hij over het financiële beleid. Dit is een voortzetting van hei steeds gevoerde beleid. De verhoging van de riool- en straat belasting werd met tegenzin aanvaard, hoewel enilgsziins gemakkelijker dan een vorige keer. Het moest hem echter van het hart, dat het hoog tijd wordt dat de uitbreiding van het gemeentelijke belastinggebied tot stand komt omdat het niet aangaat tekorten op de begro ting te laten drukken op een betrek kelijk kleine groep betalers. Een tweede belangrijke kostenfactor wordt gevormd door het Qhr. bejaarden centrum „Rustoord". Eeh praohitig voor beeld van wat particulier initiatief en samenwerking tussen verschillende ker kelijke instellingen en de overheid ver mogen. Er is voor onze bejaarden thans mooie gelegenheid in een eigen om geving zichzelf te zijn en tooh middenin de samenleving te staan. Het geld is godd besteed! Laat dit invloed hebben op de begroting, dat is niet erg, zei deze spreker. Men hoort overigens nog wel eens de opmerking dat dit bejaardencentrum hoge tarieven vraagt en meer comfort biedt dan vele bejaarden ooit hebben genoten. Willen deze opmerkers dan terug naar de tijd toen opneming in een oudeman- - of -vrouwentehuis niet veel meer een noodzakelijk kwaad betekende? men onderscheid moeten maken tussen hen die het zelf wel en hen die het niet of niet geheel kuncn betalen? Wanneer we dan nog in aanmerking nemen, dat in verscheidene gevallen woonruimte vrij komt. dat bij ziekte en/of hulpbehoevendheid hulp wordt geboden, kan er dan van „te duur" i gesproken en van „tc zware gevol- voor de begroting? Wanneer dar ook op medische cn sociale gronden op- nemtog van Lisser ingezetenen moet volgen, zullen de kosten voor de over heid geen belemmering mogen vormen. Na de den-ping van de haven wordt de doorbraak Graehtweg-Vierkanl ur- Is er al een kostenrapport voor deze doorbraak? De woningnood blijft besta in. ondanks een groot aantal wo ningen dat weïxl gebouwd. Er worden te weinig woningwetwoningen toegewe- Er is een steeds bredere propagan da nodig om de bloembollenstreek voor langere perioden in hét toerisme in te schakelen. De heer Montagne juichte het toe dat betere straatverlichting geleidelijk tot stand komt. it er zo weinig terechtkomt van in- imeentelijke samenwerking kom' omdat de gemeente Lisse teveel als ge meente met een centrumfunctie wordt gepropageerd, hetgeen in andere ge meenten geen weerklank vindt. Spr. kwam nog terug op het zwem bad, Hoe staat het met de plannen? ten waarschuwen. Hij zei nadrukkelijk dat, wanneer ook tussentijds gelden vooi opneming van bejaarden nodig zijn, deze zeer zeker worden verstrekt. Wat het woningprobleem betreft meukte de heer Van Leeuwen op, dal velen naar Lisse komen, omdat het typr woningen door de Lissenaren in de la gere klassen niet betaald kan worden Dat is naar zijn mening niet juisi. Wat gaat er met het plan-Blokhuis ge beuren? Hij vond de toon van B. en W in de nota bitterder dan ooit. Is men al op het geringe contingent ingesteld"' Het zwembad: wat willen we nu? Een zwembad waar grote wedstrijden gehou den kunnen worden? Komt het in de Poelpolder? De heer H. Nieuwenhuis sprak als af gevaardigde van de Staatkundig Geref Partij. Hij was uiterst kort in zijn be schouwing en maakte enkele opmerkin gen van principiële aard naar het in zicht van de S.G.P. Hij waarschuwde voor de grote som inen (/27.000> die voor het sportpark besteed worden en was er op tegen dat het park op zondag wordt gebruikt Voorts vond hij het niet juist, dat d- Koninginnedag almeer vervaagt en hei Oranjecomité feesten organiseert die een kermisachtig karakter dragen. Wat df Keukenhof betreft zei hij. dat deze ten toonstelling een grote reclame voor hei vak is. dodh hij verzocht, er bij het be stuur van Keukenhof op aan te dringen de tentoonstelling op zendag te sluiten Woningbouw Ir A. J. Paardekoper (KVP) hield een beschouwing over de ruimtelijke or dening. Deze gemeente staat voor dt aanpak van een nieuw element in d' ruimtelijke ordening, n.l. de realisering van een zelfstandige woonwijk Poelpol In de afgelopen 17 jaren zyn 756 wo ningwetwoningen gerealiseerd, 346 pre miewoningen en 230 woningen in de vrüe sector. Dit betekent, dat de wo ningwetbouw bijna 57 pet vertegenwoor digt, hetgeen, gezien de samenstelling van de bevolking naar inkomstenklas- sen, als redelijk en reëel is te beschou wen. Hij betreurde de forensenontwik keling beslist niet en was ervan over tuigd, dat dit ten goede komt aan de gemeenschap. Spr. bepleitte intergemeentelijke sa menwerking op -het terrein van de ar beidsgelegenheid door industrievestiging, ln welke gemeente dan ook. Voor in dustrie zou hij ten zuiden van de 1ste Poellaan zo spoedig mogelijk terreinen willen openen. De winkelgalerij bij de Heul keurde hij af als versnippering. Het raadhuis blijve in het centrum dei- gemeente. De heer E. den Hollander (CHU) de het woord over de verkeersveilig heid en toornde tegen de bromfietsers die een ander tot last zijn. Een woord sprak hij voor de Bescherming Burgerbevolking. Hij stelde voor op de Stationsweg een tijdelijke parkeergele genheid te maken voor winkelend pu bliek op de Hereweg of op de Hereweg gelegenheid te geven aan één zijde te parkeren. Wat de woningbouw aangaat had hij geen bezwaren tegen verdere hoogbouw. De heer Broxsterman (KVP> bracht de nieuwe watertarieven ter sprake achtte het voorgestelde systeem i juist. Hij wilde een eenvoudig systeem en zette uiteen op welke wijze dit der veel moeite is in te voeren. De neer Mens (KVP) hield een korte beschouwing over een nieuw raadhuis. Antwoord De avondvergadering ving aan met het antwoord van het college van B. ei op de beschouwingen. Aan het adres van de heer H. Nieu wenhuis zei de voorzitter, dat het col lege respect heeft voor iedere overtui ging, doch dat de samenstelling van Lisse s bevolking zodanig is, dat het col- :ege respect heeft voor ieders overtui zondag te sluiten niet kan voldoen De heer Montagne kreeg ten antwoord, dat wat de personeelsbenoemingen be treft B. cn W. rekening willen houden met de geloofsrichting van degene die een bepaalde sleutelpositie inneemt, doch beslissend is die niet. Alleen be kwaamheid is beslissend. De uitlatingen van de heer Montagne over het opnamebeleid van het bejaar dencentrum „Rustoord" gaven B. en W gelegenheid op te merken, dat een be paalde grens moet worden aangehouden. De heer Montagne vroeg de grens met grote soepelheid te hanteren, waarop de burgemeester zei, dat een werkelijk noodgeval altijd opgenomen zal worden. Sterk reageerde de voorzitter op de uitspraak van de heer J. P. de Koning, ;en sporthal belangrijker is dan een sociaal cultureel centrum. Dit laatste er noodzakelijk, want er is in Lisse geen behoorlijk vergadergebouw In de Roversbroek zullen enkele lan- arns bijgeplaatst worden. Wat de wo ningbouw betreft wil men trachten de contingenten 1963. 1964 en 1965 ineens krijgen en in 1964 uit te voeren in het plan-Poelpolder. Alphen aan den Rijn Raadsagenda Voor de morgenavond in Alphen den Ryn te houden raadsvergadering is een agenda van niet minder dan punten vastgesteld, die waarschijnlijk vrijwel alle met een hamerslag zullen passeren. De volgende voorstellen ko men in behandeling: Aankoop van de percelen Juliana- straat 37. 39, 41. 43. 45, 47 en 51 van A. L. Oudenes en D. Baas; aankoop van perceel trottoir in de Hooftstraat A. Verduijn; aankoop van een ceel grond van A. G. v. d. Sloot: koop van bouwgrond van J. H. Nijveld te Waddinxveen: wijziging van het be sluit van 29 mei 1959 tot verkoop var bouwgrond aan de Woningbouwvereni ging Eensgezindheid: uitneming uit hel grondbedrijf en inbreng in het elektrici teitsbedrijf van een perceel grond de Prunusstraat: vaststelling vergoeding kleuterscholen (resp. exploitatievergoe ding) bijzondere scholen en huurver- goeding over het jaar 1961; huren en ir gebruik geven ten behoeve van hei kleuteronderwijs van een lokaal onder de Salvatorikerk: voorlopig vaststellen het bedrag der uitgaven voor het openbaar, lager onderwijs over het jaar 1961: wijziging van het besluit, rege lende de bezoldiging van de vakonder wijzers aan de openbare lagere scho len; benoemen in vaste dienst van de heer P. E. Jens als vakleraar (muzikale vorming) aan de openbare school voor ulo; vaststellen van de vergoeding in gevolge art. 101 van de lo-wet over idem vergoeding vakonderwijs 1958; verzoek van het bestuur der bijz. school voor glo aan de Zaalbergstraat verhoging van het bedrag per leer- voor de leerlingen van het 7e 8e leerjaar over een gedeelte van 1! verlenen van medewerking voor Morgen opent mr. Klaasesz Dynamiet Na de heer Montagne voerde de heer P van Leeuwen (P.v.d A.) het woord Het beleid zag hij als een voortbordu i op het srtamien van vorige jaren Het dynamiet van vorige jaren is e» Hem was ter ore gekomen, dat het bejaardencentrum „Rustoord" veel be woners heeft, die niet uit Lisse komen zou ook verband houden met de tarieven. Hiervoor meende hij te moe- MORGEN zal mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, het prot.-Chr. bejaardencentrum „Rustoord" aan de Achter weg officieel openen. Naar dit ogenblik is verlangend uitgezien. Een pe riode van ruim zes jaar voorbereidingen is nu voorbij en het vinden van de juiste vorm van samenwerking vereiste veel hoofdbrekens. Alle be sluiten van enige betekenis moesten door de samenwerkende kerkeraden worden goedgekeurd. Met de gemeenteraad bereikte men overeenstem ming over het zich garant stellen voor een geldlening, de Kerken stelden daartegenover op hun beurt een belangrijk bedrag. Architectenbureau Leen Tol tc Lisse kreeg opdracht een ontwerp te maken Na herzieningen en wijzigingen kwam tenslotte de goedkeuring af. Bovendien kreeg men toestemming voor de bouw acht kleine en drie grotere bejaar denwoningen in de omgeving van hel bejaardencentrum. De firma H. Kors- ivagen en Zonen te Leiden voerde het werk uit. Bijna twee hectare grond werd aan gekocht van de oud-Lissenaar C. Blok huis. Dat men „ruim in de grond zit" komt enerzijds het geheel van het com plex ten goede en biedt ten tweede de mogelijkheid tot eventuele uitbreiding Want vooral voor de bejaardenwonin- ^en bestaat veel belangstelling. Deze woningen zijn centraal verwarmd en hoewel de bewoners geheel zelfstandig zijn, kunnen zij bij ziekte of om ande redenen hulp van het „grote huis" ontvangen. Men kan ook. uiteraard te gen betaling, maaltijden uit het ver zorgingshuis betrekken. het bejaardencentrum zijn zeveD- tlg eenpersoonskamers en zeven twee persoonskamers, voorts een aantal ver trekken voor het personeel en logeer kamers voor familieleden van de be woners. De vertrekken hebben unifor me vloerbedekking en vitrage e«> di Stichting heeft op alle kamers divan bedden doen plaatsen. Tussen de ka mer en de gang heeft men een kleli keukentje en een eigen toilet. Er is een ruime gemeenschappelijk) recreatiezaal, gezellig ingericht, en eei keuken met moderne machines. In de omgeving daarvan liggen de anderi dienstvertrekken en het magazijn, d< linnenkamer en ruime kelders me boxen waarin de bejaarden hun koffers e.d. kunnen opslaan. Voor degenen het trappen lopen moeite kost. i: een lift in de hal aangebracht. Voorts is er natuurlijk centrale verwarming. De warme maaltijden worden geza- melijk bebruikt, doch de broodmaaltij den gebruikt men op de eigen kamers Tijdens het koffiehalfuurtje 's morgen? wordt de post uitgedeeld, bij de warme maaltijden gaat de directrice voor in gebed en men zingt een psalm of ge zang. Vrijheid In de middaguren, tot 3 uur. 1: rusttijd. Overigens is men tot elf avonds vrij in het kiezen van ppen voor bezoeken. Willen de jaarden zelf wat later thuiskomen een uitje, dan kunnen zij de directrici om de sleutel vragen. Men streeft er naar in het huis de grootst mogelijke vrijheid te handhaven. Bij ernstige ziekte kan men op df ziekenzaal door deskundige bejaarden verzorgsters worden verpleegd. Alle kamers zijn aangesloten op de telefoonlijn van de deelnemende Ker ken. Men kan dus via de kiesschijf in contact treden niet de vertegen woordigers van alle Kerken in Lisse Voorts is er op iedere kamer eer radiotoestel, op tien kamers zijn ei televisietoestellen. De Hervormde Gemeente heeft de helft van de kamers van het huis ir gebruik, de Gereformeerde Kerken er Gemeenten in Lisse gebruiken geza menlijk de andere helft. Niet alle be woners van het huis zijn Lissenai Toen het gebouw klaar was. waren nog niet voldoende aanvragen uit Lisse zelf. zodat men 'n aantal bejaarden buiten kon opnemen. Het gebouw ligt dicht bij het centrum van Lisse. vlak bij kerken en bushalten. Bollen voor Sjoukje Als tegenprestatie voor het feit dat Sjoukje Dijkstra op Koninginnedag het startschot loste voor de wielerwedstrij den in het Gemeentelijk Spotpark, heb ben zes leden van het Oranjecomité tweeduizend bloembollen in de tuin van de familie Dijkstra geplant. Dit werd zeer op prijs gesteld. Sjoukje was in En geland. doch de planters hebben een gezellig uurtje gepraat nadat de bollen erin zaten. De heer Dijkstra komt in het voorjaar een film tonen van de tuin en een paar films over Sjoukje. veranderen van inrichting van de bij zonder school voor b.l.o. van de Martha- Stichting; medewerking voor anderen van de vloeren in twee lokalen van de bijzondere school vo( het Sint Jorisplein; wijziging raadsbe sluit van 20 juli 1955 betreffende het verlenen van een jaarlijkse subsidie de kosten van het werk onder de georganiseerde jeugd door de „Stichting wijk- en jeugdcentrum Lage Zijde der Herv. Gemeente van Alphen zoek van de muziekvereniging ,Arti et Religioni" om bij het subsidiëren de plaatselijke muziekverenigingen de nonnen te hanteren, die daarvoor zijn aanbevolen door de vier landelijke fe deraties van harmonieën en fanfares: vragen van verlenging der Koninklijke goedkeuring op de verordening gingsrechten; idem op de verordening rioolbelasting: uitbreiden van de deel neming der gemeente in het aandelen kapitaal van de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten; aangaan geldleningen in het jaar 1963: opnemen kasgeldleningen en krediet kening-courant 1963, aangaan rekening- courant overeenkomst met de gemeen telijke dienst voor sociale zaken be treffende de sociale werkplaats en in zake het beleggen van de reserve var de werkplaats bij de gemeente; wijzi ging van het Algemeen Ambtenaren reglement en van de Arbeidsovereen komstenverordening; vaststellen van een nieuwe verplaatsingskostenrege ling, benoeming van een lid bestuur van de Stichting Oud Alphen omgeving wegens periodieke aftre ding per 1 januari 1963 van de heer W Geerlof, lid van de raad, die door B. en W. opnieuw wordt aanbevolen. Wedstrijdschaatsers bijeen Sinds enige tijd heeft de Rijnstreek er een afdeling bij van wedstrijdschaat sers, ondergebracht in de „Nederlandse vereniging tot bevordering van het hard rijden op de schaats", afdeling Rijn streek. Gisteravond kwamen de leden in hotel Toor onder leiding van voor zitter A. Kromhout bijeen voor het be spreken van het wedstrijdschema en df training op de Jaap Edenbaan in Am sterdam. De heer Kromhout mocht een flink aantal jongelui uit de Rijnstreek wel kom heten, iets wat niet te verwonde ren is. Immers de afdeling is e menvoeging van de verenigingen phen aan den Rün en Bodegraven met de opzet gezamenlijk de belangen van de wedstrijdrijders te kunnen behartigen. Bij het bespreken van de financiën bleek, dat de begroting een tekort aan wijst van rond de ƒ400 en dat wit men eerst wegwerken. Daarom werd beslo ten de leden elke week voor de rit naar de training in Amsterdam een extra bijdrage te vragen. Voorts zullen dona teurs worden ingeschreven, die de ver eniging willen steunen. Het bestuur zal een ontwerp maken voor reglement en statuten. Besloten werd twee maal per jaar (ijs en weder dienende) clubwedstrijden te houden op de wedstrijd-baan in Bode graven. Alle leden zijn verplicht aan deze wedstrijden deel te nemen, tenzij men door ziekte of werk/aamheden ver hinderd is. Men zal op de wedstrijddag van de eigen vereniging, niet elders aan wedstrijden mogen deelnemen, dan al leen op uitnodiging van het bestuur van de landelijke organisatie. De training in Amsterdam zal plaats vinden onder leiding van de heren E. van 't Oever en Joop Koeleman. Na de rondvraag en de pauze hield de heer E. van 't Oever een lezing over het wedstrijdrijden en de techniek ervan. Promoties bij Samsom Met ingang van 1 januari van het vol gend jaar zullen bij uitgeverij N. Sam som N.V te Alphen aan den Rijn twee medewerkers worden bevorderd tot ad junct-directeur. Het zijn de heren ir F Hartzema, leider van het technisch be drijf aan de Margrietlaan, die sinds 16 februari 1957 aan het bedrijf is verbon den en de heer J. Raatgever, hoofdadmi nistrateur. die op 15 maart 1938 bij de uitgeverij in dienst trad Jongen gewond Op de hoek Lijsterstraat—Talingstraat werd gisteravond de tienjarige J. de Graaf met zijn fiets aangereden door een personenauto, waarbij de jongen verwon dingen opliep. Na behandeling door dok ter Sornet kon hij naar zijn woning wor den vervoerd. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. „Acht jaren in Berlijn" De leden van de afdeling Alphen aan den Rijn van de Bond van Plattelands hebben gisteravond in hotel Toor. samen met de Hollandse Maat schappij van Landbouw en de jongeren organisatie, onder leiding van de presi de Plattelandsvrouwen geluis- een lezing mr dia's, die werd gehouden door baronesse A. Schwartsen- berg-Wit uit Muiden. De baronesse sprak over haar achtjarig verblijf in Berlijn. Met veel belangstelling hebben de tal rijke dames geluisterd naar de interes sante lezing. Gemeenschappelijke rouwdienst Vrijdagavond om acht uur zal in de kapel aan de Hooftstraat een gemeen schappelijke rouwdienst van Gerefor meerden en Hei-vormden worden gehou den in verband met het overlijden H.K.H. prinses Wilhelmina. Nutskleuterschool voor „lioge zijde" Reeds vele jaren tracht het bestuur van de Nutskleuterschool te Alphen den Rün ook aan de „hoge zijde" schoolgebouw te verkrijgen teneinde in de behoefte te kunnen voorzien var gezinnen, die graag hun kinderen bet neutrale onderwijs willen laten volgen. Er is enige jaren geleden opdracht ver strekt aan architect P. Groenhart een school te ontwerpen op een terrein, dat gelegen is achter de Amalia van Solms- straat Dezer dagen is bericht ontvangen, dat met de bouw van deze school mag wor den begonnen. Als alle formaliteiten op de normale wijze kunnen worden ver vuld, dan mag worden aangenomen, dat september 1963 de jeugd van de hoge zijde deze nieuwe school kan gaan be zoeken. Volgens het plan omvat de school 2 lokalen. Er is een uitbreidingsmogelijk heid met een derde lokaal geprojecteerd Elk lokaal heeft een eigen entree met garderobe, toiletruimte en wasgelegen heid. zodat het kleine kind in zijn we reldje alleen met zijn eigen entree heeft maken. De aanbesteding van de school zal maandag a.s. in hotel 's Molenaarsbrug plaats hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN Remonstrantse dames hielden geslaagde verkoopavond Ds. J. G. Paardekooper heeft gister avond de opening verriaht van de ver koping van zelfgemaakte goederen door de vrouwen van de Remonstrantse Kring, die in het kerkgebouw is gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de in-te- rieui vernieuwing van het gebouw. Dc bezoekers konden het bezichtigen en kopen van de vele waardevolle tafel lakens. servetten, wandkleden e.d. af wisselen met het drinken van een kopje koffie De verkoping verliep zeer ge animeerd en de opbrengst bleek geens zins tegen te vallen. De heer G. van Leeuwen, die de avond sloot richtte zijn dank speciaal tot de weduwe Klaverweide, die hij de Mies Bouwman van de Kring noemde, van wege haar vele goede werk. KOVDEKÉRK a. d. RIJN Reis naar Zuid-Afrika In het Verenigingsgebouw hield de afdeling Koudekerk aan den Ryn-Ha- zerswoude (Rijndijk) van de Christen vrouwenbond een huishoudelijke ver gadering, geleid door de presidente, me vrouw Van Vliet-Sonneveld. In haar openingswoord herdacht de presidente het overlijden van prinses Wilhelmina. „Een Koninklijke Moeder ging heen. Wij mogen God danken voor wat Hij ons ln prinses Wilhelmina heeft geschon ken." Het programma voor deze avond was veranderd in verband met dit overlij den. Mevrouw Van Vliet hield een korte meditatie over het onderwerp: Adnrents- vraag. Hierna sprak zij een dankwoord tot mej. Wille, die als penningmeeste- resse zitting in het bestuur heeft gehad, maar wegens vertrek deze functie moest neerleggen Mevrouw Van Doorn beschreef oü schilderachtige wijze haar reis naar Zuid-Afrika. Zij schetste de moeilijkhe den voor de blanken, gezien hun nume rieke minderheid. Een vergadering van een zustervereniging had zij met genoe gen bezocht. Mevrouw Van Doorn be sloot haar boeiend verhaal met het voor lezen van Psalm 122 in de Zuidafrikaan- se taaL De presidente meende zich de tolk van alle aanwezigen te weten toen zij de spreekster dankte voor haar prachtige besohrijving, waarna zij haar een atten tie aan'bood. Medegedeeld werd. dat de kerstwij din-gsavond zal worden gehouden op 19 december, samen met de gerefor meerde vrouwenvereniging. ALPHEN AAN DEN RIJN De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor direct voor gedeelte Oudhoornseweg. Ongev. 150 exemplaren Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen bij onze agent de heer C. Deelstra, Pieter Floriszstraat 154 Alphen a. d. Rijn. Telefoon 2339. WOUBRUGGE V ierambachtspolder Voor de ingelandenvergadering v Vlerambachtspolder, onder voorzitter schap van de heer W. den Hertog, in Het oude Raedthuys gehouden, bestond veel belangstelling. De verkoop van een stuk grond aan de oostzijde van de verlengde Nokweg werd goedgekeurd. Over het belangrijkste agendapunt, de Woudsedijk, wisselde men breedvoerig van gedachten. Tenslotte werd met al gemene stemmen besloten over te gaan tot aanbesteding van de verbetering van deze weg, onder voorbehoud dat daar bij niet boven de begroting wordt uit gegaan. Aan de verbreding en verbe tering van deze vijf kilometer lange dijk, gelegen gedeeltelijk ten zuiden van de Braassemermeer, werken onder meer mede Rijnland, de Cultuurtechnische Dienst, de Provinciale Waterstaat en de gemeenten Woubrugge en Ter Aar. AL* deze weg eenmaal voor het gemotori seerde verkeer geschikt gemaakt is, zal een fraai polder- en merengebied wor den ontsloten. Ledenvergadering van de CBTB-afdeling In Het oude Raedthuys werd onder leiding van voorzitter C. Rijlaarsdam een geanimeerde ledenvergadering gehouden van de C.B.T.B., afd. Woubrugge cn om streken. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van penningmeester T. de Boer gekozen de heer B. Vergunst jr. te Nieuwe Wetering. Na de pauze hield de heer S. Baar een causerie over actuele aspecten van het land- en tuinbouwbeleid. Spreker had ernstige bezwaren tegen de jongste re geringsbeslissingen inzake de landbouw. Dat de zuivelprijs met één cent is ver laagd. is geenszins te rechtvaardigen. Bovendien schept de overheid veel te weinig ruimte aan de boeren om hun bedrijfsvoering te moderniseren en hun concurrentiepositie op de buitenlandse markt wordt evenmin verstevigd. Tenslotte werd van gedachten ge wisseld over het jaarfeest en een even tueel te organiseren uitstapje in het ko mende jaar. SL Nicolaasfeest het kader van de «middenstands actie van de WOMI, werden in Hel oude Raedthuys twee kindervoorstellin gen gegeven. De Sint was persoonlijk aanwezig om te trakteren. Verder trad op het gezelschap The Melody Mixers uit Rotterdam Het programma bestond uit goochelen. Bij de uitgang errassing. Bejaardensoos 7 jaar In het clubgebouw van de speeltuin herdacht een vijftigtal leden van de be- LISSE Bazaar uitgesteld In verband met de nationale rouw wordt de bazaar van de Christelijke Ge reformeerde Kerk. die op 30 november zou worden gehouden, tot nadere datum uitgesteld. HAZERSWOVDE Telegram aan Koningin Het gemeentebestuur van Hazerswou de heeft in verband met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina ee legram verzonden aan de Koningin met de volgende inhoud: „Namens gemeente raad en bevolking van Hazerswoude be tuigen wij Uwe Majesteit en Haar Huis eerbiedig onze diepgevoelde deelneming bij het verlies dat Uwe Majesteit trof in het overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wilhelmina en ver zekeren Uwe Majesteit dat de nagedach tenis van Prinses Wilhelmina eerbiedig en dankbaar in onvergankelijke herinne ring zal blijven voortleven." Herdenkingsbijeenkomst Op vrijdag 30 november om 8 uur wordt in de Hervormde kerk te Hazers woude een bijeenkomst gehouden tei herdenking van H.K.H. Prinses Wilhel mina. Sprekers zijn burgemeester A Smit, ds. G. Jonkers, Hervormd predj- kant. ds. N. W. van den Hout. Geref predikant, en pastoor J. B Oudijk van de r.k. parochie aan de Groenendijk. jaardensoos het zevenjarig bestaan van de sociëteit. Namens de Plattelands- Boot speciaal welkom die bejaarden, die na de ontruiming van het plaatselijke rusthuis tijdelijk élders vertoeven. Voorts begroette zij de echtgenote van de burgemeester en ds. G. Overgaauw. Mevrouw Van Wageningen herdacht in korte trekken het leven en sterven van prinses Wilhelmina. Nadat men onder het genot van en kele consumpties gezellig bijeen was geweest, schaarden allen zioh aan een broodmaaltijd, met ds. Overgaauw als tafelpresident. De rest van de avond bracht men ge zellig door o.m. met een wedstrijd in hersengymnastiek met vragen over het oude Woubrugge. Mejuffrouw A. de Graaf en de dames Schijf-Versluis en Vrolijk-Van Ieperen wonnen een prijs. Ten slotte zong men het eigen soos- lied, waaf-na de heer G. Verkade na mens de bejaarden een dankwoord sprak. Bij het naar huis gaan ontvingen alle aanwezigen een surprise. LISSF. Philatelica vergaderde Dinsdagavond kwam de afd. Lisse van Philatelica bijeen in gebouw „Oase" in de Bondstraat. Voorzitter Gehrels kon weer nieuwe leden welkom heten. Hij bracht voorts verslag uit van de lande lijke algemene vérgadering, waar hei nogal warm was toegegaan: een afdeling was in opstand. Overigens wist hij veel goeds van deze vergadering te vertellen. Er was een ware St. Nicolaastafel aan gericht waarvan de lekkernijen bij lo ting een weg vonden naar verscheidene leden. Voor de postzegelveiling bestond dit maal niet zoveel animo. Bij de rond vraag werd geïnformeerd naar de cir culatie van de rondzendingen. Dit moet met de grootst mogelijke accuratesse ge schieden. waartoe de voorzitter aller medewerking inriep. De penningmeester, de heer G. Segers, deelde mede dat het Jaarfeest op 11 de cember. te houden in De Nachtegaal, een avond zal worden met een goed pro gramma. Woningnood Haarlemmer meer schrikbarend Er was gisteravond grote belangstel ling voor de vergadering van de dorps vereniging Lisserbroek. Er werd 1 mi nuut stilte in acht genomen wegens het overlijden van prinses Wilhelmina. Voorzitter G. Kroon wees er op. dat scholieren van de h.b.s. tc Lisse en Hoofd dorp fietsen zonder achterlicht. De ouders werd verzocht hierop scherp toe te zien. Gelukkig wordt de bermsloot gedempt. De aangrenzende bewoners moeten nu meewerken over eigen terrein de werk zaamheden te doen uitvoeren. Er komt een dubbel riool voor de sloot in de plaats. De dijk langs het Kanaal wordt verbe terd. Ieder wordt verzocht alles zo netjes mogelijk te houden en geen afval meer in het kanaal te gooien. Wethouder C. van Stam hield een cau serie over de woningnood in de Haarlem mermeer. die nog schrikbarend is! Hij is geschrokken van dc situatie. Hy heeft de indruk, dat de woningnood in de Haar lemmermeer eerder toeneemt dan ver mindert. Spr. had waardering voor mi- l" zün beleid. Hy Sfeer in 'l De Nieuwe Leidsche" er in J

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13