coldrex JOACHIM VERDRIJFT VERKOUDHEID RADICAAL! KOERIERS EEN VRIJE ZATERDAG EEN VRIJE ZATERDAG dohyfral 1.39 90 98 1.28 53 1.29 53 Ons Sint Nico laas cadeau B. de KONING NIEUWE LELDSCHE COURANT 4 DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 Cliff Michener lachte honend. „En jij denkt, dat mijn lezers dat zullen geloven?", vroeg hij uit dagend. „Misschien denk je. dat olifanten nog in telligenter zijn dan Amerikanen, maar dat is een verkeerde opvatting. Wij waren al weg uit Kongo vóórdat er geschoten werd! Het was een mooi idee. Frankie, maar sorry, hef klinkt tè fantas tisch!" De aandrang om te gaan schreeuwen werd hevi ger. maar Byrd kneep zichzelf en zei op een zacht-overredende toon: „Jammer. Cliff, ik had je graag deze primeur gegund. Maar dan bel ik Marshall wel op. Je vergeet, dat ik je aangeboden heb orn het te bewijzen! Ik wil samen met je naar dat gebied gaan en je de olifanten laten zien!" „Op welke vervloekte stunt zit jij te broeden?", snauwde Cliff. „Ik maak me onsterfelijk belache lijk, als het verhaal niet waar is. Welke bewijzen heb je?" ..Om negen uur morgenochtend vertrekt er een vliegtuig van Idlewild, je zult vannacht dat eerste artikeltje nog moeten schrijven. Cliff. Je hebt on derweg gelegenheid om dat beetje slaap in te De stilte duurde langer dan de vorige maal. Iemand haalde zijn neus op. Frank hoorde een aansteker knippen. Hij zei spottend: „Steek een sigaret van me op, Cliff!" Met een poging om zijn opwinding nog te be dwingen. vroeg de journalist: „Durf je te wedden. Frank?" „Waarom zou ik dat niet durven, Cliff?" „Durf je te wedden vier tegen één, dat je het hele verhaal verzonnen hebt?" Zonder aarzeling zei Frank Byrd: „Als jij 250 dollar durft te zetten, zet ik er duizend tegen. Cliff. Akkoord?" ..Akkoord!" zei Cliff. Frank Byrd verzond een telegram naar Kisenyl. in het grensgebied tussen Kongo en Ruanda- Urundi. Zijn agent daar was een beroepsjager, ge naamd Albert Maeckelbergh, die alle safari's in dit gebied voor Safari-tours organiseerde en de jagers uit Amerika in de gelegenheid stelde om od een comfortabele manier het gewenste wild te schieten: olifanten, buffels, zebra's, leeuwen, lui paarden Hij bracht hen in zijn jeep naar het jachtgebied rondom het Albertpark. Daar had hij inlandse helpers, die voortdurend op de hoogte bleven van de verblijfplaatsen van uitgebroken wild. Hij nam één van die helpers in zijn wagen en reed regelrecht naar de streek, waar de dieren zich ophielden. Al naar gelang het soort wild. stelde hij zyn gasten verdekt op of zette met zijn jeep een achtervolging in over de vlakten van het savanmagebied. Alleen de jachtluipaarden waren in staat, het tegen de jeep op te nemen. De anti lopen en zebra's gaven de strijd al na enkele kilo meters op en lieten zich doodschieten. De olifan ten deden nauwelijks een poging om te vluchten. Zelfs bij het naderen van dit dodelijk gevaar ble ven ze voornaam. Ze draafden op 'n sukkeldrafje uit de koers van de auto en als dat niet hiep. doordat de jeep zijn koerswijzigde. bleven ze met wap perende oren staan, de bul voorop. De jeep stopte op enkele tientallen meters afstand, maar de motor bleef draaien, voor het geval de jager misschoot. Soms bleven ze een tijdlang wachten, totdat de bul zich een beetje draaien zou. waardoor er een meer kwetsbare plek van het reusachtige lichaam bloot kwam. En zelfs dan schoten de jagers dikwijls mis. Albert Maeckelbergh schouderde dan snel zijn ge weer en gaf het genadeschot, voordat de olifant zijn stormaanval inzette Verbouwereerd staarde Albert Maeckelbergh naar het telegram, dat een negerjongen van het plaatselijke postkantoor hem gebracht had. Hij las en herlas de tekst en schudde verbijsterd zijn hoofd, want de inhoud ging boven zijn begrip. „Arriveer donderdag de veertiende stop verlan gen groot aantal olifanten te zien stop journalist in gezelschap stop Frank Byrd, SafaTi-TOURS, New York". Maeckelbergh had in de ochtendzon op zijn barza gelegen, temidden van zijn handelswaar. (Wordt vervolgd N.Z.H. actie open liet dorp Het personeel van de Noord-Zuidhol landse Vervoermaatschappij heeft van morgen een uurloon beschikbaar gesteld De directie verdubbelt dit en deed de toezegging bussen ter beschikking te stellen om te zijner tijd de uit haar ver voersgebied afkomstige invaliden naar Het Dorp te vervoeren. De acht perso neelsverenigingen van N.Z.H. hebben elk uit eigen kas 100.- beschikbaar gesteld SASSENHEIM Accu leeg en geen rijbewijs Gisteravond had op de Leidse Vaart een ongeluk plaats. Omstreeks zeven uur reed een personenauto op een andere personenauto, die zonder verlichting langs de kant van de weg stond. Beide auto's werden vrij zwaar beschadigd. Bij onderzoek bleek, dat geen van de twee inzittenden van de stilstaande auto in het bezit was van een rijbewijs. Ze stonden langs de kant omdat hun accu KATWIJK AAN ZEE Gebruik geneesmiddelen Politienieuws Op de Zeeweg is een 24-jarige brom- fietser tegen een boom gereden. Hij moest in het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden opgenomen. Zijn toestand is thans zodanig, dat geen direct levens gevaar aanwezig is. Doordat één van 'de bestuurders geen voorrang verleende ontstond op de krui sing Boslaan-Meeuwenlaan een botsing tussen twee personenauto's. De gevolgen bleven beperkt tot ernstige materiële schade. Schipper vrijgesproken De 40-jarige schipper J. van Duyn uit Katwijk aan Zee. die voor de arrondis sementsrechtbank te Den Haag heeft te rechtgestaan. omdat hij onvoldoende toe zicht zou hebben uitgeoefend op de toe stand waarin een fornuis aan boord van zijn schip verkeerde, waardoor een 31- jarige matroos uit Katwijk werd ge dood. is vanmorgen vrijgesproken van het ten laste gelegde. Opbrengst De huis-aan-huiscol!ecte ten bate van het Nederlands Oorlogsgravencomité (Klaprooscollecte) bracht f 141,87 op. geheel leeg was. waardoor ze dus ook niet konden verlichten. De auto was gis termorgen hun bezit geworden. De twee jeugdige broers waren afkomstig uit Arnhem. Waarschuwing van dir.-generaal „Gezien het toenemende aantal berich ten over een mogelijke vruchtbeschadi- gende werking van geneesmiddelen li het thans noodzakelijk erop te wijzen, dat het gebruik van geneesmiddelen ge- durende de z.wangerschap niet anden dient te geschieden dan op voorschrift van de behandelende arts'. Deze waarschuwing heeft de directeur, generaal van de volksgezondheid, prof P. Muntendam, vanmorgen medegedeeld in verband met een onderzoek na werking van enkele geneesmiddelen dat thans gaande Is en waarover binnenkort mededelingen kunnen worden verwacht. Nijverdal bleef op peil Bij de Koninklijke Textielfabrieken Nijverdal-Ten Cate is de gang van za- ken, de moeilijke toestand in de textiel, industrie in aanmerking genomen, niet onbevredigend. Garen- en weefselpro- dukties. afleveringen voorraden en orders in r* nber even hoog als eer tevoren. de winstmarges zijn mede door oplopen van kosten kleiner. Personeel gevraagd O In Rusthuis „Zonneweel de". Oranjelaan 2, Oegst- geest, wordt door onvoor ziene omstandigheden gevr. zelfst. huish. hulp. Verpleeginrichting ..Zon newende", Boerhaavelaan 2. teL 52821 vraagt meisje voor de huishouding. Verpleeginrichting „Zon newende". Boerhaavelaan 2. tel. 52821, vraagt verpleeg- Weduwnaar met kinde ren vraagt gelovige alleen staande vrouw of weduwe, zonder of met een kind ten huwelijk. Thuis na 7 uur. J. v. d. Laaken. Comman deurslaan 43, Katwijk - Rijn. Aantrekkelijke bijver dienste aangeboden voor o.a. weekincassowerkzaamheden. Borgsom vereist. Brieven on der no. 5013 bur. v. blad 0 Evangelisten gevraagd. Het Interkerkelijk Evangeli satie Convent („J.E.C.") zoekt medewerkers(sters) v. „huis aan huis" arbeid. Zelf standige werkkring. Aanm. Evangelisatie en Zendings huis „Eliëzer", 's-Graven- hage. Maretakstraat 26. Tel. 321241 (v. inl.) Het Bestuur. 0 Wfj vragen oudere mevr. genegen onze oude moeder, die geestelijk gezond maar lichamelijk licht gebrekkig is te verzorgen. Werkster is aanwezig. Inl. bij mevrouw Koet. E. v. Hoogeveenhof 6 te Leiden of br. aan J. Koet, Pr. Hendrikstr. 155 te Den Haag. Personeel aangeb. Alleen zijnde dame, 59 j., zoekt plaatsing in de huish. Br. no. 5011 bur. v. d. blad. Te huur qevraacvl 0 Jong echtpaar z.k. zoekt per 1-1-1963 woonruimte in Leiden. Brieven no. 5010 bur. blad. Te koop aanaeb. 0 Motoren, scooters cn bromfietsen. Nu spot goed koop om zelf op te knappen. Motor en scooter onderde len. Motoren voor skelter- bouw. Val-beugels enz. V. d. Mey, Middelweg 29 Leiden. 0 Sleutels bijmaken! Lips, Yale, auto-, kontakt- en voordeursleutels. Klaar ter wijl U wacht. Kachelpijpen ellebogen, haard aansluitin gen en alles voor uw haard en kachel. Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 7-9-4, Leiden Telefoon 26627. 0 Boetscerklci, 25 cent per kilo, per 25 kilo 3.75 ..De Verfton", Hogewoerd 75. Te lefoon 26621. Leiden. 0 Autobanden. Wij zijn weer ruim gesorteerd in luxe. truck, tractor en ban den voor landbouwwagens. Zowel nieuw als gebruikt. Sterk concurrerende prijzen, H. Hövig, Hoge Rijndijk 1, Zoeterwoude. Telef. 01710 25517. 0 Dames horloges: 17 steens ancre uurwerk, schokvrij (incabloc) 20 micron goud doublé, één jaar schrifte lijke garantie 39.75. Klem- bandhorloge: goudkleurig eloscaal (10 st. cyl. uur werk) in luxe cassette 29 75 Uurwerkkliniek, Leiden, beste speciaalzaak alléén Lage Rijndijk 8. 0 'n Horloge?? Koop bij vakmensen. Teleurstelling uitgesloten. Alle reparaties worden in eigen werkplaats uitgevoerd, dus 100% service. Reeds voor 28.75 een a/cerhorloge. 12 steens, schokvrij, waterproof Uur- wgrkkliniek, Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaal- 0 Harmonium aangeboden met doorlopende harp, eiken kast. Mooi instrument, 's Av van 7.30 tot 10 uur Hoog- landsche Kerkkoorsteeg 6. Leiden (bij de Hooigracht). 0 Aangeb. tweeling kinder wagen. blauwe kleur. i. g. st Pasteurstr. 48. Leiden. 0 Te koop groot poppen- huls. Geheel ingericht. Prijs 25.Te zien Waaigat 16, Katwijk aan Zee. Diversen 0 Verloren. Maandagmid dag tussen 5.005.30 uur een kleine geruite weekendtas: gaande van station naar Vreewijkstr. Tegen goede be loning terug te bezoigen. Mej^. Ligtvoet, Vreewijkstr. 9 0 Woensdagmarkt. Zeer leuke trappelzakkon 1,98; kleuterpyama's ƒ2.98; noorse sokken ƒ1,98; twee paar 2.50; nylons, iets aparts 1,25; pracht heren flanel len ƒ4.98 nu 3,75. Boter markt t.o. Lunchroom Snijers 0 ..Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen straat 16. Tel. 26854. 0 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de .Vrouwensteeg. 0 Woensdagmarkt. Leuke damespyama's tot 50 7.98 nu alle maten ƒ5.98; heren- pyama's, alle maten 5.98 leuke jongens- en meisjes- pyama's; vlotte nachtjapon nen 4.98. Botermarkt t.o. Lunchroom Snijers. Japie. 0 Woensdagmarkt. Wij ge ven bij aankoop gulden op al onze textiel- goederen geheel gratis eei paar prachtige nylons ca deau. Charmeuse onderjur ken tot 48 ƒ2.98. Botermarkt t.o. Luchroom Snijers. Japie. 0 Grote plastic pop ƒ2.98. Stevige kwaliteit, onbreek baar plastic. Zeer grote maat kleed, schattig jurkje, scho 40 cm. hoog. Geh. aangekleed schattig jurkje, schoentjes, sokjes, broekje. Alleen met advertentie 2,98. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Tractor aanhangwagen samen 1.98. Groot formaat 40 cm. lang. Onbreekbaar plastic. Prachtige kleuren. Alleen met deze advertentie geheel compleet in plastic verpakking v. ƒ1.98. I.VA, Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Cadeau! Bij aankoop van een accordeon, de koffer ca deau en 3 mnd. gratis les! Korevaarstraat 5. Showroom le etage. 0 Cadeau! Bij aankoop van een gitaar, een foudraal ca deau. Gitaren vanaf ƒ35, Korevaarstraat 5. Showroom le etage. 0 Cadeau! Bij aankoop van een gitaar boven ƒ60,een elektrisch element cadeau. Korevaarstraat 5. Showroom le etage. 0 Breuklijders! Breuklast? Herniaplast! Uw meest idea le hulpmiddel uit Zweden. Folders in gesloten brief bij Instituut F.B.St., Amorsplein 2. Maastricht, tel. 04400-19838. 0 Kegelspel compleet 1,50. Zacht onbreekbaar plastic. Groot lormaat. Negen ge kleurde kegels met 2 ballen, ■pakt in plasticzak. Al leen met advertentie voor 1,50. IV A., Haarlemmer- t 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Kinderservicsje 50 ct. Ge heel van zacht onbreekbaar plastic, vier koppen en scho tels. theepot, suikerpot en melkkan. Alleen met adver tentie compleet voor 50 ct. I.V.A., Noordeinde 43, Lei- 0 Dambord m. stenen 98 ct. Mooi stevig dambord, samen compleet stel mooie hou ten damstenen 98 ct. Alleen verkrijgbaar met inlevering van deze advertentie. I.V.A., Haarlemmerstraat 43 Nova, Noordeinde 43, Leiden. Prachtige theebeurs 4.98 Prima vulling en overtrok ken met fraai gebloemd plastic (afwasbaar). Diverse fraaie decors. Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. 0 Kinderstrijkplanken ƒ2,25 Extra grote maat ƒ3.98. Kin- derstrijkboutjes. waarmee echt gestreken kan worden ƒ1,19 en ƒ1,69. Deze strijk- boutjes zijn compleet met metalen onderzetter. I.V.A., Haarlemmerstr. 43 Nova. Noordeinde 43, Leiden. 0 Kinderschommel 2.98. Compleet met stevige tou wen, veilig voor Uw klein tjes door houten leuning. Voor de groteren: turngar- nituur, geheel compl. f 6.95. Alleen bij: I.V.A., Haarlem merstraat 48; Nova, Noord einde 43. Leiden. 0 Stofzuigers v.a. 115. Bij ankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude Fa Dusoswa. Turfmarkt 1-3. telefoon 24409. 0 Gaat u trouwen of heeft een nieuwe woning? Kre- ieten voor iedereen tot 5000. voor aanschaf meu bilair. woningtextiel. Vraag' gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen. Post- 137! Rotterdam. S Grote schoolborden 3,98. ooi stevig houten school bord compleet op standaard, ruim 1 meter hoog 3,98. Zware rieten poppewagens. flinke maat ƒ5,98. Metalen wandelwagen 9.95. I V-A.. Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Kinderfornuisje 98 ct. Flinke maat. Kan echt bran den. Geheel compleet met branders, pannetjes en bak vormen in luxe doos. Alleen met deze advertentie 98 ct IVA Haarlemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43, Leiden. 0 Plastic kruiwagen 1.98. Leuke kleuren, soepel, on breekbaar plastic. Geeft niet af, geen splinters, ideaal voor kleine kinderen. Nor male maat 1.98, grote maat 2.98. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordeinde 43. Leiden. 0 Race-auto. vliegtuig, men voor 1,50. Onbreekbaar plastic. Groot formaat. Zeer luxe afwerking. Vastgestelde prijs 2,48. Nu met deze ad vertentie auto-vlxegtuig sa men 1,50. I.V.A.. Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43. Leiden. 0 Woensdagmarkt. Dames hemden kort mouwtje ƒ2,98; gemoltonneerde directoirs 2,98; leuke cocktail schort jes 1,98 nu 1,25; flanellen lakens 1-pers. vijf gulden, twee stuks 9 gulden. Boter markt t.o. Lunchroom Snijers 0 Compl. Sint- en Piet- te huur. Desgewenst met grimeren Vroegtijdige be stelling gewenst. Toneelkap per Van Velsen, Haarlem merstraat 234. Tel. 20714. 0 Tafelzilver. Cassetten zil verpleet of ander tafelbestek met eeuwig durende garan tie. 30% korting. Wij zenden gaarne prijs en afbeelding. Brieven no. 4978, bur. blad. Kinderrijwielen v.a. f 49.50 portrijwielen v.a. f 89.- Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-2- 3. Telefoon 24409. 0 Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel Simca, V.W. en DAF Bierman's Automobielbedr., Oude Singel 66, Leiden. Tel. 34403. Kampeercadeaus, lucht bedden, veldbedden, slaap zakken, kampeertafels, buta- gasapparaten. Pannensets en tuinparasols enz. enz. en Van Delft geeft het voor de helft Steenstraat 45. 0 Grote uitverkoop!! Poppen 1,25. Kleurboeken 15 cent Auto 1,25. Honderden luxe voorwerpen. Textiel enz. te gen belachelijke prijzen. Rad van avonturen. En pr. kof fie op de grote bazar 1962 in Gebouw Prediker, Janvos- sensteeg. Donderdag, vrijdag zaterdag tot des avonds uur geopend. De Molen- Alleen deze week geven voor Sint transistor radio strijkijzer of koffermachine cadeau bij aankoop van cen trifuge. Gem. bet. Inl. Post bus 244. Sport- cn Kampecrhuis Delft is een begrip voor kampeerders, voetballers, judoka's, ballerina's, schaat- gymnasten, winterspor- snz. en Van Delft geeft de helft. Steen str Uniek tweelaags-tablet MET VITAMINE C! ORANJE LAAG: bevrijdt de neus van verstopping stilt pijnen. WITTE LAAG: verdrijft koorts - bevordert snel herstel - geeft extra weerstand normale verpakkino f. 1.75 r' Ino f. 3.25 OOK ONS PERSONEEL WIL GAARNE Wilt u deze week nog KOLEN in huis? Dan uiterlijk woensdag bestellen OOK ONS PERSONEEL WIL GAARNE Wilt u deze week nog OLIE in huis Dan uiterlijk woensdag bestellen Naar de wintersport. Be zoek onze grote wintersport showroom. Uniek voor Lei den. o.a. Fischer ski's, berg schoenen, skischoenen, ski jacks, skibrillen, skiwanten, skipantalon, skibenodigdhe den, skistokken enz. Sport- huis van Delft. Steenstr. 45. Van Delft geeft het vooi de helft. Voetbalschoenen - Adidas - Puma - Quick - Maestro - Ungary v.a. 9,75 Voetbalkousen Voetbalbroeken Shirts v.a. 7,f 3,8 ïo. 45. B Originele Amerikaanse ipijkerbroeken, o.a. Lee. Wrangler, Bronco, Apache. Amerikaans spijker over hemd 6.95. Sporthuis Van Delft. Steenstraat 45. Van Delft geeft het voor de helft Skischoenen. Verhuur van skischoenen a 0,75 per dag ibespreek tijdig). Sporthuis Van Delft, Steenstraat 45 te ftVan Delft geeft het voor de helft. Club- en school- staals, 2 mtr. lang (extra zwaar) 8.95. Sporthuis Van Delft. Steenstraat 45. 0 Van Delft geeft het voor de helft. Parka s flegerkleur) 59.50. Duffel coats (Krantz Duffel) Houtje en Touwtje 57.95. Leder- Vinyljas( zw. gevoerd) f 42.50. Helanca pantalons v.a. f 23,95. Sport huis Van Delft. Steenstr. 45 2.75. Trainings pakken v.a". 21,95. Sport huis Van Delft, Steenstr. 45. Van Delft geeft het voor helft. Judopakken (orig. Japans) v.a. 15.50. Judo slippers v.a. 2.25. Judo- tassen 5.50. Judo-banden f 3,95. Sporthuis Van Delft, Steenstraat 45. Van Delft geeft het voor de helft. Gymnastiekpakjes f 5,75. Gymnastiekblou- /.a. 1,75. Gymnastiek schoenen v.a. 3,15. Ballet pakjes v.a. 6,75. Ballet schoenen v.a. 3.50. Spitzes f 19.75. Sporthuis Van Delft. Steenstraat 45. 0 Van Delft geeft het voor de helft. Wij zijn overtuigd dat wij de grootste collectie schaatsen hebben. Dames schoenschaatsen v.a. f 37.95 Hockeyschaatsen v.a. 41.75 Noren met schoenen 65,-. Schaatsbeschermers 4.25. Sporthuis Van Delft. Steen- straat 45. 1 Winter 1962!! Nog niet ergeten? Bij ons hoeft U •ij een strenge winter niet in de rij te staan voor schaat sen. Onze winkel is 25 mtr. diep. Sporthuis Van Delft Steenstraat 45. 0 Vermager zonder moeite net Gracial, 50 dragees f 1,98 Bij apoth. en drogist. 0 Loopt (J moeilijk? Tob) dan niet langer! Wij hebben schoenen in 8 breedte-maten zowel met ingebouwde steun als voor losse steunzolen En de prijs valt bijzondei mee: van 26.90 at. Sindt 37 jaar. Beter lopen bu „De Vooruitgang" kopen! Haarl straat 192 (D. Burgerjon) Gedipl. Voetspecialist. 0 Wat kost het! Bedden reparatie, 1-persoons vanaf 18.50, 2-pers vanaf 24.90 met damast. De 3 Eenen. Haarlemmerstraat 111, Tele, foon no. 23867. 0 Duolox interieurmatras, Zomer- en winterkant, 15 j. garantie, 1 pers. v.a. f 49.50, 2 pers. v.a. f 79.50. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111 Telefoon 23867. PRIJZEN PETROLEUM (haardolie voor oliehaarden) tot 100 liter 21 d p. I. boven 100 liter 19'/2 d. p. I. VER. VAN OLIEHANDELAREN IN LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIËLE PUBLIKATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 28 NOVEM BER a.s. voor EERSTE oefening onder de wapenen komen wordt een aantal EXTRA-treinen ingelegd. Deze dienst plichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats ver trekken. dat zij op het betreffende station aansluiting heb ben op de voor hen bestemde EXTRA-TREIN. De dienst plichtigen, die hun plaats van opkomst niet met een dezer hierna genoemde treinen kunnen bereiken, moeten reizen met treinen van de NORMALE DIENSTREGELING. In gevolge hun lastgeving moeten zü dus reizen met de EERSTVOLGENDE reisgelegenheid nè 06.59 uur. EXTRA-TREINEN LEEUWARDEN—VUGHT: Leeuwarden v. 8.07 - Heeren- -een v. 8.28 - Wolvega v. 8.37 - Steenwijk v. 8 48 - Meppel 8 59 - Zwolle a. 9.17 v. 9.33 - Deventer v. 9.59 - Zutphen 10.14 - Arnhem v. 10.45 - Eist v. 10.58 - Nijmegen v. 11.07 Wijchen v. 11.17 - Oss v. 11.30 - 's-Hertogenbosch v. 11.48 Vught a. 11.53. GRONINGEN—BERGEN OP ZOOM: Groningen v. 8.20 - Assen v. 8.39 - Hoogeveen v. 8.58 - Zwolle v. 9.32 - Amers- foprt v. 10.19 - Utrecht CS v. 10.40 - Geldermalsen v. 11.03 •Hertogenbosch v. 11.24 - Tilburg v. 11.45 - Breda v. 12.05 - Bergen op Zoom a. 12.45. NIJMEGEN—ROERMOND: Nijmegen v. 11.14 - Vierlings beek v. 11.42 - Blerick v. 12.01 - Venlo v 12.05 - Tegelen 12.13 - Roermond a. 12 29. AMSTERDAM—BERGEN OP ZOOM: Amsterdam CS v. 9.18 - Haarlem v. 9 36 - Heemstede-A. v. 9.42 - Leiden v. 10.15 - Den Haag HS v. 10.29 - Delft v. 10.38 - Schiedam 10.47 - Rotterdam CS v. 10.57 - Blaak v. 11.02 - Zuid v. 1.06 - Dordrecht v. 11.20 - Roosendaal v. 11.47 - Bergen op Zoom a. 11.58. AMSTERDAM—EINDHOVEN: Amsterdam CS v. 9.04 - Muiderpoort v. 9.11 - Amstel v. 9.15 - Utrecht CS v. 9.52 - s-Hertogenbosch v. 10.24 - Vught v. 10.31 - Eindhoven 10.50. ROOSENDAAL-AMERSFOORT: Roosendaal v. 8.13 - Dor drecht v. 8.41 - Rotterdam-Zuid v. 8.53 - Rotterdam CS v. 9.18 - Noord v. 9.25 Gouda v. 9 42 - Utrecht CS v. 10.18 - Den Dolder v. 10.30 - Socstduinen v. 10.35 - Amersfoort 10.41. ROTTERDAM—EINDHOVEN: Rotterdam CS v. 9.42 - Blaak v. 9.47 - Zuid v. 9.51 - Dordrecht v. 10.06 - Breda v. 10.26 - Tilburg v. 10 44 - Eindhoven a. 11.15. ra »cofnp/eet«||| i'iassH LÏ~£J 'n preek zus 'n preek zo DOOR HENK DE JONG aardigste anekdoten ovar preken en predikanten van aller- slag - een boekje vol gezonde 62. „De eerste prijs?" herhaalde Joachim ver dwaasd. „een vliegtuigongeluk dat een eerste prijs krijgt, zoiets vreemds heb ik nog nooit gehoord." Niemand luisterde echter naar Joachim, men werd volkomen in beslag genomen door de kransen. Eerst kreeg tante Kea er een, compleet met handdruk, daarna volgde Joachim. Besmuikt keek Joachim wat er op de bijbehorende sjerp gedrukt stond. „Hulde aan het bruidspaar," riep hij plotseling yerbaasd uit. Er ontstond enige consternatie onder de juryleden. Een bleek jurylid kwam hem op een kussentje „Uiterst pijnlijk," sprak de gebrilde heer. „hoe kan aandragen, die bloemist zich nou zou vergissen". „Een plastiekje van onze landgenoot Gniffelmans „Duizend maal excuus," riep de voorzitter smekend zoals u ziet," sprak hij tot Joachim, naar Joachim, terwijl hij zich het zweet van het voor- „Op het oog een gewoon keisteentje misschien, hoofd wiste. De gebrilde man kreeg de gelukkige inval om de linten van Joachims krans te scheuren. „Zo is het beter", sprak hij warm. „En nu zal ik u de eerste prijs laten overhandigen." maar het is meer. Méér omdat het gevonden is door Gniffelmans zelf die, na lange aarzeling besloot de volmaakte vorm ervan niet te schaden. Daar moeten wij hem zeer dankbaar voor zijn." De omstanders vingen een beschaafd applaus aan. Joachim nam het steentje gelaten in ontvangst. ALS U OUD WILT WORriN...* moet U proberen zo lang mogelijk jong te blijven. En jong blijft U als U ge-zond eet. Vlees is gezond en goed eten, dus besteedt daaraan alle aandacht. WIJ HEBBEN VOOR ALLE DAGEN ATTRACTIES e o 1 HAMSCHIJVEN fVllld I kil van ecnie nam heel veel vlees: per 500 gram 1.59 en 100 gram HAM I 100 gram BOERENMETWORST/ 1 Vi KG. HAKJES OF 500 GRAM VERSE WORST hiermee maak je tvige win tererwtensoep 500 GR. KWALITEITS GEHAKT desgewenst met gratis kruiden en zout Door de geweldige hoeveelheid die 's woensdags wordt omgezet is het alleen mogelijk zo'n kwall- teitsprodukt voor zo'n prijs te leveren. 250 GRAM LEVERWORST zo heerlijk, hier komt U beslist op terug. 500 GRAM HACHEEVLEËS 250 GRAM ROOKWORST de smaak hiervan is een begrip TAST TOE Lange Mare 90-94, Hogewoörd 19, Vijf Meiplein 144 Telefoon 24885-24639 23390 25031 EEN LEUKE VERRASSING wacht u in de zaak waar St. Nicolaas reeds 87 jaar zijn cadeau's haalt. WANT bij uw aankopen van ƒ10,- contant ontvangt u tot en met 5 december een BADSTOF GASTEN DOEKJE met 2 BIJPASSENDE WASLAPJES (winkelwaarde ƒ1,25) CADEAU! Bij uw aankopen van ƒ25,- contant ontvangt u GRATIS EEN LUXE BADDOEK van een bekend merkfabrikaat (winkelwaarde ƒ4,25) en.... bij uw contante aankopen van ƒ100,- geven wij u EEN PRACHTIG ONTBIJTSET (tafellaken met 6 bijpassende vingerdoekjes) winkelwaarde ƒ13.90, CADEAU! GOEMAAT Doe aan ml| een teken ten goede fri de boekhandel verkrijgbaar. G«b. f 8.90 N.V. QEBR. ZOMER KEUNINGS UITGEVERSMIJ WAGENINGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4