<s 711NSLOFF0V/ PIET 10° ROXY De beste sigaret^ in de fleurigste verpakking: Wisselwerking tussen dermatologie en andere wetenschappen ;,TEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 24 NOVEMBER 1962 lende wiens Zijn God. ot de at hij i gaat d. En nder- God Iringt is als grote wist, u hoofd betreft, dat dt ndighe- laatst* >oft stil omstec ;.rtRert besloK sltuat) chills Bleis- te Rol hij te Lei hij in rt: „Di in Vac ieder.:: e tach- twaalf- Agenda voor Leiden en Den Haag Zaterdag Waaggebouw, 9 uur v.m.—10 uur n.m.: Tentoonstelling poppen uit verzameling der Koningin t.b.v. restauratie Chr. Ge- len Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Schweyk in de tweede wereldoorlog". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.l.v. George Szell; solist: Henryk Szeryng, viool. Diligentia, 3 uur: Alfred Brendel, Zondag Stadsgehoorzaal, 10.30 uur: Dpcn Deur- werk, Herv. Gemeente, M. G. H, den Haan en A. Huigens over moeilijkheden met gehandicapte kinderen. Oosterkerk, 7 uur: Open Deurdienst. Herv. Gemeente o.l.v. dr. P. L. Schoon- heim, met lichtbeelden over Egypte. Maandag Bevrijdingskerk (Zuidwest), 8 uur: Evangelisatiesamenkomst, spreker dr. G. Toornvliet, zang mej. F. Faassen en gebr. Spaargaren. Stadhuis, 2 uur: Raadsvergadering. Pieterskerk, 4.15 uur: Herdenking 3 november '40 Leidse universiteit; spreker prof. dr. P. A. H. de Boer, decla matie mevrouw H. Querido-Pimentel. De Doelen, 8 uur: Feestelijke jaar vergadering Leidse Amateurfotografen m.m.v. Revuegezelschap John van Haar lem. rp, Irene, 8 uur: Opvoe ring „Maria Stuart" van Schiller. Gemeentehuis. 8.30 uur: Raadsverga dering. Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: India se dansgroep Uday Shankar. Kurhaus Paviljoen, 8.15 uur: De Nieu we Komedie met „Mariekcn van Nieu- megen". Diligentia. 8 uur: Meyer Rosenstein. Binnenhof, Rolzaal, 8.15 uur: Zangreci tal Vito de Taranto. Dinsdag Foyer Gehoorzaal, 8 uur: Feestavond Chr. Oratoriumvereniging „Con Amore" tg.v. 50-jarig bestaan. Old Dutch. 8 uur: Expogé, kapelaan H. J. M. Stoelinga met kleurendia's. .Academie, 4.15 uur: Openbare les dr. C. Romers, lector in de organische che- nie. Rijksmuseum van Oudheden, o iltir: fi'of. dr. P. J. R. Modderman over: „Pre historische verkenningen in Syrië". g, Gebouw K. en -W., 8 u.: Ned. Opera o.l.v. Alberto Erede: „La Forza del Destino", van Verdi. Diligentia, 3 uur: Het Saarlands Ka merorkest o.l.v. Karl Ristenpart, m.m.v. Nicanor Zabaleta, harp. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Senta Benesch, cello, en Henk Byvanck, piano. Woensdag Stadsgehoorzaal, 2 en 3.30 uur: Rotter dams Philharmonisch Orkest, jeugdcon- cert Pieterskerk, 7.15 uur: Avondstilte. Boerhaave-restaurant, 8 uur: Kynolo- genvereniging „Rijnland", mevrouw M. Donath-Leeuwen over: „Kynologische problemen van deze tijd". Geref. jeugdhuis, 8 uur: Leidsche Ver eniging van Postzegelverzamelaars. Den Haag, Kon. Schouwburg. 3.15 uur: Toneelgroep Centrum met „Moord- Gebouw K. en W., 8.15 uur: Het Re sidentie-Orkest o.l.v. Elie Poslavsky; so list: Jo Juda, viool. Diligentia, 8 uur: Orchestra San Pietro a Meyella oJ.v. Renato Ruotolo. Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Het Saarlands Kamerorkest o.Lv. Karl Ristenpart m.m.v. Nicanor Zabaleta, harp, voor K. en O. Oegstgeest Irene, 7.30 uur: Die renbescherming, gevarieerde avond. Den Haag. Kurzaal. 3 uur: India se dansgroep Uday Shankar. Vrijdag Schouwburg, 8 uur: Gemengd Kunst abonnement K. en O., Elisabeth Ander sen, Guus Hermus en Henk van Ulsen in „Meesters der vertelkunst". Boerhaaverestaurant, 8 uun Onderwa ter Jagers Club, diavertoning. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Jubileumavond P.C. i L. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Schweijk in de Tweede Wereldoorlog". Diligentia, 8 uur: Edmund Kurtz, cel lo en George van Renesse, piano. Gemeentemuseum, 8.15 uur: Jeugdor kest Haganum o.l.v. A. B. M. Bruns, m.m..v. Jan Schmitz, orgel. Zaterdag Bevrijdingskerk, eind Montgomery- straat, 7.30 uur: Avondgebed van Her vormden en Gereformeerden. Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 u.: Werkgroep Haagsche Comedie met „Het gedwongen huwelijk" en „Improvisatie": 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tocht naar het duister". Kurzaal, 8 uur: John Cottrane Kwar tet. Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Het Re sidentie-Orkest o.l.v. Alberto Erede; so list: Tibor Varga, viool. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Scotland Yard neemt de uitdaging aan (14 jaar); donderdag: In de schaduw van de guil lotine (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Tiare Tahiti (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Knock on Wood (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 urn-): Onder Diratenvlag (14 jaar); donderdag: Johnny Gitaar. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Baby's groeien nooit aan een boom (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De drie waarheden (18 jaar). Apotheken Geopend voor spoedgevallen apotheek tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, teL 21060 De dienst van apotheek R. van Brees' Smallenburg te Leiderdorp wordt Eveneens door deze apotheek waarge nomen. Leidse veemarkt Door de koude meer wolvee en minder varkens aangevoerd TAE schapenmarkt was gisteren druk bezet. YVeer een paar honderd meer ■*-' dan vorige weck Dat zal wel te danken zijn aan het koude weer en vooral aan de sneeuwval. Toch was de handel vlug en werd alles opge nomen. Onze wekelijkse mededeling, dat het op de Leidse schapenmarkt goed gaat, kan ook deze week worden herhaald. De aanvoeren zijn tel kens groot en de handel vlot. Zijn wij goed ingelicht, dan zijn er dit jaar al circa 16.000 schapen meer aangevoerd dan over dezelfde periode van het vorige jaar. En als wij de voorzitter van het P.V.V.. de heer Joh. de Veer, mogen geloven (en niemand twijfelt aan hem), dan gaat de schapenmarkt te Leiden nog een goede toekomst tegemoet, immers Frank rijk vraagt steeds meer, nu nog tegen ruiling van rundvee straks in E.E.G.- verband zonder dat. Notering: vette schapen: f 85-f 110; vette lammeren f 100-f 130. Handel vlug en prijshoudend. In tegenstelling tot het wolvee was de aanvoer van biggen en lichte varkens: door het winterweer kleiner, vooral de biggen kunnen slecht tegen de kou en de sneeuw. Daarbij komt nog, dat de handel in slachtvarkens niet zo wild gaai. De opgewekte stemming der laatste we ken is erg geluwd. Ook voor de zware varkens en de zeugen verliep de handel maar traag, door een flauwe export. Dinsdag in Leiden een kleinere aan voer met een redelijke handel, over het algemeen konden deze week door het kleinere aanbod de prijzen zich hand- Gisteren lagen de prijzen op de beurs Notering: slachtvarkens: slagervarkens: tot f 1.84; zeugen; f 1.35-f 1.40: lichte var kens: f 75-f 95; biggen: f 38-f 42-f 48. Leidse E.H.B.O. had lustrumfeest Op 25 november a.s. zal de Konink lijke Nederlandse Vereniging voor E.H.B.O., afdeling Leiden, haar 6e lus trum vieren. Ter gelegenheid hiervan werd gisteren in de Stadsgehoorzaal een feestavond gegeven, voorafgegaan door een receptie. Tot degenen, die het bestuur 'hun felicitaties aanboden behoorden o.a. de heer Hagendoorn, commandant van de brandweer, dr. Bazuin, directeur van de G.G.D., de heer Erades (BR.), de heer Harteveld (3 Oct. Vereeniging), en afgevaardigden van de Kat'h. E.H.B.O. en db eerste Leidse E.H.B.O.-brigade. Het tweede gedeeelte van de festivi teiten werd geopend door de heer J. C. Sleijser, voorzitter van het lustrurncomi- té. Deze richtte nog enkele woorden tot de voorzitter van de vereniging, de heer J. Slegtenhorst. Hij bood hem een enve loppe met inhoud aan. Het geld zal worden gestort in het materiaalfonds. De rest van de avond werd gevuld met het gezellige cabaret van Coos van de Velde „Alle Hens', waaraan mee werkten Groetje van Schaik, Emmy Rijn bergen, Henk Bavink en Nick Nicholls. Henk Bavink bespeelde de accordeon en imiteerde hierop diverse orgels en orgeltjes. Hij bracht ook de stemming in de zaal met een vrolijké potpourri Het wel en wee van eeu Amsterdams ateliermeisje werd door Greetje van Schaik bezongen. Clown-sneltekenaar Nick Nicholls ver raste de aanwezigen met zijn streepjes mot kneepjes en geintjes met lijntjes. Voor de conférences zorgde Coos van de Velde zelf. Ook ontpopte hij zich als een uitstekend goochelaar. Geassis teerd door Emmy Rijnbeken goochelde 'hij voor de liefhebbers een drankje naar keuze te voorschijn. De diverse schets jes ontbraken ook nu weer niet en tot slot zongen alle medewerkers liedjes uit „De Jantjes". Rundvee: De weide-periode is thans wel voor het groot-vee afgesloten. Toch was de aanvoer van groot-vee gisteren ongeveer gelijk aan die van de vorige week. Het zijn over het algemeen slechte weken geweest. Het P.V.V. heeft deze week laten we ten, dat de boeren hun vee maar thuis moeten laten. Alle berekeningen en ver wachtingen hebben gefaald. Het wil niet. ondanks de export naar Spanje en de invries van runderen met toeslag. Geen mens begrijpt er iets van! Notering: melkkoeien: handel kalm. f 600-f 1000; vare koeien: handel stug, f 360-f 780; vette koeien: handel lui. f 2-f 2.90 per kg gesl. gew. Jongvee: pinken: kalm. graskalveren: stil; nuchtere kalveren lui, alleen de vette kalveren- deden 'het tamelijk goed met een hogere notering n.l. f 1.80-f 2.60 per kg lev. gew. Kaas: handel goed. Goudse 1ste kwa liteit tot f 2.44; Leidse 1ste kwaliteit tot f 2.60. Toneelclub T.O.P. niet 'n Wespennest De toneelclub T.O.P., een onderafdeling van de personeelsvereniging „Sleutelring" hield gisteren in het Antoniusclubhuis een toneelavond voor haar collega's van de Rijksbelastingen. Het spel ,,'n Wespen nest" van J. van der Weiden en H. Bak ker, is, hoewel humoristisch, geen blij spel. Er komen soms langdradige dialogen in voor. Daardoor kon het stuk vooral in het begin de aanwezigen weinig boeien Dan was er nog de plankenkoorts van sommige spelers. Men zat op een enkele uitzondering na te vast aan de rol er kon sommige misslagen van de mede spelers niet opvangen. Er vielen vooral ir het begin enkele „gaten", omdat met name C. L. J. Laman als Hans Nijhoff nogal een? haperde. De heer M. Wolvers als Fred Verduin, probeerde enkele on regelmatigheden op te vangen en hij was het dan ook. die meer vaart in het spel bracht. Het verhaal is nogal ingewikkeld. Fred Verduin heeft het zo druk in zijn fabriek, dat hij geen vakantie kan nemen. Hij vertelt zijn vrouw echter, dat het slecht gaat en dat hij geen geld aan een reisje kan uitgeven. Zij schrijft dan een adver tentie, waarin ze het huis open stelt pensiongasten. Hier is Fred op tegen, het kan niet meer afgezegd worden. Hans Nijhoff, Fred's vriend en een vrijgezel, komt ook nog logeren en moet zich wel via allerlei verwikkelingen als meneer Verduin uitgeven voor de pensiongasten. Fred neemt Hans' plaats in. Dan komen de pensiongasten. Hoewel men wel enige bezwaren tegen het stuk en het spel kan hebben, kwamen er toch vele leuke momenten in voor, waar de aanwezigen smakelijk om konden lachen. Oratie prof. Siertsema Mej. prof. dr. B. Siertsema, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de Afri kaanse taalkunde, In het bijzonder met betrekking tot de talen van West-Afrika, zal vrijdag 7 december om 4.15 uur in het Groot Auditorium haar oratie hou- Slof f. 10.-G^s3-Paks doos f. 3.- Officiële publikalie VRIJSTELLING VERPLICHTE AVONDSLUITING VOOR LEVENSMIDDELEN Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten ten aanzien van de levensmiddelenwinkels vrijstelling te verlenen van het verbod, vervat in ar tikel 2, onder c, van de Winkelsluitings wet 1951, op 26 november 1962 van 21.00 tot 21.45 uur voor het in ontvangst nemen van bijdragen ten behoeve van de stich ting „Het Dorp", zulks onder voorwaar de, dat geen verkoop van waren plaats AMBTSAANVAARDING PROF. DR. M. K. POLANO Dr. C. Romers, benoemd tot gewoon lector in de organische chemie, hoopt op dinsdag 27 november om 4.15 zijn openbare les te houden. i toch kostte ons dat nog 900. verbinding niet tegelijk bij de res- Heél veel mensen zullen zeg- tauratie werd aangelegdNu er zelf voor zorgen en GfE PRATEN tegenwoordig TS~OOS KUKLER, voorzitter van nogal eens over de televi- Sempre Avanti en boi>endien sie. De mensen komen 's avonds dirigent van Jong en Jolig, zat gen: die lui van Sempre Avanti moeten de deur niet meer uit, zeggen ze met de generale repetitie nog in zitten op fluweel met twee van betalen", dan, en je krijgt ze nergens meer het vooruitzicht al hevig te ver- die uitverkochte zalen. Moet u de warm voor. Wij lachen daar ge- langen naar woensdagavond half rekeningen eens zien! We komen woon om! Deze week twee keer twaalf als ook de twee uitvoerin- op die twee avonden ruim f 600 een uitverkochte stadsgehoorzaal, gen achter de rug zouden zijn. Zó tekort. Onze toernee door het land de komende weken nog voorstel- U/E KIJKEN naar boven. Hoog boven ons manipuleert op „de brug" de toneelmeester met de enige nog vrije „trekker". Hans van Oosterom helpt hem een handje. „Een geweldige vent, die Hans", zegt voorzitter Kukler, „één brok fantasie. Hij heeft alle décors op z'n geweten". Toen ik tussen de bedrijvigheid door even met die fantastische Hans van Oosterom neerstreek op de orgelbank, hoorde ik, dat al het décormateriaal 10 zetstuk ken en vele attributen is ver vaardigd in een lege kas van bollenkweker C. de Haan, vlak bij het Groene Kerkje in Oegst geest. Dat heeft verscheidene vrije zaterdagen en nachten gekost. De jonge regisseur, die als gra fisch ontwerper op een Haagse cliché-fabriek werkt, sprak met een enorme flue de bouche over Sempre Avanti en de nieuwe show( waarvoor ook Wim van Ark teksten schreef en die zo'n 80 man op de been brengt). Maar zodra ik wat meer van Hans zelf wilde weten, lachte hij fijntjes. „Ze noemen me nu wel regisseur maar ik vind de benaming „spel- moe was hij. „Je weet gewoon niet moet dat weer goed maken. Ze leider" veel beter. Met ons allen wat je allemaal op je hals haalt kunnen je het ook zo lekker voor- doen we als amateurs ons best met zo'n show", zei de man, die rekenen: die stadsgehoorzaal kost zo'n $how te doen slagen". Wim de Boer liet de „doekjes" overdag als lokettist van de P.T.T. je „slechts" f 335 per avond. Ge- „Dat bollendoekje is toch om even zakken, die hij van tevoren in het kantoor aan de Aalmarkt loof het maar niet! Met alle bij- dóór te lichten?", zo kwam to- al aan de trekkers had bevestigd, onder meer de a.o.w.-uitkeringen behorende kosten zoals drie ver- neelmeester De Boer ons gesprek Er werd gepraat over een „bol- uitbetaalt. „Alle arrangementen plichte suppoosten, huur toneel verstoren... lingen voor de boeg in Den Haag, Alblasserdam en Utrecht en voor het nieuwe jaar hebben we al twintig voorstellingen op ons rooster geschreven... We staan er zelf steeds weer van te kijken en ik snap gewoon niet wat dat voor een teamgeest is in ons Sempre Avanti". Een doodmoede Koos Kukler (42) vertelde me deze geestdrifti ge dingen een paar uur vóór de generale repetitie van de muzi kale show „Met muziek door 't leven", waarmee de Leidse chris telijke mandoline- en toneelver eniging Sempre Avanti het kope ren jubileum van de onderafde ling Jong en Jolig viert. We stonden op het nog schaars ver lichte toneel van de grote stads gehoorzaal. Toneelmeester Wim de Boer van de Stadsgehoorzaal („Laat mijn naam maar weg, ik hoor bij de inventaris") was druk bezig het toneel in orde te maken volgens de aanwijzingen van een andere enthousiasteling van Sem pre Avanti: regisseur Hans Oosterom (31). !ie zc hier sjouwen in de kcldergewclven van de stadsgehoor zaal met de zelf gemaakte attributen voor de jubileumshow van Sempre Avanti's Jong en Jolig. Links voorzitter-dirigent Koos Kukler en rechts regisseur Hans van Oosterom. Kukler mag hier i knots van een televisiecamera dragen, hij en de zijnen lachen om de televisie, die er niet in is geslaagd de animo voor het uit louter enthousiastelingen bestaande Sempre Avanti te doen ver flauwen. De zalen blijven vol als dit vrolijke gezelschap optreedt! 'inclusief stokoude doeken) en der gelijke dingen komen löij op f 600 lendoekje"een „korenveldje" en heb ik zelf vooi ons orkest moe een „straatje". „En hebben jullie ten schrijven aangezien je de mu- nog een bos nodig?", vroeg de to- ziek alleen maar voor piano kunt per avond. Daarin is dan ook be- neélmeester aan regisseur Hans en kopen. En dan de financiële kant. grepen een geluidsverbinding tus- dirigent Koos. De voorkeur scheen We hebben zélf 23 uniformen ge uit te gaan naar een herfstbos. maakt voor onze muzikantenshow /"ANDER de talrijke belangstellenden, die gistermiddag de officiële ambts- aanvaarding van prof. dr. M. K. Polano als hoogleraar in de huid- en geslachtziekten aan de Rijksuniversiteit te Leiden bijwoonden, bevonden zich velen die afkomstig waren uit Den Haag. Het waren namelijk leden van de medische en verplegende staf van het ziekenhuis aan de Zuidwal aldaar, waaraan de nieuwe hoogleraar talrijke jaren als dermatoloog is verbonden geweest. De rede, waarmee prof. Polano zijn officiële intree aan de universiteit deed, had tot titel: „De wisselwerking tussen de dermatolo gie en andere wetenschappen". Spreker begon zijn oratie met een I van de mortaliteit bij tijdige herkenning oratio pro domo, een verdediging van praktisch nihil is. eigen wetenschap tegen de aantijgingen Hii van leken, die de leer der huid- en ge- IA. d.lt verbanf da) bü sl.ichtsziekten vaak betitelen met „een "'f,' «<v""pd b'ho'" kwestie van nroheren" uraarna rtrtoai worden voor uitzaaiing in de rest van Kwestie van proberen waarna nogal j het Ilchaam> terwyj bij doelmatige be- mislukkingen volgen. Prof. Polano legde uit dat zijn wetenschap voldoet aan de eisen, die normaliter aan de weten schap in het algemeen mogen worden gesteld: nauwkeurige beschrijving van feiten, ordening en registratie ervan, ge volgd door interpretatie, met het doel te kunnen voorspellen enerzijds en aan» de andere kant de mogelijkheid te ver krijgen de verschijnselen te beïnvloe- De dermatologie kan moeilijk, evenals elke andere wetenschap, op eigen benen staan. Zij heeft de samenwerking nodig met aangrenzende vakken, maar ook met wetenschappen die ogenschijnlijk niet met haar in relatie '->ehoeven te treden. Hij noemde: pathologie, allergie (in feite een belangrijk onderzoekter rein van de dermatologie), inwendige geneeskunde, chirurgie, farmacie, farma cologie, röntgenologie, chemie, fysica en zelfs economie, techniek en rechtsweten schap. Spreker bewees zijn stelling aan de hand van talrijke voorbeelden. Wat de pathologie (ziekteleer) betreft, deze is ten aanzien van de huid in nauwe sa menwerking van pathologen en huid artsen opgebouwd. De dermatologie heeft veel bijgedragen tot het herkennen van levende organismen als oorzaak van ziekten bij de mens. De scabies, (schurft) mijt werd reeds in 1687 ontdekt, maar het duurde tot 1834 voordat men dit orga nisme als de veroorzaker van de scabies erkende. Allergie De allergie speelt een belangrijke rol bij eczeem. De kennis van deze veel voorkomende ziekte, en de oorzaak hiervan, zijn van groot belang, omdat ve le geneesmiddelen, industriële en huis houdelijke stoffen, die aanvankelijk on schadelijk lijken. achteraf dikwijls be zwaren blijken op te leveren door aller gische reacties, die ze veroorzaken. Een bepaalde eczeemgroep, die ook wel aller gisch wordt genoemd, maar waarvan de ware aard van de aangeboren afwijking in reactie op mileu-invloeden nog niet duidelijk is, heeft een diepergaand on derzoek nodig, onder meer ten aanzien van psychische conflicten, die wellicht het ontstaan van eczeem zouden kunnen bevorderen. Samenwerking Samenwerking met de internist is no dig, bij ziekten, waarbij huid- en inwen dige symptomen zo zeer zijn geïnter- greerd dat het moeilijk tc zeggen is bij knie hebben van de huidkanki-r, handeling voortwoekeren in andere ganen kan worden voorkomen. De we tenschap is er thans zeker van dat hier bij het overmatig blootstellen aan de zon de kans op huidkanker verhoogt. Wat de samenwerking van de farma cologie (artsenijleer) aangaat, wees spre ker op de moeilijkheid bij het gebruik van proefdieren, daar deze immers een huid hebben die aanmerkelijk van die van de mens verschilt Hiertegenover staat dat de dermatoloog, bij gebrek aan geschikt proefdier de medicamenten di rect met het zieke orgaan in contact kan brengen, waardoor hij de uitwerking zich voor zijn ogen ziet afspelen. Relaties In het laatste deel van zijn betoog wees de nieuwe hoogleraar op de relatie tussen dermatologie en economie en dermatologie en rechtswetenschap. Wat het eerste betreft: de dermatoloog dient er voor te zorgen dat het verlies aan manuren door dermatosen zo gering mogelijk is. En wat de juridische zijde aangaat: de dermatoloog heeft met het recht te maken wanneer hij bijvoorbeeld moet uitmaken of een patiënt lijdt aan een „aandoening, gelijk te stellen met een ongeval in de zin van artikel 87b van de ongevallenwet". Verder zal hij de wetgever opmerkzaam moeten ma/ m op wat zijns inziens in de ongevallenwet onlogisch is. In zijn persoonlijk adres aan het eind van zijn rede, richtte prof. Polano zich in het bijzonder tot een van zijn leer meesters. prof. dr. H. W. Siemens, wiens opvolger hij is. Een druk bezochte re ceptie besloot de plechtigheid. „Zo zien wij hen" in Volkenkunde Ter gelegenheid van het 125-jarig be staan van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde in de zomer van dit jaar, heeft het museum een tekenwedstrijd uitge schreven waarvan een prijsvraag was verbonden voor de leerlingen van het lager- en het voortgezet onderwijs in de provincies Noordholland. Zuid-Holland en Utrecht. De opdracht luidde: „tekeu mensen uit andere werelddelen". Op veelvuldig verzoek heeft het mu- co— -v seum UR de meer dan tweeduizend in- wie de patiënt in eerste instantie thuis- zendingen een keuze gedaan en daarvan hoort. Met de chirurg heeft de derma- een tentoonstelling ingericht, getiteld: toloog van doen ten aanzien van huid j Zo zien wij hen; Hollands jeugd ver tumoren. In dit verband wees prof. Po beeldt de wereld". Deze expositie zal te» op^het vrijwel volkomen onder dc voor het publiek geopend zijn van 1 f j j itber tot 2 maart

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3