Sint-Nicolaas: zoals kinderen hem tekenen MET ESSO BENT U BETER UIT! Votn Consument minder klant maar meer koper 1 i i r L j di r 1 r PRACHTIG TANKSTATION Belangen kruisen elkaar bij marathonuitzending DE GROTE MUITERIJ BOUNTY WOENSDAG 21 NOVEMBER 1962 ER Studiedag over verkoopprobleem Neefjes wijst nieuwe weg heeft gisteren te Utrecht een studiedag gehouden, die speciaal ge wijd was aan de verkoopproblemen en het reclamebeleid van de detail handel. De heer W. H. Neefjes, voorzitter van het hoofdbedrijfschap voor de detailhandel, bepaalde in een inlei dend woord de aandacht van de vele honderden aanwezigen bij de revo lutionaire ontwikkeling in de distri- butiésector. Hij typeerde de huidige situatie 1 2,1 met de opmerking, dat de consument geen klant meer is, maar uitsluitend koper. De detailhandel heeft de oude bin ding met de consument grotendeels verloren en nu dient uitgezien te worden naar andere middelen waar. door de winkeldrijvende middenstand staat zal zijn de greep op de ent te behouden. Als belangrij ke factoren noemde de heer Neefjes: het verstrekken van kortingen, de wij- winkelinrichting, het doen van speciale aanbiedingen en het voeren van reclame-campagnes. De heer Luyckx, medewerker van het Economisch Instituut voor de Midden, stand constateerde een ontwikkeling in de lichting van bredere en meer on- Dam-vraag 315 (Eerste publicatie) Het thema dat aan het slot van dit miniatuur te voorschijn komt is steeds weer verrassend en voor menig oplos ser nog onbekend terrein. Voor gerou- tineerden is dit een bladprobleem; voor de beginners niet moeilijk. Wit is aan zet en wint. nt Schaak-vraag 315 Het probleem van de Pool Walde- mar Tura had als opgave: wit speelt en geeft mat in drie zetten. De stand was, wit: Kgl, Tc7, Lb8 en c4, Pf6, pi a4; zwart: Kd6, Lh3, pi b7, d3, d4 en g5. Na de sleutelzet: 1. Lc4—dö! dreigt 2. Tc7xb7f en mat op de derde zet. Het grappige van de compositie is dat de witte toren in de dreiging plus de drie varianten een klein kruisje op het bord zet. Men zie de drie varian ten: 1Lh3d7 2. Tc7c8f, 1. b7b6 2. Tc7—d7f, 1Kd6 e5 2. Tc7—c6f. Figuur.puxxel 2 3 i 6 7 S 9 Horizontaal woorden invullen die oetekenen: 1. klinker, 2. kloostervoogd, 3. verdwenen (bargoens), 4. tuchtroe de, 5. door maagschap verbonden, 6. kan men op zitten, 7. deel van een fiets,"8. lied, 9. klinker. By juiste oplossing leest men op de middelste verticale rij de naam van een dorp in Z.H. onder Schipluiden. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: 1. dam, 5. tel, 8. bastion, 10. foet, 12. pipa, 14. pol, 15. mal, 17. gal, 13. belet, 20. adder, 21. gekko, 22. leder, 24. een, 26. las, 27. mee, 29. slok, 31. Bets, 32. normaal, 33. dal, 34. ski. Vert.: 2. Abel, 3. mat, 4. staal, 5. top, 3- enig, 7. Erp, 9. bal, 11. oordeel, 13. Parkiet, 15. merel, 16. leges, 18. bel, 19. ter, 23. Damme, 24. esp, 25. nona, 27. melk, 28. Est, 30. kol, 31. bas. diepe assortimenten, gepaard gaande met een beperking van het dienstbe toon. Deze ontwikkeling betekent een vergroting van de bedrijfseenheden, een efficiënte bedrijfsvoering, grotere omzet ten en lagere prijzen. Drs. R. Metzelaar, directeur van Le ver's Zeep-Maatschappij N.V. verklaar de voorstander te zijn van een beter contact tussen detaillisten hun organi saties en de merkartikelenfabrikanten, speciaal wanneer het gaat om het voe- ren van reclame. Ook een korte historische schets van de ontwikkeling in de distributiesector ontbrak niet. Drs. P. R. Zwart, hoofd van de International Supermarket Di vision van Van Berkel's Patent Handel maatschappij kwijtte zich op geestige en boelende wijze van deze taak. Hij voorzag in de nabije toekomst een ont wikkeling naar het doorbreken van de vaste prijs voor het merkartikel. De heer Zwart sprak hier over ee nieuwe revolutie die in het commerciële vlak reeds zijn kop opsteekt. Andere onderwerpen, die op deze stu diedag van het Genootschap voor recla me aan de orde werden gesteld, waren: Krant, bureau en winkelreclame, Eta lage en decoratie, Collectieve reclame voor detaillisten en De mentaliteit voor en achter de toonbank. Deze voor talrijke aanwezigen zeer ge slaagde studiedag stond onder leiding van drs. W. J. Claus, reclamechef van C. en A. Brennikmeijer. Beatrix schrok van slangen Tijdens haar reis van bijna tw maanden door het Midden en Verre Oosten heeft prinses Beatrix gisteren de enige „slangenfarm" in geheel Azië bezichtigd. Deze farm wordt door het Thailandse Rode Kruis in Bangkok ge ëxploiteerd. In dit land leven vele gif tige slangen en alleen reeds in de hoofd stad worden dagelijks tenminste acht Op de slangenfarm wordt het gif van tientallen soorten afgetapt om er tegen gif van te maken. De instelling expor teert vaccins en sera onder andere naar Nederland. De farm is een bezienswaar digheid en men toonde prinses Beatrix hoe het gif wordt afgetapt. De slangen worden meestal door boeren gevangen, die ze naar het instituut brengen, dat daardoor over een flirike collectie be schikt. Toen men de Prinses enkele slangen liet ziet op veilige afstand riep zij uit „Oh wat griezelig," en deins de geschrokken te mg. Na een bezoek gebracht te hebben aan een zijdefabriek. die het eigendom is van de echtgenote van de premier van Thailand, gaf prinses Betarix gister avond op de Nederlandse ambassade een diner ter ere van het Thailandse vor stelijke paar Vandaag is onze Kroonprinses ten af- saheid ontvangen door koning Phoerol- bol en koningin Sirikit. Tegen de avond is zij vertrokken naar de Philippijnen. DE onvolprezen Sinterklaas ook met de film te eren heeft de cineast Theo van Haren Noman de kinderen gevraagd Sinterklaas in mooie kleuren uit te tekenen. De onuitputtelijke fantasie van honderdtallen heeft Van Haren Noman de stof geleverd om een prachtfilm over Sinterklaas te maken: „Het was een vreemdeling zeker". Het is verbluffend te ontdekken wat onze kinderen niet allemaal van die on bekende vreemdeling afweten. Hij woont in het verre land Spanje, met de hoge bergen, met de vrolijke terrasjes ii grote stad, met de wilde stierengevech ten en in een prachtig wit paleis, i de Zwarte Pieten sinaasappelen pluk ken in de tuinen. Sinterklaas neemt aan het bonte Spaanse leven van harte deeL De bootreis telt vele gevaren van al lerlei aard. Het kinderlijk palet weet dit alles vol verbeelding uit te drukken. De intocht tenslotte in Amsterdam een uitbarsting van vitaliteit als m< zich nauwelijks voor kan stellen. Het spreekt vanzelf, dat Theo van H ren Noman (de man. die in zijn „Leger van gehouwen steen" zelfs stenen beel den liet leven) deze tekeningen in al hun bruisende vitaliteit tot hun recht weet laten te komen. Zijn film wordt een grootscheepse compositie van de kinder lijke fantasie en vreugde. Men ervaart met verrukking, dat deze kinderen het land van Rembrandt waardig zijn. De anonieme meesters weten bij tijd en le een verbluffende opmeikzaamheid voor het detail ten toon te spreiden (de t.v.-filmer bijv. bij de intocht van Sin terklaas) een ander maal abstraheren zij op een (als het .kunstschilders" betrof) geniale wijze: terwijl zij soms (bijv. in de prachtige tekening van de goede Sin terklaas slapende temidden van de vele cadeautjes, die nog bezorgd moeten wor den) een compositie bereiken, waarop men niet uitgekeken raakt Op een meesterlijke wijze heeft Hieo van Haren Noman deze platen in een vreugdevol ritme gemonteerd: met na me door een knappe toepassing van het geluid weet hij de prenten werkelijk een eigen en spontaan leven te doen krijgen. Robert Heppener zorgde voor de mu ziek. die geheel in dit feestelijk gebeuren was ingepast, terwijl Ton Lntz en Philip Per 1 december 1962 is tot burge meester van Vogelwaarde benoemd de heer P. J. G. Molthoff, geboren op 14 september 1923 in Pannerden. De heer Molthoff was voorheen hoofdcommies in algemene dienst ter gemeentesecre tarie van Budel. Eveneens per 1 december is tot bur gemeester van Ovezande benoemd de heer N. W. M. Mooijman, geboren op 30 december 1916 in Leidschendam. Hij is sedert 1954 secretaris, tevens ont vanger der gemeente Harenskarspel. Bloemendal de terecht niet overmatige tekst spreken. Studio Bok Kommer had de technische geluidsverzorging tot in de puntjes weten op te voeren, terwijl Ci- necentrum voor de afwerking gezorgd heeft. Dit 15 minuten durende filmpje zal de feestvreugde in deze dagen rond de vijf de december zeker weten te verhogen, wamt de jeugdige tekenaars hebben met hun fantasie de grote onbekende vreem deling tot in de finesses weten bekend te maken en hun kunstwerken hebben door Theo van Haren Noman een eigen, zelfstandig leven gekregen. Ev. Grolle Technici kunnen het bewijzen met formu les, U ervaart het op de weg: Esso Extra zorgt voor extra kracht, fellere acceleratie, pingelvrij rijden. Dus... stop een tijger In Uw tank: ESSO EXTRA! in luxe bouwdoos a aa slechts w<wU De meeste Esso-dealers kunnen u uit voorreed leveren Spaanse controle op sinaasappels in Rotterdam (Vane onzer verslaggevers) Binnenkort zullen in Rotterdam enkele Spaanse deskundigen arriveren ter con trole van de Spaanse sinaasappelen, die via de Maasstad in ons land worden in gevoerd. De komst van de controleurs is het gevolg van een wet op de sinaasappel- export, die in augustus in Madrid is aan genomen. Dit is gisteren medegedeeld door de Spaanse handelsattaché in Den Haag, Don Vincente Trelles. Volgens de handelsattaché passeert rond tachtig procent van de Spaanse citrus- produktie Rotterdam. Ons land is een belangrijke afnemer van Spaanse sinaas appelen en citroenen. Bedraagt de jaar lijkse sinaasappelproduktie van Spanje ruim 1,8 müjoen ton (15 procent van het totale exportpakket), ons land nam daar van in het laatste seizoen maar liefst 115.610 ton af, een hoeveelheid welke op tien procent van de totale export komt. Naar Don Trelles mededeelde, worden de sinaasappelen thans ook over land in Rotterdam aangevoerd. Het transport per trein is sinds vorige weck donderdag ver sneld van 33 tot 30 uur. Sinaasappelen, die vrijdags Spanje verlaten, worden thans de maandag daarop reeds de Nederlandse consument aangeboden. Volgens de han delsattaché is wetenschappelijk vastge steld dat de Spaanse sinaasappel het grootste gehalte aan vitamine-C bevat, namelijk 60 mg per 100 gram sap. Om de plaats als grootste sinaasappel exporteur te behouden, zoekt Spanje thans aansluiting bij de E.E.G. Daartoe worden in Brussel stappen ondernomen. Per 1 januari aanstaande worden de in voerrechten namelijk van 13 op 15 pro cent gebracht, terwijl deze rechten in de toekomst voor derde landen op 20 pro cent komen. Spanje exporteert per seizoen 700.000 ton citrusvruchten naar de landen van de E.E.G. AVRO blijft 23 uur in de lucht HET is wel duidelijk, dat de be langen elkaar kruisen bij het uitzonderlijke radio- en televisieuit zending, die de AVRO op maan dag 26 en dinsdag 27 november zal wijden aan de opening van de lief dadigheidsactie „Open het dorp". Dat de Nederlandse Werkgevers verbonden bezwaar hebben ge maakt tegen het tijdstip van de uit zending is niet onlogisch en wij vragen ons af of er, bij zóveel bui tengewone toestemmingen en orga nisatie aan dat ene euvel nu niet te ontkomen is geweest Wij mogen niet aannemen, dat de staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen, mr. Y.Schol- ten, bedoeld heeft met zijn toestem ming voor zulk een „marathonpro gramma" een precedent te scheppen: een uitzondering zal een program ma van 23 uren aan een stuk na tuurlijk blijven. Dat er verder geen rekening is ge houden met de consequenties voor school en bedrijfsleven, hieruit voort vloeiende. is in zoverre aannemelijk, dat de staatssecretaris daarmee niets te maken heeft en dat de AVRO dat tot op zekere hoogte ook buiten eigen verantwoording kan houden, zij het dan dat zij toch wel kijkers en luiste raars animeert om aan het toestel te blijven zolang als maar mogelijk is. Ten slotte is het niet de bedoeling van de AVRO om zonder publiek uit te zenden. Of een uitzending van 23 uren aan één stuk het effect zal sorteren, dat de Toen Stephan Barney in 1794 de protocollen omtrent de behandeling van de muiterij door de Krijgsraad te Portsmouth publiceerde voegde hij daaraan een aanhangsel toe, dat door Edward Christian was opgesteld. De broer van de voor naamste muiter, hoogleraar in de rechtsweten schappen te Cambridge, geeft daarin een bepaal de voorstelling van de muiterij, voorzien van niet uit andere brond bekende details, natuurlijk met de bedoeling zijn broer zo goed mogelijk te ver ontschuldigen en kapitein Bligh te belasten. Nog in hetzelfde jaar heeft Bligh een gepeperd ant woord het licht doen zien. Hoezeer de muiterij op de „Bounty" leefde in de gedachten van het publiek blijkt wel uit een al heel merkwaardige publikatie. In 1796 verscheen er een boek onder de titel „F. Christian, Brieven van Fletcher Christian onthullen wat er zich aan boord van Zijne Majesteits „Bounty" afspeelde voor en na de muiterij met zijn daaropvolgende zeereizen en tochten rond Zd-Amerika". Het boek was kennelijk een vervalsing, maar twee jaar la ter verscheen een volgende druk. Over Pitcairn wordt in de tekst uiteraard niet gerept. Het zou nog ruim tien jaren duren voor het raadsel van de „Bounty" eindelijk opgelost werd. Het rapport van de ontdekking van de Ameri kaanse kapitein Folger, die op Pitcairn de nako melingen van de muiters had aangetroffen, be reikte Engeland in mei 1809. De Britse Admirali teit schonk er weinig aandacht aan. Midden in de oorlog tegen Napoleon had men wel andere dingen aan het hoofd. Het publiek kwam niets te weten. De commandanten van de twee Britse oorlogs schepen „Briton" en „Tagus", die In 1914 bij toe val Pitcairn aandeden, waren dan ook zeer ver baasd over hun ontdekking. Het rapport van Fol ger was hun onbekend. Ook aan hen vertelde Adams de lotgevallen van de muiters, wetend dat nij nu, terwijl hij voor het eeret met Engelse of- OP DE door GUNTER SACHSE ficieren in aanraking kwam, een kans liep ais gevangene naar Engeland te worden gebracht vijfentwintig jaar na de muiterij. Kapitein Sir Thomas Staines kwam niet eeo» op de gedachte. Hij was diep onder de indruk van de eenvoudige vroomheid en rechtschapenh'-i<i van deze kleine nederzetting. De eerbiedwaardige oude man", zoals hij Adams noemt die destijds nog maar vijftig jaar was, leek hem als de im- triarch van deze afgesloten gemeenschap een on ontbeerlijke figuur. Al stond er voor de wet nu» een post open. hier was een veel grotere mens»- lijke schuld betaald. De vrede op het eiland wer* niet verstoord. Het was een geluk, dat de kapi teins Staines en Pipon zich opgewassen toonder tegen de menselijke eis, die hun zo onverwacht werd gesteld. De jaren daarop werd het eiland slechts af en too door walvisvaarders bezocht. Een van at schepen liet twee mannen achter, van wie de een John Buffet, de taak van schoolmeester zou ver vullen. In 1825 liep Zijne Majesteits „Blossom" onder commando van kapitein Beechey de Boun ty Baai binnen. Ditmaal was het op bevel van de Admiraliteit, die een nauwkeurig rapport vei- langde. Van Beechey is dan ook de uitvoengüe en meest betrouwbare beschrijving omtrent ft» toestanden en de gebeurtenissen in de kleinv nederzetting afkomstig. n gaven ais leiuer van ue Kieme gemeenscnap, destijds al zesendertig zielen telde. Voor de „Blossom" na een langdurig verblijf weer zee koos vervulde kapitein Beechey ook de liefst» wens van de oude Adams en verbond hem met zijn Sarah eindelijk wettig in de echt. Deze man, die alle huwelijken op het eiland sedert twintig jaar had gesloten, had zelf de ceremonie moeten ont beren, omdat hij die niet aan zichzelf kon vol trekken. Met zijn Tahitiaanse vrouw, die inmid dels blind en bedlegerig was. verscheen Jonn Adams voor de kapitein en achtte het een geluk dat hij dit nog mocht beleven. Stellig heeft Adams, nog een krachtig man. tijdens zijn laatste levensjaren de zorg gekeno wie later zijn werk zou kunnen voortzetten. Teen hij op 5 maart 1829 op vijfenzestigjarige leeftijo overleed kon hij zich op dit punt rustig voelen Een half jaar tevoren was er een kleine zeilbom op Pitcairn aangekomen met twee uitgeputte mannen erin. In zes weken waren zij van Callau in Peru de oceaan overgestoken. De een, een Amerikaan, stierf kort na zijn aankomst. De an der heette George Nobbs, was een voormalig Engels zeecadet en had op zesentwintigjarige leef tijd al een avontuurlijk leven achter de rug. Hij had genog van de zee gekregen en was het als zijn levenstaak gaan zien, op Pitcairn het Evan gelie te brengen. Adams verwelkomde hem har telijk en vijfenvijftig jaar lang bleef George Nobbs de geestelijke verzorger van de gemeen schap tot 1856 op Pitcairn, daarna op het eiland Norfolk. (Wordt vervolgd) AVRO ervan verwacht, zal moeten blijken. We mogen gevoeglijk aanne men, dat niemand het klaarspeelt de gehele tijd te blijven luisteren of kij ken, ook al zou men dat willen en er tijd voor hebben. Het zij verre van ons om iets te zeg gen dat het enthousiasme voor een weldadigheidsactie, welke dan ook, zou kunnen benadelen of ook maar enigs zins in de weg te staan, maar toch moet bet ons van het hart, dat zulk een ex treme entree van een actie welhaast het maximum is van wat er valt op to brengen aan lust tot „meedoen". Wij vinden het prachtig, dat, volgens mededeling van de AVRO, de direc teur-generaal van de PTT vrijwillige medewerking van zijn personeel warm heeft aanbevolen en bovendien heeft toegestaan dat alle 2200 postinrichtln- gen in Nederland op maandagavond 26 november ten behoeve van de geld- Inzameling voor „Het Dorp" worden geopend. Eveneens juichen wij het toe dat zo talrijke artiesten belangeloos komen optreden in de RAI, dat verschillende banken gedurende dq uitzending zul len meewerken en dat vele bedrijven en Instellingen al in actie zijn gekomen en van allerlei op touw zetten om geld bijeen te brengen. Maximum Maar toch vragen wij ons af, of men bij dit alles niet direct naar de top heeft gegrepen Wat zal er moe ten gebeuren wanneer ons onver hoopt ooit weer eens een ramp over komt of ook op andere wijze de hoogste medewerking en goedgeefs heid van het Nederlandse volk zal worden gevraagd? Daarom kunnen wij het niet als ge brek aan sympathie zien, dat de Werk geversverbonden bezwaar hebben aan getekend tegen het tijdstip van de uit zending, want al gaat het bij de actie om zeer belangrijke zaken, het is geen kwestie van de hoogste nood waarvoor alles moet wijken. De AVRO laat weten, dat zij nooit op vrijdagavond of zaterdag radio-uitzen dingen heeft Wel heeft zij de maandag avond kunnen rullen met de VARA. maar voor ruiling op vrijdagavond en zaterdag zag zij geen kans, omdat er dan geen „gelijkwaardige zendtijd" te ruggegeven kan worden. Dat de werkgevers menen dat zij veel meer moeten „teruggeven" wan neer er een overdaad aan snipperdagen wordt gevraagd voor de dinsdag en als zij in elk geval al rekening zullen ten houden met vermoeide arbeids krachten, valt niet tegen te spreken. Dus zullen de belangen elkaar bij deze weldadigheidsmanifestatie kruisen, niet alleen op het arbeids terrein, maar ook op de scholen in dien de kinderen te laat worden op gehouden of tc vroeg weer aan het toestel gaan zitten) en in de huis gezinnen, waar moeder toch ook haar taak heeft. De AVRO is ervan overtuigd, aldus verzekerde ons de heer T. van Gelder, die als hoofd van de programma-orga nisatie de handen vol heeft aan de voorbereiding, dat er op alle uren kij kers en luisteraars zullen zijn. ook diep in de nacht en vroeg in de ochtend. Aan de ijver van de organisatoren en de vele medewerkenden met Mies Bouwman voorop, zal het zeker niet liggen. Zij hebben zich aangegord om het vol te houden, hetgeen beslist geen kleinigheid is, want tal van artiesten zullen ook in de diep-nachtelijke uren moeten verschijnen om het hunne bij te dragen en Mies Bouwman is een van degenen, die tot het einde toe op de bres willen blijven staan. Als er nu maar flink wat geld bijeen komt voor het goede doel, zal al dat enthousiasme daarmee beloond den. Cyrano de Bergerac eindelijk op t.v. Het heeft lang geduurd, maar nu is de zaak eindelijk in kannen en kruiken en staat niets meer de televisie-opvoe ring van het befaamde blijspel „Cyrano de Bergerac" van Edmond Rostand in de weg. De KRO zal het spel, dat reeds ge ruime tijd geleden op beeldband is vast gelegd, op donderdag 29 november a s uitzenden. Onder regie van Frits Butze- laar is de opname gemaakt in de Stads schouwburg te Utrecht, waar Het Rot terdams Toneel de voorstelling gaf. Wij behoeven er niet meer aan te herinneren, dat het Guus Hermus is, die in een ware glansrol gestalte geeft aan de historische figuur Savinien de Cyrano, die in de 17e eeuw leefde. Tegenspeelster van Cyrano is Ann Ha- sekamp als de mooie en geliefde Roxane. Contrasten DE VARA.televisie vertoonde gister, avond een goed-gevariëerdc docu mentaire ouer de moeilijkheden in de landbouw, de oorzaak daarvan en de mogelijkheden tot oplossing ervan op lange termijn. Herman Wigbold had dit program, ma uitstekend samengesteld, overzich telijk en rustig. Zowel boeren als ver. scheidene deskundigen op landbouw. economisch gebied kwamen aan het woord. Dr. S. I. Mansholt sprak in zijn kwaliteit van vice-voorzitter van de E.E.G.-commissie het verlossende woord: hij was het niet eens met de pessimisten en zag in de komende Euromarkt mogelijkheden voor een doeltreffende landbouwpolitiek, mits sanering van de landbouw wordt door. gevoerd en minder vruchtbare gronden worden opgegeven, zodat een aantal werkers en de produktie bi) de alge. mene behoefte kan worden aangepast. In de nogal gevarieerde VARA.uit. zending kwam voorts de rubriek „onbe kend talent" tot een einde in een mn. tig laatste programma. Later op de avond toonde de actrice Ank van der Moer haar groot talent in declamatie van zeer moeilijke verzen van Henriette Roland Holst-van der Schalk. Dit was een juweeltje van voordrachtkunst en voortreffelijk televisiewerk. Wat ons betreft had daarna de Ame. rikaanse misdaadfilm wel achterwege kunnen blijven, maar wie van scherpe contrasten houdt zal daar misschien anders over denken. „Operatie Wega", spel uit de toekomst Op 23 november om 22.40 uur zendt de KRO een hoorspel uit getiteld „Operatie Wega". Een bijzonder spel gesitueerd in een verre toekomst wan neer de planeet Venus is uitgeroepen als strafkolonie voor mensen wier aan wezigheid op aarde wegens politieke of morele delicten niet langer is ge wenst Het is geen science ficiton spel. De handelingen spelen rond de be sprekingen die een groep van minis ters van de Verbonden Staten van Europa en Amerika voert met afge vaardigden van de Venus-foewonere. Een wrange satire, die zich toespitst op het moment dat HJbommen op de planeet ziullen worden afgeworpen om te voorkomen, dat de Russen er vaste voet zullen krijgen. De befaamde Zwit serse acteur Friedrich Dürrenmatt komt in dit spel tot de conculsie: „het gaat te goed op deze aarde, de mensen heb ben tijd te over om hun ziel in za ligheid te verkopen aan een onzalig politiek bedrijf Het spel „Operatie Wega" is ver taald door dr J. Starink en geregis seerd door Willem Tollenaar. >05Itf&V vanavond (opn) 19 30 Radiokranl de hand?, lezing Kanttekeningen II, 298 m. 19.00 V d kinderen •Varia en lichte gram 19.20 luilekkerland toespraak. VPRO: 19 30 V d Jeugd. VARA: 20.00 Nws f" 9.10 VARA-Vari vanavond VARA 17 00 V 1 kinderen. NTS: 17.38 De Verrekijker CVK/IKOR/RKK: 17.46—18.05 STxST T'.i-tL»®: Journaal en w« Memo 20.30 7.nc Pakistani Zli over Pakistï... stuk 22.23—22.33 Da| moeder NTS: 20.00 tcht. NCRV: 20.20 in op. quiz 21.00 documentaire film 21.30 Dorpsvrijage, tonecl- Programma voor morgen lCtl5 Morgendiei 00 lil 12.25 Vwê ten behoeve van land- en tulnbouv Lichte gram 12.45 Actualiteiten 13.0 13.15 Licht ork en zangeollstcn 1341 licht progr. NCRV: •ole-ork 14Ü0 Modern itrumentaal trio (gr) 16:00 Bijbel- overdenking 16 56 Gram n.oo zang 17.40 Beur?» Sportrubrlek 18.: solisten 18.50 Sociaal perspectief^ lezing. II, 298 m. AVRO: te-ensemble met 7.10 Ochtendgym 'üaii Ochtendvarla (gr). S AVRO: 8.00 Nws luitend: lichte gram Arbeidsvitamii,,w Kopkpraatje 1.15 Radio-Filharm ork: po- f,"lï «ïiïT, "i™ 'iï °r««' „xofoon 1. 30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Licht Instrumentaal en semble 13.00 Nws 13.15 Meded, eventueel actueel of gram 13 Bcursber 13 30 Ned 52pSïS?lElJ4i?) -,rlult en p'"no: >4 30 V d vrouw 15 05 Zing met ons mee S n/i VH,nchl 19 4g Inrtrj;m;n. vier tot vijf: radlo- 17.00 V d Jeugd 18 00 taal trio 1600 Var progr In een Notedr Nws 18 15 Eventuet. J„ano. 2:2 LSffipÏÏ*„ü3i

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7