Muzikale cocktail en show in 2 uitverkochte zalen Leidse studenten vrolijkten de overdracht op JONG EN JOLIG in het koper Agenda raad Leiden Beklemmende film naar gegeven van Sartre UWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 21 NOVEMBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep En semble met „Naar het u lijkt", van Wil- r K. L O. 11 Middelweg 38, 8 uur: Vergadering groene Kruis. I Restaurant Van der Heijden, 8.30 uur: Leidse Assurantie Club, drs. T. C. L. Kok over toezicht op verzekeringsbe- IRijksmuseum voor Volkenkunde, 8 Sur: Gan Tjiang-Tek over: „Anthropo- morfe figuren in de Chinese beeldende Pieterskerk, 7.15 i Geref. jeugdhuis, 8 uur: Tuinbouw 'lantkunde, J. A. Janse over ,,De tulp". Stadsgehoorzaal, 7.45 uur: Viering ko eren bestaansfeest „Jong en Jolig". Geref. jeugdhuis, 8 uur: Chr. platte- jndsvrouwen en -meisjesbond, de heer Baas over „Christen zijn in een mo- Berne wereld". Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Co- nedie met De lankmoedige minnaar". Geboüw K. en W., 8.15 uur: Residentie Drkest o.l.v. Bernard Haitink, solist: Theo iruins, piano. j Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Kome- Jie met „Marieken van Nieumegen". Kurhaus Paviljoen, 8 uur: Anglo- American Theatre Group met „Sepe- rate Tables" van Terence Rattigan. Donderdag Waaggebouw, 210 uur. Tentoonstel ling poppen uit verzameling der Konin gin t.b.v. restauratie Ohr. Geref. kerk. Stationsweg 31, 2 u.: Heropening Leid- motor- en rijwielhandel. Prytameum, 12.15 uur: L.A.K.-pauze toneel, „De sterkste" van Sartre en „Over de schadelijkheid van tabak", van Tsjedhow. Filmzaal academie, 8 en 9 uur n.m.: Film „Nacht und Netoer over concen tratiekampen. Wijkgebouw, Koningskerk, 210 uur: lazaar voor Koningskerk. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie Or kest o.Lv. Bernard Haitink, solist: Yi- Kwei Sze. bas. Kamer van Koophandel, 2 uur: Leden- Tirgadering. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 2.30 ar: Ned. Vereniging van Huisvrouwen, a- R. L. Mellema met dialezing over fckistan. hfé Aniba, 8 uun Tuiniers en bloe- 3j£en ,J>oor Eendracht Verbonden". Groot Auditorium academie, 3.30 uur- Cste dies natalis S.S.R„ drs, G. Puchin- jer over P. N. van Eyck (5 uur Re ceptie bestuur). Leiderdorp, Dorpshuis, 7.30 uur: Openbare uitvoering gymnastiekvereni ging Sparta. Oegstgeest: Zendingshogeschool, 8 u. ds. C. Kapteyn van Amsterdam over „Mijn werk onder Israël". Den Haag, Diligentia, 8 uur: Quin tette Jamet Vervoor. Kamermuziek. Vrijdag Waaggebouw, 210 uur n.m.: Ten toonstelling poppen uit verzameling der Koningin t.b.v. restauratie Chr. Geref. kerk. Filmzaal academie, 12.20 uur: Film „Nacht und Nebel" over concentratie kampen. Wijkgetoouw Koningskerk, 210 uur: iazaar voor Koningskerk. Stadhuis, 2 en 8 uur: Vervolg begro- Stadsgehoorzaal, 8 uur: Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O., feestavond m.m.v. gezelschap Coos van de Velde met „Alle (7-8 uur receptie t.g.v. 30-jarig bestaan). Restaurant Boerhaave, Boerhaavelaan 58a, 8 uur: Najaarsvergadering Geref. schoolverband drs. R. Kramer over „Di dactiek en levensbeschouwing". Van der Heyden, 8 uut: Niria, R. J. E. treep over „De diamantindustrie". Academie, 4.15 uur: Oratie prof. dr. M. K. Polano, gewoon hoogleraar in de huid- en geslachtsziekten. De Doelen, 8 uur: Genootschap Neder- land-Engeland Leny Kenyon over diep- zeeonderzoek. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Vola, D. Scheer over vakantielanden," met dia's. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur: American Dance Company. Op gouden wieken, 8 uur: Toneelgroep „Het Masker" met „Les Romanesques". Zaterdag Waaggebouw, 9 uur vjn.10 uur n.m.: Tentoonstelling poppen uit verzameling der Koningin t.b.v. restauratie Chr. Ge ref. kerk. Van der Heijden, 2.30 uur: Tweede najaarsvergadering as. Kamercentrale „Leiden". Van der Heijden, 3—5 uur: Receptie t.g.v. 40-jarig bestaan loodgietersbedrijf Th. Burgerhout en Zn.. Stieltjesstr. 1. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Schweyk de tweede wereldoorlog". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.Lv. George Szell; solist: Henryk Szeryng, viool. Diligentia, 8 uur: Alfred Brendel, piano. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Diamanten aan het ontbijt (18 jaar); donderdag: Ontembare hartstochten (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Kolonel Hyde contra Scotland Yard (14 j.). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Ontsnap ping uit Zahrain (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Misdaad op straat (18 jaar); donderdag: De Khaduw. Studio (230, 7 en 9.15 uur): Baby': groeien nooit aan een boom (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De kam pioen leugenaar (a.l.) Apotheken Geopend voor spoedgevallen apotheek tot Hulp der Mensheid, Hooigracht teL 21060. De dienst van apotheek R. Broes' Smallenburg te Leiderdorp wordt oveneens door deze apotheek waarge nomen. Tentoonstellingen Boerhaavezalen, schilderijen en teke ningen Bert Jonk (tot 24 november). JONG EN JOLIG, de spruit van het chr. muziek- en toneelgezelschap Sempre Avanti heejt de aanvallige leeftijd van 12Vz jaar bereikt. Ge wone individuen vieren zo'n verjaardag niet (dan kun je wel aan de gang blijven), maar officiële personen en gezelschappen wèl. Die vinden 12 en 13 jaar w$er niet de moeite waard. Jong en Jolig is dus een achtste eeuw oud. Dat moest natuurlijk allereerst in het publiek worden gevierd. Want dit gezelschap van muzikanten, koor- en solo-zangers bestaat voor het publiek, dat eens een avond gezellig uit wil zijn. Wie de geschiedenis-in-getallen vóór i het programma leest, moet wel van de activiteiten door dit rijpe kind-van- 12t£ onder de indruk komen. Een 187.000 koppig publiek, ver deeld over 399 zalen in vele kleine plaatsen en grote steden, luisterde en keek,. Het gezelschap moest daarvoor twintigduizend kilometers afleggen. Dat is voorwaar geen kleinigheid. Hoeveel (-weinig) amusements ensembles kunnen zich, gerekend over zo'n korte periode, met Jong en Jolig meten Voorbereiding Het publiek, dat, door de roep die het gezelschap voorafgaat, overal samen dromt, ziet dan alleen nog maar het re sultaat van een kennelijk veelomvatten de, intense voorbereiding. Maar dat is ers met alle goede dingen het geval: schijnen zo eenvoudig, zo vanzelfspre kend. Wie echter besef heeft van het harde, genadeloze werk, het moeitevol de techniek, weet, dat vlot lopende, boeiende uitvoering maar vanzelf op het toneel komt vallen en ook, dat die eenvoud welspre kend is. Om iets te noemen: Jong en Jolig zou het nooit zo ver hebben kunnen brengen zonder een kameraadschappelijke geest, het zéker zijn van elkaar, de trouwe studie, de trouw in het repetitie-bezoek. Koos Kukler, de pittige, nauwkeurige aanvoerder-zonder-bluf-en-show, vertel de, dat er de laatste tijd ontzaglijk veel is gerepeteerd. Niemand bleef weg; de mensen wisten, dat het er op aan kwam. Dat de Gehoorzaal twee avonden achtereen is uitverkocht, zegt toch wel wat. Jong en Jolig voorziet, danks televisie en allerlei shows met beroemde namen, in een wezenlijke behoefte. Het publiek geniet, het ge noot ook nu weer. Dat moet voor de noeste werkers, geestdriftige werkers in het amateur- showbedrijf, telkens weer een vreugde en een aansporing zijn. Het contact met de zaal stuwt op tot levende creaties. Zonder die wisselwerking is dat onmoge lijk. Ringen Tijdens het eerste deel van de avond, „Een muzikale cocktail", haalde Koos Kukler een hoogst verdienstelijke mede werker uit de keuken van het bedrijf op het toneel. Kees Kiel, de toneelmees van Sempre Avanti, draagt ook het blauwwitte uniform, maar het publiek ziet hem nooit. Hij zorgt voor de grime, de verkledingen, hij metamorfoseert de spelers en zangers vóór hun optreden doet dat met een ongelofelijke vaart i handigheid. Kees Kiel is eigenlijk -n onwaardeerbare kracht. De dirigent bood hem namens het hele gezelschap, heel mooie ring aan. Ook Jeannette Lunzen, de aanvoerdster van tokkelinstrumentalisten, door wier han den vele duizenden guldens gaan (ze is namelijk de zeer gewaardeerde penning- meesteresse), ontving een fraaie ring als erkenning van haar jarenlange trou we diensten. Monter Over de uitvoering zélf vertellen we .liet zo veel. Het verhaal zou wel een hele pagina kunnen vullen. En dat mag niet. Bovendien is het goed. het publiek vanavond in 't (verwachtingsvolle) onze kere te laten. Het verrassingselement is nu eenmaal van grote betekenis voor zulke kleurige, spectaculaire avonden als deze. De bekende solisten: Wim Brugman, Gerard Koolhaas. Nel de Vries. Lyda Spaans. Tiny Arnoïdus, Jopie de Haas HERENMODE leiden KATWIJK Breestr. TS2-I54 - Voorste. 4 Lakenhal, 3 oktoberfoto's Leidse Ama teur Fotografen Vereniging, in samen werking met 3 October Vereeniging (tot 26 november). Lakenhal, „Leiden in prent en teke ning" (tot en met 10 december). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.3 van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10530 Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.309 uur njn. zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke woensdag 25 urn*. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 430 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. De Lakenhal: jubileumtentoonstelling Leidse amateurfotografen (tot 9 decern ber). Stereo-avond voor N.C.Reis)V. Nadat reeds eerder het Rijs wij tee neasten-echtpaar Gols in Leiden stereo dia-avonden had verzorgd, liet mevrouw Gols gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal voor de afdeling Lei den van de N.C.R.(eis)V. dia's en een film zien over „Eskual-Herri" het land waar men Baskisch spreekt Vooraf gaf zij een toelichting op de techniek van de stereo-opnamen. Gelijktijdig worden twee dia's geprojecteerd en wil men het gewenste beeld met dieptewerking zien, dan moet eerst een speciale bril worden opgezet, die de aanwezigen dan ook in bruikleen kregen. De dia's gaven onder meer een beeld van het stads- en landschapsschoon, dat de naar het nabij de Spaanse grens ge legen Baskenland reizende toerist te zien kan krijgen. Na de pauze werd de film van dit zuidwestelijke stukje Frankrijk vertoond. Onder meer zagen de aanwe zigen de bekende Baskische dansen en zij hoorden hierbij de authentieke mu ziek en andere geluiden. Verbeteringen v.g.I.o.-school Het handenarbeidlokaal en het huis- houdkundelokaal in de openbare school voor v.g.l.o. aan de Oude Vest 35 voldoen niet aan de eisen. Een verbetering van beide lokalen kan worden verkregen door een verbouwing van de beneden verdieping. Door het uitbreken van twee mur^n ontstaan twee grote lokalen, die kunnen worden ingericht voor de hand vaardigheidsvakken. De kosten van deze verbouwing wor den geraamd op 32.000, Voorts achten B. en W. het gewenst im de zes lokalen op de bovenverdieping van de school die bestemd blijven voor het algemeen vormend onderwijs, even eens enige voorzieningen te treffen. De kosten van deze voorzieningen worden geraamd op 57.674, en Tlny Zonneveld, zongen en showden ieder in hun eigen genre. Schlagers— van-de-dag (Zwei kleine Italiener, In deinen Armen zu traumen), oprette- fragmenten, liederen uit het zonnige zui den. Lyda Spaans toonde zich weer bij zonder gedisponeerd voor het Franse lied; Wim Brugman en Nel de Vries waren een uitstekend Biedermayer-paar, Gé Koolhaas een gevoelig vertolker van de Italiaanse sfeer. Het koor verleende in de refreinen en als begeleidend en semble uitnemende diensten. En de be geleidingen van het orkest klonken cor rect en monter. Met Brugman als solist en het bijval lend koor werd het eerste deel met „Dank zij de brouwer, hebben we nooit meer dorst" in vrolijke stemming afge sloten. Brugman kreeg de zaal vlot in de refreinen mee. Dansliederen De show was een lange reeks taferelen op allerlei gebied, uit verschillende lan den. Men bezong en verbeeldde de na tuur. de gondels, de wijn, Napels, de zigeuners, de prairie en nog veel meer. De attributen, de toneelaankleding, de belichting waren vaak heel goed ver zorgd. We vonden de uitvoeringen van dansliederen (Russisch, Hongaars) het allerbest geslaagd. Hierin vergat men dikwijls, met amateurs te doen te hebben. Het was jammer, dat de geluidsinstal latie. mogelijk in verband met de ver anderde zaalakoestiek, niet het meest gewenste effect sorteerde. Dit laatste voorbehoud (de zaalruimte) moet wel worden gemaakt, denken we. Koos Kuk ler gaf aan een ruimte als die van de Utrechtse stadsschouwburg, voor dit werk althans, de voorkeur boven de ge hoorzaal. Joh. van Wolfswinkel Maandag 2 uur komt de raad van Leiden in gewone vergadering bijeen. Agenda: benoeming van een tweetal leerkrachten bij het openbaar lager onderwijs; voorstel inzake het nader be palen van het getal wekelijkse lesuren, gedurende het welk vakonderwijs zal worden gegeven, per verplichte leer kracht van de openbare scholen uitgebreid lager onderwijs: inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van voorzieningen en het doen van aanschaffingen ten behoeve van de Albert Schweitzerschool (openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Oude Vest 35); inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de inrichting met leermiddelen van de openbare school voor gewoon lager on derwijs aan de Johan Wagenaarlaan; in zake het vaststellen van de vergoedin gen in de exploitatiekosten, waarop de besturen van de bijzondere kleuterscho len over 1961 aanspraak hebben; inzake het vaststellen van de vergoeding, be doeld in artikel 127 van de Kleuteron- derwijswet, ten behoeve van de Ver eniging voor Christelijke Fröbelscholen over het jaar 1961; inzake het verlenen van een voorschot op de vergoeding, be doeld in artikel 127 van de Kleuteron derwijswet, aan het bestuur van de Ver eniging voor Christelijke Fröbelscholen over het jaar 1962; pre-advies op het adres van de heren L. G. M. Hartman en A. Brinks in verband met het voor nemen der gemeente tot verkoop van het aan de Haarlemmerstraat grenzende ge deelte van de Jan Bannensteeg; voorstel inzake het verkopen van het aan de Haarlemmerstraat grenzende gedeelte van de Jan Bannensteeg; inzake het uit brengen van dagvaardingen met betrek king tot onteigening van percelen, be grepen in het Wederopbouwplan Sta tionsplein e.o.; inzake het beschikbaar stellen van gelden wegens schadeloos stelling terzake van onteigening van per celen, gelegen aan de Morssingel en daarmede verband houdende kosten; in zake het aangaan van kasgeldlendngen gedurende het jaar 1963; inzake het be leggen van overtollige kasgelden gedu rende 1963; tot het vaststellen van het krediet in rekening-courant met de N V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten over het jaar 1963; inzake het aangaan van een rekening-courantovereenkomst met een plaatselijke bankinstelling 1963; inzake het beschikbaar stellen een krediet in rekening-courant aai Dr. A. van Voorthuysenstichting er Cornelius Musiusstichting; inzake het be schikbaar stellen van gelden voor aanschaffen en plaatsen van een warmingsinstallatie met volautomatische oliestookinrichting en het treffen vai verse voorzieningen in het politiebu reau; voorstel van de burgemeester in zake verhoging van de jaarwedde van de wethouders. Voorzieningen in het politiebureau Bij reparatiewerkzaamheden aan de verwarmingsinstallatie van het politie bureau is gebleken, dat de drie ketels in slechte staat verkeren. De kosten van ketels met volautomatische oliestookin richting en andere bouwkundige voorzie ningen zullen f82.000 bedragen. Voorts is het gewenst, nog een aantal voorzieningen in het politiebureau te treffen, schilderwerk, de verbetering van de verlichting, de vernieuwing van de gordijnen en de vloerbedekking en ver beteringen aan de arrestantencellen. Daarmee zal een bedrag van f 47.500 zijn gemoeid. Proefvaart Caterina Josephine KW 127 Voor K. en O. in Leiden DE filosoof Jean Paul Sartre werkt zijn opvattingen wel uit in romans en toneelstukken. De film Huis Clos Met gesloten deuren), gemaakt naar een gelijknamig toneelstuk, geeft vorm aan de gedachte, dat de ande ren, onze medemensen, onze hel zijn. De door Sartre geprojecteerde hel heeft niets gemeen met de traditionele voorstellingen, die over dit oord der verschrikking bestaan. Hier geen vuur, geen lichamelijke kwellingen, geen duivels. Men ziet drie op aarde uitgediende mensen bijeen in een ongezel lige, onpersoonlijk ingerichte kamer. Hun eindeloze verblijf in dit vertrek wordt ondraaglijk gemaakt door eikaars aanwezigheid. Jacqueline Audry heeft dit moeilijke gegeven voortreffelijk verfilmd. Wy gaan niet in op de wijsgerige achtergrond van Sartres verhaal, maar constateren, dat hier in elk geval een huiveringwekkend beeld is gegeven van de beschouwing, dat de mens zichzelf, dat wil zeggen zijn eigen verantwoordelijkheid, nooit en ner gens kan ontlopen, waarbij de ander hem niet slechts tot spiegel is, maar tevens tot De tot dit vreselijke bestaan gedoem- den herinneren zich voortdurend de el lende, de boosheid en de mislukkingen van hun leven. Zy vinden geen troost bij elkaar, maar slechts geestelyke pijniging en doordat de één de ander niet te hulp wil komen, gaan zy met elkaar ten der. FJE PROEFVAART van de motorkotter Caterina Josephine KW 127, gebouwd door scheepsbouwwerf De Industrie van D. en Joh. Boot te Alphen aan den Rijn voor rekening van de Katwijkse rederij Heuveling en Ouwehand, is gisteren opgevrolijkt door het meevaren van een aantal Leidse studenten, leden van een Catena-dispuut. Nadat de technische proefvaart was gehouden, kwam de tocht voor de overdracht in gevaar, doordat de heren van de scheepvaartinspectie zolang het sneeuwde geen toestemming wilden geven met zoveel belangstellenden aan boord af te varen. Pas toen de lucht opklaarde, werden de trossen los gegooid en voer het schip de Vlaardingse Wilhelminahaven uit. Ongeveer ter hoogte van Maassluis droeg de heer P. J. C. Boot de kotter aan reder P. Heuveling van Beek, ■na diens echtgenote de rederijvlag hees. De heer Boot dankte voor het in de scheepsbouwwerf gestelde vertrou wen en sprak de hoop uit, dat het schip succesvol zal varen. Nadat de heer Heuveling woorden m dank had gesproken tot allen die bij de bouw betrokken zijn geweest, gaf hy het commando over aan schipper Klaas van der Plas. Namens de Leidse studenten sprak de heer P. P. Dumpel, die tot grote hilari teit van de opvarenden een hengel uit een foudraal haalde en deze de reder aanbood voor als de vangst met de netten soms mocht tegenvallen. Vervol gens reikte hij de heren Boot, Heuveling en Van der Plas een bul uit ten teken, dat het dispuut het beschermheerschap over het schip op zich heeft genomen. Nadat de heer Dumpel de schipper nog een reageerbuis vloeistof tegen zeehonds dolheid had aangeboden, omhing hij de drie heren een erelint met medaille ten teken dat zy tot erelid van het dispuut zijn benoemd. Een vrolijke gebeurtenis, die door allen met een luid applaus werd gewaardeerd. Nadat een dronk was uitgebracht, werd de terugtocht naar de Vlaardingse haven aanvaard, vanwaar de kotter vandaag naar de thuishaven IJmuiden is ver trokken. Het schip heeft de proefvaart tot grote tevredenheid van bouwer, re ders en scheepvaartinspectie ge maakt. Als bijzonderheid kan wor den vermeld, dat dit het 100ste schip is dat is ingeschreven bij de Kat wijkse Vereniging van Schippers- eigenaren, welke belangenvereniging in 1935 is opgericht. beul. tot heL Het zien van de film werkt be klemmend. Het is beangstigend wat men zijn medemens kan aandoen door hem als object te beschouwen, zichzelf als object voordoende. Ge lukkig, dat wij weten van de alles overwinnende kracht van de liefde, die van de hel een hemel kan maken. Vooraf zag men de indrukwekkende film Guernica van Alain Resnais over het Duitse bombardement op de burger bevolking van het Spaanse plaatsje Guernica in 1937. Resnais bleek op bui tengewoon knappe wyze gebruik te heb ben gemaakt van het befaamde aan het zelfde onderwerp gewijde schilderij van JJicasso. De beelden werden onderstreept met het gedicht La victoire de Guernica, van Paul Eluard, gezegd door de Franse actrice Maria Casarès. De filmstudiekring van K. en O. be leefde met deze twee films, die werden gedraaid in het universiteitsgebouw, een waardevolle avond. Onteigening percelen omgeving Stationsweg De raad besloot in februari 1961 tot onteigening van percelen, gelegen aan de Morssingel, het Pieter Huibertshof, de Rijnsburgerslngel en de Stationsweg. De woonhuizen met erven en tuinen, staande en gelegen aan het Pieter Hui- bershof nrs. 13, 14 en 18, en het huis en erf, staande en gelegen aan de Mors singel no. 6, zijn thans eigendom der gemeente. Ten aanzien van de overige eigen dommen is nog geen overeenstemming bereikt; de onderhandelingen worden niettemin voortgezet Het besluit der onteigening vervalt, indien de gemeente niet binnen een jaar na de dagtekening van de beslissing, waarbij het onteigeningsbesluit is goed gekeurd, dat is vóór 14 december 1962, de eigendom bij minnelijke overeenkomst heeft verkregen of de eigenaren heeft doen dagvaarden. Teneinde dit te voor komen komt het B. en W. noodzakelijk voor, dat de raad, in afwachting van het resultaat der onderhandelingen, tot het doen dagvaarden van de eigenaren be- Jaarwedde wethouders Krachtens de gemeentewet wordt de jaarwedde der wethouders vastgesteld door Gedeputeerde Staten. G.S. zijn van plan de jaarwedde, die thans f 15.000 bedraagt, met ingang van 1 juli 1962, te stellen op 17.700. De burgemeester is van oordeel, dat er alle reden bestaat de verhoging van f 15.000 tot f 17.700 in gunstige overweging te nemen. Zoekt U een GOUDEN ARMBAND V, d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze ln alle prUzen

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3