„Wie veroordeelt ouders die de moed hadden" SCHEPEN- Moment voor jury nadert IJ Tragische vergissing in Dordts ziekenhuis Bollen vak aan vooravond van rustige periode 1 Venlonaar geeft aanslag toe nu Inbraak ging niet door W ereldtentoonstelling 1970 in Amsterdam? P.v.d.A. wil nationalisatie van verzekeringsbedrijf UWE LFIDSCHE COURANT ZATERDAG 10 NOVEMBER 1962 ige )R Pleidooien in Softenonproces Uzult in de raadszaal niet alleen zijn. Het beeld van de kleine Carinne en van de vijf beklaagden ierjjschoiz3' u v00r ogen staan. U zult dan be- lopleidiujgrijpen, dat, indien u hen veroor deelt, u in hun blikken het onher stelbaar lijden zult moeten lezen dat f A ART door uw uitspraak wordt veroor- zaakt". Het is gisteren in Luik bij het „Sof- tenon-proces" de dag geweest van de maande pleidooien. In deze en dergelijke be- hool hel woordingen proberen de verdedigers ogen e van alle beklaagden de jury te be wegen het ontschuldig uit te spreken. Bovenstaande woorden sprak de ad- :nweg 5 vocaat van dokter Casters mr. Henry, een jeugdvriend van de huisarts. De toon was van het begin af heftig. ,U bent de enige souvereine rechters". 'IALE zei hij tot de jury. ,.U hebt de macht recht te sprekn zonder controle en zon der beroep. U hebt maar een plicht: te oordelen naar uw geweten en naar dat van de gemeenschap. Deze zaak is het proces van het leed". Leed Sprekend over dokter Casters zei de verdedger: ,,Hij is de eerste om het leed van anderen te dragen Dat ver klaart ook de moed die hij had om zijn patiënten niet in valse waan te laten Dokter Castters was bezield met het ge voel zijn plicht te doen door te beletten dat het beklagenswaadige kind tot last au worden van anderen". Zich tot dokter Casters wendend be sloot mr. Henry: „Heb vertrouwen. Zij zullen u vrijspreken. Aleen dan zal istrich GEZE' deze woorden bogen hoofd aan. Mr Henry was de laatste in de rij van advocaten die gisteren het woord hebben gevoerd. Na zyn pleidooi schorste de pre sident de zitting tot vanmorgen. Dan zal de advocaat-generaal zijn repliek hou den. Pas daarna zullen de juryleden, de twaalf Luikenaren, zich terugtrekken om zich te beraden over het „schuldig of on schuldig". Gistermorgen kregen de advocaten an de overige beklaagden gelegenheid hun pleidooien te houden. Ook nu deed een incident, voor. De verdediger vader Jean Vandeput, probeerde de president de opmerking te ontlokken, dat de vader evenals de heer De la Marck. 3n rechtsvervolging had moeten worden ïtslagen. Vandeput wordt aleen vervolgd omdat hij de vader van het kind is", betoogde mr. Paulus, die een citaat van een voor aanstaand jurist aanhaalde, die mede plichtigheid „van het niet optreden" ver werpt. De president, mr. Trousse, liet zich echter niet in een woordenstrijd be trekken en verklaarde het incident voor gesloten. Er mocht niet meer worden te ruggekomen op de kwestie-De la Marck. Verg issing Mr. Paulus richtte zich vervolgens te gen het „bekwame requisitoir" van ad- vocaat generaal Cappuyns. Mr. Paulus betoogde zich niet te willen richten te gen de ouders die hun misvormd gebo ren kmdje wel lieten leven, maar on derstreepte de moed van de beklaagden om Carinne een ongelukkig leven te be sparen. Tegen de jury: ..Ik verwacht niet van u dat u de oplossing goedkeurt. Vervolgens bracht hij de verantwoor delijkheid van de overheid ter sprake, die de verkoop van Softenon toeliet en hjj betoogde, dat de samenleving zich cr over dient te verheuigen, dat het schan daal aan het licht is gekomen. „Wie zal de ouders veroordelen, die de moed heb ben gehad een daad te verrichten die door liefde en geweten werd ingegeven tegenover de maatschappij, die zich door nalatigheid zo schuldig maakte?" In een emotioneel betoog vroeg de ver dediger van mevrouw Yerna en Monique de la Marck, mr. Roger, de jury te ko men tot de enig mogelijke conclusie: Vrijspraak. Na zware innerlijke strijd, aldus mr. Roger, kozen de drie vrouwen uiteindelijk deze oplossing, omdat „zij het een misdaad achten het kind te laten leven". De beslissing werd genomen op een moment, dat geenn van de vrouwen het onderscheid tussen goed en kwaad her kende. „Zij waren het slachtoffer een morele dwang". Zoutzuur in plaats van zout Een tragische vergissing, het toe dienen van een klisma met een zout- zuuroplossing inplaats van een on schuldige zoutoplossing aan een 18- jarige patiënte van het gemeente ziekenhuis te Dordrecht, heeft gis teren de 19-jarige oud leerling-ver pleegster M. L. A. de R. voor de rechtbank te Dordrecht gebracht. De patiënte liep ernstig inwendig letsel op. De officier van justitie eiste wegens deze trieste vergissing een boete van 200 gulden, subsidiair een maand gevangenisstraf. De leerlingverpleegster moest op 16 september een klisma toedienen aa patiënte die was opgenomen voor blindedarmoperatie. In plaats var hiervoor te gebruiken spuit met LTET is bijna gebeurd De bollen zitten voor een belangrijk deel weer 1A in de grond, het dekken is zo hier en daar ook in volle gang en als deze maand achter de rug is,gaat het bloembollenvak een rustige periode tegemoet. De plantwerkzaamheden werden begunstigd door uitermate fraai najaarsweer, de machines konden volop hun werk doen en er bleef voor de kwekers weinig te wensen over. Ook al omdat hun bollen van de eerste tot de laatste voor een allervriendelijkste prijs van de hand waren gegaan. Heeft het vak dan geen personeels- .moeilijkheden gekend in dit seizoen' vroegen we de heer G. F. B. Maas. de directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau te Lisse. Ongetwijfeld, zei maar in de periode van hooien, pellen en gereed maken voor de verzending hebben er altijd spanningen op de beidsmarkt geheerst. Ook in de v oorlogse jaren toen in de streek groot aantal Katwijkers werkte. Over het geheel genomen, heeft men zich dit jaar redelijk uit de moeilijkheden weten te redden. Hoe het komt, dat het bollenvak met minder moeilijkheden heeft te maken dan de andere bedrijfstakken? Zeker speelt de mechanisatie een behoorlijk woordje mee. Niet dat er zoveel nie machines zijn bijgekomen, maar de -staande rooi- en plantmachines worden voortdurend meer geperfectioneerd. En niet te vergeten: de mensen die deze chines moeten bedienen, raken er vol komen mee vertrouwd en dat is ook heel belangrijk, aldus de heer Maas. Jeugd Voor het overige legde óók de jeugd weer veel gewicht in de schaal. De op vang van de schooljeugd die a.an de slag wilde, was beter georganiseerd, de jon gelui hebben over het geheel genomen de opgedragen werkzaamheden met veel plezier gedaan en een goede indruk van de streek en het vak meegenomen. Men mag veilig aannemen, dat ruim 3000 jon gens en meisjes hebben meegeholpen de bollen tijdig uit de grond, gepeld en in de kisten of dozen te krijgen. Zonder de mogelijkheid voor een paar weken een zo groot aantal werkers aan te trekken, zou de bloembollenexport voor vrijwel onop losbare problemen komen te staan. WIELRENNEN Bert Zoet snelste op home-trainer In de zeer spelle tijd van 37.4 seconde (1 km) heeft de Swift-Combinatie-rennei Bert Zoet uit Sassenheim beslag gelegd op de eerste plaats bij de wedstrijden op de home-trainer in Het Bruine Paard tc Sassenheim. Zoet legde hiermee voor de tweede achtereenvolgende keer beslag op de Bruine Paard-wisselbeker. Hij bleef over de laatste duizend meter met 0.6 sec. de baas over C. Boot. De wedstrijd werd georganiseerd door de wielerver eniging Sassenheim en Omstreken. De wisselbeker is beschikbaar gesteld door de heer Teenstra. De uitslag was: 1. Bert Zoet (Zwift-Comb Leiden» 37.4 sec; 2. C. Boot (Bollenstreek, Lisse» 38 sec: 3. Piet v. d. Lans (Sassenheim eo.) 40 sec; 4. A. v. d. Knaap (Westland Wil Vooruit, Poeldijk) 40.2 sec; 5. Co Oele 'Bollenstreek) 41 sec; 6. E. Kroon 'Sparta. Den Haag» 41.5 sec; 7. J. Zwart. Sassenheim e.o.); 8. A. Prangers (Swift- Comb. Leiden) 42.4 sec; 9. A. v. d. Lans 'Sassenheim e.o.) 42.6 sec; 10. M, v Hagen (Sassenheim e.o.) 42.7 sec. Van de mogelijkheid in het kader de A-regeling arbeiders uit het Noorden des lands aan te trekken, heeft het vak in mindere mate dan voorheen gebruik gemaakt. Gebeurde het verleden jaar drie tot vier reisbussen uit Drente Groningen kwamen, toen men in juni de werkgevers ging polsen over hun be hoeften, kwam men aan een vraag 114. Toen men definitief moest bepa len, hoeveel arbeiders uit het noor den men te werk kon stellen, kromp dat aantal in tot 85. Een en ander hield verband met het grotere be drag dat de werkgever dit jaar moest betalen. Hij moest een niet onbe langrijk deel van de vervoer- en de pensionkosten voor zijn rekening nemen. De arbeiders mochten tot 24 september in dienst blijven, maar slechts een gering deel bleef hier zo lang, omdat ook ginds meer werkge legenheid kwam, eerst in de aardap pelcampagne en later met het bie ten rooien. Het afvloeien is dan ook zeer harmonisch verlopen. zoutoplossing te vullen deed zij er ui» een fles, die naast die met de zoutoplos sing stond, een zoutzuur oplossing van 5 procent in. De gevolgen waren voor de patiënte ontzettend. Door eenhoogop- gaande verbranding liep zij zwaar licha melijk letsel op. Een deel van de dikkp darm moest operatief verwijderd wor- De leerlinge thans pedicure in Ant werpen, toonde zich gisteren diep onder de indruk van de fatale gevolgen van haar fout. Zij gaf haar schuld toe; de fles met de zoutoplossing die zij had moeten gebruiken had zij even in een nis van de spoelkeuken in haar afdeling gezet. Daar stond toevallig ook de fles met de zoutzuuroplossing die in de keu ken als reinigingsmiddel werd gebruikt Zij had de verschillen tussen beide fles sen echter moeten zien en had boven dien een vochtmeter moeten gebruiken om de temperatuur van de vloeistof voor het klisma te controleren. Verschillende getuigen gaven hun visie op deze noodlottige vergissing die voor de 18-jarige patiënte ontzettende gevol gen heeft gehad en nog heeft. De officier van justitie die verschillen de arresten aanhaalde meende, dat ge zien de verantwoordelijkheid die ver dachte vrijwillig op zich genomen had, baar..Xout .in al-zijn zwaarte kon worden aangerekend, ij liet echter bepaalde ver zachtende omstandigheden gelden en eiste een boete van 200 gulden subsidiair een maand gevangenisstraf. De rechtbank zal op viij dag 23 november uitspraak doen. Sfeer De „Hieuwt in 'f gezin Leidsche" er Den Haag maakt begroting sluitend Slechts door toepassing van „bijzon dere maatregelen" is de begroting 1963 van Den Haag sluitend gemaakt. De gewone dienst sluit mei een totaal aan uitgaven van f245.479.325, de raming der inkomsten beloopt eenzelfde be drag. Tot de bijzondere maatregelen behoort o.m. het beschikbaar stellen van 13.000.000— uit de saldo-reserve. Het is niet uitgesloten, aldus B. en W., dat de op de begroting 1962 aanvankelijk ge raamde beschikking ad f 2.000.000,over de saldi-reserve niet ten volle zal be hoeven te worden gerealiseerd. Ook wordt voorgesteld 'de eigen ge meentelijke inkomsten op te voeren via een verhoging van de straatbelasting en van de reinigingsrechten. Wanneer deze „alleszins redelijke" voorstellen door de raad zullen zijn aangenomen, ondergaat de straatbeslasting een verhoging van vijftig percent. De voorgestelde verhoging van de reinigingsrechten bedraagt hon derd percent. De datum van invoering van deze verhogingen staat thans nog niet vast. Het is niet uitgesloten, dat de verhoging van de straatbelasting op 1 januari zal ingaan. De stijging van de gemeentelijke uit gaven, vergeleken by 1962, bedraagt 10,2 procent. Het inkomstenaccres wordt in de begroting becijferd op 7,4 percent. Prinses Beatrix in Calcutta in Ta ores huis Prinses Beatrix heeft gisteren kort na haar aankomst in Calcutta een culturele manifestatie bijgewoond in het geboorte buis van de Indische dichter en Nobel prijswinnaar Rabindranath Tagore. Zy werd na haar aankomst uit Madras naar het geboortehuis van Tagore gebracht. Het huis is nu een universiteit. Indische meisjes in kleurige sari's dansten het Ook honjclsdolheid in Wijehen? In Wvchen bij Nijmegen werd gisteren een vijfjarig jongetje vrij ernstig door een hond gebeten. Later werd een meis je aangevallen door waarschijnlijk de zelfde hond. Voorbijgangers voorkwamen dat het kind werd gebeten. Het gemeen- tebestuur van Wychen heeft verscherpte 1 maatregelen getroffen. Alle loslopende honden zullen worden doodgeschoten t ook katten, die buitenshuis worden aai getroffen, worden onschadelijk gemaakt. Intussen is over de hondsdolheid in het jongste nummer van het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde geschre- ven. dat pas dan de vraag, hoe lang de hondsdolheid zal duren, kan worden be antwoord, als is vastgesteld of de infec- tie ook is verspreid naar in het wild le vende dieren. Mocht dit het geval zijn, dan kan geen tijdsgrens worden gesteld. Blijft de rabies beperkt tot enkele ge vallen bij mens en huisdier in een om schreven gebied, dan zullen er toch nog verscheidene maanden van waakzaam heid nodig zijn. REILEN EN ZEIL6M Eerste lijst ;r 8 Liverpool Stockholm veriv itrosc n Spanje 'ylbrief en de het A A J I M Smeele (Amsterdam). LEIDEN. 8 november Rijksuniversiteit. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. ré'-* de heer R J P Vroom te Oegstgeest. UTRECHT Geslaagd voor kand. psychologie: J J Heemskerk (Heemsted mej. S M Kersom (Alkmaar), de heer W van Woerden <MiJ cliologie: de heer (Utrecht): kand. I ""Beoohyhead choreografische drama Shyama vt De Prinses dankte de danseressen afloop van de voorstelling. Na het be zoek aan het huis van Tagore ging zij 1 naar het culturele instituut Ramakrisj- nan, een centrum van filosofische Hin doe-studie Zij stelde een aantal vragen 1 over geschriften en tradities van de Hir Bij haar aankomst op het vliegveld Dumdum was de Prinses enthousiast ont- vangen door de grote Nederlandse kolo nie in Calcutta. (Van onze correspondente) In de loop van vrijdagavond heeft de 39-jarige Venlose losarbcider H. B. tegenover zijn ondervragers be- kend zijn vriend, de 36-jarige F Lensclink uit Venlo, met een hamer enkele malen op het hoofd te hebben geslagen. Het slachtoffer kwam vrij dagmiddag enkele malen tot bewust zijn in het Venlose ziekenhuis er vertelde'tóen aan degenen die aar zijn bed zaten bijzonderheden, die uiteindelijk leidden tot de bekente nis van B. Toen deze bijzonderheden, die de po litie niet gepubliceerd wenst te zien. d< verdachte voor de voeten werden ge worpen, werd al zijn verweer gebroken en beken-de hij zijn verschrikkelijke daad. Het halsstarrig ontkennen baatte trou wens al niet meer. want de politée be schikte over een overvloed van bewijzen. Raadslid vraagt B. en W: TJET Amsterdamse gemeenteraadslid Geurt Brinkgreve heeft een sclirij tot het college van burgemeester wethouders van de hoofdstad ge richt, waarin hij B. en W. uitnodigt onderzoek te laten instellen naar mogelijkheid en wenselijkheid in 197'J in Amsterdam een wereldtentoonstel ling te organiseren. In de brief vraagt de heer Brinkgreve het college zo snel mogelijk in overleg te treden met rijk, provincie en bedrijfsleven, opdat een voorbereidend apparaat kan worden gesticht In haar ontwerp-verkiezingsnianifest 1963 heft de Party van de Arbeid de politieke koers aangegeven, die haar overtuiging in de jaren zestig moet worden gevolgd om dc positieve moge lijkheden tot het uiterste te gebruiken en tcgelijkertyd een atoom-catastrofe te voorkomen. De PvdA spreekt zich met klem uit voor een alzijdige, gecontroleerde ontwa pening, met als einddoel een ontwapen de wereld, waarin de nationale legers zijn vervangen door een internationale politiemacht van dc VN. In eenzijdige, nationale ontwapening ziet zij geen bij drage tot de vrede, omdat het machts evenwicht ten nadele van het westen verstoord zou worden. Een belangrijk pünt voor de vredes politiek noemt het manifest een recht vaardige verdeling van de welvaart in de Het PvdA-manifest stelt voorts dat ge streefd moet worden naar een verbete ring van de betrekkingen met Indonesië. Een verdere uitbreiding van de sociale 'oorzieningen in Nederland wordt ge- zi enals een rechtvaardiger verdeling van de welvaart „Alleen wanneer in de komende jaren de gemeenschapsvoor zieningen tijdig in voldoende mate wor den uitgebreid, kan de stijgende wel vaart tot een kleuriger en zinvoller be staan voor allen leiden". Een groot deel van de bouwcapaciteit dient te worden bestemd voor de woningbouw. Jaarlijks dienen tenminste 50.000 woningwetwo ningen te worden gebouwd, terwijl jaar lijks 15.000 krotten moeten verdwijnen. Oojc moet een bevolkingsspreiding wor den verkregen door middel van globale vestigingsbeperkende maatregelen voor concentratiegebieden, zowel binnen als buiten de Randstad. Er wordt verder een nieuwe zieken fondswet genoemd die de problemen van de vrijwillige verzekering oplost, de mede-verantwoordelijkheid van mede werkers en fondsen regelt en het aantal ziekenfondsen beperkt Voorts worden ingrijpende maatregelen tegen de vervui ling en radioactieve besmetting ge vraagd. Het manifest spreekt zich uit voor het toekennen van het passief kiesrecht aan 21-jarigen, een wettelijke regeling tor Avaarborging van het stakingsrecht en een ruimhartiger toelatingsbeleid ton opzichte van spijtoptanten en maatschap pelijke Nederlanders uit Indonesië en Nieuw-Guinea en bevordering van hun maatschappelijke inpassing. De PvdA stelt een onstclling van een economisch meerjarenplan voor. waarin de rangorde voor het tot stand brengen van verschillende voorzieningen wordt vastgelegd. Ten behoeve van een effec tieve ruimtelyke ordening wordt een nationaal plan voor de recreatie ge vraagd. De IJsselmcergronden dienen ge- meenschapsbezit (e blijven. De over heidsinvloed op het bedryfslcven kan versterkt worden o.a. door nasionalisatie van het vcrzckcringsbcdryf. Voor een wereldexpositie in Nederland biedt Amsterdam, aldus de heer Brink greve de beste mogelijkheden. De mees' ideale omgeving voor een wereldtentoon stelling is z.i. het zeer ruime vrije terreu. tussen de tuinstad Buitenveldert en de Amstcl en eventueel een deel van de oos telijke Amstcloevcr. Uitvoerig belicht de heer Brinkgreve de betekenis van zulk een wereldtentoonstel ling voor Nederland en Amsterdam nu hfj schenkt aandacht aan de uit te voeren voorbereidende werken als aanleg van wegen, plantsoenen, parkeervoorzienin gen etc. In zyn toelichting zegt de heer Brink greve. sprekend over dc betekenis van wereldtentoonstellingen, o.a.: vooral in do stad die als gastvrouwe optreedt veroor- zaakt de organisatie van een wereldten toonstelling een „stroomversnelling" van allerlei activiteiten in de particuliere, zo wel als in de overheidssector. Is het tijd stip eenmaal volgens de terzake geldende internationale afspraken vastgesteld, dan gaat van die datum een stimulerende en coördinerende werking uit. Ondernemin gen die anders zouden worden uitgesteld of achterwege gelaten krijgen een plot selinge urgentie, projecten die men an ders niet zou aandurven, worden nood zakelijk. Wordt immers het doel bereikt namelijk de belangstelling van de ui' alle wereldstreken komende bezoekers stroom dan zyn ook hoge investerln van overheid en bedrijfsleven ver antwoordt, terwyi het blyvende resultaat in de vorm van gerealiseerde openbar» werken en gestegen aanzien als nationali- t kan worden beschouwd. WEEK VAN 465 SCHEPEN In dc afgelopen week zijn de Nleuv terweg binnengekomen 465 stoom- e torschepen, metende 2.047.395 brt. F waren: 161 Ned.. 4 Amer.. 3 Arc. 1 Buig.. 1 Belg. 10 Denen. 90 D Egypte. 75 Engels. 5 Fin. 10 Frans. 8 2 Ier, 1 Isr.. 2 India. 3 Jap.. 1 J0l 2 Liban.. 9 Liber.. 1 Marok.. 33 tv Oost-Dultsl 1 Pan., 4 Polen. 1 F Rus. 6 Spanje. 1 Turk, 22 Zweden. 1 •Ifde tijdvi De gang van zaken bleek zowel volgens verklaring van het slachtoffer als uit de bekentenis van verdachte overeenkom stig het vermoeden van de politie. Inbraak Beide mannen hadden inderdaad het plan opgevat om dinsdagavond in te breken bij een machinehandel in de gemeente Maasbree. Daartoe zegt B. een hamer te hebben meegenomen. De mannen hadden hun fietsen neerge zet nabij café Bosziicht en waren te voet verder gegaan. Vlak bij het gebouw waar ze zouden inbreken den zij in hun plannen gestoord door late voorbijgangers. Zij keerden toen teleurgesteld terug r - hun fietsen, doch kregen onderweg ruzie waarbij vooral de vriendschappe- lUke betrekkingen tussen B. en vrouw, van L. naar. voren kwamen. Hierover zou B. zo boos zijn geworden dat hij met de hamer enkele malen krachtig op het hoofd van L. heeft ge slagen. Daarop zeeg L. neer waarr wegvluchtte. De dader is toen linia recta naar huis van het slachtoffer gefiest en heeft mevrouw aldaar verteld dat de inbraak was mislukt Terwijl hij bij haar op be zoek was het was toen omstreeks twe uur in de nacht kwam de politie aar bellen om mevrouw L. mededeling l doen wat haar man was overkomen Ter wijl mevrouw L. in gesprek was met de politie is B. via een raam aan de achte zijde van de woning gevlucht zonder dat de politie zulks merkte, Deze wisten uiteraard niet dat B. in de woning vertoefde en op dat moment .evenmin dat er sprake was van een n drijf. H. B. is al vaker met de politie aanraking geweest. Hij zit nu nog inge- sloten in een cel van het Venlose poli tiebureau doch zal ter zake van poging tot doodslag maandag bij de officier van justitie te Roermond worden voorgeleid. De toestand van L is nog steeds zorg wekkend. hoewel er een lichte verbete ring is ingetreden. Groei Hoogovens Het Tijdschrift voor efficiency en do cumentatie van het Nederlands instituut voor efficiency schrijft, dat Hoogovens en Breedband in 10 jaar een miljard ge- investeerd heeft en dat grote investerin gen nog onderhanden zijn. Daar dit het enige afgerondeijzer en staalbedryf in Nederland is, moet dit zelf alleen alle werkzaamheden ver achten, die in het buitenland gecentra liseerd zijn, niet alleen speur- ikkelingswerk, maar ook personeels- opleiding, enz. Dc 5 hoogovens en twee staalfabrie ken kunnen in theorie reeds 3 miljoen staal in het jaar maken, maar dit alles moet de blokwalserij met 1,9 min ton capaciteit passeren. De blokwalserij aanbouw zal de capaciteit op 3.5 min. brengen, hetgeen weer mogelijk heden brengt van uitbreiding aan de staalkant, waardoor de capaciteit van blokwalseryen weer onvoldoende wordt. Hetzelfde is natuurlyk het geval bij de eindwalseryen. Waar dit ten slot- aar toe zal groeién, is onbekend, doch men moet rekenen met een groe) tot 7 miljoen ton en 30 tot 35.000 werk- .HcivlMJc B ïst! N-w sr. ijsssjss sfcCSnr* SCIlELDELl2)YE^9 O Bom SÏ.M) T." seihcr* TVZW8t Satans §SS S Minder d. '3^1 [oi n fVirondsz ^0 Passagiersschepen ver»-, vorm 22 v Rotterdam 'lor 30 Antwerpen0 1-1-63 Boor: RotterdamSydney, K ré man Ue^9-4' %y5aey**ÏS nsterdam verw SrLiis&Ts In: Lor Ktareues—Am- 13-11 Southampton 14 VISSERIJ# EN MARKTNBEUWS - —28. andijvie Wat 2.028.01 In 1958 begon de oxystaalproduktie met converters van 60 ton, die in 196) vervangen zijn door converters van 10P ton, terwijl Amerika er reeds heeft van meer dan 200 ton. Het directielid ir. P. van Delden schrijft dat de groei onverminderd voort gaat en hand in hand dient te gaan met consolidatie. 16. bloemkool AI 48-75. -52. Bil 16—29. Cl 18—22 12—18. prol 22—30 i 30. spruiten 15- i middelfijn 29.20. 3een 24—38 TER AAR. 9 ing: kassnijbor -24. sla 4—18 90. bos- CI 345. CC 170. BX 1" van 6 kij; BE 510—540. BI 435— "V BB 265—290. CX 165. alle* A 53—57. All 25. c 20—2:. en 460. CE AX 170- ner bnkie 38—39. B 37—13. - D 44. witlof 78—98. stek 4-( andijvie 7—20, waspecn 20—21. B 9 rode kool 10—12, witte kool 4—8. Chinese kool 12. pok- savoye kool 8-9. groene kool 12. komkommers stek Kt—23. alles per kg: sla 4—16. bloemkool A 39—40. B 18 C 13—14 komkommers A 102. B 79. C 96. D 62. alles per stuk: boepeen 13. selderij 6—10. alles peren 30 appelen: Jonathan 30—33, moes- appelen 25, alles per kg. C. de Boer Jr. N.V. (Drukkery en Uit geverij v. huOver de eerste 9 maanden was belangrijk hoger dan een jaar te voren: de boekdrukkerij was steeds, de koperdiepdrukkerij dc laatste 4 maanden vol bezet; een aandeelhouder noemde het overslaan van het dividend zeer teleurstellend: volgens het bestuur zijn Qc- aanloopkosten, met vier ton verlies, van dc diepdrukkerU tegengevallen; men _splna- kan 1962 met een schone lei beginnen: dc Avro-bode vergde 55 tot 60 (50)% van de diepdrukkorij en daarvoor alleen was 3 miljoen rechtstreeks uit Finland gekocht papier nodig; er zijn voldoende liquide middelen voor de investeringen tn 1962 en 1963; voor het eerst in 90 jaar was het dividend overgeslagen; tijdschriften nemen 45% van de capa citeit in beslag, boekdrukkerij 20%, han delsdrukwerk 35'. de omzet van de boekdrukkerij is zeker niet lager en van de diepdrttkkerij belangrijk meer; de verzekerde waarde van machines en ge bouwen op herbouwbasis is 9% tot 10 min. op grond met 70-jarige erfpacht; uu de )aarstukken werden met 1 stem te- oof- sen goedgekeurd. GEZINSKRED I E T I 2000.- naai IR VALT BIJ OVERLIJDEN. Llcta- _J Aflossing. Vlug. zakelijk, diskreet J desgewenst geheel schriftelijk. lelende 102.305.0< OPGERICHT 1926 NATIONALE VOLKSBANK DES HAAG IU VI1.KV1SMAKKT XEEEfOOS WW M OCCASIONS Citroen 2 CV pers. wagen 1958-5' Citroen IDéAL 19 ,22? Fanhard PL 17 .Ï.'.Ï.Ï.V.V1961 Garantie - financiering - inruil BAKKER S AUTOMOBIELBEDRIJF Agent Cltroën-Panhard Sassenheim Hoofdstraat 133 Telefoon 02532-7427 Lelden Herengracht 79 Telefoon 01710-33816

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11