Rijnsburgse Boys deelt de punten met Ter Leede RCL was meerdere van Spijkenisse Alphen en Leiden behaalden winst Scoreverloop Lisser Boys won met 3-1 ARC schoot bij SHO te weinig en tekort Tottenham nu alleen aan de leiding Semper Altius kreeg 1 punt Katwijk 111 SVOW bleef Sportlust de baas Verjongd Hoekse Boys gelijk tegen Oegstgeést Kangeroes (d) verloren: 3-0 ME UWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 Sassenheimers verdienden meer AL IS DE wedstrijd Rijnsburgse Boys—Ter Leede dan ook in een 2- gelijkspel geëindigd, het was voor alle toeschouwers wel duidelijk dat deze Sassenheimers meer kans maken op behoud van het tweede klasser- schap dan dit ongeïnspireerd spelend Rijnsburgse Boys. Nogmaals, het is geen kwestie van gebrek aan spelers maar eerder en dat hebben we al vaker gezegd van gebrek aan vertrouwen in de spelers. Niettemin héb ben de Rijnsburgers er een verdienstelijk puntje van overgehouden. Het enthousiaste Ter Leede kreeg een heel knap spelletje op de gladde mat, dat echter de afwerking miste. Bovendien was doelman Blokhuis bijzonder goed op dreef. De thuisclub had weer een midden voor. Na een lange tijd in Nieuw-Gui- nea zijn vaderland te hebben gediend, was H. v. d. Meij nog geen veer tien dagen op Ne derlandse bodem zaterdag weer pre sent bij zijn club. V anzelisprekend zet hem de kou en de gladdigheid nog lang niet lekker en had hij niet direct zijn oude spel weer te pakken. Niette min wist deze ma rineman in de elf de minuut van de tweede helft ach terover vallend een schot op het Ter Leede doel te los sen, dat doelman De Vries met veel ge luk tot corner kon verwerken. Ook good-old G. v. Star- kenburg stond wee: rechtshalf. Verder Boys nog vier veranderingen stelling opgesteld, nu als telde Rijnsburgse Goede start De Boys gingen niet slecht van start. Reeds in de derde minuut be landde een voorzet van rechtsbuiten Dick van Egmond bij zijn rechter col lega Cees Heemskerk, die goed naar binnen was gezwenkt. Een directe schuiver langs De Vries en de thuis club keek tegen een bemoedigende 10 voorsprong op. Helaas, het bleek echter geheel tegen de verhouding. Aangemoedigd door een opvallend grote en enthousiaste schare Sassenhei mers, ging Ter Leede in het offensief, zich verreweg de beste in het veld to nend. De Van Biezens en de Molenaars waren uitstekend op dreef. In de ach terhoede schitterde stopper Nic. Zoet weer eens. Zoals gezegd, het lukte pri ma bij de Sassenheimers, behalve het In de 25ste minuut zagen we H. Mo lenaar. de linksbinnen, alleen voor Blok huis verschijnen, doch hij liet de bal iets te ver voor zich uitgaan, zodat de bij zonder klemvaste doelverdediger van de thuisclub het leer voor het oprapen had. Een keihard schot van middenvoor J. Tijssen belandde in het zijnet Een groot aantal kansen ging verloren, waarvan een voorhoede natuurlijk nooit vrij te Na een half uur volgde weer een aan val van de Boys. Een aardige combinatie tussen v. d. Meij. rechtsbinnen Star en C. Heemskerk werd bijna in een doel punt omgezet, maar De Vries kon corner tikken. Enkele minuten voor het theeflultje werd een buitenspeldoelpunt van J. Tijssen afgekeurd en kort daarna schoot Zelfde laken De hervatting liet een herhaling van het reeds vertoonde spel zien. Ter Leede gaf duidelijk de toon aan, maar kon ook nu niet de sterkte in doelpunten omzet ten. Merkwaardig was, dat behalve rechtsbuiten Co Molenaar ook de links binnen op deze vleugel opereerde, zodat Kralt een hele moeilijke middag had. In de 8ste minuut schoot J. Tijssen weer in handen van Blokhuis en tien minuten later verrichtte de laatste een schitterende safe op een schitterend schot van rechtsbinnen Dick van Biezen; het lukte niet. Eindelijk in de 25ste minuut werd het gelijk. Bleichrodt liet een bal glippeR (glibberen), Manus Mole naar stormde ermee op het doel af en gaf door aan Tijssen. Deze, ge dekt door spil v. d. Kwaak, gaf te rug naar Manus, die met een sliding de stand rechttrok. Nog geen vijf minuten later gleed Blokhuis over een door Co Molenaar ingeschoten bal heen, die echter net naast het doel vloog. Zeven minuten voor het einde scheen Ter Leede de strijd te hebben gewon nen. Een vrije trap voor een overtre ding van Kralt, werd genomen door Co Molenaar en de ver opgedrongen Zoet maakte er met een harde kopstoot 1—2 van. Een beheerst schot van Bleichrodt in de laatste minuut bracht Rijnsburgse Boys het onverwachte gelijke speL Tweede klas A ZCFCDOVO 21. Rust 20. Midvoor Kan zorgde voor 10 en nog voor rust werd het 2—0 door TeL Eerst in de laatste minuut wist Diepeveen de eer te redden (21). GSV—IJss.vogels (1—2. Rust 1—1. De Jonge na vijf minuten 1—0. Door hands van spil Kluin kwam de stand op 11, want H. Koelewjjn benutte de strafschop. Vijftien min. na rust schoot linksbuiten A. de Graaf het winnende doelpunt in de touwen (12). CSCANDSM 1—1. Rust 1—1. Na 15 dn. uit corner 10 door De Lange. Tien dn. later volgde de gelijkmaker door rechtsbuiten Ooms. Hoewel de thuisclub sterker was, konden de CSCA-spelers het doel van him tegenstanders niet meer doorboren. Derde klas B Excelsior P—Pelikaan 14. Rust 1—1. Na 9 min. Ton 0—1. In de 16e min. De Uil 11. Tot een kwartier voor tijd bleef deze stand gehandhaafd. Daarna liep Pe likaan weg van zijn tegenstander door doelpunten van Ton, Hoogerwerf en Van Ooyen, Zuidland—Monster 3—3. Rust 2—2. Mid- >or N. Storm 01 na fout in vijande lijke verdediging. Quack 1—1 in 12e min. Een minuut later 12 door K. Storm. V. d. Sloot zorgde voor rust voor 2—2. V. Zon neveld 23 en Mnoster 33 na de thee. Geen moment heeft Lisser Boys zich bedreigd gevoeld in de tweede helft van de wedstrijd tegen DEVJO. Het vuur was er in die tweede helft kenne lijk uit bij de Voorburgers, die voor rust prima partij gaven. Er mankeerde echter één ding aan de Voorburgse ploeg: een schotvaardige voorhoede, want de Lisser defensie, was deze mid dag niet zo hecht als de scoreverhou ding op de ranglijst wel doet ver moeden. Vooral stopper C. van 't Wout was een zwakke schakel. De Voorburgers waren niet bij machte dit uit te buiten. Een bewijs daarvan was wel, dat rechtshalf Verwer 8 min. voor tijd de eer kon red den met een fraai hard schot. De eind stand werd daardoor 31. Voor rust wogen beide ploegen aardig tegen elkaar op. Lisser Boys was tech nisch iets beter, DEVJO echter enthou siaster, doch toonde minder ploegverband. Uit de gelijk en snel op een neer gaande strijd kwam Lisser Boys. dankzij een magnifiek doelpunt van linksbinnen Leen Broekhuizen lachend te voorschijn. Driemaal De overigens voortreffelijke doelman Cino kon 2 min. na rust niet verhinderen, dat rechtsbinnen Mondriaan met een ver rassend schot van dichtbij de stand in 20 veranderde. Zeven min. later kopte Leen Broekhuizen nummer drie keihard i de touwen. Lisser Boys bleef meer aanvallen en steeds weer moest de DEVJO-defensie, irin linksback J. Knijnenburg een pri- wedstrijd speelde, alle zeilen bijzetten. De Voorburgers mochten blij zijn, dat de Lisser aanvallers nonchalant waren. Toch bleken ook de DEVJO aanvallen iet van gevaar ontbloot, doch de rechter vleugel was met Hippe zwak bezet. Jal- ving moest als rechtsbuiten veel meer werk verzetten, terwijl midvoor Schnei der teveel om zijn as moest draaien eer hij gevaarlijk kon worden. De hardste werkers bij DEVJO waren de kanthalves Verwer en Van Appeldoorn. Eerstge noemde was daarbij de verrassende eer- Zelfs eer niet gered fpEGEN ranglijstaanvoerder Steeds Hoger heeft ARC in Oud-Beijerland A gedaan wat het kon. Daardoor is het een bijzonder aantrekkelijk duel geworden, dat de kijkers niet in het minst verveelde. De roodzwarten heb ben zich van meet af aan moeten inspannen om de Oud-Beijerlandse aan val in bedwang te houden. Mede hierdoor kwam aan Alphense zijde het accent op de verdediging te liggen. De beide Krijgsmannen, goed bijgestaan door stopper Oosterloo en keeper Van Horzen stonden echter hun man netje. Zij slaagden er in de eerste helft in geen enkele doorboring toe te staan. Een voorhoede, waarin elke week drastische wijzigingen worden aangebracht, kan hoe goed de individuele pres taties ook mogen zijn geen eenheid vormen. Op deze grote hoek van de Ter Leede-speél- helft is slechts één Rijnsburger te vinden, een sprekend voor beeld van onmacht. CSVDASWH 2—0. Rust 1—0. In de 10. 22 minuten na rust tekende rechts buiten Vermeulen 2—0 aan. Op het gladde, maar goed bespeelbare veld heeft een uitgedund ASWH (zeven invallers) de Delftenaren uitstekend tegenstand gebo den. De 20 nederlaag is alleszins eervol. Weer Leiderdorpse winst: 4-2 DE RACINGCLUB Leiderdorp begon deze wedstrijd met een overwicht, waaruit echter geen sprekende feiten naar voren kwamen om een spoedige voorsprong van de thuisclub te verwachten. Integendeel, de wat schaarse tegenaanvallen, of beter gezegd uitvallen, van Spijkenisse hielden aanvankelijk veel meer gevaar in. Zo kon spil v. d. Maas eenmaal ternau wernood de weg naar het doel voor middenvoor v. d. Hor versperren. Die tegenstoten maakten de achter hoede van de roodwitten enigszins on zeker en zo kon het gebeuren, dat een kwartier na de aanvang linksback Telgen bij een Spijkenisser aanval de bal in eigen doel werkte en daarmee de gasten aan een goedkope voorsprong hielp. Het moreel van de thuisclub bleek hierdoor allerminst geknakt, want met vereende krachten werd een offensief geopend, dat in eerste instantie slechts een groot aantal corners opleverde. Bij een voorzet van Versteegen echter was Klinkhamer present om de partijen op gelijke voet te brengen (11). RCL zette door en in de 25ste minuut werd het 2—1. Spijkenisse slaagde er niet in de ba kens volledig te verzetten en zelfs moesten de bezoekers toestaan dat de achterstand tot twee doelpunten groeide. Na een goede combinatie kon rechts buiten v d. Maas zijn clubgenoten tien minuten voor rust opnieuw laten juichen. Blander 2 In het begin van de tweede helft leek het er op alsof RCL dacht de overwin ning al in handen te hebben. Dat dit een onjuiste mening was, maakte Spij kenisse de Leiderdorpers duidelijk door een doelpunt van linksbuiten Stougje, al kreeg hij daarbij medewerking van een blunderende keeper Maaskant, die de gladde bal door zijn vingers liet glippen Meteen zag RCL de ernst van de toestand in. De verdediging van de bezoekers hield voorlopig stand en bij de aanvallen van de groenwitten werd erbarmelijk slecht geschoten. Tien mi- Versteege (links), de linksbuiten van RCL en Van Luik, de wachtmeester-middenvoor van de Leiderdorpers. Beiden had den een flink aandeel in de fikse overwinning op Spijkenisse. nuten voor het einde viel de beslissing met het mooiste doelpunt van de wed strijd. Versteegen gaf op links een voorzet, die door Van Luik al koppend in een treffer wrd omgezet (42). Nog gaf Spijkenisse de moed niet op, maar RCL paste nu beter op zijn tellen en liet de overwinning niet voor de tweed* maal in gevaar komen. Tussen de aanvallen van de witzwarten probeerde de voorhoede van ARC ver warring te stichten aan de andere kant. Daar SHO echter met een dubbele stopper speelde, kreeg de roodzwarte aanval weinig kans en de acties van Timmer c.s. liepen dan ook op niets uit. Daar SHO veertien dagen terug op eigen veld een nederlaag te slikken had gekregen van Pelikaan waren de sup porters van de thuisclub na het ver strijken van eerste helft helemaal nog niet gerust op het eindresultaat. Zij moesten in de tweede helft nog een kwartier wachten voordat ze reden tot Juichen hadden. In de 15e minuut loste rechtsbuiten Bijl, befaamd om zijn keiharde schoten, een enorme kogel, die van de borst van keeper Van Horzen weer in veld sprongTot zijn ongeluk precies voor de voeten van middenvoor De Liefde, die van dit buitenkansje met liefde profiteerde (10). Moedig probeerde ARC de bakens te verzetten. Enkele aanvallen via links buiten Valkenburg werden afgeremd door rechtsback Schipper en in laatste instan tie liet keeper J. de Groot zien, dat ook hij, evenals zijn collega Van Horzen de andere kant, uit het goede keepers hout gesneden was. Na 25 min. nam de zege van SHO tere vormen aan. Een voorzet van links half Ad Boer werd door linksbinnen G. de Groot met een doeltreffende kopbal afgerond (20). Rechtsbuiten Bijl knalde nog een keer tegen de onderkant van de lat. Ondertussen zat ARC niet stil, maar de acties waren toch te doorzichtig om te gen de versterkte Oud Beijerlandse ver dediging succes te kunnen boeken. Tien minuten voor het einde luwde de strijd eerst. Op dat moment pikte middenvoor De Liefde een pass van De Groot op en schoot de stand naar 30. In de reste rende tijd legde SHO zich volledig toe op het consolideren van de verkregen voor sprong. W.- en O.-Duitsland samen naar O.S.? Erwin Schoebel, e Oost-Duitse verte genwoordiger leden van het Int. Olym pisch Comité (IOC) verklaard geen be- r te hebben tegen het afvaardigen een gezamenlijke Duitse ploeg naar de volgende spelen. Daartoe zullen dele gaties van Oost- en West-Dultsland be gin december In Lansanna onder leiding van het IOC bijeenkomen. Tottenham Hotspur heeft dit weekeinde opnieuw getoond ook in de gewone competitie tot een formidabele score te kunnen komen. Een para dagen na de 5—2 zege in het gro te duel voor de Enr. beker voor beker winnaars tegen Glas gow Rangers, won nen de Noord-Londenaren met 40 van Leicester City. Tottenham plaatste zich daardoor al leen aan de kop van de ranglijst aan gezien Everton tegen Manchester City niet verder kwam dan een gelijkspel 1—1. Graves (2), White en Medwin zorgden met vier treffers tegen Leicester City, In harde wedstrijd ;t is een vrij harde wedstrijd ge worden in aKtwijk. Semper Altius heeft zeer veel moeite gedaan de gast heren een puntje of twee afhandig te maken. Lukken deed het niet, want de strijd eindigde in een 22 gelijkspel. De gastheren vertoonden weliswaar het meest technische spel, doch wisten dit niet in een groter aantal doelpunten om te zetten, niet in de laatste plaats door de sugge verdediging van Sem per Altius. Arbiter Wiertij heeft het echter niet nodig geoordeeld een Ier weg te sturen, waardoor de wed strijd gelukkig geen nare gevolgen heeft. De thuisclub nam na 10 min. de leiding, toen rechtshalf W. Freken een vrije schop nam en listig over de verdedliging lepel de, waar linksbinnen De Ridder klaar stond om in te koppen. De gasten ns hiermee echter geen genoegen en zetten een fel offensief in. Na 5 min. was de stand al op fortuinlijke wijze gelijk. Linksbuiten Schippers schoot in, doelman Boesaard liet het leder glippen en de at tente linksbinnen Nieuwhof zette er voet onder: 01. De gasten zetten nog even door en we zagen rechtsbuiten P. de Jong net naast schieten. Katwijk nam echter het initiatief weer over. In de 40e min. resulteerde dat in een tweede doelpunt. Weer was het De Ridder, die scoorde. Nu bracht linksbuiten De Koning een cornrbal op zijn hoofd. Kort voor rust kreeg middenvoor A. v. Duijvenbode nog een mooie kans, maar hoewel hij alleen tegenover doelman M. Weber stond, miste hij. In de 14e min. van de tweede helft stond doelman Boesaard te ver opgesteld en uitstekend genomen vrije schop linksbuiten Ouwehand van Semper Altius trof doel: 22. Naderhand moest de reeds geblesseerde Boesaard zich laten vervangen door Kleijnhout Beide ploegen hebben nog kansen gekregen, maar missers van Ko ning voor Katwijk en Semper Altius- rechtsbinnen v. d. Knoop konden toch niet veel indruk maken. De thuisclub heeft het lichte overwicht, wat zeker na rust aanwezig was, niet kunnen uitdrukken in doelpunten. Afdeling Leiden van de KNVB 7~)E HELFT van het aantal wedstrijden, die voor zaterdag op het pro- gramma stonden, zijn afgelast. Het waren AlphiaWoubrugge en T.A.V.V.V.W.S. Leiden versloeg door betere conditie en jeugdige spelers stadgenoot Sleutels. De Hazerswoudse Boys laat nog steeds niet het spel en de resultaten zien van wat we van ze gewend zijn. Nu werd weer van een met drie invallers spelend Alphen verloren, geheel volgens verwach ting overigens. Haz. B.-Alphen: 0-2 Het is een ietwat gelukkige overwin ning geworden, die Alphen met drie invallers in Hazerswoude behaalde. Het grootste gedeelte van de wedstrijd is Hazerswoudse Boys in de aanval ge weest, maar linksbinnen Piet Bos, die in militaire dienst is en meestal voor het beslissende tikje zorgt, werd nu wel sterk gemist. De Boys namen na het beginsignaal meteen het initiatief. Door een uitval in de tiende minuut, wist linkshalf Lank- haar voor Alphen eohter met een effect vol schot het eerste doelpunt te scoren Na een kwartier was het al door een prachtige kopbal van rechtsbinnen Van Soest 02. Deze stand was tegen de spelverhouding in. De Boys hadden ze ker een begenpunt verdiend. Na rust was het spel het aankijken bijna niet meer waard. Beide voorhoe den kregen nog doelrijpe kansen, die echter alle om zeep geholpen werden. Leiden-Sleutels: 5-1 Door betere conditie heeft Lelden te gen het „oudere" Sleutels een duidelij ke overwinning behaald. Als Lelden echter wat serieuzer met de kansen was omgesprongen, was de uitslag ongetwij feld veel groter geworden. ook niet verwonderlijk dat middenvoor Laterveer de Boshuizerkade-bewoners aan een 01 voorsprong hielp. Door dit doelpunt werd Leiden wakker geschud en begon sterk aan te vallen. Spil Stik- kelorum van Sleutels wist echter vakkundige wijze menige goede aanval van Leiden een halt toe te roepen. Na rust begon Leiden het tempo vehhogén. Dit had al spoedig suci Het was linkshalf Jongelcen, die met een solo-actie de stand gelijk bracht. Leiden drukte nu door. Middenvoor Jan sen en rechftóbinnen Van der Kraan brachten de stand op 31; De Sleutels achterhoede zakte in elkaar. De jonge Leiden-voorhoede deed wat hij wilde Een vrije schop van Jansen kwam te recht bij de geheel vrij staande 16-jarige linksbuiten Rijsbergen, die geen moeite had er 41 van te maken. Ten slotte was het Van der Kraan, die het laatste doelpunt in deze matige wedstrijd maak te en de eindstand hiermee op 51 De stand is nu: Alphen V.W.S Leiden Woubrugge TA.V.V. V.V.S.B. Hazeraw. B. Kagia Sleutels Alpbi* 3 1 11 22—12 3 1 9 13—8 2 3 8 171' 11—14 13—16 12—25 6—17 T 0 1 6 I 12-23 8 2 15 5 8 2 0 6 4 dat de doelpuntenoogst van Tottenham in de laatste vier wedstrijden met twin tig omhoog ging. Everton nam door Morrissey een 10 voorsprong, maar nadat Dobings in de tweede helft gelijk had gemaakt had Manchester City betere kansen op de overwinning dan Everton, dat nu dc tweede plaats bezet. Burnley is aan een opzienbarende opmars bezig. De uitwedstrijd tegen Li verpool werd met 21 gewonnen, zodat de club vain Mcllroy nu al negen ont moetingen achtereen zonder nederlaag is gebleven. Aston Villa werd op eigen terrein verrassend met 21 door Fuliham ver slagen. Het was de eerste uiit-overwin- ninig van Fuilham, dat het nog steeds zonder Johnny Haynes (auto-ongeluk) moet stellen. Interessant was het te zien, hoe ver schillende clubmanagers een actie be gonnen tegen spelers, die zich niet voor de volle honderd procent inzetten. Shef field Wednesday dreigde zelfs met in houding van premies en salarisvermin dering als het spelpeil niet drastisch vooruit zou gaan. Het hielp gedeeltelijk, want tegen het altijid gevaarlijke Wol- vehhampton Wandrers speelde Sheffield Wednesday zaterdag met 22 gelijk. Had Stan Gullis, de manager van de Wolves, niet uitgerekend middenvoor Hinton weer in het eerste opgenomen dan zou Sheffield waarschijnlijk zelfs hebben gewonnen. Want de jonge middenvoor van het Engelse elftal, die verleden week bij wijze van straf niet werd op gesteld, was erop gebrand een klinkende renitree te maken en scoorde twee doel punten. Eerste divisie: Aston Villa—Fulham 1—2. Blackbui ton WanderersSheffield Wednesd; Tottenham Hotspur 16 i: Everton 15 1< Burnley 2 32—16 16 9 5 2 34—24 16 8 4 4 31—22 20 16 8 4 4 37—27 Tweede divisie: Bury—Cardiff 1—0, C ton Athletic—Preston North End 3—1. Chel sea—Newcastle United 42, Leeds United- Norwich City 30. Luton Town—Derby County 1—2. Rotherham UnitedPortsmouth land—Grimsby Tot 62. .Swansea Town 4 30—15 22 Neen, noch thuisclub SVOW, noch Sportlust zien terug op een leuke wed strijd. Voor de rust ging het nog wel en werd er soms aardig voetbal vertoond, maar na de hervatting is het er soms wel eens wat onprettig aan toegegaan. Van arbiter Best kan niet anders wor den gezegd, dan dat hij zijn naam de hoogste eer aandeed. Dankzij diens vol. komen rustige optreden is het toch niei in onsportiviteit ontaard. De rust brak aan met een dubbel- blanke stand. De thuisclub was iets meer in de aanrval ge weest, maar Sport lust stelde telkens de budtenspelval open en hierin is de Oude Wetering- se aanval nogal eens doodgelopen. Op het gladde en zware terrein notterdenwe in de eerste speel- helft missers van SVOW-linköbuiten De Hartog. Rechts buiten Jansen van de gasten zagen we driemaal inschie ten. tweemaal tegen doelman C. v. d. Lip aan en ten slotte in het zijnet. Na de hervatting drukte SVOW het overwicht uit in doelpunten. Na 5 min. maakte rechts back Noorlander hands en De Hartog met grote zékerheid: 10. Twee ten later kreeg thunsclub-mi'ddenvoor Van Heek, die nog steeds last heeft van zijn geblesseerde knie, een voorzet van rechtsbuiten J. v. d. Lip en passeerde de uitstekende keeper De Wit: 2—0. Onfortuinlijk Een half uur duurde het overwicht van SVOW, maar toen kwam Sportlust weer opzetten en drukte in de 35efc» minuut door. Een te zacht teruggespeel de bal, en linkshalf Otto van Sportlust was er als de kippen bij. Hij omspeelde de doelman en maakte 21. Het laatste doelpunt was zeer onfor tuinlijk voor de steeds goed ingrijpende De Wit. Middenvoor Van Heek had te gen de paal geschoten en De Wit, die terugkwam naar zijn doel, kreeg val lend de bal tegen de borst en de standi was 3-—1. Heel jammer, dït had hij ze ker niet verdiend. De gasten (hébben nog alles gedaan om de achteretand te verkleinen en het ging er op 'het laats hard toe. Er kwan echter geen verandering meer In d« de penalty Derde punt is binnen: De elftal-commissie van de Hoekse Boys heeft ingezien, dat de ploeg no dig verjongd moet worden. De twee punten uit acht wedstrijden, die de thuisclub dit seizoen had weten te veroveren (op Schoonhoven), waren niet veel en ook de dertien doelpunten vóór waren bepaald niet hoopgevend. Vandaar, dat enige jongere spelers werden geprobeerd, die met hun 15 en 16 jaren hebben getoond, dat er met hard werken zeker nog goede resul taten behaald kunnen worden. In ieder geval heeft Oegstgeest dat za terdagmiddag ondervonden, ook al ston den de gasten tien minuten voor het einde nog met 2—1 voor. Reeds in de eerste minuut zag het er voor de thuisclub goed uit, want uit een schermutseling kan mid voor Lokers de bal over de doellijn wer ken (1—0). Een enthousiast spelende thuisclub trachtte daarna door te drukken, maar het samenspel was te doorzichtig en de goede verdediging van de gasten gaf hierop het juiste antwoord. Het spel was nog maar matig en een grotere voorsprong zou op dat moment echt niet verdiend geweest zijn. In de 22ste minuut werd de gelijkmaker geboren, toen linksbuiten Jansen een schot loste en de bal via een verdediger van de Boys in het doel verdween (11). Het spel golfde daarna op en neer, maar stond op een laag peil. KORFBAL Bij de oranjekragen Alleen Pernix 2 kwam bij de senioren in het (zware) veld en wel in Den Haag tegen VES 3. Op papier leek dit bU voor baat een gewonnen wedstrijd voor de Pernlx-reserves. Pernix II wist wel belde punten te veroveren, maar op een heel wat moeilijker manier dan werd ver wacht. Gé van Zwieten gaf Pernix II spoedig een 01 voorsprong, vlak daarop maak te de verdediging een fout en dat bete kende 1—1. In de tweede opstelling speel de Pernix 2 aanzienlijk zwakker. De ver dediging maakte fouten, maar gelukkig voor Pernix wist VES 3 daar niet van te profiteren. Het middenvak speelde zwak, terwijl de aanval niet snel genoeg over speelde om verrassende acties te onderne men. Karei Bleichroot had weliswaar pech bij enkele schoten, maar daar bleef het voor de rest van de eerste helft dan ook bij. De tweede helft gaf aanvankelijk een zelfde spelbeeld te zien. Twee afstand schoten van Gerard Kuipers brachten de stand op 13. Eerst na deze twee doel punten liet Pernix 2 een glimp van zijn kunnen zien. Vooral het middenvak-spel was meer solide. Hennie van Muiden scoorde nog één maal en gaf Pernix 2 daarmee een 14 overwinning op VES 3 in een zeer matige wedstrijd. Tien minuten voor de rust kwamen da gasten op 12, nadat linksbinnen Selier een prachtig schot de doelverdedi- /an de gastheren geen kans gaf (1-2), Het offensief, dat de Boys tot aan de rust behielden, leverde geen resultaten op. Ook d tweede helft kon de voorhoede van de thuisclub de stevige defensie van Oegstgeest maar moeilijk tot capituleren dwingen. Toen. menigeen zich al verzoend had .et een nederlaag werd tien minuten jor het einde de gelijkmaker gescoord, it een scrimmage voor het doel van Oegstgeest schoot linksbinnen Becque de in en nadat eerste de doelman mis greep rolde de bal tergend langzaam over de'lijn (22). VOLLEYBAL Tweemaal in de wedstrijd tegen Con cordia heeft Kangeroes op winst gestaan en tweemaal moest het deze toch aan de tegenstandsters laten. In de eerste sel na een 48 voorsprong en in de tweede set na 1415. De oorzaak: een volkomen ontbreken van een goede aanval. Als onze stadgenotes zich eens meer op dit spelonderdeel zonden toeleggen en niet uitsluitend op de verdediging, dan zouden zij beslist tot betere prestaties kunnen komen. In de eerste set strandde de aanval van Concordia als regel op de hechte Kangeroes-verdediging in het achterveld' en hierop waren de Rotterdamse dames kennelijk niet bedacht, met als gevolg een 48 voorsprong voor onze stadge notes. Een time-out gaf de Concordia- coach de gelegenheid zijn dames op een andere tactiek te wijzen, nl zacht gesla gen ballen vlak achter het net en hierop hadden onze stadgenotes geen antwoord Wel wisten zij enkele malen uitstekend redding te brengen, maar van spelop- bouw was hoegenaamd geen sprake. Con- cordia, veel gevarieerder spelend, trok het initiatief volledig tot zich (15—8). De tweede set gaf een vrij gelijk op gaande strijd te zien, hoewel ook nu onze stadgenotes meer aandacht besteedden aan de verdediging dan aan de aanvaL Ook in deze set sloeg uiteindelijk de ba lans weer door naar Concordia. Ook bij de stand 1415 in hun nadeel bleven de Rotterdamse dames in de aanval en dit bracht het wederom de zege 17—15. Kangeroes heeft in de derde set eigen lijk geen gelegenheid meer gekregen ge vaarlijk te worden. Concordia bleef onz« stadgenotes voortdurend onder druk zet ten en helaas zagen de Kangeroes geen kans zich onder deze druk vandaan t« spelen. Time-outs voor rust en wissel mochten niet baten. Concordia rook als het ware de winst en liet deze met schie ten: 15—0,

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8