Voorschotens P.v.d.A. opposant in de raadsvergadering Zilvermeeuwen van blaam gezuiverd alle Twee jubilarissen bij Papot in Warmond NIEUWE LEIDSCIIE COURANT MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 De vrijdag gehouden gemeenteraadsvergadering (waarvan wij zaterdag reeds een summier overzicht gaven) gaf ten aanzien van een tweetal voor stellen van B. en W. een opposante pvda-fractie te zien. Eén voorstel be trof de bebouwing van het aan de Veurseweg-Essenlaan gelegen terrein, dat aanvankelijk was bestemd voor de bouw t'an een conferentieoord van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, dat inmiddels zijn tenten in Noordwijk heeft opgeslagen. Het uitbreidingsplan ondergaat nu in zoverre wijziging, dat op het voor dit conferentieoord bestemde grond een verzor gingsflat van twaalf meter hoog met tien verdiepingen wordt gebouwd. Het zal onder meer bestaan uit 103 appartementen, centrale voorzieningen als eet-, conferentie- en vergaderzaal, alspxede 48 parages. De heer De Groot <VVD> zei met in stemming van het voorstel kennis te heb ben genomen, hoewel het hem speet dat B. en W. zo'n ruim gebruik hadden ge maakt van de hun krachtens de bouw voorschriften verleende delegatie nu de flat in afmetingen zo sterk zal afwijken van de oorspronkelijk geprojecteerde be bouwing. De heer Foranier (KVP> had bezwaren op verkeerstechnisch gebied Hij achtte de uitrit van de 48 garages op de Veurseweg een gevaarlijke situatie, terwijl hij zich afvroeg of de Essenlaan met een breedte van 3% meter nog wel een mogelijkheid tot passeren zou bie den. De heer Pels (PvdA) zei zich niet tc kunnen verenigen met de mate waarin B. en W van hun bevoegdheid tot dele gatie gebruik hadden gemaakt. Hij vond zelfs dat B. en W. ten onrechte gebruik hadden gemaakt van hun delegatie, ter wijl voorts de gewijzigde bestemming van de grond niet werd gedekt door het daaromtrent bepaalde in de woningwet „Deze verzorgingflat", aldus de heer Pels. „is geen openbaar bijzonder gebouw in de zin van bedoelde wet", mede op grond daarvan kon zijn fractie niet met voorstel akkoord gaan. De heer Rombouts (KVP) had graag gezien, dat de raad tevoren zou zijn in gelicht. De heer Bakels (prot.-chr.) was het daarmee weliswaar eens. maar toonde zich Ingenomen met het voorstel. Hij verwachtte ervan dat doorstroming woningen het gevolg zou zijn en meende voorts dat de ligging van het gebouw zeer gunstig mocht worden genoemd. Ten aanzien van de vraag of deze bouw koste van het bouwvolume zou gaan, zag hy zich nog graag ingelicht. Wethouder Dekker betoogde dat B. W. een toelaatbaar gebruik van de hun verleende delegatie hadden gemaakt dat (dit tot de heer Pels) hier wel dege lijk sprake was van een openbaar bij zonder gebouw. De flat zal worden ge bouwd In de vrjje sector en slechts ter koste van dit volume gaan. Wel zal wor den getracht extra volume toegewezen te krijgen met het argument, dat het hier betreft een gebouw van meer dan alleen plaatselijk belang. Het voorstel werd aangenomen met de aantekening, dat de PvdA geacht werd tegen te stemmen. Het andere voorstel was de verkoop van gemeentewoningen aan daarvoor in aanmerking komende bewoners. In het algemeen komt de voorgestelde regeling erop neer dat de woningen zullen worden geaxeerd op basis van de vervangings waarde op het moment van taxatie. Dc overdrachtsprijs zal in het algemeen ge lijk zijn aan de taxatie, met dien ver stande dat hierop in mindering worden gebracht het bedrag, dat bij nieuwbouw als premie zou worden ontvangen, voorts voor elk jaar dat sedert het ge reedkomen van de woning is verlopen 2% procent van het bedrag dat onrt nadat op de geschatte waarde de premie in mindering is gebracht. Staat het huis meer dan 10 jaar, dan wordt vooi jaar doven die 10 jaar 2% pet per jaar af getrokken. Men moet tenminste 10 procent van de overdrachtspr'js als eigen kapitaal investeren. Kneusjes De heer Kamminga (VVD) zei. dat zijn fractie het voorstel gunstig had ontvan gen, maar maakte aanmerking op de wijze waarop de mogelijkheid van koop aan de daarvoor in aanmerking komende bewoners per circulaire was gepresei teer. De heer Rombouts (KVP) zag naast de voordelen ook nadelen. Hij stelde vast dat de gemeente goede panden zou kwijt raken en zou blijven zitten met de kneusjes. Voorts wilde hij weten welke consequenties voor de gemeente zouden voortvloeien uit het verlenen va garanties. De heer Van de Wilde (Prot.- Cbr.) zei vóór bevordering van woning- bezit te zijn en achtte het bezit vim eigen woning een belangrijk aspect verantwoordelijkheid. De heer Pels (PvdA) zei, dat op de door B. en W. voorgestelde wUze overdracht de woningen zouden worden onttrokken aan hen, die krachtens hun Inkomen voor bewoners in aanmerking zouden komen. De voorzitter gaf op zoek van de heer Pels een overzicht de overwegingen, die aan de indiening van deze nota zijn voorafgegaan. Hu z:gde toe, dat de betreffende bewoners uitvoeriger zullen worden voorgelicht, indien het voorstel zou worden aange In antwoord op een door de heer Van de Wilde gestelde vraag of er iet te doen zou zijn indien zelfs het vereiste kapitaal van 10 procent niet zou kunnen worden opgebracht, zei burgemeester Dc Kool dat zich hiertoe inmiddels perspec tieven hebben geopend. Voorts wei erop dat de voorwaarden van overdracht onder meer inhouden dat de adspirant- eigenaar in aanmerking komt indien zijn inkomen normaliter voor het huren een woningwetwoning geëigend is. Het voorstel werd ten slotte aangeno men met de PvdA-fractie tegen. Weekmarkt Verder werden aangenomen de stellen tot het voteren van f 13.000, be stemd voor het treffen van voorbereidin- gen tot aansluiting van het centrale riole_ ringsstelsel op de Leidse rioolzuiverings installatie. en tot hervaststelling van weekmarktgcldenverordeningen 1961. erband met dit laatste voorstel merkte de heer Huizinga Prot.-Ctvr. op, dat als gevolg van de weekmarkt minder mensen naar Leiden gaan voor het doen van inkopen. De middenstan ders hebben zich daardoor met de week markt kunnen verzoenen. Eveneens werd aangenomen het voor stel tot geslotenverklaring van de Voor straat tijdens de weekmarkt en bij bij zondere gebeurtenissen. Met het voorstel tot het voteren van f 900 voor de aan schaf van meubilair ten behoeve van de Ds. Fortgensschool ging ieder akkoord, evenals met de benoeming van wethou der Dekker en burgemeester De Kool als lid respectievelijk plaatsvervangend lid de Algemene Raad van de Gemeen telijke Gasvoorziening Zuid-Holland. In verband met het voorstel tot inwilliging het door de heer G. C. Verrips ge dane verzoek tot ontslag als secretaris ommissie tot wering van sehool- sprak de heer Fortanier (KVP) zijn dank uit voor het vele en goede werk dat dc heer Verrips gedurende tal van jaren in het belang van de gemeenschap heeft verricht. De raad sloot zich hierbij Het voorstel tot de bouw van 36 ningwetwoningen in Vlietwijk II ten slotte zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Verkeersongelukken Zaterdagmiddag omstreeks half drie gebeurde nabij de Haagschc Schouw eei aanrijding tussen twee personenauto'! Eén der wagens, komende uit de rich ting Wassenaar, reed, na te hebben gesorteerd, linksaf de Valkenburgsewég op. Hij was nog niet helemaal op laatst genoemde weg, toen hij aan de achter zijde werd aangereden door een uit de richting Amsterdam met grote snelheid komende personenauto. De botsing hevig dat de aangereden auto tegen i stilstaande auto werd gesmakt, volgens om zijn as draaide en daarna in de berm tot stilstand kwam. Eén der in zittenden, de 46-jarlge mevrouw v. d Meulen-Prins, werd uit de wagen ge slingerd. Haar echtgenoot, die de auto bestuurde, had een diepe hoofdwond. Beiden zijn per ambulance naar het academisch ziekenhuis gebracht. De beide zwaar beschadigde auto's zijn met in kraanwagen weggesleept. Doordat een bromfietser op de Prins Bernhardlaan (hoek Prinses Beatrixlaan) zaterdag een verkeerde bocht maakte, kwam hij in botsing met een personen auto. Er was materiële schade aan beide voertuigen. Zondagmiddag draaide een autobusje de Hofweg af de Voorschoterweg op, juist op het moment, dat een scooter naderde. De bestuurster van dit laatste voertuig, mejuffrouw R. van Lierop uit Voorschoten, moest door snel reageren botsing zien te voorkomen. Bij deze raakte zij weliswaar niet de auto (die doorgereden is en waarschijn lijk niets heeft bemerkt) maar een langs de berm staand kilometerpaaltje. Bij deze botsing werd de scooter zwaar schadigd. De bestuurster moest met hersenschudding naar het academisch ziekenhuis worden gebracht. Bazaar werd een De in het Jeugdgebouw bij de Gere formeerde kerk gehouden bazaar is groot succes geworden. Niet alleen dat de loop er (nadat ds. Modderaar het festijn vrijdagavond om kwart over zeven had geopend) flink in heeft gezeten, maa vendien en daar ging het ten slotte om hebben de dubbeltjes en kwartjes goed gerold. Zowel de bloemenstand, als die waar huishoudelijke en luxe artikelen alsmede boeken werden verkocht, deden goede zaken. De grote zaal was een kermis gelijk. Boven alles uit klonk de stem va heer Van der Graaf, die met nimrat latende energie zijn rad van avontuur liet draaien. En ook de attracties in de „catacomben" van het jeugdgebouw heb ben er toe bijgedragen, dat een zo mooi resultaat werd bereikt. De bazaarcommissie heeft met voldoe ning en dankbaarheid de kas opgemaakt omdat verwezenlijking van de gestelde doelen, t.w. een toneel in de grote zaal, uitbouw van de evangelisatie onder de jeugd van Voorschoten en een forse drage tot de nieuw te bouwen kerk in Boschgeest, ln het verschiet komt te lig gen. De netto-opbrengst bedroeg ruim f 4200. Geref. vrouwenvereniging De Gereformeerde vrouwenvereniging vergadert donderdagavond aanstaande. Mevrouw Ravensbergen hoopt te spre ken over „Het wezen, het karakter, het doel. de noodzakelijkheid cn de algemene bijzonderheden van de belijdenisgeschrif ten". Voorts is er een bijdrage van i Westhoek. Bridgenieuws De zevende voorronde-wedstrijd v bridgeclub „Voorschoten" heeft het vol gende resultaat opgeleverd (tussen haak jes het behaalde aantal matohpunten): 1. Huijskes-Jespers (226); 2. Lamboo- Verhoef (212); 3. Van AlphenKorpers- hock (200); 4. De Lannoy-Van Oosten (178); 5. Van der Meer-Vlaardingerbroek (175); 6, Van den Berg-Leonards (173); 7. Rutten-Van de Post (173); 8. Klcin-Vol- kers (169); 9. Auer-Geuijkens (162); 10. TE KOOP luxe 3 kamer flat Rijnmond Incl. stoffering. Vestigingsvergunning vereist. Inl. Mak. en Assur. Kantoor MINNEE Boulevard 56 - Katwijk aan Zee Bronsgeest-Van Delft (161); 11. Den Dek- ker-Kukler (158); 12. Berger-Wassenaar (155); 13. Dado-Van Oudvorst (154); 14. De Beer-Slieker (149); 15. Drijter-Wage- ner (147); 16. Hameetman-Klein (145); 17. Zuiderduin-Goddijn (144); 18. Schulp- Schulp (143). Tentoonstelling In de kerkzaal van „Hulp en Heil" zal dinsdag en woensdag een tentoonstelling door de patiënten vervaardigde ar tikelen worden gehouden. Deze artikelen, waaronder kussens, kleden, baby- en kin derkleding, schilderstukken en tekenin gen, zijn tevens te koop. Politie-expositie justitie, mr. A. C. W. Beerman, opent op 27 november in Voor schoten de reizende expositie „Raad en daad" van de rijkpolitie. Deze tentoon stelling. die een beeld geeft van het werk der rijkspolitie, zal anderhalf jaar lang gemeenten van minder dan 25.000 Zeeland en Zuid-Holland aandoen. In elke plaats zal de tentoon stelling een dag of vier, vijf te bezich tigen zijn. Toneel voor scholieren Voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs wordt op 9 november aan staande in het Cultureel Centrum door de toneelgroep „De kleine Komedie" op gevoerd het toneelstuk ,Don Quichotte op de bruiloft van Kamacho". Er zullen twee voorstellingen worden gegeven, na melijk om 10 uur 's morgens en om 2 uur 's middags. Schaakuitslagen De uitslagen van de onlangs door schaakvereniging „Voorschoten" gehou den wedstrijden: groep I: A Kooij-Ver- straten 10. Houweling-M. Segaar 10, Sluiter-Waasdorp 10; v. d. Kooij-De Minck 1—0; v. Os-C. v. d. kooij 0—1. Waasdorp-v. Schaik 1—0; M. Segaar- Sluiter 01. Groep II: N. Segaar-W. Maat Grobben-v. d. Burg 0—1. B. Maat-Grob- ben 10. Hattink-v. d. Voorst 10, Box man -v. Ooijen 01. Renswouw-Grobben De Bruin-W. Maat 01. Boxman - v. d. Voorst 01, Hattink-v. d. Burg 10. B.Maat-Renswouw y- Groep III: D. Kooij-P. v. d. Marei 0—1, Marei-Anker 10, D. Kooij-Bongers 14; Anker-Westdijk 10, Besuijen- v. d. Marei 01, J. Maat-R. Thierry 1»0, Noort Jr-Reijneveldt 1—0. R. Kooij-Zui- derduin 0—1. R. Thierry-Noort Sr 1—0, v. d. Marei-J. Maat 0—1, Westdijk-Be- suijen 0—1, Bongers-Anker 0—1. Noort Jr-D, Kooij 01, Besuijen-R. Kooij 01. Bongers-v. d. Marei 0—1. J, Maat-R. Thierry 10. Anker-Noort Jr 01. KATWIJK Gevestigd en vertrokken GEVESTIGD: L van Rhijn. Secr. Var- kevisserstr 82; A Schoonderwoerd, Noord- wijkerweg ws; P B Steffens, Anjerstraat 3D; A J van Zanten. J Tooropstraat 8; A G Mulder. Hyacintstraat 16; N A Smits. Havenstraat 16; M N C Bol. Adrianastr 68; G W H Overdijkink, Zeeweg 115; M G Varkevisser-Hartkamp, J Toorop straat 41; L Haasnoot-v d Plas, Konin ginneweg 57; H van Duin. Meeuwenlaan 29; V S de Graaf, Anjerstraat 3; W Groeneveld, W de Withstraat 3; E J van Daatselaar, Dahliastraat 11; I Verloove, Zeeweg 22: A J Buijs-Braat, Boulevard 35: K A de Jong, P Heinlaan 62; L van Duijn. de W Mntefijtetraat 146; Z M Musil, Zeeweg 9; J M Daalbergen, Voor straat 61; A Molenbeek, Bosplein 27; N F Paardekooper, Nwe Duinweg 28: R Manuel, Lupinehof 5; J Plante, Te Brit- tenstraat 2; J F ten Broeke, Haviklaan 55: J Runderkamp, Dahldastraat 10O; R A de Jong. Te Brittenstraat 4; E de Jong. Tijnstraat 1; A H Snackey, Pioenhof 5: C J Verihaegh. Hyacintstraat 3: M K van Gelderen, K Doormanlaan 26B: D Venema, Koekoekln 35; J Goudswaardt. P Bernhardlaan 99: E Burgmans. Bou levard 47: Gvd Poel. Lupinehof 9; W Jamoel. Molentuinweg 27; H Palte. Pr Bernhardlaan 107; H A van der Meij. Koekoelaan 43. VERTROKKEN: F B M Muijs. van Drieplassenweg n Brunssum; D Djurre- ma. v Boulevard 9 n Doorn: Th H Ies- berts. v Sparrenlaan 5 n Hilversum; J E C Steijn-Aarahane, v Rijnstraat 46 n Noordwijk; M Pluimgraaf, v Zuidstraat 36 n Amsterdam. Burgerlijke stand GEBOREN: Gijsbert Adrianus zn van P. Zuyderduyn en J. Guijt; Sylvia Yvon ne dr van J. J. van Loenen en H. E. Vodegel; Catharina dr van L. J. Dal- linga en J. S. Zwemmer; Ronald J. Boezaard en M. van der Bent; Jacob zn van H. van Duijn en M. Oever; Adriana Jaeoba dr vai Duijvenbode en A. van der Plas; Arina Cornelia dr van P. C. van Dijk en A. J. de Jong; Pieter zn van A. van Wijk en J. Heemskerk: Jan Jacobus zn van N. Varkevisser en P. van der Plas. ONDERTROUWD: F. D. Ouwehand en A. Messemaker; F. Filippo en B. van Rijn: J. Sip en A. G. van der Plas; A. Varkevisser en. A. van Duijn: A. Olie mans en L. A. Zwanenburg; A. van der Plas en C. N. H. Hogewoning. GETROUWD: W. H. Klinkenberg en Z. Snijder; C. Verbaan en C. J. van Rijn; E. Hoek en A. de Jong; G. van Duijn en F. H. Wiersema; J. Meijvogel en G. van Delft; R. Bareti en E. B. van Wolfs winkel; D. van t Zelfde en M de Vink: M. J. den Hollander en W. van der Plas: B. Ouwehand en A. C. Guijt: P O. Hofkes en J. de Krijger; F. A. Ver kuil en 9. Guijt: W. Guijt cn N. A.Smits. OVERLEDEN: Johan Willem Chris- tiaan van der Lof, 57 jr; Maria Antonia LBuijzer. 86 jr, wed. van W. Ooster- n; Dirkje van Rijn, 87 jr, wed. van A. van Dijk; Hendrika Hermina Fakkert 41 jr. echbgen. van A. M. Laarhoven; Jan Kralt 62 jr; Johanna Maria Ernste, 77 jr. wed. van J. C. Wijers. VISSERIJGOLFJES zijn na een langdurig onderzoek van de biologen van het visserijlaboratorium te IJmuiden van een ernstige blaam ge zuiverd. Zy werden ervan verdacht de verspreider van de haringparasiet te zyn, maar de biologen zyn nu tot de slotsom gekomen dat deze sieriyke vo gels hier niets mee hebben uit te staan. Op de zolder van het laboratorium wer den zilvermeeuwen uitgebroed. De jonge vogels waren dus gegarandeerd para- sietvry. Zy kregen dan een maal voor gezet van met larven besmette haringen. De larven vertikten het echter in het vogellichaam te gedyen. zy verteerden binnen enkele uren geheel. Hierdoor stond het vast. dat de zil vermeeuw met de verspreiding van de parasiet niets uitstaande had. De biolo gen hadden namelijk aldus geredeneerd: De larve komt in het lichaam van de haring niet tot volle wasdom. Deze groei zou dus wel eens in het vogellichaam kunnen plaatsvinden. De eitjes van de larve zouden dan via de uitwerpselen van de vogels weer in de haring belan den. Aldus zou een altijd durende keten ontstaan. Wat de zilvermeeuw betreft is deze veronderstelling dus niet juist gebleken. Maar de biologen zijn niet van plan zich bij deze mislukking neer te leggen. Zij hebben nu het oog op an dere zeevogels, zoals de Jan van Gent laten vallen. Vandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag ontler meer produktie kan komen. Het gevolg is dan hand met 440 kisten en 20 stijve kabel jauwen en de KW 87 Albatros met 200 kisten en 30 kL kisten haring. Verder waren 90 loggers en kotters met rond- of platvis present. Hiervan moesten er zes voor de dinsdagmarkt blijven liggen. Loodsentekort Ook dc I.Tmuider loodsen hebben sinds kort een vijdaagse werkweek. Niemand misgunt de mannen die vaak onder moeilijke omstandigheden hun werk moeten verrichten deze sociale verwor venheid. Maar het is duidelijk, dat men met eenzelfde bezetting niet tot dezelfde produktie kan omen. Het gevolg is dan ook. dat er op drukke dagen vele sche uren liggen te wachten voordat er loods aan boord komt. Dit brengt de rederijen en ook voor de afne- van de zich in de ruimen bevin dende produkten grote schade met zich Weliswaar worden pogingen onder nomen de sterkte uit te breiden, i gaat niet zo gemakkelijk. Het duurt hele tijd voordat een overigens dienstelyk zeeman de fijne kneepjes het loodsvak onder de knie heeft Maar inmiddels zit de scheepvaart met de gebakken peren. Er zijn dan ook stemmen opgegaan de vijfdaagse werk week ongedaan te maken. In vele be drijven op de wal heeft de verkorting van de werktijd geen schadelijke ge volgen gehad door een verhoging van de produktiviteit. Met de scheepvaart het echter een ander geval. Deze ir de vaderlandse economie zo belang rijke bedrijfstak heeft onregelmatige werktijden. Dan gaat het volgens die kringen niet op om een bepaald onder deel volgens een nauwkeurig schema ir te laten werken. Dat moet funeste gevolgen hebben. Pas als een voldoende aantal loodsen aanwezig is om zonder stagnatie te kunnen werken, kan de vijfdaagse den ingevoerd, zo meent men. Tot dan zullen de loodsen zich by de situatie moeten neerleggen. Zij zullen er moeten zorgen, dat de scheepvaart geen onnodige stagnatie ondervindt. KATWIJK Bedankt voor beroep Ds. N. de Jong. chr. geref. predikant, heeft voor het beroep naar Arn'hem be dankt. Dankdag Morgen houdt de Gereformeerde Ge meente dankdag. In het gebouw Remise- straat worden diensten gehouden 's mid dags om drie uur en 's avonds om hall acht. Voorganger ds. Van Gilst uit Lisse. KATWIJK AAN ZEE Geslaagd In de badinrichting De Regentes te Alphen aan den Rijn Zilveren jubileum I J. Hartwigsen. penningmeester; mejuf- Op 9 november a.s. eal de heer J. C '™uw J- Gó»"1 en heren J J Altoea. m Elk M feit herdenken, dat hij 25 St. de Graaf en S. Roest. Het gironummer jaar geleden in dienst van de gemeente Alphen aan den Rijn trad. De heer Van Elk, eerst werkzaam in het vrije bedryf, begon op 33-jarige leeftijd zijn ambte lijke loopbaan als controleur van de steunverlening voor werklozen. Sinds 1 oktober 1955 is hy dhef van de buiten dienst van de afdeling sociale zaken der gemeentesecretarie, in de rang van hoofdcommies. De heer Van Elk zal as. vrijdagmid dag recipiëren in hotel Toor, van 4 tot 6 uur. Afscheid ds. A. Breure Ds. A. Breure. Hervormd predikant te Oudshoorn, hoopt op zondag 18 novem ber afscheid te nemen van zijn Ge meente en op 2 december d.a.v. intrede te doen te Hei- en Boeicop. A.R. Kiesvereniging De AR. kiesvereniging Nederland Oranje houdt morgenavond in „Concor dia" een ledenvergadering, aanvang 8 Spreker zal zijn de heer J. Smallenbroek. lid van de Tweede Kamer, over „Actuele politiek". Voorzitter Chr. Oranjevereniging De heer C. Kohlenberg is de heer G. van Staalduinen opgevolgd als voorzitter van de Christelijke Oranjevereniging (C.O.V.) ZevcnVjjarige zondagsschool De Hervormde zondagsschool „Eben Haëizetr" in de wijk West bestond vorige maand zeventig jaar. In verband hiermede zijn de circa honderd kinderen gisteren getrakteerd. Aan de verjaardag wordt verder geen aandacht geschonken. Het is namelijk de bedoeling het 75- jarig jubileum op uitgebreide wijze te Byzonder jeugdwerk De commissie „Bijzonder jeugdwerk" van de Alpheuse Hervormde Gemeente (dit is de commissie die in het bijzonder voor de ongeorganiseerde jeugd in „clubhuis" Nabij allerlei activiteiten gamiseert) is thans als volgt samenge steld: jeugdouderling G. Sampiemon, voorzitter; C. Olivier, 2e voorzitter; I. A de Knijff, Steenstraat 11, secretaresse; Gemeentebegroting Rijnsburg op papier sluitend PAPIER sluit de Rijnsburgse gemeentebegroting met een totaal bedrag van 2.744.542,84, maar in feite is er een tekort van rond 40.000,—. Dit tekort zal echter worden bestreden uit batige saldi van vorige dienstjaren. Zoals te doen gebruikelijk hebben B. en W. in een uit voerige geleidebrief het tekort geanalyseerd, waarbij als vergelijkings object is gehanteerd de begroting van 1962, die een tekort van f 35.000,— vertoonde. B. en W. constateren, dat de uitgaven vooral in de personeels- en de kapitaalssector enorm zijn gestegen, namelijk met 165.000,—. men A". Een zevental Katwijkers slaagde. Het diploma werd uitgereikt ana de dames W. Dubbeldam en J. Ouwelhand e heren K. Guijt, G. de Groot, G. Hensen. J Prorak en W. E, Wouda. Alle kan didaten zijn door instructeurs der Kat- wijkse Reddingsbrigade opgeleid. Bejaardenbond De afdeling Katwijk van de Algemene Bond van Bejaarden houdt morgen in de Oranjezaal van het Jeugdhuis 's mid dags 2.30 uur een jaarvergadering. Opbrengst collecte De extra collecte in de hervormde ker ken ten bate van de kerkvoogdij heeft opgebracht 996.75. Hoog en laag water Dinsdag hoog water 9.24 u„ 22.06 uur; laag waiter 4.37 u„ 17.15 uur. Tandarts D. J. Mast Morgen, 6 november AFWEZIG. De personeelslasten zijn gestegen met f 70.000. De belangrijkste oorzaak daarvan is de uitbreiding van de personeelsbezet ting van gemeentewerken in de loop van 1962. Bovendien waren er promoties onder het secretarie-personeel en salaris verhogingen. Kapi tnnlswerken De netto-kapitaalslasten geven een stijging te zien van f 95.000. Rekening moet worden gehouden met rente en af schrijving van belangrijke kapitaalswer- ken als riolering van het oude dorpsge deelte, verbetering van de (raiet-tertiaire) verbindingswegen, restauratie van de toren, uitbreiding van het sportvelden- complex, en doortrekking van het Rapen burg tot aan de Korte Vaart. Vooral voor wat de kosten van gemeentewerken betreft, is de hui dige begroting niet goed vergelyk- baar met de vorige, doordat de sala rissen niet als een aparte post zijn opgenomen, maar naar rato van ge schatte werkuren zyn verdeeld over de daarvoor in aanmerking komende posten van gewone- en kapitaal- dienst. Op deze wyze wordt bereikt, dat een juist inzicht mogeiyk is ln de werkelyke kosten van gemeentelyke objecten. De voortdurende uitbreiding van de bebouwde kom bepaalt dat het uitgaven, niveau in de onderhoudssector rond f50.000 hoger zal liggen dan in 1962. waarbij mede in aanmerking moet wor den genomen, dat het aparte gebouw van gemeentewerken hogere financiële lasten met zich brengt. Ook maatschappelijke steun en voor zorg, vooral krankzinnigen- en bejaar In De Stad Rome werden de heren J. Sikking en H. van der Drift met hun echt genoten en kinderen door de oudste directeur van de kerkwaskaarsenfabrlek A. P. Papot en Zoon, de heer A. P. Papot, ontvangen in verband met het feit dat zy res- pectievelyk 40 en 25 jaar in dienst van dc fabriek waren. De directeur sprak zyn dank nit voor de trouw en yver, die de heer Sikking in al die veertig jaar in zyn werk had betoond. zyn werk had betoond. Gij hebt dc opbouw, de uitbreiding en de mechanisering van ons bedrijf op de voet gevolgd. Uw eerste werkzaamheden omvatten het trekken van de wasdraad om de kaarsen tc kunnen gieten. Daarby was veel accuratesse Eén van de prettige eigenschappen van de heer Sikking is, dat hij zich nim mer op de voorgrond plaatst maar rus tig en met ambitie de hem opgedragen taken verricht De belangen van de zaak waren ook steeds zijn belangen en de jubilaris behoefde nimmer door ziekte of ongeval afwezig te zijn. De heer Van der Drift is in een moeilijke tijd bij het bedrijf gekomen. Hy was niet zo jong meer en moest zich volkomen „omschakelen". „Da1 dit op bewonderingswaardige wijze is geschied, heeft uw aanpassingsvermo gen duidelijk aangetoond", aldus de directeur, die voorts ook de werklust van deze werknemer waardeerde. De jubilarissen kregen ieder een g schenk onder couvert, waarna de heer C. Papot de beide heren bedankte, der meer voor de wijze waarop zij hem „als jong broekje" met hun kennis ervaring terzijde hebben gestaan. Onderscheiding Ook burgemeester Langemeijer sprak zijn waardering uit voor dc wijze op de heren hun arbeid zo lang heb ben verricht. Onder luid applaus speld de de burgemeester de heer Sikking daarna de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de De heer Sikking dankte ten slotte voor de geschenken en de goede woorden, "s Avonds werd aan de jubilarissen en hun familieleden een diner aangeboden. De R.K. muziekvereniging Matthias bracht hem een serenade. De heer Sikking neemt ook in het cul turele en verenigingsleven van War mond een bijzondere plaats in. 50.00.1 Binnenbrandje Zaterdagmiddag is een binnenbrandje itgebroken in de keuken van de fami lie J. de Water in de Torenstraat, door dat mevrouw De Water een petroleum kachel liet. vallen. Beschadigd werden wasmachine en een vloerkleed. Me- iw De Water kreeg brandwonden haar linker hand. De brandweer bluste het vuur. TER AAR Topaanvoer tomaten op veiling voorbij De topaavoeren van de tomaten zijn voorbij; de prijs loopt daar echter achter aan want in de afgelopen week veroor zaakte de export (vooral naar Frankrijk en Duitsland) een stijging. De kwaliteit is nog goed, vooral van de jonge tomaten. Voorlopig blijft de aanvoer nog van be tekenis. De kassnijbonen zijn bijna verdwenen, ze waren erg duur maar de kwaliteit was nog heel goed. De binnenlandse markt wilde graag kopen. Prinsessebonen uit de kas brachten ook een flinke prijs op, ze waren schaars. Andijvie was er volop, de oogst van de natuur is in volle gang. De kwaliteit is over het algemeen heel goed, ook de prijs bleef op peil, met een tendens tot stijgen. De hoge prijs voor de sla was voorbij, alleen wanneer het artikel van onder het glas kwam, wilde men goed betalen. Pronkbonen, die nog steeds niet op zijn werden best betaald. De kwaliteit wordt minder. Spinazie was schaars en duur, evenals de komkommers. De aanvoer van spruiten biyft goed lopen. In het begin was de prijijs matig, aan het einde van de week best. De kwaliteit is heel goed. Bloemkool was er niet veel. de kwaliteit is maar matig, de prijs eveneens. Andere koolsoorten wer den goed betaald. Goede uien waren ook duur. VALKENBVRG Burgerlijke stand Geboren: Margarebha Gerarda Josepha, d v Th C L Veeger en P J Leijnse. Overleden: O Hide. 62 jaar. echtg. van J P W Mac Ewan; M de Vries, 68 jaar, echtg van F Verhaar. Volleybalnieuws *De volleybalafdeldng van de sportver eniging „De Valken" is gaan spelen in de afdeling Leiden 4e klas van de Nevo- be. De uitslagen van de eerste gespeelde wedstrijden zyn niet onbevredigend. Eerste week: Dames IVinnen II 22; Heren I—SVL 7 3—0; Heren II—WW 2 03. Tweede week: Dames ITeylingen in 0-3: GGV 3—Heren I 0—3; WW 2— Heren II 3—1. denzorg vragen ieder jaar hogere bedra gen. De provinciale subsidie voor krank- ziraigenzorg verminderde van 20 tot 15 procent. Ook neemt het aantal verpleeg den toe en vertonen de verpleegkosten ïn stijging. Verpleegkosten De bijdragen in de verpleegkosten i Avondzon zijn ƒ8000 hoger geraamd belopen nu f 35.000. In latere jaren zul len de uitgaven in de sociale sfeer rol gaan spelen bij de bepaling van bedrag van de algemene uitkering uit het Gemeentefonds. B. en W. zijn niet gespecificeerd inge gaan op de hoofdstukken Algemeen Be heer, Openbare veiligheid, onderwijs, kunsten en wetenschappen, waarin talloze posten hogere bedragen zijn raamd dan vorig jaar. Wel lichten B. W hun opmerking dat het gemeentelijk leven in Rijnsburg wordt gekenmerkt door een verheugende activiteit, uitvoe rig toe. Veiling Flora Rijnsburg Intensivering bloementeelt sterk toegenomen TN DE novembermaand plegen de aanvoeren op de Rijnsburgse veiling Flora aan de matige kant te zijn en dit jaar wordt daarop geen uitzon dering gemaakt. Toch zijn er al heel wat meer bloemen dan vorig jaar rond deze tijd, waaruit moge blijken, dat de intensivering van de bloemen teelt ook dit jaar sterk is toegenomen. Met de buitenbloemen is het nu vrij wel gebeurd: van het vrije veld komen nog wat ornithogalums en enkele restanten troschrysanten, maar dat is dan ook alles. bond iets vertellen over: „Mijn werk in Amsterdam". Ingekomen en vertrokken RIJNSBVRG Geref. mannenverenlging De Geref. mannenvereniging Dr. Ba- vinck vergadert dinsdagavond 8 uur in het jeugdihuis. Onderwerp: „Doorgaande reformatie", door A. van der Meij. Jaarfeest Kanaalstraat Morgen houdt de buurtvereniging Ka naalstraat een feestavond voor de buurt genoten in De Jeugdhaven. Na het huis houdelijke gedeelte zal de toneelgroep OBK het blijspel „De dochters van de baas" opvoeren. GEBOREN: Sandrina Maria dr van C. de Mooij en M. C. Teljeur, Anemo- nerastraat 24; Rudolph Ohristiaan Edward zn van G. van Delft en J. Zwaan, Dub- belebuurt 7. GETROUWD: J. de Koning, 27 jr. Lei den, en J. Ravensbengen, 23 jr, Sandt- laan 25a. Troschrysanten uit de kas brengen bijzonder veel op. De eerste dagen van de week waren de prijzen al wat beter, maar vrijdag werd het pas echt duur. Troschrysanten werden in één dag on geveer 75 ct per bos duurder en werden zaterdag zelfs afgedrukt voor 80—170 ct per bos. Anjers Nu bijna geen buitenchrysanten gaan de anjers een groter aandeel van de aanvoer innemen. Ook voor dit produkt zijn de prijzen zeer goed: jong gewas 2540 ct per stuk. 2e jaars anjers 18—28 ct. geplakte an jers 12—20 per stuk. 2e soort 48 ct per stuk. Rozen zijn te koop in de soorten Duisburg. Pink Sensation en Baccara. Ze worden afgedrukt voor 10 "1 cent per stuk. De meeste bloemensoorten zyn schaars aar fresia is er te kust en te keur. Het is dan ook het enige produkt, dat ook voor een smallere beurs binnen het bereik ligt. Ze brengen 45—80 ot per bos op. terwijl super-fresia 75—110 p bos doet. Tweede soort gaat voor 20—35 ct van de hand. De laatste jaren is de teelt van gerbera's in ons dorp aanzienlyk uitgebreid cn binnenkort valt van dit produkt aanvoer te verwachten van nog meer kwekers. De teelt van gerbera's is vrij kostbaar, maar de prys Pleegt constant redelyk te zyn. Dat was ook de afgelopen week het geval: 1831 cent per stuk. De export naar Duitsland neemt be hoorlijke vormen aan. terwijl ook Zwit serland aardig wat bloemen afneemt. Voorts zyn er wat zendingen naar Zwe den en Engeland. De omzet was in oktober ƒ977.000. ƒ300.000 meer dan vorig nagaat, dat de prijzen dat is jaar! Als in oktober bepaald niet best kan men concluderen, dat er vorige maand aanzienlijk grotere aanvoeren waren dan vorig jaar. NCVB Majoor Bosschardt van het Leger des Heils zal woensdagavond in De Jeugd- i cent. Bloemkool, radijs haven de leden van de Christenvrouwen i goede prijzen op. INGEKOMEN: C. Kralt, van Sassen- heim, naar B. Hermansstraat 23a; J. Vooijs, van Canada, naar Bar. van Was senaarstraat 12; J. H. Hauer, van Utrecht naar Vliet NZ. 92; J. Kluivers, van Lei den. naar Vliet ZZ. 37; J. H. C. Mooije- kind, van Oegstgeest, naar Brouwerstr. 23 VERTROKKEN: J. H. Blom. van Hof straat 17, naar Breukelen; J. Ravensber- gen, e.v. de Koning, van Sandtlaan 25a, naar Leiden; J. Roggeveen, van Narcis- senstraat 7. naar Katwijk; A. W. van der Heul, van Vliet NZ 69, naar Amers- Groenteveiling Er is de afgelopen week in het beeld van de aanvoer weinig verandering ge komen. Dc aanvoeren zyn gering. De prijzen zijn over het algemeen niet on gunstig. In de kwaliteit van de aangevoerde waspeen is enige verbetering gekomen,; terwijl de vraag iets levendiger was. De prijs schommelde tussen 14 en 27%: cent per kg. De notering vam bospeen was gelijk aan die van vorige week: j van 23 tot 33 cent per bos. Er was levendige vraag naar uien met1 als gevolg hogere prijzen. De kopers be steedden tussen 17'.4 en 19% cent per kg Er was goede vraag naar selderij, de prijs kwam daardoor hoger te liggen dan vorige week. Er werd besteed tus sen 8 en 9% cent per bos. Peterselie ging eveneens vlot van de hand voor prijzen tussen 8 en 11 cent Groene kool vond kopers voor prijzen tussen 15 en 16 cent per kg. Rode kool ging van de hand voor prij' zen tussen 11 en 16 en gele kool tussen 11 en 12 cent per kg. Voor andijvie betaalden de kopers aanvankelijk tussen 29 en 32 cent per kg. later in de week tussen 16 en 24 prei brachten

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4