SKODA KOLEN CARON Commissie voor revalidatie in Leiden opgericht DOB speelde in Leidse Burcht moeilijk stuk Geen bijeenkomsten meer in wijkgebouw Bethel Dr. Bruins Slot besprak diverse vraagstukken Leger des Heils was in Leiden met zijn jubileumrevue NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Stadsgehoorzaal, 8.15 uur: Alma Ma terkoor o.l.v. Jan Smit. Kleine Stadszaal, 8 uur: Ned. Reis Ver eniging, Zwitserse filmavond. Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraad. Het Clubhuis, Korevaarstraat, 8 uur: Breimodellenshow „Het Buurtbelang". Dinsdag De Hoeksteen, 2.30 uur: Ned. Ver. voor Huisvrouwen, demonstratie elektronische apparaten. Koningskerk, 7.30 uur: Officiële ope- Oegstgeest, zaal W. de Zwijger- kerk, 8 uur: Huish. en gezinsvoorlich ting, Consumentenbond over „Misleiden de reclame". D e n H a a g, Diligentia, 8.15 uur: West- Nederlands Symfonie Orkest o.l.v. Sam Op Gouden Wieken, 8 uur: Mimi Coertze, sopraan, Henk Byvanck, piano. Woensdag Berlagestraat, 3.30 uur: Slaan eerste paal school voor openbaar l.o. Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Maribel" van Miguel Mihura, wor K. en O. Filmzaal academie, 8 uur: Salon In- dien-L.A.K-, „La peinte courte", van Agnes Varda. Frytaneumzolder, 12.25 uur: LAK- pauzeconcert. Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. Oestgeest, gemeentehuis, 7.30 uur: Raadsvergadering over grenswijziging. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „De lankmoedige minnaar". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residen tie-Orkest o.l.v. Willem van OtterlSo; solist: Theo Olof, viool- Donderdag Regionale werkplaats, 10 uur: Feeste lijke bijeenkomst t.g.v. voltooiing scho ling 2500ste cursist. Snouck Hurgronjehuis, 8 uur: ,,Een schrijver vertelt", literaire lezing door Anton Koolhaas, voor K. en O. Casinotheater, 7 en 9.15 uur: K. en O.- filrn van de maand, „La Loi" van Jules Dassin. Wijkgebouw Levendaal, 2.305 en 7 10 uur nm.: Bazaar voor restauratie chr. geref. kerk. Stadsgehoorzaal, 8 uur: O. en O.-Ver eniging dep. van Defensie met ope rette „Die Fledermaus" van Johan Strauss. De Lakenhal, 8 uur: Opening tentoon stelling „Oud-Leiden", „Leiden in Prent en Tekening", t.g.v. 60-jarig bestaan. Oegstgeest, Het Witte Huis, 8 u.: C.H.-kiesvereniging, M. J. van Gorkem over uitbreidingsplan ..Noordoost". Den Haag, Diligentia, 8 uur: Ham burger Kammer Orchester. Vrijdag Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Maribel", van Miguel Mihura, De adviescommissie zal tot taak heb ben het bespreken van nieuw aange brachte gevallen, het (waar gewenst; opstellen per geval van een revalidatie plan: en het volgen van de gevallen. voor een revalidatieplan werd op gesteld, voor zolang dit nodig is. De adviescomissie zal worden ge vormd uit regionale figuren uit de me dische, onderwijs-, maatschappelijk werk en arbeidssector, die deskundig zijn op één der sectoren van het reva- lidatieterrein. Voor de bespreking van sommige gevallen kunnen andere des kundigen incidenteel worden aangetrok ken. Steeds zullen diegenen, die reeds met de behandeling bezig zijn, door de adviescommissie worden geraadpleegd. De medische sector zal, althans voor lopig, zijn vertegenwoordigd door de re- validatie-arts van de Provinciale Reva lidatie Stichting, de heer F. R. Worisek. die tevens als voorzitter van de advies commissie zal optreden. Het secretari aat zal worden vervuld door de ambte naar voor de bijzondere bemiddeling van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden, de heer C. Schipper, die de ar beidssector vertegenwoordigt. De maat- schppelijk werksector wordt vertegen woordigd door de heer J. H. F. Ver mond, ambtenaar van de Dienst voor Sociale Zaken te Leiden. Tevens zal de buitendienstambtenaar voor Zuid-Hol land van de A.V.O., de heer P. L. Bruggen, deel uitmaken van de advies commissie. Een vertegenwoordiger voor de onderwijssector is nog niet aangewe zen. In hoeverre de commissie in de toe komst met andere functionarissen moet worden uitgebreid, zal de praktijk uit wijzen. Werkterrein Het werkterrein van de adviescom- K. i O. Wijkgebouw Levendaal, 2.305 en 7 10 uur nm.: Bazaar voor restauratie chr. geref. kerk. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond harmoniekapel „Trouw en Durf". De Doelen, 8.15 uur: SL Adelbertver- eniging, spreker rabbijn dr. Soetendorp. Academie, 4.15 uur: Oratie prof. dr. M. Mandel, gewoon hoogleraar in de fysi sche chemie. Antonius clubhuis, 8 uur: Uitvoering mondaccordeonvereniging „Crescendo". Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilms. Oude Vest 223, 7.30 uur nm.: Opening Jongvolwassenenclubhuis „De Jeugdha- Leiderdorp, Hervormde kerk, 8 u.: Zangavond Bijbel Kiosk Vereniging. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Arme Bi- tos". Gebouw K. en W., 8 uur: Het Natio nale Ballet m.m.v. Kunstmaand Orkest o.l.v. André Presser. Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Litteris, Sacrum met „Operatie Astrakan", van Peter Coke. Lutherse Kerk, 8 uur: Lustrum VCSB, opvoering „Ladder tegen de maan" van Guillaume van der Graft. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tocht naar het duister". Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera o.l.v. Leo Driehuijs, „Raskolnikoff" van Sustermeisfcer. Diligentia, 8 uur: Jan Wijn, piano. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): G.I. Blues (alle leeftijden); donderdag: La loi (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Lulu (18 jr). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De on- schuldigen (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Maciste contra Maciste (14 jaar); donderdag: Verandering van spijs doet liefhebben (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Walz of the toreadors (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Echt scheiding op zijn Italiaans (18 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Deze apotheek neamt ook dé dienst waar van apotheek R. van Beest Smallenburg te Leiderdorp. Tentoonstellingen Lakenhal, 3 oktoberfoto's Leidse Ama teur Fotografen Vereniging, in samen werking met 3 October Vereeniging. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 uur. Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.30—9 uur nm. zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) ▼in 6.30 tot 8.30 uur avonds. Voortbouwende op de gedachten omtrent de organisatie van de revalidatie, zoals deze door de Raad voor Revalidatie in verschillende rapporten zijn vastgelegd, is op initiatief van de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden, in over leg met de Stichting voor Revalidatie in Zuid-Holland en vertegenwoordigers van enkele instanties, besloten tot oprichting van een regionale adviescommissie voor revalidatie voor Leiden en omstreken. missie zal overeenkomen met het rayon het Gewestelijk Arbeidsbureau Lel den, dat de gemeenten Alkemade, Lel den, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorscho ten. Warmond en Zoeterwoude omvat Het zal noodzakelijk zijn de voor reva lidatie in aanmerking komende perso- die van een adequate behandeling verstoken blijven, de weg aan te geven waarlangs zij een goede revalidatie kunnen bereiken. Het is een algemeen bekend feit dat ook in kringen van wer kers in de sectoren van het revalidatie- in, die in eerste aanleg met de be trokkenen in aanraking komen, onvol doende inzicht bestaat in de mogelijk heden, die de revalidatie kan bieden. Juist op he"t terrein van de voorlich ting ziet de commissie een taak liggen. Indien hierdoor een zekere mate van eenheid in werkwijze tot stand kan wor den gebracht, die leidt tot een gelijk heid van mogelijkheden voor alle min- der-validen (om wier belang het immers uitsluitend gaat) dan zal reeds veel zijn Ds. De Vries gaat Leiden verlaten Ds. W. G. de Vries, predikant van de Geref. Kerk Vrijgemaakt te Leiden, heeft het beroep van de Geref. Kerk Vrijge maakt te Helpman (Groningen) aange nomen. Daar hoopt hij. de tweede predi kantsplaats te gaan bezetten. Ds. De Vries deed in januari 1956 intrede te Leiden als opvolger van ds. Van Ron gen, die naar Tasmanië was vertrokken. Vóór Leiden diende hij de Geref. Kerk Vrijgemaakt te Winschoten. Lezers schrijven ons: Pad over Schuttersveld Indertijd is door mij voorgesteld ee pad te maken over het Schuttersveld van de Rijnsburgersingel naar het Sta tionsplein. Dit is gebeurd en het bete kent voor velen een uitkomst. Gelijk met dit voorstel werd verzocht een pas te maken van de Aloëlaan, aan sluitend op dit pad, doch dat is niet ge beurd. Dat is mij altijd een raadsel ge bleven: het had m.i. toch in het geheel niet zoveel kosten kunnen vergen. Met enige wagens koolas was het resultaat te bereiken geweest en voor de bewo ners van het Marewijkkwartier is dergelijk pad bijzonder nodig. Een ieder overtuige zich door even te komen hoe het veld er nu na de regenval uit ziet. Hopend dat deze toestand zo gauw gelijk zal worden verholpen in het be lang van de bewoners van het Mare wijkkwartier. dank ik U voor de mij af gestane ruimte. LEIDEN A. A. Wynobel Warmonderstraat 10 (Advertentie) EEN UNIEK ETENTJE!" In de tot Bar en Restaurant omgebouwde gevangenis van het OUDE KÖNINGS- HTJYS te Sassenheim, wordt U een koste lijk „GALGEMAAL" geserveerd k 5.50 p.p. Piepkuiken 3.75, Kinderdiner a 3.25. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag tot 2 uur 's nachts geopend. WOENSDAGS GESLOTEN HET OUDE KONINGSHUYS TELEFOON 8240. Bejaarde Leidenaar door gas bedwelmd Zondagochtend omstreeks 11 uur werd de 81-jarige heer C. de Winter op de vloer van zijn woning aan de De Ge- nestetstraat door een dochter gevonden. Zij rook een sterke gaslucht, zette ra men open en waarschuwde de EHD. Deze bracht de man met zuurstof weer bij kennis. Het bleek, dat een van de twee koperen afsluitkranen bij het gas komfoor openstond. Waarschijnlijk heeft de man de verkeerde kraan open gedraaid de tweede kraan diende voor een niet aangesloten gasoventje. f omdat H oersterk buisliggerchassis li knikweerstand 70.000 kg. geheel stalen carrosserie - II van 1 mm dikke staalplaat de extra-solide Skoda-bouw u meer veiligheid garandeert |H zéér korte remweg - van 60 km/u i gil tot 0 12.90 meter P| Prijs - geheel compleet - v.a. f 5250,- Combi v.a. ƒ6475,- een veilige keuze H. ENGLEBERT N.V.-DOBBEWEG - VOORSCHOTEN TEL: (01717) 2010* OEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55. Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L G. OHO, Herenweg 21, Noordwijk-B, tel. 2820 Dankdag voor gewas in Geref. Gemeente De Gereformeerde Gemeente van Lei- dem houdt woensdag de jaarlijkse dank dag voor het gewas. In de diensten die om 10 uur, 3 uur en half acht worden gehouden, hoopt de consulent, ds. A. Elshout, te Scheveningen voor te gaan. Ds. Hofman bedankt voor Leiden Ds. A. Hofman te Zeist heeft bedankt voor het door de Gereformeerde Ge meente van Leiden op hem uitgebrachte beroep. 7~)E toneelvereniging „Door Oefening Beter" heeft zaterdagavond in De Burcht een opvoering gegeven van Marcel Pagnols „De dochter van de bronnenmaker" (La fille du puisatier) in de overigens goede ver taling van Anton Westerling. Met de keus van dit stuk heeft regisseur David Vijlbrief geen gemakkelijke taak op zich genomen en van zijn groep veel durf en doorzettingsvermogen gevraagd. Het gegeven waarop Pagnol zijn verhaal baseert, is „uit het leven gegrepen" en heeft als thema dat ook eerlijke en zuivere mensen ten val kunnen komen. doen om tegen de rol van een vlotte on bezorgde „lady-killer" opgewassen te zijn. De overige rollen waren bij Bep- Kling-Welling (Amanda), Gonnie Klink hamer (Leonore), Nel Vink-Nagtegaal (tante Nathalie), Jan Gijzenij (technicus) Wim de Graaf (barkeeper) en Rie Win- ter-de Graaf (dienstmeisje), over het algemeen in goede handen. De bronnenmaker Pascal Amoretti heeft zes dochters, onder wie de huw bare gevoelige Patricia, die wordt aan beden door de huisknecht Felipe. Zij wordt echter verliefd op Jacques Mazel, een wereldwijze vlotte zoon van rijke ouders en stuntvlieger van beroep. De levensloop van Jacques wordt be paald door het feit dat hun gevoelens voor elkaar niet zonder gevolgen zijn gebleven. Voordat de jongelui de zaak met hun ouders kunnen bespreken, wordt Jacques onverwacht met een geheime opdracht voor lange tijd naar Afrika ge stuurd. Hij heeft nog juist de tijd om zijn moeder alles te vertellen en vraagt haar een brief bij Patricia te laten bezorgen, waarin hij zijn liefde voor het meisje bevestigt. Hoewel madame Mazel soepel reageert, „vergeet" zij de brief te bezorgen omdat zij geen heil ziet in een verbintenis tus sen haar zoon en de dochter van de arme bronnenmaker. Vader Amoretti en Pa tricia kloppen dan ook na enige tijd tevergeefs bij de Mazels aan, Amoretti verloochent dan zijn dochter, die haar zoon ter wereld brengt in het huis 1 haar tante. Amoretti verandert var haalt Patricia en het kind Van Jacques wordt niets eft de Mazels komen Inzichten. Dan komt als bericht van Jacques terugkeer en tricia huwt als in een sprookje nog haar prins. mening en eer in huis. ?er gehoord tot andere wonder het Compliment Het verhaal kan bepaald geen onder zoek op geloofwaardigheid tot in elk de tail doorstaan, doch het stuk biedt r schoots gelegenheid voor dramatische taferelen en flitsende dialogen, waarbij van de spelers veel wordt gevergd. Dat DOB erin is geslaagd de toeschouwers een goede toneelavond te bezorgen (ook al bleef de opvoering niet altijd op het gewenste peil) is het beste compliment dat men de groep kan geven. Alle vertolkers hebben gedaan wat amateurs, die zich zo goed mogelijk in hun rol inleven, mag worden verwacht. Het stuk wordt uiteraard gedragen door de rollen van Patricia en haar vader Amoretti. Beb de Graaf-Kling en Nico de Graaf slaagden erin deze figuren op aanvaardbare wijze te typeren, waarir zij werden bijgestaan door goede krach ten als Sjaak Coster (Mazel), Cor Cos- ter-Bonte (madame Mazel) en Sam Fuchs (Felipe) Hoewel Aad Menks zich zo goed gelijk in de persoon van Jacques had ingeleefd, moet hij nog wat routine op- Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30.- en 40.-. Of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER - Haarlemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Het bijna vijftig jaar bestaande wijkgebouw Bethel, Stille Rijn 13, is met ingang van afgelopen zaterdag niet meer beschikbaar voor bijeenkomsten. De Hervormd- Gereformeerde mannenvereniging „De Heere is onze banier" heeft donderdagavond voor het laatst daar vergaderd. De kerkeraad van de wijkgemeente De Marewijk hield er vrijdag voor de laatste maal een vergadering. De Hervormd-Gereformeerde vrouwenvereniging „Maria Magdalena" is inmiddels naar het Gereformeerde jeugd huis, Breestraat 19, verhuisd, de mannenvereniging zal dit voorbeeld, indien moge lijk, volgen. s er dan aan de reeks vergaderin gen, bijbellezingen in vroeger jaren ook van dr. J. C. S. Locher) en spreek beurten in het gebouw een einde geko men. In 1913 nam men het gebouw in gebruik, nadat in 1911 door de toenma-1 lige wijkpredikant ds. W. J. Roscam Abbing de christelijke wijkvereniging Kerkelijk wijk IV" was opgericht. Van degenen die deel hebben uitgemaakt van het bestuur noemen wij tandarts Lou- rens Bosch, mr. P. E. Briët, W. Wiet- hoff, Chr. Sierag, J. van der Steen G. J. van de Berg. De Heer J. Monten- berg, die later ouderling werd in de huidige wijkgemeente De Molenwijk, was de eerste concierge. Ds. Roscam Abbing nam in oktober 1919 afscheid, ds. G. H. Beekenkamp van Oldebroek deed in juli 1920 zijn in trede in de wijk. Toen deze in 1928 overleed, volgde ds. J. C. van Apel doorn uit Bennekom hem op. Ds. M. Ot- tevanger, die op 4 september 1938 in trede deed als opvolger van de overle- >den ds. C. Hartwigsen, kreeg De Mare wijk als arbeidsterrein toegewezen en ds. Van Apeldoorn ging over naar de latere wijkgemeente Centrum. Ds. Ottevanger ging op 1 mei van dit jaar met emeritaat en sindsdien is de predikantsplaats in De Marewijk va cant. Dr. P. L. Schoonheim is thans consulent. Hij hoopt morgenavond de eerste dienst ter opening van de Ko ningskerk te leiden en met ingang van woensdag zet al het wijk- en jeugdwerk zich daar voort. Zoals bekend is wika Renes-de Bruyn in Noord met de lei ding van het jeugdwerk belast GOED EN VERZORGD HAAGWEG 15 TEL. 20105—20521 Jonge bouwvakkers kregen in Leiden een diploma ZATERDAGMORGEN heeft de commissie voor de vakopleiding in de bouw- en nevenbedrijven in de recreatiezaal van de R.K. l.fcs. „Don Bosco" (aan de Boerhaavelaan) aan 68 jonge timmerlieden en 23 metselaars het vakdiploma van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf uitgereikt. Dit diploma vormde voor deze bouwvakkers de bekroning van een examen, dat werd afgelegd na een tweejarige praktijkopleiding in het bouwbedrijf en het daarop aansluitend theoretisch en al gemeen vormend onderwijs aan de lagere, en bedrijfstechnische scholen In Leiden. In zijn welkomstwoord richtte de voor- betekent. Dit jaar hebben ruim 3500 zitter van de commissie, de heer C. leerlingen examen gedaan en een dezer Meerburg, zich in het bijzonder tot de dagen kon de Stichting Vakopleiding heer W. C. A. de Jong, consulent noemde stichting, de heer C. Sweris, af gevaardigde van de Kamer van Koop handel, de heer S. Sannes, wethouder van onderwijs, de directeuren en leer krachten van scholen, de heer A. P. de Rooy, mede oprichter en oud-voorzitter van de P.C., alsmede vertegenwoordigers van vakorganisaties van werkgevers en werknemers. In zijn toespraak tot de geslaagde bouwvakkers wees hij op de waarde van het behaalde diploma, dat de bezitter promoveert tot een min of meer zelf standig vakman. Met klem raadde hij hen echter aan hun vakstudie voort te zetten. In dat verband wees hij nog op de gunstige voorwaarden in de C.A.O. voor de pas gediplomeerde jonge bouwvakkers en het feit, dat bij het huidige gebrek aan bouwvakkers in het bijzonder degenen, die zich zowel theore tisch als praktisch vakbekwaamheid eigen hebben gemaakt, tal van mogelijk heden worden geboden. Daarna reikte hij de diploma's uit Daar ook nu de plaatselijke commissie jor drie leerlingen met de hoogste aan tallen punten een prestatieprijs (water en de stichting voor de tien daarop volgende leerlingen een boekwerk be schikbaar hadden gesteld, mochten hier na 13 gelukkige winnaars hun prijs uit handen van de voorzitter in ontvangst In zijn kwaliteit van consulent wenste de heer De Jong de nieuwe bouwvakkers geluk met het bereiken van deze mijl paal, die een stap in de goede richting A.R. Kamer centrale Leiden Op een vergadering van de Anti revolutionaire kamercentrale Leiden, heeft een der aanwezigen gepleit voor de kandidatuur van dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot als lijstaanvoerder bij de komende verkiezingen voor de provinciale staten. Spreker noemde de heer Bruins Slot de enige grote politieke leider van de A.R P. Tijdens zijn betoog over de internatio nale verhoudingen, heeft de heer Bruins Slot gewezen op de confrontatie, die zou komen met het communisme en het neutrale blok. De aj. fractieleider wees er op dat, indien er geen oorlog komt, deze confrontatie tot stand zou komen door uitwisselingen en o.a. vakanties- Het zal onze taak zijn, aldus spreker, vanuit het christelijk denken invloed uit te gaan oefenen. Juist bij een dergelijk confrontatie zal blijken wat we geeste lijk waard zijn. Juist daarom zal het gaan over de vraag, of het westen een natie zal blijken te zijn, die naar Gods geboden wordt geregeerd. De heer Bruins Slot wees er tenslotte op, dat juist de anti-revolutionairen daarom de wereld dienen binnen te treden. Geref. jeugdappel te Boskoop Om de jeugd, verenigd in de Geref. M.V.'s en J.V.'s uit de wijde omgeving, voor liet vereniginswerk te activeren, had zaterdag in de beurshal van Flo rida te Boskoop een door meer dan duizend jongeren bezochte appclavond gehouden. Met grote aandacht luisterde) de aanwezigen naar een opwekkend woord van ds. G. Toornvliet uit Bloe- mendaal en naar de zang van Piet Sy- brandy. De bijeenkomst was georgani seerd door de afdeling Koudekerk. Ds. Toornvliet zei onder meer, dat velen in deze tijd vam hoogconjunctuur bezig zijn zichzelf te verliezen. Er wordt gehoor gegeven aan allerlei wereldse dingen. Wij allen hebben echter van God een concrete taak gekregen in deze we reld. aldus ds. Toornvliet. Hij wekte de jeugd op doelbewust te gaan leven. Niet vegeteren maar existeren! Het mag de jeugd van Christus niet onbewogen la ten, dat bijvoorbeeld Amsterdam een stad zonder God gaat worden en dat Frankrijk een land van veel kerken maar zonder God is. Er is veel levens nood en Christus draagt ons op het Evangelie uit te dragen. Aan Zijn macht zijn geen grenzen. Wees dus bereid tot Zijn dienst, zo besloot ds. Toornvliet zijn toespraak. Piet Sybrandy zong in aansluiting hierop „Daar zijn geen grenzen aan Jezus' macht", waarna hij enige negro spirituals alsmede andere geestelijke lie deren zong, zichzelf begeleidend op de Verder werkten mee de gebroeders Grims uit Leiderdorp (piano), Herman Horsman (declamatie) en A. J. Rietkerk en C. den Braver (die een spel bachten onder het motto „Heb het hart eens"). Nadat mej. G. v. d. Marei uit Koudekerk de avond had gesloten, werd een col lecte ten bate van de zendingsactie ge houden. Ook over het Nieuw-Guinea vraagstuk heeft de heer Bruins Slot een duidelijke antwoord gegeven. Het veemarktsrestau rant was tot de laatste plaats bezet. De heer Bruins Slot werd herhaaldelijk met applaus onderbroken. Niet de oudste inwoner Ten onrechte vermeldden wij in on bericht van zaterdag over het overlijden van de 101-jarige mevrouw Oostveen dat zij de oudste inwoner van Leiden zijn geweest. Dat is mevrouw De Jong die in het rusthuis Groenhoven woont en onlangs 102 jaar is geworden. Bouwbedrijf (opgericht 1948) het 25.000- ste diploma uitreiken. Namens de werknemersorganisaties wees de heer M. Sommeling op het feit, dat naast de rechten het diploma de be zitters een aantal verplichtingen oplegt inzake de aflevering van degelijk werk op het bedrijf waar zij te werk worden gesteld. Geslaagden Een diploma ontvingen: Timmerlieden: H. J. Bakker; A. Ba- rendse; J. Blonk, Zoeterwoude; Th. M. Budding; G. P. Burggraaf, Zoeterwoude, (boek); H. C. M. Duivenvoorden, Oegst geest; A. van Dijk, Wassenaar; J. A. van Dijk; J. G. van Evert; A. A. Harkes, Hazerswoude, (prijs); H, J. C. Hooge- boom, Wassenaar, (boek); J. Horree; J. Immink; C. P. de ong, Voorschoten; F. J. C. Pet; P. Petersen; J. P. Roest, Zoe terwoude; G. de Roode; W. A. A. van Ryn, Leiderdorp; Th. D. Schoonder- woerd, Hazerswoude; H. H. Slegtenhorst. (boek): L. Taverne: M. van Tol, Oegst geest; C. J. L. Vermeer; J. Verschoor. Voorschoten; E. A. T. Vonk; P. A. v. d. Voort, Pijnacker; J. v. d. Wal, Leider dorp; W. L. M. van Wetten, Hazerswou de, (boek); J. de Wit; C. Zwart, (boek); P. C. de Haas; J. N. Abswoude, Oegst geest; A. N. v. d. Berg, Noordwijk; G. J. J. N. Borst, Rijpwetering; N. W. J. Castien. Lisse, (boek); J. A. van Dam, Voorhout; J. Duivenvoorden. Noordwij- kerhout; P. G. van Dijke, Hazerswoude; R. C. N. Groen, Noordwijk, (prijs); J. A. N. de Haas. Stompwijk/Leidschen- dam; G. Hoogenboom, Roelofarendsveen; C. C. J. Hop, Leiderdorp; W. L. van Kempen, Voorhout; A. Th. Kerkhof, Warmond; J. de Koning, Leimuiden; J. Kroon, Koudekerk a. d. Rijn; E. Lekx, Alphen a. d. Rijn; J. A. Noordermeer (boek) C. J. J. v. d. Poel, Lisse; Joh. Smirren, Alphen a. d. Rijn; J. W. J. M. Toor, Hazerswoude; W. J. M. Toor, Ha zerswoude; J. P. van Vliet, Sassenheim; R. v. d. Voet, Sassenheim; J P Was senaar, Lisse; A. Willemse; D. F. Zirk- zee, Alphen a. d. Rijn; J. B. M. van Zeist, Lisse. (boek); J. N, H. Klink, Oude Ade; W. A. N. v. d. Krogt, Zoeterwoude. Afgewezen: 7. Metselaars: P, Alblas, Voorschoten: J. M. A. v. Blaricum, Wassenaar; P. W. v. Burik, (prijs); C. van Dijk, Katwijk aan Zee; C. de Jong, Katwijk; D. Koet; J. A. Koenen, Noordwijkerhout; A. J. v. d. Lans, Lisse, (boek); H. Lupker, Delft; J. Paap, Katwijk; J. Pont,; D. Slingerland, Rijnsburg; D. C. Stijger; J. H. M. Strijk, Rijpwetering; G, J. Th. v. d. Zalm, Noordwijk; J. J. Zuidhoek, Noordwijk; A. van Hemert, Leiderdorp; M. Havenaar, Benthuizen, (boek); C. v d. Bent, Katwijk. Afgewezen: 4. Bridgeclub De Sleutels Uitslagen van de parencompetitie. Groep Zwart: Biesot-Plouvier—Vrijen- hoek-Van Helvert 8559; v. d. Burg- Van der Sande—Robbers-De Vries 80— nevr en hr. Harloff—Selier-Konlng 43—101; v. Klaveren-v. Leeuwen—Rip- Janson 99—45; Klinkenberg-Smittenaar Kuyt-Eldering 59—85; dames Sier-y. Zijl—echtp. De Vrind 73—71; Staaldui nen-Vogel—echtp. Tijsen 37—107. Stand in groep Zwart: echtp. Tyseo 175; v. Klaveren-v. Leeuwen 175; Selier- Koning 169; Kuyt-Eldering 168; dames Sier-v. Zijl 155; Vrijenhoek-v. Helvert 153; echtp. De Vrind 147; Biesot-Plouvier 142; Robbers-De Vries 136; Klinkenberg- Smittenaar 131; v. d. Burg-v. d. Sande 130; Staalduinen-Vogel 124: Rip-Janson 106; mevr. en hr. Harloff 105. Groep Wit: dames B en nar d-BonEn gels-Vogel 49—95; Beugelsdijk-BonDa Vries-Lodder 96—48; echtp. Van Kem penRijnsburger-Oele 9252; De Jong- Bloemhof—mej. Duinhoven-Jansen 82 62; v. Ravenzwaay-Claassez-LieMid delham-Lepelaar 75—69; Kop-Blansjaar— v. d. Meulen-Duinveld 6381; Bernard- Oomsv. d. Steen-Kappers 7371; De Jong - Bloemhof Middelham - Lepelaar 6480; Ravenzwaay-Claassez-Liev. d. Steen-Kappers 54—90; Engels-Vogel—De Vries-Lodder 72—72; mej. Duinhoven» JansonBernard-Bon 9855; Beugelsdijk -BonBernard-Ooms 5490; Kop-Blans jaarechtp. v. Kempen 8064; v. d. Meu len-DuinveldRijnsburger-Oele 7569. Stand in groep Wit: Engels-Vogel 167; Bernard-Ooms 163; v. d. Steen-Kapper» 161; echtp. v. Kempen 156; v. d. Meulen- Duinveld 156; mej. Duinhoven-Janson 151; Beugelsdijk-Bon 150; Middelham- Lepelaar 149; De Jong-Bloemhof 146; Kop-Blansjaar 143; Ravenzwaay-Claas sez-Lie 129; Rijnsburger-Oele 121; De Vries-Lodder 120; dames Bernard-Bon 104. Tweede ronde groep Zwart: v. d. Burg- v. d. SandeVrijenhoek-v. Helvert 50— 94; Klinkenberg-SmittenaarRobbers-De Vries 7272; mevr. en hr. Harloffda mes Sier-v. Zijl 6282; Biesot-Plouvier -Staalduinen-Vogel 5787; v. Klaveren- v. Leeuwenechtp. Tijsen 7668; echtp. De VrindSelier-Konmg 7668; Kuyt- ElderingRip-Janson 8361. Bridgeclub D.D.S. Stand van de 6e ronde in de paren competitie: v. d. MeerVerboog 342.49; LeenhoutsKuilman 337.dames Kuil manZandvliet 330.83; dames v. Zijp Verboog 318.69; mevr. en hr Hollander 315.50; mevr. en hr Krul 311.52; mej. NagelSchölvinck 311.50; Parmentier De Pree 310.76; mevr. BeckerBaggen 303.50; VellengaBrouwer 303.50; dames Visserv. d. Meer 299.89; mevr. v. Heus- denStapel 298.60; dames Seisv. Al phen 296.94; mevr. en hr Eichhorn 296.55; mevr. en hr Beek 288.91; v. Leeuwen— v. d. Voort 285.10; dames Verstraten— Den Holder 280.50; dames v. d. Berge Henegouweneterzen 272.Plauvier— Langemeyer 271.56; dames Guldemond Schneide 262.33; v. Heusden—Kluit 242.16. Bridgeclub V.O.G. Uitslagen viertallencompetitie: Hoodklasse: team Schilthuizen wint van team Epskamp met 51; team Raar wint van team Schaks met 60; team Den Daas wint van team Jacobs met 4—2. Eerste klas A: team v. d. Mey wint van team Horree met 60; team v. Dijk wint van team v. Noort met 60. Eerste klas Bf: team Caro wint van team Doferhof met 60: team Versteeg wint van team v. Gelderen met 60; team Dofterhof met 60; team Versteeg zinga met 60. ZATERDAGAVOND vulden velen. zowel van het Leger des Heils zelf als belangstellenden vit verschil lende Kerken, de Stadsgehoorzaal om de revue „Veldtocht der Liefde" die ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van het Leger in ons land werd georganiseerd, bij te wonen. Precies om acht uur werd door middel van luidsprekers het volledige programma aangekondigd. Eerst ston den vier beroemde mannen, generaal Bonaparte, een veldheer, een baron en William Booth, op het podium. Een aantal bezoekers werd door een sup poost op zaal 7 rondgeleid en de ge noemden, die bewegingloos stonden, werden aan hen voorgesteld. Hierop volgde de ballade van William Booth, een berijmde blografie van een man die groot was in alles waarin al leen een groot man ook groot kan zijn Spoedig gebeurden er op zaal 7 vreem de dingen. Booth kreeg het met een paar tijdgenoten aan de stok. Hij vertelt hen van zijn leger en veldtochten, voert een aantal krijgsgevangenen ten tonele en onthult een wapen dat veel sterker la dan alle bommen bij elkaar. Het ls do Bijbel, waarmee de generaal met zijn Heilsleger 86 landen heeft „onderwor pen" en nu in 139 talen de blijde Bood schap heeft gebracht. Vervolgens wordt een brief voorge lezen, gericht tot de Gemeente van Corinthe, maar die voor allen die het boren willen bestemd is. Het is uit het hoofdstuk der liefde dat in deze revue zo uitstekend wordt vertolkt Bij de parade van een paraat leger wordt duidelijk gemaakt, dat dit leger per jaar een vijf miljard mensen op straat geestelijk voedsel biedt en dat per Jaar zoveel maaltijden aan daklozen worden verstrekt dat heel Nederland er een week van zou kunnen eten. De ge neraal toont hier zijn medestrijders, zus ters die kinderen van ongehuwde moe ders verzorgen, een muzikant die strijd liederen laat klinken, een soldaat die „Strijdkreten" verkoopt, en nog anderen die elk op hun wijze het Evangelie onder de mensen brengen, ook ln de Kongo en Zuid-Amerika. Treffend was het door een der mak kers uit het Heilsleger tot de „no zems" gezongen lied. Zij kijken niet verder dan hun puberneus lang is. ln het schetsje „Een overstapje op lijn 0" ontpopt een conducteur zich als een echte soldaat van het Leger. Een van de reizigers liet zich smalend over het Leger uit maar de veldtocht der liefde moest toch zegevieren. Ster volle avond. De medewerkers waren uit begroeting van een sport-ster op Schiphol uitgebeeld. Daartegenover een andere ,,ster" voor wie het publiek niet sa dromde. Zij kwam als zendingszuster terug in het vaderland. Voor de pauze werd nog een bezoek gebracht aan café, De Groene Kaketoe, waar kennismaakte met de stamgasten die een feestje hadden en van alles en nog wat bepraatten totdat er een binnen kwam aan wie een kopje koffie werd aangeboden omdat zij 25 jaar zuster van het Leger was. Zuster „Zonneschijn" die probeerde de Strijdkreet te verko pen, war haar voorbeeldig gelukte. Na dc pauze vroeg het stukje „De rode telefoon" de aandacht. Het speelt in dc commandobunkcr onder (le grond. De volle dag moet iemand luisteren of het signaal wordt gege ven dat het begin van het einde kan zijn. Een verdwaalde officier van het Leger brengt door zijn boodschap der liefde rust in een door spanning ge bonden hart. En zo komt het Leger ook op het terrasje waar teenagers twisten Onze voorouders „twistten" ook al; de Hoeken en Kabeljauwen zijn er voorbeelden van. Maar het geschiedenisboek wordt gecorrigeerd wanneer er een ander Boek op tafel komt. Licht „Mijn ster" is een sprekende illustra tie van 's mensen wens ook een ster of sterretje te willen zijn, la Brigitte. Er is nog een andere manier om in deze wereld licht te laten schijnen. Zang en declamatie brachten dat tot uitdrukking. Het nummer „Is dit uw leven?" confron teerde de „kijkers" met de hoofdper soon Zacheü-s die zijn vroegere mede- werkers en secretaresse had bedrogen maar dit toch weer goedmaakte, ten aanhoren van een kapitein van het Heils- Ten slotte volgden nog een statistiek voor vorgeetachtigen, een telefoonge sprek tussen twee burgers van de wel- vaartstijd. De finale van het programma bestond uit slagzinnen en kreten. De strekking was. dat slechts het Woord zekerheid geeft voor de toekomst. Dit werd telkens door Schriftlezing uit het hoofdstuk der liefde omlijst met al» slot: „Zo blijven dan geloof, hoop en liefde, deze drie. maar de meeste van deze is de liefde". Het was een leerzame en getuigenle- volle avond. D medewerkers waren uit de spelgroep van het nationale hoofd kwartier te Amsterdam. Ongetwijfeld draagt deze revue ertoe bij, met het inzicht in de waardering voor de veel zijdige arbeid van het Leger des Heils groeien. Dat kan het werk van het Leger slechts ten goede komen. Aan het slot zongen de aanwezigen het bekende strijdlied „Voorwaarts, Christenstrijders". Auto Leidse arts vernield in Amsterdam In de nacht van zaterdag op zondag werd de auto van een Leidse arts ont vreemd. De wagen stond geparkeerd op de Tweede Binnenvestgracht. Enkele uren later kwam bij de Leidse politie een telefoontje binnen van haar Am sterdamse collega's: de betrokken wagen was vernield in de hoofdstad aange- SchoenreparatiebeHrijf De fa. H. L. van Kampenhout heeft zaterdag in het pand Bachstraat 318 haar derde schoenreparatiebedrijf ge opend. De andere zijn aan de Bonaire- straat en de Atjehstraat

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3