ROXY de ras-sigaret puur voor uw genoegen Christen kan niet meedoen aan oorlog der ideologieën Leidenaar heeft meer over voor zijn woongenot NffiüWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Zaterdag Bevrijdingskerk, eind Montgomery- straat. 7.30 uur: avondgebed van Her vormden en Gereformeerden. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Jubileum-Re vue „Veldtocht der Liefde", Leger des Heils. Den Burcht. 8 uur: Toneelver. „D.O.B." met ,.De dochter van de bronnenmaker", door Marcel PagnoL Den Haag, Kon. Schouwburg. 3 u.: Werkgroep' Haagsche Comedie met „Het gedwongen huwelijk" en „Improvisatie"; 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Grot". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.Lv. Eugen Jochum; so list: Wolfgang Schneiderhan, viool. Kurzaal. 8.15 uur: Fats Domino en zijn orkest. Diligentia, 8 uur: Albert Vogel over Couperus. Maandag Stadsgehoorzaal. 8.15 uur: Alma Ma terkoor o.Lv. Jan Smit Kleine Stadszaal, 8 uur: Ned. Reis Ver eniging. Zwitserse filmavond. Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraad. Het Clubhuis. Korevaarstraat, 8 uur: Breimodellenshow „Het Buurtbelang". Dinsdag De Hoeksteen. 2.30 uur: Ned. Ver. voor Huisvrouwen, demonstratie elektronische apparaten. Koningskerk, 7.30 uur: Officiële ope ning. Oegstgeest, zaal W. de Zwijger- kerk, 8 uur: Huish. en gezinsvoorlich ting. Consumentenbond over „Misleiden de rëclame". Den Haag. Diligentia. 8.15 uur: West- Nederlands Symfonie Orkest o.l.v. Sam Op Gouden Wieken. 8 uur: Mimi Coertze, sopraan, Henk Byvanck, piano. Woensdag Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Maribel" van Miguel Mihura, r K. L O. Filmzaal academie. 8 uur: Salon In- dien-L.A.K., „La peinte courte", van Agnes Varda. Prytaneumzolder, 12.25 uur: LAK- pauzeconcert. Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. Oestgeest, gemeentehuis, 7.30 uur: Raadsvergadering over grenswijziging. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „De lankmoedige Gebouw K. en W.. 8.15 uur: Residen tie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; solist: Theo Olof, viooL Donderdag Regionale werkplaats, 10 uur: Feeste lijke bijeenkomst tg.v. voltooiing scho ling 2500ste cursist. Smouck Hurgronjehuis, 8 uur: „Een schrijver vertelt", literaire lezing door Anton Koolhaas, voor K. en O. Casinotheater. 7 en 9.15 uur: K. en O.- film van de maand, „La Loi" van Jules Dassin. Wijkgebouw Levendaal, 2.303 en 7 10 uur nm.: Bazaar voor restauratie chr. geref. kerk. Stadsgehoorzaal. 8 uur O. en O.-Ver- eniging dep. van Defensie met ope rette „Die Fledermaus" van Johan Strauss. De Lakenhal. 8 uur: Opening tentoon stelling „Oud-Leiden", „Leiden in Prent en Tekening", tg.v. 60-jarig bestaan. Oegstgeest. Het Witte Huis. 8 u.: C.H.-kiesvereniging, M. J. van Gorkem over uitbreidingsplan „Noordoost". Den Haag, Diligentia, 8 uur: Ham burger Kammer Orcliester. Vrüdag Schouwburg. 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Maribel", van Miguel Mihura, K. O. Wijkgebouw Levendaal, 2.305 en 7 10 uur nm'.: Bazaar voor restauratie chr. geref. kerk. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond harmoniekapel „Trouw en Durf". De Doelen, 8.15 uur: St Adelbertver- eniging, spreker rabbijn dr. Soetendorp. Academie, 4.15 uur: Oratie prof. dr. M. Mandel, gewoon hoogleraar in de fysi sche chemie. Antonius clubhuis, 8 uur: Uitvoering mondaccordeonvereniging „Crescendo". Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilms. Leiderdorp, Hervormde kerk, 8 u.: Zangavond Bybel Kiosk Vereniging. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Arme Bi- tos". Gebouw K. en W., 3 uur: Het Natio nale Ballet m.m.v. Kunstmaand Orkest o.l.v. André Presser. Zaterdag Schouwburg. 8 uur: Litteris, Sacrum met „Operatie Astrakan", van Peter Coke. Lutherse Kerk. 8 uur: Lustrum VCSB. opvoering „Ladder tegen de maan" van Guillaume van der Graft. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tocht naar het duister". Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera o.l.v. Leo Driehuijs, „Raskolnikoff" van Sustermeister. Diligentia, 8 uur: Jan Wijn. piano. (alle leeftijden); donderdag: La loi (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Lulu (18 jr). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De on- schuldigen (18 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur>: Maciste contra Maciste (14 jaar); donderdag: Verandering van spijs doet liefhebben (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Walz of the toreadors (18 jaar). Trianon (2,30,. 7 en 9.15 uur): Echt scheiding op zijn Italiaans (18 jaar). Tentoonstellingen Boerhaavezalen, expositie werken van Kees Buurman, Kees de Jager, Joop van Kralingen, Ria'van Oerle, C. van Roem- burg, Lucia Steinbach, Will Twee- huysen en Jan v. d. Veer (tot en met 3 november.) Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 uur. Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.309 uur n.m. zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Th. J. van der HEIJDEN lid van de NederL Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden Telefoon 23405 B. en W. van Leiden delen de raad naar aanleiding van verschillende vra gen van raadsleden bij het begrotings- onderzoek mee. dat het merendeel van de woningzoekenden een belangrijk deel van het inkomen wil afstaan voor het woongenot. In vele gevallen is dit meer dan een zesde deel van het inkomen, wat ook door B. en W. in het algemeen als verantwoord wordt beschouwd. Dit wordt mede in de hand gewerkt door de prijzen van de woningen, waarop deze woningzoekenden zijn aangewezen. Anderzijds worden te laag opgegeven bedragen, te besteden aan huur. gecor rigeerd na gesprekken met de ambtena ren van het huisvestingsbureau. De verleende huurcompensaties en de gestegen prijzen van nieuwe woningen hebben het beeld, dat verkregen wordt uit een overzicht van de indeling naar huurklassen dan ook betekenend veran derd, hetgeen uit het volgende staatje met globale cijfers blijkt jan. jan. jan. juli '60 '61 '62 '62 huurkl. I tot f 10 p.w. 563 482 444 425 huurkl. II tot f 13 p.w. 239 333 334 350 huurkl. UI tot f 15 p.w 244 321 389 422 huurkl. IV tot f 20 p.w. 131 194 257 313 huurkl. IV van f 70 tot f 110 p.m. 123 145 189 193 huurkl. V hoger dan f HO p.m. 26 37 62 73 1376 1512 1675 1776 Ondanks de stijging van het aantal woningzoekenden is het aantal inge- Be j aardencentrum in Leiden geopend Zoals we in ons blad van gisteren uit voerig hebben bericht, is gistermiddag het bejaardencentrum „Ryn en Vliet" in Leiden-Zuidwest officieel geopend. Hier toe was een bijeenkomst belegd in de eetzaal. De heer A. J. Jongeleen. waar nemend voorzitter van het stichtingsbe stuur, vertelde iets over de voorgeschie denis en het gebouw zelf. Hij zei onder meer. dat het stichtingsbestuur buiten gewoon gelukkig is geweest met de keuze van de architect, de heer K. Lan- ders te Rotterdam, die met hart en ziel aan het bejaardencentrum heeft gewerkt De heer Jongeleen zei ten slotte, dat ook de afwerking van het gebouw aan de wensen van het stichtingsbestuur voldoet al heeft men helaas moeten aanvaarden, dat er grote vertragingen zijn opgetreden bü de bouw. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot, die de feitelijke opening verricht te door buiten de vlag te hijsen, zei daar vóór onder meer. dat tot elke prijs worden voorkomen, dat de bejaar den worden geïsoleerd van de gewone samenleving. De burgemeester eindigde zijn geestige toespraak met een char mant gebaar: hij speldde de directrice, mej. A. J. van Nienes. een mooie orchi- Verder spraken onder meer nog de n gezondheidsredenen afgetreden voor zitter. de heer W. A. Kastelein sr., die een heilwens op schrift had gesteld en mej. Van Nienes, die zich behalve in het mooie gebouw verheugde in een prettig team personeelsleden, dat haar bij haar werk ter zijde zal staan. Wat het interieur van het beiaardencentrum betreft, zei mej. Van Nienes. daarbij lof toezwaaiend aan de architect: dit is gebouw waarin geleefd kan worden. schrevenen in de laagste huurklasse ge daald. terwijl daarentegen in de huurklas sen III en IV de aantallen opvallend zijn gestegen. Het beleid is er inderdaad op gericht, de beschikbare woonruimte toe te wij zen met inachtneming van de draag kracht van de woningzoekende dus reke. ning houdende met het (gecorrigeerde) opgegeven huurbedrag. Dat neemt echter niet weg. dat dit beleid niet steeds con sequent kan worden doorgevoerd. B. en W. wjjzen bijvoorbeeld op het gebrek aan eengezins-huurwoningen van het middenstandstype in de prjjs van f 110 f 160 per maand, in verband waarmee bijv. aan ambtenaren en leerkrachten een eengezinswoning in de sector van de woningwetbouw moet worden toegewe- Overigens liggen de prijzen van deze nieuwe woningen dikwijls hoger dan die van de kort voor de wereldoorlog tot stand gekomen en van alle moderne comfort voorziene woningen in midden standswijken. Consumptieprobleem voor stembureaus in Leiden Bestaat er bij de burgerij voldoende bereidheid om zich beschikbaar te stel len als lid of plaatsvervangend lid van een stembureau? Zo neen, welke maat regelen overweegt het college om deze functie aantrekkelijker te maken. Dit hebben enige leden van de gemeente raad n.a.v. het begrotingsonderzoek B. en W. gevraagd. Een ander lid spreekt de verwachting uit, dat aan de verteringen voor de le den van de stembureaus meer zorg ei aandacht zal worden besteed. B. en W. antwoorden: Er bestaat bij de burgerij onvoldoende bereidheid om zich beschikbaar te stel len als lid of plaatsvervangend lid een stembureau. Het is niet eenvoudig deze functie aantrekkelijker te maken. Overwogen wordt, evenals dit in andere gemeenten is geschied, het presentiegeld te verhogen. Aan de verteringen voor de leden de stembureaus wordt steeds zoveel gelijk aandacht besteed. Het is evenwel onmogelijk de consumpties bij alle stem bureaus af te leveren onmiddellijk na dat ze zijn bereid. Mede doordat de kwaliteit van bepaal de consumpties door het transport zeei te lijden heeft, zullen de bureaus, die het laatst worden bediend, soms gerecht vaardigde klachten hebben. B. en W. vrezen, dat daaraan niet is te ontkomen Lezers schrijven ons: Muilkorven of aan de lijn Begin oktober verbleven wij bij pleeg kinderen in Wenen en zagen bij het slot Schönbrun dat een mevrouw, die een poedeltje uitliet, het dier een muilkorf aandeed. We vroegen toen of dat in Oos tenrijk verplicht was. Men antwoordde mij: „Als de honden aan de lijn worden gehouden is dat niet verplicht, als ze los lopen wel". Kan dat hier ook niet zo'"worden ingevoerd, want bij loslo pende honden heeft men de meeste kans dat ze bijten. Noordwijk Mevr. HAZEBROEK Van Fanhuijsstraat 43 Van de regen in de drop maar met Roxy klaart het op Bazaar restauratie chr. geref. kerk Donderdagmiddag om hailf dmie hoopt dr. Velenva een bazaar te openen, die wondt gehouden in het wijkgebouw Le vendaal ten bate van de restauratie va« de christelijke gereformeerde kerk te Leadten. De bazaar is te bezoeken, donderdag en wijdag 's middags van 2.30 tolt 5.30 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. Er zyn allerlei attracties en ook kunnen allerhande goederen worden ge kocht Prof. De Graaf in LEIDEN Christus stierf niet alleen voor onsook voor de Russen MET ALS GIDS de Rotterdam se architect K. Landers (48) wandelde ik deze week door het gisteren geopende bejaardencen trum „Rijn en Vliet" te Leiden, op de hoek van de Churchill-laan en de Cornelis Schuytlaan in Zuidwest. Soms was hij ineens even verdwenen in het toen nog rommelige labyrint van gangen en kamers, waar tientallen lino- leumleggers, schilders, smeden, slotenmakers en timmerlieden druk aan het werk waren. Dan had hij iets gezien, dat hem niet aanstond en dat moest worden veranderd voordat het een defini tieve plaats op muur of vloer had gekregen. Terwijl ik nog naar hem uit stond te kijken, kwam de kleine rustige man met de vriendelijke blauwe ogen van een andere kant al weer op me toe lopen. Een voorbeeld voor vele jongeren, dacht ik. Na de ambachtsschool bezocht hij de avond-m.t.s. overdag werkte hij ergens als aankomend timmerman. Daarna ging de heer Landers naar de academie voor beeldende kunsten in Den Haag. In 1940 werd hij tekenaar bij de gemeente Rotterdam en hij werk te zich daar op tot stads-architect. Zes jaar geleden zette de heer Landers een punt achter zijn ambtelijke loopbaan; hij stichtte een eigen bureau en startte in het. oosten van ons land. In Hengelo begon de victorie met een be scheiden opdrachtje, dat archi tect Landers zo goed mogelijk aanpakte. Nu heeft hij 10 teke naars ttv dienst en 6 opzichters. En de opdracht voor het Leidse bejaardencentrum een project- van meer dan f 2 miljoen is al door belangrijk grotere objecten overtroffen. MAAR DIE Leidse opdracht kreeg hij vijf jaar geleden hij werkte toen dus nog maar vrij kort voor zichzelf. Het was zijn eerste grote opdracht en daarom is „Rijn en Vliet" eigenlijk een stuk levenswerk voor hem gewor den, van de 25 meter hoge in don kere steen opgetrokken liftkoker tot het handschoenenplankje, dat naast iedere bejaardenkamer is aangebracht. Daardoor zal dit cen trum altijd een heel apart plaatsje blijven innemen tussen de hon derden woningen en gebouwen in zakken van de linoleumleggers. „Ik was nog niet zo lang zelfstan dig architect en toen kwam dit ding. Kunt u niet begrijpen, dat ik dolblij was met deze opdracht? Ik ben dat nóg. Als architect heb je een belevenis aan zo'n bejaar- IK Het gisteren in Leiden geopende bejaardencentrum is ontworpen door een succesvol man, die zich van de banken van de ambachts school opwerkte tot stads-architect van Rotterdam. Zes jaar ge leden stichtte hij een eigen bureau, dat nu reeds 16 man personeel telt. K. Landers heet deze doorzetter en hij wijst hier naar een detail van het enige onderdeel van het bejaardencentrum, dat hij niet zelf heeft ontworpen: het mozaïek naast dc hoofdingang. Zijn broer, de heer A. J. M. Landers, die tekenleraar is aan het Rijn lands Lyceum te Wassenaar, heeft dit mozaïek op zijn naam staan. ons land, die de heer Landers on dertussen heeft ontworpen. Zo meen ik me bijvoorbeeld te herinneren, dat hij het oorspron kelijke plan voor het Leidse Sta tionsplein op zijn naam heeft staan en dat hij ook honderden woningen in Voorschoten en Oegstgeest heeft ontworpen om maar dicht bij huis te blijven. Maar geen van die objecten heeft zo'n beslag gelegd op de heer Landers als het gisteren geopen de bejaardencentrum. .JDenkt u het zich eens in", wierp hij er uit, terwijl we ons een weg baanden tussen de zand- dencentrum en het is voor mij een behoefte geworden hier alles te doen." TIVE LIEPEN net door de keu- ken met haar ultra-moderne glanzende kookapparaten. Om zijn woorden toe te lichten, wees de heer Landers me op een prak tische vierkante tafel met vakjes en laden, die een centrale plaats inneemt in deze afdeling. „We zochten een dergelijke tafel maar we konden er maar één vinden, die het een beetje kon doen. Ideaal was die echter niet en we moesten er toch nog heel wat geld voor neerleggen. Toen heb ik zelf een tafel ontworpen en daarbij kon ik rekening houden met alle wensen ten aanzien van dit onderdeel. Honderden tekeningen hebben we zodoende moeten maken maar het laat je niet meer los. Ieder stoeltje hebben we zelf uitgeko zen, alle kleuren hebben we zelf bepaald. Wie had al die dingen anders moeien doen? Dan is er die zwevende trap, waardoor we geen storende kolommen in het trappehuis behoefden aan te bren gen. Maar hoeveel berekeningen we daarvoor niet hebben moeten maken IK VROEG architect Landers wat het kleinste door hem ont worpen detail is in dit gebouw. Hij nam me mee naar de toe gangsdeuren tot de pensionka mers en wees me op een plankje met afgeronde hoeken, dat zich naast elke deur bevindt en er schuin op toeloopt. Met de allure van een toneelspeler demonstreer de hij hoe de bejaarden hier hun tasje of handschoenen kunnen neerleggen teneinde de sleutel op te zoeken. Bovendien geven die plankjes een bepaalde visuele rit- mische breking in de gangen. Voordat onze wegen zich scheid den er werd al weer aan zijn mouw getrokken liet architect Landers me ongewild nog iets eigenaardigs zien. Hij moest wat 1 opschrijven en deed dit linkshan- dig (nog niet zó eigenaardig) en van boven naar beneden. Het boekje hield hij dwars voor zich. terwijl de schrijfletters toch in hun normale positie op het pa- vier kwamen. Schrijft u altijd zo?" vroeg ik. ..Soms ook zó", was het antwoord: hij hield het boekje nu helemaal ondersteboven en het papier vul de zich van onder naar boven met regels op hun kop geschreven tetters. /"AP een door de afdeling Leiden van Kerk en Vrede in de doopsgezinde A--' kerk belegde bijeenkomst heeft prof. dr. J. de Graaf uit de Bilt gis teravond gesproken over: Het christelijk geloof en de oorlog der ideolo gieën. Prof. De Graaf is hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht in de ethiek en encyclopaedie der godgeleerdheid en voorzitter van het hoofd bestuur van Kerk en Vrede. In het begrip van zijn betoog constateerde hij, dat wij leven in het tijdperk der „absolute wapenen". Iedereen weet, dat een wereldoorlog met nucleaire wapenen het einde der beschaving en de defintieve verminking van het menselijk leven betekent. Voorzichtigheid extra geboden Iedereen weet het of kan het weten, maar lang niet iedereen heeft deze we tenschap verwerkt in zijn visie op de wereldproblemen. Dc meerderheid der mensen en der politici denkt immers nog, dat men kan voortgaan de dreiging met kernwapenen als politiek middel te gebruiken. Om echter deze dreiging met wapenen, waarvan ieder bij benadering de totaal verwoestende kracht beseft, aanvaard baar te maken, ziet men zich gedwongen de tegenstander als absoluut onbetrouw baar, moreel verdorven en belust op wereldheerschappij af te schilderen. Zo is er een wederzijds verband tus sen het bestaan van absolute wapenen en absolute ideologieën. Onaanvaardbaar Voor het christelijk geloof zijn de ab solute wapenen, in dienst van welk doel ook gebruikt, onaanvaardbaar. De sy node van de Hervormde Kerk heeft dit duidelijk uitgesproken. Ook aan de koude oorlog der ideo logieën kan een christen niet mee doen. Hij leeft uit de verzoening. God verzoende zich met de mens, toen deze nog in zonde tegen Ilera rebelleerde. Dit geloof moet wel ont- ideologiserend werken. De zonde is niet minder werkzaam in de vrije wereld" dan In de „communistische wereld", Christus is niet minder voor Russen gestorven dan voor mensen uit het Westen. Op deze fundamentele waarheid als basis is een objectieve voorlichting niet alleen gewenst, maar ook mogelijk. In het recente, gevaarlijke conflict rond Cuba stond de ideologische vooringeno- mendheid in dc weg aan een eerlijke voorlichting. Oe „laatste toevlucht" voor de chris ten kan nimmer oorlog zijn, maar slechts bovengewelddadige weerbaarheid. verantwoorde risico's ten aanzien ontwapening. En wanneer dat alles mislukt, eventueel de verdrukking ons deel Wordt, dan nog overkomt de cristen niet iets vreemd Christus heeft hem vertrouwd gemaakt met het kixiis en aanwijzingen gegeven, hoe zich daaronder staande te houden. Laat ons altijd in gedachten houden, dat de Goede Herder niet de wolven, maar de schapen helpt. Na de pauze kwamen voornamelijk dc tegenstanders van de zienswijze van prof. De Graaf aan het woord. Ds. J. M. D. van den Berg en de heer L. Schipper dienden hem ernstig van repliek. De heer Schipper zei, dat het in zijn voornemen ligt staatssecretaris Calmeyer in Leiden uit te nodigen om dc aan de orde gestelde problemen van een andere kant te belichten. Al te vaak wordt van pacifistische zijde geen rekening gehouden met de com munistische onderdrukking, die ons deel zal worden, wanneer het "Westen eenzijdig ontwapent. Een eenzijdige ontwapening beschouwde hij als een eerloze overgave In dit verband gispte hij het schrijven over de kernwapens van dc hervormde synode, dat hem grote ergernis had ge geven. Velen worden door dit geschrift in gewetensnood gebracht. De bijeenkomst, die vrij goed was be zocht, stond onder leiding van dr. S. L. Verheus, doopsgezind predikant te Lei den. Draagvlak Prof. Dc Graaf wekte ten slotte op tot versterking van de Verenigde Naties. ici geen pessimist te zijn. maar tc willen geloven aan de mogelijkheid van en internationale rechtsorde als uit- loeisel van Gods goedheid. Hij achtte het de taak van de christenen daarvoor het draagvlak te vormen. Zij moeten de regeringen oproopen tot het nemen van Bijzondere maatregelen voor Herenstraat niet nodig, aldus B. en W. Achten B on W. het niet wenselijk voor een gedeelte van de Herenstraat, althans gedurende bepaalde uren van de dag, een stopverbod in tc stellen? B. en W. geven de raadsleden die dezo vraag bij het onderzoek van de begro ting 193 stolden, ten antwoord: Voor een gedeelte van de Herenstraat is een wachtverbod van kracht. Wellicht zal aan dit wachtverbod enige uitbrei ding moeten worden gegeven. Het in stellen van een stopverbod komt ons niet noodzakelijk voor. Na de voltooi ing van de werkzaamheden aan het Lammenschansplèin zal dc Herenstraat als radiaalweg belangrijk in beteken it afnemen. In verband hiermede komt het ons voor, dat ingrijpende verkeersmaat regelen op de Herenstraat niet nodig zullen zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3