Sliedrecht Blad CIVET DE LIEVRE (hazepeper) BENT U OOK ZO N MAN In glimmen vrijdags de huizen en vrouwen &pen briel y Soms blijf! vaders sioel zelfs maanden leeg Baggeraars: stoer, maar thuishaven ook We kennen het allemaal: het zo vertrouwde beeld van het ge zin, dat 's avonds wacht op de thuiskomst van de heer des hui zes. De lamp brandt, de koffie is gezet, de kinderen krijgen opdracht hun handen te wassen en uit de keuken komen veel belovend de eerste etensgeuren. 't Is eigenlijk zo gewoon, dat het bijna overbodig lijkt het in woorden te vangen. Tot je eens in contact komt met vrouwen, voor wie dit beeld niét iets is van alledag, maar min of meer een belevenis, waarnaar wordt uitgekeken en op gewacht. Zo als dat bijvoorbeeld in Slie drecht voor velen het geval is. Als je daar zo tegen de avond eens bent zie je ook in de hul zen de lampen branden, je weet de moeder in de keuken en de kinderen zullen hun handen wel moeten wassen. Maar de stoel van de heer des huizes blijft leeg, die wordt hooguit in het week-end door de „eigenaar" ervan bezet. En dan heb je als Sliedrechtse nog geluk; 't kan namelijk ook gebeuren, dat die stoel slechts één keer in het halfjaar, soms zelfs één keer "per jaar kan worden bijgescho- Want u weet het waarschijnlijk wel: wie Sliedrechter is kan be horen tot het zo aparte gilde van de baggeraars. Mannen, die met hun baggermolen of cutterzuigers door de wereld zwerven om ri vieren en havens uit te baggeren én dat mag er ook wel bij! zo de naam van Nederland be kendmaken of hoog houden. Stoe re. harde werkers zijn het, die niet alleen respect verdienen, maar het ook krijgen. Zijn ech ter hun vrouwen, dachten we zo, niet minstens even stoer? Want zij zijn het die achter blijven. Zij gaan niet mee, het onbekende te gemoet. maar vormen een soort thuishaven om. wachtend op de terugkeer van hun man. voor de kinderen vader en moeder tege lijk te zijn. Hoe ze dat rooien, daar in dat baggercentrum bij uitstek" Wel. vaak samen, want meestal kennen zij elkaar en helpt de een de ander de eenza me tijden door te komen. Duurt dat wachten maar een weekje, dan is het wel te doen, loopt het uit op maanden en maanden, dan vooral kan dit met de ander mee leven en steunen zo ontzettend belangrijk zijn. Overigens gebeurt dat zonder enige sentimentaliteit. 't spreekt er allemaal vanzelf, trekken. Nee. Want ais je in Sliedrecht woont noodzaak, anders Is het niets bijzonders wanne Je man baggert'" en af en i maar een paar weken thuis is En als we dan nu wat conc ter mogen worden, willen wij uitnodigen met te lopen bij -ét vrouw P. Vlot-van der Zwaan. We treffen het, want als we gast vrij de kamer worden binnenge haald zit daar nog niet dat hij is zoals deren, wie het zwei bloed zit. en die na biij zijn dat 2 nooit zo ver weggegaan. Ach ja. en als hij dan weg is. dan moet je vader en moeder tegelijk zijn. Alle problemen los ik zelf op, schoor Mevrouw P. Plot-Pan der Zwaan Mevrouw Y. Kolders Cermun lommige an- schipper, vertelt ze. Hij werkt op onze vorige gastvrouwen zwaait ven in het het ogenblik in Groningen. Iedere ze de deur open. twee weken vrijdag komt hij thuis. Vroeger kunnen ver- was hij banketbakker, dat is wel ...V,1® yan mevrouw V Kol- ,c waj anders nietwaar" Maar hij ders blijkt Hollands zindelijk te zou nu niet meer terug" willen z,)n- Op de grond speelt de klei- Ik zelf ben het baggerbedrijf van '1C Jeanette een kleuter met de huis uit gewend: mijn vader donkere haarkleur van haar ag-- werkte erin en mijn broer ook. der' die* De vertelster geeft een fikse ',n schept ruk aan de draad, zodat haar knot wol onder tafel rolt en zegt touw. We dan verontschuldigend: ,.lk zie er Zo <311QGTS baggeraai die bedrijvig met 1 werk bezig is. eindeloos plezier beurtelings de Lan- binden met een eindje binnen rugkomt 'kan ik hem toch met alles lastig vallen? schrijven elkaar gelukkig vaak sturen veel foto's over De brie- ..maar dan moet je morgen eens De ouders van mevrouw itol- ven nummeren we. dan kunnen komen. Op vrijdag komen alle ders kwamen uit Malta, zo horen we controleren of er geen weg- mannen thuis. Dan gaan we ons we in goed verstaanbaar Neder- aakt. want dat gebeurt in het netjes maken. In Sliedrechl zijn lands. In Egypte werd zij gebo- netjes 1 Verschoor. 1 groen brei- buitenland nog wel t Vrijdags Pijn lijden Inde week mis ik mijn man niet zo. Maar als ik op vrijdag ivrouw P. Vlot is nog jong. zje hoe mijn vriendinnen naar de leeft twee kinderen, meisjes kapper gaan. en hun mooiste vijftien jaar en ze jurk aantrekken omdat 's avonds zich iets hun man thuiskomt, en als ik dan n werkt in bedenk dat ï.n ze zegt paar heeft iets flinks zelfstandigs. Mijn Bombay. 13 Trouwens, mijn man heeft het ook altijd zo leuk niet. De hele week werkt hij" In Bombay op het water. Eén keer in de twee we ken krijgt hij dat op de toon van mijn man is even naar de kapper". In de cember is hij vertrokken, maar in juli is hij drie weken thuis ge weest en binnenkort komt hij te rug. Het valt dit keer nogal mee. Hij is wel eens veertien maanden dan kan hij hoogstens weggebleven, in Venezuela. ,.Dan zeemanstehuis gaan en naar het Is T pijn lijden". postkantoor, of wat boodschap- Dit werk doet hij nog niet zo pen doen, want verder is er vrij- erg lang, vertelt zij verder. Vroe- wej njets te beleven In die stad. hij steenzetter: hij heeft ..Heel Bombay ligt droog schreef hij laatst. „er is zelfs geen bier te krijgen". En dat aart. De bemannini liet voltallig, zodat .verblijft." en er rs we s bij het baggerbedrijf. ,-erkt aan de aanle van de Afsluitdijk Maar wannee je kinderen groter worden en je boodschappen doen daar valt ook >lt laten leren, dan kost nogal tegen. Want je kunt in het buitenland niets zo mooi kopen, of je komt het later 1 daarom 1 dat veel geld. man in 1956 voor bet eer: gegaan met de baggeraar: hun man meetrekken naar het buitenland. In verschillende ian- den zorgen baggermaatschappijen deren. Maar het is zo bezwaar lijk voor de schoolgaande kinde ren. Meestal komen ze ver ach ter bij hun leeftijdgenootjes in Nederland. Soms laten hun ou ders ze in Nederland achter, bij familie of in een internaat, maar dat wil ik niet. Ik blijf bij hen •ïjdag alle huizen piekfijn in ren. en ze had de Br ofde en glimmen de vrouwen". naliteit. Tien jaar geleden ont- Soms moet mijn man een week- moette zij in Egypte een Neder- einde alleen de wacht houden, op landse baggeraar, die daar op de baggermolen. Dan neem ik dat ogenblik werkte. In 1954 zijn mijn twee kinderen, van tien en ze getrouwd, en het doel van hun één jaar, en reis naar Groningen huwelijksreis was Nederland, om hem gezelschap te houden. Wat was het hier anders dan in Daar hebben we een hele schuit mijn geboorteland, zegt mevrouw voor ons alleen. We zijn ook wel Kolders. Zoveel regen, en dan eens met hem op vakantie ge- vroor het. en het sneeuwde, zo- weest Het kan wanneer de schuit iets had ik nog nooit gezien. Het de andere eten vond ik in het begin ook s daarbij niét' erg lekker, maar daar ben ruimte ik wel aan gewend Nog twee te doen.jaar hebben we samen- io E-gyp- nanier va- te gewoond. Toen was mijn man er klaar en hebben wij ons blij vend in Nederland gevestigd. Op het ogenblik is mijn machinist op een cu de Europoort. Ieder weekeinde komt hij thuis. Met de taal heeft mevrouw Kol ders niet veel moeite gehad, ver zekert ze ons. Zij leert haar ta len vlug en spreekt er verscheide ne. doordat Malta zeer internatio naal is. Van haar vader leerde onimoei. zjj Maltees. Thuis sprak ze Ita- n halfuur Ia- liaans De inlanders van haar e?n aardig land leerden haar Arabisch en op ordt de deur de Franse school waar ze werd •ncvrouw Y. gevoed, kreeg zc les in Engels •en kleine - en Frans. Door haar huwelijk aar cn een leerde ze er ten slotte nog Neder- •oie ogen die lands bij erraden als Wij hebben gastvrij als ders voor we weggingen, ge- TIP PARADE Oude stoelen en wat u er I mee kunt doen zou het mot- I to voor deze twee inzendin- I gen kunnen zijn. Zo u ziet I hebben we ook ditmaal weer I een combinatie uit de map i tevoorschijn gehaald. Wc beginnen met de bank van de heer J. Nieuws traten uit Rotterdam. Hij kwam op het idee deze te maken toen er een nieuwe matras werd aangeschaft ter ver vanging van het oude binnenveringbed (drie delig). Daar zijn vrouw daarnaast allang die oude stoel had wilier opruimen een verstelbare rookfauteuille besloot hij met beide „iets te doen". Het resultaat werd een zitbank. Eerst ging de zaag in de stoel (zie tekening) zodat er twee delen overbleven na dat het bovenstuk vóór de zagerij was ver wijderd. Er kwam een lat voor en achter tussen de delen, waarna er drie planken van 120 cm. lang. 10 cm. breed en 2 cm. dik öp werden geschroefd. Over de planken daarna een stuk hardboard. De maten kunnen af wijken; de maat van de twee of drie stukken bed geven hierbij de toon aan. Aan de onderkant heeft deze doe-het-zelver nog twee aluminium hoekstrips geschroefd, maar voor dit doel kunnen ook latjes ter verste viging worden gebruikt. Van het overgebleven losse verstelbare stuk werden voor de rugleuning de lengteplahk- jes gebruikt, die aan twee klos jes hout werd bevestigd door middel van vier schroeven. Dit werd aangebracht onder de overstekende stukjes van de armleuning. De verbinding tus- «en beide vormden drie latten van 132 lang, 5 breed en 1 cm dik. De uiteinden werden inge zaagd en zover nog nodig vast geschroefd op de staanders. Vervolgens werden hardboard, klosjes, achterlatten en voor stukje gesausd met bijts en me vrouw zorgde voor de bekle ding van de bedstukken met een aardige meubelstfo, waar aan zij een strook zette om de onderkant aan het gezicht te onttrekken. Resultaat van dit karwei: een gezellige bank die prima zit. HAAK II Iets eenvoudiger is de bank van de heer M. Polct uit Lage Zwaluwe, maar die is dan ook voor de tuin bedoeld. De fan tasie van onze tekenares toont u twee oude exemplaren, maar u kunt zelf wel bekijken of uw af te danken armsteolen voor dit doel geschikt zijn of niet. De heer Polet nu haalde eerste de losse zittingen weg en zaagde toen van elke stoel een armleu ning en van een van de voorpo- „.„.r.,™- te het verlengde stuk boven de 3 zitting af. Van de ene stoel de rechter, van de andere de lin kerkant. Nadat de stoelen met twee verbindingsstukken aan de gedeeltelijk afgezaagde voor- elkaar gemaakt. Hiervoor ge- poten netjes naast elkaar ston- bruikte deze lezer stukjes plat Schroef Droog haar via de automaat Egyptische Na dit gesprek liebli Vroeg of laat wordt (bijna) al les geautomatiseerd en worden we een druk-op-de-knop cn han- volk. In Amerika is men al een heel eind in die richting, waarbij we maar in het midden zullen laten of het een goede is. Daar woont ook een vrou een baggeraar, vertellen zc, zij is afkomstig uit Egypte, haar man haar heeft ontn En zo staan we e ter op de stoep v£ huis. Op ons bellen opengedaan door Kolders-Gcrman. vrouw met donker paar uitzonderlijk n haar onmiddellijk buitenlandse. Even t Nieuwste daar willen we u toch niet onthouden. Het heeft betrekking op het haardrogen; wie zelf het haar heeft gewassen kan een geldstuk in een auto maat stoppen, waardoor een haar droger in werking treedt. Men wil die automatische drogers met name installeren in ziekenhuizen, slaapzalen van meisjeskostscho len en in bedrijven, waar veel vrouwelijk personeel werkzaam is. Als u weet, dat een deel van de Amerikaanse vrouwen er geen krulspelden vraagd of zij gelukkig is. en zij zegt met overtuiging maar één woord en dat is ..ja". Ik heb. zegt de kleine buitenlandse in haar grappig aandoend Neder- in het haar boodschappen lands, een lieve man. twee kin- gaan doen, terwijl zelfs op scho- deren en een goede woning Ik len de meisjes gekrulspeld ver ben gelukkig. En inderdaad, met schijnen, is de mogelijkheid ze- die dingen kan iedere vrouw ge- ker niet uitgesloten, dat er heel Kol- lukkig zijn. waar ter wereld dan wat geldstukken in de haardroog- automaten terecht komen. Feest De terugkeer van mijn man vergoedt veel. Als hij thuiskomt dan is er feest. Iedere keer weer lijkt het wel een bruiloft. Van onder tot boven staat ons huis de bloemen JJEZE week had ik een mid dagvergadering. Daaraan heb ik een grote hekel. Om half twee ben je boos dat je de helft van de kinderen niet hebt zien thuiskomen, om drie uur vrienden en familie brengen. Sa- betreur je de heerlijk-rustige gegeven". Stilte lijn kinderen ga ik h* afhalen op Schiphol. En als hij dan thuis is. komen alle beken den. alle vrienden en familiele den hem verwelkomen. Dat is heerlijk. Mevrouw Verschoor heeft het wat gemakkelijker. Mijn man is kaï 1 de op- vertel ik iets over mezelf, thuis of het gemiste merking herhaald wordt Ant- haar het woord richt. woord: ..Wie?" iddagdutje, tegen vijven ga je jQENKEN oord: „Mevrouw". uitrekenen of je nog op tijd „En wie kreeg dat standji voor het eten thuis zult zijn, „Jannie". cn om half zes zie je in ge- Even een opflikkeren van el de langstelling, dan breekt de ge- pij Zljn plaats De herfst en de feestdagen die huisvrouw tot liet hebben van 'n liaas in de pot of tot het experi menteren met wild gevogelte, zo als de wilde eend, de patrijs en fazani ik plicht cvoel u heden te spre ken over de hazepeper en 'n vol gende keer over 'n soortgelijk ge recht van genoemde vogels. 'n Flinke haas. u door uw poe lier panklaar thuis bezorgd, kent prettig veel stukken: de rug. in vijven gehakt; de twee achter- de vloeistof, totdat de bri van het eerste is opgegi tweede.' U brengt al roerende het geheel voorzichtig aan de kook, tempert de vuren en houdt de in middels door de bloem gebonden wijn tegen het kookpunt. Het sto ven van de haas in z'n roodbrui- us heeft dan 'n aanvang ge dachten de kinderen snijbonen hannesen. Toch moet dachte w het af en toe, gelukkig maar deze een paar keer in een jaar; en het is leerzaam ook. Ten eerste omdat bij thuiskomst blijkt dat alles prima is gegaan cn de snijbonen door je eigen snijbo nen meesterlijk zijn behandeld, en ten tweede omdat je zo te gen zessen weer eens heel an- dere mensen ontmoet dan an ders. Zo zat ik in een bus en bij een halte kwamen er vrou wen binnen van een werkinrich ting voor minder-validen. De een, bijtend in een appel, meld de steeds luid-op waarover zij Welaan mevrouw, al het goede dacht of wat zij zag. is erbij: de braadjus. de wijn. het smaakgevende bouquet, de „E ander keek do( dito kruiden. Wanneer u de saus \J nu maar nét iets te slap laat blijven, om te snelle aankoeking te voorkomen. uit. Dat ging „Kijk, twee lijne elk i ten; de nek poelier zal uv ze manier vo< én; de voorpo- entucel nog de Vriendelijke 5 beslist op dc- •ntleden. Al deze stukken laat u bij u thuis twee etmalen lang vertoe- ecnvoudige rode landwijn. lau rier, gekneusde peperkorrels en jeneverbessen van uw drogist alsmede een aan groffe stuk ken gesneden winterwortel, prei en ui Op het gegeven moment Na die tijd neen stukje haas uit en vlees wil loslaten hun akt kwart ons uitgebi Daarna bestrooit u ze mei n on. bioem. die u door het v'ee: schudt cn eveneens 'n donker bruine kleur laat krijgen Ver volgens schept u alles over in 'r wijde, hoge braadpan met dikke Maar het mag bodem, welke u voorlopig nog even van het vuur houdt. Op hc: achtergebleven aanbaksel in de koekepan giet u 'n deel van de marinade, waarin u alles wat vast bleef zitten los en in het vocht kookt. Heel de kokende plas schenkt u dan op de inhoud de braadpan de bodem van de pan roert, dan heeft u anderhalf uur tijd voor uw andere culinaire of huis houdelijke beslommeringen, de te slappe saus ko De ander, na een brok appel weer: „Mevrouw heeft Jannie vandaag twee keer een standje eenmaal wordt de gedachte van 4 achter el- de ander overgenomen en wat wij noemen: opgebouwd. Niet eenmaal neemt ze een vlucht. Ik denk aan de vele vrienden die ik in mijn leven mag tellen en die mij een gedachte heb ben aangereikt. Een gedachte die als het ware opwiekte. Welk een levensverrijking. Ik denk Open Brief-vriendin die dat het uit zichzelf af valt. De tijdmaat uur is 'n schatting: 't haasje kan immers van middelbare leeftijd zijn. maar ook iets ouder. Heeft u voldoende lang doen stoven, zet uw pan dan „au bain-marie" en voeg aan de saus nog toe: 'n ons- ook je zilveruitjes en wat blokjes uit- de rest van de marinade toe- gebakken mager rookspek. dc-ch •oegt met kruiden en al. Nu dit laatste zonder tevoorschijn vendt en keert u het vlees in gebakken vet. want de mooi rleds van- glanzende, gladde saus zal bij "n in het groot vind ik moeilijk 1 anderhalf vetten gaan ®cheiden Begrijp je mij?" Ja. Je zult scnincn. merken dat ik je hier telkens Goed gezelschap voor uw haas antwoord. Ik gebruik de laatste dom aan gedachten vraagt en- romige, luchtig geslagen tijd nauwelijks meer initialen kei leiding. Nadat ik 1 dat bevalt me best. De „ie-- - - and uit Den Haag" had goed van stemmen want nu doet de hele familie mee tot Don Frederik, omdat hij de Toledo heette en vooral omdat hij in het boek staat! Zo gaat het el ke dag. Een ander kind heeft verbrijzeld eerst met een lange ij. maar na diep nadenken (daar heb je het!) met een korte ei geschreven en is daarover diep- treurig. „Ik dacht: als het ver- bou- beijzeld is, lijkt het op brei.." Ja, je hebt té „diep" ge' dacht. Hoe vaak zal dat bij het gaan naar de volwassenheid je nog overkomen, om maar niet te spreken van de denkfouten die wij. volwassenen, maken! Maar je denkt. En nu is het bij denken in het groot zo, H.. (heb je mijn kaart gekregen? en M„ dank voor je brief, die boekjes voor de kinderen zijn via ons, we hadden veel te veel bonnen) dat ons, vrouwen, het nabije meer „ligt". Er zijn vrouwen die aan de dagtaak, en zeker ook aan het denken in die dag taak. meer dan genoeg hebben. Er zijn ook vrouwen die, door opvoeding of studie of van na ture, verbanden zien die ande ren niets zeggen. Er zijn vrou wen die kiezen. Er zijn vrouwen die twee taken in één gedachte trachten te verenigen. Ik hoop dat ik nooit de indruk bij je heb gewekt dat het één beter waardevoller zou zijn dan het andere. Er is ook geen vrouw die constant tot de ene óf de andere groep behoort. Het is in een mensenleven een veel vloeiender beweging dan je denkt. Toen het laatst zo lang "TOEN zei hij, terwijl hij met droog was, genoot ik van de mij naar de kamer liep: eerste regen: lekkere druppels „Weet u waardoor Toledo be- nn mi.. roernd is?" Kwam dat nu door het smeedijzeren hek of de kronkels dat hij aan Toledo dacht? Ik weet het niet, ik weet den. het groot wen aan de gedachte. Is de weg van het kind op straat met zijn kinderpostzegel-mapje tot de mens die in de maatschap- het grote ge heel als waardevol ziet, meer: die niet alleen die plaats ver vult, maar deze in zekere zin maakt. Iedere vervulling van een taak, hoe gering ook in menselijke ogen, is een creatie. Maar ik dwaal af, want ik zat in de bus en ben nog niet eens over- en uitgestapt en thuisge komen. Thuis dampte de keu ken (ik liep natuurlijk meteen door) en mijn jongste zoon schreef met vijf vingers tege lijk op het beslagen keuken raam zijn voor- en achternaam. „Kijk" zei hij, niet in het minst uit het veld geslagen, „nu lijkt het precies op een smeedijzeren hek, zo van die kronkels. En als ik er een liet smeden, zou misschien niemand zien dat mijn naam er in gekronkeld JJf"moofër"of" stond, he Mam? Bij die ge dachte (en dat is al een ge dachte na een gedachte, dat is al een bouwsel, al een vlucht) stond hij even te peinzen. deze week schreef: „Denken alleen dat de gedachte geen taak. met vergaderen, met eten grens heeft, zoals bij mijn bus genoten. Wij mogen dankbaar gelukkig zijn, want de rijk- 1 lezing houden, appelpuree geschilde en sterappeltjes, geraden dat ik haar bedoelde, hartelijk dank voor dikke brief; en zo weet meestal de persoon in kwestie wel dat ik, ook al thedraal" als Toledo's roem heb voorgedragen. hetgeen wordt verworpen op grond vj het feit „dat het nergens in 01.. boek staat, dat weet ik zeker", besluiten we met meerderheid staan omdat deze stoelen van achteren smaller waren. Een stuk op maat gezaagde plank fungeerde vastgeschroefd als zitting. Van de achterpoetn werden vier gelijke stukjes af gezaagd. zodat de bank iets kon hellen. De boel werd met ammoniakwater goed afgen men en na grondverven geheel opgeschuurd. Een laagje glans- verf en de oude gevallen prijk ten deze zomer keurig als een bank in het tuintje. Plastic cr tussen. Een lang weekend weg of straks met Kerst uit logeren? U kunt in uw koffer de „feestjurk" en al les wat u nog meer aan kleding meeneemt beslist kreukvrij overbrengen als u grote stuk ken plastic op maat van de kof fer knipt, b.v„ uit een paar goedkope mottenzakken. U legt deze brede repen tussen uw rokjes, blouses en jurken en u zult zien dat alles ongekreukd tevoorschijn komt. Ook ideaal tijdens de grote vakantie n a- tuurlijk, dit idee van mevrouw A. Tuit uit Vlaardingen, die tijdens een van de ene-plaats- naar-de andere-vakantie na vertien dagen nog geen kreu kels had! In de spiritus. Mocht uw balpunt niet of onregelmatig schrijven, dan kunt u de punt even in de spiritus houden of afvegen met een doekje waar op wat van deze vloeistof. U schrijft weer prima, verzekert mevrouw Vau Oosterhout uit Rotterdam. Trouwe tip-geefster is de familie Peters uit Dordt. Dit maal kómt het advies aan doe- het-zelvers om het afspringen van verf op ijzer tegen te gaan, door voor men gaat verven na het drogen met hete lijnolie tc besmeren Voor de kleintjzs. Een kin- der-tip van mejuffrouw T. de Jong uit Hei- en Boeicop die moeders van op de po schuiven de hummels even wil doorge ven dat een stukje schuimplas- tic onder de „troon" hiervoor de oplossing is. Scharensliep. Een schaar wordt zoals u weet weer scherp als u hem al knippend langs de ha!s van een fles haait, maar óók indien u er een stuk schuurpapier mee knipt, schrijft mevrouw M. Haagduin uit Den Haag. Avondjurk. Avondjaponne zijn meestl te lang voor een gewone kast. Bezit u zo'n fees telijk exemplaar en tobt u re mee. maak dan een bandje vast van de ene kant van de kast naar de andere en vouw hier het lange stuk over heen, zodat de rok als 't ware kreuk vrij in een grote lus hangt. Mevrouw A. de Jong uit Rotter dam vindt het dé oplossing. Voor breisters. De laatste tip deze week komt van me vrouw A. M Spaans-de Heer uit Den Haag cn is bestemd voor breisters. Zij heeft iets ontdekt om het steeds maar weer naal den tlelen bij meerderen of minderen te verbannen. Y neemt wat knopen, een stukje papier (de rand van uw patroon b v.) en een potlood. Leest u b.v „nu meerdert u om de acht naalden aan weerszijden icht knopen Na iedere naald schuift u een knoop weg en'zijn ze al lemaal ,.op" dan meerdert u en zet een streepje op het papier. U begint weer uw knopen te verschuiven en zonder verder lellen weel u nu vanzelf dat u na vijf streepjes het vereiste santal steken hebt. 't Is een omstandig verhaal, maar deze methode kost minder tijd dan alsmaar dat tellen. 'T IS JAMMER, MAAR... Probeer het nog eens met iets anders, zou ik willen zeggen gen de navolgende inzenders mik E. te Halste- J. M.- Nieuw Beverland; dhr. K. van D te Den Haag; dhr. W. J. G. te Moerkapelle; dhr. J. M. W. B. te Cap. a d. IJssel; dhr. P. J. v. d P te Alblasscrdam; dhr. J. W de R. te Leiden (uw advies is inmiddels doorge stuurd naar e rubriek „Uw pro bleem is het onze" omdat daar in die steunzolen ter sprake zijn gekomen);) mevr. G. v. V.- v d. B. te Langeraar; mevr. R. te Zoetermeer: mevr A C S - M te Voorburg: mevr A. h. te Scheveningen; dhr. P de G. cn Haag; mevr L K.-v. d. V. uit Rotterdam: dhr. Van der W uit Dordt; mevr. M. F-V. te Delft; fam Van V. uit Slie drecht en mevr. De L.-K. uit Den Haag. Iedere gepublieeerde „Kent u ook zo'n man"- inzending dingt automa tisch mee in de wed strijd: „Win honderd gulden voor uw vrouw". Uitslag 8 december Voor iedere tip en elk doc-het-zelf idee in deze rubriek ontvangt u een van onze tipbocken: „Dat zit zo" of „Tippa- rade Twee" (naar keuze).

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 15