Prachtige doek Verscheidene schepen boeken thans goede vangsten Langs Veurseweg-Essenlaan komt conferentie-oord Maatregelen in Noordwij k tegen de hondsdolheid firn NIEUWE LEU)SCHE COURANT 9 DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 VOORSCHOTEN Filmliga ging van start makingsavond voor belangstellenden in de openbaarheid getreden. Het succes van deze avond is onbetwistbaar. De zaal van het Greenway-theater was vol ledig bezet en wat nog meer zegt, ruim 120 gezinnen zyn die avond lid van de Filmliga geworden. Loco-burgemeester Schrama sprak bij de aanvang van dr voorstelling een kort openingswoord waarin hü onder meer gewaagde van da grote waardering van het gemeentebe stuur voor het totstandkomen van deze afdeling van de Filmliga. „Het gemeen tebestuur. aldus de heer Schrama. juicht deze activiteiten op cultureel gebied ten zeerste toe, temeer waar hier een gelegenheid is geschapen vrije tijd op een verantwoorde manier te besteden." Nadat de heer Bruinhof. voorzitter van het dagelijks bestuur, een inleiding op de te vertonen films had gegeven, wer den enige filmpjes uit de (heel) oude doos gedraaid, zoals „De eerste stappen" een film over de geboorte van de film. één van de eerste filmpjes van de ge broeders Lumière, het eerste journaal en andere voorbeelden van de film rond de eeuwwisseling. De hoofdfilm was het meesterstuk van Frederieo Fellini: „De nachten van Ca- biria". Ongetwijfeld heeft men met hei vertonen van dit cinematografisch werk duidelijk kenbaar gemaakt, wat het doel van de Filmliga is, te weten het bren gen aan haar leden van qua inhoud verantwoorde en op hoog niveau staan de filmwerken. De grote publieke be langstelling vormt het bewijs, dat, in Voorschoten behoefte aan de door de Filmliga geboden mogelijkheden bestaat en reeds nu kan als vaststaand worden aangenomen, dat de vereniging in deze gemeente bestaansrecht heeft. Plan voor 36 woningen B. en W. stellen de raad voor akkoord te gaan met de bouw van 36 woningen in het plan Vlietwijk II. Deze komen langs de Rembrandtlaan en zijn van hetzelfde type als de nu bijna voltooide 36 woningen van hetzelfde plan. Zij be vatten: woonkamer, keuken, douchege legenheid. brandstoffenberging, toilet, hall, (werk-)balkon en slaapkamers. In de onderbouw van deze flatwoningen is voor elke woning een bergruimte gepro jecteerd. Er zijn woningen bij voor 9 personen en deze krijgen 1 of 2 slaap kamers in het souterrain. De gemiddelde huurprijs wordt ge raamd op f 92,40 per maand; daar komt dan nog onder meer de huur van de boilers by (f 3,05 per maand), onderhoud tuin (f 2.17 per maand) en kosten glas verzekering. B. en W. stellen de raad voor de wo ningen onderhands aan te besteden. Wel merken zij op, dat de realisering van dit plan in sterke mate afhankelijk zal zijn van het verkrijgen van een extra bouw volume of een voorschot op het voor het jaar 1963 toe te kennen contingent. Visserijgolfj es "PkE Belgische volksvertegenwoordiger Dries Claeys, die de visserij in zijn land een warm hart toedraagt, heeft de minister Van verkeers wezen vragen gesteld over de verontreiniging van de zee voor de Belgische kust. Een grote scheikundige onderneming in Gent is kortgeleden begon nen met de afvoer van 1000 ton giftige vloeistof per dag. Die wordt op 10 tot 12 mijl uit de Belgische kust in zee geloosd. Het gaat hier niet om de vervuiling van het zee-oppervlak, maar om de bedreiging van de vis stand door bijtende en giftige zuren. Voorheen werd deze vloeistof na voorafgaande verdunningen in de Gentse kanaalzone geloosd. Het trans port naar zee schijnt echter goedkoper te zijn. Gebleken is, dat de rompen schepen die in de onmiddellijke nabij heid van het afvoerschip lagen niet te gen het bijtende zuur bestand waren. De heer Clays wil nu door de bewinds man worden geïnformeerd over de aard van de vloeistof. Ook vraagt hij of de eventuele schadelijke invloed op het visbestand reeds is onderzocht. Ten slotte dringt hij er op aan, indien deze -schadelijke invloed inderdaad aanwezig mocht zijn, onverwijld maatregelen te Minister aan boord De minister van verkeerswezen zal zo spoedig mogelijk antwoord geven. Deze bewindsman, de heer Bertrand doet ove rigens alle moeite zich volledig op de hoogte te stellen van het wel en wee van de Belgische visserij. Onlangs heeft hij zelfs een reis met de garnalenkotter Z 104 meegemaakt om het harde vissers leven van nabij te kunnen meemaken. De hoge gast stelde overal evenveel belang in en keerde boordevol indruk ken naar Brussel terug. Het meest was de minister getroffen door de veelzijdig heid die elke visser dient te bezitten om zijn zware en moeilijke beroep op de juiste wijze te kunnen uitoefenen. „Dat heb ik nooit geweten", zo verklaarde hij na terugkeer van de kotter. „Een visser moet een kennis bezitten die ik niet voor mogelijk had gehouden". Hij was door deze persoonlijke ken nismaking met de Belgische visserij tot de conclusie gekomen, dat de moeilijk heden door de volgende maatregelen overwonnen kunnen worden: een dege lijke opleiding, verdere uitbouw van het wetenschappelijk onderzoek, een onder zoek naar alles wat de schepen en uit rusting beter voor de visserij geschikt kan maken en een betere organisatie van de markt. Wat er was In IJmuiden zorgden 34 vaartuigen voor een aanvoer van 5260 kisten vis, waarvan 410 schelvis, 190 radio, 320 wij ting, 145 gul en kabeljauw, 940 koolvis, 2220 haring, 140 pilchards, 30 sprot, 250 schol, 10 tarbot 240 makreel, 165 diver sen. 175 st. stijve kabeljauw en 7500 kilo Voor het eerst sinds maanden was er een behoorlijke hoeveelheid koolvis aan de markt. Het grootste gedeelte van de 940 kisten werd aangevoerd door de KW 54 Dirkje. Dit schip deed zaterdag een trek van 400 kisten koolvis. Na dit prach tige resultaat werd de thuisreis onmid dellijk aanvaard. Het was jammer voor de Katwijkers, dat ook andere schepen met wat koolvis aan de markt lagen, de j waardoor de besomming ongunstig werd beïnvloed In Scheveningen In Scheveningen werden aange.oerd 250 kisten pilchards en 350 kantjes zoute haring. Frankrijk Eind 1961 telde de Franse vissersvloot 14.200 eenheden, waarvan 1422 trawlers, 137 tonijnvissers. 147 kreeftenvangers, 1700 vaartuigen voor allerlei doeleinc'en en 10.800 vaartuigen van minder dan 10 ton. Eenendertig trawlers beoefenden de visserij bij New Foundland. Verder wa ren 17 tonijnvaartuigen en 31 kreeften vangers uitgerust met een vriesappara- tuur Italië Italië heeft over 1962 'n tariefcontingent toegestaan van 25.000 ton bevroren tonijn. Deze hoeveelheid zal tegen een nul-recht ingevoerd kunnen worden. Ja pan zal in ieder geval 14.000 ton leve- Importen van meer dan 25.000 ton zullen worden belast met een invoerrecht 7,5 percent wanneer zij bestemd zijn de conservenindustrie en met een recht van 20,1 percent als zij voor andere doeleinden worden gebruikt. Mooie besomming De KW 122 Arie Ouwehand, die weer lar zee is vertrokken, heeft voor de laatste reis een prachtige besomming ge maakt: f 37.000. De KW 123 Robert Wil liam viste op de 57 NB. Er werd een trek van 15 kantjes haring en 10 man doorgegeven. De schipper deel- dat er in dit visgebied door verscheidene schepen goede vangsten werden gedaan. De KW 159 Marian El len. de SCH 261 Onderneming 1. de SCH 9 Prinses Marijke en de SCH 60 Jaap de Silverpit blijven vissen. Zij zullen van dat besluit geen spijt hebben gehad, want het kwartet kon goede re sultaten melden. In de Ierse Zee gaat het nog steeds niet naar wens. De KW 144 Cornelis den Duik opereerde in de omgeving van Cork. Dit schip had een paar manden makreel scheep kunnen zetten. De sche pen vissen boord aan boord. Een enkele gelukkige kon een paar kantjes haring verschalken, maar de meeste vaartuigen moesten met niets genoegen nemen. Deze pessimistische berichten zijn wel in tegenspraak met de mededeling van de schipper van de SCH 302 Arie van der Zwan. dat hij met 430 kantjes haring en 350 kisten makreel in de men van de Ierse Zee uit aan de thuis- Hij hoopte vrijdag amen met PELI ZELFGLANZENDE in de thuishaven te kunnen afslaan. Sleepboot In de IJmuider haringhaven is een nieuwe aanwinst voor de sleepdienst Visser aangekomen. Er zal een Deutz- motor worden ingebouwd De sleepboot wordt ingezet bij het overbrengen van de vissersschepen. Daar deze steeds groter worden gebeurt het wel eens dat de twee scheepjes waarover Vissers be schikte voor één trawler lagen met als gevolg dat andere schepen te lang moes ten wachten. Boycot Verscheidene IJmuider vishandelaren hebben besloten voortaan geen vis meer te kopen van de Urker vissers die hun vangsten aan haring de laatste tijd niet in IJmuiden of Scheveningen hebben ge lost, maar die in Urk ver onder de prijs hebben verkocht. De haring ging ook al tegen afbraakprijzen naar Daitsland. Het vervoer geschiedde met IJmuider vracht wagens. VOORSCHOTEN Raiffeisen-spaarweek De afgelopen week was het Raiffel- senweek en daarmee wordt bedoeld een herdenkingsweek bij wijze van posthu- me hulde aan burgemeester Raiffeisen. Deze immers heeft een systeem opge bouwd, dat de basis is geworden van de huidige Raiffeisenbanken. die in de Cen trale Raiffeisenbank de grootste bank van Nederland bezitten. Aan deze her denkingsweek waren voor spaarders en adspirant-spaarders diverse attracties verbonden en één daarvan was een gra tis verloting, waarvan de trekking door notaris Boom (onder politietoezicht!) werd verricht Tevoren bracht voorzitter Hoogwerf! Kroon dank aan directeur Kempen en zijn staf voor het uitzonderlijk vele werk dat zij de afgelopen week hebben moe ten verzetten. In dei week werden na melijk 1658 stortingen door spaarders verricht met een totaalbedrag van ruim ƒ200.000. Er werden 321 nieuwe spaar ders ingeschreven. Dit alles bewijst, al dus de heer Hoogwerff Kroon, dat men vertrouwen in de Raiffeisenbank heeft. Was het bedrag aan ingelegde spaar gelden bij het begin van het jaar ruim 5 miljoen, thans, na tien maanden dus. is dit bedrag opgelopen tot 6.4 miljoen De bank telt thans ruim 5000 spaarders De prijzen vielen op lotnummers 822 'inleg van ƒ10), 1231 (boekenrek). 1063 (transistorradio), 1317 (wekkertje) eD 138 (inleg van ƒ15). De namen en adressen van de prijs winnaars luiden: 1 J. P. J. van Run. Papelaan 57, 2 E. H. van Rijswijk. Nar cisstraat 16; 3 F. M. G. Eggink, Veurse weg 22; 4 H. Rotman, Oranjekade 15, en 5 R. Neuteboom, Burg. Vernèdepark 7. Notaris Boom kreeg als dank voor zijn belangeloze medewerking een boek, han delende over het leven van burgemees ter Raiffeisen. ten geschenke. KATWIJK AAN DEN RIJN Damnleuws Uitslagen 5de ronde bordenbezetting K.D.C.: 1ste klas: A. VooysJ. Zwaan 11; H. KoelewijnC. van Klaveren 11: J. HeemskerkJ. Sohoneveld 02; J. PassohierFr. Spierenburg uitgesteld Tweede klasse: H. KlinkenbergC. Guyt 20; J. van DuyvenbodeJ. Slootweg 0—2; A. van BeelenJ. Godwaldt 20: J. van SlootenC. de Winter 20; C. PronkJ. Schoneveld Pz 02; A. Ver hoogAm. van Beelen 02. De bordenstand in de 1ste klasse is thans als volgt: J. Passchier 47; 2. J. Zwaan 4—6; 3. H. Koelewijn 5—6; 4. J. Schoneveld 56; 5. A. Vooys 56; 6. Fr. Spierenburg 45; 7. H. Voorzaat 43: 8. C. van Klaveren 41; 9. J. Heems kerk 50. KATWIJK AAN ZEE Geen t.b.c. ontdekt Uit het medisch verslag over het on langs in deze gemeente gehouden be volkingsonderzoek op t.b.c. lezen wij. dat ditmaal geen aktieve gevallen van longtuberculose naar voren zijn geko men. Dit gunstige resultaat stemt tot voldoening, hoewel voorzichtigheid blijft geboden. omdat de t.b.c. een ziekte is die plotseling de kop kan opsteken. Tal waren echter de andere afwijkin- in de borstorganen die zijn gecon stateerd. De opkomst van de bevolklne beter dan voorheen, mede dankzii gewijzigd systeem van oproeping. Te betreuren is echter, dat toch nog 14^ der bevolking zich om onbekende rede- afzijdig heeft gehouden. De kanarievogel kanariefokkersverenlging voor Katwijk en Omstreken „De Kanarievo gel" hield in Casa Cara een ledenver gadering onder voorzitterschap van de heer K. van Duyn. Meegedeeld werd, van 12 tot en met 15 december in de Jeugdhaven te Rijnsburg een club- tentoonstelling zal worden gehouden. He' vraagprogramma is thans gereed geko men. Verscheidene leden zegden huD medewerking toe om de kooien schoon maken en opnieuw te schilderen Nadat het huishoudelijke gedeelte was afgewerkt, vertoonde secretaris, de heer H. Krijgsman, een groot aantal dia's rer „Inlandse vogels". BESTURENBOND. Op de ledenvergadering van de Chr Besturenbond, afd. Katwijk, wijdde de voorzitter, de heer C. van der Plas. in zijn openingswoord gevoelvolle woor den aan de nagedachtenis van de heer B van Rhijn. in leven secretaris-pen ningmeester van D.E.L. Met grote dank baarheid en waardering willen wij, al dus spr.. gedenken, wat de heer Van Rhijn voor „Draagt Elkanders Lasten" heeft gedaan. Vervolgens werd overgegaan tot be noeming van een nieui voor D.E.L. Het dagelijks bestuur deze commissie besbaat thans uit de he ren W. Rous en A. Imthorn, resp. voor zitter en secretaris-penningmeester. Voor het aanvragen van hulp kan men zich voortaan melden bij de secretaris penningmeester, woonachtig Kortenaer- kade 21 te Katwijk aan Zee. De con- taotman voor Katwijk aan den Rijn is de heer W. C. Verhart, Nieuwsteeg. Visserijfilm. In de Oranjezaal van het jeugdhuis vertoonde gisteravond de heer D. Kruyt voor de christen vrouwenbond zijn nieu we film over de haring- en trawlvissery. Deze kleurenfilm geeft een goed beeld van de visserij. Wij hebben er al eens uitvoerig de loftrompet over gestoken. De leiding was in handen van de presi dente, mevrouw Offeringa. Hoog en laag water. Vrijdag: hoog water 2.08 en 14.25 uur; laag water 10.13 en 22.25 uur. VOORHOUT NCVB-avond Vrijdagavond om kwart voor acht houdt de afdeling Voorhout van de N.C.V.B een bijeenkomst, waarbij een lezing zal worden gehouden over het werk van het Leger des Heils. van deze zuiverelichte tabak, rolt u de lekkerste Amerikaan. U proeft er de beroemde Maryland bovenuit. Altijd vers in plastic pouch. Ook lekker in uw shagpijp. Met internationale voetbalclubemblemen Flat in Voorschoten i conferentie-oord HET aanvankelijk Werkgevers-Verbond bestemde terrein, gelegen het Centraal Sociaal de Veurseweg, tussen Huize Bijdorp en de Essenlaan, zal door de N.V. Coördinatiebouw te Hilversum worden benut voor de bouw van een verzorgingsflat. Het ge bouw zal uit 10 verdiepingen bestaan, waarvan de begane-grond-verdie- ping grotendeels in beslag zal worden genomen door centrale voorzienin gen, zoals eetzaal, keuken, vergader- of conferentiezaal etc. Elk der 103 appartementen zal bestaan uit een zitkamer die (behoudens een open door gang) door een kastenwand van de aangrenzende slaapkamer zal zijn ge scheiden, een keukentje en een badkamer, het geheel met een vloeropper vlak van plm. 63 vierkante meter. met het front naar deze weg zijn gericht, doch de hoofdtoegang zal lopen via de Essenlaan. Voorts zullen op het terrein een ruime parkeerplaats en 48 garages komen. Een en ander maakt het noodzakelijk dat de Essenlaan om niet aan de gemeen te in eigendom zal moeten worden over gedragen en dat de verdere voor hel bouwrijp maken noodzakelijke voorzie ningen op kosten van de N.V. Coördina tiebouw worden getroffen. De terzake met de N.V. Coördinatie- bouw reeds sedert enige tijd gevoerde onderhandelingen hebben, uitgaande var een voor deze verzorgingsflat genoegza me breedte van de Essenlaan van 3,5 m r\E BURGEMEESTER van Noordwijk heeft huis-aan-huis een brief laten bezorgen, waarin hij er bü de bevolking op aan dringt honden op de openbare weg en op het strand slechts aan de korte lün mee te voeren en katten in hnis te houden. Voorts deed hij een beroep op alle Noordwykers zich thans niet bereid te verklaren onderdok te verlenen aan een hond of kat. afkomstig uit een andere gemeente. De burgemeester schrijft dat men op deze manier eraan kan meewerken de gehele Noordwijkse burgerij te bescher men tegen de mogelijkheid van uitbrei ding van de hondsdolheid. De aandacht wordt erop gevestigd, dat er geen reden is tot bezorgdheid. In Noordwijk heeft zich tot nog toe geen enkel geval van hondsdolheid voorgedaan. Het gaat hier slechts om voorzorgsmaatregelen. T eken wedstrijd Het werkcomité propaganda school- tandverzorging heeft niet alleen een ten toonstelling georganiseerd, maai; ook een kleur- en tekenwedstrijd over de tand- verzorging onder de schooljeugd uitge schreven. De hoofdprijs viel toe aan Floor Alders voor zijn suggestieve schets Circus Tanda. De verdere uitslagen: le klas kaait kleuren: 1. Pietje van Schie, r.k. jongens school, 2. Grace van Eijk, Christus Ko- ningschool, 3. André Mulder, r.k. jongens school. 2e klas kaart kleuren: 1. Jan Kortekaas. r.k. jongensschool, 2. Bianca Viola, Chris tus Koningschool, 3. Marian Timmerije. Prinses Marijkeschool. 3e klas strip kleuren: 1. Tineke Vink, Christus Koningschool, 2. Wim de Vriend, openbare school, 3. Annelies v. d. Linden, Christus Koningschool. 4e klas vrije tekening: 1. Han Onderwa ter, r.k. jongensschool, 2. Jeanette Pas schier, De Visserschool, 3. Harry Heems kerk, r.k. jongensschool, 4. Marja Barn- hoorn. School met den Bijbel. 5e klas vrije tekening: 1. Johnny Borst. Christus Koningschool, 2. Freddy Ren dering, openbare school. 3. Leon Koele wijn, Christus Koningschool. 6e klas vrije tekening: 1. Floor Alders, Christus Koningschool, 2. Kees Peschier, r.k. jongensschool, 3. G. Schut, Wilhel- minaschool. Linoleumsnede: 1. Michiel v. d. Voort. 2. Kees Putman, 3. Ben Pley, allen Chris tus Konineschool. Huishoudscholen vrije tekening: 1. R. Groenendaal. 2. Rika Kortekaas. beide r.k. huishoudschool. 3. Monica van Dijk. Chr. Nijverheidsschool. VOORHOUT Burgerlyke stand GEBOGEN: Johannes C J, z v J P L Marynen en H M Koolloos; Wilhelmus P H. z v W C Vlasveld en M A ten Bosch: Ene R P M z v B G A M Went en J J Mulder: Michael J M. z v L M J Mens en W J Mulder; Regina C M. z v S L Beugelsdük en C Onderwater: Mi- chaël C J z v J J M Jansen en V M M van Leeuwen: Gerlog M, z v G de Jong en M A Hart; Geertruida C M, d v A M M Warmerdam en P H M Mecuwenoord; Maria A C, d v J T Voorn en M Los; Anna A M, d v W M Rutgrink en A M v d Burg; Paulina K M, d v H C van Gent en J C Laue; Adrianus J, z v A P J van den Berg en A J T van Leeuwen, Johan P z v P v d Bent en J M J v d Sleet: M rak J. z v P H M Dürr en M J Padding. ONDERTROUWD: Petrus van Ruiten, te Lisse en Gerarda M M v d Burg al hier; Leonardus N van Dijk en Maria Heemskerk, beiden te Voorhout. GETROUWD: Reginald C G te Den Helder en Maria J C van DUk te Voor hout; Piet van Nieuwkoop. Voorhout en Antonia S Boet. Dubbeldam; Arie van Beelene 'e Noordwijk en Jancina M Ver laan te Voorhout: Johannes P J Mon- tagne en Petronella van der Geer. Voor hout; Jacobus G C Bervoets .Voorhout en Theodora M Bakker, Voorhout: OVERLEDEN: Petronella C Bemelman 70: Pieter Zwaan 40 wonende te Noord wijk: Elisabeth C Ravensteijn, e/v C Meijsen, 76, won te Hoorn. Teneinde te voorkomen, dat de bebou- wingsstrook aan de zuidzijde van de Es senlaan zonder meer als bouwrijpe grond zal worden besohouwd, achten B, en het gewenst langs de zuidelijke grens de Essenlaan een zgn. plaagstrook aa houden. Intussen heeft de N.V. Coördinatie- bouw zich bereid verklaard een zodanig gedeelte van het bouwperceel om aan de gemeente af te staan als nodig zal zijn voor een in het kader van de re constructie van de Veurseweg eventueel noodzakelijke verbreding van deze weg. B. en W. stellen de raad voor om niet in eigendom over te nemen de Essenlaan; van de N.V. Coördinatiebouw, geves tigd te Hilversum, te aanvaarden een onverrekenbaar bedrag van f 18.000 en dit bedrag aan te wenden voor de aan leg van een verhard wegdek, voor ver lichting en brandkranen aan de Essen laan, alsmede voor het onderhoud van deze weg gedurende de eerste 10 jaren; de Essenlaan va-n het moment af dat de werkzaamheden zullen zyn voltooid tot openbare weg te bestemmen. GEBOREN: Jan Marie, zn van A. J M. van der Voort en J. M. Ghuysen: Raadhuislaan 104; Wilhelmus Franciscus zn van W. F. van der Vluugt en R. E Hoekstra, Veurseweg 116; Yvonne Diana, dr van L. A. Kneijber en D. H. van Leeuwen, Chr. Huygensstraat 16. ONDERTROUWD: Pauilus Franciscus van Kampen, geb 20 nov '39. en Catha- rina Cornelia Koek, geb 23 dec '38. GEHUWD: Johannes Corneüs Boon. geb 29 okt '37. en Johanna Aleida Maria Teunissen, geb 22 aug '36 te 's-Graven- hage; Jacobus Vogelaar, geb 3 april '04, en Cornelia Johanna Maria Abers, geb 16 juli '07 te Rotterdam. OVERLEDEN: Elisabeth Wirth. echtg. van Sanders, geb 5 nov '09, gewoond heb bende Wijngaardenlaan 103; Pamela Lu- cienne Francoise de Vos, geb 30 juli '59, gewoond hebbende Papelaan 23. L1SSE Raadsagenda De gemeenteraad van Lisse heeft voor maandag 29 oktober o.m. de volgende punten op de agenda staan: herbenoe ming leden woonruimtecommissie; huur verhoging gemeentelijk woningbezit; opheffing gemeentelijke woningstich ting; subsidie VVV; verhoging voorschot ten kleuteronderwijs; aanschaffing leer middelen; reconstructie Nassaustraat; vaststelling van een tweetal uitbreidings plannen in onderdelen. Biljart-uitslagen In klasse C van het district De Bollen streek van de K.N.B.B. zijn de resultaten van de gespeelde wedstrijden als volgt: C I: Oude Haven 1Amicitia 1 62: Oude Post 1—De Turk 1 2—6. C II:Luto 1Concordia 1 62; Piet Gijs 1Centraal 1 44; Passage 1Flora 1 6—2; Sport 1—De Engel 1 4—4; De Turk 2Zeekant 1 62; De Turk 3De Turk 4 5—3. C III: Piet Gijs 2Royal Sport 1 44: De Beurs 1Passage 2 08; Berg en Dal 1Oude Haven 2 62; Vios 2Vios 3 62; Amicitia 2Amicitia 3 44. C IV A: Royal 1Zeekant 2 62; Luto 2Flora 2 62; Concordia 2Soldaatje 2 44; Oude Post 2De Beurs 2 62. C IV B: Luto 3Concordia 3 62; Ami citia 4—Zeekant 3 44: Vios 4—De Engel 2 44: Centraal 2—B.V.B. 1 6—2. C IV C: Zeekant 4Zeekant 5 44- B.VB. 2—Piet Gijs 3 3—5; De Beurs li- Passage 3 2—6; Amicitia 5—De Engel 3 6—2. VOORSCHOTEN Overdracht woningen aan bewoners Per c;rculaire heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid nieuwe voorschriften gegeven inzake de overdracht van woningwetwoningen aan de bewoners. Deze voorschriften beogen het eigen woningbezit te bevorderen. De bewoners van woningwetwoningen kun nen, indien zij aan een aantal voorwaar den voldoen, hun huizen va,n de gemeen te aankopen wanneer zij tenminste tien procent van de overdrachtsprijs als eigen kapitaal kunnen investeren en zü voorts in financieel opzicht in staat zijn de las ten van de woning te dragen. In verscheidene gemeenten heeft men onderzocht of belangstelling bestaat voor een dergelijke mogelijkheid tot het ko pen van de woningwetwoningen, waarin men is gehuisvest. Slechts in negen van de achttien gemeenten voelt men ervoor en dan nog in beperkte mate. Dit Is mis schien te verklaren door de vele beslom meringen die men zich moet getrootsten om tot resultaat te komen, met de kans dat het voor niets is geweest en men de reeds gemaakte kosten moet betalen. Ook B. en W. van Voorschoten hebben zich met circulaires tot de bewoners ge wend. In totaal zün 431 circulaires vei* zonden. 102 personen bleken in principe bereid do woning in eigendom over te nemen, 329 personen reageerden niet Uiteraard is het B. en W. nog niet be kend of degenen die in beginsel de wo ningen in eigendom willen overnemen, voldoen aan de door de minister gestel de eisen. B. en W. vragen de raad een beginseluitspraak of met de overdracht van daarvoor in aanmerking komende woningwet- en premiewoningen kan worden ingestemd. Geslotenverklaring van de Voorstraat Sedert de instelling van de weekmarkt wordt, in overleg met de rijkspolitie, de Voorstraat bij wijze van proef gedurende de tijd dat daar markt wordt gehouden, voor het verkeer in beide richtingen af gesloten. De geslotenverklaring van de Voor straat, een binnen de bebouwde kom ge legen weg. niet onder beheer van rijk of provincie, is evenwel een maatregel die op grond van het bepaalde in artikel 5 van het Wegenverkeersreglement bij of krachtens besluit van de gemeente raad dient te worden genomen. Aangezien het plaatsen van de betref fende verkeersborden tot nu toe niet op een besluit is gebaseerd, kan tegen even tuele overtreders van het met deze bor den aangegeven verbod niet met succes worden opgetreden. Teneinde één en ander te legaliseren menen B. en W. dat het, mede gelet op de ervaringen die intussen met de af sluiting konden worden opgedaan, aanbe veling verdient door de gemeenteraad de Voorstraat voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen gesloten te verklaren op de dag waarop de weekmarkt wordt ge houden, van één uur vóóór de aanvang van de markt tot één uur na het tyd- stip waarop de markt eindigt, zulks met uitzondering van het verzorgende ver- Voorts komt het B. en W. wenselijk voor de Voorstraat, hetzij geheel hetzij gedeeltelijk, eveneens v roohet verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen gesloten te verklaren bij gelegenheid van de jaar lijkse paardenmarkt of indien daar fes tiviteiten plaats vinden in het kader van de viering van nationale feestdagen dan wel bij bijzondere gebeurtenissen. B. en W. zijn van oordeel, dat het om praktische redenen gewenst is de verdere aanduiding van de tijdstippen, waarop de geslotenverklaring zal gelden, aan hen over te laten. „Ome Jan" vertelt Vrijdagavond zullen de Voorschotena ren in de gelegenheid zijn kennis te inaken dan wel de kennismaking te her nieuwen met Jan Oostenwelder, beter oekend als Ome Jan. In de Gerefor meerde kerk zal hij, te beginnen om acht uur. weer velen boeien met zyn unieke wijze van vertellen. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling grbruik te maken van een der lokalen naart de kerk. dooh in verband met de grote be langstelling die elders (onder meer in Leiden) is gebleken te beslaan, zal van hat kerkgebouw gebruik worden ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9