BANKSTELLEN SHOW Groene Kruis Leiderdorp wil een nieuw gebouw Bloemententoonstelling met fotografie-toren vrijdag 26 oktober 'smorgens 9 uur NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 Dammen Rijnsburgse damclub won van Alphi ense Het eerste tiental van RDC speelde de vierde competitiewedstrijd tegen ADC 1 In Alphen aan den Rijn. Ofschoon ADC de laatste plaats bezet, RDC toch niet eenvoudig te winnen. Niettemin werd het 13—7 voor de Rijns, burgers. G. v. Zuijlen liep in een slagzet. Hij speelde nog wel even door maar gaf spoedig daarna op. Ook P. v Egmond was er helemaal uit. Een gewone slagzet van 1 om 3 kon zijn tegenstander Van Oeveren nemen. Hetzelfde had de ADC speler Gelderblom tegen A. v. d. Meij. Drie minder fraaie partijen dus. Leeuwenburg wist in zijn middenspel een mooie damzet te forceren tegen Koopman. Imming speelde tegen Robbe een uitstekende partij, die hij precies op tempo wist te winnen. H. Schaddelee wist tegen H. Brunt een schijf voor te komen, maar kreeg het toch nog moei lijk. Joh. Kromhout won zijn partij tegen M. v. Tol. J. v. d. Meij. die niet zo goed op dreef bleek, bereikte remise tegen A Brunt. G Nootenboom speelde tegen Van Wageningen een leerzame «partij, waarbij de eerste de gehele tijd iets voor stond. Na bijna vier uur spelen besloten ze tot remise. Ook Van Egmond kwam remise overeen tegen J. Vrolijk. Uitslag (ADO—RDC): N. Brunt-G v. Zuijlen 20; A. Robbe-N B. J. Imming 02: S. Koopman-W. Leeuwenburg jr 02; M. v. Tol-Joh. Kromhout 02; A. Brunt-J. v. d. Meij 11; K v. Oeveren- P. v, Egmond 20; J. Gelderblom-M. v. d. Meij 02: G. v. Wageningen-G. Noote- boom 11; J. Vrolijk-D. v. Egmond 11. Dinsdag speelt RDC de uitwedstrijd tegen SDV 1 in Sassenheim. RDC kan dan volledig uitkomen. LEIDERDORP Gesprek hervormden en gereformeerden De vorig jaar opgerichte gespreks groep Hervormd-Gereformeerd acht thans de tijd gekomen meer groepen samen te stellen. Zij doet in dit verband een dringend beroep op de leden van de Hervormde Gemeente en de Gerefor meerde Kerk in Leiderdorp aan het ko mende gesprek deel te nemen. Men kan zich onder meer opgeven bü mevrouw A. Dompeling-Vegt, Kom van Aaiweg 13 en bij de heer P. de Graaf, Willem de Zwjj- gerlaan 19. teL 33791. Gezinsweek Maandagavond 29 oktober om acht uur wordt in het kader van de gezinsweek een bijeenkomst gehouden in de aula van de christelijke ulo-school aan de Van Geerstraat. Dus niet in gebouw Irene. Het onderwerp is: Kerk en cultuur in deze tyd. Gisteren in Overdekte Mindervaliden kregen hun zwemdiploma Het speciale zwemonderricht voor mindervaliden. georganiseerd door de Algemene Ned. Invaliden Bond. dateert reeds van oktober 1952. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum organiseerde de afdeling Leiden van de ANIB gister avond in de „Overdekte" een speciale zwemavond. Deze werd onder andere bijgewoond door de wethouder van So ciale Zaken, de heer S. Menken, de ver tegenwoordiger van het Katwjjkse Zee hospitium, dr. P. Bakker, en afgevaar digden van de Dienst van Soc. Zaken, de beren J. H. F. Vermond en J. Jonk, alsmede dokter Verbrugge van liet Rode In zijn openingswoord zei afdelings voorzitter H. P. Pannekoek dat deze avond in het bijzonder was bedoeld om de. belangstellenden waar nodig kennis te laten maken met het werk van de ANIB. En speciaal met het elementaire GISTERAVOND vergaderde de plaat selijke afdeling van het Groene Kruis In het dorpshuls. Waarnemend voorzitter J. Peereboom zei, dat in band met het vertrek van burgemeester Van Dlepeningen een nieuwe voorzitter moest worden benoemd. De keus viel op burgemeester Gallas. De heer Pee reboom vestigde er de aandacht op, dat de heer Gallas de derde burgemeester is, die het voorzitterschap van de ver eniging vervult. Van zuster Hoogvliet was bericht bin nengekomen, dat zij het goed maakt. Eind december hoopt zij in Leiderdorp terug te zijn. Namens bestuur en leden bood mevrouw Doonn-Blok de heer Pee reboom. dtte 27 jaar penningmeester van de afdeling ls geweest en ook thans nog een bestuursfunctie blijft vervullen, een televisietafel en een boeik aan. Aan de onde kwam vervolgens het voorstel het minimum-contributiebedrag te verhogen van f 7,50 tot f 10 per jaar. De uitgaven stijgen, temeer daar er per 1 januari 1963 twee wijkzusters werk zaam zullen zijn. De begroting voor 1963 geeft een tekort aan van f 6190. De vergadering ging na deze toelichting met de verhoging akkoord. Voorts kwam ter sprake het gemis van een goed wijkcentrum. Het oude dorpshuis is totaal ongeschikt. De baby's waaien er bij wijze van spreken van tafel. Een goed gebouw met zusterwoningen gaat echter zeker een ton kosten. Er zal een pro- paganda-commissie worden gevormd om leden en niet-leden van deze voor de volksgezondheid belang rijke zaken op de hoogte te stellen. Dc afdeling telt thans ongeveer 1400 leden. Burgemeester Gallas sprak een dank woord voor het in hem gestelde ver trouwen. zwemonderwijs aan mindervaliden, waarvan zelfs personeel dat met reva lidatie heeft te maken nog niet altijd voldoende op de hoogte is. Wethouder Menken vertolkte de ge voelens die het gemeentebestuur voor dit mooie werk in het belang van de ge handicapte mens koestert en uitte daar- LEIDERDORP Landbouwpolitiek In het dorpshuis vergaderde de CJBTB-afdeling onder leiding van voor zitter C. Bos. De heer J. van der Stoel sprak over: Landbouwpolitiek op langere termijn. Hij zei, dat land- en tuinbouw in ons land ongeveer 2 miljoen hectare cultuurgrond beslaat en aan 450.000 per sonen werk verschaft. Van betekenis is ook de industrie die de landbouwpro- dukten verwerkt. Het opbrengstniveau per hectare is het hoogste ter wereld. De landbouwpolitiek is geleidelijk aan tot een belangrijk onderdeel van he ciaal-economisch beleid van de regering uitgegroeid. Het samengaan in de EEG geeft aanleiding tot bezinning op de toe komst. Wy dienen aandacht te hebben voor verdere prijsstijging van de arbeid. Er zal een nog sterkere mechanisatie moeten worden toegepast, terwijl voor belang is het zoeken naar meuv af zetmogelij kheden. Er volgde een geanimeerde discussi bij de oprechte wens, dat deze prachtige samenwerking tussen gezonden en ge handicapten zich tot andere takken van sport zou uitbreiden. Kapelaan Vaneman uitte, met verwij zing naar zijn langdurig missiewerk in Afrika, zijn warme sympathie met dit soort zwemonderricht met een term uit een Oostafrikaanse negertaal: Apwoyu Matek (Doe je best). Als laatste sprak mr. A. Drossaart Bendfort, algemeen voorzitter van de ANIB, zijn grote voldoening uit over de successen van de zwemschool, in het bij- zonder te Leiden en Haarlem. Hierdoor konden alleen al dit jaar niet minder dan 175 mindervaliden het officiële KNZB-diploma behalen. Onder toezicht van de instructeurs (-trices), die elke woensdagavond onder leiding van mej. C. A. A. van Oosten geheel belangeloos dit werk in de Over- In Flora te Rijnsburg VAN 7 tot en met 10 november wordt in het veilinggebouw Flora te Rijnsburg door het comité Bloemenvaktentoonstelling weer een expo sitie gehouden. Vorig jaar waren er 6500 bezoekers, deze keer hoopt men de 10.000 te halen. De tentoonstelling krijgt een oppervlakte van 2200 vierkante meter. Arrangeur Cock Veldhuis lanceert als nieuwigheid een speciaal voor het maken van foto's te bouwen toren, 's Avonds worden films gedraaid, onder meer van het Rijnsburgse bloemencorso 1962. Onder het motto „Ook 's winters bloe men in huis" zullen onder meer chrysan- ten, anjers, gerbera's, fresia's, lelies en irissen zijn te bewonderen. Zeven nieuwe gegadigden hebben zich voor deelneming aangemeld. De tentoonstelling wordt ge opend door de Engelse ambassadeur ir Nederland, de heer N. A. Noble, op 7 november, 's middags om drie uur. Eer uur later kan het publiek er terecht Ver der is zij dagelijks te bezoeken van 1( Levensbehoefte De bovenstaande gegevens werden gis teravond in Flora verstrekt door de voor zitter van het comité, de heer W. Schild arrangeur Veldhuis. De heer Schild vestigde er de aandacht op. dat het heb- van bloemen in huis vandaag de dag geen luxe meer is, maar een levensbe hoefte. Dat de Engelse ambassadeur is gevraagd de opening te verrichten, houdt verband met het feit dat de export naar Engeland wel een stimulans nodig heeft. dekte verrichten, legden 19 mindervali den de zwemproef af. En met succes, want allen slaagden. Ongetwijfeld kon mej. Van Oosten en haar staf geen grotere hulde worden gebracht Voor het diploma A slaagden de dames A. Hazenoot-Snelders, H. Link-Veenstra, A. C. M. Kapteyn, U. van Oosten, T. Vervloet. R. van Leeuwen en B. van Egmond en de heren G. Schultc, J. Zon neveld, K. Meeuwenoord. C. Steen voorden. A. Burgmeyer en K. Kraan. Voor het diploma B slaagden de dames A. Wijier, J. Hazenoot. L. Verstegen en n Oosten en de heren G. A. Steen- voorden, K. Kraan en P. Selier De heer Schild pleitte voor het gebruik van doorzichtig verpakkingsmateriaal (plastic), waardoor dc kopers niet alleen de bloem, maar het gehele boeket zien. Dit kan bevorderlijk zijn voor de kwali teitsverbetering. Ook het vraagstuk bol- bloem-bloembol werd aangesneden. Vol gens de heer Schild stimuleert het het ander met als resultaat een grotere omzet van beide. Tulp buiten in bloei Op de gisteravond in Flora gehouden bijeenkomst waarop bijzonderheden werden verteld over te houden bloemen- vak tentoonstelling liet men als curio siteit een bloeiende tulp zien, die maan dag jongstleden in het open veld was geplukt. De deskundigen konden geen verklaring geven voor deze late (of vroege?) lentebode. Feest bij buurtvereniging „Piet Hein straat" In de zaal van de Jeugdhaven hield gisteravond de buurtvereniging ,,Piet Heinstraat "de tweede feestelijke jaar vergadering. Er heerste een gezellige sfeer; onder de talrijke aanwezigen wa ren afgevaardigden van de Oranjever eniging en zusterverenigingen. Voorzit ter H. Veltman wees er in zijn openings woord op dat in het tweejarig bestaan de vereniging heel veel gepresteerd In het afgelopen Jaa hebben de be ers van de Evertsenstraat (het ver lengde gedeelte van de Piet Heinstraat) zich als lid van de vereniging laten in schrijven. Vervolgens kreeg secretaris J. M. Franks gelegenheid tot het voorlezen van zijn notulen en jaarverslag, waaruit bleek dat de vereniging een gunstig jaar heeft gehad. Er is oa. nieuwe verlichting aangeschaft Penningmeester H. Leeuwenburg gaf een overzicht van de financiën van de vereniging, de kas sloot met een batig saldo van 206,40. Een der dames vroeg of men niet in plaats van een grote zak met snoep op het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen een blijvend aandenken kon schenken: dit zal door het bestuur nader worden onderzocht. Bij de bestuursver kiezing werden de heren C. Vooys en J. M. Franke per acclamatie herbenoemd, door het bedanken van de heer J. Mon ster werd de heer J. Hogewoning be noemd. Het feestelijke gedeelte werd verzorgd door het gezelschap Blijft Optimist" uit Noord wijk, waarin medewerking ver leenden „The Seahorses" met zang bij de gitaar, Gerard de Zwart accordeon, iet de Jong in enkele schetsjes en gooche laar Amario, tevens algehele leider. Aanmeldingen voor woningen Het bestuur van de woninghuisverenl- ging ..Spinoza" deelde ons mede dat le den. die bet lidmaatschapsnummer 900 of lager hebben, zich aan kunnen mel den voor één van de ln aanbouw zijnde woningen aan de Collegiantenstraat (achter de Brouwerstraat). Mondelinge aanmelding kan geschieden op maandag 5 november en maandag 12 november van 8 tot 9 uur savonds in het bestuure- huis. Noordeinde 34. De gezinsgrootte moet ten minste vier personen zijn. Aanmelding houdt niet in dat een woning zal worden toegewezen. Gevonden en verloren GEVONDEN: oude step. damesrijwiel „Foenix" grijs, blauw Jongensjack met rits, gladde gouden trouwring ,,Jannie". rode plastic speelgoedboot. bankbiljet f 10,-. VERLOREN: zilveren broche met rode steen, polshorloge merk Remova met da tum, beige kinderschoentje, zilveren bro che met wapen van Nederland, bruin windjack met donkere kraag, zegelring met monogram H. I.. bankbiljet van f 10,- wit kinderlaarsje, gouden kettinkje met donkerrode steen in hangertje, 3 bank biljetten van f 25.-. (Advertentie) SCHOENEN. Luxe en elegant Schoenenmagazijn CINDERELLA RIJNSBURG Zangavond voor Bartimeus in hervormde kerk te Hillegom EEN talrijk publiek woonde gisteren de zangavond bij, die werd ge houden in de hervormde kerk te Hillegom ten bate van Bartimeüs, het christelijk instituut voor blinden en slechtzienden te Zeist. Medewer king verleenden Dé van Oenen, sopraan, Mees van Huis, orgel, het Spaar garenkwartet o.l.v. Cor Kool en een mannenkoor uit Nieuw-Vennep onder directie van de heer S. P. Visser. Ds. Brouwer sprak een welkomstwoord. Hij maakte bekend, dat in verband met de Cuba-crisis zaterdagavond om half acht in de hervormde kerk een interkerkelijke bidstond wordt ge houden voor de wereldvrede. Er werd een veelzijdig en gevarieerd i zong Dé van Oenen twee aria's van Men- programma ten gehore gebracht. Dé van delssohn, te weten „Jeruzalem" en „Laszt Oenen opende met drie liederen. Haar praahtige sopraan, vederlicht en glashel der. klonk heel gaaf. De goede dictie en gevoelvolle voordracht deden haar volu- e-tekort vergeten. Zij had bovendien :n verstandige programmakeuze gedaan. In het tweede gedeelte van de avond ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. heeft voor spoedige Indiensttreding vacatures op de volgende afdelingen: montage onderdelen productie oppervlakte behandeling Zij, die voor een functie op de genoemde afdelingen interesse hebben, kunnen zich, dagelijks van 9-17 uur (behalve 's-zaterdags) en bovendien iedere vrijdagavond van 7-8 uur wenden tot onze afdeling Personeels zaken. 'swerelds grootste schrijfmachine-industrie LEIDEN - ROOSEVELTSTRAAT 20 sing'en", benevens een compositie van Adriaan Schuurman voor sopraan en gel op de onberijmde woorden van Psalm 126. Laatstgenoemde compositie bleek voor haar stem bijzonder geschikt. Mees van Huis, de Utrechtse Buurkerk-organist, begeleidde de zangeres op accurate en muzikale wijze. Deze organist had een zelfstandig aan deel in het programma met de Suite voor orgel van John Stanley en een improvi satie over Gezang 116. „Door een nacht van smart en zorgen". Hoewel de talankmogelijkheden orgel en de akoestiek van de kerk niet bepaald gunstig zijn voor orgelsoli wist Mees van Huis de weinig fraaie disposi tie van het orgel zo goed mogelijk bij zijn registraties te benutten. In de pau ze speelde hy nog een tweetal werken van Bach. Een uitstekende indruk maakte het kwartet van de gebroeders Spaargaren. Prachtig zijn de vier stemmen op elkaar ingesteld, prach tig was ook het uiterst beheerste volume, waarmee de liederen wer den uitgevoerd. Cor Kool, de diri gent van het kwartet, zorgde voor een bescheiden begeleiding op het orgel. Gezongen werden „Heer ik hoor van rijke zegen", bewerkt door F. Pijlman, „Ik loop langs steile paden", „Wat geen oog heeft ge zien" en „Boven de sterren", alle drie bewerkt door Cor Kool. treden" benevens het Wiegelied Brahms en een Sanctus. Hoewel in dit mannenkoor prima stemmenmateriaal voorhanden is, menen wij toch, dat de totaalklank beschaafder, lichter en soepe ler kan zijn. Met name in de bede ,,0, Heer die daer" was de koorzang te zwaar en te pompeus. Op deze zangavond, die werd gesloten door de heer W. de Kogel, is nog het woord gevoerd door een vertegenwoordi ger van Bartimëus, die een uiteenzetting gaf van het werk der vereniging, het onderwijs en de vakstudie waarmede 200 blinde en slechtziende kinderen worden voorbereid op latere opneming in de sa menleving met ziende mensen. Op de aanwezigen werd een beroep gedaan de vereniging als contribuant te steunen. GEWELDIGE SHOW van de laatst uitgekomen modellen in onze eigen zaak. Zowel in modern als klassiek vindt u een prachtige keus Gun uzelf het geluk van een nieuw bankstel en ontvang uw gasten op een waardige wijze. DE OPENING VAN DEZE SHOW IS: Verdere tijden dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-6 uur. Gedurende 3 weken zullen er 40 verschillende typen bankstellen getoond worden. Laat u deze unieke kans niet voorbij gaan en komt u eens binnen lopen. De toegang is vrij. Het verplicht u tot niets. Bij aankoop van een bankstel tijdens deze show ontvangt u een leuke verrassing •fc Verkoop onder garantie. de betaling kan geregeld worden. ■fe desgewenst halen wij u met de auto van uw huis af. Kanaalstraat - Heereweg Tel. 02530-3076-3032

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13