Verkoud heid Luchtvaart niet meer door vogels bedreigd 'ASPRO' Prinses Beatrix in een jeep door Iraans rampgebied Simpel idee brengt oplossing Schrikhoudinv dode meeuwen en.... Elvis Al 240 slachtoffers van hondsdolheid DE GROTE MUITERIJ BOUNTY WpMsid DINSDAG 23 OKTOBER 1962 Schaak-vraag 306 Problemen van meer dan drie zet ten zijn bijna nooit echt moeilijk. Als het idee er eenmaal is, gaat de uest vanzelf. Onze opgave van vandaag, een compositie van de Oostenrijker Josef Kankovsky, vormt op deze regel geen uitzondering. De opgave luidt: wit speelt en geeft mat in vier zet ten. Dum-vraag 303 In het probleem van A. A. Polman te Halfweg was de stand als volgt: Zwart: 7, 10, 12, 13, 16, 19. 20, 25, 30. 35. Wit: 21, 27, 29, 32, 33, 34. 40, 41. 44. Wit speelt en wint in de volgende zetten: 32—28, 30x50; 28—23, 50x47; 23x5, 35x44; 5—37, 47x24; 37—26!, 16x27; 26x2. Het stuk op 32 verricht al het werk! Bridge A B 9 7 3 QH85 O B 4 6 2 H 6 C? V 9 6 3 O H V 7 A V 10 9 4 V 10 8 4 QA72 O A 10 6 3 A 8 Zuid speelt" een contract van 4 schoppen (10 slagen). West komt uit met hartenboer. Hoe kan Zuid het spel winnen, on danks de beste verdediging? JACK DIAMOND Kruiswoord-puzzel Hor. 1. rivier in Zwitserland, 4. was president v. d. Verenigde Staten, 9. rivier in Nederland, 11. samenge drongen menigte, 12. gemeenta in Gro ningen, 16. water, in Z. Holland, 17. aardrijkskundige aanduiding (afk) 18. bijwoord. 21. meisjesnaam, 22. bij woord, 23. schikgodinnen (Germ. Myth), 25. voegwoord, 27. wilde ha ver, 28. soort aardewerk, 31. verscho ten, 32. vlug, 34. deel van een woord, 35. geit. lert, 1. in het jaar der wereld (afk. Lat), 2. vaartuig, 3. gemeente in Overijsel, 5. lied, 6. riviertje en de partement in Normandië, 7. viervoe tig dier, 8. emeritus (afk), 10. snede, 13. twijg, 14. schittering, 15. gemeente in Overijsel, 17. telwoord (Eng.), 19. telwoord, 20. aantekening, 21. sterk, hevig, 24. lichte bedwelming, 26. zon der enige verhevenheid, 28. term bij het schaakspel, 29. biersoort, 30. steen soort, 31. votr excellence (afk), 33. maanstand. Rillerig? Onprettig? Vlug: Door opgezette meeuwen in schrik- standen te zetten verjaagt men an dere meeuwen. Een uitvinding die van groot belang is voor het vogel vrij houden van militaire vliegvel den vandaar dat de ontdekker van deze methode, de ouddambte- naar Van den Berg, 6.000 voor dit idee ontving. "1 hergeeft u ons alstublieft, maar wij slachtoffers van de aard beving kunnen u geen mooiere bloe men aanbieden", zei het zevenjarige meisje, toen ze prinses Beatrix tij- Een andere, aanvullende manier om vogels te verjagen: luidsprekers die angstkreten produceren- Hoofdprijs Ideeënbus J. J. van den Berg kreeg zes mille Zesduizend gulden was het bedrag, dat de 66-jarige heer J. J. van den Berg uit Rolde gisteren kreeg, als hoofdprijs voor zijn bijdrage aan de Rijksideeënbus. Zijn idee werd bekroond, omdat hij een methode heeft ontdekt om de vliegvel den .vogelvrij" te houden waardoor ge vaarlijke en Kostbare aanvaringen van Vliegtuigen met vogels kunnen worden voorkomen. De prijs werd hem overhan digd door de directeur-generaal van De fensie, de heer S. D. Duyverman op de jaarvergadering van de Rijksideeënbus- organisatie in het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Bilthoven. Het Rijksinstituut voor de Volksgezond heid heeft deze keer de jaarprijs van de organisatie gewonnen voor vijftien be kroonde inzendingen. Minister Veld kamp overhandigde deze prijs, een klok. symbolisch aan dr. J. Spaander, de di- ecteur van het instituut. In het afgelopen jaar is een bedrag ^an vier miljoen gulden bespaard dank :ij de toepassing van de ideeën uit de Rijksideeënbus en in de laatste acht jaar n totaal vijftien miljoen gulden. Scheepstimmerman in ruim verongelukt Het Nederlandse vrachtschip Towa, da op weg was van Rotterdam naar Buenos Aires, is de haven van Brest binnengelo pen om het lijk van scheepstimmermar Arie Kuiper aan land te zetten. De 24- jarige Kuiper is zondag bij een ongeluk n het leven gekomen. De officieren van de Towa hebben mee gedeeld dat de scheepstimmerman dode lijk werd gewond bij een val in het voor. (Van onze luchtvaartmedewerker) TVTU de winter met rasse schreden nadert, betekent dit voor een huisgezin extra financiële offers; o.a. door de aanschaf van winter- kleding. De kolenboer presenteert ook de nodige rekeningen. Voor de luchtvaart levert de wintertijd weer andere problemen op. Herhaaldelijk kan men bij de havendienst op één der vliegvelden de bestuurder van startend of landend vliegtuig horen verzoeken de baan „vogelvrij" te maken. Het vliegveld blijkt name lijk steeds een goed winteroord voor diverse vogels te zijn. De meeuwen hebben de stranden verlaten en zijn landinwaarts op jacht naar voedsel gegaan. Velen vinden het dan ook een aardige bezigheid om van hun balkons af de hongerige meeuwen met brood te voeren. De vogels ma ken machtige duiken wanneer men ze in de vlucht voert, hetgeen ge paard gaat met een angstaanjagend geschreeuw. Wij mogen dat dan wel een aardig gezicht vinden, de lucht vaartautoriteiten zijn er niet zo op gesteld. Het is namelijk al herhaalde malen voorgekomen, dat zwermen vogels aanmerkelijke schade aan de vliegtuigen aanrichtten en soms re sulteerde dit zelfs in dodelijke onge lukken. De voor- en najaarstrek van de vo gels en het verblijf van meeuwen e.d. vormde voor hen dan ook een moeilijk probleem, dat de laatste jaren steeds grotere vormen aan ging nemen. De vogels blijken het vooral voorzien te hebben op door straalmotoren voort gedreven vliegtuigen en machines met tuTfbinemotoren- Over het algemeen zijn deze toestellen veel sneller dan hun conventionele voorgangers en mo. gelijk speelt het soort geluid dat zij produceren ook een belangrijke rol. Afweermiddelen Een aantal jaren worden in ons land reeds enkele bestrijdingsmiddelen beproefd, die internationale vermaardheid hebben kregen. Het is vooral dr. J. D. F. Har- denberg, wetenschappelijk ambtenaar bij de Directie Faunabeheer van het minis terie van landbouw en visserij en de Kon. Luchtmacht geweest die baanbrekend werk op dit terrein verricht hebben. De eerste stap in de goede richting werd in 1956 genomen toen op de lucht haven Schiphol en de vliegbasis Leeuwar den een „angstkretenjager" werd gemon teerd. Men had namelijk op een bandje een aantal angstkreten opgenomen die men d.m.v. een geluidsinstallaties pro duceerde als de betonnen banen of de zijkanten daarvan bezet waren door vogels. Spoedig bleek echter dat iedere soort vogel zijn eigen angstkreet had en werd spoedig een hele band met een mengel moes van schrik effecten. Maar op eer zeker moment bleven de vogels echter rustig op de luidsprekers zitten en lachten de verjagers uit. Op de vlucht voor Elvis In eerste instantie dacht men dat de vogels ook hier aan gewend waren, totdat iemand zo slim was om één van de vogels te vangen waarbij uit de ring om de poot bleek dat men met Rus sische interventie te doen had. De aan wezige vogels bleken namelijk uit Rus land afkomstig te zijn, die er een af zonderlijk dialect" of „taal", zoals u wilt. op nahouden. Een lollige broek zette toen voor de variatie maar een teenagerplaatje op ende vogels sloegen op de vlucht voor Elvis Presley! Alleen een angstkreten producent bleek dus niet voldoende en men ging bij de Luchtmacht over tot de aanschaf van karbidknallers zoals die ook wel in de. boomgaarden op de Veluwe gebruikt wor den. Dezelfde knallers hebben inmiddels naar het Nederlandse voorbeeld, ook hun weg gevonden naar het buitenland. Het Amerikaanse vliegveld Boston besteed jaarlijks 100.000 dollar voor de verdrij ving van allerlei middelgrote vogels, vooral spreeuwen en meeuwen. Alhoewel men reeds bevredigende resultaten heeft geboekt bleven de meeuwen nog steeds in aanmerkelijke aantallen op de vliegvel den te komen. Als men de statistiek van de vogelaanvaringen nader bestudeert komt men tot de ontdekking dat de meeuwen de grootste aantrekkingskracht op de vliegtuigen bliiken te hebben Oo de tweede plaats komen de kieviten kleinere vogels zoals mussen, zanglijsters en dergelijke komen pas od de laatsti Schrikstanden Ruim een jaar geleden is men op ver schillende luchtmachtbases begonnen met een nieuw systeem om speciaal de meeuwen te verjagen. Dit naar een idee van de in Rolde (Dr.) wonende jachtop ziener J. J. van den Berg. Die maakt namelijk gebruik van schrikstanden. dil zijn dode meeuwen die opgezet worden in een houding zoals de meeuw er uit zou zien, alsof hij in gevecht geweest was met een roofvogel of vos. In eerste instantie heeft de luchtmacht veel succes met dit nieuwe middel dat nu gedurende een jaa wordt beproefd. Deze in schrikstandei opgezette vogels worden langs de beton nen banen geplaatst en als men o] vliegbasis rondkijkt ziet men op de zelf geen enkele vogel terwijl het terrein daarom heen wit ziet van de meeu Een nadeel is echter dat andere vogels! die het terrein van de meeuw verafschu wen, nu in groten getale de vliegbasis gaan betreden. Zodat de angstkreteninstallatie nog steeds bestaansrecht heeft. Men gaat daarom verder met de vlieg velden vogelvrij te maken. Een van de middelen die men beproeft is het soort gewas op het vliegterrein. Men wil het veld namelijk onaantrekkelijk maken voor de vogels, door speciale aanplanting, minder maaien en door het ploegen en zaaien tot een minimum te beperken. Allerwegen worden er dus proeven ge nomen om het luchtverkeer veiliger te maken en Nederland bezet daarbij een voorname plaats. Verschillende bestrij dingsmiddelen hebben reeds hun weg naar het buitenland gevonden. Dank zij een hechte samenwerking tussen het mi nisterie van landbouw en de Kon. Lucht macht Daarbij rekening houdende met de fauna van ons land die beschermd, i niet afgeslacht dient te worden door de grotere en sterkere vliegtuigen. dens haar bezoek aan het zwaar door de aardbevingsramp getroffen Bou- ein een verwelkt boeket bloemen aanbood. De Prinses was uit Teheran vertrok ken in een Rolls Royce, maar al gauw moest ze overstappen in een Landrover, een grote jeep, voor een tocht van 280 kilometer langs de stoffige wegen van Perzië. De weg is in deze gebieden bijzonder slecht en de Prinses ging voorin zitten, tussen haar chauffeur en een hofdame. Vier dorpen heeft prinses Beatrix op haar trieste tocht bezocht, waaronder het totaal verwoeste Dan Isfahan en Bouein. waar 4500 mensen omkwamen. Ze bezocht verscheidene wintertenten die in het rampgebied voor de slacht offers zijn neergezet. Een van de leden van haar gezelschap verklaarde, dat de Prinses bü twee gelegenheden een zonnebril had opgezet om haar tranen te verbergen. Toen prinses Beatrix in Bouein uit haar Landrover stapte, waar de jong ste aardbeving het gehele dorp weg vaagde, stapte een klein gesluierd meis je naar voren en las een welkomstwoord voor van een stukje papier. Ti Na haar vermoeiende tocht van tien uur keerde de Prinses terug naar Te heran en haar tijdelijke residentie, het groene marmeren paleis, om zich gereed te maken voor het banket dat ze gister avond ter ere van de Sjah en keizerin Farah in de residentie van de Neder landse ambassadeur aanbood. anen De bevende stem van het bleke, ma gere slachtoffertje en haar droevige woorden bewogen de vertaler. Taghi Naserie tot tranen. De rest van haar welkomsttoespraak moest voor de prin ses vertaald worden door de oud-pre mier Shariff-Emami. die haar op haar tocht begeleidde. Het kleine meisje vertelde de Prinses ook: „Uw aanwezigheid in dit verwoeste dorp verzacht ons verdriet over het ver lies van onze familieleden". Prinses Beatrix antwoordde het kleine meisje in het Duits, ze zei: „Uit naam van mijzelf, koningin Juliana en het Nederlandse volk geef ik uitdrukking aan mijn warme sympathie en ik hoop dat de wederopbouw van uw dorpen, u bescherming zal bieden bij een onver hoopte nieuwe ramp". In Tsjeskln wierp een oude vrouw kruiden in het vuur en wenste de Prin ses een „groen huwelük". (Dit Is in Perzië de traditionele manier waarop DE €Ckte PIJNSTILLER Rugpijn... maar ook andere plagende pijnen veagt u prompt weg met WITTE KRUIS, (poe ders. tabletten of cachetsl) De Sallcyl-vrlje pijn stiller, die géén maag klachten veroorzaakt! gisteren bij de Oosterringdijk, toen hjj een loslopend hondje op pakte, in zijn rechterhand gebeten. Terstond heeft de agent zich bij de GG en GD laten inenten. Het aan tal Amsterdammers, dat thans door de GG en GD tegen hondsdolheid wordt behandeld, is gestegen tot 240. Enkele tientallen mensen, die giste ren door een hond of kat zijn ge beten, ontvingen gisteren de eerste injectie. Uit een andere reconstructie van de tocht die het dolle witte hondje! op 27 juli aflegde en uit nieuwe getuigenver klaringen is gebleken, dat op die dat omstreeks 12.30 uur in de Marnixstraat twee meisjes 'van ongeveer zeve; twaalf jaar) door het dier zijn aange vallen. Het kleinste van de twee kin deren zou in de linkerkuit zijn gebeten. Eveneens op 27 juli heeft (waarschijn lijk) het besmet'.e dier op de Wester- markt een ongeveer 16-jarige jongen ge beten. die zich nog niet onder dokters behandeling heeft gesteld. Getuigen var dit voorval en de jongen worden drin gend verzocht zich te melden Het bureau voorlichting van dc ge meente Amsterdam heeft medegedeeld, dat op 2 oktober te 11.50 uur op de Re(j- nier Vinkeleskade aan de waterkant vooi de Banstraat een kat is gebeten door eer grote herdershond met zwarte rug er zandkleurige flanken. Daar de kat in middels aan hondsdolheid is overleden, moet worden aangenomen dat ook di herdershond besmet was. Later op de dag werd bij het Hilton hotel een vrouw gebeten door een grote hond. Deze vrouw is inmiddels onder be- Observatie na moord Het gerechtshof in 's-Hertogenbosch heeft gisteren de 24-jarige Bernhard K. uit Oegstgeest veroordeeld tot plaat sing in een krankzinnigengesticht ge durende een jaar (ter observatie) en daarna terbeschikkingstelling van de re gering. Het hof achtte de subsidiair ten laste gelegde doodslag bewezen. De man heeft 17 mei vorig jaar zijn ouders in 's-Hertogenbosch met messte ken om het leven gebracht. Een onder zoek heeft uitgewezen dat hij reeds op zevenjarige leeftijd met de gedachte rondliep zich van zijn ouders te „be vrijden". Op 17-jarige leeftijd was hij dermate van deze gedachte bezeten, dat hij zelf de politie eens verzocht heeft hem voor een nacht in te sluiten, om dat hij ongelukken vreesde. 63 „Zij zullen met de oktobervloot naar zee zijn ge gaan, die hoogstens twee weken na ons is uitge varen." Kapitein Couvret stond op, kwam naar Bligh toe, die eveneens was gaan staan en legde hem de handen op de schouders. „Wel, meneer Bligh", zei hij, „ik beschouw het als een eer, u de dienst te kunnen bewijzen van een spoedige thuis reis. De koorts bent u te boven en wat de Admi raliteit betreft zou ik me niet al te bezorgd ma ken. Gebruikt u deze weken op zee om in alle rust een rapport op te stellen „k heb uit Koepang al een bericht verzonden", viel Bligh hem in de rede. „En in Batavia heb ik ziek en wel een uitvoerig bericht aan Sir Joseph Bank en aan de secretaris van de Admiraliteit ge schreven. Het- moet nog blijken of die brieven Engeland eerder bereiken dan ik." ,U denkt er veel te veel over na, meneer Bligh", zei kapitein Couvret kalmerend. „De Admiraliteit zal meer waarde hechten aan het arresteren van de muiters dan aan uw verantwoording. Misschien is het verstandig als u te Kaapstad, dat wij over lien dagen zullen bereiken, bericht zendt aan de voornaamste gouvernementen in de Oostindische kolonieën." „Dat heb ik al gedaan!" Bligh raakte in opwin ding en zijn bleek gezicht kleurde zich. „Ik heb een mededeling over de muiterij met een nauw keurige persoonsbeschrijving van elke muiter aan de gouverneur van Timor overhandigd en ik heb een afschrift aan de gouverneur-generaal van ln- dië, Lord Cornwallis verzonden. En in Kaapstad gaat een derde mededeling, die ik bezig ben te schrijven, naar gouverneur Philipp te Port Jack son in Nieuw-Zuid-Wales." Zijn trekken werden hard en hij balde zijn han den tot vuisten. „Zodra de muiters zich ergens mei het schip mijn schip vertonen zullen z;i in de boeien worden geslagen. Op een dag en lang zal dat niet duren zulen zij in Engeland voor de krijgsraad staan en hun straf krijgen...." Kapitein Bligh kwam met de twee i bij hem waren op 14 maart 1790 met boot van het eiland Wight te Portsmouth aan. Het had hem nog geen elf maanden gekost om van het eenzame eiland Tofoea, midden in de Zuidzee, naar Engeland te komen. Dat was maar twee we ken langer dan hij met zijn goed uitgerust schip vor de reis van Spithead naar Tahiti nodig had gehad. De muiters hadden hem ver onderschat toen OP DE door GUNTER SACHSE zij meenden, hun afgezette kapitein aan een wisse dood over te leveren. Niet allen, die hij naar Timor had gebracht, za gen de vaderlandse bodem terug. Nelson lag in Koepang begraven. Hall was te Batavia gestorven. Daar bezweken ook, nauwelijks twee weken na Blighs vertrek, schippersmaat Elphinstone en tweede kwartiermeester Linkletter aan de koorts. Zij allen waren door de ontberingen in de open boot zodanig verzwakt, dat zij slachtoffer werden van het ongezonde klimaat. Matroos Lamb stierf op de thuisreis en de dienstdoende scheepsarts Ledward raakte en bleef zoek aan boord van een Hollahds sch'ip. Van de negentien mannen, die bij Rofoea door de muiters van boord waren gezet, bereikten er maar twaalf het eigen land. Het nieuws omtrent het lot van de „Bounty" en de verbasterende tocht in de open boot vloog als een lopend vuur door Engelana. Blighs naam lag op aller lippen. De gunst van het publiek verhief hem even hoog als Christian en zijn muiters om laag werden gehaald. Het was ieder duidelijk, dat deze bekwame luitenant Bligh een geweldige pres tatie had geleverd tijdens de langste en moeilijkste zeereis, die in de nautische historie ooit in een open barkas was ondernomen. De Admiraliteit was dor de schriftelijke meldin gen al op de hoogte en bespaarde de door het lot zwaar getroffen, maar zo kundig gebleken officier elk verwijt. De definitieve vrijspraak van schuld moest overigens aan de Krijgsraad worden over gelaten. die zo spoedig mogelijk bijeen zou komen Het weerzien met zijn vrouw, Betsy, en de vijf dochtertjes ontroerde Bligh sterk. Sedert twee en een half jaar was hij niet in zijn Londens huis bij zijn gezin geweest. Voor een zeeman is dit geen ongebruikelijk lange scheiding, maar hij had in die tijd meer doorleefd dan vele anderen it\ een heel leven meemaken. Des te groter was was nu zijn geluk: Bligh was een voorbeeldig echtgenoot en vader, die door zijn gezin met open armen werd ontvangen. Er waren enkele gezinnen in Engeland, waar alle berichten over kapitein Bligh en zijn belevenissen rouw en zorg brachten. Bijvoorbeeld in de familie Christian uit Cumberland, een oud cn gezeten ge slacht. Naast de zorg om dc zoon kreeg zij nu de schande te dragen, ook al werd de muiter Flet cher Christian niet geboeid naar Engeland ge bracht. Zijn broer Edward Christian, rechtsgeleer de en hoogleraar van Cambridge, deed wat hij kon om gegevens te verzamelen, die de aanvoerder van de muiters zou ontlasten. En op het eiland Man in de Ierse zee overrom pelde het bericht, dat ook haar zoon Peter tot de aanstichters van de muiterij behoorde, dc treu rende weduwe Heywood. Twee maanden tevoren was baan man, een hoge ambtenaar van de her tog, gestorven. En nu zou haar Peter, de trots en de hoop van het gezin en een zeer begaafd kind, een staatsmisdadiger zijn. Het wilde niet tot haar doordringen. Kolonel Holwell, een oom van Peter Heywood, schreef ogenblikelijk aan Bligh en kreeg ten ant woord, dat zijn neef een aartsmuiter was. „Zijn ondankbaarheid ten opzichte van mij," schreef de kapitein, „is niet te beschrijven. En dat, terwijl ik altijd een vader voer hem ben geweest Hierna schreef de moeder in haar wanhoop zelf aan Bligh. Hij antwoordde met enkele regels, bit ter en kil, zonder zelfs een poging te doen, de gekwelde vrouw te troosten: „Zijn laagheid tartte alles Bligh' was zo diep gekwetst en voelde zich door het lot zozeer te kort gedaan, dat hij allen over één kam schoor die hem in het uur der beproeving niet hadden bijgestaan. En de enige die hem trouw was gebleven was zijn schrijver Samuel. Degenen, die met hem van boord waren gegaan, die de dood voor ogen hadden gehad en de honger in het lijf, hadden tijdens eindeloze gesprekken wel de aan boord achtergeblevenen beschuldigd, maar in hoofdzaak omdat zij afgunstig waren op hun vei liger lot (Wordt vervolgd) handeling gesteld. Daar het niet uitge sloten is dat het hier de besmette her dershond betreft, verzoekt de G.G. en G.D. dringend inlichtingen omtrent deze In het Achterhoekse dorp Gaanderen is het afgelopen weekeinde een hond onder „verdachte omstandigheden" gestorven. Het kadaver is opgestuurd naar het Rijksseruminstituut te Rotterdam. Men houdt er rekening mee, da-t het dier hondsdolheid had. De kans, dat de hond de ziekte zelf heeft verspreid, acht men gering, daar het dier al geruime tijd aan de ketting lag. De rijkspolitie te Stompetoren heeft gisteren twee honden gevangen en opge sloten. waarvan wordt vermoed, dat ze ziek zijn. Ze zullen een maand in quaran taine blijven. Men vermoedt in Stompe toren. dat de honden daar zondag door hun eigenaars zijn achtergelaten. De Nederlandse Spoorwegen hebben ln overleg met de hoofdinspectie van de volksgezondheid besloten, dat honden op stations en in treinen kort aan de lijn moeten worden gehouden. De conduc teurs en het andere N.S.-personeel heb ben opdracht hierop nauwlettend toe te Kutten gevaarlijk De inspecteur van de veeartsenUkun- dige dienst te Haarlem, dr. H. H. Schol- ten adviseert de Amsterdammers hun kat. ten binnen te 'houden en er voor te zor gen, dat zij niet met andere dieren vech ten of gebeten kunnen worden. Indien men door een kat wordt gebeten of ziet, dat een kat iemand anders bijt, moet hiervan onmiddellijk melding worden gemaakt en moet worden getracht na te gaan, waar het dier thuis hoort of waar het vandaan komt. Katten zijn gevaarlijker dan hon den. Ze zijn agressiever, aldus dr. Scholten. Ze bijten en krabben tege lijk. Op last van dr. Scholten is een kat, die vorige week werd gebeten door een intussen aan hondsdolheid gestorven hond, en die direct in qua rantaine was geplaatst, gisteren af gemaakt. „Ik neem geen enkel risico" Hilver 19.30 Lii- 20.20 Maria Stuart, treurspel 22.25 22.31 Hilversum II, 298 m. 19 05 Paris vous jarle: gesproken brief uit Parijs 19.10 Bei- lardspel 19.20 Inleiding tot muziekbegrip, nuzikale lezing 19.35 Nederlanuds kamer- toor 20.00 Nws 20.06 Gastenavond. gevar jrogr 21.45 Lichte gram 22 00 Pianorecital- tlass muz 22.30 Nws cn meded 22.40 Act 13.00 Lichte ork muz (gr) 23.55—24.00 Nws vanavond n. NTS: 1. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS. 20.33 Onbekend talent. VARA 21.05 Het pronkstuk. TV-comedie 21.3" 22.20 Bespiegelingen ov» «•»<■- forum Delftse studentei VARA: 19 30 Spiegel c het Jaar 2000, Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber 7.10 Dagopening 7.25 Lichte gram 7.45 Radiokrant 8.00 Nws 8.15 Votksmuz uit Tirol (gr) 8.45 Musette-muz (gr) 9.00 V d zieken 9.35 Waterstanden 9.40 V d \touw 10.10 Gram 10.15 Morgendienst 10.45 Koorzang: geestelijke licdeien 11.15 Recht zo die gaat. hoorspel (3) 11.45 Lichte gram 12.30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Licht ork 12.53 Gram, even tueel actualiteiten 13.00 Nws 13.15 Licht ensemble 13.35 Klass en moderne gram 14.50 Wie luistert mee: lessen in het mu- zickbelustcren 15.20 Strijkkwartet: kla£s muz 15.50 V d Jeugd (Bijbelvertelling) 16.00 V d Jeugd 17.15 Jazzperspcctlef 17.40 Beurs- ber 17.45 Lichte gram 17.55 Het Spectrum, lezingen 18.10 Geestelijke liederen 18.30 RVU: Achter de schermen - XI. door G 23 Lie 7.35 Van de 8.18 Lichte g Kookpra tendklanken (gr) ?na. praatje) 8 00 Nw Gym v d wouw 9.P Nederlandse letterkunde 'olksunlversiteit: i (12.30—12.33 Meded jes en -dansen 15.00 Een Europese vrouw leeft in Afrika, lezing 15.10 V d Jeugd 1700 Amsterdamse Politiekapel 17.30 Tentoon stellingsagenda 17 35 Orgelspel: lichte mat 17.50 Regerlngsuitz: Geven cn nemen. Tips Tango-rumba- 18 20 Actualiteiten 18 orkest met zangsollsten. TELEVISIE VARA: 17.00 V d kinderen 17.35 De ver rekijker, jeugdjournaal. CVK/IKOR/RKK: 17.45—18.05 Logboek, progr over de Bijbel voor dc Jeugd NCRV: 19.30 Alles draait om moeder, TV-feullI. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Zoek de zlngs. intelliecntiespel 21.00 Met eigen ogen TV-film 21.15 Ln scala di seta, opera 22.26 aldus dr. Scholten. Hij wees er op dat er in Amsterdam bijzonder veel zwerfkatten zijn, die een voortdu rend gevaar opleveren, vooral wan neer zo'n dier is gebeten, terwijl daarvan niets bekend is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7