Indonesiërs stromen nu Nieuw-Guinea binnen Vrolijk feest in Hilversum Drielingen opening luisterden beurs op Kleuters in de war door te veel Sinterklazen Nog 21 miljoen nodig voor vluchtelingen DE 4 EXTRA VOORDELEN VAN DE WEEK SPEKKIE EN BLEKKIE EN JASJE POPPEFIETS IVeus- balloimeii NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 9 OKTOBER 1962 Russische jeeps werden gelost uit Hercules-vliegtuig HOE LANGER hoe meer Indonesiërs stromen Nieuw-Guinea binnen, ter wijl de uittocht van Nederlanders onverminderd voortgaat. In de eerste week van het bestuur der Verenigde Naties hebben duizend Neder landse burgers en 2500 militairen het land verlaten, terwijl zich te Hol- landia reeds een honderdtal Indonesische burgerambtenaren en 40 mili tairen bevinden, die onder bevel van de Pakistaanse generaal Said -ud Din de Indonesische missie van de veiligheidsdienst van de V-N. vormen. Kaisiepo blijft in Nederland De heer Marcus Kaisiepo, oud-vice- voorzütter van de Nieuw-Guinea-Raad, heeft besloten voorfopilg niet naar Nieuw Guinea terug te keren maar in Neder land te blyven. Hij heeft de Niederlandlse regering hiervan in kennis gesteld en is onlangs in Nederland aangekomen na in New York de behandeling van het akkoord inzake Nieuw-Guinea door de Verenigde Naties te hebben bijgewoonde Het grootste deel dezer militairen kwam gisteren met een Hercules van de Indonesische luchtmacht aan op het vliegveld Sentani nabij Hollandia. De staart van het toestel was in roodwitte kleuren geschilderd en trok de aan dacht van honderden Papoea's, die vol verbazing toezagen hoe uit de buik van de Hercules Russische jeeps wer den neergelaten en een personenauto voor de Indonesische vertegenwoordi ger. De militairen losten het vliegtuig self met behulp van Papoea's. Voorts bestond de lading uit kisten met wa pens, grote rollen telefoondraad van Amerikaans fabrikaat en een kleine hoeveelheid voedingsmiddelen. Het detachement bestond uit een tien tal militairen van de verbindingsdienst en ongeveer 20 officieren van de staf generaal Wiranata Koesoema. Een aantal officieren behoorde tot de Siliwangi-divi- sie, welke ook veel militairen had ge leverd voor de luchtlandingen. De mees ten droegen op de mouw een embleem, waarop een kaartje van Nieuw-Guinea stond afgebeeld met daarboven de woor den „Bevrijdingsfront Irian Barat". De groep Indonesische burgers te Hol landia is uitgebreid met tien kassiers er tien typisten. Daarentegen is een dertigtal Indonesi sche journalisten, die sinds 1 oktober in Nieuw-Guinea hebben verbleven, var wie de meeste te Hollandia, gisteren ver trokken. De samenwerking met de Ne derlandse journalisten was hartelijk. Er zjjn geen vaste plannen bekend om Indonesische persbureaus duurzaam jour nalisten in Nieuw-Guinea te plaatsen. Amnestie De bestuurder van de V.N., José Rolz Bennett, heeft zondag zijn eerste wet getekend, waarbij met ingang van 15 ok tober amnestie is verleend aan alle ge vangenen, die vóór oktober veroordeeld zijn op grond van artikel 169 van Indische en 140 van het Nederlandse wet boek van strafrecht (deelneming aar vereniging, die tot oogmerk heeft het plegen van misdrijf of deelneming een andere bij de wet verboden ver ging. Hierop worden straffen gesteld vijf jaren gevangenis of meer). Het gaat hier om 150 Papoea's en Indonesiërs die op politieke gronden zijn veroordeeld. Op 15 oktober zullen alle 78 politieke gevangenen te Hollandia, onder wie alle leden van de groep-Tepi en de 43 wegens politieke delicten te Biak in cellen op gesloten gevangenen worden vrijgelaten. Rolz Bennett is heden uit Hollandia vertrokken op een rondreis langs Biak, Manokwari, Sorong en Fak-Fak. Zondag -♦rekt hy op een tweede reis naar de m en Merauke. Geen lichtwater en hrood Door een kortsluiting die zaterdag is opgetreden in een elektriciteitskabel te Hollandia zijn de laatste dagen nogal eens moeihjkheden ontstaan bij de elek triciteitsvoorziening. Het is thans gewoon dat enige keren per dag het licht te Hollandia uitvalt. Ook werden de ver bindingen ernstig bemoeilijkt doordat ei niet genoeg stroom is om zowel de tele foon als de telegraafverbindingen me' Nederland te voeden. Nadat zondag avond de verbindingen geheel broken waren, konden maandagavond enige telegrammen naar Nederland den verstuurd en het telefoonverkeer kwam weer enigszins op gang doordat men de zender, die de radio-omroep voedt, tydelijk voor de verbindingen had bijgezet, waardoor de radio enige In verband met werkzaamheden aan het waterleidingnet is thans ook de watervoorziening in vele wijken tijde lijk gestaakt, waardoor de enige bak kerij heden geen brood kon bakken en de inwoners van brood verstoken ble- De autoriteiten menen dat de water-j voorziening spoedig zal zyn hersteld enj by de elektriciteitsdienst werkt men meti het weinige personeel met alle krachten' om het euvel te herstellen. De Neder- j landse directeur is vertrokken en ver-; vangen door een Indonesiër. BU de pos-; terijen en telefoondienst zyn reeds vele Indonesische ambtenaren geplaatst ei legrafisten en telefonisten uit Indonesië zullen zo spoedig mogeiyk naar verschil lende plaatsen worden gezonden om hel berichtenverkeer weer op gang te bren- De Indonesische minister van buiten landse zaken Soebandrio heeft verklaard dat het bestuurswerk in Nieuw-Guinea vlot verloopt en hij noemde de geruch ten ongegrond als zouden de VN sommige streken het hysen van de Pa- poeavlag hebben toegestaan. De Australische minister van buiten landse zaken, sir Garfield Barwick, heeft verklaard dat de overdracht van westeiyk Nieuw-Guinea aan Indonesië de moeihjk heden in Australisch Nieuw-Guinea zal doen toenemen. Hy had Indonesië duide- ïyk gemaakt, dat Australië oosteiyk Nieuw-Guinea zou verdedigen en dat de veiligheid van dat gebied door de Zuid- oostaziatische verdragsorganisatie was ge waarborgd. Volgens Barwick is de reden van de sterke Indonesische bewapening, dat het land onafhankeiyk wenst te zün van politieke blokken en verder zou de Indonesische communistische party aan invloed hebben verloren sedert het ge schil met Nederland was bijgelegd. De voormalige voorzitter van de Nieuw-Guinea-Raad, de heer J. H. F. Sollewijn Gelpke, is hedenmorgen met de K.L.M. uit Tokio ii\ Nederland aangeko men en werd op Schiphol opgewacht door zyn vrouw. Over de toestand in Nieuw- Guinea kon hy niets vertellen, want hy had tien dagen met vakantie te Tokio doorgebracht. Gebrek aan melk Aan limonade, bier en melk bestaat te Hollandia groot gebrek. Water is er nog voldoende maar erg warm, doch te Merauke is slechts af en toe drinkwater te krygen, aldus verklaarde de laatste groep Nederlandse artisten, uitgezonden door het Nationaal Thuisfront, die van ochtend op Schiphol uit Nieuw-Guinea terugkeerde. Het waren Willy Alberti, diens doch ter Willeke, Mieke Telkamp, Jan Pruis en Tonny Bakkenes. Zy hadden in 21 dagen 24 voorstellingen gegeven. Ik ben niet, wat je noemt, tropenbe- stendig, zei Jan Pruis. Ik heb zowat al les gehad, wat je kon krygen: ooront steking, oogontsteking en evenwichts stoornis. Ze spreken In Nieuw-Guinea steeds over schema's, maar mijn alcohol schema is geheel in de war gelopen. Ik ben er in die hitte vyf kilo afgevallen. Ik ben er bijna alles kwytgeraakt; broe ken, overhemden en zelfs myn briL Ik ben de voornaamste kwytoptant Willeke vertelde dat als haar vader het Italiaanse liedje „Quando quando" zong, de Papoea-kinderen begonnen te gieren van het lachen, maar ze kwa men er niet achter, welke associatie het woord opwekte. 9 De invoer van de Benelux was in augustus f 2387 (vorig jaar 2153) min., een toeneming van 11%. de invoer f 1932 (1864) min. of 4% meer. De invoer van België-Luxemburg uit Nederland be droeg f 180 (190) min., een daling van 5%, de uitvoer naar Nederland f 287 (255) min., een stijging van 13%. P ELUKKIG dat de zon zo heerlijk scheen gisteren, want daardoor werd het drielingenfestijn in Hil versum nog vrolijker van aanzien. Ter gelegenheid van de opening van de vierde Nederlandse Baby- Kleutervakbeure in de Expohal wa ren alle in 1958 geboren drielingen uit het hele land uitgenodigd voor wat de beurs-organisatoren een „congres" noemden en ook de Dei- numse vierling was erbij. Het was omstreeks 12 uur een hele drukte, toen de kleuters (15 stelletjes! met vader en moeder, per auto vai huis gehaald, aankwamen. Herman Broekhuyzen en Lily Petersen, welbe kend van een van de radio-kleuterkwar tiertjes, ontvingen de kleine gasten werden eerst wat spelletjes in de kring gedaan. Natuurlijk waren er versnape ringen en andere verrassingen, er werd aan lange tafels door allemaal samen gegeten en 's middags was er een aar dige kindervoorstelling met allerlei at tracties. Uniek was het wel, zoveel drielingen afgezien dan nog van de blonde vier ling Lautenbach die helemaal uit Fries land was gekomen by elkaar te heb- wy praatten hier en daar eens wat met de moeders, die allemaal beken den wel büj te zyn dat hun stelletje nu vier jaar was de kleuterschool kar wat van de zorg overnemen. Want dat het elke dag weer een hele zorg is drietal dikwyls zyn er nop kinderen in het gareel te hou den, valt niet te ontkennen Natuuriyk keken de moeders, maar ook de vaders, naar de andere drie lingen en trokken stilletjes vergeiy- kingen, die vanzelfsprekend altyd ln het voordeel van het eigen drietal uitvielen. De moeders wisselden eens een woordje over de zorg voor de kleintjes, hun ontwikkeling en hon opvoeding, maar de meeste tijd ging heen met het letten op het eigen kroost, dat net nog Iets te klein was om alles goed te begrypen. Rapport Nederlandse huisvrouwen: zover. Alle mogelijke sinterkla zen in vele creaties rijden de stad binnen, geven kleuters geschenken in warenhuizen, vermanen kleuters in fabrieken en spreken kleuters toe op verenigingen en zietop de kleuterschool alweer een Sint, tot ten slotte thuis „De Enige Echte" binnentreedt. Ja, wie is nu de „Echte"? De kleuters raken gewoon in de war van al die Sinten. Maan den van te voren worden ze hang ge maakt. Bedrijven en grote warenhui zen grijpen al (te) vroeg de kans om met behulp van hun vele Sinterkla zen het publiek naar hun zaak te De Nederlandse vereniging van Huisvrouwen is het hier niet mee eens. Tot deze conclusie is men gekomen na bestudering van een rapport over de „voorbereiding en viering van het Sin terklaasfeest met de kleuters". Uit ze ventien afdelingen zijn verslagen bin nengekomen naar aanleiding van dit studieonderwerp dat door het hoofd bestuur ter discussie was ingesteld. Niet te vroeg Met de voorbereidingen van het feest moet men beslist niet te vroeg beginnen, In géén geval voor de officiële intocht van de Sint. Het gevaar bestaat dat de kleuters bang en nerveus worden by een te lange voorbereidingstyd. Een bang kind kan nu eenmaal geen feest vieren. Daarom acht men ook het zogenaamde „Gulden Boek" met standjes en verma ningen volkomen uit de tyd. Ook is het belangrijk de kleuter te leren dat het feest van Sinterklaas niet een feest is van krygen maar een feest van geven. Een feest met kleine ge schenkjes en vooral.verrassingen als het kan zelf gemaakte. Jammer vindt men het, dat de vroeger traditionele „Sint Nicolaastafels", die in de warenhuizen werden gezet in onbruik zyn geraakt. Dat de warenhuizen ieder hun „eigen Sint" hebben brengt de kleu ters alleen maar in de war. Daarom zou de vereniging de Sinterklaasfeesten slechts thuis of op de kleuterschool, wil len organiseren, doch niet in fabrieken, verenigingen en winkels. Vele afdelingen kwamen met het voorstel in iedere gemeente een Sint- Nicolaas comité te vormen, waarin zit ting hebben afgevaardigden van ouder commissies, onderwijzend personeel, de middenstand en de vrouwenverenigin- Het tweede onderwerp dat de vereni ging ter discussie stelde was „De Kunst zinnige vorming in de opvoeding". De ouders zijn te weinig cultureel ingesteld om hun kinderen dit te geven. Een be voegde instantie zou hen echter op weg kunnen helpen, zo luidt het advies van de vereniging. Na het feest, dat niet te lang mochl duren omdat de kinderen tydig weer thuis moesten zyn. werd er een optocht met toeters gehouden en daarna reden de auto's weer huistoe. Hilversums burgemeester de heer Boot en diens echtgenote woonden ook een stukje van het festyn by. Op de vakbeurs die niet voc bliek toegankeUjk is, zagen w lerlei dat tot het rük van een baby kleuter behoort. Tydens het drielingen feestje was er al een en ander getoond aan modelletjes voor mode voor de kleuter" en op de beurs vonden wij dezelfde tendens van kleur rijkheid en lyn. Er wordt veel aandacht besteed aar de zgn. „Charleston-lijn": rechte jurk jes voor de meisjes met lage cein tuurs of heel korte plooirokjes en lan ge jakjes met heel korte broekjes vooj de jongens. Rokjes en broekjes zijn dik wyls gemaakt van geruite of gestreep te stof, die in kleur past by het effen pakje. Op deze wyze is het ook moge- lyk, twee- of drielingen wanneer die gevormd worden door jongetjes en meis jes toch gelijk te kleden. Met bloemetjes en figuurtjes is zo'n beetje afgerekend, ruit en streep zyn daarvoor in de plaats gekomen, ook al doet zo'n dessin soms wat zwaar aan. Er is ook een zekere terugkeer naar het matrozenpakje, zij het niet in het klassieke marineblauw maar in allerlei sterke kleuren zoals oranje en steen rood. De brede braniekragen vertonen dan afstekende ruiten of strepen en soms is het lange of korte broekje ook gestreept Er zyn allerhande kruip- en speel- pakjes ook al ln harde kleuren vaak gegarneerd met glimmende knopen of kettinkjes. Als stoffen worden vee! synthetische weefsels gebruikt, een genoegen voor moeder die dan min der behoeft te strijken en de spulle tjes snel droog heeft. Toch zagen we ook nog wel de „snoe zige" jurkjes en pakjes in pasteltinten de baby's en tweejarigen. Nieuwtjes Aan noviteiten ontdekten opvouwbare stalen kinderstoel, een nieuw soort draagzitje dat ook in de auto kan worden geplaatst; kleine luxe, met de hand geborduurde, van wasbaar vilt gemaakte garnituren, wiegen van smeedijzer en van initialen van ouders of baby voorzien, een nieuw soort luier bestaande uit twee laagjes synthetische stof met weggooibare celstof ertussen (voordeel: sterk absorberend en na het wassen heel vlug droog) en weer nieuw plastic speelgoed zoals een bytrlng met gekleurde sleutels eraan en rubberbees ten die voor schommelen of hobbelen kunnen worden gebruikt Nederland wint van Oost-Duitsland Prins heeft de afgebroken party tegen de Oost-Duitser Fuks inderdaad in winst weten om te zetten. Nederland won daardoor met 3—1. De overige uitslagen van de afgebroken party en uit de tiende ronde luiden: BulgarijeHongarije 22; RuslandVerenigde Staten 2%1%; Zuid-SlaviëWest-Duitsland 2%—1%; Argentinië—Roemenië 2—1 (een party afgebroken)TsjechoslowaldjeOosten rijk 3—1. Na de tiende en voorlaatste ronde luidt de stand: 1. Rusland 29 punten; 2. Zuid- Slavië 25 punten; 3. Verenigde Staten 24 punten; 4. Argentinië 22 punten en 1 afgebr.; 5. Hongarije 21 punt; 6/7. Bulgarije en Oost-Duitsland elk 19 pun ten; 8. West-Duitsland 18% punt; 9. Roe menië 18 punten en 1 afgebr.; 10/11 Ne derland en Tsj echoslowakij e elk 17 pun ten; 12. Oostenrijk 9 punten. De 11e en laatste ronde wordt vandaag gespeeld. NED. HOCKEYTEAM TEGEN BATAVIEREN Het voorlopige Ned. hockeyteam dat zaterdag 13 oktober te Amersfoort een oefenwedstrijd speelt tegen de Batavie ren Is als volgt samengesteld: Doel: Veentjer (HDM), achter: Leem huis (SCHC) en Van Gooswilligen (SCHC), midden: Fokker (Laren), Fiolet (HDM) en Van Rossum (HHYC), voor: Sweeras (SCHC), Volgt (Amsterdam), De Keyzer (Breda), 't Hooft (Hilversum) en Van Vroonhoven (SCHC). Voorl. Ned. team won van militairen Het voorlopige Ned. hockey-elftal heeft op Klein Zwitserland in Den Haag het militaire hockey-elftal met 5-0 verslagen. De ruststand was 2-0. Voor rust scoorden De Keyzer en 't Hooft, na de hervatting Van Gooswilli gen (strafbully), Volgt (strafcorner) en De Keyzer. Mooie resultaten van Leidenaars bij open snelschaakkampioenschappen ZATERDAG werd in Amsterdam het jaarlijkse snelschaaktoeraooi ge houden. Vele sterke spelers namen deel aan deze maar liefst achttien ronden tellende wedstrijd. Na negen ronden werd het spelersveld ver deeld in A- en B-groep. Van de A-groep scheidde zich na vijftien ronden een finalegroep van acht spelers af. Twee Leidenaren wisten tot in de finalegroep door te dringen. Tot laat in de avond werd een inspan nende strijd gestreden. De mensen uit de finalegroep moesten 22 partyen spelen. R. D. Westra en R. A. G. de Graaff ein digden geiyk met de bekende Van Schel- tinga op een gedeelde vierde plaats. De uitslag van de finalegroep: 1 en 2. R. Hartoch en C. Zuldema (na beslis- singspartyen werd Hartoch eerste): 3. P. de Rooy; 4, 5 en 6. R. A. G. de Graaff, R. D. Westra en Th. van Scheltinga; 7. P. Branlcki; 8. J. Op 't Einde. Ook in de A-groep weerden onze stad genoten zich uitstekend. Winnaar in deze groep werd F. van Wyngaarden (Leeu warden). Omstreeks de zevende plaats eindigden A. J. W. Kohlbeck en mr. A. de Mr. Roos jen Als verklaring inzake het ontbreken de naam van mr. A. B. Roosjen op het rapport inzake de kandidaatstelling dat op 20 september aan de kamercentrales is toegezonden, kan worden medegedeeld dat het centraal comité van mening is dat, gelet op de leeftyd van mr. Roosjen en gelet op hetgeen in 1959 met betrekking tot de heren ds. J. Fokkema en ds. C. van der Zaal is gepasseerd, het geen goed beleid van het centraal comité zou zyn de naam van mr. Roosjen in het boven genoemde rapport Inzake de kandidaat stelling te -doen voorkomen. Deze medede ling wordt gepubliceerd in overleg met mr. A. B. Roosjen na diens terugkeer van zijn reis naar Zuid-Afrika en als aanvulling op het perscommuniqué van 20 september. (Van een onzer redacteuren) NOG twintigduizend Europese vluchtelingen, bijna allen zieken of gehandicapten, hebben hulp no dig om maatschappelijk een normaal leven te kunnen lijden. Zij zijn allen nog slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Voor hen zijn op het ogenblik geen fondsen, waaruit zij geholpen kunnen worden. Hiervoor zou nodig zijn f 42 miljoen. Voor 1962 en 1963 kam het Hoge Com missariaat rekenen op f 21 miljoen vam de regeringen, doch de andere f 21 miljoen zullen ubt vertioogde regordngs- bljdragen of uit particuliere giften moe voor de vluchtelingen, de heer Felix Schnyder thans oen reis langs de Euro pese hoofdsteden om begrip en zo mo gelijk geld voor deze kwestie te vinden. Er zijn bovendien nog 45.000 vluchtelin gen in Europa, d«ie onder het Hoge Com missariaat resorteren, maar voor hen zijn wel de middelen om hen maatschappelijk sterk te maken. Komt het geld voor de amdere 20.000 ook ter beschikücimig, dam zal simde 1964 het probleem vsm de vluchtelingen uit de Tweede Wereldoorlog opgelost zijm. Daarmee zal dam een voorbeeld gegeven zyn wat in goede samenwerking door lamoen gezamenlijk gedaan kan worden. Al heeft het dan wel lamg geduurd^ na melijk meer d!am zeventien jaar. By de vluchtelingen behoren geen Oostdiuitsers. zy worden door de West- diuitse regering geholpen. Groot met 11% pnt, een onverwacht goed resultaat. Op een half puntje volgde C. C. Berg, evenals de 10% punt-score van M. D. Etmans een bevredigend resul taat. Ook A. v. d. Berg (10 punten) en W. Schusz (9%) speelden beter dan men had mogen verwachten. De Leidenaar J. Piket vlél eerst erg tegen. Hy wist zich niet voor de A-groep te plaatsen, maar ln de B-groep won hij alle negen partyen, waarmee hy de eer ste prijs veroverde. J. ter Haar maakte in deze groep een score van 6 punten. De zes beste Philidorspelers van dit toernooi vormden bovendien een groep, waarmee men dong naar de teampriJs. Deze werd (zoals gewooniyk) gewonnen door 't sterke V AS-team met 73 p. Het Leidse team eindigde (met slechts één punt minder) op de tweede plaats. In de eerste ronde van de afval wed strijden van de Leidse Schaakbond zyn nauwelijks schokkende uitslagen naar voren gekomen. In sommige gevallen werd weliswaar een hoger geplaatste door een lager geplaatste uitgeschakeld, maar grote verrassingen waren dit niet. Het meest opvallend was misschien nog dat A. Kohlbeck verloor van de LSG-er M. Ellerbroek. Verder werd C. C. Berg (4) uitgeschakeld door clubgenoot E. Ket ting (13) en verloor A. Oeyer (16) van W. Rosdorff (25). De als nummer één geplaatste J. J. Piket won met veel moei te van de LSG-er L. G. Barendrecht (17), M. D. Etmans (2) had een fout van zijn tegenstander A. v. d. Berg (19) nodig om een slechte «telling nog te winnen. Uitslagen eerste ronde: M P v d Spek (12)—W C van Rooyen (30) 1—0; ir J Westra (11)—F Teleng Kohlbeck (9) 1—0; C C BBerg (4)—E Ketting (13) L G Barendrecht (17) J J Piket (1) 0—1; J A G Verkuyl (28) —Th Aussems (34) 01; B van Brussel (37)—J Hortensius (22) 01; dre A J Reynen (32)—G P Sluyts (27) 10; A v d Berg (19)—M D Etmans (2) 0—1; P H Admiraal (33)—A Barkema (7) 0—1; drs H Weiland (6)—C H van den Bosch (8) 1—0; R D Westra (3)—Th v d Oord Sr (26) 1—0; R W v d Waall (18)—Jac Gal- jaard (15) 1—0; A Smit (5)—J van Har ten (21) 1—0; H Neuteboom (31)—mr A J Mulder (10) 0—1. Voor de tweede ronde staan enkele In teressante duels op het programma. De twee hoogst geplaatsten, Piket en Etmans, hebben tegen elkaar geloot Ook R D Westra heeft In E Ketting een lastige hindernis te nemen. De loting voor de tweede ronde: R D Westra (3. PhD id or)E Ketting (13. Philidor)J J PLket (1. Philidor)— M D Etmans (2, Philidor); drs H Th Wei land (6. LSG)M Ellerbroek (14, LSG); H P v d Spek (12, LSGTh Aussems (34, Alphen); A Smit (5. Philidor)—ir J Wes tra (11, LSG); A Barkema (7, Philidor) Y Hortensius (22, Philidor): drs A J Reynen (32, Philidor)—W M Rosdorff (25, Philidor); mr A J Mulder (10, Phili dor)—R W v d Waall (18, LSG). Modieuze winter- k. tweeds. Poolvaste tinneroy kleuter pantalons. Vele kleuren. Bedrukte nylon duster. Wy Gewat- 1/ teerd. 3 kleuren 4 t/m 13 jr. 9.75- 14.75 f 100»/. wollen V-hals pullover jongens NATUURLIJK, BABY- KLEUTER- EN KINDERKLEDING KOOPT MEN BIJ C&A meisjes. 2 t/m 13 jr. 4.95-8.95 Te koop aangeboden WOONARK op korte termijn over te ne men. Te bevragen: K. Colyn, Industriekade. Sassenheim. Ook morgen brengen de advertenties de dranken, die gebracht waren door een in een blauwe overall gehulde man, sprak de overste: „Wat denk je, prof? Komt ons programma door deze gebeurtenissen wer kelijk in gevaar?" „Ik weet het nog niet," antwoordde pro fessor HalewitskL „Het is de vraag noe Jasie hierop reageren zal. Ik wil jullie in vertrouwen meedelen, jongens," wendde hij zich tot onze beide vrienden, „dat het de bedoeling was. dat Jasje over drie dagen naar de maan zou vertrekken." „Naar de m-maan!" riep Spekkie uit. „Echt naar de m-maan? Ik bedoel, naar de m-maan die we 's avonds aan de lucht zien st-staan?" „Precies," glimlachte de geleerde. „Alle „Binnen!' riep overste Pijpensjouwer. ging open en Jasje Poppefiets vertrek binnen. stapte het „Goedenavond overste. Goedenavond, professor. Ik zou u beiden graag een ogen blik spreken, als dat mogelijk is." „Natuurlijk," antwoordde overste Pij pensjouwer. „Jongens," wendde hij zich tot onze beide vrienden, „misschien wil len jullie even in de kamer hiernaast winter- warme meisjes- mode Royaal wijd. 4 t/m 13 jr. 4.50-7.95 een aardige verrassing ▼oor Uw kinderen. GOEMAATB. de KONING KATWIJK - RIJNSBURG Mct lrtdl<hc woHcndc,,cnhuit Noord*, k u.d.n

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11