na twaalf min. al verloren Noordwijk had de wedstrijd Zaterdagteams vormen de middenmoot JAC won (2-6) van Rouwkoop R.C.L. verloor: 2-4 Excelsior P kreeg met volle winst geluk Alphen won in Woubrugge: 0-1 Alphia nog steeds puntloos Pelikaan pakt in eerste helft ARC stevig aan en wint verdiend: 4-1 NIEUWE UEIDSCHE COURANT MAANDAG 8 OKTOBER 1962 IJsselmeervogels sloeg toe en won met 3-2 EES !8 - 2.4 2.1 3.(1 0.7 t. 13 •st 1.4 VERSPRINGEN Nieuw wereldrecord voor Schelkanova Tijdens dc int. atletiekwedstrijden, die zaterdag in het Hevselstadlon in Brussel werden gehouden, heeft Tatjana Schel- kanova (Rusl.) het wereldrecord ver springen (dames) verbeterd. De Russische, die enkele weken geleden In Belgrado Eur. kampioene werd, be reikte bij haar eerste sprong een af stand van 6,62 meter. Het oude record stond met 6.53 m se dert 10 juni van dit jaar ook op haar Bij de junioren in A 1 ZN DE junioren Al competitie van de afdeling staan drie zondag clubs bovenaan en drie onderaan. De zaterdagmiddagverenigingen staan in de middenmoot. Ook zaterdag be haalden de drie leidende ploegen overwinningen. UVS verpletterde DOSR, Lisse versloeg Noordwijk met klein verschil, terwijl Lugdunum een grote overwinning boekte op Altior. Roodenburg kwam met een] kleine overwinning uit Katwijk naar huis. Rijnsb. Boys ten slotte, onder vond weinig moeilijkheden van Alphen LisseNoordwijk 32 In deze leuke wedstrijd keek Noord wijk precies als bij het eerste senio renelftal! al gauw tegen een 3—0 aohterstand aan omdat de defensie in hel begin volkomen van slag was. Hierna kwam er iets meer tekening in de Noord- wijk-aanval zodat vlak voor rust links binnen Piet v. d. Luyt de achterstand tot 31 kon verkleinen. Na de rust ging de strijd gelijk op, met Noordwijk iets in de meerderheid. Hal verwege de tweede helft maakte Henk Schuurman nog 3—2. maar verder kwa men de Noordwijk-voorwaartsen niet. Ook al omdat de Lisseverdediging steeds goed ingreep. Gezien de veldverhouding, was een gelijkspel beter op zijn plaats Quick B.Roodenb. 34 Deze wedstrijd hebben de Katwijkers door enkele fouten van doelman Kuyt verloren. De eerste twee doelpunten van Roodenburg waren zeker houdbaar. Steeds nam één van beide partijen een voor sprong. Roodenburg was de laatste, die dit deed en liet Quick Boys nu niet meei naast zich komen. De Katwijkers pro beerden het wel. maar verder dan eer buitenspeldoelpunt kwamen ze niet. AIHor—Lugd. 1—7 De Leidenaars hebben een regelmatige en grote overwinning in Langeraar be haald. Ze ware technisch beter en vooral hun positiekiezen was goed verzorgd. Jammer is het echter dat ze tamelijk week zijn. Dit laatste bleek zaterdag dui delijk. Tegen het forse, maar n sportieve spel van Altior, konden op. Het enige doelpunt van Altior werd door middenvoor Gerrit van Tol gescoord, die zijn club hierdoor weer naast Lug dunum bracht (11). Lugdunum maakte hierna echter zeer regelmatig doelpunten. De laatste scoorden de Leidenaars uit een penalty, veroorzaakt door opzettelijk hands van één der Altior-backs in het strafschopgebied. UVS—DOSR 9—0 Het is in de Kikkerpolder een lauw spelletje geworden De tegenstand van D.O.S.R. was te gering om het U.V.S. ook maar één keer echt moeilijk te ma- hen. In de Roelofarendsveense voorhoede was geen enkele speler, die, alleen of met hulp van zijn medespelers, gevaarlijk in het U.V.S.-strafschopgebied is door gedrongen. Des te gevaarlijker waren de U.V.S.-voorwaartsen. Reeds met de rust was de stand 50. Na rust wist U.V.S. die nog te vergroten tot 90. De doelpunten werden gemaakt door middenvoor Sjoerd Teske (5x) rechtsbinnen Mathijs Kantebeen (2x) er linksbinnen Wim van der Linden (2x). Rijnsb. B.Alphen 51 De overwinning van de Rijnsburgers geen moment in gevaar geweest. Reeds met de rust hadden ze een voorsprong. Door deze overwinninc hebben de Rijns burgers het contact met de kopgroep be- Dc stand Is als volgt: U.V.S. Lugdunum Rijnsb. Boys Roodenburg Noordwijk Quick Boys D.O.S.R. Alphen Altior 5 5 0 0 10 28— 8 5 5 0 0 10 20— 7 5 4 1 0 9 27— 5 4 3 0 1 6 20— 7 4 2 1 2 5 21—19 4 2 0 2 4 15—17 3 1 0 2 2 12—10| 4 0 0 4 0 2—31 5 0 0 5 0 6—23 5 0 0 5 0 7—34 T¥7AT NOG in geen jaren is voorgekomen gebeurde zaterdagmiddag rf LSpakenburg: Noordwijks roodbroeken stonden na twaalf minuten speien tegen een stevige 3-0 achterstand aan te turen. Mede door het zware, natte veld van IJsselmeervogels was de Noordwijkdejensie in het begin danig van slag af, waardoor de thuisclub aan een, naar later bleek, doorslaggevende voorsprong wist te komen. Hoewel er van een Noord wijks overwicht in de tweede helft sprake is geweest, wist aanvalsleider Kees Marijt met zijn mannen de vele kansen niet vaak genoeg te benutten om de stand gelijk te krijgen. Reeds na drie minuten verzuimde linksback Jan van Duijn bij een aanval over rechts in te grijpen, waardoor rechtsbuiten Muis in z'n eentje voor doelman v. d. Niet verscheen, deze om speelde en de bal in het net schoot. Zes minuten later bracht de Noordwijkse defensie de stand op 2—0, door rechts binnen Heinen domweg te laten pas seren, die een schot, in de boven hoek plaatste. Nog drie minuten later nam IJsselmeervogels een corner, die. na diverse mistrappen, door middenvoor C. de Graaf in de touwen werd gejaagd: 3—0. Ijverig en fel IJsselmeervogels moest het niet van de techniek hebben, daarin waren de gasten hen de baas Ze wisten dit tekort in de eerste heflt echter goed 4e com penseren door feller en ijveriger op te treden. De machteloosheid van hoede van de roodbroeken mag blijken uit het feit dat eerst na een half uur spelen het eerste goed gerichte schot werd afgevuurd, doch ook dit ging Kort hierop trok linksbuiten Map Marijt het leder goed voor het doel de uitstekend naar binnen gekomen rechtsbuiten Siem 'Barnhoorn maakte met een flitsende voetbeweging de stand S1. De vleugels werden in het spel betrokken en er kwamen wat meer voor zetten. Kees Marijt maaide met Penalty gemist ,.Dat heb ik in jaren niet gezien", zong penalty-specialist Arand v. d. VViel even later in d-mineur. Links back Reuzendaal sloeg namelijk een bal met de hand weg en v. d. Wiel schoot de toegekende penalty te zacht jes in, zodat de zeer snel reagerende doelman van IJsselmeervogels het leer kon wegwerken. Na rust was Noordwijk overwegeno in het offensief maar de aanvallers wis ten van geen afwerken. Bovendien heeft Siem Barnhoorn maar weinig te doen gekregen omdat zijn medespelers hem nauwelijks in het spel betrokken. On danks superioriteit van Noordwijk bleef de thuisclub niet bij verdedigen, doch trok eveneens ten aanval. Slechts enkele kansen kregen de Noordwijkers. Map Marijt's voorzetten vonden geen afwerkers en schoten van Piet v. d. Lippe en Kees Marijt vonden geen net. Stopper Koelewijn was mei zijn 38 jaren in de IJsselmeervogels- defensie een uitstekend speler, die niet veel maar wel uiterst doeltreffend op- In de laatste minuut smaakte rechts binnen v. d. Lippe toch nog het ge noegen. zeer verdiend overigens, de achterstand te verkleinen toen hij na een goede solo-aanval de bal in het doel liep: 3—2. Verder zijn de Noord wijkers niet gekomen en ze keerden met hun eerste verlies stilletjes naar de fraaie badplaats terug. Techniek deed winnen Door een grote overwinning op Rouw koop heeft JAC zaterdag bewezen ook dit seizoen weer mee te willen doen in de strijd om de bovenste plaats. Ook al was dc stand btJ rust nog gelijk, in de tweede helft kwam de groiere sterkte de gasten duidelijk tot uiting en met enkele voltreffers werd het halve dozijn volgemaakt. Door rechtsbinnen Petri kwam de gas ten op 0—1, maar nog voor rust hadden de gastheren kans gezien gelijk te komen door een doelpunt van Kuyt (1—1). JAC ln deze eerste helft technisch stukken SIZO-Kinheim: 3-1 Er is geen reden om optimistisch te zijn over de toekomstige prestaties van het Hillegomse SIZO, hoewel het zater dag met 3—1 de puntjes thuis wist te houden. Naar onze mening is de terug greep naar de ouder spelers niet be- vordelijk voor het bereiken van betere prestaties. Het spel van De Vries is wel aardig maar zeer doorzichtig. Een voor hoede met Uielenreef, Kerkhof, Van der Plas, De Vries en Beelen is tot betere resultaten in staat dan de voorhoede van zaterdagmiddag. SIZO nam na 20 minuten door Van der Plas de leiding. Deze bleef tot de 25ste minuut behouden. Toen bracht Schotman De Visser van Kinheim ongeoorloofd ten val. De vrije schop door Visser genomen, belande bij Bax en dit betekende 11. Na 34 minuten was het wederom Van der Plas die doelpuntte: 2—1. Na de thee werd wederom slordig met de kansen omgesprongen. Een voorsprong van 6—1 voor SIZO had geen bijzondere inspan ning gekost. Het werd ten slotte nog 3—1. Uit een voorzet van Hoogkamer joeg Griekspoor het leder ln het vijandelijk net. Een wedstrijd om spoedig te verge ten, RCL heeft in de sportieve wedstrijd tegen het Pernlsser Excelsior de gc< maakte defenslefouten goed kunnen ma ken. De Leiderdorpers, voor linksback Herman Telgen speelde De WItt mee, startten in een 4-2-4 opstelling waardoor Excelsior P, dat Den L'll als invaller had voor rechtsbuiten Blrkhof, volop ge legenheid kreeg het initiatief ln handen te nemen. De Lclderdorpse achterhoede hield zich ln het eerste half uur ultate- kend. Er kwam bU efen snelle uitval zelfs een kans voor Loek Telgen, die al leen voor keeper Schakel kwam. maar de bal ging naast. Aan de andere zijde moest keeper Van Well snel uitlopen om Den Uil een goe de kans te ontnemen en kort daarop moest v Well een nieuwe inzet pa reren. waarbij de bal tot hoekschop werd verwerkt Excelsior bleef echter aandringen en het kon dan ook niet uitblijven dat de beter, maar de schotvaardigheid liet nog veel te wensen over, zodat de defensü /an de thuisclub het tot dat moment wel Na rust werd de aanvalslinie van JAC steeds gevaarlijker en doelpunten konden niet uitblijven. Uit een hoekschop sec ie invaller Dulleman 1—2. Twintig n 'ang bleef deze stand gehandhaafd, welke periode de thuisclub diverse kan sen kreeg geijk te maken. Een goed ge mikt schot werd echter door geen der voorwaartsen gelost, terwijl bovendien d< lefensie van JAC van opruimen wist. Bij een snelle uitval van JAC kwam Maas vrij voor doel en zijn schot bete kende 13. Nog in dezelfde min. werd het 1—4 door Nieuwenhuizen. Fraai was de treffer van Petri, kort hierna gescoord, rdoor de stand 1—5 werd. De gasthe- kwamen nog op 2—5 door Arends een strafschop wist te benutten, m; laatste woord was aan JAC, dat door goed schot van midvoor v. Herwaar den het halve dozijn vol maakten (2—6). vas 5 min. voor het einde. Toen ar biter Homberg kort hierna voor de laat- naa foot was de 26 zege vokomen verdiend bij het technisch betere JAC te recht gekomen. Afdeling Leiden van de KNVB weest. De wedstrijd tussen Kagia en Alphia, de twee ploegen die on deraan de ranglijst stonden, hebben de bewoners van De Kaag gewonnen, zodat Alphia met nog geen enkel winstpunt wel heel vast onderaan staat Bovenaan de ranglijst is niet veel veranderd. Zowel Alphen als VWS won nen respectievelijk van Woubrugge en stadgenoot Sleutels. Hazerswoudse Boys en TAVV deelden de punten, hoewel de Boys geprotesteerd hebben tegen het niet toekennen van een penalty, welke na de wedstrijd werd ge nomen en benut. Leiden ten slotte kwam met twee punten uit Noord- wijkerhout terug en bezet nu de derde plaats. VWS-Sleutels: 3-0 V.w.s. heeft er geen twijfel over la ten bestaan dat het van plan is in deze competitie een hartig woordje mee te spreken. Sleutels stelde teleur. Het speelde sterk defensief, waarbij men vergat de mandekking goed toe te pas sen. Vooral rechtsbuiten Bink van VWS genoot een grote mate van wijheid. Na ruim een half uur spelen maakte linksbinnen Duivestein van VWS 1—0. Een oppermachtig VWS legde Sleutels de wil op. maar kon voor de rust niet meer tot doelpunten komen. Na de rust een zelfde spelbeeld. Sleu tels kwam wel tot tegenaanvallen, maar de VWS-defensie loste de simpele moeilijkheden resoluut op. Na 10 minu ten maakte rechtsbinnen Kok er uit een hoekschop 2—0 van, waarna Duivestein even later de bal beheerst in de uiterste hoek schoot 3—0. Hierna hobbelde deze eenzijdige wedstrijd nog voort met een sterk aanvallend VWS en een Sleutels- ploeg, die zich bij de nederlaag had neer gelegd. ff'oubrugge-Alphen0-1 Beide ploegen hebben een sportieve, maar nogal forse wedstrijd gespeeld. De zenuwen speelden een grote rol, wat duidelijk te merken was aan de grote hoeveelheid hoekschoppen aan beide zij den. De eerste helft werd ln een hoog tem po gespeeld, waarbij beide voorhoeden goede aanvallen opzetten. Langzamer hand nam Woubrugge het initiatief, maar dankzij Alphen-keeper Ram bleef dc stand dubbelblank. Vlak HÈ strafte middenvoor Harskamp dig weggewerkte bal af met beheerst schot (01). tempo gespeeld. Alphen ging in de de fensie, maar omdat de Woubrugge- voorhoede nogal onsamenhangend speel de, kwam het niet tot doelpunten. In de laatste tien minuten zette Woubrug ge alles op alles, maar dankzij het goe de werk van keeper Ram, die tweemaal geblesseerd raakte, bleef de stand on gewijzigd VVSB-Leiden: 1-3 De overwinning van Leiden is iets geflatteerd, maar zeker verdiend. De aanvallen van de gasten waren gevaai- 1 ijker, dan die van de Noordwijkerhou- ters en het juist iets fellere aanvalsspel bracht hen in het laatste kwartier de overwinning. In de 25ste minuut wist linksbuiten Robbers Leiden aan een voorsprong te helpen, welke echter door Duivenvoor den teniet werd gedaan. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Meer Leidse aanvallen, met sporadische VVSB- uitvallen, die echter zeer gevaarlijk waren Keeper Azier van Leiden, die op weg naar Noordwijkerhout een ongeluk met zijn bromfiets kreeg zodat hij enige ontvellingen opliep en over hoofd pijn klaagde stak echter in goede vorm. Tien minuten voor het einde wist linksbinnen Van der Kraan uit een doel- worsteling de stand op 12 te brengen. Kort hierna benutte hij op prima wijze een pass door het midden, omspeeld* keeper Laros - op 1—3. bracht de eindstand Hnz. B.-TAVV: 3-3 Deze wedstrijd heeft nog een staart- je. Hazerswoudse Boys heeft nameiyk slor- protest aangetekend. Vlak voor het strak j einde van de wedstrijd schoot één van 1 uciecsi SL..U. v—j de Boys-voorhocdespelers de bal In de De tweede helft werd in veel lager I doelmond. waarbü de bal op de doel lijn door één der TAVV-verdedigers met de hand werd gestopt. De scheids rechter gaf een doelpunt, maar op appeleren van de grensrechter trok hij zijn besluit in en Het verder spelen. De Boys protesteerden tegen deze handsbal. Na de wedstrijd werd de pe nalty door Bos benut, ln een hoog tempo werd begonnen. De thuisclub speelde technisch iets beter. Na een voorzet van linksbuiten Bos scoorde één van zUn mede-speler.' uit een scrimmage. Kort daarna scoor de middenvoor Lok voor TAVV de ge lijkmaker. TAVV trachtte nu door te drukken. Er kwam echter succes aan dc andere kant, toen linksbinnen De Gel der de thuisclub weer een voorsprong gaf: 2—1. Na rust startte TAVV met een heftig offensief, wat al spoedig resulteerde een doelpunt van De Hertog en Lok wist zijn club zelfs aan een 2—3 voorsprong te helpen. De Boys schakelde nu ove: op een hoger tempo, zodat de TAW- verdediging, die soms raar stond te schutteren, onder druk kwam te staan. Een kwartier voor het einde maakte De Gelder de gelijkmaker uit een corn Van der Moes. Hierna ontstond boven genoemd incident. Kagia-Alphia: 5-3 In een sportieve wedstrijd heeft Kagia zijn eerste overwinning behaald. Deze was zeker verdiend, want de mens De Kaag waren bijna de hele wedstrijd iets in de meerderheid. Vooral vóór rust heeft het aan span. ning niet ontbroken. Steeds nam ééi van beide partijen een voorsprong, die echter door de ander teniet werd ge daan. Na rust wist Kagia echter de over winning veilig te stellen door doel punten van middenvoor Kroon en rechts binnen Eeuwijk. De Hand i> nu: Alphen 5 4 1 0 9 96 V.W.S. 5 3 2 0 8 13—5 Leiden 4 2 2 0 6 10—5 T.A.V.V. 5 2 2 1 6 12—8 Hazersw. B. 5 2 2 1 6 11—9 Woubrugge 4 2 115 V.V.S.B. 5 2 0 3 4 Sleutels 5 10 4 2 Kagia 5 10 4 2 Alphia 5 0 0 5 0 Ondanks aanwezigheid van doelman Martlen van Well heeft het R.C.L. niet meegezeten. Hier wordt het tweede doelpunt van Excelsior P. gemaakt. Goede prestaties in Brussel Behalve het nieuwe wereldrecord ver springen dames van Tatjana Schelltanova erden zaterdag tijdens de Internationale atletiekwedstrijden te Brussel nog enkele goede prestaties geleverd. Yolanda Balas (Roemenië) won hoogspringen dames met 1.84 meter de Rus Valeri Brumel zegevierde op dit nummer bij de heren met 2.15 meter. Igor Terovanesian won zowel het ver springen (7.79 meter) als de 100 meter 10,7 sec.) De Duitse Jutta Heine boekte een dub bele zege op de sprint. De 100 metier liep j in 11.8 sec., de 200 metier in 23.8 sec. De 110 meter horden heren leverde •n overwinning op voor de Italiaan Mazza in 14,2 sec. In de sportieve ontmoeting die in het voordeel van de thuisclub ein digde, werd goed partij gegeven door ARC. dat in de tweede helft een gelijke stand verdiende, doch niet kreeg. In de 30ste minuut, dat de achterhoede van de Racingolub een fout beging en dat was voor de attente midvoor Bijl van Excelsior voldoende om zijn club aan een 1—0 voorsprong te helpen met een onhoudbaar schot (O—IV Vijf mi nuten later herhaalde hetzelfde spelle tje zich en opnieuw was het Bijl, die een doelpunt liet aantekenen (0—2> Tegen punt RCL liet zijn verdedigende houding toen wat meer varen en niet zonder succes mag wel worden gezegd, want juist voordat de correct leidende arbiter Wolffenbuttel uit Rotterdam de rust aankondigde slaagde midvoor Van Luik er ln de achterstand tot overbrugbare proporties terug te brengen (12). In plaats van een gelijkmaker van RCL kwam er in de tweede helft eerst een derde doelpunt van Excelsior. Van Well sloeg bij een Perpisser aanval de bal juist voor de voeten van Den Uil. die geen fout maakte (13). RCL pakte vanaf dat moment zeer energiek aan. Van Luik schoot tegen de paal en bij een vrije trap wegens hands van een der Excelsior-backs raakte Rietveld eveneens de staander, waarna de terugspringende bal werd naast ge schoten. RCL drong stevig op. maar dat resulteerde in eerste instantie niet in een doelpunt. Integendeel, bij het uit werken van de bal wierp keeper v. Well de bal niet voor de voeten van back De Witt, maar voor die van de Excel sior linksbuiten Kok. die genadeloos toesloeg (14). Daarmee was de strijd wel gestreden, want hoewel RCL bleef aanvallen en Van Luik er vijf minuten voor het einde zeer verdiend in slaagde uit een pass van spil v. d. Maas 24 te Jaten aanteke nen, was de tijd toch tekort om de ach terstand weg te werken. RCL kwam niet verder dan vier corners en deze worden helaas nog steeds niet offi- cieel als „halve goals" gerekend, want anders Enige winnende kustclub l Lisser B. rekende af met Sportlust: 7-0 EEN totaal uit vorm aUnd Sportlust heeft met duldelUke cUfera de meer dere moeten erkennen In Liseer Boys dat In de eerste helft slechte eenmaal tot scoren kwam. maar na de ruat de grote slag sloeg. Reeds In de eerste mi nuten kwamen de gasten aan een doel punt en dat deed blUkbaar bU de thuls- olub meteen do moed In de sohoenen zinken. Een doelpunt van rechtsbinnen Mon driaan. in de tweede minuut gescoord, betekende na twee minuten reeds een 0—1 stand. De thuisclub probeerde tot de verdediging van de Boys door te drin gen, maar niets lukte en bovendien wa ren de spelers niet in vorm. Toch was er voor Sportlust een goede kans om gelijk te komen, toen de spil van de Boys voor doelman ging spelen en scheidsrechter Waterman hiervoor tercoht een strafschop toekende. Links achter Noorlander zou zich even met dat karwoifcje belasten, maar zijn adhot ging naast! Ook in het resterende half uur tot aan de rust wisten de verdedigingen stand te houden zodat met de stand 0—1 de thee werd gebruikt. Vijf minuten na de hervatting werd het 2—0 voor de gasten, toen doelman De Wit niet goed uittrapte en midvoor Imanse deze kans niet onbenut liet (0—2) ln de 25ste minuut ging links buiten Hagen er in zijn eentje vandoor en dat betekende 0—3. Enkele minuten later bleef de verdediging van de gast heren staan voor vermeend buitenspel en deze fout kostte een doelpunt, want Hagen liop met bal en al door en wist doelman De Wit te passeren (04). Kort hierna volgde een werkelijk schit terende aanval van de gasten en met een fraai schot tekende Imanse nummer vijf aan (05). Nog vonden de gasten het niet voldoende, want in de 38ste minuut was het weer Hagen, die raak schoot (06). Drie minuten voor het einde mocht Lisser Boys een strafschop nemen en Imanse maakte daarbij geen fout (0—7>. Dat betekende het einde van deze sportief gespeelde wedstrijd, die door ongeveer driehonderd toeschouwers op het prachtige veld werden bijgewoond. Hagemejjer en Co.: De zaken hebben zich in 1962 gunstig ontwikkeld, zodat het resultaat wel niet voor 1961 zal onder- doen; ln Nieuw-Gulnea zijn geen kapi taalverliezen te verwachten en men denkt daar voorlopig nog te kunnen wer ken. npWUNDRECHT Pelikaan heeft zijn groeiende aanhang in het Noord- park zaterdag een aangename verrassing bezorgd door een royale en overtuigende overwinning te behalen op het Alphense A.R.C., dat pas in de tweede helft kans zag zich enigszins te herstellen van de rake klappen, die de Pelikaan-voorhoede in de volledig ontregelde A.R.C.-defensie had geslagen. De Zwijndrechtse ploeg manoeuvreerde met vlotte, snelle en bij zonder zuivere combinaties de Alphenaren naar een 03 achterstand bij de rust. Hierna ging A.R.C. de zaken energiek aanpakken en wogen de partijen daarna tegen elkaar op. In de ARC-ploeg kon alleen linkshalf Krijgsman zich aan het uitstekende speJ van de gastheren spiegelen. Hij werd de grote man op het middenveld en de op vallendste speler van het elftal der be zoekers. Van de voorhoede ging weinig gevaar uit. Spil Van 't Hoff, gesecondeerd door Van den Hout en Bezemer op de backplaatsen konden de acties van A.R.C steeds in de kiem smoren. Verhoeven en Ton (ditmaal rechtshalf) slaagden erin vele malen de basis te leggen voor een flitsende Pelikaan-aanval en daaruit ont stonden niet alleen doelpunten, maar ook zeer vele kansen. Kees de Kreij, die nu By A.R.C. bleef middenvoor De Jeu achter zyn overige voorwaartsen aan opereren en die tactiek leverde hera slechts één keer de kans op een doelpunt op. waarvan hij dan ook profiteerde na rust. toen. zoals gezegd, A.R.C. pas tot vermeldenswaardige dingen kwam. Toen was Timmer van de backplaats naar de frontlijn gegaan en Versluis was naar achteren verhuisd. Timmer bracht aan- zieniyk meer vaart in de ARC-aanval. Hy werkte yverig en robust, maar slaagde er toch ook niet in keeper Visser van zijn stuk te brengen. Pelikaan speelde de eerste 45 minuten by vlagen werkelijk briljant voetbal. Er werden snelle aanvallen opgebouwd, waaraan geen ARC'er te pas kon komen. Linksbinnen L. Hoogerwerf verzette als schakelspeler bergen werk en ook Van Ooijen opereerde voor rust als vanouds. Daarna lukte het hem wat minder en kwam hy niet verder dan een goal ln offside-positie. In defensie In de dertiende minuut bracht Van den Hout de bal ver op, plaatste naar Van der Wulp, die snel doorschoof; L. Hoogerwerf slapte listig over het leer heen en De Kreij kon met een machtige omhaal de stand op 1-0 bren gen. ARC bleef ln het defensief cn hoewel Pelikaan tal van kansen kreeg, duurde het toch nog tot de veertigste minuut voordat De Kreij opnieuw kon scoren. Een minuut later bereikte een pass van Van der Wulp L. Hoogerwerf ver buiten het strafschopgebied. Met een ongeloof lijk hard afstandsschot knalde hy het leer langs dc verblufte keeper Van Hor zen (30). Zelfs trof J. Hoogerwerf in de resterende minuten nog één keer de paaL ARC kwam na rust veel pittiger terug en voor het doel van keeper Visser zorg den Ram, Timmer en De Jeu gezameniyk voor hacheiyke ogenblikken. Na 7 minu ten zag De Jeu zyn kans schoon. Met een kluwen van spelers voor zich, zag hij van de rand van het strafschopgebied een gaatje en het was 3—1. Pelikaan liet het daar niet by zitten, want toen een schot van J. Hoogerwerf mislukte, belandde het leer voor de voeten van de productieve De Kreij, die de stand op 41 bracht. ARC trok weer ten aanval en er kwamen tal van hoekschoppen, maar geen doelpunten. Wel belandde een verre ARC-lnzet, via de vuisten van Visser op de dcklat en redde Bezemer een keer van de doellijn, toen De Jeu heel dicht bij een goal scheen te zijn. Het laatste kwartier was weer voor Pelikaan, maar meer dan die offside-goal van Van Ooyen kreeg ook dc blauwzwar te ploeg niet meer. Scheidsrechter Fenncs 'cidde deze sportieve strUd uitstekend. Hij had het trouwens niet bar moeiiyk. O

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11