V JEUGD VAN NU Blad BENT U OOK ZO N MAN 0pen brief heelt ander liedjt van ver lang en I Win honderd gulden i I voor uw vrouw Wat nog de tuin oplevert ET httr-S Klokje van zeven uur geen kinderbedtijd meer? slaap nodi? als hun (bezorgde) ouders wel denken. Waarbij nog wel mag worden aangestipt, dat het niet altijd bezorgdheid is, die het „welterusten" op een behoorlijk vroeg tijdstip doet vallen.... Het feit, dat een ouder paar na een lange drukke dag naar wat rust verlangt, is ook een belangrijke factor, al wordt die niet als zodanig gehanteerd. in dit door argument, vinden de Duitse artsen een slaapperiode maal. Kinderen, die dus ven uur 's morgens opstaan, kun- en dan zo tegen acht uur onder U hoeft er zich natuurlijk niets van aan te trekken, de wol Half negen als (uiteraard) Als u vindt dat het „en dus...." van het beroemde om half acht de wekker afloopt, radioklokje hét tijdsein van welterusten voor uw kin- Meisjes en jongens van tien deren is, dan blijft u zich oost-indisch doof houden jaar zouden genoeg hebben aan voor het liedje van verlangen. Twijfelt u echter een tien 1slaap; op veertienjari- beetje, dan wagen we het er vandaag op die onzeker- 8e leeftijd wordt een slaappeno- heid te bevestigen door u iets te vertellen over een de van negen uur als voldoende onderzoek op het terrein van de kinderbedtijd. Een beschouwd. Zeven uur op. Tien drietal Duitse artsen heeft namelijk deze zaak eens uur naar bed. bekeken en de uitslag van deze ijver zal wellicht een ruggesteuntje zijn voor ouderparen, die elke avond g VfOCQ Q6D0r6H verzuchten: „Eigenlijk hadden jullie allang ln bed 9 J moeten liggen". Het oude beproefde recept: Want hoe gaat dat vaak. De „jullie" wie het be- „met de kippen op stok" wordt [tip parade Een aardige boekenplank is het derde doe-het-zelf idee in deze rubriek. En daarmee doet de heer J. Vos uit Rot terdam dus automatisch een gooi naar de honderd gulden, iets dat hij niet wist toen hij zijn brief schreef, maar waar mee hij het vast wel eens is, neem ik aan. Deze inzender raadt u aan voor „zijn" boekenplank een mooie houtsoort te kiezen, bij voorbeeld teak, eiken, mahonie of wat bij uw interieur past. U kunt natuurlijk ook zelf een plank maken naar de aanwijzin gen van vorige week in deze ru briek. Naast de plank, die 20 x 80 x 1% cm groot kan zijn. koopt u een mooi gevlochten koord van 8 mm dik en 1.40 m lang. Touw van dezelfde dikte kan uiteraard ook. U boort nu gat i treft zit op dat moment meestal nog prinsheerlijk én door dit onderzoek dus wel bc- hoorlijk aan de kaak gesteld. I i I klaarwakker het televisie-apparaat. Eerst „net nieuws zien en dan ook nog.... ach u kent Volgens deze nieuwe inzichten het waarschijnlijk wel. Doch dat niet alleen. Is het is het er zelfs niet meer bij. Dat met de „kippen op stok" geblazen en wordt de jeugd kan ook niet meer in onze mo derne tijd, is de mening als-een-roos De lieve jeugd slaat illegaal aan het lezen, desnoods met be hulp van een zaklantaarn. artsen. Volgens hen is het le vensritme van onze kinderen i vrijwel zonder dat de volwas senen dit hebben gemerkt ver- I schoven; het heeft zich aangc- hangt uit het raam en belaagt past aan onze tijd en wat gro- argeloze voorbijgangers, of ont- testadskinderen betreft: aan het ketent complete vechtpartijen, ritme van de grote stad. Ze Welk ouderpaar heeft het nu bij zijn kortom van ..avondslapers" het rechte eind? De vasthouders, tot „ochtendslapers" gegroeid, die desnoods het illegale lezen Elke volwassene, die dit leest of wat dan ook op de koop toe en zich daarnaast maar al te nemen, of de meer soepel inge- goed zijn eigen en vergeefs ge stelden met soms wat schuldige zongen liedje van verlangen uit gevoelens? De laatsten volgens zijn of haar jeugd herinnert, kan de uitslag van het onderzoek, nu nog maar één verzuchting want en nu laten we de Duit- slaken: dat hij enkele tientallen het woord de jaren te vroeg geboren is.... kinderen Van bulten zitten zal dit jaar niet veel meer komen. En daardoor ver valt ook de nood- kleine tuintje de bloemen zoveel mogelijk te sparen. We willen er, nu de dagen korten, wel erg graag wat van binnen halen. In een tuin die op zijn retour is zullen we heus een paar bloemen niet mis sen en ons huis heeft er juist nu zo'n behoefte aan. Ter aanmoedi ging laten we hier een schaaltje zien, alleen met materi aal uit eigen tuin opgemaakt. En ziet het er niet feeste lijk uit? Natuurlijk kan iemand die geen tuin heeft dit effect ook bereiken met een bos pom pondahlia's en een slerkalebas van bloemist of bloe- menkraam. Soms heeft men ook de gele pluimen van de guldenroede en anders kan men zich redden met een andere pirami dale bloeiwijze, bij voorbeeld van montbretia, herfst- asters, physostegia (scharnierbloem), zuidewindlelie en vuurpijlen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mogen dan Najaarscompositie uil pom pondah I id's Pompondahlia' wat stijf zijn, voor ae oner varen bloemenschikster zijn ze ideaal met hun stevige stelen en houdbare bloemen. We ne- --wnrrt__ men een niet te plat schaal- ff™™' tje, eventueel een keukenkom- kreee metje en zetten tegen de ach terkant een flinke bloem ker. Als U bang bent omvallen kunt U. als de schaal nog droog is, de prik ker vast zetten met plasticine (staafjes kinderboetseerklei), i stukje rubberoid, dat met i daarom werd er tweetal gebruikt ander op zijn Als hart met water vullen. ter completering gebruikt. De hoogste dient tevens ter ca- Rechte dahlia mouflage van de lange bla- „r.kiror wordt derloze dahliasteel, terwijl de Achter op de prikker kort afgesneden pvpmnbrm contrast m bloeiwijze gestoken, die minstens 2'-» maal zo lang moet zijn als ft de doorsnede van het schaal tje. Dan gaat U met de overi- ge dahlia's een dnehoeksvorm kalebas gebruikt; opbouwen. Vooral niet bang yiin hPt rrtpc or in 1 e zetten £.eZet zijn het mes er in te zetten en nooit twee dahlia's evei lang afsnijden. Drie dahlia": w aflopende lijn aan de top. ujt iets luchtigs ve dahlia's. Als hart werd hier een sier- op draad de prikker gestoken. Deze vruchten zijn tussen half september en half oktober oogstbaar. Om hem mooier laten komen en het hart aarder te ma- gerust de tafel mag raken. Zouden we nu rechts aar dp voorkant weer drie dahlia' ongelijke lengte steken, dan het geheel wat stijf zijn strak aucubablad gevat. Variatie hierop is na- tuurlijk altijd mogelijk. A. C. MULLER-IDZERDA. slaapbehoefte minder geworden! De babies Tweehonderd kinderen waren als „materiaal" bij dit onder zoek betrokken. Het waren ge zonde kinderen, in leeftijd varië rend van enkele dagen oud tot vijftien jaar toe. Wat de aller jongsten betreft: vastgesteld is dat baby's beslist niet de hele dag verslapen en alleen op etens tijd wakker worden, zoals tot nu toe vrij algemeen werd gedacht. De waakperiode kan in de loop van zo'n dag wel op zes tot acht uur worden gesteld. Waken en slapen wisselen elkaar hierbij weliswaar roet zeer korte tussen pozen af; daardoor zou de in druk van het voortdurend dom melen ontstaan. Reeds in het le ven van de zuigeling kan men evenwel de normale ritmische opvolging van rust- en activiteits perioden onderscheiden en de on derzoekers menen dat dit een na tuurlijk gevolg is van de organi sche ontwikkeling van zuigelin gen en kleine kinderen en niét van een bepaalde opvoedingstac tiek. Middagslaapje In het tweede en derde levens jaar wordt de behoefte aan slaap al aanmerkelijk minder. Werke lijk vast slapen doet het kind in deze levensfase tussen zeven uur 's avonds en drie uur 's morgens werkelijk klaar wakker is het tussen zeven uur 's morgens en vijf uur 's middags, zeggen de artsen. Uit deze conclusie dus voortvloeien, dat er op leeftijd in de middaguren geen sprake meer is van écht be hoefte aan slaap. Deze laatste stelling vinden de onderzoekers zelf wel tot op zekere hoogte aanvechtbaar, ze tekenen er dan ook bij aan dat eveneens in dit opzicht het ene kind het andere niet is. Ook bij volwassenen ziet Als ik er nu nog aan denk hoeveel wedstrijd-brieven uw Blad Zijredactie in de herfst van de twee vorige jaren heeft opengemaakt en gelezen daarbij ijverig geassisteerd door onder andere een zeer meelevende Christine is er maar weinig nodig om m'n schrijfapparatuur geestdriftig te doen steigeren. Het enthousiasme, waarmee toen een naar duizend lezeressen op een toch zeker niet gemakkelijke v edstrijd in drie etappes hebben ingehaakt en de uitgebreide stapel post, die hiervan het gevolg was, rechtvaardigen dit zonder meer. Nu weet ik (bijna) zeker, dat verschillenden van u in deze septem bermaand haar oog over de pagina hebben laten gaan met de vraag in gedachten: zou er dit jaar weer...? Het antwoord leest u vandaag: inderdaad, ook deze herfst is er een Blad Zij wedstrijd! Maar dan een heel andere lijk niet, doch om misverstan- dan u tot nu toe van ons ge- den te voorkomen zeg ik er wend was. Want als u deze maar even bij, dat het dus lou week óók uw oog op ons oor ter en alleen om doe-het-zelf heeft laten vallen was het al te suggesties gaat, niet om tips raden: dit jaar wordt niet de dus. die in dezelfde rubriek zij maar de hij van de vrou- zijn ondergebracht. Degenen, wenpagina uitgenodigd aan een die inmiddels hun idee al heb- wedstrijd mee te doen. In dat ben ingestuurd en in de krant oor (ik kan er ook niets aan zijn tegengekomen, hoeven be- doen, maar zo heet het nu een- slist niet te reageren in de maal dat kadertje rechts bo- geest van: dat had ik moeten ven op de eerste pagina) stond weten. Ook de reeds gepubli- het namelijk aanmoedigend af- ceerde, alsmede de thans jn de gedrukt: Win honderd gulden ,,mannen"-map zittende brie voor uw vrouw. U, die vorig ven draaien mee! Zodat dc ju- jaar of de keer daarvoor naar- ry eigenlijk al met haar taak stig vellen vol hebt zitten pen- begonnen is. nen om uw visie te geven op Jurv de afgedrukte problemen, krijgt l'u,7 het dus deze keer reuze ge- Evenals dat bij de vorige makkelijk. U laat het gewoon wedstrijden op Blad Zij het ge- voor u doen! Hooguit zou u op val was, is er natuurlijk zo'n 1 vriendelijk moment uw be- jury, al ziet die er wat stoer- tere of aanstaande betere der uit. Zo zit helft eens kunnen aansporen aan de uitgeloofde honderd gul- den te denken. Voor de rest hun" praktische bruikbaarheid hoeft u slechts te duimen of de bekijkt. Er is iemand aange- üwe nu net het idee heeft ge- trokken die een (drukke) bu- had. dat naar het oordeel van reaubaan heeft maar in zijn de jury de honderd gulden vrije tijd een enthousiast doe- dan wel of meer lichtvoetige I ideeën het leuk doen. 1 Hct is niet voor niets dat dit -vak- laatste jurylid een voorname waard 1 lige extraatje cembermaand kan bezorgen. bepaalde voorwaarden ze rubriek in herinnering mag roepen: het gaat er uiteindelijk om wat mannenhanden kunnen maken ten dienste of ten pie- ziere van de vrouw des huizes, het "gezel- hët-zelvêr is de' man dus die Ie|s- waarmee de jury zeker de dure de- zal nagaan of de ideeën ook te rekening zal houden, evenals verwezenlijken zijn zonder dat met volledige, duidelijke er zware vakdiploma's boven omschrijving, waarbij u zoge- het dressoir hangen. Een ze8d geen schroefje mag ver ander jurylid heeft beroepshal- 8®ten. ve iets met kunstnijverheid te Andere voorwaarden of spcl- Om dan nu verder het ge- maken, dit voor inzendingen die regels zijn er eigenlijk niet. Al- schreven woord aan de toekom- niet zo zeer op gebruiks- maar leen dan dat deze wedstrijd stige deelnemers te richten: meer op versierende voorwer- loopt tot en met zaterdag 1 de- waarmee kan ik de prijs ver- pen betrekking hebben. En ten- cember. Zodat de gelukkige dienen zult u na dit vrouwelij- slotte telt de jury een vrouw, winnaar vóór Sinterklaas weet ke onderonsje intussen wel wil- die weinig van schroevendraai- of hij zijn vrouw met de prijs len weten. Het antwoord: een- ers en nog minder van elektri- kan verrassen. HIJ kan er dan voddig via de rubriek: „Bent sche boren afweet, maar die van op aan, dat hij zijn enve- u zo'n man?" Elk idee, dat niettemin een belangrijke rol loppe en iemand van de krant daarin wordt meegenomen komt speelt. Zij zal nl als huisvrouw resp. thuis en op de koffie Hoe? Zo! deze I enmerking. 't Hoeft waarschijn- of andere perikelen aardig zijn, honderd gulden voor uw vrouw! I al het verschijnsel dat de ene mens veel meer nacht rust nodig heeft dan de andere! Maar goed, over het middag slaapje Waarmee zal ik beginnen? Al lereerst maar eens met te bedan- oor ontvangen post. Me- V. bijvoorbeeld, weet hele maal niet of ik baar brief wel ge- - kregen heb. En of! Hij kruiste kleuters hebbën"d£ze ™'in vraa* aan ln ,de kfant- artsen nog een en ander te zeg- ^JaaJ wa. c^.n droevig nlemvs gen. Ze hebben nl. vastgesteld. sto„..er it met een ont- dat kinderen tussen twee en vijf laglijke achterstand in mijn oor- jaar niet om twaalf uur zoafls respondentie, anders had^ik u dl- dochter vaak wordt aangenomen maar |fi om twee uur het sterkst behoef te aan slaap hebben. Als er dan toch moet worden geslapen, stop wat later minste goed maakt. En tot ho rens. Ik weet niet of he gaat als mij, vinden ze. Temeer daar dit bij deze maand september is elke zaai dijkend, de het kind minder opwinding te weeg brengt. Als ze tegen bedtijd nog klaarwakker zijn is het gens voor nodig ze vroeger bed te brengen. uitgevoerd. zond en geniet zeer van zijn huis- in de openbaarheid te trekken, zo- je dat hij vier jaar geleden kreeg veel reactie heb mogen horen. Ik de rand van de stad. Zijn kan nu, als ik deze heer nog eens schoonzoon wonen nu schrijf, getallen noemen, getallen de zaak. Ik ben al jaren uit ook van u stad verdwenen maar 1% verdienen, jaar geleden hield ik er een le zing over voor de Ned. Chr. Vr. E'EN VROUW die door huishou- zag, al pratend door de Ej delijke arbeid te verrichten, kend. de vrouw van moet zorgen dat ze „er" komt, „mijn" groenteboer behaaglijk b.v. een ongehuwde vrouw van ritten knikkebollen... was na" middelbare leeftijd, kan tegen- woordig absoluut geen betrekking Bond tuurlijk weer te moeilijk), na ik haar in de pauze evv,. w wil je dat ook hand ging geven. Ze bleek in het de schoonmaak 1 week doen?". De School ieuad mijn moeder door de telefoon te zijn vandaar dat ik toen ik voor de zoveelste maal aan denk. vandaar missrhi denk, vandaar misschien ook vertelde dat zijn tuintje dc zoveelste maal iets toegekomen was. het gedommel veel Ja. ik weet het niet, het zijn de haar man zeer va.. gewone dingen van het hele jaar genoot. Heerlijk. Als je nog met rond. Het schijnt dat er een paar elkaar oud moogt worden op een kluitje zijn gaan zitten en gezondht wat tergen. En je rust 1 dan: nooit ben ik zo dikwijls in dat niet minder dan 1 1 stuk werken, is 1 Godsge- op den duur. Het geheel maakt me rusteloos, en eerlijk gezegd heb ik inwendig al gemopperd: waarom kan ik nu niet een vrouw Y„lf CJ zijn die 's avonds zit te breien of het laatst yEEL BRIEVEN zijn daarvan geen wonder. Nu we de hulp i hem laten vallen? ,70. alsjeblieft niet, je als want dan ga je een kamer schil- redden deren of het trappenhuis te lijf!" king, 0. en zo is het. Innerlijke vrede hebt. zult gaan inwonen bij moet je ergens anders halen. En heer alleen vanuit die vrede kun je het-geeft- niet-wat. als je jezelf kunt ;r-n een dienstbetrek king. of als je zelf een woning Bovendien^ men kan die 225 waar melkboer, bakker, kruide nier en dergelijke al zeker een vier a vijfhonderd gulden per maand uit dit gezin „halen", nog kleding en schoeisel en studie en fietsen en noem maar op betalen, om van eventuele vaste lasten, nieuwe aanschaf, reizen en wat iW,.,cu Kcioiicii dies me€r ZU maar te zwijgen? denkt te moeten is dit meisje er bij al haar verdienen veel m zekere zin, want ze heeft er nauwelijks opleiding voor genoten en heeft dus niets gekost naast op het moment dat haar mevrouw zegt voortaan het werk alleen te willen doen. of b.v. met een werkster twee keer in de week. Zij, dat meisje, moet dan maar zien of er nog iemand is die haar bezighe den op 225 per maand waar deert. Niet dat dat méisje er op deze wijze iets van kan overhou den voor haar oude dag is bepa lend wij zouden het haar graag gunnen maar dat ,er mensen zijn die willen betalen. Daarom zeg ik: leer alsjeblieft wat. dan valt je beroep in een regeling, want bijna niemand meer kan huishoudelijke hulp zó betalen dat deze 1. de rust kent dat zij jaren in de betrekking die zij be kleedt kan blijven, en 2. dat zij zoveel van haar verdienste over houdt dat zij later een financieel- ruime levensavond heeft. de gezelligheid. _„'n kleine kans dat aanvaarden die niet enige zeker- het van weerszijden tot genoegen heid bifedt. Dat ben ik eens is. En stel. hij heeft kinderen, en mijn briefschrijfster van je hecht je aan hen, en hij vindt kantjes, en ook ben ik het eens elders een tweede vrouw, dan kun met de energieke manier waarop tijd geleden dat u schreef. Geluk- je verdwijnen. En wat heb je dan tracht zelf nog scholing te ge- 1. j rus. meer dan je A.O.W. als je 65 nieten en zo een bevoegdheid in bent. Of stel dat het wél gezellig de wacht te slepen. Immers tekent: gezinsverzorgster worden, kig ook alles goed. Nu tig met de herfstschoonmaak. E11 dit laatste woord herinnert me aan een aardig briefje Doe je dat wel neem dan ook de risico's. Zie naar Amerika. Daar is huishoudelijke hulp een beroep als typiste, misschien wel hoger nog aangeslagen. Je doet je werk, en je gaat weer. Je hebt je met auto. Je verzekert je tegen ziekte. Alles zakelijker dan hier. Maar zo ver zijn we hier nog niet, en het is dus maar het beste met de tij- te veranderen. Dal be- vroeg of vriendinnen kwijt, je gaat natuur- beidsovereenkomst, deS- 0/ ze slaan illegaal aan het lenen. iB lijk ook niet meer alleen met va- kwestie van loven tijds zoveel zorgen had. beter is cantie nee. de meeste brief- ken wel iemand in mijn buurt die j-_ -hm. schrijfsters moeten er niets van 225 per maand aan een dienst- hebben. En zij allen zijn juist de- meisje geeft, plus kost, maar in genen die ervoor in aanmerking dat gezin zijn tien kinderen, zes zouden komen. Ik ben aan de ene thuis, vier studerend in andere kant blij dat ik door de wens. steden, maar het week-end en laten we niet vergeten dat het thuis met was en aankleve, een zéér gemeende wen» wa» daar ia du» elke dag veel te doen. geworden van zijn reumatiek. Mejuffrouw J. is dikwijls nieuws gierig naar de rest van het ver haal dat ik hier even aanstip. Wel. in dit geval kan ik haar een groot plezier doen. Voor zover ik weet is de groenteboer nog ge- cursus volgen. Daar ontmoet je dan ook de mensen die anders zozeer je 1 bieden. Bc hulp behoefden: de moeder van i_ 1 j;- het grot€ gezij^ een oud echtpaar dat het samen huishoudelijk niet meer aan kan. Je ziet: de onder linge verhoudingen, het loon, de voorzieningen liggen dan vast. het week-end vaak Het DIENEN is natuurlijk onver- 1.1anderd gebleven. CHRISTINE an het hout an de kant U knipt het steekt de koord middendoor beide einden door de twee lin ker en de twee rechter gaten en legt een stevige knoop in de uit- einden. Op deze vier knopen komt dus de plank te liggen. Leg nu een knoop met lus in de beide koorden en wel zo, dat er een rechthoekige driehoek wordt gevormd met de plank (zie teke ning). U bevestigt twee duimen in de muur en hangt daar de Slank door middel van de twee issen in het touw aan op. Bij méér boeken dan plank-ruimte kunt u er gerust een tweede plank onder hangen. U neemt dan gewoon langere touwen. en zo'n vrouw? Tegen doorbuigen. In aan- s'uiting op bovenstaand boeken- Ëlank-idee een boekenplank-tip. eze komt wel van een manne lijke inzender, zodat het „vrou wen-kopje" hierboven niet past, maar vooruit maar. Die tip dan betreft het doorbuigen van een boekenplank. Is dat bij u het ge val, zoals dat ook bij de heer M. J. de Jonge uit Lisse voor kwam. schroef dan op de bodem van de plank helemaal achter aan in 't midden een oog. Sla ter plaatse een stevige kram in hang het oog aan de doorbuigen is cr niet bij. Inhakertjc. Mevrouw A. M. Kuilenburg uit Herwijnen haakt in op de tip een bloemenprikker vast te zetten met paraffine. Dit 6aat ook prima met gekleurde oetseerklei, zoals kinderen die tegenwoordig vaak gebruiken, vult zij graag even aan. Welterusten. Suggesties, die ergens iets met de gezondheid, i.e. het „menselijk lichaam" te maken hebben, nemen we zo u weet nooit mee, dit i.v.m. eventuele risico's. Het volgende advies van mejuffrouw W. L. do Ruyter uit Rijsoord lijkt me echter safe, al heb ik de resul taten ervan niet aan de praktijk kunnen toetsen, 't Betreft het zo irriterende snurken. Wilt u dit voorkomen, doe dan voor het slapen gaan wat suiker op een lepeltje en deponeer die suiker achter in uw keel. 't Lijkt me een eng gevoel toe. maar wie weet helpt het. Zoet slaapt u in ieder geval wéL Keer ze om. Als u van een overhemd, dat aan boord en manchetten versleten is, een bloesje voor uw dochter wilt naaien, hoeft u geen nieuwe knoopsgaatjes te maken. U neemt gewoon de onderkant van het overhemd voor de boven- zijde (bet patroon van het bloes je komt dus met de schouder naad aan de onderkant van het hemd) en u hebt de sluiting ge lijk aan de dar~""1""—4 Mevrouw N. O. doet het altijd TJa„.. de eigenlijk niet getwijfeld of ik dit idee vrouw T. Klarenbcok-Volker uit Den Haag zou doorgeven. Ik doe het maar; u hoeft dit ad- Vles .*en slotte niet op te volgen, terwijl verschillende predikanten er misschien wél iets aan heb ben. Dus hoort u nu hoe deze lezeres het vaak zo moeilijk tc realiseren „stil zitten" van kin deren, die mee naar de kerk gaan, heeft opgelost. Zij heeft haar spruiten, woelwaters van zes. zeven en negen jaar, die bijna geen minuut rustig in de bank konden zitten, een stukje papier en een potloodje gegeven. Elke keer wanneer de dominee ook de kinderen in zijn preek betrok en „meisjes en jongens" zei. kwam er een kruisje op het papier. Het gevolg was. dat ze aandachtig naar de predikant luisterden in afwachting van het „meisjes en jongens" én na tuurlijk het kruisje. Na de dienst werd er gauw gekeken of iedereen evenveel aantekeningen had. ,,'t Gebeurt helaas wel eens. dat ze niet één kruisje kunnen zetten, want niet iedere predikant denkt er aan, dat er ook jeugdige toehoorders in de kerk zitten. Iets. dat ik altijd beetje jammer vind", voegt deze lezeres Als de dominee dat er in ieder geval drie kin deren hem als 't den uit de mond keken, zou hij vast wel voor een rij kruisje» zorgen, voeg ik hier dan maat aan toe.... 'T IS JAMMER, MA An Niet geaccepteerd zijn de Inzendln. ten van dhr J. Ph. K. uit Rotter- lam; mevr. H. D.-A., zelfde stad; ncvr. Th. M. de K.-van der V., idem; mej. G. H. de V.. idem; mevr. Van der Sp.. idem; dhr. of mevr. van T. uit Lelden; Rlenk van E. t Den Haag; mevr. A. J. uil Lel- Tdorp; mevr. De R. uit Rijswijk a K - -- _.-B. 1 J. M. J S. uit Pcrr dhr. J. A. T. uit Dordt: "mej." C.' d R.. eveneens uit Dordt: mej. M. M. uit Voorburg: mevr. N. D.-Th. ■lit Den Haag; mevr. E. J. M-. even. Den Haag; mevr. D. H.-K. uit i mevr. A. J. utt Voorburg; J. D., ook uit Voorburg. Delft;

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 15