de meest gebruikte koffiemelk in nederland FRIESCHE VLAG GOUDBAND Aandelen Vereenigd Bezit van 1894s goede belegging in aandelen. NIEUWS ^SLEUTELSTAD Simon de Waard maakte leden K. en O. warm voor Turkije Lions Club in Katwijk Meer aandacht voor de liturgie in eredienst Ook wijkgemeente nam van ds. en mevr. De Wit afscheid NIEUWE LEIDSCHE COURANT t DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1962 \i*estvoÓ2 yato VOOR een goed gevulde foyer sprak de 'Rotterdamse cineast Simon de Waard op uitnodiging van K. en O. gisteravond over Turkije onder het motto „In het land van Atatürk". Hij zei van mening te zijn, dat de afstand Rotterdam-Istanboel 3000 kilometers voor vele mensen in deze tijd eigenlijk geen belemmering meer behoeft te zijn eens een bezoek Turkije te brengen met zijn 28 miljoen merendeels mohammedaanse een oppervlakte van 23 keer ons land. inwoners Om geïnteresseerden een beetje weg wijs te maken heeft de heer De Waard dit jaar een bezoek van twee maanden gebracht aan dit grotendeels in Azië lig gende bolwerk tussen Oost en West. dat dank zij de energie van Kemal Atatürk (Vader der Turken) een grote sprong heeft gemaakt naar een ontwikkeling in westerse trant. Atatürk voerde namelijk vele hervor mingen in en de Turken hebben hun gro te waardering hiervoor tot uitdrukking gebracht in een imposant mausoleum, rin het praalgraf van Atatürk. Van achterlijk en primitief land is Tur kije de laatste decennia een land in op komst geworden, aldus de heer De Waard. Dit wil echter nog niet zeggen, er geen armoe meer is of dat er geen primitieve toestanden bestaan, vooral op het platteland. De hoofstad Ankara is echter een sprekend voor beeld van de ontwikkeling in westerse trant. Aan de hand van dia's gaf spr. een beeld van het Turkije anno 1962. Hij liet het grote Hiltonhotel zien in Istanboel, de beroemde Galaten- brug, enkele van de 500 moskeëen. die Istanboel rijk is, de Aya Sofia. Ook kregen de aanwezigen straat beelden voorgeschoteld en in zijn toelichting daarbij wees de heer De Waard er onder meer op, dat ook al door de activiteiten van Atatürk in Turkije het mannelijke hoofddeksel de fez verboden is. Het dragen van de sluier door vrouwen heeft hij niet verboden maar wel afgeraden. Met de lichtbeelden als leidraad maak- PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondéling, of schriftelijk. Vertronwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER El KREDIETWEZEN STADNDISL£IDCNPOSTBUS 151-TEL. SBZ7I GEMEENTE LEIDEN Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis dat de Telderskade, voorzover gelegen tussen de Boshuizerkade en de Churchilllaan, als mede de Van der Brandelcrkade met in gang van- heden voor de duur der bestra tingswerkzaamheden zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. in beide richtingen. VERKEER IN DE BINNENSTAD De Commissaris van politie maakt be kend, dat op 3 oktober a.s., krachtens be sluit van Burgemeester en Wethouders, de binnenstad van Leiden op de gebrui kelijke wijze zal worden afgesloten voor bespannen wagens rij- en trekdieren en vee en motorrijtuigen op meer dan twee wielen van 7.00 16.00 (dit laatste tijd stip bij wijze van proef). Onder verwijzing naar de desbetreffen de publikaties wordt bekend gemaakt, dat een beperkt aantal ontheffingen van bedoelde rijverboden zal worden uitge reikt. indien kan worden aangetoond, dat tot het toelaten van de omschreven categorie vervoermiddelen een dringen de reden bestaat. Mondelinge aanvragen tot het verkrij gen van een ontheffing kunnen uitslui tend gedaan worden op vrijdag 28 en za terdag 29 september en op maandag 1 en dinsdag 2 oktober van 9.00 12.00 uur en van 14.00 17.00 uur aan het bureau van politie. Zonneveldstraat 10. Schriftelijke aanvragen worden alleen in behandeling genomen, indien daarin duidelijk vermeld staan: 1. naam van de aanvrager; 2. voor welk soort vervoermiddel de aanvraag geldt: 3. bij motorrijtuigen het kenteken daar- 4. reden van de aanvraag. Aanvragen welke niet volledig zijn of na 2 oktober binnenkomen, worden niet in behandeling genomen. Nogmaals wordt erop gewezen, dat slechts voor urgente gevallen een ont heffing wordt verstrekt. VOORGEVELSROOILIJN VOOR DE WESTZIJDE VAN DE LINDESTRAAT TUSSEN BLOEMISTENLAAN EN LELIESTRAAT Burgemeester cn wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat ge durende drie maanden ter lezing voor een ieder op de secretarie dezer gemeen te (Stadhuis, kamer 111) is neergelegd een besluit van de gemeenteraad d.d. 18 juli 1962. met de daarbij behorende kaart tot het overeenkomstig het bepaalde in artikel 2, lid 2. der Woningwet vaststel len van een voorgevelrooilijn voor de westzijde van de Lindestraat, tussen de Bloemistenlaan en de Leliestraat LEIDEN. 28 september 1962, Secretaris J. v. d. Poel Burgemeester F. H. van Kinschot. te de heer De Waard vervolgens met de aanwezigen een denkbeeldige reis door Turkije. Hij liet de armoede op het platteland zien een armoede, die even wel altijd samengaat met het dragen van vele gouden sieraden en de rijdom van een stad als Ankara. Ook schonk hij aandacht aan de Middel landse Zeekust van Turkije, waar nog niet vfel aan toeristen-industrie wordt gedaan al wijzen de tekenen er op, dat dit niet zo lang meer op zich zal la ten wachten. Het leven is voor de toerist bijzonder goedkoop in het hedendaagse Turkije en hij wordt omringd door vriendelijk heid. Toen de heer De Waard eens er gens in een restaurant had gedineerd en af wilde rekenen, werd hem te verstaan gegeven, dat de rekening al was vol daan door voor hem wildvreemde Tur ken. Zij hadden hem in hun land zien filmen en dit vonden ze wel een tegen- dienst waard Na de pauze werd een film over Tur kije vertoond. Nieuwe machine in de bollenstreek Heeft de spitgraaf nu snel afgedaan in het bollenvak? Het zou wel zeei optimistisch zijn dat te beweren maai dat die dag komt staat vrijwel vast. Gis- teren werd op de tuin van gebrs. Drie huizen aan de Loosterweg te Lisse door de Vicon uit Nieuw-Vennep een spitma- chine gedemonstreerd die zo te zien stekend werk leverde. De machine keer de de steken goe£ al leek het ons men met een trekker die iets langzamer kan lopen nog betere resultaten kan boeken De op het land liggende mest gestrooid om het land stuifvrij te houden werd goed ondergewerkt. Het principe is eenvoudig. Drie stellen spaden aan een roterende as, die wordt aangedreven door de aftakas van de trek ker, dat is eigenlijk alles. De mqchine heeft een werkbreedte van ruim meter men kan ook een landbouwuit- voering krijgen die ruim twee meter tegelijk omspit en k?n tot dertig cen timeter diepte de grond omwerken zon der een vaste onderlaag te vormen. Per uur kan de machine tot 1500 m2 spitten. Op de zandgrond leverde de machine goed werk. De prijs ligt aan de hoge kant en men moet al een groot bedrijf hebben wil men haar in eigen kwekerij rendabel maken We zien deze machine dar) ook terechtkomen bij de loonbedrij ven die de laatste jaren in de bollen streek een steeds groter machinepark krijgen. Bepaalde men zich vroeger tot motorploegen en fraismachines nu zijn daarbij gekomen machines om bollen te rooien en te planten om grond te in jecteren en ook het ploegen aan de kabel neemt de laatste tijd toe. Deze Viconmachine heeft, zoals gezegd, eer. vrij beperkte werkdiepte doch voor akkers die ..maar één steek om" moeten, is dit voldoende. Als de voortekenen niet bedriegen, zal ook deze machine haar intrede in het bollenvak doen. RIJNSBURG R.D.C.-nieuws Voor vandaag zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Competitie hoofdklasse: R.D.C I— L.D.N. H. Competitie eerste klas: Samen sterk I R.D.C. 2. Kampioenschap van Rijnsburg: hoofd klasse: H. VerkuilA. Vletter; eerste klasse: J. Glasbergen—Cor van Delft, van RossumJ. G den Mooij. J. EesA. ten Donkelaar, Jac. Ouds hoornC. Schoneveld, A. J. Boogerd van Delft D. KromhoutC. Schad- van Doorn, G. van Delft—C. v. d. Bosch. OP 21 maart van -dit jaar kwamen enige inwoners van Katwijk bijeen die besloten tot oprichting over te gaan van een afdeling van de in- tèrnationale associatie van "Lions Clubs. Zaterdagavond zal de Katwijkse afdeling, die nu vijftien leden telt, worden geïnstalleerd. In 1951 werd de eerste Lions Club opgericht en wel in Amsterdam. Er zijn nu 42 afdelin gen in Nederland, waarvan Katwijk de 36ste is. De ^internationale asso ciatie van Lions Clubs is van oorsprong een Amerikaanse beweging en vond eerst na de tweede wereldoorlog ook in Europa ingang en wel in Stockholm. De beweging is uitgegroeid tot 16500 clubs over de gehele wereld verspreid met in totaal 655000 leden. Een Lions Club wordt gevormd door een plaatselijk vereniging van mannelij ke personen, die zoveel mogelijk het be roeps- en zakenleven van de desbetref fende plaats weerspiegelt en waarvan de leden, ieder voor zich, representatief worden geacht voor de verschillende tak ken van handel nijverheid en het vrije beroep. Het lidmaatschap van een Lions Club, dat slechts door uitnodiging wordt verkregen, is niet aan leeftijd gebonden. De leden willen, in vriendschappelijke sfeer bijeen, elkaar léren kennen en waarderen. Hierdoor wordt de mogelijk heid geschapen kennis te nemen van de inzichten van de ander en van de bij zondere problemen, die elk beroep met zich brengt. Dienen De Lions willen dienen, niet met woor den, maar met daden. Aan een insigne met de letter L. herkent men de leden. De beweging vertoont enige gelijkenis met de Rotary, die in feite dezelfde doelstellingen heeft. De Katwijkse afdeling heeft als voor zitter de heer N. Haasnoot, secretaris is de heer J. I. M. de Jong, Koningin Julianalaan 18, de heer H. van Groenin gen is penningmeester en mr. J. Blan ken, waarnemend voorzitter. Zaterdagmiddag om vjjf uur zal de afdeling Katwijk dan worden geïnstal leerd, waardoor zij officieel in het dis trict Nederland van Lions International wordt opgenomen. Er zal een groot aan tal leden uit heel Nederland aanwezig zijn in het gebouw van rederij N. Maas- noot, Tramstraat 57, te Katwijk aan Zee, dit niet alleen voor de installatie, maar in het bijzonder in verband met Zon da gmor gen gesprek in gehoorzaal Aanstaande zondagmorgen wordt in de gloednieuwe bovenzaal van de Stads gehoorzaal ingang voorzijde, Bree- straat weer een bijeenkomst gehou den, onder leiding van dr P. L. Schoon- heim, uitgaande van Bijzonder Kerke- werk (Open-Deur-werk) van de Her vormde Gemeente Leiden. Aanvang half elf. De gelegenheid om tijdens of na af- op van de bijeenkomst vragen te stel- n over allerlei geestelijke of prakti sche moeilijkheden blijkt zeer te worden gewaardeerd. In de vorige bijeenkomst beantwoord de dr P. L. Schoonheim een vraag over de aardbevingsramp in Perzië: in hoe- valt dit te rijmen met geloof? De discussie hierover zal, in een kring, worden voortgezet. Anderzijds ontving vader, die voor zijn zoon een ge schikte club zocht, een praktisch ad- op deze wijze tracht Open-Deur- werk zoveel mogelijk ieder met raad laad te helpen. Ook a.s. zondag morgen is hiervoor gelegenheid. De vragen en antwoorden worden uiteraard zonder vermelding van 1 of adres verzameld in een vragen- en antwoordenboek, dat steeds wordt aangevuld en voor de bezoekers ter inzage ligt. Janny Godthelp uit Alphen, die vo rige keer veel waardering oogstte met haar zang. wil nu enkele gedeelten uit „Elias" en ..Messiah" zingen. Zij wordt begeleid door een groepje ran zeven jongeren, die spontaan hun medewer king hiervoor hebben aangeboden. In verband met de solozang van Janny Godthelp zal dr. P. L. Schoon heim een schets geven van het leven en werk van de profeet Elia, onder de ti tel: Macht N.N. geeft u geen antwoord. De bijeenkomst begint om half elf en eindigt kwart voor twaalf. De bezoe kers worden van kwart over tien af verwacht aan de hoofdingang Bree- straat. 'het feit, dat aan de heer Henri L. van Tijn uit Amsterdam, leider van de voor lichting in Nederland, zal worden uitge reikt de prijs voor voorlichting, de Leo award, een ongeveer 50 cm. hoge zilve ren trofee. De heer P. G. Ie Gué uit Bentveld, gouverneur van het district Nederland, zal deze onderscheiding overhandigen. LISSE Kinderfeesten Het was een goede gedachte van het comité Kinderfeesten (samengesteld uit vertegenwoordigers van het Oranjeco- mité en V.V.V. van Lisse) om voor de hoogste klassen van de lagere scholen aparte kinderfeesten te organiseren. Niet minder dan vijfhonderd kinderen namen met enthousiasme eraan deel. Het was jammer, dat de belangstelling van de ouders niet wat groter was. De kinderen deden hun best een van de mooie prijzen, die het Oranjecomité had uitgeloofd, te winnen. Alle kinderen ontvingen tractaties. De uitslagen van de verscheidene spe len: behendigheidswedstrijden voor meisjes groep A: 1 Lyda Grimbergen, 2 Elly Hoogkamer, 3 Anneke Schenk; groep B: 1 Trees Wetter, 2 Elke van Ruiten, 3 Leny van der Poel. Puzzelrit: 1 Kees van Oeffelen, 2 Kees van der Leede, 3 Marten Walraven. Sulky-races: 1 W. van Beek en G. van Beek, 2 Henk van der Voort en Jac. van Wieringen, 3 Maurits Ronkes en Peter Bemelman. 4 A. van Kampen en J. van Kampen, 5 Carlo van der Lans en Kees van der Vlugit, 6 Kees Driessen en Izaak de Kooker, 7 Pieter Drost en Hans van Blitterswijk, 8 Maarten van Noort en G. Ligtvoet, 9 Tony Ewijk en Wim Lem mers, 10 Fons Koster en Theo van Rooijen. Katwijk opgelet! VRIJDAGMARKT Wij hebben de bekende voetb?^."<eken van Quick Boys 2.98. Tweepersoons Tla- nellen lakens 8.98 nu 5.98. 2 stuks elf gulden. JAPIE KATWIJK Polltlesucces Een gnoep van de reserve-gemeenbe- polrtiie Katwijk heeft deelgenomen aan de door de reserve-gemeentepolitie Voor burg op zaterdag 22 september georga niseerde rijwiel-puzzelrrt. J. van Duijve- bode. Idd van de reserve-gemeentepolitie. sleepte daarbij de eerste prijs in de Beschonken prulrjjder Ter hoogte van garage Den Hollander aan de Voorstraat had op het rijwielpad een frontale botsing plaats tussen twee bromfietsen. De bestuurder van de uit de richting Boulevard komende brom fiets bleek onder de invloed van alcohol te verkeren en reed slingerend over dp weg. De beschonken bestuurder liep een gapende wond boven het rechteroog op terwijl de andere bestuurder moest wor den behandeld voor enkele gekneusdp vingers. De beide bromfietsen werden beschadigd. Uit het ingestelde onderzoek kwam tevens vast te staan, dat de onder de invloed verkerende man de door hem bereden bromfiets had „geleend", zon der de eigenaar hiervoor toestemming te vragen. Hij vervoerde als duopassa- eier zijn eveneens beschonken vriend. De heren werden ter ontnuchtering in gesloten. Een proces-verbaal terzake van praalrijden zal worden opgemaakt KATWIJK,AAN ZEE Arjos startte nieuw seizoen Gisteravond hield de Arjos in Kat wijk aan Zee de eerste vergadering. Een groot aantal Arjossers was opgekomen om naar het betoog van mr. S. H. Atte- ma te luisteren. Op boeiende wijze schetste deze hoe de principia van de Christelijke politiek in de geschiedenis liggen verankerd. Een levendige discus sie volgde op de rede van mr. Attema. De volgende vergadering wordt op 25 oktober gehouden. Men heeft inmid dels een interessant winterprogramma samengesteld. Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 3.10 en 15 28 uur; laag water 11.19 en 23.35 uur. Christenvrouwen Katwijk TN DE Oranjezaal hield gisteravond de Christen-Vrouwenbond, afdeling -*• Katwijk haar eerste vergadering in dit seizoen. Na geruime tijd we gens ziekte verhinderd te zijn geweest, berustte de leiding weer bij mevr. Offeringa-Gerritsen. In een korte meditatie stond zij stil bij de onmis baarheid van het gebed. Zij vond het te betreuren, dat de kerkelijke bid stonden voor gewas en visserij steeds meer in diskrediet komen. Het gevaar van onze tijd is, dat wij de stoffelijke en geestelijke gaven als een vanzelfsprekendheid gaan beschouwen. Na dat mevrouw Offeringa nog enkele dankwoorden had gericht tot de waarnemend-presidente, mevrouw Kruijt-van Duin, sprak ds. W. P. ten Kate, studentenpredikant te Delft, over: Liturgie in de eredienst. Hij merkte op, dat door de invoering van het dienstboek alsmede van het nieuwe gezangenboek in de Hervorm de Kerk een nieuwe visie zich baan- breekt met betrekking tot de liturgie in de eredienst. Wij hebben ons af te vra gen, wat doet men in de kerkdienst. De praktijk is, dat men bepaalde vor men heeft overgenomen, waarbij men zich wel voelt. In de gemeentelijke ere dienst wil onze Heer aanwezig zijn in Woord en Sacrament. Hij zelf spreekt in de preek en handelt in het sacrament. Vaak gebruikt Hij de soms niet wel gekozen woorden van de predikant om Zijn Goddelijk woord te spreken. Het gaat dus niet om de predikant maar om Gods Woord. Houding In de eredienst treedt de Gemeente voor Gods aangezicht, hetgeen ook moet blijken uit onze aandacht en houding. De Gemeente dient antwoord te geven en wel gemeenschappelijk in dankgebed en lofprijzing, met geheel haar hart en ziel. De gemeenschapsgedachte dient voorop te gaan. Het gaat nie-t om ons persoonlijk, wij zijn er met de ande ren. Samen vormen wij de leden van het lichaam van Christus. Ds. Ten Ka- te zou dan ook gaarne zien, dat Ge meente en predikant de dingen samen gaan doen. Waarom doen wij niet als de oud-Christelijke Gemeente, waarin de voorganger het gebed uitsprak en de Gemeente met amen antwoordde? Ook dit facet van de eredienst eist ver nieuwing. Sp. vroeg zich af een liturgische daad niet door een ge meentelid zou kunnen worden verricht, bijvoorbeeld het bidden. Bij de vormge ving van de Liturgie dient men niet uit te gaan van persoonlijke willekeur, maai- de gebondenheid met andere ker ken dient bestendigd te blijven. Het N. Testament kent twee uit gangspunten: de synagoge en de viering van het Avondmaal. De eerste Christenen waren Joden. De Christelijke Kerk is daarom een erf gename van de synagoge. Voor do breking des broods Ls het Avond maal ingesteld, dat ln onze Kerken eigenlijk niet geheel tot zün recht komt, aangezien het maar vier keer per jaar wordt gehouden. Mo gelijk is dit een gevolg van de In vloed der Middeleeuwen, waarin de velring als magie werd be schouwd. De Reformatoren hebben hier tegen geprotesteerd. Als model voor onze Kerken zou mo gen dienen de ritus van de Grieks- Orthodoxe Kerk: 1. dc leer der aposte len, onderverdeeld in lezing van het O.- Testament, apostelbrief, en Evangelie en preek; 2. inzameling der gaven; 3. breking des broods. Avondmaal; 4. ge beden. Bij deze oud-christelijke liturgie wordt een grote plaats ingeruimd voor de beurtzang der Gemeente. Aan het slot van zijn betoog liet ds. Ten Kate door middel van een bandop nemer gedeelten uit een liturgische dienst horen. ss&m Nadat maandagavond afscheid was genomen van de medewerkers van de Hervormde wijkgemeente Rembrand t- wijk kwam gisteren de Gemeente in het wijkgebouw Rehoboth op een w(jk- gemeente-avond bijeen om ds en me- rouw De Wit te danken voor hun ■erk in dit deel van de stad. De bij eenkomst stond onder letding van ouder ling F. L. Servaas. Weer werden enige ogenblikken stilte ln acht genomen ter nagedachtenis van de heer J. de Geus. die beide avonden mede had voorbereid. De heer Servaas deed een klemmend beroep op de wijk gemeente om in de tijd van de vacature trouw te blijven, ook in het bezoeken de kerkdiensten. Het gaat om God het Evangelie van Jezus Christus, wiet om een bepaalde predikant. Deze avond werd een geluidsfilm •'er de Zending van de Hervormde Kerk gedraaid. Op deze wijze werd kennis gemaakt met het werk van dr. Bijlefeld, die in Leiden predikant voor de oosterse studenten Ls geweest De heer Zom. die de film en dia's vertoon de. verzorgde nog een causerie over het erk onder de Islam in Nigeria. Een koortje, gevormd uit de bejaar denkring. zong onder leiding van me vrouw Rensink een afscheidslied uit de bundel van Joh. de Heer. De heer Ser vaas sprak een persoonlijk woord tot ds en mevrouw De Wit. Namens de wijkgemeente en oud-catechisanten wer den geschenken aangeboden, bestaande uit een atlas over het Tweestromenland, een rokertje, bloemen en een plant voor mevrouw De Wit Namens de be jaarden werd ook een geschenk aange boden. Ds. De Wit sprak een dankwoord. Hij verklaarde, dat het werk hem lief was geworden, Oudeling Servaas dankte hij voor zijn activiteiten. Hij onderstreepte diens woorden met een appèl op de wijkgemeente om trouw te blijven. Op verzoek van ouderling Servaas zong men de scheidende predikant enkele verzen van gezang 263 toe. Postzegelverzamelaars ontmoetten elkaar weer Hoewel gisteravond de landen wedstrijd Denemarken—Nederland op het televi siescherm werd vertoond, bleek uit het bezoek aan de eerste vergadering in dit seizoen van de Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars, in het Geref. Jeugdhuis, wel duidelijk dat de belang stelling voor dit sportfestijn onder dr leden niet bijster groot was. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Alphense zustervereni ging tot nadere samenwerking te komen om grotere ruilmogelijkheden te krijgen. De Leidse collega's werden uitgenodigd op maandag 12 november een kennis making mee te maken in hotel Toor te ^lphen. Na het opmaken van de balans van de rondzenddienst. adviseerde de kas- controlecommissie tot dechargering van de administrateur, de heer J. Spijker. De heer A. W. Taselaar dankte de heer Spijker en zijn actieve helpers voor hun De heer J. Sohafer hield een causerie over Europazegels, de voorlopers daar van en de mogelijkheden om zich hierin te specialiseren. Met enkele tientallen dia's werd de leden getoond hoe men zo'n verzameling kan opbouwen. De veiling van veertig kavels bezorgde dc heer A. Ouwehand niet veel moei lijkheden. Ten slotte werd meegedeeld dat na 29 september aan het filatelistenlokct van het postkantoor geen zegels van Nieuw- Guinea meer verkrijgbaar zijn. U Mevrouw, die zoveel zorg besteedt aan Uw kopje koffie: maak het nóg lekkerder, nóg voller van smaok. Een klein scheutje "Friesche Vlag" GOUDBAND er in enproef maar: dat is een Zondags kopje koffie, waarmee U Uw man en Uw gasten echt kunt verwennen. En dat met héél weinig GOUDBAND dus: erg voordelig 3fro VASTE MELKBESTANDDELEN d.w.z. méér voedzame opbouwstoffen waar U niet dik van wordt enzuinig in het gebruik, dank zij de hoge concentratie. 00K VOOR KEUKENGEBRUIK Voeg een kïern scheutje GOUDBAND toe aan soepen, sausen, vlaatjes en vleesgerechten. Het resultaat is verrassend méér aroma en een vollere smaak de fles waar méér in zit Verkrijgbaar in flessen van 'A liter (270 gram), 0,4 liter (432 gr.), Vi liter (540 gr.) en 1/1 liter (1080 gr.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9