joy „Toen de regen kwam werd hij een monster" Tien Oostduitsers via Oostzee gevlucht Cubaanse haven bedreigt Panamakanaal-route Ben Bella is premier De grote trek DONDERDAG 27 SEPTEMBER BEVOLKING HAD OM REGEN GEBEDEN.... Sommige gebeden werden verhoord - andere niet Y)E OVERSTROMINGSRAMP IN SPANJE roept onmiddellijk herinneringen op aan al het leed, dat de februari-ramp van het jaar 1953 over een groot deel van ons eigen landje heeft gebracht. Ook daar zaaide het geweld van wind en water in een oogwenk dood en verderf in vele honderden gezinnen en werden duizenden mensen verrast, in hun slaap of op hun werk, vaak zonder een uitweg te kunnen vinden uit de metershoge golven. En het meest tragische van de ramp is nog wel, dat de bevolking van de zwaar- getroffen gebieden rondom Barcelona de eerste regen van harte verwelkomd had: er was zes dagen achtereen om regen gebeden. „Wij schreeuwden van vreugde, toen de eerste regen kwam", zo ver telde een vrouwtje in Sabadell (een van de zwaarst getroffen plaat sen). „Maar toen de regen een monster werd baden wjj om redding. Sommige gebeden werden verhoord, andere niet. De ramp ge beurde op de avond van de laatste dag van het r.k. feest van Onze Lieve Vrouw van Barmhartigheid, dat elk najaar in Catalonië wordt gevierd. Allen die niet in de grote textielfabrieken moesten werken, hadden zich met een bljj gevoel ter ruste begeven. Want het regende. Weinigen kunnen vertellen, wan-l ïeer de vreugde over de eerste regenbuien in vrees en vervolgens in paniek omsloeg. Er waren men sen, die wakker werden door de aanwakkerende wind, welke zo nu en dan de kracht van een orkaan leek te hebben. Van deze mensen wisten zich velen in veiligheid te brengen, terwijl de uitgedroogde rivierbeddingen veranderden in woedende, kolkende stromen, die huizen en fabrieken teisterden. Van de anderen, die niet wakker waren geworden en die de slaap der onschuldigen sliepen, verdron ken velen in de tomeloze water massa of kwamen om onder instor tende muren of plafonds. i sommige gevallen 1 GESCHOKT Zij die de ramp overleefd hebben, zijn geschokt en verbaasd. Geschokt over de dramatische kracht van wind en water. Verbaasd over het feit, dat hun ogen schijnlijk zo hecht en sterk gebouwde huizen door de krachten van de natuur vermorzeld konden worden. Het geweld I vele fabrieken i water concentreerde zich bevolkte streek, waar Span- idustrie zich bevindt. In Tarassa, Sabadell, Rubi, Molins de Rey en andere gemeenten (die in deze streek bijna in elkaar vloeien) zijn de huizen niet berekend op dergelijke aanslagen van de natuurkrachten. Zelfs de mo dernste textielfabrieken weerstonden de kracht van het water en de gesel wind niet. In de getroffen streek wonen de gezin nen in kleine huizen van stenen en mor tel, die naar Spaanse gewoonte dicht op elkaar staan. De meeste mannen werken in de nabijgelegen textielfabrieken, nachtploegen van deze bedrijven werden dan ook tijdens hun werk verrast. In één fabriek stierven 25 arbeiders aan hun machines, zonder een enkele waarschu wing gekregen te hebben. Het enige wat zij gehoord moeten hebben is het lawaai van de watermassa, die zich volkomen onverwacht op de fabriek stortte. Min stens- dertig fabrieken zijn zwaar be schadigd. sommige zelfs geheel vernield. Zelfs werden zware machines door het woedende water meegevoerd. VERSCHRIKKELIJK Toen woensdagochtend de dageraad aanbrak, was het ergste voort>ij. Maar zij, die er het leven af-gebracht hadden, zagen toen een verschrikkelijk beeld. Tientallen huizen waren ingestort. Van i de r i verdwe- de daken weg. Bij het dalen terstand werd hier en daar een lijk zicht baar, gewoonlijk in nachtgewaad gesto ken, veelal hangend in een boom of gedrukt tegen een muur. Overal lagen autowrakken. De meeste inwoners begre pen het niet. Tarassa en de andere dor pen, die dicht bij Barcelona zijn gelegen, hadden wel vaker zware stormen te ver duren gehad. Maar de stormen waren nimmer zulke meedogenloze vijanden ge weest. Onder de doden van Tarassa be vinden zich de commissaris van politie Tomas Vlaver en zijn vrouw. Hun auto werd geparkeerd gevonden buiten het overstroomde gebied. Het ziet er naar uit, dat zij om het leven kwamen toen zij trachtten, mensen te redden. WEGGEVAAGD Door de overstromingen zijn de ver bindingen in de gehele provincie Cata lonië verbroken. Vele verkeers- en spoor wegviaducten zijn weggevaagd. In de textielstad Tarrasa kwam het water in de binnenstad meer dan twee-enreen-halve meter hoog te staan. Huizen, bussen en auto's werden meegesleurd en twee spoor wegviaducten stortten in. Eén van de zwaarst getroffen plaatsen is Sabadell. waar vele mensen in hun huizen die door het water werden verzwolgen de dood vonden. De katoenfabrieken daar zijn zo zwaar beschadigd, dat het waarschijnlijk maanden zal duren voor zij vr - drijf kunnen worden genomen. VERMISTEN worden nog 1st. Daar werd nieuwe woonwijk vrijwel in haar ge heel door de woeste stroom vernield. Een vader en ztfn 14-jarige zoon klemden zich vluchtsoord vader kon later in veiligheid worden ge bracht. Een gezin van vijf personen ver dronk voor de ogen van mensen die op hoger gelegen gronden hadden gevonden: Te Molins Del Rey verdronken twaalf zigeuners onder een brug over de rivier de Llobregat, toen hun kamp door het water werd overvallen. In Palma, op het eiland Majorca, werd een gedeelte var de boulevard onder het geweld van de door de storm opgezweepte zee wegge slagen. Van dit eiland zijn geen slacht offers gemeld. De vliegdiensten van het vliegveld Prat bij Barcelona moesten tij delijk gestaakt worden, maar werden la ter hervat. Sneltreinen uit Frankrijk be reikten Barcelona via een omweg. FRANCO WERKLOOSHEIDSWET Na adviezen van de Sociaal-Eco nomische Raad. de Sociale Verze keringsraad en het Algemeen Werk loosheidsfonds te hebben ingewon nen over een aantal technische vraagstukken met betrekking tot de uitvoering van de werkloosheidswet, is minister Veldkamp begonnen met het voorbereiden van een wets ontwerp, waarin o.m. de door dc Sociale Verzekeringsraad en het Al gemeen Werkloosheidsfonds aanbe volen technische wijzigingen zullen worden opgenomen. Dit wetsontwerp zal waarschijnlijk nog in de loop van het zo pas begonnen parlemen taire jaar worden ingediend. ONDERNEMINGSRADEN De vraag waarom de situatie met betrekking tot de ondernemingsra den niet bevredigend is, zal op we tenschappelijke wijze worden onder zocht, zo deelt minister Veldkamp mee. De bewindsman vindt name lijk belangrijk, dat er zoveel moge lijk ondernemingsraden worden in gesteld en dat de bestaande onder nemingsraden goed functioneren. MEER BUITENLANDSE ARBEIDERS Omdat verwacht wordt, dat in 1963 de vraag naar arbeidskrachten het aanbod nog in belangrijke ma te zal overtreffen, zal minister Veld kamp de werving van buitenlandse arbeidskrachten voortzetten. Aan landen, die zijn aangesloten bij de Europese Economische Gemeen schap en de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ont wikkeling wordt de voorkeur gege ven. Behalve Italianen, Spanjaar den. Grieken en Portugezen zijn Belgische arbeidskrachten aange trokken. Eind maart werkten rond 14.420 Belgen in ons land. Daarte genover staat, dat op datzelfde tijd stip 16.704 Nederlandse mannen 2.780 i Duitsland werkten. SUBSIDIE KRAAMZORG Nu dc salarissen van de kraam verzorgsters zijn verhoogd wil mi nister Veldkamp ook de rijksbijdra ge verhogen, en wel van 35 op 44 pet. Hij gaat tot deze maatregel over omdat hij van mening is, dat deskundige verzorging van moeder en kind in het eigen milieu bijzon der waardevol is. Uitbreiding van de kraamzorg zou worden tegenge gaan als men de hogere salarislas ten geheel zou afwentelen op de ge zinnen. die kraamzorg genieten. Dr. Veldkamp wil voorts de ge zondheidsvoorlichting stimuleren. Als eerste stap heeft hij de moge lijkheid geopend, dat deskundigen op dit terrein bij de nationale Kruisor ganisaties worden aangesteld. HYGIËNE KAMPEERPLAATSEN Minister Veldkamp heeft het voor nemen een wet in te dienen tot re geling van hygiënsche toestanden op kampeerterreinen. De hygiëne laai daar in vele gevallen te wensen over, zo schrijft hij in de toelich ting op zijn begroting voor 1963. het zuiden werd onmiddellijk ramp op de hoogte gesteld. Hij liet Generaal Franco, het Spaanse hoofd, die in Cazorla, jacht 1 premier, generaal Munoz Grandes en de ministers van arbeid, openbare werken en binnenlandse zaken direct uit Madrid naar Barcelona vertrokken. Weer lucktincident in corridor De V.S. hebben gisteren Russen geprotesteerd omdat sische straaljager toestel tot op zei gevlogen bij de Rus- Amerikaans lijn-' korte afstand tege- de luchtcorridor van Frankfort naar West-Berlijn. Een Amerikaans woordvoerder klaarde dat het protest is ingediend bij het centrum voor luchtveiligheid waarin de vier bezettende machten in Berlijn zitting hebben. De woordvoerder verklaarde: „Om zes minuten over drie gistermiddag werd een Clipper 666 van de Pan American die uit Frankfurt moest bin nenkomen. in de zuidelijke corridor, ongeveer 240 km ten zuidwesten van het vliegveld Tempelhof, zeer dicht door een Russische straaljager gena derd." De jager zwenkte scherp naar links i en miste dc Clipper de ongeveer j meer 150 meter. ting- Acht mannen stonden gisteren in Kaunas, Rusland, terecht onder be schuldiging van het executeren van Sowjetburgers, Fransen, Tsjechen, Oos tenrijkers en Joden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Volgens Tass waren alle beklaagden lid van een nazi strafbataljon. Zij heb ben meer dan 18.500 mensen vermoord. „Kinderen gaan voor auto's". Onder dit motto gingen huis vrouwen op het Toimers Square in Londen op stoeten huiten zit ten, om daardoor te verhinde ren, dat parkerende auto's die plaatsen bezetten, wat gróte ge varen voor spelende kinderen oplevert. De dames hebben de stoelen de hele dag laten staan. Ex-premier Brazilië overleden Vermoeden van militairen in V.S. Wereld omva ttend plan van Russen Met betrekking tot de vissers haven die met Russische steun op Cuba zal worden gebouwd, hebben militaire zegslieden in Amerika het vermoeden uitgesproken, dat deze haven zal dienen als camouflage voor een marinebasis, welke een bedreiging zou kunnen vormen voor het Panamakanaal. Als er treilers bevoorraad en gerepareerd kunnen worden, dan kan de haven ook dienst doen voor onderzeeërs. Het Amerikaanse Huis van Afge- getroffen werd door een hersenbloe ding is gisteren op 52-jarige leeftijd n de gevolgen hiervan overleden. Brochada da Rocha is van 10 juli tot 13 september 1962 premier van Brazilië geweest. Hij was lid van de sociaal-democratische partij. Hij dien de zijn ontslag als premier in nadat _1S het Congres geweigerd had hem spe- i f sprexers gis ciale bevoegdheden te verlenen, onder "r e,s*en> de resolutie nomen. De Amerikanen en de Engel sen slaan dc activiteiten van de Sow- jetunle op Cuba nauwkeurig gade. De V.S. hebben bepaalde voorstellen inza ke de kwestie gedaan, die de regcring- Macmillan op het ogenblik bestudeert. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken. Ball, verklaarde dat de bouw misschien wel grotere economische dan politieke betekenis krijgt Hierbij dacht hij vooral aan de visserij van de Caribische landen. De Russen beschikken over treilers met de modernste apparatuur en zullen een gro te concurrent zijn. Wat betreft het vervoer naar Cuba door westerse schepen, de voorzitter van de Amerikaanse scheepvaart unie heeft er op aangedrongen dat de Noorse schepen uitgesloten worden van alle vervoer van Amerikaanse goede ren, waar ook ter wereld. Dit in ant woord op de Noorse weigering de han del met Cuba te beperken. De internationale transportfederatie iaardi?dtn heeft fisteravond mat 384 hee(' üimiddeli besloten met in te gaar tegen 7 stemmen een resolutie aan- «M- dingen uit communistische landen naar ba worden gewaarschuwd de veilig heid van de Ver. Staten en van het westelijk halfrond in het algemeen, niet in gevaar te brengen. Dezelfde resolutie is verleden week door de Senaat met overweldigende meerder heid goedgekeurd. Het enige verschil "imige sprekers gister- Tien Oostduitsers zijn in 48 uur tijds via de Oostzee naar Dene marken gevlucht. Twee der vluch telingen zijn zeer vakbekwame technici, die werkten op een Oost- duitse vissersvloot, welke ope reerde in de Oeresund tussen Zwe den en Denemarken. Een hunner sprong overboord toen zijn treiler de veerboot „Dan Viking" passeerde. Hij begon in de richting van het Deense schip te zwemmen dat onmiddellijk bijdraaide. Op een gege ven moment voeren de Deen en de Oostduitser op volle kracht in de rich ting van de vluchteling. Plotseling wij zigde de Oostduitse treiler zijn koers echter, terwijl de „Dan Viking" de man uit zee opviste. Op vrijwel hetzelfde ogenblik sprong een collega op een andere Oostduitse treiler overboord. Hij probeerde de enkele kilometers naar de Deense kust zwemmend af te leggen, maar werd door een Deens vissersschip gezien en aan boord genomen. Voordien waren vier jonge Oostduit sers in twee kano's naar een Deens lichtschip in de Oostzee gevaren. Zij vroegen asiel en werden naar de ha venplaats Gedser gebracht, waar zij thans ondervraagd worden tezamen met twee andere jonge Oostduitsers die met een roeibootje de Oostzee overge stoken zijn. Maandag kwami Oostduitsers in Denemarken gaven de wens te kennen Bondsrepubliek door te reizei (Advertentie) F. VAN LANSCHOT-ANNO 1737 B A N K IE R S A N N O 1839 -VERMEER Co BANKBOEKJES Maak meer rente van Uw geld Storten en 'opnemen ook per giro Folder op aanvraag verkrijgbaar Amsterdam, Herengracht 199-201, Telefoon (020) 248486. sigiro: 3656. Gemeentegiro A 13656 s-Hcrtogenbosch, H.Steenwcg 27-31 ,tel. 22321, giro 1117570 Eindhoven. Keizersgracht 17, tel. 27442, giro 1130570 Tilburg, Stationstraat 17, tel. 30300, giro 1140570 belas- straffere bewoordingen zou worden gesteld. Deze eis werd afgewezen. De Amerikaanse militairen hebben als hun overtuiging uitgesproken, dat de bouw van deze haven deel uit maakt van een wereldomvattend plan waarbij de Sowjetunie de be schikking krijgt over plaatsen, van waaruit haar marine vitale westelij ke scheepvaartroutes kan afsnijden. Dit is ook reeds gebeurd in Jemen, vlakbij de belangrijke scheepvaart route van de Rode Zee, en' naar ver luidt, zouden de Russen ook een ha ven laten bouwen in Marokko, in de buurt van Gibraltar. Verder hadden de Russen veel belangstelling getoond voor de Straat van Malakka, als ver bindingsroute tussen Europa en Aus tralië. Het Russische persbureau Tass heeft gisteren bijzonderheden bekendgemaakt over de haven die de Sowjetunie op Cuba wil laten bouwen. De bouw om vat de aanleg van steigers, koelka- mers, magazijnen, reparatiewerkplaat- sen met een drijvend dok. een olie-op slagplaats, een radiostation en verdere installaties. Intussen zijn de V.S. en Engeland het er wel over eens, dat in weerwil van de opzienbarende berichten uit Cu ba. cr bepaald geen „panische maatre gelen" tegen Cuba moeten worden ge- Cuba vervoeren. Dat Castro ook nog rekening dient te houden met verzet in eigen land wordt bcnadrnkt door de berichten, dat se dert augustus meer dan 80 mensen op Cuba zijn terechtgesteld wegens bet be ramen van complotten tegen Castro en het willen ontketenen van een opstand. (Advertentie) STRAMHEID EN PIJNEN valleen van U af met KRUSCHEN Want Kruschen's ze» minerale zouten jagen de onzuiverheid uit Uw bloed en daarmee ook de oorzaak van Uw lijden en pijn. Het klinkt haast onge lofelijk, maar duizenden Rheumatiek- lijders in binnen- en buitenland kunnen U enthousiast bevestigen, hoe wèl ze zich bevinden met de kleine dosis Kruschen iedere dag. Meer Russen naar Assoeandam maakt om het Russische personeel t aan de Assoeandam werkt, met 300 man te versterken en een nieuwe Egyp tische minister te benoemen die voor de constructie verantwoordelijk zal zijn. Tegelijkertijd zijn de definitieve blauwdrukken van het miljardenpro ject door de Russische ambassade in Cairo aan de Ver. Arabische Republiek overgedragen. De nieuwe minister voor de dam is volgens alle kranten in Cairo dr. Sid- ky Solemein, een ingenieur die lan^e tijd werkzaam is geweest aan verschil lende regeringsprojecten. Hij was Mr. Stikker wordt geopereerd U. Stikker, is gisteren in een ziekenhuis opgenomen voor een kleine operatie en heeft zijn plannen voor een bezoek aan Noord-Amerika in de volgende maand geannuleerd, zo staat in een NAVO- taris-generaal van de NAVO voor een kleine operatie in het ziekenhuis blijven. In deze omstandigheden kan mr. Stik ker onmogelijk zijn bezoek aan Noord- Amerika, zoals hij zich dat had voor genomen, brengen, aldus het communi qué. GEMAKKELIJK OPEISBAAR GEEN KOSTEN - GROTE SOLIDITEIT Mohammed Ben Bella, hoofd van het politieke bureau van het nationa le bevrijdingsfront (FLN), is gister avond door de Nationale Vergadering tot eerste premier van het onafhan kelijke Algerije gekozen. Van de 189 aanwezige afgevaardigden stemden 141 voor Ben Bella en dertien tegen De overige stembiljetten waren vrij wel alle oningevuld. De 45-jarige nieuwe premier, die een applaus van de vergadering kreeg, zei: dat hij bij de uitoefening van zijn func tie altijd zou worden geleid door een feest van eendracht en broederschap. ht een. doafce Kij, Kleine oorzaken heb ben vaak grote gevol gen. De directeur van een bioscoop in New York kan cr sinds het dramatische gevecht tussen de boksers Pat terson en Liston om de wereldtitel zwaarge wicht van meepraten. Ruim 3500 toeschou wers hadden 7,50 dol lar betaald om in de zachte bioscoopstoelen de televisie-uitzending te kunnen volgen. An derhalve minuut nadat de bel vqor de eerste ronde was gegaan viel het beeld uit. Een mi nuut daarna was de storing verholpen, maar op dat moment was Patterson al k.o. geslagen. De toeschou wers namen dat niet, zodat de bioscoopdirec teur zo'n lieve 100.000 gulden terug moest betalen. Het opplakken van postzegels zou in Frankrijk wel eens een aangename bezigheid kunnen worden. Dc minister voor het post wezen heeft meege deeld, dat de nieuwe postzegel van 1 NF voorzien zal worden van gom met een pe permuntsmaak. Er wordt geëxperimen teerd met gom, dat naar citroen, vanille en drop smaakt. Tijdens een vroege kerkdienst in Pulvers- heim in de Elzas hoor de een priester gestom mel onder liet altaar. Toen hij ging kijken, kropen cr twee jon gens onder vandaan en kozen, voor priester en kerkgangers van de verbazing bekomen waren, op bromfietsen het hazenpad. Het bleek dat zij dc nacht in de kerk hadden doorgebracht, waar zij met tapijten een leger stee onder het altaar hadden ingericht. Zij hadden kennelijk niet op een vroege kerk dienst gerekend. In het Westduitse dorp Voehringen zijn de af gelopen dagen 400 zil veren en 20 gouden munten uit de 18c eeuw op een stort plaats voor afval ge vonden. Tot diep in de nacht waren inwoners die door de „goud koorts" waren aange tast, aan het graven De grond waaruit de munten tevoorschijn kwamen, is afkomstig uit een voormalige pastorietuin. De Duitse herdershond Caline, heeft zijn baa: dc schaapherder Che vron uit het Franse dorp Legt, naar huis gesleept toen deze ten gevolge van voedsel vergiftiging ernstig ziek was geworden. Zijn hond dreef eerst de honderd schapen naar de schaapskooi en sleepte toen zijn baas aan zijn kraag naar huis. Zeventien doden bij verkeersongeluk 100 km van Tananarive, de hoofdstad •an Madagascar, heeft zich een ver keersongeluk voorgedaan, dat aan 17 mensen het leven heeft gekost. Alle slachtoffers zijn leden van een gezin, dat van een feest terugkeerde. De vrachtwagen waarin het gezin en nog een twintigtal andere personen za ten reed van een brug af en stortte in een rivier. DRINK SINAS gezond en lekker 1012) Van de Nederlandse zwa luw ls vrij algemeen bekend, dat hij naar het Zuiden van Afrika trekt. Dat is een geweldige reis, waarvoor we alle respect dienen te hebben. Maar de Amerikaanse zwa luw gedraagt zich niet minder reis lustig. De dierer van het noordelij ke gebied (tussen Labrador en Alas ka) verdelen zich in het najaar in twee groepen, die geheel andere wegen gaan. De zwaluwen an het Oostelijke deel van het continent verzamelen zich in Nieuw-Schotland daar langs dc Golfstroom, recht op Guyana aan, waardoor zij zon der tussenlanding een zeeroute van 3000 km moeten af leggen. Wie denkt, dat de dieren blij zijn eindelijk weer land onder zich te hebben, waar zij kunnen neerstrijken, vergist zich, want dc zwaluwen vliegen over dc gehele lengte van het geweldige Zuidamerikaanse land, over Vene zuela, Brazilië en ChUl, naar Pata- gonië, waar zij eindelijk neerstrij ken om aan het eind van het sei zoen de lange terugreis weer te De zwaluwen die in het Weste lijke dee' van Noord-Amerika ver blijven gedragen zich nog stoutmoe diger. Van Alaska v'legen zij eerst naar Hawaï, waar zij evenals vele tourlsten korte tijd blijven om van het weldadige klimaat van deze eilanden te genieten. Dan ste ken ze het zuidelijke gedeelte van Stille Oceaan over en begeven zich naar Australië, vanwaar zij verder trekken naar Nieuw-Guinea. De trek van onze ooievaar gaat over Frankrijk, Spanje en de Straat van Gibraltar naar Noord-Afrika, vanwaar de tocht naar Zuid-Afrika wordt voortgezet. De Scandinavi- TOCH IS HET ZO! sche ooievaars volgen echter de ri vieren van Duitsland in Zuidelijke richting, vervolgens de Donau tot de Zwarte Zee, steken dan de Bospo rus over en "liegen langs de kust van Voor-Azlë naar de NiJI in Egyp te. Deze rivier volgen zij tot In Ethiopië, waar zij een korte tijd rust houden, om dan weer over Oo^st-Afrika naar Zuid-Afrika te trek ken. Opmerkelijk is de rol die dc zee- engten l'J de trek van ooieiaars spelen, want zij weten zowel de nauwe Straat van Gibraltar, als Bos porus, nauwkeurig te vinden en wagen eich niet aan het oversteken van de Middellandse Zee. Toch heeft men een» een jonge ooievaar uit Oost-Duitsland. die dn route over de Bosporus had moeten nemen naar Wcst-Duitsland gebracht, om tc zien of hij nu de Straat van Gibraltar zou nemen. Het beest deed echter iets geheel anders, want hij vloog over Italië en Sicilië naar Afrika! HIJ nam dus gewoon de midden weg, die hem echter over een zo klein mogelijk stukje zee zou ne ren. Ook over Griekenland en Kre ta, waar slechts betrekkelijk smal le gedeelten van de Middellandse Zee overbrugd behoeven tc mor den, vliegen de ooievaars, soms naar Afrika. Maar hoe zij aan hun aardrijkskundige kennis komen zou den wc werkelijk niet kunnen verkla- Wanneer we de trek eens wat na der beschouwen, blijken wel erg veel dieren op geregelde tijden van hun woonplaatsen weg te trek ken. Dat zijn heus niet alleen de vogels!

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5