A. Tibboel groot man in werk en maatschappij Ere-burger Lisse 80 jaar Gouden echtpaar in Lisse Resultaten garnalenonderzoek Meer jonge spaarders !2Sheuwe leidsche courant 9 DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1962 m krer A. Tibboel, z(jn 80ste verjaardag rleren. Wanneer iemand het leven van |e heer Tibboel vluchtig overziet, zou pen haast vergeten, dat hij vóór alles b het zakenleven een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. HU heeft zijn itofferings- en wonlnginrichtingbedrijf femaakt tot een zaak. die in brede om trek grote bekendheid geniet. Na het verlaten van de lagere school werd hij direct door zijn vader in hel bedrijf opgenomen om te leren werken zadelmakers, en stof fee rdersbe- ijf. Het was in die dagen vóór 1900 oog geen algemeen gebruik kamers te ngen. Dat was nog heel in opkomst zag de heer Tibboel toen nog de ite Lisser jongen Aart Tibboel goed hij ging zich speciaal op het be- i en stofferen toeleggen. Het zadel- iken had geenszins de liefde van zijn het hoorde er eenmaal bij ;n nog zoveel boeren uit Lisse en de [aarlemmermeer met hun zadeltuig naar kwamen. P7.iin vader wilde hem echter niet een- opvoeden in het vak en zo ge- e het, dat de jonge Aart in het f van de firma A. W. van der Meer >se terecht kwam. óók met de be- ig van vader: vreemde ogen dwin- Hij ging zich toen langzamerhand ook toeleggen op de verkoop van tapij ten en werd in vele kringen op dit ge bied woninginrichtingadviseur. Gezinsleven Uit zijn huwelijk werden drie kinderen geboren: Pieter. Leendert en Tilly, die opgroeiden tot levenslustige kinderen a) iet zó, dat vader en moeder het het zeggen hadden, ook toen de jongens groter werden! Maar het heeft hun alleen maar winst gebracht, want een goede opvoeding zijn de kinde- geworden wat ze nu zijn: prima zakenlieden, die het sterk uitgegroeide bedrijf van hun vader met kracht en goed inzicht nóg groter gemaakt heb- zaak een vermaardheid hebben gegeven tot vér in de omtrek Aart Tibboel zó is de jubilaris altijd i Lisse bekend geweest heeft enorm hard gewerkt. Spoedig moesten vaklle- i het bedrijf worden opgenomen dat ging alleen als men „intern" bij de baas kon komen! Tijd van werken.' ,We werkten 78 uur per week, ook wel nachten door in de drukke seizoen, tijd Langzamerhand werd de zadel, makerij los gelaten, daar „zag men nie' zoveel brood in!" Woninginrichting ir de breedste zin van het woord, dat wa; het streven en men is er in geslaagd' De Gracht99 Was vaders bedrijf op de Heereweu gevestigd, waar thans de winkel staaf iddels opgeheven Coöperatie ..Ons Belang", de jonge firmant Aart Tibboel had grote plannen en kocht het buis op de Grachtweg, waar toen nog dokter Eewijk woonde en later ook nog dokter Blok heeft gewoond. In 1905 werd het huis betrokken, maar hij wai nog vrijgezel! Enkele jaren later trouw, de hij met zijn uitverkorene en nie minder dan 54 jaar hebben de heer er mevrouw Tibboel „op de Gracht" ge woond. Enkele weken geleden zijn z< gaan wonen in een flatwoning van he bejaardencentrum „Rustoord". Dat af scheid „van de Gracht" was een moeilijk ding. maar toch zUn ze ook weer bar ge lukkig met hun nieuwe woning r «Rustoord" met een prachtig uitzicht het Lisser bos van zovele jaren gele den Voor het personeel was de heer Tib_ boel een „beste baas" als wij u tellen dat de bekende „Jaap Koning" er niet minder dan 40 jaar gewerkt heeft en de bekende Betje Balkenende daar eveneens 40 leveas- jaren heeft doorgebracht, eerst hulp in de huishouding en vervolgens 20 jaar als gordijnennaaister! Een solide zaak werd het en bleef het. Kerkelijk De heer Tibboel had niet alleen oog voor eigen belangen, zeer zeker niet! De Kerk had ook een oogje op hem e daoht hij dat er niet zo geschikt voor was. de Kerk waagde het met hem ten tijde van de voor Lisse onvergetelijke ds. L. J. van Leeuwen was het, dat d« LISSE Causerie over IJsland Woensdagavond heeft de afd. Lisse van de Christen-Vrouwenbond het seizoen goed ingezet met een lezing van mevr Ten Hagen-Verduyn uit Hillegom, waar- by een unieke serie dia's werd vertoond. Wegens droeve familieomstandigheden was mevr. Pettinga verhinderd de ver. gadering te leiden. De vice-presidente mevr. J. G Noort- Venema hield een korte meditatie ovei Hebr. 10:19-25. Mevr Ten Hagen-Verduyn sprak daar na over haar reis naar IJsland. Het haal was doorspekt met kostelijke op merkingen over de gewoonten vai Uslanders. Schaatstraining Evenals voorgaande jaren zal in Lisse iedere dinsdag en donderdag gelegenheid bestaan deel te nemen aan de schaats training. 's avonds om 7 uur op de telbaar, van het gemeentelijk sportpark. Leiding de heer H. Slingerland uit Sas- senheim. Het ligt in de bedoeling enige weken de donderdagavondtraining te houden op de Jaap Eden LJsbaan te Amsterdam. jonge krachtige kerel Aart Tibboel de kerkeraadskamer binnentrad om de Kerk te dienen als diaken, in welke functie hij 37 jaren heeft mogen werken, tot hij ten slotte meende dat jongere krachten het maar eens verder moesten doen Want door zijn diaconale arbeid kwam hij op nog breder terrein terecht! Hij werd mede-oprichter van de „Neder lands Hervormde Federatie van Diaco- niën" met de heren Hemmes te Zeist en Ruys te Utrecht. Een omvangrijke reor ganisatie werd voorbereid en ten slotte doorgevoerd. Het werd diaconale arbeid in breed verband. Intussen had ook de „Provinciale Dia conale Commissie" een beroep op de heer Tibboel gedaan en hij gaf zijn krachten gaarne, maar aan al deze arbeid moest enorm veel tijd worden gegeven Vooral rond de crisisjaren, toen de zorgen voor de diaconie bijzonder hoog waren. Uit deze diaconale arbeid vloeide weer andere arbeid voort. Zo is de heer Tibboel met enkele andere per sonen uit den lande oprichter geweest van „Zonnegloren" te Amersfoort, de inrichting voor t.b.c.-patiënten en „Zon en Schild" te Soestduinen voor verple ging van geestelijk gestoorden Prima tenor Naast zeer veel inspannende arbeid wist de heer Tibboel zioh ook de nodige ontspanning te bezorgen en deze ont spanning was: zingen! Reeds als jonge man was hij lid van de Zangvereniging „Looft den Heer", waarvan hij 40 jaar lid is geweest en 35 jaar voorzitter. Bij zijn afscheid 'telde„Lóoft den Heer" 95 leden. Nóem je de „zang", dan noeni jé ook andere personen uit de tijd van de heer Tibboel en dat waren ook twee bekende figuren uit Lisse: Jan Kaak en Jacob Kranenburg, die met Aart Tibboel er steeds de schouders onder hebben Dat was een glorietijdperk van „Looft den Heer"! Men durfde het in die tijd nog aan in de grote hallen van H.B.G. en Holland's Bloembollenhuv groots opgezette concerten te geven, waarvoor een garantiebedrag van f15.000 aanwezig moest zijn! Schitte rende avonden met medewerking van orkesten als het Residentie-Orkest. School en politiek In de tijd van ds. Van Leeuwen kwam men tot oprichting van de Herv. School, later de ULO-school en de Kleuterschool Zeer actief is de heer Tibboel in de school werkzaam geweest en reeds 30 jaar is hij voorzitter van de Herv. School vereniging Nog altijd is hij als zodanig in functie en hij leeft zeer intens me*, de school mee. De Chr. Historische beginselen hadder de liefde van zijn hart. In de afd. Lisse van de C.H.U. was hij een actief lid jaren lang voorzitter en niet minde* dan 27 jaar voor de C.H.U. lid van dr Gemeenteraad van Lisse. waarvan tier jaar als wethouder van Sociale Zaken Met groot genoegen heeft hij de gemeen telijke zaken behartigd. In zijn raadslidmaatschap heeft hij ze« burgemeesters meegemaakt: Von Bön- ninghausen. Eenhuis. Van Wijnbergen Lambooy, Van Rijckevorsel en De Graaf Als wethouder van Sociale Zaken heeft de heer Tibboel er vooral sterk naar gestreefd, dat de Diaconie en Armbestu ren soeverein bleven op eigen terrein. Heeft de raad nog bijzondere dinger gebracht? De stichting van de Keuken hof! Daar is nogal wat over te doen ge weest. zei de heer Tibboel. omdat hij er niet tegen stemde dat de Keukenhof or zondag geopend was. Dat konden veler niet hebben, maar hij zag het als eer algemeen belang en wilde de Schepper ontdekken in de schepping, opdat men God daarin loven zou. Dat leden van de Prot Chr. fractie hun stem niet konden geven aan zijn herbenoeming als wet houder deed hem wel pijn, doch hij heef' dat nooit kwalijk genomen, zei de heer Tibboel met nadruk. Ook op het terrein van de Ziekenhuis- verpleging heeft de heer Tibboel zeer veel gedaan. Eerst jaren lang voor de plaatselijke vereniging Prot. Ziekenhuis- verpleging. later voor het „Nezifo" waar toe deze vereniging overging in 1941 Meer dan 35 jaar is de heer Tibboel voor zitter van de Ziekenhuisverpleging te Lisse. Dat zijn arbeid op allerlei terrein wel gewaardeerd is geworden moge blijken uit het feit, dat hij in 1953 werd geridderd en benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau. waarna hij bij zijn afscheid van de Raad begiftigd werd met de gouden erepenning der gemeente Lisse, een onderscheiding die tot nu toe aan géén burger van Lisse ten deel is gevallen! NOORDWIJ K „Daniël Noteboom" begint seizoen Maandag 24 sept. a s. houdt de Noord- wijkse schaakvereniging „Daniël Note- boom" de jaarlijkse openingsvergadering om 8 uur. Aan de orde komen o.m. sug gesties van het zittend bestuur t.a.v. de onderlinge competitie. Voorts staan en kele bestuursmutaties op het program- Voorlopig is bekend, dat „Danil Noteë- boom" één tiental zal inzetten in de com petitie van de Leidse Schaakbond. Dit team komt uit in de le klasse, daar in het vorig seizoen promotie werd be reikt. Het medespelen van een tweede team is nog dubieus, daar dit afhankelijk is van de verwachte ledenaanwas. Van maandag af is er na de vergade ring. weer volop gelegenheid tot „vrij" schaken. Op 1 november vangen dan weer de on derlinge competities aan. Collecte D.E.L. Vrijdag en zaterdag as. wordt de jaar lijkse huis-aan-<huis collecte gehouden in onze gemeente, voor het t.to.c. bestrij- dingsfonds D.E.L. Gegund Het maken van bouwwerken voor een zuiveringsinstallatie voor rioolwater met bijbehorende en bijkomende werken te Noordwijflc, is door B. en W. gegund aan de laagste inschrijfster, de fa. H. Dun ning en Zn., te Groningen, voor de sam- ma van f 1.789.000. Noordwijk o. Zee De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor direct EEN BEZORGER Koudekerk aan den Rijn Elektrisch gemaal vervangt molen Onder grote belangstelling van de zij de van de ingelanden werd gistermor gen het nieuwe gemaal voor de Lage- waardse- en Brumesepolder in gebruik genomen. Dit gemaal vervangt de oude Amerikaanse molen, die op de foto nog In september 1961 werd in een ver gadering van ingelanden van de polders het besluit genomen de Amerikaanse molen te vervangen door elktrische be maling en hiervoor werd een bedrag van f 20.000 uitgetrokken. Thans is aan dit besluit uitvoering gegeven en hier mede is afgestapt van de van wind af hankelijke wijze van bemaling. In het landschapsbeeld geeft het verdwijnen NOORDWIJK Naar een afdeling Bollenstreek van de Volleybalhond In café-restaurant „Flora" te Noordwijk-Binnen hield de Volleybalconunissic voor Noordwijk en Omstreken haar jaarlijkse bijeenkomst ter bespreking van de com petitie voor het nieuwe seizoen. Eén van de belangrijkste agendapunten vormde ongetwijfeld het voorstel van de commissie te komen tot de oprichting van een af deling Bollenstreek van de Nederlandse Volleybalbond, welk punt door voorzitter B. J. H. Boers na een kort welkoniswoord terstond aan de orde werd gesteld. In zijn inleiding schetste de voorzitter de prettige contacten, die in de afgelopen maanden gelegd zijn tussen het bestuur van het district West II van de NeVoBn en de Noordwijkse commissie, waaruit zich gunstige voorwaarden tot aansluiting in NeVoBo-verband hebben ontwikkeld Zo zal de zogenaamde „wilde" competitie van Noordwijk en omstreken opgaan in de afdeling Bollenstreek NeVoBo i.o. met de mogelijkheid de huidige organisatie voorlopig te handhaven. Dit houdt onder meer in het mede-pro fiteren van scheidsrechters-, spelleiders- en trainingscursussen, selectiemogelijk- Vandaag is het echtpaar De Vries-Van Marsbergen de bruidsdagen ingegaan: het is op 3 oktober vijftig jaar geleden dat de thans 76-jarige heer KI. de Vries in het huwelijk trad met mej. C. van Marsbergen, thans 72 jaar. Het echtpaar kwam al spoedig van de Haarlemmer meer naar Lisse. waar het 22 jaar in de Meer- en Houtstraat en tien jaar in de Narcissenstraat woonde. Nu zitten de heer en mevrouw De Vries alweer vijf Jaar op Broekweg 59. De bruidegom werkte jarenlang in het bollenbedrijf van de gebrs. Segers, daarna geruime tijd bij de Kalkzand steenfabriek. Hij is al jarenlang invali de. maar de bruid is nog flink ter been. Het echtpaar kreeg vijftien kinderen, van wie er nog twaalf in leven zijn. Eén zoon overleed in een concentratiekamp in Indië en een andere werd door de ontploffing van een bom aan beide ogen blind. Vrijdag 5 oktober wordt het gouden feest met kinderen cn (dertig) kleinkin deren in gebouw „Salvatori" gevierd. Van 3 tot 5 uur kan men het bruidspaar feliciteren. heden voor spelers, het opvoeren van het spelpeil cn de mogelijkheid het vollev- balspel in de Bollenstreek tot grotere ontwikkeling te brengen. Daar de NeVo Bo bovendien bereid is de overgang naar de NeVoBo ook financiëel voorlopig te vergemaKkelijken. was er'naar het oor deel van de commissie geen enkele re den meer de beoogde aansluiting langer uit te stellen. Op het voorstel van de voorzitter de eventuele oprichting van een afdeling Bollenstreek van de NeVoBo goed t« keuren, ontspon zich een levendige discussie, die ten slotte leidde tot het unanieme besluit de traditionele volleybalcompetitie voor Noordwijk Omstreken met ingang van het seiz 1962/1961 voort te zetten in NeVoBo-i band en wel in de vorm van een afdeling Bollenstreek in oprichting. Eén en ander was voor de afgevaar digde van dc Noordwijkse Volleybalclub, de heer P. Bulthuis, aanleiding de volley balcommissie. bestaande uit de heren, B. J. H. Boers. mr. G. A. J. Heling en H. I J. Wamelink. te complimenteren voor de wijze, waarop zij in een reeks van negen jaren de volleybalcompetitie voor Noord wijk en Omstreken hebben geleid, waa bij hij de hoop uitsprak, dat deze hen ook in NeVoBo-verband hun werk zullen voortzetten. Uitbreiding bestuur Nadat de zittende commissie-leden bil acclamatie waren herbenoemd, merkte de heer Boers op. dat de oprichting de afdeling vele nieuwe werkzaamheden met zich brengt, waarom uitbreiding het bestuur in de nabije toekomst nood zakelijk zal zijn. Een onvermijdelijke consequentie is onder meer het propage ren van het volleybalspel in die gemeen ten van de streek, waarin deze sport niet of nauwelijks tot ontplooiing is ge komen Mede gezien ae noodzakelijkheid var vertegenwoordiging in diverse commis sies verzocht dc voorzitter de vergade ring, op korte termijn naar daarvoor ge schikte kandidaten uit te zien. Dc h erna volgende bespreking ter aanzien van de nieuwe competitie had een vlot verloop Gestart zal worden met tien heren- en acht damesteams. Dc onmerkingen tijdens de rondvraag hadden tot gevolg, dat werd besloten het seizoen 1962'1963 over een langere perio de uit to strekken, het onderling contact tussen de verenigingen te verstevigen indien daarvoor de nodige belangstelling mocht bestaan, na de competitie toernooi te houden. Ill rm. VISSERIJGOLFJES DE bioloog dr. R. Boddeke uit IJmulden heeft de resultaten gepubliceerd van drie jaren garnalenonderzoek. De situatie, waarin de garnalenvisserij zich drie jaar geleden bevond en ook nu nog bevindt, geeft zeker aanleiding tot een diep gaand onderzoek, meent dr. Boddeke. De bevissing van de garnalenstand is de laat ste lien jaar sterk toegenomen, schrijft hU in „Visserijnieuws". Dit blijkt uit de toeneming van het gemiddelde vermogen van de motoren van garnalenschepen. In 1951 was dit 45 pk, in 1960 80 pk, in 1961 86 pk. Het aantal schepen is regelmatig toegenomen en nu 385. De grote moderne kotters kunnen ook bü slecht weer buiten vissen. Een andere belangrijke factor in de toenemende bevissfng van de garnaal is de volledige vervanging van de trawl door de boomkor, een voor garnalen be slist effectiever werktuig. Dit alles heeft echter niet geleid tot noemenswaard grotere vangsten. Het bio logisch onderzoek is er van 'het begin af op gericht geweest wegen te vinden waarlangs de vangst van'consumptiegar nalen zou kunnen worden vergroot. De gedachten gaan hierbij in de eerste plaats uit, zegt dr. Boddeke, naar de onder maatse of pufgarnalen die naast de con- sumptiegarnalen in grote hoeveelheden worden gevangen. Gemiddeld is, in ge wicht uitgedrukt, ongeveer 63 percent de garnalen, die worden gevangen, bndermaats, een hoeveelheid van onge veer 8 miljoen kilo per jaar. Beter is eöhter rekening te houden met het klei nere formaat van de pufgarnalen. Er gaan, over een geheel jaar gerekend 3.2 maal zoveel pufgarnalen in een kilo als consumptiegarnalen. Dit betekent dat 84 percent van alle gevangen garnalen onder de maat is (kleiner dan 55 millimeter). Het aandeel van de pufgarnalen in de totale geldelijke opbrengst is echter zeer gering, 4.9 pet in 1960. 4,8 pet in 1961. De onderzoekingen hebben er toe ge leid, dat dr. Boddeke nu met zekerheid kan zeggen dat alle garnalen, die onder maats worden gevangen, tot consumptie garnaal zouden zijn uitgegroeid als ze waren blij-ven leven, terwijl men vrog- ger aannam dat de meerderheid uit man netjes bestond die men toch rustig koD wegvangen. Hierdoor is het probleem van de pufgarnalen in een totaal ander daglicht geplaatst. Doch dit is volgens de heer Boddeke nog slechts een onderdeel van het totale probleem Op zee De SCH 242 Huibertje heeft, nadat het weer was opgeknapt, twee trekken met een nieuw soort net gedaan. De eerste trek leverde een box levende makreel op, terwijl er toch op de echometer niets te zien was geweest. De tweede trek viel wat tegen, en toen had de echometer wel hoop gegeven. Al tijdens het halen moest men echter constateren dat het achter stuk van het net was verdwenen. De des kundige op de Huibertje vermoedde, dat het net was vastgelopen. De SCH 42 Nelly meldde een vangst van een goede last haring uit de eerste trek. De SCH 135 Cornelia Maria verspeelde een grote trek haring doordat het net scheurde. Zestig kantjes kon men nog redden, 's Middags werd er over het algemeen maar weinig gevangen. De VL 16 Voorloper had nog geen kistje vol. De volgende morgen waren er echter schepen die trekjes de den van 20 tot 60 kantjes haring. De vooruitzichten waren toen goed. De ha ringvangsten van de Katwijkse loggers zagen er als volgt uit: KW 147. 5 kantjes, KW 41. 2 kantjes. KW 40. 2 kantjes. KW 163. 1 kantje. KW 175. 20 kantjes. KW 22, 25 kantjes. KW 37. 40 kantjes. KW 130. 80 kantjes. Gemiddeld Schcveningen 15, Katwijk 16, Vlaardingen 11. Mosselen In Zeeland zijn de mosselzaadbanken nu opengesteld voor de visserij op mos selzaad. De gehele Zeeuwse mosselkwe- kersvloot was geconcentreerd op de plaatsen waar men zaad verwacht aan te treffen. Wat er was De aanvoer in IJmuiden 4108 kisten, waarvan 420 schelvis. 210 wijting. 60 gul en kabeljauw, 1570 haring. 850 makreel. 550 schol, 8 tarbot. 180 varia. 720 stuks kabeljauw. 13.000 kilo tong. De aar werd verzorgd door 35 schepen. van de Amerikaanse molen een leegte, want van welke zijde men de polder benaderde, steeds torende de molen hoog boven het landsohap uit. In 1929 werd de molen gebouwd, ter vervanging van de vroegere wip-watermolen 'die werd ontluisterd doordat de bovenkap en de wieken verdwenen, terwijl later de romp van de molen uitbrandde). De bouwprijs van de Amerikaanse molen was indertijd f 24.000. Thans, na onge veer 33 jaar lang de polders droog te hebben gehouden, is de molen vervan gen door een elektromotor. Van de oude molen zijn de vijzel en de tandwielen behouden gebleven en deze zijn aan gesloten op een 30 PK 4-trapsmotor met snaaraandrijving. De motor, een EMS van de motorenfabriek Dordrecht, werd geplaatst door de firma Verdriest te Gouda, terwijl de elektrische installatie werd aangelegd door de firma Groenen dijk, eveneens uit Gouda. Het slopen van de molen werd verricht door de heer Dukker uit Gouda. Het nieuwe gemaal heeft een water- verplaatsing van 40 m3 per minuut en deze capaciteit kon bij de oude molen alleen worden bereikt bij windkrach 8 k 9. Nadat de voorzitter van het polder bestuur, de heer M. Maat, gisteren een korte toelichting had gegeven, stelde hij de motor in werking. Reeds direct konden de aanwezigen zich ervan over tuigen, dat op snelle wijze de topcapaci teit wordt bereikt. Burgerlijke Stand Ondertrouwd. Julius Hofman. 30 j te Lienden en Nicolina Voorma, 26 j. Overleden: Pieter van Buijtcne. 80 i. weduwnaar v Jacoba Christina v Wijk LEMUIDEK FILMS IN NUTSGEBOUW Woensdagmiddag werd door het Roode Kruis de kinderfilm „De mislukte dief stal" gedraaid in liet Nutsgebouw. Dat de rolprent in de smaak viel, was we te menken aan het applaus van de ruin 150 kinderen. Avonds vertoonde het Rooide Krui: ■twee films: „Met de Welfare op' stap' .Levensmelodie". In de eerste werd Bet werk Van de'Welfare, die zich richt op de ontspanningsmogelijkheden voor langdurige zieken, uitengezét. In de twee. de film speelden Tyronne Power en Kim Novak mee; men genoot van het spel de muziek. In de pauze werd een verloting ge houden, waarvoor prijzen door het Ne derlandse bedrijfsleven beschikbaar wa ren gesteld. De opbrengst was 77. De heer K. W van de Hout uit Den Haag had dc lending van de avond. HAZERSWOVDE Kleuterschool aan Het ligt in de bedoeling, dat rond de jaarwisseling het wetsontwerp voor de algemene premiespaarregeling bij Tweede Kamer zal worden ingediend, deelt minister-president De Quay als r nister van algemene zaken mee in de toelichting op zijn begrooting voor 1963. HU vermeldt daarin voorts, dat de stij ging van het aantal jeugdspaarders zich vier jaar na de inwerkingtreding van de Jeugdspaarwet nog steeds voortzet. In juni jL waren er 435.000 spaarders, die voor een totaal spaartegoed van 185 miljoen zorgden. Ook het aantal deel nemers aan de premiespaarregeling ii verder toegenomen. Van de gemeenten heeft 87 pet. een spaarregeling ingevoerd. de Rijndijk Nadat in december 1961 de Vereniging voor Christelijk KleuterondcrwUs Koudekerk aan den RUn-Hazerswoude (Ryndijk) in Koudekerk een nieuwe kleuterschool in gebruik had genomen, wordt thans voor deze vereniging een kleuterschool gebouwd in het uitbrei dingsplan Rhijnenburch te Hazcrswoude (Rijndijk). Gezien de snelle groei het aantal leerlingen, veroorzaakt door de snelle groei van Rhijnenburch. is d< bestaande school reeds te klein. Boven dien is er het grote bezwaar, dat steeds op weg naar en van de school de drukke RijndUk moet worden gekruist, met alle risico's daaraan verbonden. De school, die thans in aanbouw is, is een semi permanent gebouw, gefundeerd op beton. De school komt op het terrein van de heer A. Kastelijn en wordt met een brug verbonden met de Rhijnenburgerlaan. Zü zal bestaan uit twee leslokalen, een kamer voor het hoofd en de benodigde bergruimten en zü' zal centraal worden verwarmd. Het schoolbestuur hoopt per 1 november a.s. met het onderwijs te kunnen beginnen cn het heeft laatst genoemde datum als hoofd benoemd me juffrouw N. den Duik. thans als zodanig werkzaam te Denekamp. Aanmelding van leerlingen kan. liefst zo spoedig mogelük. reeds plaats hebben bij het hoofd van de kleuterschool te Koude kerk aan den Rijn, mej. Oud water. Haser si rondo. Rij it dijk Aanrijding Op de Rijndijk, ongeveer ter hoogte van zand- en grinthandel Van der Ploeg had een botsing plaats tussen twee per sonenauto's. Beide auto'6 kwamen uit dc richting Alphen aan den Rijn. Toen de voorste, bestuurd door de heer J. te te Soest moest inhouden in verband met tegenliggers, (er stond een auto op de weg geparkeerd) trachtte de andere be stuurder. de heer J. W S (wonend te Oegstgeest) eveneens tydig zijn wagen tot stilstand te brengen Dit gelukte niet en hü raakte de achterzijde van de hem rijdende auto Laatstgenoemde gen werd hierbü beschadigd. ALPHEN AAN DEN RIJN Paardenmarkt zonder een enkel paard De paardenmarkt bood gisteren het beeld van de laatste Jaren, dat wil zeg gen: er was geen aanvoer. Men had er ook niet op gerekend, want er was geen lijn gespannen. Dank zy het feit, dat het weer vrij ,-unstig was, hadden de kramers in de Oranjestraat niet over belangstelling te klagen. Op sommige tijden kon men in derdaad wel over de hoofden lopen. De traditie wil dat men zich op de paar denmarktdag van een voorraad kamer planten voorziet En verder zoekt men gezelligheid en die was volop te vinden in de Oranje straat hoewel de echte standwerkers, met het wegblijven der paarden, zich ook steeds minder laten zrien. Weer clubhuiswerk Het clubhuiswerk van de sectie bij zonder jeugdwerk van de Alpheuse Her vormde Jeugdraad bestaat vijftien jaar. Aan het einde van deze maand zal het zestiende seizoen worden ingeluid. Tal van jongeren, in de leeftijd van 920 jaar, zullen dan weer acht maanden in Naby ruimte vinden. Er worden zes handenarbeidclubs gevormd: met meis jes van 912 jaar op maandagavond cn woensdagmiddag, met jongens van de zelfde leeftüd op dinsdagavond, met jongens van 12—15 jaar op woensdag en vry dagavond op vrijdag een spe c-ale radio-hobbyclub en met meisjes van 1215 jaar op donderdagavond. De jeugd van 14 jaar en ouder krygt gelegenheid in te stuiven op zaterdag avond. Eenmal per maand op woens dag kan men volksdansen. Verder vermeldt het programma lekespel op woensdag en volleybal en cabaret/toneel op vrijdagavond. Er zullen circa vyftig dames en heren voor de leiding van deze activiteiten belangeloos bezig zijn. Zaterdag 29 september zal de instuif- jcugd het nieuwe seizoen beginnen. Ver toond wordt de film „Opsporing ver zocht Nood in Perzlë In de Alphense gereformeerde kerken wend zondag een collecte voor de nood in Perzië gehouden. De twee kerken van Alphen iMaranatha cn Salvatori) brachten een bedrag byeen van 2540.60: Alphen a. d. Ryn-Noord haalde ruim 1060. Daar landelijk op ruim een half miljoen wordt gerekend, bracht Alphen - d. Rijn ruimschoots zyn deel op. WOJRRJ^GGE Rode Kruisfllm Op zaterdag 21 september organiseert het Rode Kruis een filmvoorstelling in Het oude Raedthuys. Naast een aantrek- kelyk voorprogramma wordt vertoond d« speelfilm: Levensmelodie. Aanvang 8 r toegang 14 jaar. m"J-' jeugdvoorstelling. KATWIJK AAN ZEE Geref. jeugdappel Gisteravond werd in de Gereformeerde kerk ter inleiding van het jeugdwerk een appel gehouden. De voorzitter van de ring-kring, de heer J. C. Veefkind, heette allen hartelijk welkom, in het bUzonder Toornvliet en de heer Jules de Cortc. Spreker was verheugd over dc goede opkomst cn sprak er zün erkente- lükheid over uit, dat ook vele ouders belangstelling tonen voor het jeugdwerk. In verenigingsverband willen wij ons in zetten om persoonlük Gods woord te on derzoeken. Spreker hoopte, dat dit jeugd- appel een stimulans zal zijn om zich met hart en ziel hiervoor in te zetten. Na samenzang en declamatie (door de heer P. C. v. d. Bos) las ds. G. Toorn vliet enkele verzen uit Deuteronomium. Wij zijn bU elkaar gekomen op deze startavond van het jeugdwerk en willen daarna alles bU het oude laten en ge- i doorgaan. Wy moeten echter in de startblokken en dan als een pyl weg." aldus spreker. Hij memoreerde, dat Wil- Rooelofs als kind niet kon lopen en later door grote inspanning haar einddoel op de Olympische spelen wist te berei ken. dc gouden plak. ZU heeft God ge beden om weer tc kunnen lopen. Wij moeten de jeugd duidelijk maken wan- het startschot knn vallen. Het eind doel aangeven, is echter niet gemakke- lük. WU leven in een moeilükc tijd vol onrust cn moeten in het verenigingsleven trouw zijn en de BUbel onderzoeken," aldus ds. Toornvliet. Verder werkten mee de heer Jac. Plug (orgel) en J. van Duin (trompet). Ds. F. Pylman sprak een slotwoord. Klaverjaswedstrijd In hotel Riche hield de contactcommis sie van „Quick Boys" *n klaverjaswed strijd voor de leden. De uitslag luidt: 1. J. dc Best 6972 punten; 2. H. Koelewijn 6882. 3. W. van Duijvenbode 6847. 4,'H. de Mooi) 6825. 5. Jac. Imthorn 6822, 6. M. der Bent 6798, 7. H. van der Marei 6748. 8. L. Rovers 6672, 9. D. Hus 6642, 10. Jac. van Rijn 6612, 11. J. van Duyven bode 6480 en 12. J. van Schaik. De poe delprijs: L. J. Haasnoot 5130 punten. Op 1 oktober a.s. wordt een klaverjas- edstryd gehouden in hotel Riche ten bate van dc ouden van dagen; aanvang 7-30 uur. Hoog en laag water Vrijdag 21 september hoog water 8.34 en 21.04 uur. laag water 4.06 en 16.25 uur. Advertentie KATWIJK OPGELET! HALLO hier is Japie VRIJDAGMARKT De bekende QUICK BOYS VOETBAL DOEKEN zijn verkrijgbaar bij Japie op de markt tegen de prijs van ƒ2.98. ZIE BORDEN JAPIE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9