Bij R.C.L. -Monster zijn punten eerlijk gedeeld Oegstgeest won verdiend: 0-3 Grote zege van Ornas op Koudekerk: 6-1 G.W.S. verloor met 3-1 van Lisser Boys V. Mourik, v. d. Ende en Kinnigen winnaars Zijn Everton, Wolves en Spurs titelkandidaten? Eerste competitie dag: geen verrassingen T MAANDAG 10 SEPTEMBER 1962 k# fwee spelers staakten vroegtijdig strijd Beide elftallen telden een invaller. De thuisclub voor V. de Maas, die door God' dijn was vervangen en by de gasten ont brak Troost op het appèl. Deze bittere pil werd voor de Westlanders in de van verzoet. De eerste de beste combi natie voor bet doel van de Leiderdorpers al met succes werd bekroond. Rechtsback Teske maakte een fout bU het terugspe len en linksbinnen Oversloot de kippen by om zyn club de leiding te bezorgen (01). De thuisclub was echter allerminst ontmoedigd door dit weinig fortuinlijke begin. Zij forceerden aan de andere kant een corner, die werd afgeslagen. De be zoekers verkregen een overwicht, ma: de Leiderdorpse verdediging stond pal. De gelijkmaker ontstond toen keeper Vis een overtreding beging tegenover V. Luyk. De strafschop werd door Roetveld benut (11). RCL vatte moed, zette het doel van Monster onder druk, maar de score bleef tot aan de rust ongewijzigd Klinkhamer van RCL werd vervangen door v. d. Kolk. Na de thee was de aanval. Bij eer gen de bezoekers door Strom opnieuw Loosduinen weer geklopt De ex-derde klasser Loosdulncn heeft zaterdag zyn tweede wedstryd In de vierde klasse verloren. Ditmaal bleek Oegstgeest de betere ploeg te zyn, zodat de zege verdiend by de gasten kwam. Gedurende de gehele wedstrijd bleek het enthousiasme van Oegstgeest groter j dan dat van de thuisclub, die weliswaar diverse kansen kreeg, doch geen enkele wist te benutten. Na twee wedstrijden heeft Loosduinen nog geen enkel doel punt gemaakt. Het vlotte bij Oegstgeest beter, want na een half uur wist Ver- hoeks de score te openen. Voor rust kwam er in de stand geen verandering, doch halverwege de tweede helft kwam Oegst geest met 02 voor te staan. Dit was een tegenvaller voor Loosduinen. De Loosduinen-spelers hadden geconstateerd, dat de bal tussen doelpaal en hoekvlag r de lijn was geweest en bleven staan De scheidsrechter had dit blijkbaar niet gezien. In ieder geval werd er niet ge 1 floten. Oegstgeest zette door en de mid- lor wist de bal achter doelman Farla plaatsen. Hierna gaf Loosduinen de moed geheel op en tien min. later had Oegstgeest nogmaals succes, zodat de eindstand 0—3 werd. Voetbal Bij junioren Al groot verschil in krachten De regionale jeugdcompetltie van de afdeling Lelden van de KNVB heeft na de eerste wedstrUdzaterdag al direct een groot krachtsverschil laten zien. Zo ble ken de Lugdunum-Junloren heer meester In Roelofarendsveen waar DOSR werkeiyk van het veld werd geveegd (10—0). Ook de Alphcn-jeugd biykt zwak en verloor dan ook met 40 van UVS. Altior (eveneens uit Alphen aan Rijn) kreeg in Noordwük met 52 lesje in voetbal. Het ziet er dus naai dat de Rijnstreek niet te sterk In deze competitie is vertegenwoordigd. Rooden- burg A kreeg thuis een 34 nederlaag te slikken van Rijnsburgse Boys A. Lisse AQuick Boys A moest worden uit gesteld. NoordwUkAltior: 52 Dit was beslist een leuke ontmoeting De eerste helft was een volslagen Noord- wijkse aangelegenheid en de stand liep op tot 30 in het voordeel van de gastheren. Na rust had Altior-de wind in de rug en kreeg wat meer kansen. Beide ploegen maakten toen nog twee doelpunten daarbij bleef het. Het verschil in voetbal was hier zeer groot. DOSR ALugdunum A: 010 De Roelofarendsveense ploeg was hier op een enkele aanval na. voortdurend bezig de veel betere Lugdunum-elf j zijn doelgebied te weren. Dat is niet gelukt. DOSR-doelman Ger Spruit de beste man uit zijn elftal en bleek de enige hindernis voor Lugdunum nog groter cijfers te winnen. Bij de be- I zoekende junioren viel zeer lovend menspel te zien, waarvoor zij de gele genheid wel kregen. Ondanks het verschil in sterkte was het een prettige wedstrijd. Roodenburg ARynsb. Boys A: 34 Ook hier een heel prettige en sportieve wedstrijd. Roodenburg was (met wind- voordeel) voor rust beslist sterker. Na tien minuten was het al 10 door rechts binnen Bob de Roo. Rechtsbuiten Bas Heemskerk en linksbinnen Henk de Mooij maakten echter binnen drie minuten 12, waarop De Roo weer gelijk maakte. Deze (rust-)stand was wel enigszins ge flatteerd voor Rijnsburgse Boys. Na de thee was R B. iets in de meerder heid. Linksbuiten Zwart gaf de thuisclub 'a leiding. Zeven minuten later maakte nksbinnen Gerrit v. Zuylen gelijk (33) vaarna Jack den Heijer (middenvoor R.B.) de zege voor zijn ploeg veilig stelde (43). Het was een snelle wed- itrijd. Alphen AUVSA: 0—4 De Alphen junioren hebben iets kun nen leren van de technische ploeg van UVS. waarvan bovendien de conditie stukken beter bleek. Niettemin was het een leuke wedstrend, die door scheids rechter Shroef uitstekend werd geleid. Bij de rust hadden de gasten al een 20 voorsprong, die na de hervatting gelijk matig werd opgevoerd. Ook hier een groot krachtsverschil. de leiding (12). Het uitvallen i God dijn gaf in het elftal van de thuisclub hele omzetting. Keeper Thelen ging als rechtsbuiten opereren en zijn plaats werd ingenomen door V. d. Wel. Het belette RCL niet om alles op alles te zetten er inderdaad boekten zij succes. De gelijk maker kwam van de voet van Telgen (2— De strijd om het winnende doelpunt bracht veel spanning, maar voor geen der partijen resultaat. SVOW bracht JAC tweede nederlaag toe De ontmoeting SVOW—JAC is vol gens verwachting verlopen: de thuisclub won, hoewel de ploegen elkaar In sterk te niet veel ontliepen. Beide teams zet ten aardige aanvallen in elkaar. SVOW nam na een korte ..uitkijkperiode", het snelle spel van de gasten over. Na een poosje „afkijken" kwamen de spelers goed uit het vet en na tien mi nuten moest JAC-doelman v. d. Zwan de bal al uit zijn net vissen, na een doelpunt van Van Heek. Eerst na 27 minuten bracht linksbuiten van JAC doelman v. d. Lip uit en de stand in evenwicht: 11. Beide aanvalslinies lieten nog goede combinaties zien. maar vóór rust wist men geen van beide doelmannen meer te passeren. Vijf minuten na de hervatting kreeg Van Heek een vrije trap te nemen; met een keurige sliding van Turk werd deze het JAC-doel gewerkt Bij een an dere aanval van SVOW werd de keeper JAC geblesseerd en moest het veld ruimen (letterlijk). If) de 25ste* minuut kwam een voorzet van De Hartog bij Van Heek, die geen moeite had het leer aChter de uitgelo pen doelman te plaatsen: 31. Een heftig tegenoffensief van de Ha genaars leverde geen doelrijpe kansen voor hen op. Een kwartier voor het einde wisten de gasten echter .de stand toch nog te verkleinen, toen de thuis club-verdediging een fout maakte: 32. Ondanks de betere techniek van de Ha genaars, bleef de stand ongewijzigd. Dit was voor een groot deel aan de hard zwoegende SVOW-ere te danken. Dammen. Dinsdag 11 september speelt Jules Leonel Valois Sipith, dam- kampioen van Suriname, een simultaan damwedstrijd tegen journalisten. Dit evenement zal plaatsvinden in Nieuws poort aan de Hofsingel in Den Haag. Tweede zege voor SIZO Zaterdagmiddag moest het Hillegomse Sizo naar het pas uit de Haarlemse af deling gepromoveerde „Jong Hercules" in Beverwijk. Evenals vorige week stak de voorhoede van Slzo nog niet in haar beste vorm. Het is ook meer geluk dan wijsheid dat de Oranjemannen met de schrale winst naar huis terugkeerden. Als Hillegoms doelman Van Haaften niet in vorm was geweest en als de twee schoten van rechtsbinnen Kolk (Jong Hercules) kort na de hervatting niet door het latwerk waren gekeerd. z< uitslag er anders hebben uitgezien. Ook de invaller Meeldijk (voor Plas) kon niet de nodige vaart in de ploeg brengen. Als de Sizo-ploeg echter niet in hetzelfde spelbeeld van Jong Her cules was vervallen met hoge trappen de bal door de lucht jagen dan was de thuisclub nergens gebleven. Er kwam het eerste half uur dan ook geen behoorlijke aanval van Sizo. terwijl de middenvoor van de gastheren al ver scheidene malen tegenover Van Haaften had gestaan. De enige treffer voor de rust kwam dan ook uit het tik-tak-spclletje. dat door Uilenreef was ingezet en door Hoogkamer netjes werd afgerond in de 43ste minuut. Na de rust heeft Jong Her cules nog wel geprobeerd de gelijkmaker te forceren, maar Van Haaften met zijn helpers De Gier en Schotman, hebhen Sizo hiervoor behoed. Zaterdag a.s. zullen de Hillegommers anders moeten voetballen. Dan gaan zij E.T.O. in Hoofddorp. Het vorige jaar tweemaal klop BESUYEN STOPTE WEER PENALTY De gebroeders Paling van Koudekerk hebben zich zaterdagmiddag nieuws gevoetbald. Linksachter Jaap Pa. ling scoorde een doelpunt, maar deed dal in z'n eigen goal: broer Jan (linksbinnen) slaagde er niet In een penalty te benut ten en zo was rechtsbuiten Cees de enige, die zün club aan een doelpunt hield. Dat .as overigens het enige doelpunt Jn vereniging. Het was allemaal in de wedstrijd tegen Ornas. Die wedstrijd was nog maar kele ogenblikken oud. toen middenv< Edelman van Ornas raak schoot. (10) De Koudekerkers hadden met de sterke tegenwind veel moeite de bal in de rich- het Ornas-doel te krijgen er dan ook helemaal niet verwon derlijk, dat Ornas het beste van het spel kreeg. De voorhoede was bijzonder ge vaarlijk na de lange uittrappen van eer voortreffelijke keeper Besuyen. Het sa menspel bij Ornas was de schrik voor dt Koudekerkers, Edelman gaf enkele solo rushes weg. waarvan één (in de 20e min.) het tweede Hoelpunt opleverde. Aan de andere kant miste Hakkebrak een goede kans om een tegenpunt te scoren, door Lisser Boys heeft haar eerste competi tiewedstrijd al dadelijk in winst kunnen omzetten Het slachtoffer van de Lisser ivinningsdrift was GWS, dat hiermee de tweede nederlaag in het jonge seizoen te incasseren kreeg. Toch heeft het nog vrij lang geduurd voor Lisser Boys zeker van de zege. Een strafschop voor GWS in de tweede helft gaf de Lisse- naren echter de nodige prikkeling om tot een overigens verdiende 3—1 overwinning te komen. Lisser Boys startte met wind tegen en liet dadelijk blijken, dat het over een technisch betere ploeg beschikte. Via aardige combinaties werd de ook nu fantastische doelman Gerrit Ter beek op de proef gesteld. Trouwens ook stopper Key stond zijn mannetje, terwijl backs v. d. Heuvel en Eilander hem ;oed assisteerden. Het werk van Terbeek iezorgde de Lissenaren echter vaak grijze haren. GWS, dat beter voor de dag kwam an in het vorige seizoen, had echter nog niet de juiste technische vaardigheid. Er werd teveel door het midden gespeeld met verre trappen, terwijl middenvoor Biesbroek zich teveel liet insluiten. De gebroeders Van 't Wout twee jonge spelers en rechtsachter Wynands had den dan ook niet de minste moeite met de Sikkens-aanval. De rust in deze aantrekkelijke wed strijd ging in met een 10 voorsprong, dankzij een enorm hard schot van links buiten Gijs Hagen, waarop doelman Ter beek niet het juiste antwoord wist. Penalty Na rust hernam Lisser Boys het initia tief, doch het succes kwam aan de an dere zijde, toen rechtsbinnen Van Kes- teren binnen de beruchte lyneïi (na tien minuten) onregelmatig werd geattakeerd. Linksaohter v. d. Heuvel voltrok het elfmeter-vonnis (1—1). Deze prikkeling had Lisser Boys feite lijk nodig. Onmiddellijk trokken de in het wit gestoken Lissenaren fel ten aan val. Het bleef niet zonder resultaat, dankzij linksbinnen Broekhuizen, die op vallend goed werk liet zien. Dezelfde Broekhuizen bracht na een half uur spelen in de tweede helft de stand zelfs op 31. Lisser Boys bleef het initiatief behouden, maar zoals reeds gezegd vorm de doelman Terbeek in benauwde ogen blikken het onoverkomenlyke GWS- struikelblok. alleen voor keeper Besuyen hoog te schieten. De tweede helft telde juist 5 min Schuengel uit een corner direct inschoot en daarmee de stand op 30 bracht. Kou dekerk waarvan de spelers over hel algemeen te klein waren om de kopduels met de Ornas-achterhoede te v raakte wat in de verdrukking. Linksback J. Paling trof, bij een poging wat ruimte te maken, de bal zo ongelukkig, dat deze hard achter keeper Kruit in het net ver dween. Daarmee hielp hij Ornas aan zijn vierde doelpunt. Vijf minuten later werd linksbinnen Paling op een wat hardhan dige manier van de bal gezet, maar zoals reeds vermeld de toegekende pe nalty leverde geen succes op. Besuyen zag kans de bal te stoppen, daarmee zijn prestatie van de vorige week herhalend De Ornasvoorhoede, met de goede lin kervleugel Schuengel-Lagerwey bleef ge vaarlijk Schuengel gaf zijn clubgenoot La- gerwey een goede kans, door over de ach terhoede heen voor te zetten. Het schot Lagerwey werd echter op wonderlij ke wijze via de binnenkant van de paal gekeerd. De toestormende Edelman ronde de aanval af met een doelpunt: zijn derde doelpunt en het vijfde van Ornas. Ornas ging het wat kalmer aan doen. Er werd wat minder secuur gespeeld leidde nog al eens tot verwarring achterhoede. Van een van die verwarrin gen maakte rechtsbuiten C. Paling ge bruik (51). Een kwartier voor het einde werd Lagerwey in het strafschopgebied gehaakt en de scheidsrechter kende een penalty toe. Lagerwey zélf zag de kans schoon en met een zuiver schot bracht hij de eindstand op de borden (61). De laatste vijftien minuten werden ont sierd door een teveel aan vrije schoppen; het tempo zakte en verdere doelpunten bleven uit. Keeper Kruit van Koudekerk verliet even voor het einde het strijdto neel, zijn plaats onder de lat aan een van zijn veldspelers overlatende. WIELRENNEN Rudi Altig won het criterium der azen De Duitser Rudl Altig heeft het te Parys gehouden „criterium der azen" gewonnen ln de nieuwe recordtyd van 1 uur 48 min. 44 sec. over de 100 km. een gemiddelde van 55,180 km per uur. Het oude record stond op naam van de Fransman Jacques Anquetil sinds 1960 met 1.50.16 (gem. 54.414 km per uur). De uitslag van het criterium, dat werd verreden rondom Longchamps, luidt: 1. Rudi Altig (Did.) 101 pt 1.48.44; 2. Jean Stablinksky (Fr.) 59 pt op 12 sec.; 3. Tom Simpson (GB) 39 pt; 4. Rik van Steenbergen (Belg.) 34 pt; 5. J. Groussard (Fr) 16 pt; 6. ex aequo: Dar- rigade (Fr.) en Rik van Looy (Belg.), beiden 2 pt op 1 ronde: 8. Elliott (Ierl.) 9. Anquetil (Fr.); 10. De Roo (Ned.). Eén Koreaanse ploeg naar 01. spelen Het Int. Olympisch Comité heeft te Lausanne bekend gemaakt dat Noord en Zuld-Korea besloten hebben één ploeg naar de komende Olympische spe len af te vaardigen. Deze zal worden sa mengesteld uit de beste sportlieden van beide landen. Handbal. Voor het zaalhandbaltoer- nooi om de Eur.-beker voor landskam pioenen. dat wordt georganiseerd door de Franse handbalfederatic, hebben 21 landen ingeschreven, waarbij Nederland. De nationale kampioen. Operatie '55, komt in de voorronde uit tegen de Zwit serse kampioen. De wedstrijd moet voor 18 november worden gespeeld. Om de Zuidhollandse damtitels Met veel horten stoten begon afge lopen zaterdagmid dag ln Rotterdam de eerste ronde var wedstrijden om persooniyke damti tel van Zuid-Hol land. De spelers vol ongeduld wachten toen wed strydlelder K Haan voor het pro bleem stond het materiaal te halen uit de kast waarvan de sleutel spoorloos Maar tegen half vier kon dan startsein gegeven worden. Er ontstond toen enige verwarring over het speel- tempo. De Hagenaar Kinnegen stelde voor om 25 zetten per uur te spelen inplaats van de gereglementeerde 3 Wordt het Engelse voetbalkampioen schap ditmaal eer onderonsje tusser Everton, Wolver hampton Wanderers en Tottenham Hot spur. die in deze volgorde de rang lijst van de eerste divisie aanvoeren Het ls deze vraag, die de Engelse voetbalsupporters zich stellen, nadat het drietal zaterdag wederom de volle winst behaalde en in hun wedstryden bljjk gaven fel belust op de punten te zijn. Everton, met de duurste ploeg van Noord-Engeland. handhaafde zijn lei dende positie met een punt voorsprong op Wolverhampton door een zwaar be vochten zege op Leicester City (3—2). terwijl de Wolves en de Spurs beide niet 12 zegevierden in uitwedstrijden, resp. over Sheffield United en Black pool. Teleurstellingen kregen vooral Man chester City. het zo voortreffelijk ge starte Aston Villa en Fulham te verwer ken. Fulham trof bij West Bromwich Albion de voormalige Engelse interna tional Derek Kevan in een produktieve bui. Met vier doelpunten had Kevan een groot aandeel in de 6—1 overwinning van de Albion. Tot dezelfde score kwam West Ham United bij Manchester City: 16. In deze wedstrijd werd de ver maarde Duitse doelman van Manchester City, Bert Trautmann, van het veld ge stuurd, nadat hij naar het inzicht de scheidsrechter te ver was gegaan in zijn argumentatie, waarmee hij zyn pro test tegen het vyfde doelpunt van West Ham kracht byzette. Volgens Trautmann was dit in buitenspelpositie gescoord. Aston Villa verloor met 4—1 bij Black burn Rovers. Ook Birminghams voorhoe de was op sohot: vijf doelpunten tegen Burnley (5—1), het vorige jaar runncr- up in de stryd om het kampioenschap, dat Ipswich Town veroverde. De kam pioenen wonnen zaterdag met 31 bij Bolton Wanderers en behaalden daarmee de eerste winstpunten van dit seizoen in een uitwedstrijd. Blrminghar Leices 1-C, Manche Nottingham ial—Sheffield 1 —Ipswich T. 1—3. Eve 1—2. —Liverpool 3—1. Shefi mpton W. 1—2. 0 1 20— 8 1 2 15— 9 1 2 13—12 Derby C Prestor Chelsea nderland >rwlch City ChelseaSunder mpton—Charlton A 1—0 Walsall—Grims- 7 5 0 2 10— 8 4 12 9—7 9 In een aantrekkelijke polowedstrijd van De Zijl tegen Schwimmverein Friedberg uit Essen (Did), dat enkele klassen lager gewaardeerd werd dan de thuisclug, scoort Hans v.d. Moolen (met witte cap) het eerste doelpunt voor De Zijl. De 40-jarige vereni ging won de wedstrijd met 6-4 Foto N. v. d. Horst) Afdeling Leiden van de KNVB Er hebben zich op de eerste competitiedag in de afdeling geen verras singen voorgedaan. „Leiden" heeft direct laten zien dat het maar één jaar in de afdeling wil blijven, en won met 3-0 van Kagia (met 9 man). V-WS bracht het tot een gelijkspel in Hazerswoude. Bij deze wedstrijd brak mid denvoor Sjardin zijn been. Hopelijk is dat geen al te zware handicap voor de VWS-ers. Sleutels heeft met 2-0 de eer aan Alphen gelaten, dat te ken nen heeft gegeven in deze compositie 'n hartig woordje te zuulen meespre ken. Woubrugge heeft de nieuwe competitie met een 2-1 overwinning op Alphia ingezet. Ook TAVV heeft een overwinning behaald en kwam met 01 uit Noordwijkerhout thuis. Dit was echter niet overtuigend. Zo te zien zijn er nog geen grote krachtsverschuivingen te bespeuren. VVSB-TAVV :0-l In deze eerste competitiewedstrijd heeft TAVV een benauwde zege op de Noord- wykerhouters behaald. Na vyf minuten spelen in de tweede helft scoorde H. Kol van TAW uit een voorzet van rechts, net buiten bereik van doelman Franken in de linker hoek. Voor de thee waren de ploegen, die nog wel even moesten wennen, tegen elkaar opgewassen Na de tegenslag het doelpunt kwam de thuisclub steviger opzetten, doch de Ter Aarse verdediging met doelman v. d. Zwam kon onheil voorkomen. Juist begon de sfeer enigs zins te verslechteren, toen het eindsig- naai van de goed leidende scheidsrechter die nogal eens een waarschuwing had moeten uitdelen weerklonk. Woubrugge-Alphia: 2-1 Ondanks een groot veldoverwicht de thuisclub is er voor deze slechts kleine overwinning uit de bus gekomen. De Alphense verdediging had het nogal eens te kwaad, terwijl de voorhoede be slist stootkracht tekort kwam. Ook by d» thuisclub liep nog niet alles gesmeerd. De eerste aanval van Woubrugge al direct raak: B. de Wit tipte het leder >ver de vingers van keeper Noor- lander. Uittenboogaard strafte 15 minuten later een fout van de Woubrugge-defen- sie af: 11. Nog geen vyf minuten hierna bracht P. Geerlof, na een solo- doorbraak, de stand op 2—1. De tweed* helft leverde geen punten meer op, hoe wel de kansen talrijk waren. De wed strijd was wel aantrekkeüg doch i melig Hazersiv. B.-VWS: 1-1 Het heeft in deze wedstrijd niet spanning ontbroken. De wind heeft i: Katwijk is op t goede pad: S.H.S. met 4—0 genomen De in nieuwe shirts gestoken Katwijk-spelers hebben zaterdag de tweede zege in successie op een Haagse tegenstander behaald. Ditmaal moest, het doorgaans niet te onderschatten, Scheveningen Holland-Sport met een stevige nederlaag de hofstad opzoeken. De 4-0 overwinning heeft de thuis club door het grote enthousiasme behaald. Het is een extra aansporing de kritieke situatie van vorig jaar (bijna degradatie) goed in gedachten te houden. Herhaling, blijkt wel, hoeft niet voor te komen. De thuisclub trok direct al ten aanval. Na tien minuten kreeg Katwijk schop te nemen (wegensfree-kick), v uit linksbuiten Koning de openingstref fer maakte. Een minuut later was het al 20 toen Verdoes hard inschoot en ning de bal, die hem door doelman De Graaf voor de voeten werd geslagen, in het touwwerk knalde. Kennelijk gealarmeerd, kwam SHS fel opzetten. In de 26ste minuut by een aanval van Katwyk, bracht midden voor A. van Duijvenbode de stand op 30, na een goede rush door de vyan- dclijke defensie. Tweede penalty •l een frisse rugwlnd trachtten de bezoekers na de rust de bakens te ver zetten. e kwamen wel tot gevaarlijke aanvallen, doch het beslissende schot ontbrak. Bovendien stak de Katwykse verdediging in goede vorm. Nogmaals werd SHS-doelman Graaf die overigens zeer goed werk heeft laten zien gepasseerd. In de 55ste minuut bracht linksback (SHS) de Katwijkse middenvoor ten val, waarvoor weer een vrije schop werd toegekend. Linkshalf Th. v. Rooijen miste deze niet en het was A—O. De laatste tien minuten trok Katwijk zich in de verdediging terug en conso lideerde de ruime (en verdiende) voor sprong. Door een zekere schotloosheid de gasten kwam er geen verande ring meer in de stand tot aan het eind signaal van de goed leidende arbiter Tuinenburg. verdeling van de krachten parten ge speeld; wisselend hadden beide ploegen dus het overwicht. Vooral de aanvallen van VWS waren nogal gevaarlyk. In de 40ste minuut viel het eerste doelpunt (voor de thuisclub): H. Struikelenburg passeerde de Leidse keeper onhoubaar. De Boys kregen nog enkele zeer mooie kansen, doch wisten niet meer het doel te treffen. Na rust kwam VWS (met de wind de rug) op de gastherenhelft. Na vyf minuten scoorde J. Duivenstein de ge lijkmaker achter doelman Van Oeveren De Boys-voorhoede bleef onsamenhan gend spelen en leverde voor de VWS- defensie geen gevaar op. Vijf minutn voor het einde kwam middenvoor Sjardijn (VWS) met doel man Van Oeveren in botsing. Dit kwam ongelukkig aan, dat Sjardijn zyn been brak en naar het ziekenhuis moest den gebracht. Het was een felle en forse wedstrijd, doch niet onaardig om naar te Alphen-SIeutels: 2-0 De combinatie in Alphens' voorhoede in middenvoor Van Harskamp en rechtsbinnen Van Soest, heeft het zater dag uitstekend gedaan. Goed aangeven van de laatste werd tweemaal met een doelpunt van de eerste afgerond. Beide doelpunten vielen in de eerste helft. Voor de rust lag het tempo vry hoog, daarna zakte het af. In de laatste 20 mi nuten van de wedstrijd was Alphen op permachtig. Dankzy de uitstekend spe lende stopperspil van Sleutels en de doelman, bleef echter de stand op 20 gehandhaafd. Bij Alphen speelde ook linkshalf Hoogeveen een goede partij. De Alphenaren bezoeken de training re gelmatiger dan vorig seizoen, en dat zegt heleboel. We kunnen er dus iets goeds ten. Na vele discussies besliste de wed strijdleider tot een speel tempo van 60 zetten voor de eerste twee uur. Daarna keerde de rust terug en konden de spelers zich in hun spel gaan verdiepen. De uitslagen waren: A. M. J. den Ouden—C. Zijlstra 1—1, Oh. A. Mulder —Th. Zwetsloot uitgest., F. M. v. d, Ende—J v. d. Doe 2—0. H. F. J. Kin negen—F. B. van Vloten 2—0, H. M. van MourikJ. Bastemeyer 20, F. GordijnJ. J. de Vries 1—1, Th. van Prooyen—P. J. Hillebrand uitgest Jeugdkampioenschap: C. L. Bakker G P. v. d. Wouden 11, E. StamE. N. Everscn 11. L. L. BormanJ. Vrolijk 20, G. MeyerJ. de Graaf 20, T. v, d. StarJ. C. Weerheym 11. De eerste beslissing viel tussen Van Mourik en Bastemeyer. Laaastgenoemde ingevallen voor Terlouw werd door Van Mourik abtent gemaakt op de ondeugdelijkheid van zijn lokzet. Fraai Van Mourik een sdhyf en daarna de party. Een uitstekend begin maakte de nieu we kampioen van het Haagse District, F. N. v, d. Ende uit 's-Gra/venzande. Zyn geroutineerde tegenstander Van der Doe kwam langzaam maar zeker in het na deel. Van der Epde won bekwaam. Gordyn had van meet af het initia tief. De Vries vocht de gehele party hardnekkig om aan beslissend nadeel te ontkomen en sleepte een punt uit het De stand luidt nu: Van der Ende ('s-Gravenzande), Kinnegen (Den Haaig) Van Mourik (Niewland) allen 2 pt; Gordijn (Den Haag). Den Ouden (Gou da), De Vries (R'dam) en Zyletra (Al phen a. d. Ryn) allen 1 pt; Bastemeyer Pernis), Van der Doe (Dordrecht) en Jan Vloten (Dordrecht) allen 0 pt. By de jeugd was het de Haagse kam pioen Weerheijm wie wel wat al te vroeg gaf. Hij miste hierdoor een reële kans om te winnen. De stand luidt hier: Borman (R'dam), Meyer (Pernis) elk 2 pt; Bakker (Al- blasserdam). Eversen (Gorinchem), Stam (Sliedrecht), Van der Wouden Gouda). Weerheym en Van der Star beiden Den Haag) allen 1 pt; De Graaf Den Haag) en Vrolyk (Alphen a. d. Ryn) elk 0 pt. SCHAKEN Wijziging structuur kandidatentoernooi De structuur van het kandidatentoer nooi schaken ls gewyzlgd. Kwamen de acht laatste deelnemers voorheen in een viertal partyen tegen elkaar uit om tot de uiteindelijke uitdager van de wereld kampioen te komen, dc laatste vergade ring van de FIDE heeft het besluit ge- het toernooi In drie fasen te la ten verlopen. De eerste fase is om de acht kandi daten in vier poules te verdelen met in iedere poule tien partyen. Er biyven winnaars over. die na enkele maanden rust weer twee aan twee te gen elkaar uitkomen, waarbij wederom tien partijen worden gespeeld. Er bly- dan twee winnaars over, die in de finale twaalf partijen tegen elkaar spe len. in verwachten. Leid en-K a f( in: 3-0 Neen. „Lelden" gaat er beslist geen potje van maken In een prettige en sportieve party heeft de thuisclub de overwinning behaald op een gekortwiekt Kagia. dat met twee spelers te weinig speelde voor rust en er daarna nóg tien had. Voor de pauze maakte Jongeleen 1—0 eerste minuut) en v .d. Kraan 2—0, kort 'oor de thee. Twintig minuten na de hervatting bracht rechtsbuiten De Boer de stand op 30. Leiden stak wel met hoofd en schouders boven Kagia uit, waar het nog behoorlijk aan techniek ont breekt. De ex-KNVB'ers lieten, vooral na rust, aardige combinaties zien. Om de nat. clubdamtitel CFS gelijk met DCIJ Door de benauwde 11-9 overwinning damclub Hulssen. heeft Gcz. Samen zijn uit Amsterdam zich zaterdag ln Huls- Uk met het IJmuidensc D.C.IJ. ge Een overwinning, die onverwachts daar twee gewonnen partijen voor Huissen niet meer dan remise oplever den G S. en D.C.IJ. hebben nu ieder 12 punten. De laatste ronde wordt zaterdag In Utrecht gespeeld waarin beide clubs ei ontmoeten. Van voetbaltoernooi Chili NSF-film ging in première Dc filmdienst van de Ned. Sportfede ratie b»-.-ngt in ons land een film uit van de wereldkampioenschappen voet bal 1962 te Chili. In de Rotterdamse Flevozaal beleefde deze rolprent haar première. De voorstellingen zUn in de eerste plaats bestemd voor dc clubs in den lande. Daarom is het te betreuren, dat dc instructieve waarde betrekkeiyk ge ring is De film heeft meer een jour naal karakter met flitsen van dc hoog tepunten uit bepaalde wedstryden. Het tot stand komen van byna alle doelpun ten is goed to volgen. Bob Spaak en de Vlaming Piet Theys zorgen voor een uitstekend commentaar. Vrijdag start de tweede SLL Vrydag 14 en zaterdag 15 september zal de tweede nat. Ncoolerrally der lage landen (S.L.L.) worden gehouden. Deze tydrit over 500 km. gaat dit jaar over de Vcluwe, door Limburg (met de Cauberg». Brabant en de Achterhoek. Vrydagnacht zal jhr. mr. L. H. N F M. Bosch ridder Van Rosenthal, burge meester van Rhenen. dc eerste deelne mers starten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7