KLAVERBLAD KOFFIE Prachtige olie maakte dek spiegelglad het Nieuw-Guinea Martien: kei in zijn vak Perzië krijgt hulp van vele kanten Algerije Soldaat maakte 7 auto's zoek „Wij Komen" brak record WEEK RECLAME CACAO HONING KERSEN op SAP VAN DENGV EEN SERVIES voor THEE, ONTBIJT en DINER 1 NIEUWE LEIDSCHE COURJtVT WOENSDAG S SEPTEMBER 1962 Bergingskarwei achter dijk van Bath (Van onze speciale verslaggever 'ET dek van de Buffel leek wel met boter te zijn ingesmeerd, ipiegelglad was het aan boord van lit sterke bergingsvaartuig van Van Tak, dat in de verraderlijke icht van Bath aan een gigantisch :arwei is begonnen. Terwijl schip schip op de brede Westerschelde lar Antwerpen voer, streek de ;room langs de schoorsteen^ Jiet ikhuis en de laadmasten van het .vier jaar met lading en al aatv^de, [rond gekluisterd zit. Een krachtige 'urkse schip Aydin, dat al meer dan troom, een gevaarlijke stroom. Vordt de scheepvaart daar op dat dj de Zeeuwse water er juist door e aanwezigheid van de ontluisterde 'urk niet dagelijks aan herinnerd? Toch: de tienduizendtonner, die in het icht van Bath tot wrak werd geslagen - en reeds duizenden mensen naar de ïnzame buitendijk heeft gebracht is iet het slachtoffer van de sterke stroom eworden. Een verkeerde manoeuvre op 1 februari 1958 heeft het onheil gebracht, at die reusachtige, uit het water opste-. ende "geel-rode schoorsteen nog altijd ymboliseert. Twee schepen botsten toen p elkaar. Het ene, het Franse passagiers- chip Charles Tellier, kon met zware chade zijn weg vervolgen. Het andere, et Turkse vrachtschip Aydin, kon met loeite uit de drukke vaargeul van de Westerschelde worden getrokken, doch ing bij Bath, waar het aan de grond erd gezet, alsnog ten onder. Uitvoerder Martien Sperling uit Dordt door zijn dertigjarige erva ring als duiker een kei van een berger veegde z'n roetzwarte handen aan z'n overall af, toen we uit een sloep aan boord van de Buffel klommen. Op z'n klompen wiebelend monsterde hij ons even. „Jazeker", klonk zijn heldere stem, „je kan wel niks van de luikhoofden zien, maar de ruimen zitten hardstikke vol Van alles zit er in. Olie. wel vijf tienduizend drums van tweehonderd liter. Tonnenlood. aluminium, stalen pijpen en platen, spoorrails, betonijzer, machine-onderdelen en wat voor zwaar spul al niet. Dan nbg duizenden blikjes bier elf ton in totaal, heb ik me laten vertellen maar daar heb ik nog niks van gezien." Wat uitvoerder Sperling, machinist Van .eeuwen «Maassluis), matroos Warbout Maassluis), kok Salet (Rotterdam) en de uikers Pols 'Maassluis) en Notebaart Vlissingen) al wel hadden gezien, was De eerste vaten waren net naar gehaald. Ze zaten onder de „pok- en waren zwart van het slik, ter- rijl de huid hier en daar gevaarlijk dun as geworden. De meeste vaten, die uit het water wer den opgehaald, bleken dan ook aan alle kanten lek te z|jn. De olie. prachtige, dunne en vooral dure machine-olie. spoot tr aan alle kanten in kleine straaltjes uit. Vaatje voor vaatje moet Tiaar boven worden getrokken. En dan te beden ken dat er zo'n vijftienduizend zijn. Op de achtergrond de Salvor XI. waardoor aan dek een vuile bende was ontstaan. Er moest zaagsel aan te pas komen om de gladheid te bestrijden. Er moest met zelf gesneden stopjes worden gewerkt om de drums niet helemaal te laten leeglopen. „Als dat zo doorgaat, houden *we 't niet," zei Sperling. „Dio vaten kunnen onmogelijk aan dek blijven staan. Er moet een tankscheepje komen, waar we de zaak in leeg kunnen storten. Ook de drums, die op dit moment nog dicht zit ten, lopen gevaar. Als de zon erop gaat schijnen, loop je de kans dat ze open barsten." 't Ging niet vlug, dat vaten hijsen, 't Kon ook moeilijk anders. Duiker Note baart, die in één van de vijf ruimen was afgedaald, moest de drums stuk voor stuk- aan een lijntje binden, dat dan naar boven moest worden getrokken, 't Zelfde lijntje werd trouwens ook voor de ver wijdering van het stophout gebruikt, waarop de vaten nu al vièr-en-een-half „Je moet alles op de tast doen", zei Notebaart. nadat hij in een warreling van luchtbellen naar boven was ge komen en het kijkglas van zijn helm was afgeschroefd „Zodra je kopje onder gaat, kun je niks meer zien. Het water zit namelijk vol met slibdeeltjes overal trouwens in de Zeeuwse stro men waardoor het aardedonker is. Ook aan een lamp heb je niks. In hel der water kun je zo'n ding op grote diepte nog Wel eens gebruiken, maar hier vergeet 't maar". Aan de andere kant van het wrak was de Belgische Salvor XI bezig, een goed uitgerust bergingsvaartuig van de Union de Remorquerage et de Sauvetage. dat door Van den Tak is ingehuurd. Uitvoer der-duiker Anton Delmé uit Antwerpen. J:—;ti z'n loodzware pak eveneens in een was afgedaald, volgde daar een heel andere methode. Een lijntje kwam bij hem niet aan te pas. Met de met dikke handschoenen beschermde han- zonder deze zou hij zich schaaf wond op schaafwond hebben gestoten drukte hij zjjn vaten over de luikrand heen. waarna ze op eigen kracht naar de oppervlakte stegen. Een motorsloep sleep te ze daarna langszij, terwijl een lier voor '~~ian boord hijsen zorgde. Uitvoerder Martien Sperlien boord van de Buffel, die dicht tegen de schoorsteen van de Turk ligt gedrukt. Voor hem de eerste vaten olie, die uit de ruimen werden op- Oevist. rijnsburg Wethouders gekozen Gisteravond vergaderde de gemeente raad van Rjjnsburg voor de eerste maal in nieuwe samenstelling. De heer P. Ravensbergen was wegens ziekte af- rezig. Alle raadsleden legden in handen van burgemeester Koomans de vereiste eden af. In zijn felicitatietoespraak merkte de burgemeester op, dat de nieuwe raad onder meer aandacht zal hebben te be steden aan woningbouw, grenswijziging, nieuwbouw raadhuis, bouw tweede kleu terschool, uitbreiding tuinbouwschool, dorpshuis, carillon, zwembad, rioolzui veringsinstallatie en bouw mulo-school. Tot wethouder werden gekozen de heren K Zandbergen (11 stemmen) en H. de Mooy (9 stemmen). De fractievoorzitters C. van Egmond (AR), W. L. van der Gugten (CHU) en D. v. d. Mey (PvdA) betuigden hun vreugde over deze benoemingen. Alle fractievoorzitters hoopten, dat de heer De Mooy ondanks zijn druk bezet leven •oldoende tijd zal weten te vinden alle beraadslagingen bij te wonen. De heer G. van Delft (AR) (op wie twee stem men waren uitgebracht) riep al zijn frac tiegenoten op tot loyale samenwerking met het nieuwe college van B. en W. De wethouders dankten voor het ver trouwen. Wethouder Zandbergen onder streepte dat het algemeen belang za worden gediend. Hij zei daarbij te be seffen dat de bloementeelt en -handel de kurk is waar Rijitóburg economisch op drijft Wethouder De Mooy zei niet te wil len voorbijgaan aan het feit dat de raad hem niet en bloc heeft gestemd. Hij hoopte in de toekomst het vertrouwen van alle raadsleden te winnen De r.ieuwe wethouder zei zich te hebben gerealiseerd, dat het wethouderschap veel tijd vergt. Hij was zich bewust de verantwoordelijkheid van zijn nieu we taak, en zei op goede gronden tt veronderstellen, dat hij voor de vervul ling van die taak voldoende tijd zal kunnen vrijmaken. Een betere methode? De acht Hollan ders keken misprijzend naar het werk van de veertien Belgen. Ze lachten wat achter in de keel, als de sloep achter een drum werd aangestuurd, die door de sterke stroom naar de vaargeul van de Westerschelde dreigde te worden ge sleurd. En toen het tij verder ploeteren onmogelijk maakte, telden ze zwijgend de buit van die middag. Zij hadden er negentien vaten uitgehaald. Aan boord in de Salvor XI lagen er elf, terwijl in twaalfde juist in de lus van de sloep as gevangen. Hoe lang duurt dat bergingskarwei daar achter de dijk van Bath en op slechts korte afstand van Antwerpen? „Een hele tijd", verklaarde Sperling, „misschien wel jaren. De vaten, die we nu naar boven halen, kunnen nog rede lijk goed worden opgevist, 't Grootste deel van de lading zit echter verstikt in zand en slik en daar moeten we dus eerst de pompen opzetten. Met lucht wer ken. compresseren dus, is uitgesloten. Je gooit je eigen werk weer dicht, want de stroom geeft je geen enkele kans die rommel weg te spuiten". Ook na het bergen van al die vaatjes olie en die honderden tonnen lood, spoor rails en betonijzer is men er niet. Rijks waterstaat heeft de verplichting gesteld, dat Van den Tak niet alleen de lading bergt, maar ook het wrak uit de weg ruimt. Hoe dat gebeuren moet, is nog niet helemaal zeker. Vast staat echter, dat de door zijn eigenaren verlaten Turk niet meer drijvend kan worden gemaakt. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij met dynamiet worden bewerkt, waarna bok ken de stukken zullen lichten en bergen. Duizenden militairen en vrijwilli gers zijn in de verwoeste Perzische dorpen koortsachtig bezig de slacht offers van de aardbeving te begraven De rode leeuw en zon, het Perzische Rode Kruis, spreekt nu officieel van meer dan tienduizend doden. Men vreest dat het juiste aantal nooit bekend zal worden. Nog steeds blijft de regering beducht dat er epidemieën zullen uitbreken, daar er te weinig artsen zijn om de mensen in de afge legen dorpen in te enten. Intussen heeft het burèau voor Int. ontwikkeling in Washington gisteren bekendgemaakt, dat er vanuit de V.S. alleen reeds zoveel voedselover- schotten naar het rampgebied onder weg zijn, dat 100.000 mensen daar zes weken lang van kunnen leven. Premier Alam heeft de Perzische mi nister van gezondheid opgedragen de hulpverlening te coördineren. Het blijkt dat in vele dorpen meer dan de helft van de bevolking is overleden. In het dorpje Aradjin, dat ongeveer 500 oners telde, hebben slechts zes men de aardbeving overleefd, in Isfahan, r 4200 mensen woonden werden 700 sen gespaard. Er moeten alleen daar rog 2000 lijken worden begraven en de militairen en vrijwilligers kunnen het werk onmogelijk aan. Uit vele landen komen aanbiedingen 3eld en specialisten te zenden. De Britse regering heeft een cheque van tiendui- (Vervolg van pagina 1 Ben Bella sprak in het Arabisch vanaf het beroemde balkon van het regerings gebouw aan het Forum. De crisis is voor goed voorbij, zei hij. Wij hébben niet ge wonnen omdat de soldaten van wilaya 4 de stad verlaten, maar omdat het volk zijn wil heeft laten gelden. Terwijl hij sprak nam het politieke bureau opnieuw zijn intrek in het hoofdkwartier in de Joly-villa in Algiers. Er is nog geen re actie ontvangen van de ohefstaf van het Algerijnse leger, kolonel Boumedienne, die herhaaldelijk heeft verklaard dat zijn troepen Algiers zouden binnenrukken. De vredesovereenkomst werd echter met zo veel fanfare afgekondigd, dat hij zijn woorden moeilijk gestand zal kunnen doen. Reeds gistermiddag was Ben Bella plot seling in Algiers opgedoken om samen met de secretaris-generaal van het poli tieke bureau, Mohammed Khider, in de kasbah een persconferentie te houden. Het gebouw werd streng bewaakt door militairen van Yacef Saadi, de medestan der van Ben Bella die het gezag in de kasbah maandag in handen kreeg, toen deze mohammedaanse wijk door mili tairen van wilaya 4 was ontruimd. Overigens werd op de confeerntie met geen woord gesproken over een op han den zijnde overeenkomst, Khider sprak slechts over de crisis die volgens hem niets anders was dan een geovlg van vroegere crises welke steeds door het doen van concessies waren opgelost Dezelfde mensen die voor de vorige crises verantwoordelijk waren en in het bijzonder Ben Khedda (premier van de voorlopige regering) bevonden zich. aldus Khi der. ookn u weer aan de bron van deze ISeutrnnl gebied Opnieuw stond het. politieke bureau bloot aan druk. Ditmaal weigerde het echter te wijken voor „dreigementen en chantage van een handvol officieren", zo zei Khider. De secretaris-generaal maak te voorts békend, dat het politieke bu reau diezelfde avond zou beginnen met uitzendingen via een nieuw radiostation in Algiers. Het oorspronkelijke radio-Al giers was toen nog in handen van de mi litairen van wilaya 4. Pas later op de avond zijn de onderhandelingen begon nen. Volgens de woordvoerder van wi laya 4, kolonel Si Hassah was het ver zoek voor deze besprekingen uitgegaan van het politieke bureau. De wilaya 4 was genegen er mee in te stemmen dat Algiers neutraal gebied wordt, aldus Si Hassan, mits er geen geweld wordt ge- Gevechten Zoals gemeld zijn aan de vooravond van de onderhandelingen in Algerije op versoheiden plaatsen nog gevechten ge leverd, die tientallen doden en gewon den hebben geëist. Felle botsingen had den plaats bij Aumale ten zuidoosten van de hoofdstad, Medea in het zuiden en Orleansville, in het zuidwesten. Hoewel de guerilla's sleohts licht bewapend wa ren boden zij hardnekkige tegenstand te gen de aanzienlijk beter uitgeruste troe- van Ben Bella; Een gebied met een straal van 150 km om Algiers hadden de guerilla's vast in handen. Zij hebben bruggen opgeblazen en bergpassen ge barricadeerd. In Algiers zelf bleef het rustig. De kasbah wordt bewaakt door Berbers uit de Kabylië-bergen. wilaya 3. Gedurende de nacht rolden tientallen in beslag ge nomen vrachtauto's met soldaten van Wilaya 4, ten zuiden van de hoofdstad de opmarcherende Ben~Bella-troe- De 20-jarige dienstplichtige soldaat H. L. uit Rotterdam is door de mare chaussee in de legerplaats 't Harde aan gehouden, omdat hij ervan verdacht wordt dat hij in enkele maanden niet minder dan zeven volkswagens heeft zoekgemaakt. De jongeman maakte een gewoonte van om in onbeheerd staande, liefst nieuwe, volkswagens te stappen en er dan zolang mee rond te rijden tot de benzine op was. De eige naar moest laiter soms weken zoeken voor hij hem terug had. Hij deed dit o.m. in Den Haag, Amsterdam, Rotter dam en Scheveningen. Soms reed hij er mee rond in de leger plaats. Dat heeft hem ten slotte tegen de lamp doen lopen. Men is er intussen in geslaagd alle vermiste auto's o sporen alsmede een autoradio, die hij uit een van de auto's gestolen had. L. had geen rijbewijs, maar veroor zaakte geen ongelukken of beschadi gingen. (Vervolg van pagina 1) Wat verder de Amerikaanse hulp aan Indonesië gedurende de laatste maan den betreft, de regering deelt'nog"mee' dat Amerika de uitvoer van een groot aantal automatische machinepistolen door particuliere handelskanalen naar Indonesië heeft goedgekeurd. Ook zijn omployé's van de Amerikaanse fabriek, die de bij het droppen van parachutis ten gebruikte Hercules-vliegtuigen heeft geleverd, tot op het huidige ogenblik behulpzaam bij het opleiden van Indo nesisch luchtvaartpersoneel. Op zichzelf t een gebruikelijk versohijnsel. maar het feit, dat deze vliegtuigen tegen Ne derland werden ingezet, heeft bij de regering tegen deze situatie ernstige be varen doen rijzen. Hoe ook de rol van de V.S. is ge- eest, de regering vestigt er met na druk de aandacht op, dat de beslissing tot aanvaarding van het akkoord ten slotte bij haarzelf lag en ligt. De Ame rikaanse houding heeft wel invloed ge had, maar is niet de enige factor. Aparte staat? Gunt Indonesië de Papoea's slechts het interne of ook het externe zelf beschikkingsrecht? De regering méént, dat uit de rede, die Soekarno op 17 augustus heeft gehouden, niet zonder r kan worden afgeleid, dat Soe karno de Papoea's niet de vrijheid toekennen om Nieuw-Guinea los te maken van de Republiek. De rege ring zelf legt de in het akkoord op genomen bepalingen aldus uit. dat de Fapoea's 't externe zelfbeschikkings recht toekomt. De regering deelt in het verloop van memorie van antwoord mee. dat de VN. geen dwingende macht hebben tot naleving van de overeenkomst. De vol kerenorganisatie beschikt alleen over de middelen, die het Handvest haar geeft. Overigens meent de regering, dat het minder juist is. thans te discussiëren over de waag, wat te doen staat, wanneer Indonesië één of meer bepalingen van de overeenkomst niet zou nakomen. Mon dient ervan uit te gaan. dat het loyale uitvoering aan het akkoord zal geven. Een zonder meer wegtrekken uit Nw.- Guinea, zoals de KVP-ers Van Rücke- vorsel, Moorman en Weiter blUken voor aan, zou voor de Papoeabevolking nooit betere resultaten hebben kunnen opleveren dan het thans bereikte ak koord, maar zeer waarschijnlijk wel slechtere. Ook het voorleggen van het probleem aan de Veiligheidsraad, zoals andere zijde is gesuggereerd, zou haar mening niet tot betere resul taten hebben geleld. De regering neemt deze gelegenheid te baat om stelling .te nemen tegen de beschuldigingen en kleineringen, die op enkele plaatsen in de pers" zijn gericht tegen de Nederlandse onderhandelaars. De onderhandelaars zijn opgetreden vol gens door do regering vastgestelde richtlijnen. Ook ziet de regering geen aanleiding, te bedanken voor het lid maatschap van de V.N. Wat de staatsrechtelijke aspecten van de overeenkomst betreft, met verschil lende argumenten betoogt de regering, dat het akkoord niet in strijd is met de Grondwet en dus geen tweederde meerderheid in het parlement... nodig heeft. Indien overigens de Kamer voor de stemming over het wetsontwerp hier over een uitspraak wil doen. kan de regering zich met een dergelijke proce dure zeer wel verenigen. Vlaggenstrijd Dat de Nederlandse vlag in Nieuw- Guinea niet reeds op 1 oktober wordt gestreken, maar nog tot 31 december blijft wapperen is een gevolg van de Indonesische eis en de inwilliging daarvan door Oe Thant in diens be ruchte memorandum dat de Indone- zend pond ovechandigd evenals het Co mité Oxford ter bestrijding van hon gersnoden. Een andere Britse vereniging heeft een aantal geprefabriceerde hui zen aangeboden. Rusland heeft tot toe in alle talen gezwegen. Wel is telegram van deelneming ontvangen. In Alblasserdam hebben de gemeente raadsleden op voorstel van de heer P. A van Leeuwen (c.h.u.) besloten de presentiegelden af ,te staan ter leniging van de nood in Perzië. De burgemeester en de gemeentesecretaris zegden even eens een bedrag van vijftien gulden toe. Namens de Moslims in Nederland heeft de voorzitter van dc Ned. Islamitische organisatie „Islam Information Centre", ?n boodschap aan de Sjah zijn deel neming betuigd met de slachtoffers van de aardbeving in Perzië. sische vlag niet pas op 1 mei. maar reeds bij de jaarwisseling moe6t worden gehesen. Terwille van het tegenwicht heeft-Nederland toen'geëist, dat de Ne derlandse vlag tot 31 december zal wap peren. Indonesië heeft hiertegen aan vankelijk veel verzet gevoerd, hetgeen in feite nog tot een tweede crisis in de onderhandelingen heeft geleid. Wat het afvoeren van de Neder landse militairen betreft, hlerbU Is uitgegaan van een zo snel mogelijke te rugkeer naar Nederland. De Nederland se regering houdt hlerbU het Initiatief aan zich. hoewel uiteraard aangeboden aanvullende af Toermogelijkheden In overweging zullen worden genomen. Het afvoerschema. gebaseerd op de beschikbare Nederlandse moge lijkheden. ziet er als volgt uit: afvoer met schepen in oktober 1850 man. afvoer met KLM-lijnverbinding in oktober 450 man. afvoer met KLM- chartervliegtuigen in oktober en no vember 4850 man. en het restant eveneens per KLM. Materieel en voorraden worden in beginsel naar Nederland verscheept en. als dit niet mogelijk is, in diep water gedumpt of onklaar gemaakt. Vliegtuigen wor den in ieder geval teruggevoerd. 0 Een wegwerker van de Nederlandse Spoorwegen, de 58-jarige F Kaat uit Oostdijk. is gisteren gedood, nadat een trein tussen Bergen op Zoom en Rilland- Bath in aanraking was gekomen met een ,kleine machine, die gebruikt wordt voor het onderhoud van de spoorbaan Deze machine raakte de wegwerker, die daor- door zwaar werd gewond De man over- eled nadat hij naar een ziekenhuis was gebracht. Mevrouw F. W. Wessels uit de Jacob van Weesenbeke- straat te Amsterdam heeft gisteren vermoedelijk het re cord van snelle hulpverle ning gebroken. De familie had een telegram ontvangen uit Canada met de trieste mededeling dat de geëmigreer de zoon van de familie in ern stige toestand was opgenomen in een ziekenhuis te Edmonton. De moeder van de patiënt wil de haar zoon natuurlijk nog gaarne zien. Zij wendde zich tot „Wij Komen" in Naardcn. welke organisatie direct alle maatregelen nam. Dank zij de grote hulpvaardigheid van het gemeentelijk passenbureau te Amsterdam kreeg mevrouw Wessels direct een wereld - pas. De noodzakelijke inenting tegen pokken bij de G.G.D. te Amsterdam was een kwestie van een ogenblikje. De Canade se ambassade werd op de hoog te gesteld en binnen 'n half uur had mevrouw Wessels het vi sum op haar paspoort. Er dreig de enige stagnatie voor de am bassade waar de weg was op gebroken. Een motoragent ver leende ook medewerking en loodste de familie door de moei lijkheden heen. Een motoragent uit Den Haag zorgde ervoor dat de auto waarmee een fami lielid het visum had gehaald direct door kon rijden naar Schiphol, vanwaar om tien voor drie een DC-8 vertrok. De ge hele voorbereiding van deze snelle reis had slechts enkele uren gekost sassenhem Wethouders herkozen Gisteravond kwam voor het eerst de Sassenheimse raad in de nieuwe samen stelling bijeen. De nieuwe raadsleden zijn J. Bakker (CHU). A. J. W. Janmaat <KVP) en G. Kruik (AR). Alleen de heer Bakker heeft reeds eerder deel uitge maakt van de Sassenheimse raad.. Nadat alle raadsleden waren beëdigd, feliciteerde de burgemeester hen en heet te hij speciaal de nieuwelingen hartelijk welkom. Hij wenste de nieuwe raad kracht, gezondheid en wijsheid toe en hoopte dat ook in de toekomst een vreedzame samenwerking mogelijk zou zijn. Tot wethouders werden opnieuw ge kozen A. Vogelaar en J. C. Schrama. Bei de heren zijn reeds resp. 17 en 8!* Jaar wethouder. Alle leden van de woningadviescom missie werden herkozen. Deze zal du* weer bestaan uit mevrouw D. Breedijk- de Roode; E. Dijkstra: J. W. Kortekaas; J. van den Nouland en B. L. Reijngoud. In deze raadsvergadering werd ca. 5 kwartier lang gestemd met het doel de diverse commissies samen te stellen. Als laatste punt vermeldde de agenda de aankoop van de gronden in het plaa Teijlingen. Met twee van de drie personen die bij deze onteigening betrokken zijn is nog geen overeenstemming bereikt. Met de derde, de heer Van Oostveen, is dit wel het geval. Hij is bereid zijn grond met opstallen (waaronder het woonhuis Jac. van Beierenlaan 16) groot 25.158 m2, aan de gemeente te verkopen voor 144.436.10. Dit bedrag is gelijk aan de door de gemeentedeskundige getaxeerde waarde. De voorwaarden van de heer Oostveen zijn: de gemeente neemt de belastingschade die uit deze transactie voortvloeit voor haar rekening en hij mag het pand Jac. van Beierenlaan 16 nog'blijven bewonen gedurende 30 da gen nadat hem een naar het oordeel van de gemeente passende woning is aange boden. Dit voorstel werd zondar meer aangenomen. Auto in flank aangereden Dinsdagavond omstreeks kwart voor zeven had nabij het Warmonderviaduct (DKW-fabriek) een ernstig ongeluk plaats. Een Duitse personenauto, be stuurd door H. von H. uit Bad Godes- berg, kwam van de richting Warmond en wilde linksaf de oprit voor de rijks weg opgaan. Van de oprit mag men ech ter alleen rechtsaf, de richting Amster dam inslaan. De Duitser ging echter linksaf en kwam op de verkeerde rij baan. Tegelijkertijd kwam van de rich ting Den Haag een grote personenauto, bestuurd door P. v. d. V. uit Mijdrecht. Deze reed met een snelheid van ca. 120 km per uur. Doordat de Duitser nog niet geheel rechts reed werd deze in de lin ker flank gegrepen door zijn tegenligger. Door de grote snelheid sloeg de tegenlig ger drie maal over de kop en kwam daarna pas tot stilstand. Wonderlijk ge noeg liep de bestuurder slechts lichte verwondingen op. De veilighcidsgordel die zich in zijn auto bevond had hij niet gebruikt. De Duitse personenauto werd over do rijbaan geschoven en kantelde daarna. De wagen kwam met de wielen omhoog dwars over de weg te liggen. Do 79-jarige bestuurder brak enkele ribben terwijl zijn vrouw een gecompliceerde beenbreuk opliep. Beide inzittenden werden per ambulance naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd nadat een plaatselijke art* de eerste hulp had ver- De Duitser had even tevoren bi] di» DKW-fabriek de weg naar Noordwljk gevraagd. Hij heeft degene die hem de weg wees kennelijk verkeerd begrepen en is reeds te vroeg links af geslagen met het fatale gevolg. Beide auto's wa ren eigendom van de bestuurder* Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: R. Walda, burgemeester te Idaarderadeel, A. S. Kas te Leeuwar den, referendaris kabinet van de com missaris der Koningin in Friesland en A. F. Ruijssenaars, gemeenteraadslid te Al phen a. d. Rijn. Krachtige geur Verkwikkende smaak Het bestuur der Chr. ULO School te Katwijk a. Zee vraagt per 1 oktober a.s. een TEKEN LERA(A)R(ES) voor 17 lesuren a 45 minuten. N.V. OTHELLO BANKETFABRIEKEN vraagt GEPENSIONEERDEN voor lichte werkzaamheden. Aanmelden: Wasbekerlaan 6. Sassenheim. Tel. 02532-7900. PLAATST EEN KOERIER, T IS de MANTER OA ZEGELS fc- V EXTRA Blooker per pak gesneden C0C0SBR00D pak 200 gr. ^\55/\557 r ZEGELS IO EXTRA SANTUSA p. pot \119/ BIJ ELK PAKJE SOEP 1 blikje UNOX SOEPBALLEN huish. 60 gr. \29?/ OA ZEGELS C,\3 EXTRA 4A ZEGELS v EXTRA import VRUCHTEN ENGELSDROP BORSTPLAAT 200 gram zak 250 gr. \§s/ ZEEUWSE RONDJES heerlijke koekjes 250 gr. \69/ grote pot (na inwisseling)

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9