In Italiaanse visserij-industrie heerst een crisistoestand ZAND DRUKTE KALKOVENWEG IN ALPHEN OPZIJ NICHE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 23 AUGUSTUS 19« \i>e>rvo62 yaw NIEUWS "tdeSLEUTELSTAD In Oegstgeest trouwde gister middag Margretha van Breugel (24), de eerste kraamverzorgster die de afdeling Leiden en om streken van Het Oranje-Groene Kruis in dienst had, met de bouwkundig tekenaar D. J. de Ruyter (23). Kraamverzorgsters van Het Oranje-Groene Kruis vormden een op haar beroep ge- inspireerde erehaag. Ds. I. Meijer bevestigde het huwelijk later op de middag in de Geref. kerk aan de Mauritslaan. Foto N. van der Horst oegstgeest Onteigening By raadsbesluit van 25 januari 1961 is besloten tot onteigening van enkele per celen aan de Geversstraat-westzyde van Van den Ameele's automobielbedrijf N.V. te Ocgstgcest. Dit besluit is by K.B. goedgekeurd. De te'myn binnen welke op straffe van het vervallen van het goedgekeurde besluit de gemeente de eigendom bij minnelijke overeenkomst moet hebben verkregen of de eigenares voor de rech ter moet hebben doen dagvaarden loopt tot 16 november 1962. Pogingen om by minneiyke overeen komst de eigendom te verkrygen hebben geen resultaat gehad B. en W. stellen derhalve voor te be sluiten dat een procedure by de recht bank to* het verkrygen van de eigen dom door onteigening zal worden inge steld. waarby tevens de voorlopige in bezitneming ware aan te vragen. Verpachting Op 23 december is aan de gemeente in eigendom overgedragen een perceel land in de Overveerpolder. De aankoop is geschied voor de aanleg van een iweminr.'chting. De heer C. G. Juffermans. die de grond in pacht had. heeft gevraagd of hy het land voor 1962 mag blyven gebruiken. HU is bereid hiervoor een pacht van f 125 te beulen, gelijk aan de pacht, die hy vroeger verschuldigd was. Daar de gemeente dit jaar nog niet over de grond behoeft te beschikken, bestaat tegen deze verpachting geen be zwaar. De Grondkamer voor Zuid-Hol land heelt by besluit van 20 juni goed keuring verleend. B. en W. stellen de raad voor tot deze verpachting te beslui ten. Raadsagenda De gemeenteraad van Oegstgeest komt op 29 augustus om half acht in open bare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m.: Voorstel tot het instellen van een pro cedure tegen Van den Ameele's automo bielbedrijf N.V. tot het verkrijgen door onteigening van diverse percelen aan de Geversstraat-westzijde en tot voorlopige inbezitneming; verpachting van land aan C. G. Juffermans; krediet voor het aan brengen van een luidsprekerinstallatie in de politieauto, onder intrekking van het raadsbesluit van 20 december 1961. krediet voor het doen uitvoeren van werkzaamheden in het pand Dorpsstraat 62; krediet voor de aankoop van zand zakken; aanleg van een tijdelijke par keergelegenheid op de voormalige tram baan in de Rijnzichtweg; wijziging sub sidieregeling reclasseringsins tellingen; aanvulling subsidie 1961 voor de alge mene openbare bibliotheek. BURGERLIJKE STAND Geboren: Caroline Catharina Marga- retha d v A P van Nieuwland en Th A Zuydgeest; Tijmen Cornelia z v C Zaal en D Amersfoort; Anna Jacobs d v A Vijfwinkel en A van Berkel: Inge borg Laila Birgitte d v C F H Huijsman en H A Brongers; Ruby Marije d v J Bocsjes en R W Hommes. Ondertrouwd: H H A Geerlings en M van der Geer J van Gent en G Hand graaf; W W Brakhoven en A M Bre* dijk. Getrouwd: D J de Ruyter en M vat Overleden: D C de Jong. leiderdorp Raadsagenda De gemeenteraad van Leiderdorp komt dmadag 4 september om 7.45 ut openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m.; Beëdiging va leden van de raad; Verkiezing van wethouders. De verkeerssituatie op de Steenstraat In een uitvoerig artikel schonken we in ons blad van gisteren aandacht aan de nieuwe verkeerssituatie in Leiden als gevolg van het gedeeltelijk invoeren van éénrichtingsverkeer. Onder meer wezen we op de verre van ideale situatie op de Steenstraat voor bestuurders van mo torrijtuigen. die, komend uit de rich ting station, linksaf de Tweede Binnen vestgracht in willen rijden. Volgens de wettelijke voorschriften zijn zij dan ver plicht aangezien het hier nu een één- richtingsweg betreft tijdig vóór te sor teren naar de uiterste linkerkant van de De bestuurder van een lesauto deed dit giscteren ook maar stond op de hoek Steenstraat-Binnenvestgracht plotseli ng bumper-aan-bumper met een autobus van de N.Z.H., die volgens de huidige regeling, komend van de Tweede Bin nenvestgracht rechtsaf mag slaan naai het station. Tegen de stroom van he' éénrichtingsverkeer in dus en terwijl dit verkeer niet door borden of anderszins hierop attent wordt gemaakt. De betrokken rij-instructeur haalde er een verkeersagent bij met de vraag wie hier nu fout was. De agent wist het ook niet omdat beide weggebruikrs zich blijkbaar aan de verkeersregels en de aanwijzingen van de borden hadden ge houden. De kantonrechter moest het maar uitzoeken Visserij golfjes In de Italiaanse visserij van een cri sistoestand sprake. Dat blijkt wel heel duidelijk uit een artikel dat de heer M. G. Rossi In de „Corrlere del Pesca" heeft geschreven. Hy zoekt eerst de oorzaken op van de krlsistoestand. Hierbij maakt hy een onderscheid tussen enerzijds de natuuriyke oorzaken en anderzyds de kunstmatige Voor wat de eerste betreft vermeld hy ondermeer de vooruitgang die werd geboekt in de landbonwseetor, de uitbreiding van de industrie en de grote visachaarste. Als kunstmatige oor. zaken van de crisis haalde hy onder meer aan het gebrek aan een algemena visserijpolitiek, de splitsing van de ad ministratieve diensten, het gebrekkige karakter van de regeringsmaatregelen ten voordele van de vlssery. hetgeen grote financiële verliezen tot gevolg heeft, en het tekort aan bevoegde diensten om de visserij leiding te geven in de evolutie. Het grootste deel van de visserijbe. volkavg leeft lbar>s nog in de omstandig heden. die ons tientallen jaren doen te ruglopen in de visserijgeschiedenis. Zij betekenen een groot beletsel voor do litgan-g van de hygiëne, het onder richt en de burgerlijke opvoeding. Niet tegenstaande een kleine vooruitgang werd geboekt in de motorisering ge. bruiken de vissers thans nog in vele ge vallen methoden en uitmsting. die reeds verscheidene tientallen jaren oud zijn, terwijl de geestesgesteldheid van de Ita- aanse visser evenmin voor evolutie -atbaar is geweest. Aan de hand van statistieken van de laatste jaren is gebleken dat de Italiaan- .sser een dagelijks inkomen heeft 2.15. De visser staat de hele dag op de bres. zelfs als de weersomstandig heden het uitvaren onmogelijk maken. er in Italië coöperatieve organisa ties bestonden zou de viseer nog een zekere bescherming hebben, maar in de meeste gevallen is hij op zichzelf aan gewezen en leeft hij in kleine groenen langs de Italiaanse kust, met de weinige beschikbare middelen voor verbinding nformatie s vis wordt aan de afslag verkocht de eni«e factor, die een effectieve rol speelt is het aanbod, want de vraag blijft in de meeste gevallen achterwege. Er bestaan geen minimunrorijzen. di» toelaten enigszins de gemaakte kosten tc dekken en een menselijke vergoeding de visser te waarborgen. In het al gemeen beschikt de Italiaanse visser niet over de middelen om een prijs voor t« stellen want hiervoor mist hij de te lan de gevestigde installaties voor het in vriezen en bewaren der produkten. noch de kapitalen, die hem kunnen toelaten te wachten met de vebkoop tot de vraag ligzins beter is. Ziedaar het voornaamste obstakel de Italiaanse visserij. Terwijl in het al gemeen de visserij verkooporijzen stelt aan de hand van berekcr rekening houdend met D'-oduktiekos- en vaak niet onbelangrijke winsten, is de visserijnijverheid hiertoe niet ;n staat gezien de technische en economi sche onbelangrijkheid van de producen- ten en het bederfelijke karakter van d# produkten. Een andere oorzaak van de huidige crisis is gelegen in het gebrekkige dis tributiesysteem Een krlo vis. waa veertig cent wordt betaald aan de n wordt aan de verbruiker verkocht orijzen die schommelen tussen twee den en één-vijfenzeventig Een winst van vijfhonderd procent, aie wordt op geslorpt tijden* de verschillende fasen van de distributie. De emigratiemogelijkhoden en de uitbreiding van het toerisme, die nieuwe betrekkingen openstelt langs de kusten rechtvaardigen dan ook volkomen de afkeer der jongeren van de visserij. Hieruit vloeit voort dat een steeds gro ter wordend aantal vaartuigen de thuis haven dient te houden, of toch maar uit vaart maar dan met een onvolledige bemanning Dergelijke toestanden bete kenen echter in de eerste plaats een enorme schade voor de in de visserij- industrie belegde kapitalen, en wel m die mate dat het vaak mogelijk is een vaartuig van 20 ton aan te schaffen voor prijzen die schommelen tussen 11.000 en 17.000. terwijl de nieirwbouwprijs 45.000 a 56.000 is. Dit heeft een uit gesproken productiedaling tot gevolg die des te meer te betreuren valt omdat Italië thans gedwongen is 50 percent van de nodige hoeveelheid vis in te voeren. Het is uitsluitend het aanbod dat een essentiële rol speelt in het bepalen van de prijzen, dit in tegenstelling met het geen zich voordoet in de industrie en de landbouw. Dit heeft tot gevolg dat de prijs wordt verdeeld over de ver schillende elementen van de produktie- kosten in plaats van dat de prijs wordt berekend op grond van de produktie- kosten. Bijvoorbeeld: als een kilo vis wordt verkocht voor 100 lire. moeten hiervan ondermeer worden afgetrokken de afslagkosten en de brandstof Het resterende bedrag wordt dan verdeeld in de verhouding 50 percent voor de reder en 50 percent voor de bemanning. Van ziin aandeel moet de reder nog be talen de verzekering, sociale lasten, be lastingen. reparaties, motor, vistuig en zovoorts. Het komt dan ook vaak voor. dat hem niet genoeg overbl'JSt om al die uitgaven te dekken. Hij "iet rich dan ook gedwongen zijn toevlucht te nemen tot het aangaan van leningen waarvan de rente zeer hoog Pgt. De regering van Italië heeft zich in gespannen om tegemoet te komen aan de vifwerijindustrie en verschillende wet ten ontworpen om subsidies fe verlenen en kredieten togen lage rentestandaard Dit geschiedde evenwel zo in stukken en brokken, dal het beoogde doel n'et werd bereikt. Wat er De aanvoer in IJmuiden bestond leiderdorp Chrlstcnvrouwenbond Woensdag 19 september, opent de af deling Leiderdorp van de Christenvrou wenbond het seizoen met een bijeen komst in gebouw ..Irene". De afdeling groeit snel en telt reeds 162 leden. Het programma voor de komende maanden vermeldt onder meer boekbesprekingen, een voordrachtsavond, een bespreking van het filmprobleem en een demon stratie door een melkfabriek. Landbouwschap bindt de strijd aan tegen raadkomkommers Het bestuur van het Landbouwschap heeft gisteren besloten tot instelling een komokmmercommissie en een c missie bestrijdingsmiddelen, uitgaande van de nog jonge afdeling bijenteelt De komkommercommissie zal zich bekommeren om de problemen rond het bestuiven door honingbij - komkommerplanten. Daardoor kunnen zaadkomkommers ontstaan, een vrucht waar de huisvrouw en dus ook de teler iets tegen heeft. De bestrijdingsmidde lencommissie zal proberen schade bijenvolken als gevolg van het gebruik van bestrijdingsmiddelen te voorkomen of te verhinderen. Een calamiteit, zich in "60 onder de bijen in de IJssel- raeerpolders heeft voorgedaan, wil niet meer meemaken. Het bestuur is verder de Haarlemmermeer de teelt tergerst te verbieden, teneinde daar de gezondheid van de zomergerst te be vorderen. Graanziekten als gele roest meeldauw en dwergroest kunnen name lijk, wanneer ze zich in de zomergersl hebben voorgedaan, via de wintergerst worden overgebracht gerst van het volgende jaar. Aan die besmettingskans wil men nu een eind» maken, om te beginnen in de Haarlem mermeer, in de toekomst ook in ander» gebieden. Besloten is het ontwerp vooi de verbodsverordening te publiceren met de bedoeling deze verordening vol gende maand vast te stellen, zodat het verbod voor de Haarlemmermeer reeds in het komende oogstjaar kan gelden Vastgesteld werden voorts veertien verordeningen ter bestrijding van kruis bestuiving. Dat betekent dat een ma terie, die tot nu toe door het rijk ge regeld werd, nu door het landbouw schap geregeld wordt. Formeel is de nieuwe regeling anders dan de oude rijksregeling, materieel komt zij vrij wel op hetzelfde neer. Doel ervan is. verbastering van gewassen in hoofd zaak groenten als gevolg van kruis bestuiving te voorkomen. woensdag uit 510 sdhelvis, 285 wijting. 165 gul en kabeljauw. 120 koolvis, 500 haring. 600 toters, 1780 makreel, schol, 15 tarbot. 35 varia, 540 srtuks ka beljauw en 6500 kilo tong. In Scheve- ningen was de aanvoer 100 kantjes zoute haring. 200 diversen. 2000 kilo tong. Er werden nog enkele dagvissers verwacht. Op Zee. De haringvisserij toonde dinsdag aardige opleving. Sommige schepen deden flinke trekken, van 30 tot 60 kantjes, maar er werden toch ook nog dagvangsten van sledh-ts 30 kantjes ge boekt. De SCH 42 deelde mee. kele collega's, die op de uitireis i twee trekken 100 kantjes schone ietwat kuitzieke haring op het dek hadden. De Oceaan 5, Rutina n weer niet succesvol. Toters, die werden gevangen, waren zo klein, er geen haring uit kon zoeken. LEZERS SCHRIJVEN ONS: Catechismisprediking Uw ..Anderzijds" van dinsdag zal me nig hervormde zeer pijnlijk getroffen hebben. Wellicht was dat ook de be doeling, maar dan moet u begrip tonen het feit, dat velen de omschreven zaken anders aanvoelen dan u of ds. Batenburg. Hij noemt het verraad (met drie uitroeptekens) dat de verplichte catechismusprediking in 1864 in de Her vormde Kerk werd afgeschaft. En hij beschuldigt uitdrukkelijk en herhaal delijk „de gereformeerden" van het b« dreven kwaad. Nu ligt 1862 tussen Afscheiding er Doleantie en desondanks zullen wij aan :n, dat ..de gereformeerden" toen n met de vrijzinnigen de lakens uit deelden in de Hervormde Kerk! Maai dan nóg zit er een vies smaakje aan d» wilde kreten van verontwaardiging, di» ds Batenburg slaakt. Want de Confes sionele Vereniging bestond toen nog met Voorts ..vergeet" hij erbü te vermelden, vat de confessionelen toen deden tegen de afschaffing. Of waren ze ei voldoende mate? En zit het ds. Baten burg dwars, dat de gereformeerde ge zindte altijd nog enige malen groter ls dan wat tot de signatuur van de fessionele vereniging gerekend worden? Tot zulke vragen komt men. al. even nadenkt over wat ds. Batenburg eigenlijk bestrydt. Hij wenste dus, dat óók vrijzinnige predikanten uit de H. C hadden moeten prediken tot vandaag de dag toe. Men zegt. dat de vrijzinnigen thans zo anders zijn dan in de vorige eeuw. Ieder weet echter, hoe ze toen waren. Welk een aaneenrijging van gods lasteringen, leugens en verdraaiingen zou het opgeleverd hebben, als men deze lieden dwong de H. C., die op dinale punten bepaald niet voor tweeër lei uitleg (en ook niet voor de modernis tische uitleg) vatbaar is. te „verklaren"! Laat ons blij zijn, dat dit althans Kerk bespaard gebleven is. En als de schrijver bedoelt, dat het verplicht techismusprediken de vrijzinnigen wel gedwongen zou hebben de Hervormde Kerk te verlaten, dan vergist hij zich. Ook in de catechismus-bocht hadden zich nog wel weten te wringen en i zou ik toch niet graag aangehoord of gelezen hebben. Laten wjj eerlijk doorstoten naar de wortel van het kwaad. Doordat de leer- tucht niet meer functioneerde kon in de Hervormde Kerk een groep ontstaan, die de hoofdwaarheden van het Evangelie in haar prediiking en catagese bruut- weg loochende of tactisch verzweeg óf in dubbelzinnige taal weergaf. Die groep hoorde en hoort ook nu niet thuis in een Kerk waarin de belijdenis werkelijk functioneert. Er zullen echter maar wei nig mensen zijn, die de aanwezigheid van deze groep wijten aan de gerefor meerde gezindte binnen de Hervormde Kerk. Ds. Batenburg wil het blijkbaar wel. Laat hy dan echter een ander on derwerp kiezen. Alphij aan den Rijn W. GELDOF Da Costastraat 40. Oveninstallatie van Leldse Grofsmederij De Leïdse wethouder van openbare werken hoopt woensdagmorgen om streeks half tien in bedryf te stellen de uitbreiding van de yzergietery met ge«- mechaniseerde oveninstallatie van de Grofsmedery. De betrokken inrichting is de eerste van deze aard in Nederland. Afscheid wethouder J. C. van Scliaik In de kringen van de verenigingen op het eebied van het culturele werk, het jeugdwerk en de sport is de behoefte ge voeld wethouder J. C. van Scaik een af scheidsavond aan te bieden. Voor de or ganisatie van deze avond is een werk comité gevormd, waarin zitting hebben de heren J. C. Bartelanan en A. A. C. Dusee, mevrouw M B. Fabel-Sweris, me juffrouw C. M. J. A. de Groot, de heren A P Hassebach, S. G. Jansen, A. J. van der Pompe, M. H. de Reede, C. Zandber- n H. Zunderman. De betrokken bij eenkomst wordt gehouden woesndag 5 september 's avonds oim acht uur in de stadsgehoorzaal. Concierge-woning gemeente-archief De bij het Gemeente-archief behorende inciergewoning Boisotkade 2B is sinds het vertrek van de vorige concierge, in 1958, niet meer als zodanig in gebruik. Het pand is dermate bouwvallig, dat het meer voor bewoning geschikt Aangezien de woning te zijner tijd ten behoeve van de uitbreiding van het Ar chief zal moeten worden gesloopt, is hel niet verantwoord daaraan nog voorzie ningen te treffen. De huidige conciergi woont thans elders in de stad. Dit heeft tot gevolg, dat buiten de kantooruren op het Gemeente-archief geen permanent toezicht wordt uitgeoefend, hetgeen met het oog op de kostbare archiefverzame ling ongewenst is. In verband hiermede verdient het naar de mening van B. en W. aanbeveling een conciërgewoning te bouwen op het open terrein, gelegen aan de Boisotkade aar. de oostzijde van het archief. Het aanvan kelijk door de dienst van gemeentewer ken ingediende plan zou een uitgave vragen van naar raming f 50.000. Gezien de grootte van dit bedrag, behielden de leden van de commissie voor de finan- zich hun stem voor. B. en W. hebben toen een eenvoudiger pand doen ont werpen, waarvan de bouwkosten werden geschat op f 39.000 Elke regel, zegt men wel, kent zijn uitzondering. Zo kan het gebeuren, dat van een alledaagse gebeurtenis om een bijzondere reden toch iets in de krant komt. Ditmaal is het een zilveren bruidspaar, dat gisteren re cipieerde, nl. mr. A. J. Meijer ei mevrouw M. Meijer-de Graaf, over we iets meedelen. Achter zilveren huwelijksjubileum gaan melijk twee jubilea schuil, die niet zijn gevierd. ij mannen laten zoiets het liefst ongemerkt passeren", zei Meijer. Het eerste jubileum betrof het feit, dat mr. Meijer reeds meer dan vijf entwintig jaar staatswetenschappen do ceert aan het chr. lyceum alhier. En voorts is het eveneens ruim vijfentwin- g jaar geleden, dat mr. Meijer zich ir Alphen a d. Rijn als praktiserend advo caat vestigde. Aan het kantongerecht Vr. studentendekaan aan universiteit Met ingang van 1 september a.s. i: mejuffrouw, drs. C. de Bruyn Kops be noemd tot studentendekaan aan de Leid- se universiteit. Mejuffrouw De Bruyn Kops, met wie de vrouwelijke studenten dekaan haar intrede in de Leidse univer sitaire gemeenschap doet. legde in 1946 op 18-jerige leeftijd het eindexamen gymnasium A aan het Barlaeus gymna sium te Amsterdam af. Na haar eind examen was zy verscheidene jaren op velerlei gebied werkzaam, alvorens de stedeiyke universiteit te Amsterdam Romaanse taal- en letterkunde te gaan studeren. De Bouwfond-flats in Leiden Naar aanleiding van ons artikel c de zeventig aan de Zijl in Leiden-Noord te bouwen Bouwfondsflats werd ons meegedeeld, dat belangstellenden inlich tingen kunnen verkrijgen bij de heer C. H. Holswilder. Roomburgerlaan Leiden. De heer Holswilder is plaatselijk medewerker van de N.V. Bouwfonds. katwijk aan zee Hoog en laag water Vrijdag 24 augustus: hoog water 10.12 en 22.53 uur; laag water 5.33 en 18. Alphen aan den Rijn Mr. Meijer driemaal in het zilver onze gemeente, rr lijkc instanties in een geachte en maar „advocaat i stellig niet. Dat z Tuinbouw Katwijk krijgt nu tivintig vrije zaterdagen Het bestuur van het landbouwschap heeft gisieren vastgesteld een besluit ar- beids- en rusttyden in de tuinbouw in rayon Katwijk. De normale gang zaken is. dat zo'n besluit wordt ge- ;n door de hoofdafdeling sociale za ken. Deze is er echter niet in geslaagd, dit gebied een beslissing te be reiken en heeft deze beslissing daarom het bestuur overgelaten. De tuin- bouwaröeiders in het genoemde rayon zullen nu twintig vrije zaterdagen kry- De heer Roelofs (ANAB) vond dat de hoofdafdeling min of meer haar onmacht heeft gedemonstreerd en had by het overleg de indruk gekregen, dat een paar personen veel meer uit onwil dan op grond van praktisch# bezwaren het invoeren van 26 vrye zaterdagen - zoals in de tuinbouw thans in 't algemeen ge bruikelijk - hadden tegengehouden. De heer Knottnerus (KNLC) toonde zich ietwat verontwaardigd over de op merkingen van de heer Roelofs en vond dat men beter tevreden kon zyn met hetgeen bereikt is. Andere werknemers afgevaardigden toonden zich ermee in genomen dat het, in de besprekingen in het dagelijks bestuur, toch nog gelukt is tot de nu voorgestelde en aanvaarde op lossing te komen. hillegom Speeltuinvereniging Brouwerlaan- Elsbroek Nadat op de eerste vergadering van bewoners van Brouwerlaankwartier en de omgeving van Elsbroek besloten was tot de stichting van een speeltuin op het terrein dat de gemeente daartoe ter beschikking had voorgesteld in de om geving van het Sportplein, heeft het voorlopig bestuur veel werk verzet. Het aantal leden is reeds meer dan 130 en er is van vele kanten medewerking toegezegd. Het wachten is op het be sluit van de raad. naar aanleiding van het voorstel van B. en W.. over het ter beschikking stellen van het bovenbe doelde terrein. Dit komt waarschijnlijk 4 september in behandeling. Van Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabrieken werden de stenen voor de te maken zandbak ter beschikking gesteld. Ook de grasmat zal kunnen worden gelegd zonder veel onkosten en er werd ook een partij autobanden ter beschikking ge steld. De leeftijd van de kinderen, die in de speeltuin komen spelen, is vast gesteld tot maximaal 14 jaar. Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester van 29 augustus is verplaatst naar don derdag 30 augustus. aar ook bij gerechte- ruime omgeving is scherpzinnige pleit- i kwade zaken" is 1 i hem in conflict bren gen met zijn principes. In het kerkelijk leven van de Gerefor. meerde Kerk van Alphen a.d. Rijn Meijer, met de gebruikelijke onderbre kirvgen, reeds een groot aantal jarei ambtsdrager geweest, eerst diaken, latei ouderling. De anti-revolutionaire kies- vereniging „Nederland en Oranje" dien de hij vrijwel steeds als bestuurslid thans als voorzitter en ook in de breden verbanden is hij een bekende figuur Twintig jaar is -hij reeds bestuurslid 1 de gemeentelijke dienst voor sociale ken. Hij maakt deel uit van het bestuu: van de Stichting voor Chr. Nijverheids onderwijs en van de Raiffeisenbarnk. Ei stellig zijn er nog meer instellingen instanties, die in deze kwarteeuw van talenten van mr. Meijer hebben gepro. fiteerd. Ook zijn echtgenote heeft zich periode niet onbetuigd gelaten en de kring van de Ned. Chr. Vrouwenboni en als leidster van Vrouwen-V.U. hulj haar plaats ingenomen. En als dat beiden het „in alle eenvoud" heb ben gedaan, is dit meer dan een frase Daarom hebben velen van de gelegen heid gebruik gemaakt, gistermiddag hotel Toor. dit zilveren paar te compll menteren. Uit alle verbanden en kringei die we hebben genoemd, kwamen depu taties en in Toor prijkte een schat bloemstukken. Gedurende ruim ander half uur kwam er een stroom van bezoe Gezellig uitstapje De bewoners van het Hervormd tehui aan de Julianastraat hebben gisteren he jaarlijkse uitstapje gemaakt. Het gezel schap, dat uit 25 personen bestond, ver trok 's ochtends per bus in de richtini Utrecht. In '<t Kalfje werd gepauzeerd om een kopje koffie te drinken. tweede halteplaats was Wouden bert doch voordat men daar arriveerde. ha< men genoten van prachtig natuurschoon de chauffeur van de bus bleek in t bosrijke omgeving uitstekend de weg weten met een kalm gangetje re hij de in hoofdzaak bejaarde mens langs de mooiste plekjes. Omstreeks he middaguur werd gestopt. Schans" de warme maaltijd tie gebrui ken. Na nog wat te hebben gewandeli reed het gezelschap verder naar Renkurn waar weer een poosje werd gepauzeen om thee te drinken en om een zesender tig meter hoge toren te beklimmen. Wi de moed kon opbrengen de 195 toren treden te „nemen" zag z'n inspannini wel beloond: vanaf de toren had een prachtig uitzicht over zes provincie Via De Hoge Veluwe belandde m- tegen de avond in Renswoude, waar hotel „De Dennen" de broodmaaliti werd genuttigd', daarna volgde de thutf reis. In het Tehuis heeft de heer A. VI den Boef de dag gesloten. hazerswovde Plotseling overgestoken. Gistermorgen omstreeks half nege reed de vijftienjarige C. v. d. H„ Leide; per bromfiets langs de Rijndijk uit richting Leiden. Ongeveer ter hoogi van graanmalerij „De Hoop", stak jongen plotseling naar links de rijfoaa over. Een personenauto, bestuurd doo J. M. v. V.. Boskoop, was hem tot zeer kort« afstand genaderd. Ondanl sterk remmen raakte de auto de broi fietser, die met zyn voertuig weg terecht kwam. Met verwonding" aan armen en benen werd hij naar hl Academisch Ziekenhuis tc Leiden vei Dokter Blaauwend-raad verleend eerste hulp. Beide voertuigen werden beschadig! woubrugge Om het Zilveren Doel Op zaterdag 25 augustus worden op 1 sportveld een viertal vriendschappeiyii voetbalwedstryden gespeeld met als ir zet (voor de eerste elftallen) het Zilvi ren Doex, thans in bezit van de Woubrugge. Het programma vermeldt: 13.30 Woubrugge TAWa: 14.45 uur: brugge jun.TAVV jun.; 16.- uur: brugge II—TAVV II; 17.45 uur, brugge I—TAVV I. 1 E "TkUIZENDEN kubieke meters zand drukten gistermiddag omstreeks U half drie de Kalkovenweg (die sinds enkele jaren de verbinding vormt tussen de Oudshoornseweg en de Woubrugseweg aan de Heimanswetering) over een afstand van ongeveer honderd meter twee tot vijf meter in oos telijke richting weg. Dit gebeurde aan de oostkant van het industrieter rein aan de Heimanswetering, dat momenteel wordt opgespoten met zand uit de Braassemmermeer. Het zand dat in de noordoosthoek van het nieuwe industrieterrein al in een flinke laag was opgespoten, bleek te zwaar voor de zich daaronder bevin dende metersdikke veenlaag, waarop ook de nieuwe weg destijds met een laagje zand is aangelegd (De heer Ges man waarschuwde indertijd de gemeen teraad. dat deze wegaanleg op een te dunne laag zand was gebeurd). Gistermiddag begon de zandmassa plotseling te werken en het zand zocht een weg door de veenlaag heen. Dui zenden kubieke meters zand verdwenen naar beneden, gedeeltelijk onder de weg en aangelegde dijk door. Daarby werd de Kalkovenweg over een flinke lengte meegenomen en een oostelijk daarvan gelegen sloot werd dichtgedrukt. stenen vlogen als projectielen door lucht door de enorme druk van Het zandopspuiten werd onmiddelli gestaakt, de weg «die een flinke boe had gekregen) werd voor alle verlM afgesloten. Hoe men deze werking van het zaï op de veenlaag denkt tegen te gal wist men ons gisteravond nog niet^ vertellen. Het zandopspuiten zal het midden van het op spuiten terrein geschieden, vreest het ergste als dit zand dan v tot een flinke hoogte naar de ran van het terrein komt. De aan de Kalkovenweg toegebri ie schade is behoorlijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4