Voorstel derde wethouder een politieke manoeuvre Raad Noordwijk debatteerde over de huurverhoging 1 \78/ \49/ \1§/ \80/ \69/ \98/ V aarom straks 3 wethouders in Noord wijk „Sodom en Gomorra ir dancing te Noordwijk" Raad Koudekerk aan den Rijn besprak nu al begroting WEEK RECLAME SINAS VANILLE TOFFEES AMSTEL BIER VAN DENGV EEN SERVIES voor THEE, ONTBIJT en DINER. MEUVE LEU) SC HE COURANT WOENSDAG 22 AUGUSTUS 19( TIET voorstel tot instelling van een derde wethouderschap Noordwijk is in de gemeenteraad een politieke manoeuvre genoemd dat is het zonder twijfel. Er zullen lezers zijn, die zich afvragen, wat hier nu eigenlijk achter steekt. Wij zullen proberen deze materie voor hen wat doorzichtiger te maken Het begin van de moeilijkheden ligt bij de rooms-katholieken, die zich politiek verdeeld hebben in een beidersgroep en een groep van niet- arbeiders. Lijstaanvoerder van dc arbeidersgroep was bi; de laatste verkiezingen de heer J. van Leeu wen. sedert vele jaren wethouder in Noordwijk. De verstandhouding tussen dez< twee groepen is niet al te best. W\j gaan daar nu verder niet op in. maar een feit is, dat gezien de sa menstelling van de nieuwe raad het wethouderschap van de heer Van Leeuwen in gevaar komt. De nieuwe raad gaat namelijk straks eerst stemmen voor een wet- houder-locoburgemeester, een func tie tot nog toe vervuld door de heer Van Leeuwen. Wanneer er slechts twee wethouderszetels zouden zijn. zou vermoedelijk worden gekozen de heer M. C. J. Sedelaar, de man van de rooms-katholieke niet-arbeiders- groep. De tweede wethouder zou de heer G. Vogelaar (protstants-christelijk) moeten worden. Maar wanneer ene wethouderszetel al door middenstander is bezet, krijgt een middenstander zoals dhr. Vogelaar voor de tweede wethouderszet geen kans. De kandidatuur van de heer Vogelaar zou dan niet meer aanvaardbaar zijn. Om uit de moeilijkheden te gero ken, zou de protestants-christelijke fractie een andere kandidaat moeten stellen, bijvoorbeeld de heer C. Ben schop, een man van de arbeidersbe weging. Dan zou het college van B. en W., behalve de burgemeester, komen te bestaan uit de heren Sede laar en Benschop, waardoor het evenwicht ten aanzien van milieu, klasse of hoe men het noemen wil. wordt bewaard. Op het ogenblik heeft men als wethouders een protestants-christelijke middenstan der en een rooms-katholieke ar beider, bij de hierboven geschetste constructie zou dit net andersom zijn, maar dat doet er niet zozeer toe: ala de zaak maar in evenwicht DEZE oplossing nu scheen voor de meerderheid in de proteatanfa- christelijke groep en de rooms- katholieke arbeidersgroep niet aan vaardbaar. omdat dan zowel de heer Van Leeuwen als de heer' Vogelaar het veld zou moeten ruimen, hetgeen deze heren niet prettig vinden bovendien niet in het belang van de gemeente werd geacht. Als ei van Columbus is toen.de in stelling van een derde wethouder schap uit de bus gekomen, waardoor de heren Van Leeuwen en Vogelaar toch beiden wethouder kunnen wor den. terwijl ook de niet-arbeiders- groep van de rooms-katholieken te vreden wordt gesteld door het wet houderschap van de heer Sedelaar. T^EN nadeel van deze inmiddels aanvaarde constructie is, dat het college van B. en W. een overweldi gend rooms-katholieke meerderheid krijgt: drie rooms-katholieken tegen ièn protestant, terwijl de verhouding vroeger twee tegen één was. Deze overweging zal in de protestants- christelijke fractie wel terdege de orde zijn geweest, maar ook hier zal hebben gegolden: wat 't zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Stemmen in raad van NOORDWIJK ^EER uitvoerig werd gisteravond in de vergadering van de Noord- wijkse gemeenteraad gedebatteerd over een voorstel dat aan de agen da was toegevoegd, betreffende de instelling van een derde wethouders zetel. Het college merkte in de toelichting op, dat de afgelopen vier jaren de overtuiging gebracht heeft, dat in het college een overlading heerst die schadelijk is voor de gemeentelijke belangen. De groei van de gemeente lijke problemen is van dien aard, dat de instelling van een derde wet houdersplaats volledig gewettigd is. Hiervoor is, omdat onze gemeente nog geen 20.000 inwoners telt, de goedkeuring van Gedeputeerde Staten vereist. Misschien kan deze nog vóór 4 september worden verkregen. De heer Van Riemsdijk (Gem. Bel.) zei met zeer veel bevreemding van dit agendapunt te hebben kennis genomen. Hij vond het niet acceptabel van een dergelijk voorstel pas 24 uur van te voren in kennis gesteld te worden. Hij vond dit een onhoffelijke manier van doen. Plotseling De heer Van Riemsdijk zei met be langstelling de gang van zaken bij de R.K. fractie te hebben gadegeslagen, waarbij gebleken is dat het geenszins botertje tot de boom is geweest. Na dit alles komt dan plotseling het voorstel van B. en W. tot benoeming van een derde wethouder, met als argument hiervoor het vel® werk van het college.' De heer Van Riemsdijk vroeg de leden van het college of z|j met de hand op het hart In deze openbare vergadering durfden verklaren dat dit voorstel niet Is Ingegeven door de ontstane politieke situatie, om dat bU hel creëren van een derde wethouderszetel wellicht een com promis wordt gevonden voor hen die het wethouderschap ambiëren. De hee* Van Riemsdijk wees in dit verband op de uitspraak van Ignatius van Loyola, de stichter van de Jezuïten- orde, die gezegd heeft dat het doel dc middelen heiligt. Bovendien meende de heer Van Riemsdijk, dat de nieuwe raad hierover diende te beslissen. Hij verklaarde het met dit beleid van het college oneens te zijn en stelde voor dat agendapunt te rug te nemen. IT eloverwogen De burgemeester zei, dat dit voorstel weloverwogen was gedaan. De noodza kelijkheid van een derde wethouders zetel is in de afgelopen jaren gebleken. Persoonlijk was mr. Van Berckel er eerst op tegen, maar de overtuiging van de noodzaak is bij hem gegroeid. Dit niets nieuws, want in het verleden is uit de raad meermalen aangedrongen op de stichting van een derde wethou- derszetelAook door de heer Van Riems dijk: De burgemeester verzocht de heer Van Riemsdijk persoonlijke en politieke overwegingen uit dit voorstel te elimi- ■n. Wie wethouder wordt zal op 4 september blijken, thans is de derde zetel aan de orde en de oude raad, die de afgelopen vier jaren alles heeft mee gemaakt, dient hierover te beslissen. De heer Benschop (protchr.) zei in de afgelopen periode het college steeds gesteund te hebben. Het speet hem. dat het college nu met dit voorstel kwam, •aan hij zijn steun onmogelijk kon geven. Ook hij vond het opmerkelijk dat de derde wethouder steeds was afgewezen i dat nu op de valreep, het college in ns van de noodzaak overtuigd bleek. De heer Benschop wees erop dat de vergoeding van de wethouders pas op f 5000 gebracht is. waardoor zij meer tijd aan hun functie kunnen besteden Ook een moderner personeelsbeleid zou ongetwijfeld verlichting geven. Men kan dit ontkennen, maar het staat als een paal boven water, da* de bezetting van de wethoudersae- tels onlosmakelijk verbonden Is aaa de Instelling van een derde zeteL Hij citeerde In dit verband een be richt In de Nieuwe Leldsche Cou rant hierover. Ook hieruit blijkt aL dat niet alleen zakelijke motleven een rol spelen. Als dit bericht juist Is dan zal het komende college uit 3 R. Kath. en 1 Protestant bestaan, Iets wat ge zien de verhouding In de raad, niet Juist zou zijn. De heer Benschop verklaarde het voorstel Van Riems dijk te steunen. Dc burgemeester zei. dat in het col lege de verhouding R. Kath.-Protestant nooit een rol van betekenis heeft ge speeld. Zonder zichzelf op een voet stuk te willen plaatsen meende hij t* mogen stellen, dat hij steeds getracht had de dingen zakelijk te bezien boven de partijen te staan, ja zelfs steeds geneigd was de minderheid bii te vallen! De heer Benschop twijfelde hieraan niet. maar betoogde dat de raad een politiek college is en dat het college van B. en W. een afspiegeling dient to zijn van de verhoudingen in de raad. Een samenstelling van het college, zoals in de N.L.C. gepubliceerd, is voor mil daarom onaanvaardbaar De burgemeester zei dat we op 4 september aanstaande wellicht meer zullen weten. ..Niemand weet wie wet houder zal worden, althans ik niet!" De heer De Witt, vestigde er de aandacht op, dat het bericht in de N.L.C. eerder gepubliceerd was, dan het voorstel de raadsleden bereikte Hij vond dit onverklaarbaar Hierna volgde stemming, allereerst over het voorstel van de heer Van Riemsdijk om het betrokken voorstel van de agenda af te voeren. Het werd verworpen met 13 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heren Benschop. Van Riemsdijk, De Ruiter en De Witt. Het voorstel van B. en W. tot instel ling van een derde wethouderszetel werd met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. De heren Benschop, Van Riemsdijk, De Ruiter en De Witt waren nu tegen. KATWIJK Bromfietsers botsten Op de secundaire weg van de Provin ciale weg had een aanrijding plaats tus sen twee bromfietsen. Over de oorzaak van de aanrijding tast men in het duis ter. Eén der bestuurders liep een been breuk op en werd overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Geen voorrang verleend Op de kruising Drieplassenweg-Var- keivsserstraat-Vuurbaakplein-Koningin- ceweg, verleende een wielrijder geen voorrang aan een personenauto. Er ont stond een botsing, waarbij beide voer tuigen schade opliepen. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Donderdag 23 aug.: hoog water 8.58 en 21.33. laag water 4.31 en 16.51. (Advertentie) CHR. MANNENKOOR „JUBILATE" De repetities van mannen- en jongens koor beginnen a.s. donderdagavond 23 augustus op gewone tijd en plaats. HET BESTUUR. Enkele complexen met lagere huur blijven beschikbaar De voltallige gemeenteraad van Noordwijk vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. F. F. W. van Berckel. Uitvoerig werd gedebatteerd over het voorstel betreffende de toepassing van een huurverhoging voor een groot aantal gemeentewoningen. Per 1 september wordt namelijk voor deze gemeente een algemene huurver hoging van kracht van 11.procent. Een zeer groot deel van de gemeente woningen valt onder de gewijzigde huurwet (woningwetwoningen) zodat de huren van deze huizen automatisch worden verhoogd. Ten aanzien van het andere deel (premiewoningen) ligt de situatie anders. Verhoging van deze huren is slechts mogelijk, indien vergelijking met soortgelijke wo ningen die verhoging rechtvaardigt. Voor een deel van deze gemeente woningen acht het college een huurverhoging rechtvaardig. Voor een an der deel (Margrietstraat, Irenestraat, L. Senfstraat) acht men de huur reeds hoog genoeg. De heer K. Passchier, P.v.d.A., meen de dat door deze maatregel de minst draagkrachti'gen getroffen worden. Hij verklaarde zich namens zijn fractie ta- gen het voorstel. Ook de heer Benschop, Prot. chr., was niet gelukkig met dit voorstel. HIJ wenste de premiewoningen te Noord wijk Binnen eveneens buiten de verho ging te doen vallen, om zodoende en kele complexen met een lagere huur beschikbaar te houdlen voor minder draagkrachtriigen. Wethouder De Geus wees erop dat een huurcompcnsatie wordt gegeven. Bovendien wordt de hogere huurop brengst gestort in een onderhoudsfonds. Het college acht het juist hierbij de richtlijnen van de regering te volgen. De heer Den Otter. P v.d.A., wees er op dat een huurcompensatie geen loon is. Als de economische toesband ver slechtert, is deze compensatie er zo weer af en dan zitten de arbeiders met dezo hoge huur. Na nog enige discussie wend een voorstel van de heer Benschop om de premiewoningen te Noordwijk Binnen vrij te stellen van huurverhoging, over genomen door de heer Den Otter. Deze breidde dit nog uit met de bejaarden woningen aan de EgmonderstraaL' Dit voorstel werd aangenomen met 116 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 123 stem men cn 2 onthoudingen. De fractie van de P.v.d.A. was ln haar geheel tegen. Verbindingsweg De raad keurde onder meer goed voorstellen tot verpachting van lande rijen aan de Duinweg en in De Klei cn bert aankoop van grond aan de Duin- damseweg nodig voor reconstructie deze weg. Van de heer Verloop werd een stuk grond aangekocht aan de Oude Zeeweg-Huis ter Duinsctraat; groot 835 m2. eveneens voor reconstructie. Binnen afzienbare tijd wordt overge. gaan tot aanleg van de verbindingsweg Voorstraat-Zeestraat Hiervoor is hel nodig dat nog een pand in de Zee- straat wordt aangekocht. Omdat met vrijwel alle eigenaren overeenstemming Icon worden bereikt, is de Zeestraat voor een groot deel al op dc voonge- schreven breedte gebracht. Langdurige onderhandelingen met de eigenaar van één pand hebben geen resultaat gehad, zodat B. en IV. thans voorstelden tot onteigening ove gaan. Enkele raadsleden betreurden dit drongen aan op verder onderhande len. Wethouder De Geus zegde dit toe naar stelde er tevens prüs op dat het 'oorstel van B. cn W. zou worden aangenomen, opdat bij mislukking, voorlopig tot onteigening kan worden besloten. De raad ging hiermee akkoord. De verzorging van de gemeentelijke vuilnisbelt werd weer voor een jaar opgedragen aan de heer J. C. de Haas. De vergoeding werd verhoogd van f 75 tot f 150 per week. Voorts werd aangenomen een wijzi ging in de beschikbaaretelling van nieuwe Geerbruidakleubersohool. In verband met een subsidie van f 400 voor een propaganda-actie sdhooltand- verzorging, werd geïnformeerd naar de stand van zaken betreffende de fluori dering van het drinkwater. Er bleek ter zake nog geen beslissing te zijn genomen. HAZERSWOVDE Repetities Morgen om 7 uur hervat het grote meisjeskoor van Zang en Vriendschap de repetities. De repetities van het kin derkoor en het grote koor worden od 30 aug. hervat. Moeder in haar kind gewroken 21/2 jaar gevangenisstraf De rechtbank in Utrecht heeft de 21- jarige J. H. J. van E., een schoenmakers knecht uit Vleuten-De Meern. wegens zware mishandeling veroordeeld tot 2 te jaar m.a. Hij mishandelde op 18 april de 15-jarige ArieVernooij uit Vleuten, een broer van een meisje waar hij geruime tijd omgang mee had. uit wraak tegen over de moeder van zijn vroegere meisj* die tegen de omgang was. De eis we Vogelaar en Benschop: BIJ dc rondvraag in de Noordwijkse raad ontspon zich een vrij heft debat tussen de heren Benschop en Vogelaar enerzijds en de burg meester anderzijds. Eerstgenocmden hadden zich persoonlijk op de hoo £ev te gesteld van de situatie in enkele nachtgelegenhcden te Noordwijk. I heer Benschop zei, dat dc totaalindruk meeviel, uitgezonderd één gelcge heid aan de Oude Zeeweg, het Casino. Hier troffen zij 's nachts een sti aari volle, half verduisterde gelegenheid aan, waar een groot aantal jongel Nat van beneden de 20 jaar aan het „dansen" was. Hoewel de vergunning 2 uur strekte, was om 3 uur de zaak nog niet leeg. Hij vroeg zich af of er geen strenger toezicht mogelijk is op de naleving de sluitingstijd en of de hand gehouden wordt aan de leeftijdsgrens. De heer Benschop meende dat hier niet ge sproken kon worden van een belang voor de badplaats, gezien het publiek, dat deze gelegenheid bezoekt. Allerlei jongelui op bromfietsen en per i verkeerden kennelijk onder invloed alcohol toen zij. met veel lawaai herrie, de gelegenheid verlieten Roar De heer Vogelaar meende dat i wordt omgesprongen met het hoofd der gemeente: de gemeenteraad! Hij aarzelde niet dergelijke beleve nissen een wantoestand te noemen. Als de raad een sluitingsuur vaststelt, dient men daaraan ook de hand te houden. Hier is alle gezag zoek. Als 17 raads leden uitvoerig discussiëren over sluitingsuur en niemand trekt zich hier iets van aan, dan is er iets fout. Het was de heer Vogelaar opge vallen dat praktisch geen badgasten in deze gelegenheid aanwezig waren, maar allerlei jongelui uit de om trek, waarbij kinderen van 16, 17 en 18 jaar. Zij maakten een onbeschrijf lijke herrie en trokken lallend en herriemakend door het dorp. Het systeem deugt niet, aldus de heer Vogelaar, niemand sluit zijn etablis sement zonder dat de politie komt. Het moet duidelijk zijn dat er een gezag in Noordwijk is en dat niet ieder kan doen wat goed is in eigen ogen. Toestanden als de heer Ben schop en hij meemaakten gelijken op de situatie in Sodom en Gomorra! Hij verzocht de burgemeester drin gend aan deze toestanden radicaal eer eind te maken. De politie ziet dit, maai doet blijkbaar niets. De burgemeester zei uitdrukkelijk op dracht gegeven te hebben aan de slui tingstijden de hand te houden. Van de hier geschetste zaken wist ik niets, aldus de burgemeester. Misschien had deze zaak vergunning langer open te blijven, maar momenteel kan ik geen antwoord geven. Liever had ik gehad dat -u mij tevoren had ingelicht, zodat ik zelf dit had kunnen toetsen De heer Benschop merkte op, dat deze zaak meermalen in besloten zit- De raad van Koudekerk aan den Rijn kwam onder voorzitterschap van bur gemeester Q. Waverijn bijeen. Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring door Ged. Staten van de raadsbesluiten betreffende de verzekering van gemeen tegelden het verlenen van een bij drage in de restauratiekosten van de noorderkapel van de Hervormde kerk. het verlenen van een krediet voor het berekenen van een rioleringsplan. als mede het verlenen van een krediet voor het bouwrijp maken van gronden. Goed gekeurd werden de verkoop van bouw grond aan de gebroeders Smit en de aankoop van grond van de heer P. G. J. Smit. Verder was van Ged. Staten bericht gekomen, dat op 4 oktober om 10.15 uur in het gebouw van het pro vinciale bestuur te 's-Gravenhage zit ting zal worden gehouden, waarbij be langhebbenden bezwaren tegen het par tiële uitbreidingsplan kunnen toelichten. Het college van B. en W. zal op deze zitting worden vertegenwoordigd door burgemeester Waverijn en een vervan ger en een vertegenwoordiger van do stichting Stad en Landschap. Een verzoek van het Nederlands Ast mafonds om subsidie werd afgewezen Een verzoek om subsidie van drie cent per werd eveneens afgewezen terwijl wel een subsidie van 30 werd verleend. BU het punt benoeming van een nieuwe directeur van het bejaardenhuis „RUnzicht" werd meegedeeld dat num mer 2 van de voordracht, de heer M. de Jong te Ooster-NUkerk. zUn sollicitatie bad ingetrokken. Nog was op de voor dracht geplaatst de heer Kieviet te i-Gravendeel. Nadat de raad enige tijd in geheime zitting was geweest, werd met alle stemmen de heer C. SaamaD Hilversum gekozen. De gemeenterekening 1961 sloot in eerste instantie voor de gewone dienst ou een. bedrag in inkomsten van 1.156.740,28 en in uitgaven van f 1.197.284,94. De kapitaaldienst sloot in inkomsten op 'n bedrag van ƒ2.841.566.51 pn in uitgaven op ƒ2.998.147,47. Een na delig saldo van 156.581,96. De gewone dienst sloot met een voorlopig nadelig saldo van 40.544,66. Het werkelijke sal do zal 896,50 bedragen Vastgesteld werd de begroting het Waterleidingbedrijf- Daaruit bleek, dat de winst voor de gemeente is ge raamd op ƒ2794,03. De heer ReUneveld vroeg hoe de gesteldheid ls van het bui zennet. Op deze vraag kon de voorzit ter hem een bevredigend antwoord ge ven. Wel wordt de reserve opgevoerd, maar dit houdt verband met de grotere Investeringen die ook In dit bedrUf plaats hebben. Grote lekverliezen zijn er niet. De begroting van de gemeentelijke dienst voor Maatschappelijke Zorg werd vzstgesteld op ƒ21.443,39. Voor het be tegelen van een stuk van 163 m2 bij de openbare school en voor het. plaatsen van een eenvoudige rijwielstalling deze school werd een bedrag van ƒ4500 uitgetrokken.' Voor het aanschaffen van een nieuwe stencilmachine voor de ge meentesecretarie stelde de raad ƒ2000 ter beschikking. Nadat de voorzitter een korte toelich- IR ZEGELS IW EXTRA bij 2 Mik jas 100 gram UNOX LEVERPASTEI H.H. HERO p. fles \§7/ IA ZEGELS |U EXTRA van MELLE 150 gram JAPANSE MANDA RIJNTJES ca. 75 partjes nu per blik VENZ CHOC. HAGEL MELK 85 PUUR HOLLANDSE DAALDERS Fijn koekje met roomboter 250 gram 4 A ZEGELS. 1 U EXTRA bij 2 pul of 3 flea jee IU EXTRA HERO ROZEBOTTEL JAM p. pot (na inwisseling) van de raad aan de orde is weest. Het oordeel van de bevolki Noordwijk aan Zee is bovendi duidelük: men is ervan overtuigd de politie hieraan toch niets doet, De burgemeester bleef erbij dat recht op had tevoren over dit derzoek te worden ingelicht. Dan gedocumenteerd antwoord mogel geweest, maar nu niet. Overigens zcide de burgemeester het een en ander te zullen onderzoek BENTHUIZEN De sportdag Thans is het definitieve program bekendgemaakt van het op zaterdag augustus te houden sportevenement het terrein van de heer Jos. Eijk aan de Zegwaartseweg. De midc is gereserveerd voor de jeugdspelen, om 2 uur aanvangen. De jeugd vai tot en met 14 jaar kan inschrijven 60 meter hardlopen, hoogspringen, b gooien en hirok-stap-sprong. De jet van 6 tot en met 9 jaar: 30 meter lo blokjesestafette en zak lopen. Voor schrij-ving bestaat alléén vanavond half zeven tot zeven uur gelegenheid het verenigingsgebouw. Het inschrijf® bedraagt 25 cent (ongeacht het aai onderdelen per deelnemer). Na de demonstratie van de gymnasti vereniging ,,Na Arbeid Sport" de titel ,,Kilometerkampioen(e) huizen 1962" worden gestreden. Om 5.30 uur maakt het jeugdfanfa korps „De harpe Davids" uit Zoeterra een rondgang door het dorp ails inleid tot de voetbalwedstrijd, die i begint. De elftallen zijn als volgt sam gesteld: elftal A: Joh. Polderman: P. Spruit burg en H. van Soest; A. Schellingerh Gzn„ P. J. Graper en D. Mets; W. Bai P. van Beveren, J, Roggeveen (aanvo der), P. van Noort, Jac. Bergman A en N. M. Rensink. elftal B: H. Katuin; A. M. Slootma en C. Sohellingertiout; D. P. Verheul Priem en I. Mets; J. C. Graper, D. der Maas, G. J. A. Rfunsink (aanvoerdi A. Groen, D. Havenaar en G. Wold Aftrap: Voorzitter Groene Kruis, gemeester J. J. Steenbakker Morilj Loijsen. Scheidsrechter: P. J. Kreft. Na de voetbalwedstrijd (plm. 8.15 wordt de opstelling gemaakt vooi lampionoptocht met „De harpe Davi voorop. Lampionnen zijn verkrijgbaar de firma D. P. Verheul, Dorpsstraat Alle baten zyn bestemd voor het plaatselijke Groene Kruis. Er wordt een beroep gedaan op plal selijke bedrijven en particuliere/» sportwedstrijden financieel te steun dan wel prijzen (bekers, medailles diploma's) ter beschikking te steil I Bezorgadres: de heer P. J. Kreft. Gi van Bloisstraat 17. Hel Mi sns de commissie die de begroting had nagezien, dank bracht voor het vroe ge tijdstip waarop zij de raad was aan geboden. Uit de cijfers blijkt, dat voor het slui tend maken van deze begroting een be drag van 11.775,52 is geput uit d esaldi- reserve. Deze reserve slinkt hierdoor tot een bedrag van 77.620. Diverse wensen kwamen ter sprake, waarbij de toestand van de Hogewaard door verscheidene sprekers werd belicht. In antwoord hierop deelde de voorzitter medé, dat met het herbestraten van het slechtste gedeelte bij de wegverbreding zeer binnenkort zal worden begonnen. Wat de aankoop van gronden betreft voor algeheel herstel en verbetering van deze weg. dit gaat in een gestadig tem po door en hopelijk zal in 1963 een stap in de goede richting kunnen worden gedaan. Verder zal aan de Hogewaard worden gedaan wat mogelijk is. De be groting wordt hierna aangenomen. Naar aanleiding van de staat van in vesteringen vroeg de heer Van Veen of het geraamde bedrag van 30.000 voor een aula op de begraafplaats niet on voldoende is. voor een gebouw met in ventaris. De voorzitter antwoordde, dat is gedacht aan een stijlvol gebouwtje. Daar echter geen krediet wordt ge vraagd, behoeft hier verder nog niet over te worden gedacht. Bij de post aanschaffing van een nieu we grasmachine werd de vraag gesteld of de andere machine versleten is. De voorzitter beaamde dit. Verscheidene sprekers brachten de toe stand van de Lagewaard ter sprake. De voorzitter gaf toe. dat het moeilijk is het wegdek in goede staat te houden Ook in het college van burgemeester er wethouders is gedacht over een geslo ten wegdek. Het bedrag per leerling als bedoeld in art 55bis van de L.O.-wet 1920 werd voor 1963 vastgesteld op ƒ55,79. Bij de rondvraag sprak de heer Van Veen er zijn blijdschap over uit dat burgemeester Waverijn de gelegenheid was geschapen via de Telstar telefonisch contact op te nemen met Artesia. Hierna gaf de voorzitter een korte terugblik over de afgelopen vier zit tingsjaren van de raad. Een bijzonder woord sprak hij tot de heer Geerlof, die in de komende raad geen zitting zal hebben. Sedert 1946 hebt u zitting in de raad gehad en van de sinds die tijd gehouden 130 verga deringen hebt u er slechts twee wegens ziekte moeten verzuimen. Dank bracht hij hem voor de bezadigde wijze, waar op hij steed8 zijn mening kenbaar heeft gemaakt. Namens het gemeentebestuur bood hij de heer Geerlof een schrUfset aan. waaraan de heer Heemskerk, na mens de raadsleden een kist sigaren toe voegde. In een kort dankwoord bracht de heer Geerlof dank aan God. die hem de kracht heeft gegeven mede te werken in het belang van de gemeente. Rectificatie De damesgroep van de g.v. „Na Art Sport" zal vrijdagarvond wel meedoen de repetities (dit in tegenstelling tot zaterdag werd vermeld). Teneinde i verstanden te voorkomen volgt nu juiste rooster: jongens en meisjes 8-12 jaar om 7 uur; de sen. dames, he asp. dames en asp. heren om 8 uur. zamelen bij het verenigingsgebouw. Visserij behoeft steun Regering zal roei moeten omgooien „De regering zal het roer moeten gooien, anders zal straks de Nederlai visserij in E.E.G.-verband niet meer kunnen komen", aldus de voorzitter de Zeeuwse visserijvereniging, de 1 A. Lockefeer, welke vereniging zater; middag, ter gelegenheid van de E kense visserijdagen, een reünie h De heer Lockefeer bepleitte het v< nen van overheidssteun aan de visi (Dot zoals deze in andere E.E.G.-landcn wordt gegeven. De Nederlandse vis zal, wanneer zij deze steun niet kr op den duur ten achter blijven. Tijdens de reünie heeft jhr. r C. de Casembrot, commissaris der ningin in Zeeland, aan schipper Baere van de „Breskens 20" de v' wimpel 1962 'ïitgereikt. De reüni besloten met een rondvaart van sersvloot over de Schelde en it praalwagenoptocht waarbij „de vis aard in het middelpunt van de bel stelling stond. Willem Beukelszoi weer op reis Proeven met pelagisch n en Japans echolood Gistermiddag omstreeks 6 uur is het derlandse visserij-onderzoekingsvaa Willem Beukelszoon onder comro van schipper Klaas Pronk uit Set nlngen vertrokken. Het schip, dat reis van een tot twee weken gaat ro heeft op de Scheveningse sleephi de halfjaarlijkse onderhoudsbeurt g De Willem Beukelszoon zal gedui deze reis technische proeven doen, der meer met een (Duits) pelagisch t net en een splinternieuw echolood Japanse makelij, dat zelfs nog nle de markt is. WOVBRVGGE Oogst van de straat GEVONDEN: zeskantige viewer, derschoentje, bos sleutels, dameshoi twee plastic regenkapjes in étui, p feuille. portefeuille met inhoud, kii jasje, muntbiljet VERLOREN: huissleutel, werp he regenmantel, grijze werkjas, Ford. Inlichtingen postcommandant r politie. Datv Schr l

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4