Verkeersmaatregelen in Leiden iets voor puzzelaars Wie komen er in de diverse commissies? Even pauze...Coca-Cola verfrist u het best! Benoemingen in raad van Leiden School in Leiderdorp bestaat 100 jaar WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1962 gen da voor Leiden en Den Haag Woensdag; Pieterskerk, 7.30 uur: avondstilte. Den Burcht, 1010 uur: verwarmings- huishoudshow A. Zwart. Den Haag. Kurzaal. 8.15 uur: Pools idio-Symphonie-Orkest. Den Haag, St. Jacobuskerk. Park- aat, 8.15 uur: G. Th. Ball, orgelcon- rt. Donderdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert driaan Blankenstein. Jan Vossensteeg 17, 8 uur: ds. J. A. oink. 1 Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Afri- ballet. Den Haag. Luth. Kerk, Luth. Burg- il 7 8 uur: orgelconcert Feike Asma Den Haag. Zuiderpark. 2 uur: aeelgroep Spelenderwijs met „Kiik Vrijdag chuttersveld, 8.15 uur: voorstelling cir. Boltini. D e n H a a g. gebouw K. en W., 8.15 u.: issisch ballet. Leiderdorp, Herv. kerk, 8.15 uur: rgelbespelinig Dirk Jansz. Zwart. i Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Afri- ballet. t Haag. Zuiderpark, 2 uur: jeugd- iusement „De nieuwe avonturen van i Trom". Zaterdag Schuttersveld, 2.30 en 8.15 uur: voor- siling circus Boltini. Paul Krugerstraat, 7 uur n.m.; Straat- ediking Chr. Geref. Kerk; spreker ds. Restaurant Van der Heijden, Breestr. uur: receptie M. H. Noteboom, roningbouwvereniging Ons Doel). Stationsplein, 13.42 uur: afd. Leiden i. Ned. Natuurhist. Vereniging, ver- met bus 42 naar Noordwijk-Binnen, jrsie naar landgoed Nieuw-Leeuwen- rst bij Noordwijkerhout )en Burcht, 6-10 uur: inschrijving uit ing haring en wittebrood voor 3 ok- e n Haag. gebouw K. en W., 8.15 u.: issisch ballet ïen Haag. Kurzaal. 8.15 Uur: Ned. met „Madame Butterfly". Apotheek Voor spoedeisende gevallen: apotheek 'an Driesum, Mare 110, tel. 20406, Ook apotheek R. van Breest Smallenburg Leiderdorp is geopend. Dagelijks 3en Haag, Diligentia, 8 uur: Wim met „Herexamen". Films Casino (2.30 uur): Chaplin-festival 11e leeftijden); 7 en 9.15 uur: De ne- ode cirkel (18 jaar), jdo (2 en 7.30 uur): El Cid (14 jaar) -uxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Houten open (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Geroni- de laatste der Apachen (14 jaar)- aderdag: Gevaarlijke verhoudingen jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Drie i« (18 jaar). IVianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Car- iche (14 jaar). Tentoonstellingen Huseum Volkenkunde: jubileumten- Mistelling „Naar wijder horizon" (tot oktober) Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- aat 27, maandag en woensdag van 1 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag var X 530 uur: vrijdag van 10 tot 5.30 er 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u lijkantoor chr. school Obrechtstraat iw. dinsdag en donderdag van 6.30 au, zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke ensdag 25 uur. leugdbibliotheek, leeszalen en bibllo- Reuvens, Plantage 6: maandag «dag van 4 tot 5.30 uur. woens- en zaterdag van 12 tot 4.30 uu; vrijdag (speciaal voor de grotere Igd) van 6.30 tot 8.30 uur 'savoDds .Werkmanswoningen" Ie Leiden bouwde niet lit het 69ste jaarverslag van de „Ver liging tot bevordering van den bouw i werkmanswoningen te Leiden" blijkt, in het boekjaar I9601961 geen nicu- woningen werden gebouwd. Aan het ir ir. M. P. Schutte ontworpen plan de bouw van vier woningen op do s van de verwoeste huizen aan do psenstraat en de President Steynstraat :d geen rijksgoedkeuring verleend, gezien de bouwkosten in vergelijking het huurpeil ter plaatse te hoog zija Iet schilderwerk van plan V (71 wo gen) werd in september 1960 opgele- 1 de toale kosten bedroegen f 30.425 voorstel tot vernieuwing van de zir>- dakkapelvlakken van de 101 wonin- van plan VI werd door de gemeen- Leiden afgewezen. Vrijwel alle huurders van de huizen plan II dienden een verzoek in om do irverhoging per 1 april 1960 niet van passing te verklaren op hun woning; huurders weigerden bovendien do hoging te betalen. De behandeling van zaken voor de Huuradviescommisslo xht veel werk met zich mee en gezien toestand van verscheidene woningen het plan is het niet onmogelijk, dat d« amissie in sommige gevallen de huur- hoging per 1 april 1960 alsnog onse- zal maken. 'oorzitter der vereniging is ir. J. J. G i Hoek, secretaris mr. J. C. de Vroom Penningmeester de heer E. H. Moens. 'udan Shipping Line toegelaten vain de continentale Red Sea hferonce voor verschepingen naar Sudan. Wie zich aan cle wet houdt.. T~\E verkeerssituatie in Leiden is er na het invoeren van eenrichtings- rZ verkeer op uitvals- en invalswegen naar en van het station niet eenvoudiger op geworden. De officiële publikatie verscheen op dinsdag 14 agustus in de plaatselijke dagbladen, nadat de Leidenaars door de ver slagen van de gemeenteraad, waar deze kwestie uitvoerig is besproken, op deze ingrijpende maatregel waren voorbereid. Maar niet alleen deze, op vrijdag niet geldende maatregelen, dreigen het verkeer in de Sleutel stad tot een voor buitenlanders onontwarbaar kluwen te maken, ook an dere omstandigheden dragen er het hunne toe bij het rijden in de Leidse binnenstad tot een zenuwslopende aangelegenheid te maken. kondiigit aan, dat men na 80 meter rechtsaf lean naar de bloemendorpen Sassenheim, Lisse en Hililegom, dus via die weg over het Schuttersveld. en linksaf naar het oerutrum, dat is dus via de Valkbrug. Een week na invoering van de nieuwe regeling had dit bord toch zeker wel bij de situatie kunnen zijn aangepast. Maar nu komt hij op zaterdag, marktdag, uit de richting Alphen. De enige weg die dan nog overblijft om bij het station te komen is de singel. Hoe onmogelijk die situatie is wordt duidelijk als men weet dat uit elke zijstraat van de singel het verkeer van rechts voorrang heeft. Om uit de brand te zijn zou de singel hele maal voorrangsweg moeten worden. Het werken met voorrangswegen voert tot dezelfde situatie als die op de Rijnsburgerweg, waar het ver- In de Haarlemmerstraat worden de tramrails opgebroken. Nog maandenlang zal deze straat voor doorgaand verkeer geblokkeerd blijven, zodat het op Bree straat en op de Singels aanzienlijk druk- ker is geworden, om van de Oude Vest nog maar te zwijgen. Maar wat gaat er straks gebeuren? De oude sociëteit Minerva moet worden af gebroken. De afbraak van een zo hoog en zc bouwvallig gebouw eist vergaande vei ligheidsmaatregelen, want neerstortend puin moet niet de gelegenheid krijgen voorbijgangers te verpletteren. Aange zien Minerva een hoog gebouw is za" een schutting vereist zijn die zo onge veer op het midden van de rijbaan zal komen te staan. De gevolgen kan men zich denken. Als hier niet eenrichtingsverkeer naar de zijde van het Gangetje en Korevaar. straat wordt ingevoerd, zullen de ver keersstromen ter hoogte van Mineva volkomen in de knoop raken. De vei ligste weg is dus op het geschikte tijd- stip eveneens eenrichtingsverkeer voor de Breesfcraat in te voeren, hetgeen toch al in de bedoeling lag. Een proef neming kan er in het Leidse verkeers- laboratorium, waartoe de binnenstad zich ontwikkelt, nog wel bij. Men moet zich eens trachten voor te stellen wat d>it alleen voor automobi listen, die niet in Leiden bekend zijn, betekent. Het gemakkelijkst gaat dit nog voor mensen die, komende uit die rich ting station, in die richting Hoge Rijn dijk rijden. Zij volgen de oude route en komen, als zij de nauwe hindernis van de in reparatie zijnde Blauwpoortsbrug zonder blikschade weten te nemen, zon der al te grote moeilijkheden op de be stemde plaats. Maar nu terug. Stel .dat de Breesfcraat uit de richting Korevaarstraat niet mag worden bereden. Een uitwijkmanoeuvre doet de autobestuurder belanden op het Gangetje en via Botermarkt, Vismarkt, Bloemmarkt en Boommarkt, eventueel Apothekersdijk, komt hij wel op de Turtfmankt terecht, waar de net niet geopende riante Turfmarkt/brug noodt tot verdér gaan. Is dé brug wel open dan moet hij zien dé waohtendé file te doorbreken en dé Oude Vest af te rijden en Oude Singel terug. Ha, denkt onze man, nu gaat het weer. Even de Beestenmarkt af, rechts de Steenstraat in en dan weet ik het verder. Half in de bocht naar de Steenstraat ontdekt hij dat hier het welbekende rode bord met de horizontale witte balk staat. Een hord dat op de Beestenmarkt rechts af slaan op de Steenstraat verbiedt treffen we slechts aan bij de uitrit van de parkeerplaats op de Beesten markt. Als onze man geluk heeft staat éi niemand achter hem te claxonneren en slaagt hij erin het stuur te wenden en de Beestenmarkt langs molen De Valk te glippen. Hij zal op die weg nog legio fietsen en brommers tegen komen, want het bord bij de Valkbrug, dat het oprijden van de brug van de RiiTsSun»er?'n<~' ver*5-** '~n voor nutteloze stadsver-fraaiing. is geen wonder dat deze mensen daar rijden, wanit zij worden daartoe nog steeds uitgenodigd door een fraai met bloemen versierd onofficieel ver keersbord op de Rijnsburgersingel dat men tegenkomt komende uit de rich ting Haarlemmertrekvaart. Dit bordje keer zich gedraagt als rijdende op een voorrangsweg. Dit artikel dreigt een litanie te den. Slechts één geval willen wij even bespreken om aan te tonen dat men in Leiden een snélle dood kan zoeken door zich aan de verkeersregels te houden. In een straat met eenrich tingverkeer is het snelverkeer verplicht bij het afslaan zover mogelijk voor te sorteren. Men rijdt op de Stationsweg richting Steenstraat, passeert de Rijnsburger- brug en wil op de Steenstraat linksaf de Tweede Binnenvesfcgracht opdraaien. De wet eist d-at men dan volkomen links rijdend voorsorteert. Wie dit bevel braaf opvolgt loopt kans vernietigd te worden door een NZH-bus. die. komend van de Tweede Binnenvestgracht, wel rechtsaf de Sfceenstraa* op mag. De bordjes die zulks aangeven zijn alleen leesbaar van de ziide van de Steen. En op marktdag verandert de hele zaak weer. Waarom nu geen opklapbare borden aangebracht? Dit geeft op vrij dag wat meer werk, maar de veel ge plaagde deelnemers aan het verkper worden dan niet voor een puzzel ge- plaatst en dc buitenlanders zijn hun le. ven dan veel zekerder. Het komt ons voor dat dit de moei lijke taak van de politie, niet de uit vinder van deze regeling maar wel belast met het toezicht op de naleving sterk kan vereenvoudigen. Benoemingen aan de Leidse universiteit Bij K.B. is prof. dr. J. M. F. Lands- leer, tot dusver buitengewoon hoog leraar in de anatomie en embryologie, benoemd tot gewoon hoogleraar. C. Romers, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de organische che- is benoemd tot gewoon lector in de faculteit der wis- en natuurkunde om onderwijs te geven in de organische che- Dr. Romers, die in 1919 te Haarlem werd geboren, studeerde eerst te Leiden li vervolgens te Amsterdam. Aldaar iromoveerde hij in 1948 op een proef schrift, handelend over de kristalstruc tuur van ammoniumtetrametaphosphaat. Voorts is drs. J. Polderman benoemd tot buitengewoon lector in de faculteit der wis- en natuurkunde om onderwijs geven in de farmaceutische techno logie. Drs. J. Polderman is in 1914 geboren i legde in 1940 het apothekersexamen te Leiden af. Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor 70— en f 100.— of f 300— en 400—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen Commissaris LDM De heer J. C. van Schaik heeft mee gedeeld dat hij zijn commissariaat van de Leidsche Duinwater Maatschappij per 1 oktober wenst te beëindigen. B. en W. stellen de raad voor tot gemeentelijk commissaris te benoemen ir. M. C. de Jong te Oegstgeest. De raad zal op 4 september ook twee personen moeten aanwijzen, op wie in de aandeelhouders vergadering van de L.D.M. de stemmen commissarisbenoeming zullen wor den uitgebracht. erschillende Ter voorziening in de daardoor open- ■allende plaatsen in enige commissies 'oorzover deze door niet-raadsleden moeten worden ingenomen, bevelen B 1 W. de raad aan: als leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal": prof. mr. J. M. van Bemmelen; prof. dr. J. Keuning; de heer P. Herfst en ir. M. P. Schutte; als leden van de Commissie voor het Oud-Archief: de heer W. F. van der Burgh; prof. mr. H. F. W. D. Fischer en de heer M. P. F. Meyer; als leden van de Monumentencom- Vacature prof. dr. W. den Boer: 1 prof. dr. W. dr. W. den Boer; 2 prof. dr. Th. J. G. Locher. Vacature ir. J. J. Terwen: 1 ir. J. J. Terwen; 2 ir. H. A. van Oerle. Vacature mejuffrouw A. J. van Nienes: 1.mejuffrouw A. J. van Nienes; 3 de heer S. Sannes. Vacature ir M. P. Schutte: 1 ir. M. P. Schutte; 2 ir. J. B. Hermans. Vacature de heer L. C. J. Roozen 1 de heer L. C. J. Roozen; 2 mr. H. F. A Geisse. Vacature de heer P. van der Sterre: 1 de heer P. van der Sterre; 2 de heer H. Th. D. Dijkstra. Vacature de heer W. Zwart: 1 de heer H. de Wilde; 2 de heer A. J. J. van der Zanden. als leden van Commissie van Advies in Culturele Zaken: Vacature de heer H. Zunderman: 1 de heer H. Zunderman; 2 de heer P. van Zonneveld. Vacature ir. H. A. van Oerle: 1 de heer J. C. J. Lambermont; 2 de heer C. Zandbergen. Vacature de heer J. C. Bartelsman: 1 de heer J. C. Bartelsman; 2 de heer A. C. Bouwman. Vacature prof. mr. H. F. W. D. Fischer: 1 prof. mr. H. F. W. D. Fischer; 2 prof. mr. J. Drion. Vacature dr. R. Frankema1 dr. R. Frankema; 2 mr. D. E. Krantz. Vacature de heer G. L. Hey: 1 de heer G. L. Hey; 2 ds. H. J. Westerink. Vacature hagen: 1 hagen; 2 der Burg. Vacatur, J. HagemanVer- HagemanVer van Traavan van Gennip: 1 mr. Genmp; 2 de heer A. J. N. J. Witteman. Vacature de heer A. J. van der Pompe: 1 de heer A. J. van der Pompe; 2 de heer H. de Wilde. Vacature de heer W. H. Tweehuysen: 1 de heer W. H. Tweehuysen; 2 me vrouw L. SteinbachJansen. Vacature ontstaan door het overlijden van de heer C. de Kemp; 1 dr. C. C Vlam; 2 de heer M. H. de Reede jr. als leden van de Commissie van Toe zicht op de Gemeentelijke Bedrijfstech- nische School: Vacature ir. H. E. Kruyt; 2 ir. A in Driel. Vacature ir. J. J. G. van Hoek: 1 ir. J. J. G. van Hoek; 2 de heer C. F. A. M. Meerpoel. Vacature de heer J. G. Wilterdink: 1 de heer J. G. Wilterdink; 2 de heer J. L. de Vries. Vacature de heer A. J. Frèrejean: 1 de heer A. J. Frèrejean; 2 de heer I. Coster. Vacature de heer H. de Bree: 1 de heer H. de Bree; 2 de heer A. de Mey. Op de vierde september eindigt ook voor de leden van het College van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium de zittingsduur. In verband hiermede heeft dit college de volgende aanbeve lingen ingezonden ter benoeming van zes leden, met welke aanbevelingen B en W. zich kunnen verenigen: Vacature prof. mr. H. F. W. D. Fischer: 1 prof. mr. H. F W. D. Fischer; 2 prof mr. A. van Oven. Vacature mevrouw C. G. de Jager Galavazi; 1 mevrouw C. G. de Jager Galavazi; 2 mevrouw J. K. Oosterhoff— Sanders. Vacature prof. dr. E. den Tex: 1 prof. dr. E. den Tex; 2 dr. G. J. van der Berg. Vacature prof. dr. P. H. van Laer: 1 prof. dr. P. H. van Laer; 2 dr. J. G. Frielink. Vacature prof. dr. J. H. Waszink: 1 prof. dr. W, den Boer; 2 dr. H. J. i Drossaart Lulofs. Vacature ds. D. J. Vossers: 1 ds. D J. Vossers; 2 ds. P. Kloek. van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs, welke commissie volgens de des betreffende verordening uit 8 leden be staat van wie 2 leden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land en de overige leden door de raad worden benoemd, heeft de Commissie de volgende aanbevelingen ingezonden. Vacature dr. K. Reitsma1 prof. dr. K. A. H. Hidding; 2 prof. dr. K. W Taconis Vacature mr. C. J. Woudsfra: 1 mr. C. J. Woudstra; 2 dr. D. L. Kedde. Vacature mevrouw S. J. Schaper Beukema: 1 mevrouw S. J. Schaper Beukema; 2 mevrouw L. C. E. C. Gor- rvon Krogh. Vacature mevrouw A. A. C. Af. Hui- zingaSchölvinck: 1 mevrouw A. A. C. M. HuizingaSchölvinck; 2 mevrouw Th. J, BoogerdMarius. Vacature prof. dr. H. Cf van de Hulst 1 prof. dr. H. C. van de Hulst; 2 me- ouw W. H. 's JacobVaillant. Vacature mevrouw J. W. Vogelen zang—Smit: 1 mevrouw J. W. Vogelen zangSmit: 2 mevrouw J Dantuma— der Veer. Ongeluk in Leidse garage Vanmorgen omstreeks kwart over zes wilde dc 55-jarige chauffeur L. Stein- metz te Leiden in de garage van Berk n de Kaasmarkt een vrachtauto door iddel van een slinger starten terwijl de .motor in de versnelling stond. Het gevolg was. dat de auto begon te rijden dat de heer Steinmetz bekneld raakte tussen de voorkant van de wagen en een spiegelruit. Deze begaf het waardoor de boven oe garage wonende heer Berk werd gealarmeerd. Deze bevrijdde de chauffeur. De heer Steinmetz klaagde pijn in het rechterbeen en werd het academisch ziekenhuis ge- HOE VERFRISSEND! Wat heerlijk - zo n „flitsend" par tijtje op een zonnige zomerdag. Wat verfrissend is daarna zo'n pauze met ijskoude Coca-Cola! Hoe verrukkelijk, die aparte smaak! Geen wonder dat sportieve mensen overa' en altijd Coca-Cola kiezen Erkend bottelaar: Bottelo N.V. - Schiedam - 's Uravenhage Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Carina Marguerite dr van B. K. Benninga en J. E. M. Wa- rendorf; Franoisous Petrus Maria zn van P. J. Molenkamp en A. M. Kop pers; Anja dr van J, de Nie en A. van der Vos; Yolanda dr van H. J. Hilgen en L. Jongkind; René Corne lls Maria zn van J. A. Vertegaal en C. J. Kool; Robert Thomas zn van H. T. Wong en M. E. F. A. Werner; Alida Johanna dr van T. A. Kok en H. J. Hermans; Carolus zn van W. Poeliejoe en J. E. M. v. d. Weijden; Erica- Johanna Maria dr van H. van Houten en D, J. Hollemap; Gerard Jan zn van D. Cosijn en C. B. van Gent; Wilma dr van W. de Ruijter on P. den Haas. OVERLEDEN: C. H. van Dijk, 66 jr. man: J. A. H. Pont, 31 jr. man: A. P. P. van Emmerik. 1 jr, zoon; S. Tisseur. 87 jr, wed. van H. de Graaf; M. Ouwerkerk, 67 jr. echtgen. van H. J. Noteboom; J. K. Hassel- bach, 67 jr. man; B. Montfoort, 60 jr. man; J P. Schlagwein, 63 jr. man. GEHUWD: B. J. Prins en M. C. Kapaan: W C. Kooijman en P. M Duffels; D. Koopmans en A. J. Om- mering. Dinsdag 4 september om 2 uur komt de Leidse raad opnieuw bijeen. Te behandelen onderwerpen: Beëdiging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden. Benoeming van vijf wethouders. Benoeming van vier leden van de Com. lissie voor de Financiën (aftredend: de heren S. Sannes, P. S. Harmsen, H. M. J. W. J. Kortmann en Ir. J. J. G. van Hoek>. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Geneeskundige- en Gezondheidsdienst (aftredend: mejuf frouw A J. van Nienes, de heren mr. C. J. Woudstra, H. M. J. W. J. Kortmann en ,r F. Portheine». Benoeming van vier leden van de Com- issie voor de Inrichtingen Endegeest" a. (aftredend: mevrouw G. A Spieren burg-Beekhuizen, de heren mr. C. J Woudstra, H. M. J. W. J. Kortmann en L. Zitman). Benoeming van vier leden van de Com- nissie voor de Markt- en Havendienst aftredend: de heren M. Sommeling, L. Questroo, J. C J. Lambermont en dr J. P. Duyverman). Benoeming van vier leden van de Com- issie voor het Onderwijs (aftredend: de heren H. Zunderman, P. S. Harmsen. drs. J. W. J. Wiertz en dr. J. P. Duyverman). Benoeming van vder leden van de Com- lissie voor het Openbaar slachthuis (af tredend: de heren P. Fakkel, J. G. La- iers, P. C. A. ten Broek en L. Zitman). Benoeming van vier leden van de Com- lissie voor de Openbare Werken (aftre dend: de heren dr. J. Winsemius. J van Iterson, P. C. A. ten Broek en L-. Zitman». Benoeming van vier leden van de Com- lissie voor de Personeelszaken (aftre dend: de heren M. Sommeling. B. de Kier, K. F. de Bree en mr. F. Portheine). Benoeming van vier leden van de Com- lissie voor de Sociale Zaken (aftredend: de heren C. J. Piena, J. G. Lamers. K F de Bree en mr. F. Portheine). Benoeming van vier leden van de Com- issie voor de Stedelijke Fabrieken van as en Elektriciteit (aftredend: de heren W G. den Dubbelden, B. de Kier, J. C. J. Lambermont en dr. J. P. Duyverman) Benoeming van vier leden van de Com- issie voor de Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen (aftredend: mej. A. C. Bek- ker, mevrouw mr. I. Geelkerken-Brusse de heren J. C. J. Lambermont en ir. J J. G. van Hoek). Benoeming van vier leden van de Rechtskundige Commissie (aftredend: de heren M. van Aken. mr. C. J. Woudstra, drs. J. W. J. Wiertz en mr. F Portheine). Benoeming van vier leden van de Com missie voor de Sport- en Jeugdzaken (af tredend: de heren H. Zunderman, L Questroo, M. B. van der Klugt en dr J. P. Duyverman). Benoeming van vier leden van de Com missie voor de Gemeentelijke Werk plaats (aftredend: de heren C. J. Piena, J. G. Lamers, K. F. de Bree en L. Zit- Benoeming van vier leden van de Com missie voor de Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst (aftredend: de heren M. Som meling, J. van Iterson, P. C A. ten Broek en L. Zitman). Benoeming van vijf leden van de Com missie voor de Rekeningen 'aftredend: de heren S. Sannes. W. G. den Dubbelden, P. S. Harmsen, H. M J. W. J. Kortmann en ir. J. J. G. van Hoek). Aanwijzing van een der leden vai Commissie voor de Rekeningen tot v zitter. Benoeming van drie leden van de Com missie voor het Stedelijk Museum Lakenhal" uit de leden van de Raad (af tredend: mejuffrouw A. J. van Nienes. mevrouw mr. I. Geelkerken-Brusse en de heer K. F. de Bree) en van vier leden buiten de leden van de Raad. Benoeming van drie leden van de Com missie voor het Oud-Archief uit dc leden van de Raad (aftredend: de heren M. van Aken, J. Lijten en dr. J. P. Duyver man) en van drie leden buiten de leden van de Raad. Benoeming van vier leden van de Vcr- keerscommissie uit de leden van dc Raad (aftredend: de heren dr. S. J. Roorda, J. van Iterson, J. Lijten en mr. F. Por theine). Benoeming van zeven leden van de Monumentencommissie Benoeming van elf leden van de Com missie van Advies in Culturele Zaken. Benoeming van zes leden van het Col lege van Curatoren van het Gymnasium. Benoeming van zes leden van dc Plaat selijke Commissie van Toezicht op de Scholen voor Middelbaar Onderwijs. Benoeming van vijf leden van de Com missie van Toezicht op de Gemeentelijke Bedrijfstechnisohe School. Benoeming van een commissaris en aanwijzing van de kandidaten voor dc benoeming van commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij Verdeling van de Raad in Sectiën. Christelijke geest /~ÏP 1 september zal het honderd jaar geleden zijn dat de christelijk na~ tionale school in Leiderdorp werd geopend. Ter gelegenheid van dit feit zal het op 30 augustus voor de leerlingen feest zijn. Op 31 augustus is er een reünie voor oud-leerlingen, waarvoor men een tent zal plaatsen achter de school. In de tent kunnen vijfhonderd personen. De heer C. van der Zwet, directeur van het Christelijk Peadagogisch Studiecentrum in Den Haag, zal een toespraak houden. Op 1 september is er in „Irene" een receptie. Het lid van het hoofdbestuur, de heer C. Hobo. heeft ter gelegenheid van het eeuwfeest een gedenkboekje geschreven, waarin op de geschiedenis van de school uitvoerig wordt ingegaan. Reeds in mei 1862 werd tot oprichting van de school besloten. De heren Teunis de Bruin en Willem Bos uit Leiderdorp, Gerrit van Leeuwen en Albertus Jaco bus Rijshouder te Zoeterw-oude en Sa muel Geijsbeek Molenaar uit Hazers- woude vormden het eerste bestuur. Ko ning Willem III keurde op 17 augustus 1862 de statuten goed. De „Vereeniging voor Inwendige Zen ding" heeft vermoedelijk de stoot ge geven tot oprichting van een school met de bijbel in Leiderdorp, dat toen onge veer vierduizend inwoners telde en ver scheidene gebieden (Haarlemmervaart Mare- en Zijlsingel) omvatte die nu bi) Leiden horen. Verhuizingen De eerste huisvesting van de school was in de panden van de huidige Boe renleenbank, Bik. Snijder en Van Ros- sum. Na een verblijf in wat nu de Ma rijke kleuterschool is. vestigde men zich in het nieuwe gebouw aan de Willem de Zwijgerlaan, waarvoor de eerste steen op 11 mei 1954 door erevoorzitter G. Los werd gelegd. Men Is daar alweer uitgegroeid. De vierde en de vijfde klas zi)n gedeelte lijk gehuisvest bU mejuffrouw Meerburg in de kleuterschool, doch zodra de bouw vergunning afkomt zal het gebouw met drie schoollokalen worden uitgebreid. De urgcntieverklaring is er al. De heer G. C. van Houwelingcn voert sedert 1956 het bewind over dc 9chool. die thans 350 leerlingen telt. De sfeer onder de onderwijskrachten is uitste kend. Er zijn vier onderwijzeressen, vijf onderwijzers en er is een extra-leer- kraoht, zodat men over een overbezet- LEIDERDORP Nieuwe kleuterschool wordt geopend Zaterdag 1 september zal Galles de nieuwe christelijke kleuter school achter de Gereformeerde kerk officieel openen. De naar de eisen des tijds gebouwde en ingerichte school voorziet in een dringende behoefte. De kleuterschool beschikt over twee speelwcrklokalcn, maar het staat wel vast dat verdere uitbreiding, gezien het leerlingenaantal, in de nabije toekomst gewenst zal zijn. Orgelconcert Vrijdagavond 24 augustus van 8 tot 9 uur zal de Rotterdamse organist Dirk Jansz. Zwart een orgelbespeling geven in de Hervormde kerk te Leiderdorp. Het programma bestaat uit werken van Bach. Handel (Concerto IV in F-dur). Dc Wolf Fantasie ps. 33), Jan Zwart (Toccata ps. 146) en andere meesters. ting van de klassen niet heeft te klagen. Het accent van het onderwijs ligt op f.et dóórdringen van een christelijke geest. Men tracht de kinderen persoon lijk te benaderen en hun die verant woordelijkheid te geven die zij kunnen Het huidige schoolbestuur wordt ge vormd door de heren Hobo. J. G. F. Vromans. C. M. J. Rietveld, A. Schoon hoven. S. J. van der Stoel, H. van der Ploeg, W. de Jong, F. van Ingen Sche- nau en P. de Graaf. SASSE1\HE1M Kortebaandraverij 1962 Woensdag 12 september zal op de Parklaan wederom een kortebaandra verij worden gehouden. Aanvang 1330 Vorig jaar ontving de harddraverij- vereniging van het bedrijfsleven, de mid denstand en enige particulieren zovéél financiële steun dat het mogelijk was de leden van de plaatselijke Oranje vereniging een aanzienlijke reductie te verlenen op de entree-prijzen. Daar deze steun dit jaar ontbreekt, moest in overleg met de Oranje-vereni ging worden besloten, dat dit jaar géén reducties kunnen worden verleend aan de leden der Oranje-vereniging. Men kan dus lid van de harddraverij vereniging worden voor 3.waarvoor men een herenkaart, een dameskaart en twee kinderkaarten voor de draverij ontvangt. Men kan zich als lid opgeven bij een der bestuursleden of bij de bode N. Ku- ZOETERWOEDE Bejaarden gingen uit Om acht uur gistermorgen verzamel den zich ongeveer 200 bejaarden uit onze gemeente bij het parochiehuis aan de Schcnkelweg. Daar stonden de twee autobussen on 32 personenauto's klaar. De reis ging in de richting van Utrecht. In Maarn werd koffie gedronken. De Cadi-wagcn werd aangesproken cn het verse gebak vond gretig attrek. Na een pauze van een uur werd de reis voort gezet naar de Westerbouwing bij Oos terbeek Daar wachtte een heerlijk diner. Om half vier werd de terugreis aan vaard: via Ede. Venendaal, Rcnswoude Schcrpenzcel en Zeist naar 't Kalfje bij Utrecht. Daar werd men getrakteerd op fruit en koek. Bij het raadhuis alhier stond de drum band onder leiding van de heer W. van Bohemen gereed. Op naar het parochie huis! Dankbaar was men het werkco mité en dc helpsters voor deze kostelijke dag. Het erecomité, waarin burgemeester Detmers, ds. Hengstmangers, deken Juf fermans cn pastoor Emmen, maakten de reis mede. Een dankwoord ook aan de bestuurders die belangeloos hun wagen beschikbaar hebben gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3