25 Belgische schipper huilde omdat hij geen mensen had 19 Tandpasta Jeugdbrandweerkorps van Hazerswoude werd eerste in Nederland Premiegrens AOW hoger Voor gif mooi vijftien jaar DE GRUYTER i DE GRUYTER DE GRUYTER NIEUWE LEID SC HE COURANT 4 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 19» isserijgolfjes TN de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers is onlangs uitvoerig aandacht besteed aan de visserij problemen bij onze Zuiderburen. De heer Van Leemputten betreurde het, dat er in België geen enkel plan ten gunste van de zeevisserij bestaat. Volgens hem werden er in Nederland. Frankrijk en Duitsland op dit gebied veel meer activiteiten aan de dag gelegd. Hij vond het maar een vreemde zaak, dat het Belgische visserij beleid over vijf departementen verdeeld is. De heer Van Leemputten was van mening, dat de afzet van visserij prod uk ten moet worden aange moedigd door een moderne en dynamische reclame. Deze afzet dient tegen lonende prijzen te geschieden. Hij wees op het belang van de totale dena- turatie. Er bestaan hier lekken, via de Nederlandse grens. Hem was een geval bekend van smokkel naar IJmuiden. De Nederlandse instanties troffen sancties, de Belgische niet. De uitvoer geschiedde tegen drie Bel gische francs per kilo, de volgende dag daalde opvangregeling tot 2.40 franc. De kleine vissers moesten dus zelf het gelag betalen. De heer Van Leemputten «telde vajt overgestapt. De heer Van Leemputten had in Nieuwpoort een schipper zien huilen, omdat hij geen bemanning kon vinden. De pensioenregeling laat alles te wensen over. Als hierin niet spoedig verandering komt. wordt de situatie van de Belgische visserij een dramatische. Dagelijks liggen zes tot elf schepen in de havens omdat men er niet in is ge slaagd een complete bemanning aan te monsteren. Aan het eind van zijn rede nep de heer Van Leemputten uit: De vissers willen als mensen worden be handeld. Ik nodig de regering met klem uit onverwijld de nodige stappen te doen om het vissersberoep van de ondergang Hierna kwam de heer Dries Claeys aan het woord. Hij noemde de vraag stukken die de Belgische visserij bezighouden zeer ingewikkeld. Men moet daar in opgegroeid zijn om er een enigszins betrouwbaar oordeel over te kunnen vellen. Het beman ningsprobleem is niet specifiek Bel gisch. Ook in de meeste andere Europese landen heeft men hlermeo te worstelen. De hoogte van de lonen speelt niet de belangrijkste rol. Veel zwaarder telt voor de meeste vis sers de zware en onregelmatige ar beid met de daaraan verbonden ge varen en het gemis aan huiselijke gezelligheid. De heer Claeys was er ten volle van overtuigd, dat de pen sioenregeling voor de vissers moet worden herzien. De heer Claeys drong aan od een ver scherpte controle op de kwaliteit. Toe zicht hierop is een dringende vereiste, niet alleen wanneer de vis van het ruim in de mijn komt, maar oo kop de ver dere weg naar de verbruiker. De heer Claeys zei niet bang te zijn voor de Europese Economische Gemeenschap. De Belgische visserij zal de nog resterende tijd moeten gebruiken om een verstan dige politiek uit te bouwen. Op korte termijn zal die grondig moeten worden verbeterd, op lange termijn grondig moe ten worden bestudeerd. dat grote hoeveelheden tong en tarbot worden opgekocht en dan in koelhuizen worden geplaatst om later betere prij zen te kunnen bedingen. Alleen de stich ting van coöperatieve verenigingen kan aan deze situatie een eind maken. Ook zou dan bet schandaal van de stedelijke vismijnen tot het verleden behoren. Spre ker was een voorstander van verkoop van buitenlandse vis via de visafslagen. Hij bleek een overtuigd tegenstander te zijn van faciliteiten voor buitenlandse vis importeurs. De heer Van Leemputten drong er bij d« regering op aan de helpende hand te bieden bij de modernisering van de vloot door middel van een verstandige kredietpoll tiek. Loeten Do heer Van Leemputten besteedde ook veel aandacht aan de lonen van de Belgische vissers. Die waren volgens hem veel to laag. De sociale lasten drukken te zwaar op het inkomen. Daarom heb ben veel vissers het bedrijf de rug toe gekeerd en zijn naar de scheepvaart Aanvoer verse haring TAE AANVOER van verse haring ver- toonde in 1961 een gunstiger beeld dan in het voorafgaande jaar De aanvoer bedroeg namelijk 55.392 ton voor een waarde van f 15,3 mil joen tegen 51.117 ton voor een waarde van f 15 miljoen in 1960. De gemid delde prijs per kilo daalde echter van f 0,30 tot f 0.28. IJmuiden kreeg het grootste gedeelte van de aanvoer te verwerken: 30.715 ton. Scheveningen legde met 17.292 ton be slag op de tweede plaats. Derde in de rij der „haringsteden'was Breskcns met 5.425 ton. Als vierde met 1.416 ton ver scheen Vlaardingen op de ranglijst. Voor Katwijk aan Zee was met 537 ton een vijfde plaats weggelegd. Aan de staart van de lijst bengelen Rotterdam en Den Helder mot respectievelijk zes en één ton. De drijfnetvissers pikten ook een graantje van de rijkere vangst mee. In oktober en november van het verslag jaar boekten zij onder de Engelse Wal en voor de Hollandse kust prima resul taten. Zu zorgden voor een aanvoer van 6.979 ton of 12,5 percent van het totaal In 1960 namen zij van de totale aanvoer 6 211 ton voor hun rekening of 12.1 percent. In beide jaren was er alleen in de laatste zes maanden verse drijf- netharing aan de markt De haring- trawlers deden eveneens goede vang sten. In november en december werden vele records door de spanvissers gebro ken. Op sommige dagen zorgden zij in de aanvoerhavens Breskens, Scheveningen en IJmuiden voor een aanvoer van meer dan 20.000 kisten. Het was sneu. dat Juist in die periode de Westduitse markt werd overstroomd met Deense en Zweedse haring, die voor bespotte lijk lage prijzen te koop werd aange boden Voor de Nederlandse exporteurs was dit een grote strop, want zij kon den bijna geen haring aan de anders zo willige Duitsers kwijt. Hierdoor ver toonde het totale beeld van de uitvoer van verse haring een ongunstiger beeld dan In 1960. In het verslagjaar werd 25 039 ton uitgevoerd voor een waarde van f 9,5 miljoen, in 1960 29 332 ton voor een waarde van f 12.9 miljoen. Heger, beantwoordde de opmerkingen van beide afgevaardigden uitvoerig. Hoe wel ook hij niet blind was voor de vele feilen die er aan de Belgische visserij kleven, meende hij toch op een verbete ring in de situatie te moeten wijzen. Er werd een commissie geïnstalleerd voor wetenschappelijke visserij-onderzoeken Ook werd een opvangregeling ingevoerd, waardoor de prijzen in betere banen werden geleid. Verder zijn de inkomsten per visdag beter geworden. Maar of dit voldoende was, durfde ook de minister oiet te beweren. Nu België lid is gewor den van de Gemeenschappelijke Markt zullen afzetmogelijkheden buiten dit ge bied gevonden moeten worden. De be windsman wenste met grote nadruk te verklaren, dat het Instituut voor de Vis serij te Oostende de laatste jaren prach tige prestaties heeft geleverd. Wat er was De markt in IJmuiden werd door 35 vaartuigen bezocht. Zij zorgden voor een aanvoer van 3908 kisten, waarvan 215 schelvis. 240 wijting, 135 gul en ka beljauw. 885 haring, 170 toters, 1360 ma kreel, 240 schol. 10 tarbot, 240 diversea 50 pilchards. 230 st. kabeljauw en 15.000 kilo tong. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten schelvis, 50 kisten wijting, kisten gul en kabeljauw. 180 kisten ha ring. 110 kisten makreel. 60 kisten schol. 2000 kilo tong en 600 kantjes haring. Niets Van de bewegingen en activiteiten van de vloot kunnen wij deze keer niets melden. De radio van de medewerker die voor ons naar de visserijband luis tert, gaf gisteren de geest. Hierdoor kon deze nijvere heer niets vernemen. Hij waarschuwde onmiddellijk een repara teur, die toezegde het euvel zo spoedig mogelijk te zullen verhelpen. Morgen zullen wij dus weer met dit bericht in deze rubriek verschijnen. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de HD 74 Michiel met 990 kisten en 100 «t kabeljauw, de IJM 36 Jacoba Gesina met 300 kisten en 200 kl. k. haring en de KW 39 Wil- belmina Johanna met 525 kisten en 105 kl. k. haring Oostende voorbeeld voor IJmuiden De vismijn te Oostende zal gedurende het haringseizoen ook op vrijdag open zijn. In Oostende geldt de vijfdaagse werkweek, met dien verstande, dat de vismijn op zaterdag open en op vrijdag gesloten is. Maar nu de haringvissers goede resultaten boeken, acht men niet verantwoord de hallen op vrijdag dicht te houden. Van deze maatregel kunnen ook de andere schepen profite ren. De verkoop op vrijdag zal namelijk niet alleen op de haring maar op alle vissoorten gericht zijn. Zodra het sei- zoeen voorbij is, gaan de haldeuren op vrijdag weer dicht. In IJmuiden zou men zich aan het Belgische voorbeeld wel eens kunnen spiegelen. Daar weet men door het onderlinge gekrakeel nog steeds niet waar men op dit gebied aan aan toe is. EEG-conferentie over de visserij De E.E.G.-commissie zal voor het einde van het jaar een conferentie over vis serijproblemen organiseren. De bijeen komst zal een adviserend karakter heb ben. Als belangrijkste punt staat op de agenda een bespreking van de proble men die zich bij de overgang van de nationale politiek van de aangesloten landen naar een gemeenschappelijk vis serijbeleid zullen voordoen. Ook zal wor den gesproken over de vangstresultaten, de investeringen, de vanggebieden en de moeilijkheden rondom de territoriale wateren. Verder wordt aandacht besteed aan het verbruik, de distributie, de ver werking en het vervoer. Interessant kunnen worden de discussies rondom de sociale problemen ln de zeevisserij. De gedelegeerden zullen zich ook bezig hou den met de rechtstreekse aanvoer, de rechtstreekse afzet, de gemeenschappe lijke en van elkaar afwijkende punten in de politiek van de zes landen. De E.E.G.-commissie is voornemens de beroepsorganisaties uit te nodigen zich op een nog nader vast te stellen wijze te laten vertegenwoordigen. NOORDWIJK Gegund Aan het bouwbedrijf Jac. van der Niet te Noordwijk is de bouw gegund van 26 woningwetwoningen (architect J. van Tubergen) in hert uitbreidingsplan Beek laan. Het contingent bestaat uit zestien eengezinswoningen «te bouwen aan het Sluispad) en tien etagewoningen (aan de Boekerslootlaan). VALKENBURG Spreekbeurt Morgenavond om acht uur spreekt in zaal De Vries ds. Van der Ent Braat voor de Hervormde Evangelisatie alhier HILLEGOM Op woensdag 15 augustus wordt geen huisvuil opgehaald. Dat zal gebeuren op dinsdag 14 augustus. KATWIJK Echtpaar Ketting in t diamant Het is een zeldzaamheid als een echtpaar goede gezondheid zijn diamanten huwelijksjeest kan vie ren. Toen we gisteravond op bezoek gingen bij het echtpaar P. Ketting- v. d. Plas, dat op 14 augustus zijn 60-jarig huwelijk hoopt te vieren, zagen we dan ook alleen maar lijke gezichten, zowel bij bruid en bruidegom als bij hun 8 kinderen. De bruid, die 81 jaar is, en die nog steeds de Katwijkse klederdracht draagt en de bruidegom van 80 jaar. hebben een leven van hard werken achter zich. De heer Ketting die smid is geweest heeft dit edele beroep geleerd bü do firma Verdoes op de Sluisweg. Toen het bedrijf werd overgenomen door de heer Hoek. was het logisch, dat de heer Ketting bleef. In 1926 verliet hij echter deze smederij, omdat die toen werd overgeplaatst naar IJmuiden. De brui degom, die evenals zijn vrouw een boren en getogen Katwijkef is, wilde in Katwijk blijven wonen en werken. Daarom solliciteerde hij bij de 's-Gra- venhaagse Zandexploitatie. bij welk be drijf hij tot 1942 heeft gewerkt De heer Ketting beoefende daarvóór echt het ouderwetse smeedwerk. Alles werd met de hand gedaan. De heer Ket ting smeedde hoofdzakelijk voor de scheepvaart. Hij heeft zelfs nog ankers gemaakt voor de bomschuiten, welke boten vóór de Eerste Wereldoorlog al uit de vaart zijn genomen. Na de zware arbeid overdag was de heer Ketting blij als hij 's avonds bij zijn vrouw thuis was. Erg rustig had hij het daar echter niet aangezien zijn ze ven zonen en twee dochters veel van zijn tijd vroegen. Allen zijn nu gelukkig getrouwd. Het was voor het echtpaar Ketting een groot verlies toen de oudste zoon in 1952 als opvarende van de IJmui- dense trawler „De Alkmaar" verdronk. Het was een dubbel verlies, omdat diens zopn. die voor het eerst een zeereis maakte, bij deze ramp ook om het leven Het echtpaar Ketting wilde eerst aan het aanstaande huwelijksfeest geen ruchtbaarheid geven. De kinderen maak ten de echtelieden echter duidelijk, dat dit moeilijk kon. Vrijdagavond is er gelegenheid tot feliciteren in het huis Drieplassenweg 13. Dinsdag 14 augustus, de trouwdatum, gaat de hele familie, bestaande uit het echtpaar, acht kinde ren. negentien kleinkinderen en zes achterkleinkinderen, dineren. Na het feest zal de bruid een kleine operatie moeten ondergaan. KATWIJK AAN ZEE Hoor en laag water Donderdag 9 augustus: hoog water 8.54 en 21.24 uur. laag water 4.24 en 16.44 uur. Het berichtje onder het kopje „Huis vuil" in de krant van gisteren had ondei Hillegom moeten staan AFWEZIG tot 3 september J. Bergman Voor spoedgevallen nemen waar de dok toren E. E. v. d. Laan, C. A. Hagen en H. M. Hueting. Nog LISSE geen Tour de Lisse Alle hoop was op maandagavond geves tigd. De jongelui in de Bollenstreek zouden weer getuige zijn van de „Tour de Lisse 1962" of er zelf aan deelnemen Het feest kon maandagavond niet door gaan en gisteravond De tourleiding heeft daarom besloten de „Tour de Lisse" te laten starten op zaterdag 11 augustus om drie uur in het Gemeentelijk Sportpark. Dan volgt op maandag 13 augustus de tweede etappe (op de weg), dinsdag 14 aug. de derde etappe (op de weg), woensdag 15 aug. de vierde etappe (op de weg). Hierna wordt even rust gehouden en hoopt men op maandag 20 aug. weer een tijdrit te houden als vijfde etappe (op de baan) en dinsdag 21 aug. de laatste etappe (op de weg). Bij velen in onze gemeente is het niet bekend, dat Hazerswoude over een jeugdbrandweerkorps beschikt. Het is daarom wel juist hieraan enige aandacht te besteden, daar men met de oprichting van het korps de eerste gemeente in Nederland was, die over een dergelijk korps kwam te be schikken. Eind 1958 rijpte bij brandmeester W. S. S. Bedet, commandant van de vrij willige brandweer aan de Rijndijk, het voornemen in de Groenendijk een jeugd brandweerkorps op te richten. Het bleef niet bij plannen; toen de heer Bedet bovendien nog een film had gezien waarin de activiteiten van soortgelijke korpsen in Frankrijk onder de loep werden ge nomen, was de oprichting spoedig een feit De aan de Rijndijk gevestigde bedrijven waren bereid in te staan voor de finan ciën. benodigd voor aankoop van uni formen De brandweerhelmen (oude hel. men van de politie) werden voor een luttel bedrag aangeschaft. Het gemeente bestuur stelde verscheidene materialen beschikbaar en schonk twee jaar geleden een eenmalige subsidie. N» een wat aarzelend begin, waarbü men slechts af en toe oefende in de B.B.- post ln de Groenendijkse wjjk Groene- steyn, werd vorig jaar voor het eerst deelgenomen aan de kampioenschappen van Nederland In Utrecht. Niettegen staande het feit. dat zjj de jongsten wa ren, sleepten zü een vijfde pr»js in de wacht, hetgeen reeds een verdienstelijke prestatie kan worden genoemd. Tijdens de overdracht van de nieuwe brandspuit, vorig jaar, trad het korps voor het eerst in eigen gemeente op. Enkele weken geleden nam men weer deel aan de kampioenschappen. Onder leiding van de 15-jarige Arie van der Ven wist men nu een zesde plaats te be reiken (cr waren twaalf deelnemende korpsen) en men kreeg de kwalificatie: voldoende. Vrije tijd ij zien in deze bezigheden van de jongens in de eerste plaats een nuttige vrije tijdsbesteding die, door veel trai ning, later vruchten kan afwerpen voor het brandweerkorps van Hazerswoude- Rijndijk. Wanneer de heer Bedet naar zijn nieu we werkplaats Alblasserdam vertrekt om daar de functie van waarnemend direc teur van gemeentewerken te vervullen, zal er voor zijn assistenten J. van de Berg, Th. van de Ven en J. de Boer een e taak zijn. Om jongens van deze leeftijd de elementaire begrippen van het brandweerwezen bij te brengen is een prestatie op zich. De heer Bedet had altijd gewillig oor voor zijn jongens, die weieens uit de band wilden springen. ALPHEN AAN DEN RIJN Vuhantiespel Vooral gisteren zullen de moeders an de vakantiespel-kinderen hebben gedacht, toen hun kroost het huis ver liet: opgeruimd staat netjes! Is het mooi dan gaan ze toch wel naar buiten. zoals gisteren, dan moeten ze be slist een doel hebben. Was het gistermorgen stormachtig en guur, het bleef vrijwel droog, en zo kon men de honderden kinderen met hun leidsters en leiders langs de straten zien gaan; er was een verkeersspel met allerlei bepalingen speciaal voor onze gemeente, opgesteld. 's Middags kreeg het weer ook al niet veel kans om de pret te bederven. In twee groepen heeft men. na een voor programma genoten van de film Sneeuwwitje. Vanmorgen was er een ganzenbord spel vanmiddag een viswedstrijd voor de jongens en een etalagewedstrijd voor de meisjes. Aan de wedstrijden zijn prijzen ver bonden en zo kregen voor het veilig- verkeerspel de volgende groepen een prijs: kleine meisjes groep 2 van Gouw- sluis onder leiding van mej. Rijlaars dam, grote meisjes groep 28 van Nabij, leidster mej. J. Duiker, kleine jongens groep 15 van Bethel, onder leiding van mej. De Heij, grotere jongens groep 25 van Nabij, leidster mevrouw Maarle- Vrlendenclub De Alphense Vriendenclub nam deel aan een wedvlucht van Bohaln, 250 km. Aankomst eerste duif 12.38.1 uur, laat ste duif 12.48.37 uur. Uitslag: Verdel 1.8, 17, 18; Groeneveld 2, 5, 16; Bergshoeff 3. 14, 25: Domburg 4. 13, 15; Godthelp 6, 7, 19; Rombouts 9; Vergunst 10: Rooda 11. 22; Martens 12; v. Eyk 20; Verkade 21; Hoogenes 23, 24. TER AAR Actie Wij en Zij Voor de nood in de onderontwikkelde gebieden is door de KA5. in de laatste winter een actie gevoerd. Diverse wed strijden en gezellige avonden ten bate van dit doel werden gehouden. In totaal heeft men hiervoor ƒ301,66 bijeenge bracht. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer L. P. Riet veld slaagde een dezer dagen te Den Haag voor het vakdiploma woningstof feerder. We verwachten van dit jeugdkorps nog prestaties op hoger peil cn mogelijk ook de oprichting van een jeugdafdeling in het dorp zelf. Cefa De Cefacommissie heeft besloten de maandelijkse voorstellingen op 15 sep tember te hervatten. Men hoopt de eer ste keer een mooie kleurenfilm te ver- Bczock predikant De door de Hervormde Gemeente te Hazerswoude beroepen predikant ds. G. Jonkers uit Tjietjerk brengt morgen een bezoek aan Hazerswoude. 's'Avonds van half 8 tot 9 uur bestaat voor de leden dei- Hervormde Gemeente in het Verenigings gebouw gelegenheid kennis te maken met ds. Jonkers. OEGSTGEEST Zwemdiploma's Poelmeer In de zweminrichting Poelmeer be haalden de volgende jongens en meis jes het zwemdiploma: Diploma A: Willy de Vroomen, Coby de Vroomen. Anneke v d Schriere, Mir- jan de Bekker. Annette v Reissen, Ma rian Kool, Sonja Smits, Siska Vroonhof, Joke v r Bent, Anneke Vester, Margriet Verdegaal, Alie v d Tang, Milia v Leij- en, Elma Stellwagen, Charlotte Los, An- nelies Wambinon, Marianne Lambinon, Murk Jelles Hoekstra, Ria Damen, Nel ly Damen, Tineke v d Hulst, Piet Bouw man, Robert v Heeringen, Nelly Date- ma, Bram v d Schrier, Sieta Stenen. Thea v Loon. Karei Weiter, Georgine de Bekker. Joke v Zanten, Ria Koot. Freek Wessejing, Rudi v d Tang. Dick Nieuwland. Diploma B: Arjan den Heijer, Netty Kroonhof. Jan Kok v Leeuwen. Mar- querite Kok v Leeuwen, Rinus Rijnbeek Arie Vreeken. ZOETERWOUDE Viswedstrijd met mooi resultaat Op initiatief van de visvereniging V.V.V. alhier een viswedstrijd gehouden in de Vliet. Om half drie verzamelden de deelnemers bij café Cronestein. Toen om drie uur het startsignaal werd ge geven. stonden 349 deelnemers langs de waterkant. Na de wedstrijd, die ander half uur duurde, keerde men terug naar Cronestein, om de prijzen te ont vangen. Vooraf werd het woord gevoerd door de heer S. J. de Haan, die sprak namens de bejaarden van Zoeterwoude Dank bracht hij aan de vereniging voor het initiatief en voor het vele werk. dat het bestuur had verzet. Ook de deel nemers werd dank gebracht omdat zij in zo groten getale waren opgekomen. Ten slotte een dankwoord aan de in woners van Zoeterwoude voor de finan ciële steun en het beschikbaar stellen De eerste prijs ginig naar de heer C. Jongeleen (een fiets). De tweede prijs was voor de heer Van Berkel en verder waren er nog 75 prijswinnaars. Na af loop kon het bestuur van V.V.V. een bedrag van 680.79 overdragen aan de penningmeester van het comité Ouden van Dagen. (Van onze sociaal-econ. redactie) Als gevolg van de loonontwikkeling zal de maximum-grens van het inkomen, waarover AOW-premie moet worden betaald waarschijnlijk per 1 januari 1963 stijgen tot f 8.850, zo meldt het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond in zijn or gaan De Onderneming. De grens ligt thans op f 8.250. De stijging van de in komensgrens staat los van een per de zelfde datum te verwachten premiever hoging met één procent als gevolg van de hogere uitkeringen(met 15 procent) die per 1 juli zijn doorgevoerd. Het CS.W.V. heeft nu becijferd dat ieder met een inkomen van f 8.850 of hoger volgend jaar f 120 meer aan pre mie Zal moeten gaan betalen. Het verbond meent dat hierdoor de discrepantie tus sen de vaste uitkering en de procen tuele premie nog wordt vergroot en vraagt zich daarom af of de solidariteit in de premiebetaling voor de AOW niet wordt overtrokken. Het verbond, dat een ander systeem van premiebetaling voorstaat, wijst er op dat een verho ging van het uitkeringsniveau tot een sociaal minimum in de komende jaren niet tot de onmogelijkheden behoort, hetgeen dan nog weer tot verdere pre mieverhoging (en dus discrepantie) moet leiden. VOETBAL Feijenoord en dj Europa Cup De data waarop de eredevieiej Feijnenoord in het komende seizoen; wedstrijden in de eerste ronde van| tournooi om de Europese beker landskampioenen zal spelen zijn tl De Rotterdamers die, zoals bekend, Zwitserse Servette als eerste tegena ders hebben, zullen woensdag 12 sept ber in Genève tegen de Zwitsers treden. De thuiswedstrijd is op woeru 19 september vastgesteld. Leo Hom naar Brazilië Het Braziliaanse Santos Is nog I zeker van de overwinning in het ti nooi om het Zuidamerikaanse c| kampioenschap. De overkoepelende w balbond van Zuid-Amerika heeft na lijk besloten de tweede ontmoeting i sen Santos cn Pcnarol (Uruguay, i zoals bekend, werd ontsierd door groot aantal incidenten, 'vrijdag 17 gustus a.s. in Buenos Aires te laten o* spelen. Naar verluidt zou men de Ne» landse arbiter Leo Horn willen vr^ deze wedstrijd te leiden. Voetbal De Geleense Fortuna heeft dinsdagavond op eigen terrein 1 7000 toeschouwers een 12 nederlaag leden tegen Rode Ster Belgrado. De r stand in deze ontmoeting was 10 in voordeel van Fortuna '54. Het Nel landse doelpunt kwam op naam i Kohn, voor Rode Ster Belgrado scooi) Oklanovic en Stepic. TENNIS Lundquist word geen prof. De Zweedse tenniskampioen Jan Lundquist die onlangs een groot aart had in de Zweedse daviscup-overwiru op Italië, heeft een aanbod afgesla om professional te worden. Tony Tra) de zaakwaarnemer van Jack Kr4 had hem een contract aangeboden 25.000 Kronen (een kleine f 20.006 maar Lundquist geeft er de voorl aan verbonden te blijven aan een Zw avondblad, dat hem in staat stelt Zweedse kleuren in internationale strijden te verdedigen. Du he de Galea-beker, was die tussei Belg Drossard en de Italiaan M» Dossard won met 16, 62, 63. w door België een 32 overwinning h behaald en de derde plaats in het t nooi om de Galea-beker bezet. Tennis Bij de internationale 1 pioenschappen van Duitsland ging ir. heren-enkelspel de titel naar de 23-ja Australische Wimbledon kampioen Laver. De Australiër versloeg in di nale de Spaanse Daviscup-speler Ma Santana met 86. 75, 64. Tennis Op de laatste dag vai internationale tenniskampioenscha) van West-Duitsland behaalden de stralische meigjes Jan Lehane en Li Turner een verrassende overwinnin het dames dubbelspel. Zij zegevierde de finale met 63, 63 over <3e 'o Afrikaanse combinatie Sandra Pria Rcnee Schuurman. Zeilen Dc Nederlander Wim Duyl is dinsdag winnaar geworden de derde race in de int. drakenwed den, die te Skovshoved bij Kopenh worden gehouden. De lieding van het klassement i handen van favoriet Berntsen (Den.) heeft 10 pnt. Linacre (Austr.) bezet 14 pnt de tweede plaats en derde Duyl met 21 pnt. Tafeltennis De Nederlandse kampioen A.M.J.V. (Amsterdam) 1 ingeschreven voor de Europese b voor tafeltennisteams en zal in de ei ronde uitkomen tegen het zeer st Partizan Belgrado. De Rotterdamse rechtbank heeft fj ren de 32-jarige groentehandi C. H. van W. wegens gifmoord op 30-jarige echtgenote veroordeeld t( jaar gevangenisstraf met aftrek vaf voorarrest. De moord werd op 18 oktober jl pleegd door het toedienen van het snel werkende landbouwvergif paral in de koffie van de vrouw. Zij ovei enkele uren daarna. Aanleiding vofl groentehandelaar tot het misdrijf zijn langdurige verhouding met het gere dienstmeisje van het gezin, di jarige Willy van H. uit het Bet Buren, voor wie hij zich van zijn v! wilde ontdoen. Bij het vonnis is rekening gehb met het neurotische, infantiele en o| wassen karakter van de dader. Ook I de rechtbank dc aanzienlijke rol, dii dienstmeisje in de keten van trai gebeurtenissen heeft gespeeld in merking genomen. Arnh» tegen gevol, Deze oanbiedingen zijn geldig von 8 f/m 14 augustus 1962. Altijd 'n kassabon voor 10% korting op De Gruytermerk-artikelen. Oók bij de weekredames I UYTEIÜ Bij oankoop van f. 5,- De Grqyter- merk-orbkelen, waaronder 250 grom koffie of 'n pofje Mokko-Filter (50 gr.) tablet van CHOCOLADE Bij* aankoop van 'n pak vermicelli zakje e EDELBOUILLONPOEDER ÜUYTEIÜ grote familietube of 2 normale tubes 25ct. GOEDKOPER ÜUYTiH

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4