Fortuna 54 kwam, zag en... Quick Boys overwon met 7-4 Schuttersfeest in Katwijks duinen Waterpolo competitie door KNZB gestaakt Rijnsburgse Boys oefende tegen oefenmeesters Vier nieuwe records in Den Haag NET WINKELMEISJE Vakantie voordelen De krant kunt u niet missen, geen dag! JONGEDAME WEUVE LEID SC HF COURANT /""'ROOT WAS DE VREUGDE toen in 1814 Napoleon bij Waterloo door de knieën ging. Minstens even groot was zaterdavond de vreugde in Katwijk toen Fortuna '54 men heeft het met hoofletters geschre ven en uitgesproken! op het voortreffelijke grasveld van Nieuw Zuid met 7-4 tegen Quick Boys ten onder ging. Een minstens even grote als onverwachte over winning van de landskampioenen van het zaterdag voetbal op het sterke eredivisieteam van Fortuna '54 We stellen op de voorgrond dat wel niemand zal willen beweren dat het elftal van Quick Boys beter is dan dat van de betaalde sportbroeders. Na tuurlijk niet. Toch zijn er bij de blauwwitte Katwijkers bepaalde eigen schappen aanwezig die hen zaterdag de overwinning bezorgden. Ten eerste willen wc dan zeggen dat het élftal de zege behaalde en niet elf individuele voetballers. Het verband en de geest in het team heeft voor deze zege ge zorgd, niet de geweldige kunsten van een paar spelers. Het zwoegen van spelers (die op het laatste moment op de gehele linkervleugel nog door elkaar waren opgesteld) die niet strikt aan hun plaats waren gebonden, heeft hier de doorslag gegeven. Dat mist een profelftal, waar een bepaalde speler capaciteiten heeft op een bepaalde plaats. Onfortuinlijk Fortuna De uitslag geeft niet de juiste ver houding van krachten weer. Fortuna was te laat. Vijentwintig minuten na de officiële aanvangstijd waren de Ge- lecnse spelers pas op het veld. In par ticuliere auto's was men onderweg tus sen Utrecht en Leiden een hele poos opgehouden door de enorme drukte en een wegomlegging. Doch niet alleen letterlijk waren de Fortuna-spelers te laat. Ook met het in leggen van de reservekrachten kwamen ze in tijdnood. Hebben ze het in de eer ste helft nog wat rustig aan gedaan, na de rust hebben ze toch beslist alles op alles gezet om de achterstand weg te werken. Bepaald onfortuinlijk was dc voorhoe de van de betaalde „Limburgers"; een groot aantal opgelegde kansen ging hope loos verloren door onnodig naast of over te schieten. Dit is echter een grove fout van een voorhoede, zodat we het ook niet ais excuus willen aanvoeren. De wedstrijd In het begin was Quick Boys werkelijk wel onder de indruk van dc hele of halve beroemdheden en het elftal zat in deze periode danig te zoeken naar een rugge steun. Vooral goed reddend werk van keeper Koos den Hollander en uitstekend ingrijpen van stopper Cees v. d. Plas. geven de burger moed. Een klein half uur ging voorbij. waar- In Quick Boys steeds beter begon te wen nen. In de 28ste minuut brak rechtshalf John Komdorffer een beetje weifelend door en scoorde het eerste doelpunt voor de Boys De basis voor dit doelpunt had Cor van Duivenbode gelegd door op do middellijn vri) ver terug te spelen, doende zijn voorhoede in de gelegenheid stellend op te rukken. Keeper Vogels Fortuna kreeg het nu druk met o.a. kele zuivere en harde afstandschoten Ari® v. d. Oever, die weer zeer op dreef Twaalf minuten later kwamen dc gast heren die tegen de zon in speelden, op 2—0. Een goed voorgezette bal van JerocD den Hollander (linksbinnen) werd naai behoren afgewerkt door Cor van Duijven bode. In de laatste minuut, voor de rust scoorde Spitz" Köhn. nadat hij van zijd linkervleugel een goede voorzet had ont vangen. Met het rustsignaal was men in Quick Boys-kringen wel dik tevreden: een 2—1 voorsprong, eigenlijk tegen de verhou ding. Dat beloofde nog wat. Dc corner verhouding van 6 2 was in het nadeel van dc gastheren. De uitstekende aanvoerder van Fortuna '54, de Luxemburger „Spitz" Köhn, maakt met een venijnige kopbal een eind aan de 2-0 achterstand van zijn ploeg. De bal passeert juist het hoofd van de vergeefs toesnellende stopperspil Cees van der Plas (5) Forttma-doelman plaatste. Het enthou siasme laaide hoog op: 31. Nog nauwelijaks gewend aan de weelde n twee punten voor te staan, kwam in dezelfde (tweede) minuut de domper. Linksbinnen Frans Rutten zaaide paniek in de Boys' verdediging met zijn onver wachte verschijnen en rolde de bal achter keeper Koos. Ach ach, wat kreeg dat publiek aar voor zijn geld. De Fortunezen leken li van plan om een eind te maken aan dc illusies van hun tegenstanders. Stop perspil Cor van der Hart ging zelfs mee ten aanval en er werd even ernst mee gemaakt. Het zeer technische samenspel en dc vernuftige foefjes van de profs maakten indruk. Vele zuchten werden geslaakt toen dezelfde Rutten even later een leeg doel van twee a drie meter afstand. keihard naast schoot. Negentien minuten na rust: de negen tienjarige invaller Hans Pluimgraaf! (linksbuiten), die al heel wat snelheid en felheid had laten zien. werkte zich keurig door de vijandelijke defensie, versloeg de keeper en schoot langs een speler in, toen iedereen al verschillende malen had ge zucht dat hü de bal te lang bij zich hield. Dat was 4—2. JVog niet voldoende Spanning genoeg Een enthousiast publiek van zeker 6000 man. kon na dc thee onmiddellijk zijn sympathie kwtjt. Nauwelijks waren d< flesjes weggezet en dc koekkruimels af geveegd of het stond 3—1. Dc uitstekende „gaatjesvuller" Floor het leer op de voet vai uit Geleen. In tegenstelling tot de te verwachten terug slag op het behalen van het landskampioenschap, heeft Quick Boys het gepresteerd om een absoluut superieur elftal met grote cijfers klop te geven. Was het (weer) een kwestie van overschatting en onderschatting? In ieder geval heeft Fortuna zeer tegen zijn zin een neder laag geleden in wat werd verondersteld een demon stratiewedstrijd te zijn. den liep Fortuna '54 twee punten in. Na een paar schitterende safes van keeper Den Hollander schoot linksbinnen Bee- (met het rugnummer van de rechts half) de stand naar 63 en direct na de aftrap was het Rutten die er 64 van maakte door een van de vele open kan te benutten en nu de Boys-keeper geen schijn van kans gaf. De cornerver houding liep op tot 52 In het nadeel in Quick Boys Zes vóór en vier tegen (of. volgens het scorebord: 514) en Fortuna in een driftig offensief dat grote gaten in de Katwijkse verdediging sloeg. Doch het laatste woord was aan Quick Boys. Fortuna hield de ijzeren greep op de landskampioenen niet en langzaam i er wat evenwicht tussen de ploe- Hek van de dam Alsof er nog niet voldoende eisen wa in gesteld aan het scorebord, maakte Hans Pluimgraaff zijn tweede en Quick Boys' zevende doelpunt uit een goed voorgetrokken bal vanaf de rechtse hoek vlag van de voet van Van Duy- venbode. Dat deed de deur dicht. De toeschouwers konden hun ogen niet ge loven. Wat een uitstekend samenspel lieten die Katwijkers zien. Dat hadden (zeer vele) niet-Katwijkers zeker niet gedacht. Fortuna was echter niet uitgespeeld. Beenen maakte nog een doelpunt door voorzet met een kopbal in de tou- te laten belanden. Helaas had de scheidsrechter al voor buitenspel geflo ten. Er was nu geen redden meer aan. Toen omstreeks tien over zes het eind signaal weerklonk was het hek van de tribune. Alles wat kon stroomde het veld op om de blauwwitte helden te fe liciteren. Ze waren echter niet de eer sten want de Fortuna-spelers hadden erwinnaars reeds hun bewondering betuigd. Over veertien dagen komt Blauw-Wit Wanneer de Amsterdamse eredivisie club hetzelfde mentaal ijzersterke team tegenover zich vindt en hierop niet het juiste antwoord heeft, ziet het er ook de (uiteraard ook veel betere) Amsterdammers niet zo best uit. Quick Boys: J. (Koos) den Hollander, H. de Mooij, P. Viool, J. Korndorffer, d. Plas. Fl. van Duijn, A. v. d. Plas, C. v. Duijvenbode, A. v. d. Oever, J. (Jeroen) den Hollander, H. Pluim graaff. Fortuna '54: P. Vogels. W. Smeets, J. Mommerts, Munsters. C. v. d. Hart. P. Beenen, W. Kwaadakkers, M. Pfeiffer, S. Köhn, F. Rutten, D. Dormans. DAMMEN Rus Charkof naar kandidatentoernooi Rusland zal op het komende kandida tendamtoertooi, dat in september in Luik begint, worden vertegenwoordigd door Michail Chorkof. Deze kwalificeer de zich via een vierkamp, waarin ver der uitkwamen Vyacheslaf. ex-wereld kampioen Tsjecholef en Andris Andrei- ko. e winnaar van het toernooi in Luik. waarin Nederland wordt vertegenwoor digd door de nationale kampioen Wim de Jong en eventueel Eddy Holtsvoogd, krijgt het recht wereldkampioen Koeper (Rusland) voor een tweekamp uit te dagen. DuUn prikt® ex mmr «v "v üv. Korndorffer, die volle galop dc bal door dc verdediging half goochelde cn hem beheerst achicr d«| In En nog was het niet genoeg. Twi minuten later brak Anton v. d. Plas (rechtsbuiten) door en kwam in de buurt i de doellijn. Hier loste hij een hard strak schot dat hij met een onnauw keurigheid van twee centimeter doel joeg. De paal leverde hier de marge en de bal vloog onhoudbaar in de tou wen. Oh. wat roerde dat publiek zich. Dat had niemand verwacht. Quick Boys met 5—2 vóór! „Wat' dacht Cor van Duijvenbode drie minuten later, „ik ga het nog eens doen." Heel vermetel viel hij de nationale spil d. Hart aan. ontfutselde hem de bal. omspeelde hem. „nam" daarna rechts back Smeets als middelpunt en joeg dc bal in dc rechter benedenhoek: 62! Het scorebord was hier niet op berekend gaf dus 512 aan. Laatste kwartiertje Wc wisten ons het zweet van het voorhoofd, zo moe werden we van hel boekstaven van de opzienbarende fei ten en het aanturven van de doelpun ten. Fortuna zag het nu wel heel somber in. Diverse malen moest de versterkte verdediging al paniekerig optreden. Dat werd toch al te gek. Onstuimig kwam de profclub in het offensief. In dc 27ste en 28ste minuut van de twee de helft leek het getij definitief te ke ren Maar Fortuna was minstens een uur te laat een tijdsbestek van xestlg secon- MAANDAG 30 JUU 106» KOVDE WEER SCHOPTE PROGRAMMA IN DE WARt ma De sportcommissie van de KNZB heeft, na overleg met het bondsbestuur, zaterdag besloten de waterpolocom- totitie 1962 met ingang van vandaag stop te zetten. De competitie, tot zover deze is afgewerkt, zal worden beschouwd als een noodcompetitie. Dat betekent, dat J in dit seizoen geen sprake zal kunnen zijn van promo tie noch van degradatie. Het besluit van de sportcom- missie is na lang beraad genomen. Men zag reeds enige weken de noodzaak hiervan in, maar men had nog slot van steeds goede hoop op een redelijke oplossing. Normaal wordt de competitie gespeeld van 1 juni tot eind juli. Maar het goede wee Halfweg heeft ook de poloërs in de steek gelaten. brachte' In juni werd een groot aantal wed strijden uitgesteld, omdat m vele geval len het water niet de vereiste tempera tuur had. en besloot toen om deze wed strijden later, via inhaalprogramma's te spelen. Dat had eventueel in september moeten gebeuren. Dit blijkt echter orga nisatorisch niet uitvoerbaar, omdat in die maand de temperaturen te laag Oefenmeester-keeper Evergroen grijpt hier beslist niet te hoog. De Rijnsburgse geelzwarten wa ren dan ook niet mis met hun aanvallen. Tennis in Noortlwijk Kasten jeugdkampioen in de adeling B In Noordwijk zijn de afgelopen week de Leidse jeugdkampioenschappen voor die efdetngen B en-C gespeeld.. Onder aus piciën vain de kring Leiden gehouden, kwamen d'e wedstrijden zarterdaig tot een zonnig einde. Bij de jongens plaatste R. Kasten zich via zege op J. Ufkes in de finale 164. 86). In de andere derrii-f-inalo moest G. Pasma eerst var- woede strijd leveren tegen F. Pasma (61, 57. 61) vóór broerlief wenste De capituleren. Het bijzonder beheerste spel van R. Kasten was G. Pasma te secuur. Slechts in de eerste set wist Pasma een verlen ging te forceren. Alleen de service van Kasten was wat onzeker (86, 63). Joke Bos was bij de meisjes B on bedreigd de sterkste. Ze won in de eind strijd van J. Brörimg met 62 en 61. Het jomgensdubbelspel B werd een mak kelijke zege voor Kasten/Hantelah met 6—1 en 6—4. Het gemengde dubbelspel viel toe aan Josien v. d. Koog en G. Verdere uitsdaigenMeisjes B. J. Bos en J. Bröring versloegen J. v. d. Koog en A. v. Litsenburg met 7—5 en 6—1 Jongens C. F. Pasma versloeg B. Bos' (64. 75). Meisjes C: A. de Groot ver sloeg F. Sta verman (75. 64). Jongens C: G. v. Engelen en H. Punt versloegen B. Bos en F. Haase me.t 63 en 75. Meisjes C: A. de Groot en A. v. Raalte versloegen E Schlimment en A. v. Til burg mét 6—1 en 6—3. Gemengd dubbel spel C: E. Kengen-R. v. Wyngaatrden versloegen A. v. Raalte—R. Kemmerling (7—5. 9—7). WIELRENNEN Gerben Karstens won in Hannover De Nederlander Gerben Karstens heeft zaterdag in Hannover op overtuigende wijze een criterium over 90 km amateurs gewonnen. HM behaalde 75 pun ten tegen nummer twee. de Duister Winfried Boelke 28 punten. Een andere Nederlander. Jack Mesters, werd me'. 11 punten vierde. Hattrick van middenvoor EEEN JAAR LANG heeft een aantal oüd-voetballers een cursus 1 kandidaat-oefenmeester gevolgd die de laatste weken op het veld van Rijnsburgse Boys werd gegeven. Ter afsluiting van deze opleiding speel de een slectiegroep van deze gerenommeerde voetballers zaterdagmiddag een wedstrijd tegen het eerste elftal van Rijnsburgse Boys. Hoewel ver- scheidene( cursisten een behoorlijke technische bagage in hun ransel had den, verloren zij de tempo-slag tegen de jonge Rijnsburgers met glans: 4-2. later verkleinde aamvoerder-middenvoor Michels de voorsprong tot 4—2. Voor de oefenmeesters was het een leuke cursus-afsluiting en voor de Rijns- burgers een goede oefening ter voorbe reiding op het nieuwe seizoen. Gerrit Kerkdijk terug naar Sparta De oud-internationaal Gerrit Kerk- dijk. die enkele jaren geleden overstap te naar het betaalde voetbal (Sportclub Enschede), zal in de nieuwe competitie weer voor zijn oude vereniging mogen uitkomen. De onderhandelingen tussen Sparta en Enschede hebben nog al wat voeten in de aarde gehad in verband met het contract dat KerkdUk met En schede had gesloten. Inmiddels is echter alles naar wens geregeld, zodat de klei ne Enschedeër, die verschillende malen in het Nederlands zaterdagelftal speelde, zijn club Sparta kan gaan helpen b(j de opmars naar de 2de klas. Bij de geelzwarten was een nieuwe middenvoor opgesteld, de U.L.O.-onder wijzer Wolters. Hoewel hij met drie doelpunten een goed debuut maakte leek hij nog weinig beweeglijk om voor de snelle Rümsburgerse ploeg ook m de competitie de aangewezen aanvalsleider te zijn. Anlderszij'ds is het natuurlijk mo gelijk dat genoemd euvel een kwestie Omdat de oefen-meesters geen conse quente mandekking toepasten kon de Rijnsburgse aanval waarin linksbinnen Heemskerk weer uitstekend werk ver richtte zich uitleven in een wüdmazig patroon. Reeds in de eerste twintig minuten moest de wat trage gasten-defensie tot tweemaal toe open scoringskansen toe staan aan middenvoor Wolters. Deze maakte bij het gebruik hiervan geen vergissingen. De aanstaande oefenmeesters kregen een goede kans de achterstand te ver kleinen, toen een strafschop tegen de gastheren werd toegekend. Keeper Drie bergen stopte echter de matig ingescho ten bail. Ook Heemskerk (R.B.B.) had pech toen zijn schot na een goede door braak door de Staander werd gekeend. Na de thee bleven de Rijnsburgers sterker. Wolters verrichtte zijn hattrick door een hand schot zuiver in de oefen- meesters touwen te laten verdwijnen. Eer te na Dc Rönsburgerse verdediging en in het bijzonder linksback Bab Kralt waag de zich vaak te ver naar voren. De achtergebleven spil van Klaveren en rechtsback v. d Meü konden het tegen de nummerieke meerderheid niet bol werken en een half uur na de hervatting scoorde linksbinnen Snoek het tegen- punt: 31. Dit was de ëer van spil Van Klaveren te na. Met een felle run doorkliefde hij de vijandelijke verdediging en passeerde keeper Evergiroen. Enkele minuten Schennen. Frankrijk heeft vrijdag te Buenos Aires het ploegenkampioen- schap degenschermen gewonnen. Tweede werd Zweden, derde Rusland en vierde Italië. Schaken. De Russische schaakgroot meesters Edwin Geiler en Paul Keres zullen op 10 augustus beginnen met wed strijden voor de tweede plaats in het kandidatentoernooi te Willemstad. Zij bezetten daar gezamenlijk de tweede plaats in de eindrangschikking. Zij zul len acht wedstrijden spelen. Iers met vakantie waren gegaan. Imme* de competitie had nu al afgelopen mw| ten ^je ten zijn! plaatsen Het is de eerste keer dat de KNZ) H wordt gedwongen deze maatregel te nq.- men. Een mogelijkheid om herhaling ul te sluiten („Nederlandse" zomers kenneu we reeds genoeg) is misschien or maanden april en mei reeds in de bin nenbaden te beginnen. Door deze maatregel zijn er et tal teams goed doorgerold. Het Haaga| HZPC en het Delftse DZV zijn ieder geval zeker van hun plaats in hq volgend seizoen. En dat waren ze tij zaterdag niet, want zo best stonden ze a niet voor. Een nog sprekender voorbee is dat van Swift en SNA, die nu ni« behoeven te degraderen. Daartegenover staat, dat een zeer- groq aantal Haagse en Delftse teams zulle worden uitgesloten voor promotie. Dl kandidaten voor die promotie zullen hul pogingen helaas moeten uitstellen tot volgend jaar. Zwar Wit: Opga Nederlandse eerste Sportwedstrijden s voor invaliden Bij de sportwedstrijden voor invali e5, den in rolstoelen, die in Stoke Mandevill Zwa worden gehouden, heeft de Nederland» De 1 A. Bink het boogschieten gewonnen voo verras: de Amerikaanse Gloria Jones. DclXr Het Belgische koppel A. van Pynbroel X cl, en D Schelkaut wonnen het numma, 2. Dht pijl werpen- Een Amerikaanse ploeg wen om zv tweede. 'en ZWEMMEN Tijdens de selectiewedstrijden voor d_ Europese kampioenschappen zwemmei die In het Haagse Zulderparkbhd wei den gehouden, zijn goede prestatie» Alï leverd. Er werden drie Nederlandse ré steen cords gevestigd (alle drie herenrecords een c en Adrie Lasterle zorgde zelfs voor eei die o nieuw Europees record. met Jan Weeteling (Nereus Zaandijk) zwoa- Zuid de 200 meter rugslag in 2 min. 23,3 s«c en bleef daarmee 0,7 sec onder de doa de KNZB gestelde limiettijd. Op de 400 meter wisselslag kwam Jai. Jiskoot (Merwede Dordrecht) tot 5 min 17,3 sec. Door de KNZB was als limiet tijd 5 min. 20,0 sec. gesteld. Johan Bontekoe OHPC Heemstede) bracht het Nederlands record 400 metei_, vrije slag heren, dat sedert 14 april oj zijn naam stond met 4 min. 35.7 sec., te rug tot 4 min. 33,3 sec. Adrie Laster ie (Naarden) verbeterd» --- het Europees en Nederlands record 40( meter wisselslag dames. Zij maakte eei tiid van 5 min. 33,1 sec. Het oude reconi., stond met 5.36.0 sedert februari, van dil jaar op naam van Marian Heemskeri (Robben Hilversum). de wanhoop nabif... Gevraagd: Tel. K 1718—2599 JEUK PUISTJES UITSLAG een leven, vergald door nare vlekjes en pukkeltjes. Zuiver en ontsmet uw huid met het helder vloeibare DDD RECEPT. De jeuk bedaart in enkele seconden, de ziekte kiemen worden gedood. Uw huid wordt weer gaaf en zacht, door-en-door gezond. herstelt uw huid Het oecumenisch georien- teerde vormingscentrum OUD-POELGEEST zoekt per 1 september of EEN JONG MEISJE van plm. 18 jaar voor be diening van de telefoon, typewerk 'diploma niet ver eist» en lichte administratie Schrift, sollicitatie gaarne aan de economisch directeur, Kasteel Oud-Poelgeest, te Oegstgeest. Owi vlug Woar te VLUGKLAAR ARTIKELEN RUNDERLAPPEN lekker Md Ie steven per kg. 2.68 VERSE WORSTper SOO gram 1.48 WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gram gebakt met kruiden 1.58 VLEESWAREN RECLAME 150 gram pekelvlees 0.62 150 gram boterhomworst 0.42 Ster-V A%'r «e wen-^'n. PRIJZEN VOOR KOERIERS: I TOT 30 WOORDEN1.50 ELK WOORD MEER0.1C Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct extra in reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd 0 Typiste voor ca. 2 mnd. gevraagd. Gehuwd geen be ar. Soli, telefoon 50025. w Gevr. stenotypiste Ne derlands of typiste bekend met dictafoon voor ca. 1 mnd. Gehuwd geen bezwaar. Aanmeldingen: 's avonds na 6 uur. Uitzendbur. De Ko ning. Apothekersdijk 13. Tel. 31710. 9 Gevr. typiste, volledige dagtaak. Gehuwd geen be- r. Aanmeldingen 's av J uur. Uitzendbur. De Koning. Apothekersdijk 13. Telefoon 31710. Te huur gevraagd 9 Zo spoedig mogelijk kost huis gevr. in Leiden of Oegstgeest: J. Koster. Java- straat 7. Wormerveer. Te koop aangeb. 0 2 Puch motorrijwielen, 1 B.S.A., 1 Sparta. 1 Bella scooter. P. M. Koornneef, Hyacinthstraat 18, Voorscho- 9 Renault Dauphinc '60 met nieuwe radio, veiligheids gordels enz. Kleur rood. Prijs ƒ3400.—. Wagen is in prima cond. Kan zonodig ge- financ. worden. Te bevragen Schaart Waaigat 26. Telef. 01718-3423. Katwijk a/Zee. 0 Pracht radiotoestel 25,-. Platenspeler 10.Batterij radio, bandrecorder. Naai machine 10.—. Orgel, elek tromotor. gasgeiser. polshor loge. gouden ring. camera, sledestofzuiger 5.—. Gas stel kachel, klok. boeken kast, enz. enz. eik ƒ3.— Waardgracht 126, Leiden. Diversen Boorden vernieuwen, al le soorten overhemdboor- den 2,95 (geen stof inleve ren» enkele manchetten 2.25, boorden zelf aan te naaien Warnecke, Haarlemmer straat 158. Tel. 33983. StrMkinrlchting Ozon r uw fijne was. H. Rijn dijk 34a. Tel. 22675 0 KlnderrUwielen v.a. f 49,50 Sportrijwielen v.a. f 89,-. Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-2- 3. Telefoon 24409. 0 Eerste 10 rijlessen voor f 47,50 in de nieuwste Re nault Dauphine's 1962. Ge- dipl. instr. Erkende Bonds- autorij school „Irene". Lam- menschansweg 80, Leiden. Tel. 31949. b.g.g. 01729-286. Duitse. Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren, 1465 jaar, wensen corres pondentie met Holland. In lichtingen gratis. Wereld koerier. Postbus 6057. Rotter dam, tel. 33421. Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca. V.W. en DAF Bierman's Automobielbedr» Cude Singel 66. Leiden. Tel. no. 34403. f 50.— i ïr autorjjles voor Dauphine en Tau- nus. dij Erkende Bonds Autorijschool Madi. Leiden. Telefoon 24066. Alphen aan den Rijn. Tel 3717 0 Gaat U zelf behangen - verven - witten? Wij hebben alle materialen tegen rede lijke prijzen. De juiste voor lichting. door 35-jarige erva- t ring. Rich. J. Blok. Hoge- woerd 62. Tel. 23123. Erk. schilder - behanger. Te huur aangeboden mooi vrij bovenhuis aan een der hoofdstraten, bevattende 5 kamers, keu- kei. plat (voor 4 a 5 pers.). Brieven met gegevens onder no. 4408 bur. blad. bete hein r. helmut thtf1ickb KAN OPNIEU W BEGINNEN Het appèl van de Bergrede Een verrassend boek over een van de mooiste gedeelten van de bijbel f8.90 Verkrijgbaar in dt boekhandel I .sa6] BOEKHANDEL B. DE KLER vraagt: Schriftelijke sollicitaties aan: Nieuwe Rijn 45 Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6