Raad Zoeterwoude kocht grond voor verbetering Uiterdijk R.C.H. - Yolendam was mooie krachtmeting Prins Maurits wordt hoofdfiguur Taptoe Nasleep van de trieste .Seven-Seas" affaire Hulppolitie in Nieuw-Guinea ULI I9i jIEUWE LEEDS€HE COURAINT 9 DONDERDAG 26 JULI 1962 78 illende Zoeterwoude in openbare log: een geheime zitting van drie kwartier vorderde. Dc geloofsbrieven van de tieuwbenoemde raadsleden werden goedgekeurd. Van het ministerie van bouw- J «ijverheid en volkshuisvesting was bericht binnengekomen, dat de goedkeuring Iian het uitbreidingsplan Weipoort is verdaagd. G.S. hebben de restauratie van perceel Mieming 6 en het krediet voor het maken van een plan voor de bebouwing FVesteinde goedgekeurd. De burgemeester las een brief voor jan de heer C. B. Groen, die ter aan- fulling van de vacature G. P. van Leeu- ren tot raadslid was benoemd. De heer ïroen had verzuimd binnen de daarvoor ie9temde tijd zijn geloofsbrieven in te lenden, zodat het hoofdstembureau van pening was dat de heer Groen niet voor let lidmaatschap in aanmerking wenst e komen. Met de eigenaren van het tweede ge- Eleelte van het voetpad langs de Hoge itijndijk moet nog worden onderhan- |eld, aldus wethouder Van Hofwegen een vraag van de heer A. Koek. Op voorstel van de heer A. A. Paar- llekooper werd een stukje grond achter |»et raadhuis voor plaatsing van een liöuten jeugdgebouw voor 15 jaar tegen j! 25 per jaar in erfpacht gegeven aan fle stichting Jëugdcommissie van de pa- jochie H. Kruisverheffing. Grondaankopen Vervolgens kwam het voorstel tot lankoop van grond voor verbetering lan de Uiterdijk aan de orde. De heer De Blanken, Zuidbuurtseweg, is bereid 105 vierkante meter voor f 821,50 te ver kopen; de heren P. A. en A. J. Berg f'illen 1274 vierkante meter om niet verdragen als de kosten van afschei- l&igen en overdracht door de gemeento worden gedragen en de heer S. J. van ier Salm wil onder dezelfde voorwaar- len 5000 vierkante meter grond over- iragen. De raad ging met de grondaan kopen akkoord, evenals met de beschik baarstelling van f 54.000 voor verbete ring van dit object. De Cultuurtechni- iche dienst verleent een bijdrage van 29.000. De Katholieke reclasseringsvereniging le Leiden ontvangt een subsidie van t 245,07 over 1961, de Nederlandse Fe- ièratie voor bejaardenzorg f 25 over 1962, de speeltuinvereniging Centrum i 300 over 1962. Het subsidieverzoek van ie stichting Interlocale woningruilcen- trale te Utrecht werd afgewezen. De legesverordening werd gewijzigd. De veranderingen omvatten voorname lijk verdubbeling van de oude tarieven i'oor bijvoorbeeld huwelijksvoltrekkin gen (maandag f 50, dinsdag en donder- iag f 20, woensdag f 10, vrijdag f 30 cn catcrdag f 100, donderdag tussen 11 cn 12 nur gratis). G.S. willen een vaste vergoeding per iaar geven voor een eigen auto voor de aurgemeesters. Aangezien de burgemees ter van Zoeterwoude een auto van de jemeente ter beschikking heeft en hij laarvoor jaarlijks een vast bedrag in do stort (Voor privégebruik A LI'HEN AAN DEN RIJN Geslaagden Iclilhus- scliool Van de leerlingen van de Ichthus- school (Chr. school voor ULO) te Al phen aan den Rijm slaagden voor: MULO-dipIoma A met Wiskunde: Cobie Bloos. Els de Troije en Peter Haalebos uit Nieuwkoop, Gert de Bruyn uit Nieuwveen, Corrie v. Hoek uit Aar- Janderveen en verder uit Alphen aan den Rijn: Margriet van Buren, HaDS Gesman. Dinie de Grauw, Dick van dor Helm, Greet Hofland, Diny Hooijer. jCprrie van der Horst, Ank Rijswijk, In geborg Schimmel, Elly Verhagen en '.Arie Jan Wind. MULO-diploma A met Middenstands diploma: Bart den Bleker uit Nïeuw- veen, Alie Griffioen en Lies Snel uit I Aïphen aan den Rijn. Afgewezen 5 kandidaten, van wie er 13 examen deden op eigen risico. Van de leerlingen van de Immanuel- 6Chool voor Chr. ULO, te Alphen aan den Rijn slaagden voor: MULO-diploma B: Rien Koopman, Rien v. d. Noordt, Hetty van Vliet, Jan Bouman, Frits Burger, Ans Donker. Kees Kammeraat, Arie v. d. Neut, Wim Rijnsburger, Rens Turkenburg. MULO-diploma A met Wiskunde: Hen ri Brokaar, Bas de Geus, Jan van Kla veren, Clarie v. h. Hoff, Roelie van Leeuwen, Nico Bil, Tineke Dorrepaal, Rlaziena Klein, Nan v. d. Neut, Dicky den Ouden, Trijnie Sanders, Frank Treu- ïren, Ilka Warnare, Klaas van Harten, Anneke Baerveldt, Kees Bruynes, Ge aard Verwey. MULO-diploma A Handel: Lineke JJ Groenendijk. MULO-diploma A met Middenstands diploma: Jan EbePhard, Sonja v. Hey- II ringen. Geerlof Spijker, Henny Thomas, 1 Wim Baerveldt, Marja van Beusekom, .Emmy Bruynes, Ria Esveld, Wil Goe- i bel. Piet Jansen, Jan Meeuwis, Carla i Haring, Joop v. d. Haven, Gerda v. Hou- welingen, Jenny v. d. Neut, Margreet Fetegem, Marian van Rijn, Elly van 4 Wijk. Afgewezen 6 kandidaten, van wie er 4 examen deden op eigen risico. BENTHUIZEN Burgerlijke stand Geboren: Ronald, z v G Bergman en A C den Held; Jantina Edith, d v C J Priem en W van der Velde. Ondertrouwd: A van Leeuwen. 26 jr er M J van der Eist. 24 jr te Zoetermeer ROELOFJKENDSVEEN Geslaagd Voor het rijksexamen centrale ver- Varmingstechniek te Den Haag slaagde oruze plaatsgenoot de heer J. C. Ver- Waterleiding Bij de rondvraag vroeg de heer C. J, van Leeuwen naar de stand van zaken betreffende de aanleg van waterleiding buizen naar de Geerpolder en naar Gel- derswoude. De burgemeester antwoord de. dat deze zaken zullen worden uit gevoerd als de Uiterdijk en de Wei- poortsweg zyn verbreed. De leiding komt dan in de berm te liggen. De be doeling is deze werkzaamheden in eigen beheer uit te voeren, van de rullverka- velingsweg af. De burgemeester en de fractievoorzit ters bedankten de vertrekkende raadsle den (de heren J. B. van Diemen, P. de Vrind, J. de Graaf en H. J. van Mil) voor hun arbeid, in dienst van de ge meente verricht. De heer Van Mil dankte voor de pret tige omgang cn sfeer ln de raadsbijeen- komsten. Hij merkte nog op. dat hj) zicb bü de voorbereiding van de verkiezin gen fatsoenlijk heeft gedragen, hetgeen hij niet kon zeggen van zijn tegenstand ster. mevrouw Neuwal Sanders. (Me vrouw Neuwal Sanders is met voor keurstemmen gekozen, de heer Van Mil viel af van de lijst van gekozen kandi- Voor Lisser invalidenbond T ISSE HEEFT gisteravond écht voethal te zien gekregen. We kunnen ge- *-J rust spreken van Lisse, want er waren minstens vierduizend toe schouwers in het gemeentelijk sportpark. Het waren er zoveel dat de organisatie wel wat uit de hand is gelopen en de kijkers bijna binnen de witte lijnen zaten. Deze grote belangstelling was echt niet voor niets: R.C.H.de Haarlemse tweede divisieclub, speelde tegen „Volendam", zo'n beetje de enige eredivisieclub die geen spelers van buiten het dorp heeft behoeven te kopenEr was van een groot klassever schil sprake: de Haar lemmers werden met 52 verslagen, zij het zeer eervol. RCH kwam, volgens zeggen, op een stuk of twee spelers na met het volledige competitie-elftal uit. Volendam daaren tegen had slechts vijf van z'n cracks, de rest bestond uit vakantie-invallers. Beide verenigingen uit het betaalde voetbal deden voor niets mee. De wedstrijd was georganiseerd dor de R.K. invalidenbond St. Luduina, afdeling Bollenstreek. Van het voetbal hebben we zelf ook genoten en de toeschouwers hebben voor hun geld uitstekende waar gekregen. Het was een pittig RCH dat de aftrap mocht nemen. "Snel. goed combinerend en zui ver plaatsend, kortom een speltype dat we in Leiden en omstreken beslist niet .vaak tegenkomen. Duidelijk viel waar te nemen dat de betaalde voetballers de training alles behalve hebben laten schieten in de zomermaanden. Uitstekende conditie en grote ijver waren kenmerken die beslist opvielen. We hebben niet zoveel verstand van betaald voetbal; toch kunnen we zeg gen dat, hoewel het een zogenaamde „etalage-wedstrijd" was, het voetbal op een voor deze regionen onbekend hoog peil stond. RCH nam de leiding door een formida bel hard schot van zijn uitstekende, snelle middenvoor Engelsma. Dat was al na drie minuten. De Volendammers hadden twee minuten nodig om gelijk te komen. In de volgende dertig minuten ging het spel aardig heen en weer; de Haarlem mers muntten uit door hun enthousiasme en goede defensie, de Volendammers door techniek. Bij beide doelen ontbrak de geluksfactor niet „Drie" in 6 minuten De laatste zes minuten van de eerste speelhelft waren ontegenzeggelijk voor de middenvoor van de Zuiderzeevissers, D. van Tol. Na de stand door een rustige kopbal op 12 te hebben gebracht, lokte KOUDEKERK a, d. RIJN Jeugd-vakantieweek "I^EGUNSTIGD door prachtig zomer weer is gisteren de jcugdvakantie- week begonnen. Als eerste nummer stond op het programma een kinderon- tocht met versierde voertuigen. Jammer dat het aantal deelnemers niet groter was. Ook de verenigingen cn winkeliers lieten verstek gaan. De jury, bestaande uit de dames Kunst en Van Donselaar, kende de vol gende prijzen toe: le prijs, origineelste uitvoering: Otto Ketel (uitverkoop): le prijs, mooiste versiering: Annetjc van Wetten: le prijs, mooiste aankleding: groep Cok de Jong. 's Avonds kwam de brandweer ten tonele. Er werden drie vuren ontstoken, waarna de jeugd opdracht kreeg te blus sen. Hierna gaf de brandweer demon straties. Het geheel stond onder leiding van de onder-commandant, de heer Zuidwijk. Vanavond om 7.30 uur wordt een wie lerwedstrijd gehouden. Vrijdagmorgen- kindervoorstelling in het Verenigingsge bouw; 's middags jeugdatletiekwedstrij- den voor jongelui van 7 tot en met 15 jaar, 's avonds atletiekwedstrijden voor ouderen. WOUBRUGGE Raadsvergadering De raad van Woubrugge komt maandag 30 juli om 19.30 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bijeen. Op de agenda komen o.a. de volgende punten voor: Onderzoek geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden; onder- wljsaangelegenheden, vaststelling bedra gen op grond van art. 55ter dn 101 van de L.O.-wet 1920: elektrificatie percelen Kruisweg; instelling gemeentelijk grond bedrijf: vaststelling uitbreidingsplan on derdeel Wou brugge-1962; bouwrijp ma ken terrein woningbouw Hoogmade: rondvraag. hij een minuut later de RCH-keeper uit zijn doel om met een goed uitgerekend schulvertje de stand op 13 te brengen. Vier minuten later rolde hij weer een bal in het Haarlemse net, even rustig en beheerst als was het knikkeren. Al spande deze „meneer Van Tol" zich ook niet zo erg in, zijn verrichtingen waren niet minder uitstekend. De overigens uitstekende aanvallen van de Haarlemse voorhoede kwamennogal eens knel te zitten bij de reusachtige (in dubbele betekenis) stopperspil van Volendam, Hennie Schilder de enige speler die Volendam heeft moeten terug kopen die ogenschijnlijk ook op va kantie was, maar ondertussen Na wat missers aan beide zijden werd in de achttiende minuut na de hervatting de stand opgevoerd. Weer nam RCH hiebij het initiatief door een goed doel punt uit een vliegend schot van links buiten Sprenkel. Binnen de zestig secon den was ook deze inhaalpoging van de Haarlemmers geneutraliseerd door een doelpunt van de Volendammer rechts binnen J. Pelk, die ook het eerste doel punt voor zijn club had gescoord. Hierbij bleef het (alsof 52 nog met genoeg is). De bezoekers, de spelers en evenmin de invalidenbond hebben spijt van deze aantrekkelijke wedstrijd gekregen. TER AAR De weg langs de Keetsloot Voor de weg 'angs de Keetsloot zijn de werkzaamheden nu in volle gang. Het al zover dat men een oeververbinding heeft, want de betonnen palen, die zij: geheid, zijn op hoogte afgewerkt e: zware stalen binten zijn gelegd, die samen de onderbouw van de brug vormen. Dt toegangsweg loopt vanaf de Bloemen- straat en is met klinkers bestraat, zodat het eerste werk voor de ontsluiting Nu zullen er nog enkele bruggen in de aan te leggen weg moeten komen, om dt tuinders een uitweg of liever een uit sloot te geven van het ene deel van dt polder naar het andere. Dit alles zijn nog maar werkzaamhe den die vooraf gaan aan de aanleg var de bedoelde weg, maar de firma Mens uit Lisse, die het karwei onder handen heeft, zal na de vakantie wel spoedi; voortgaan, zodat de geïsoleerde tuinder: de meeste moeilijkheden wel achter de rug hebben. Als de weg gereed is zullen er huizen worden gebouwd voor die kwekers, die op hun bedrijf willen gaan wonen. Visserij golfjes T"\E KW 135 Emma Wllhelmlna deed iets benoorden de 56 NB een trek van 70 kantjes. De KW 122 Arie Ouwe- gaf een trek door van 50 kantjes. De SCH 162 Clara heeft pech gehad. Het schip moest de visserij afbreken wegens een kapotte winch. De dag be gon anders hoopvol. In twee trekken werden 45 kantjes baring scheep ge haald. Maar in de middaguren begon de winch kuren te vertonen. Men was aan vankelijk van plan op dit goeie „stekkie" te blijven, maar toen het binnenhalen van de avondtrek ruim twee uur vergde werd, overigens met pijn in het hart besloten de thuisreis te aanvaarden De VL 16 Voorlopers (heeft medisdho •hulp moeten inroepen van (het Duitse inspectievaartuig Fritijhof voor ee troos, die aan een der handen g< was. Dit schip Iheeft de kantjes haring woensdagmorgen in Vlaardingen gedost. Er heerste daar een feestelijke stemming, 's Morgens was de 70.000ste inwoner ge boren. De lading verse vis zal de Voor loper in IJmuiden lossen en veitkopen- Wat er was In Mmuiden werden door 29 vaartui gen 5535 kisten vis aangevoerd. 310 sdhelvis, 160 wijting, 170 gul beljauw, 40 tooolvis, 1520 haring, 2840 makreel, 170 schol, 5 tarbot, 140 diver- 200 haaien, 610 st. kabeljauw en 7000 'kilo tong. Iu Schevenlngeo In Söheveningen werden aangevoerd 50 kisten schelvis, 40 kisten wijting. 50 kisten gul en kabeljauw. 200 kisten ha ring. 50 kisten makreel en 290 kantjes Vermoedelijke oorzaak De vermoedelijke oorzaak van de ont ploffing die zich op 11 juli van dit jaar de SCH 106 Helena voordeed, is een opeenstapeling van verfgassen in de ma chinekamer. Kort voor de explosie was hier geschilderd. De achtergebleven gas. zijn hoogst waarschijnlijk door over verhitting van de (motor geëxplodeerd Dit is de conclusie van de scheepvaart inspectie. Aanvankelijk gingen de ge dachten uit -naar een carterontplpfifi ng maar deze theorie heeft geen steek kun nen houden. Britse visser Evenals in 1960 maakte ook in 1961 het Britse haringvisserijbedrijf een on gunstige ontwikkeling door. De aanvoer liep terug van 110.769 ton voor een waar aan f 24.8 miljoen tot 90 000 ton vooï waarde van f 23.3 miljoen. Het programma voor de negende Taptoe Delft, die van 24 augustus tot en met 1 september (behalve op zondag) op de historische Markt zal wor den gehouden, ziet er weer prima uit. Ditmaal zal de Koninklijke Land macht het historische spektakelstuk, dat jaarlijks een hoogtepunt vormt in de militaire show, voor haar rekening nemen. Tot hoofdfiguur hiervoor is gekozen Prins Maurits, de grondlegger van het Staatse en later Neder landse leger, die grote vermaardheid bezat op het gebied van de krijgs kunst. Een kleurrijk optreden van Staatse troepen met de door hen ver overde Spaanse vaandels zal aan de jaren rond 1600 herinneren. „De Prins" zal met zijn gevolg, waarin zich ook bevinden zijn broer prins Frede- rik Hendrik en de burger Simon Stevin, op acht werkelijk koninklijke paarden afkomstig uit de Hofstallen -de Markt oprijden voor de gebruikelijke inspectie en het in ontvangst nemen van de mili taire eerbewijzen. Harnassen uit het Leger Museum zijn geheel gecopleerd een perfecte wapenuitrusting voor soldaten te kunnen maken. Na de afmars van het hoge historische gezelschap en de troepen zal onmiddel- een ander, nieuw, modern leger leger opmarcheren: grenadiers in parade-uniform (tweekleurig battle- dress), artilleristen in veldtenue met gra naten, genisten met houwelen en cavale risten in tankoverall, omgeven door mili taire muziekkorpsen. Muzikaal hoogtepunt van de taptoe zal zijn het gezamenlijk optreden van de militaire beroepskapellen, de Mariniers- kapel der Kon, Marine, de Kon. Militaire Kapel, de Kapel der Kon. Luchtmacht er de Johan Willem Friso Kapel. Een andei hoogtepunt is de uitvoering van de in 1948 door Koos van der Griend gecompo neerde Fanfare van Chartres, waarin de oude Wilhelmus-melodie is verwerkt e>- die zal worden vertolkt door de Kor Militaire Kapel, het Tamboerkorps dei Garde Grenadiers, het Jachthoornkorps der Garde Jagers en het Tamboerkorps der Garde Fuseliers Prinses Irene Carillon Begeleid door trompetters op de toren trans en muzikanten op de Markt zal de Delftse stadsbeiaardier Leen 't Hart op rijdend carillon naast de kerk een eigen bewerking van „Here kere van ons af" uit de Valerius Gedenckklank spelen. Ook het demonstratiepeloton van de Luchtmacht Instructie en Militaire Op- SASSENHEIM Geen voorrang verleend Op de Provinciale weg had dinsdag middag omstreeks kwart voor twee een ongeluk plaats waarbij twee personen auto's waren betrokken. Eén auto kwam onder de tunnel van- aan en reed richting Sassenheim. De andere auto kwam van de richting Sasenheim en wilde richting Den Haag rijden. Om de oprit voor Den Haag te bereiken moest hij echter over de lin kerzijde van de weg. De chauffeur van de auto richting Den Haag heeft hierbij de doorgang voor zijn tegenligger zo klein gemaakt, dat de twee auto's met de linkervoorzijden tegen elkaar bot sten. Van één auto werden een voorwiel KATWIJK AAN ZEE WanaeItocht Onder auspiciën van WV werd gis teravond weer een wandeltocht gehou den door het mooiste gedeelte van Kat wijk. Ruim 400 personen onder wie veel badgasten namen deel. De start had plaats bij het paviljoen van het gemeen telijk sportpark. Na het volbrengen de todht konden de deelnemers een i rijg uitgevoerde medaille in ontvangst RESTANTEN OPRUIMING bij Jépé ook badgoederen T elef oongesprek Artesia-Koudekerk wordt plechtige gebeurtenis Omtrent het telefoongesprek dat burge. meester Q. Waverijn van Koudekerk aan den Rijn vanavond met Artesia (Califor- ni), via de Telstar zal houden, deelde hij ons het volgende mede: Het telefoongesprek zal via een aparte lijn, door de volle medewerking van de Nederlandse PTT tot stand gebracht, wor. den doorgezonden naar Goon Hilly Downs (Engeland), vanwaar het naar de sate1- liet Telstar wordt geleid Het gesDrek tussen burgemeester Waverijn cn de burgemeester van Artesia mr. Paul Par. ker, oud-burgemeester David Seldeen en de city-manager van Artesia mr Ed Medley zal tot stand komen tussen half tien en tien minuten voor tien. In de raadzaal te Koudekerk aan den Rijn zullen enkele genodigden getuigen zijn van deze gebeurtenis. Naast de beide wethouders W. van Vesten en P. G. J Smit zijn tegenwoordig de culturele at taché van de ambassade der Verenigde Staten, enkele medewerkers van de Ame rikaanse ambassade, de commandant van de Amerikaanse troepen op Soesterberg. kolonel Flake en een vertegenwoordiger van de directeur-generaal van de PTT Ook in Artesia zal een soortgelijke plech tigheid plaats vinden, waarbij de consul, generaal van Nederland tegenwoordig zal zijn. In Koudekerk aan den Rijn kan men het telefoongesprek door middel van voor het raadhuis opgestelde luidspreker» volgen Met klem verzoekt burgemeester Wave rijn een ieder die deze gebeurtenis mee maakt, en hij sprak de hoop uit dat di* velen zullen zijn, zoveel mogelijk stilte in acht te nemen, daar lawaai de goede ontvangst nadelig kan beïnvloeden Na afloop van de gesprekken tussen Koudekerk aan den RijnArtesia zal lie* gesprokene zo mogelijk worden vertaald Na afloop van de vertaling zal een korte film worden vertoond „Ruimtevaart" voor de brandweergarage Voor de geno digden zal deze avond in het gemeente huis de film worden vertoond „Een dag in Koudekerk aan den Rijn", Als deze film geheel is afgewerkt zal deze. na eerst aan de ingezetenen te zijn vertoond, naar Artesia worden gezonden. Van de telefoonuitzend Lng zal de NTS opnam on maken, die in het journaal van vrijdag 27 juld zullen worden uitgezonden. spatbord geheel afgerukt. De bescha digingen waren zo zwaar dat beide auto's ten worden weggesleept. Niemand liep letsel op. Verloren en gevonden De rijkspolitie te Sassenheim meldt de volgende voorwerpen als verloren: brui- portemonnaie zonder inh.; vulpen in etui; damesrijwiel; groene plastic em- hlauwe gidsenbaret: paar witte kinderschoenen: damesjasje (donker bruin); witte damestas met medicijnen; sleutelbos; mapje met foto's; loonzakje ca. f 356; lage groene schoen; da mespolshorloge met goudkleurig bandje; legitimatiebewijs; bankbiljet f 25; da rn esportemonnaie met f 10 en sleutels; bruine herenportemonnaie met f 45 en girostrook; lichtbeige portemonnade met f 100; driewieldg kinderfietsje; blauwe meisjesfiets (merk Mifa) terwijl als weggelopen wordt vermeld: een sia kat. Als gevonden: 1 paar kinderschoenen: nikkelen sigarettenaansteker; bruine portemonnaie met inh.; twee scharen; rode step; blauw jasje met ritssluiting; Bouw middenstandswoningen De firma Gebr. G. P. Niersman te Voorschoten bouwt voor eigen rekening zesenveertig middenstands woningen in het uitbreidingplan. NOORDWIJK Twee personen in zee verdronken Gistermiddag was een onderwijze: met een klas leerlingen van de Johan- resschool uit Hillegom bij de Langevel- dorslag aan het pootjebaden. Een tal jongens kwam onverwachts in diep gat terecht. De onderwijzer slaagde erin drie van de knapen uit het water te halen. Toen hij echter de vierde jon gen op zijn schouders had, werd hij door een hoge golf neergedrukt, door het reeds bewusteloze 11-jarige kind werd weggeslagen. De jongen verdronken. Eveneens gistermiddag is een 24-jari- ge Hongaar uit Brussel verdronken. Een vriend, die samen met de Hongaar gaan zwemmen, trachtte hem nog te redden, doch het mocht niet baten Waarschijnlijk waren zij te ver in zee gegaan. Het stoffelijk overschot was gis teravond nog niet aangespoeld De naam van de verdronken Hilie- gomse jongen is W. Klein. Bazaar In Huis ter Duin werd gisteren door ..Tesselschade-Arbeid Adelt" een bazaar gehouden. Er waren o.m. inzendingen van de afdelingen Haarlem, 't Gooi en Rotterdam. Er was een goede opbrengst. OEGSTGEEST Burgerlijke shmd GEBOREN: Caroline Elisabeth d v H F M Busdh en E Walter; Johannes Fran- ciscus, z v J Vellekoop en J G M Molier: Nelleke, d v F van Dam en S Kamsteeg. GETROUWD: J W A HalMman en M Zeldeavpust; N L Volkers en D A Vijl- brief; J Ohr G van Seggelen en G M M den Hollander; J J van Delft en A Glasbergen Chr A Maas en J G Kale- mink; P van Berkel en A Sdheflfer; H Niomeijcr en H J Lubbers; J de Zeeuw en C W A M AubelH A Lammere en J C Cornet- NOORDWIJKERDOUT Bouw middenstandswoningen De firma Gebr. G. P. Niersman te Voorschoten bouwt voor eigen rekening twintig middenstandswoningen in het uitbreidingsplan. Uitbreiding koel- en reparatiebedrijf De fa. W. J. van den Berg heeft het bouwen van kantoren en schuren voor Van den Bergs koel- en preparatiebe- drijtf gegund aan M. G, van Parera te Noordwijkerhout VOORSCHOTEN Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer A. C. Ne ven is in Amsterdam geslaagd voor de M.O.-akte lichamelijke opvoeding. leidingen School, dat door zijn feilloos .marcheer-vuurwerk" al bijzonder popu- air is geworden bij het Taptoe-publiek, doet weer mee. Aan de verlichting van het Delftse klank- en kleurfestijn wordt grote aandacht besteed, de hiervoor benodigde installatie is aanzienlijk uitge- Majoor mr. P. Ch. L. Eschauzier heeft voor de laatste maal de leiding en aan hem zal het niet liggen of de Taptoe zal weer een succes worden. Als het weer nu maar een beetje meewerkt De muzikale en technische regie is weer in de vertrouwde handen van de ma joor R. van Yperen. De kaartverkoop voor de Taptoe begint 1 augustus bij de V.V.V.'s in Delft, Rotterdam en Den Haag. In het hele land zijn bovendien vanaf die datum bestelformulieren bij de V;V.V: te krijgen. Woensdag 29 aug. is er een speciale kindermiddag. LEIDERDORP Aanschaf meubilair Het bestuur van de hervormde school vereniging heeft aan de raad het verzoek gericht om, overeenkomstig het bepaalde ln artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920, gelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe klassobureaus stoelen en papier bakken ten 'behoeve van de school yoor gewoon lager onderwijs aan de Kastanje- HILLEGOM Geslaagd Voor het middenstandsexamen slaag den onze plaatsgenoten de dames W. Freeke, A. C. de Kooker, J. H. Ravens- bergen en D. van Waveren en de he ren J. H. M. van Kampen, F. G. Damo. N. P. van Buggenum, W. Plomp, W. J. H. Lem en H. D. M. Wekking. Zij wer den opgeleid door de „Middenstands cursus Hillegom". Geslaagd Onze plaatsgenote mej. G. M. Engel ls in Amsterdam geslaagd voor de M.O.- akte lichamelijke opvoeding. ZOETERWOUDE De firma A. van Galen heeft het bou wen van een bedrijfswoning aan de Besjeslaan opgedragen aan de firma P. J. van Burik te Zoeterwoude. LEIMVIDEJS Jongen verdronken Gisteravond is de tienjarige Wim van der Klauw verdronken. De hele avond heeft men gedregd. Het stoffelijk over schot werd om half twaalf in de vaart ter hoogte van Koolhaas gevonden. Terzake van smaad had zich giste ren een 40-jarige Haagse dame voor de politietechter te verantwoorden was ee nnasleep van de bekende „Se- ven-Seas"-zaak in Australië, het reis bureau dat passagegelden van vele Ne derlandse emigranten had ontvangen waarvan de directeur B. een aanzienlijk bedrag zich had toegeëigend. Talrijke personen werden hierdoor ge dupeerd. De rechtbank in Melbourne heeft B. deswege tot 4 jaar gevangenis straf, waaravn 18 maanden voorwaarde lijk, veroordeeld. Een comité heeft een actie gevoerd om de gedupeerde Huisman te Tilburg aan geld voor diens retourreis Australië te helpen. In verband hiermee hebben enkele personen, vergezeld van een redacteur „Het Nieuwsblad voor het Zuiden" bezoek gebracht aan verdachte, die echtgenote is van genoemde direc- (Van onze parlementsredactie) JN Nieuw-Guinea is een korps hulp politie opgericht. Het korps zal bestaan uit Papoea-politiereservis- ten. Deze reservepolitie zal in op dracht van de residenten in dienst kunnen worden geroepen onder meer ter bestrijding van infiltranten Op deze wijze wil de regering tege moetkomen aan de onder de Pa poea's levende wens tot vergroting van hun weerbaarheid. Het besluit tot instelling van reserve politie is de vorige maand door gouver- neur Platteel genomen. Aanleiding was de motie die de Nieuw-Gulnearaad op 22 januari had genomen en waarin eeo snelle uitbreiding van het Fapoea-vrU- willigerskorps zoals men weet een vol ledig militair korps of het oprichten van meer vrijwilligerskorpsen werd be pleit. Vooral om organisatorische redenen acht gouverneur Platteel uitbreiding van het aantal korpsen niet gewenst. Ui tbr ei. ding van het Vrijwilligerskorps stuit eveneens op praktische moeilijkheden: het ls niet mogelijk de benodigde instruc teurs uit de andere krijgsmachtdelen voor het Vrijwilligerskorps beschik baar te stellen. Ook plaatst uitbreiding van het, kampement van het korps in Manokwari het gouvernement op het ogenblik voor zeer grote moeilijkheden Daarnaast ziet gouverneur Platteel het als een bezwaar, dat uitbreiding van het korps de harmonische ontwik keling van de Papoea's in gevaar zou brengen. Immers zou een te groot aan tal Papoea's in de krijgsmacht wordpn gekanaliseerd. Ook het burgerlijk be stuur, de politie, het onderwijs e.d. heb. ben behoefte aan een snelle en doel bewuste Papoeanisatie Wel wordt thans met grote snelheid gestreefd naar het op volledige sterkte brengen van het vrijwilligerskorps. Het zal dan achthonderd man tellen. Het snel op sterkte brengen wordt onder meer bereikt door het achterwege laten van de burgerlijke nevenopleiding. Voorts wijst de gouverneur op de mogelijkheid tot dienstneming bij de Algemene Politie van West-Papoea die reeds onmisbare diensten heeft bewezen bij het opsporen i bestrijden van infiltranten. Ten slotte wordt dan nog de instelling in het politiehulpkorps meegedeeld. Het besluit van gouverneur Platteel is ter kennis gesteld van de Tweede Kamer •nder meer in antwoord op vragen van e KVP-Tweede-Kamerleden Van Rijcke- vorsel en Moorman die om spoedige In williging van dc motie van de Nieuw- Guinearaad hadden verzocht. Dr. H. W. Tilanus in de bloemen Dr. H. W. Tilanus, de C.H. fractieleider in de Tweede Kamer, heeft gisteren bij zijn 40-jarig jubileum als kamerlid tal van gelukwensen ontvangen. Het huis van dr. Tilanus ln Den Haag werd als het ware overstroomd met telegram men, brieven cn bloemen. Daarbij wer den opnieuw de grote waardering en achting, die men alom in den lande en daarbuiten deze beminnelijke en be kwame mens en politicus toedraagt, dui- teur van „Seven-Seas" die thans in Ne derland verblijft. Hierbij had hij o.m. gezegd, dat een mede-eigenaar van het bureau een auto en geld zou hebben verduisterd hetgeen werd gepubliceerd. De betrokkene diende hierop een aan klacht in. Verdachte verklaarde niet dc bedoeling te hebben gehad dat haar op merkingen zouden worden gepubliceerd. De officier van justitie wilde rekening houden met de opgewonden toestand waarin verdachte verkeerde en wilde daarom volstaan met ƒ100.- boete of 20 dagen hechtenis voorwaardelijk. De politierechter volstond met ƒ10.- boete of 2 dagen hechtenis voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar. NOORDWIJK Skelter oorzaak van een ongeluk Op de hoek Wassenaarsestraat-Katwijlc. seatraat reed een bromfietser tegen dé skelter van een jongen, die daar een rondje reed. Hierbij kwam de bestuurder van de brommer, een 43-jarige opperman uit Langeraar, te vallen. Op dokters.-ad vies moest hU voor observatie overge bracht worden naar het Academisch zie kenhuis te Leiden. Auto's en brommers rijden te hard De verkeerspolitie te Noord wijk oefeh- de op verscheidene plaatsen in het dorp controle uit met de onlangs aangeschafte snelheidsmeter. Verscheidene automobi listen en bestuurders van bromfietsen werden bekeurd, omdat zij te hard reden De politie nam een aantal brommers voor een technisch onderzoek in bewaring. Jongen gewond Bij het inhalen van een geparkeerde auto op het smalle gedeelte van de Voor straat werd de 13-jarige Leonardus de Ridder aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen uit Katwijk. Waar schijnlijk heeft de jongen de naderende Vrachtwagen niet opgemerkt. De linker zijde van de vrachtauto botste togen de fiets van de knaap, waardoor deze kwam te vallen. Hij Lien verwondingen op en moest naar het Academisch ziekenhuis tc Leiden worden gebracht. Bromfiets contra bestelauto Op de hoek Quarles van Uffordstraat- Golfweg kwam een 17-jarige scholier uil Noordwijk met zijn bromfiets in botsing met een bestelauto uit Tilburg. De brom fietser, die geen voorrang verleende, liep een hersenschudding op. Bromfietser raakte voetganger Op de provinciale weg te Noordwijk haalde een 43-jarige schilder uit Den Haag met zijn bromfiets een groep wan delaars in. Toen hij met zijn stuur de lei der van de groep raakte, kwam hij te vallen en liep verwondingen aan armen en handen op. Val in bus De chauffeur van een autobus van de N.Z.H.V.M. moest op de Weteringkade te Noordwijk plotseling remmen voor een wielrijder, die vlak voor de bus afzwenk te. Mevrouw Van Schie uit Noordwijk, die in het gangpad van de autobus stond, sloeg door de schok voorover tegen de bedieningstafel van de bestuurder. Zij kreeg een kaakfractuur en moest naar het Academisch ziekenhuis te Leidon worden gebracht. Van de fietser ont breekt elk spoor. Voetbalwedstrijd Hedenavond om zeven uur wordt op het gemeentelijk Sportpark te Noordwijk voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van radio- en televisie-artiesten en versterkt team van de Noordwijkse politie. De artiestenploeg ziet er als volgt uit: doel: Fons Dankaart (NCRV); achter: Jean Smits (AVR) en Daan Pfan (Bonelli kwartet VARA); midden: Gerrit de Braber (AVRO). Dick Doorn (AVRO. NCRV, VARA), Harry Mooten (VARA); voor: Joop de Knegt (Phonogram). John Buitinga (KRO). Willy Albert! (Phono gram). aanvoerder Tobi Rix (Phono gram). Puck Terpstra (Bonelli Kwartet VARA). Scheidsrechter: Harry de Groot (orkest leider). Grensrechtere: Frans de Munck (v.v. Veendam) en H. Th. van Deurscn (politie). De politie brengt het volgende elftal In het veld: doel: P. F. Mertens (aan voerder. politie), achter: Wamelink (raad huis) en Krijger (politie); midden: Sie- bers (politie), Boers (sportinstructcur politic), Smilde; voor: Kuipers (raad huis), Akkerman (politie), Oldersma (po litie), Van der Meent (politie) en Hum an (politie). Burgemeester Van Berckel zal de aftrap verrichten. De opbrengst van de wedstrijd ls be stemd voor het Henry Dunanthuis van het Rode Kruis te Zeist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9