Mevrouw, als u er gauw bij bent... Wapenheler in paniek aa moord op Colombo Quick Boys verhoogde de contributie Fel Rotterdams protest tegen degradatie IFPh.O. R.O. verlaat liet orkesten- verbond Rijnsb. Boys-R.CH. 0-6 Nieuw-Guinea ÏEUWE LEFDSCHE COURANT VRIJDAG 20 JULI 1962 Schipholdiefstallen voor rechtbank E wapendiefstallen op Schiphol. de zaak die aan het rollen werd racht door het onderzoek naar dp ord op de Italiaanse zakenman -o Colombo, is gisteren door de "terdamse rechtbank behandeld "^dachten zijn twee Schiphol-em- yés, twee helers, waarvan een tskundig adviseur en de bp- dste figuur uit deze geruchtma de affaire, de 38-jarige waüen- delaar P A. W. (Pistolen Paul- in vakkringen), wiens zaak werd gehouden, omdat de officier prijs 1de op de aanwezigheid van een teren niet verschenen vrouwelijkp .lige. s twee Sdhiphol-employés die de -tallen van oktober 1960 tot novem- 1961 pleegden, resp. de 24-jarige C. en de 21-jarige H van A.. beiden uit --terdam, hoorden gecombineerde ge- ngenisstraffen van twaalf maanden aftrek van voorarrest en van de maanden voorwaardelijk resp. maanden met aftrek en van de rest maanden voorwaardelijk tegen zidh egen de voornaamste heler, de 42- jrige rechtskundige adviseur P. N., eis- i de officier van justitie wegens opzet- èling een gevangenisstraff van twaalf jaanden met afbrek en van de rest (er maanden voorwaardelijk met roefbijd van drie jaar. Tegen een ere Amsterdamse heler, de 38-jarige paalhouder van een wapenmagazijn LC.O., luidde de eis wegens soruldhe- jig f 250 of 50 dagen hechtenis. Moord „Pistolen Paultje", die 29 van èstolen pistolen van N. kocht, deed eze affaire het meeest van zich spre-j en. Hij bracht in feite de zaak aan fet rollen, omdat bij het Spaanse Lla- la-pistool, waarmee Bruno Colombo l November van het vorige jaar werd ermoord, bij de politie inleverde. Dit istool was afkomstig van de diefstallen p Schiphol. „Pistolen Paultje" verkocht ;et eerst aan Serge Squazzardl, de loordenaar van Colombo, die het later peer voor f 145 aan Paultje van de hand leed. De voornaamste dief, de Sdhipholem- loyé C. K. werd in contact gebracht net de rechtskundige adviseur N., die (e rechtbank verklaarde lid van de bhiebvereniging in Baarn en „gek op kpens" te zijn Deze N. werd tenslotte ie afnemer van 61 gestolen wapens. De lehiphol-employé vertelde er evenwel tiet bij dat hij de pistolen uit KLM-la- iingen had gestolen. „Ze zijn van srnok- tel afkomstig", kreeg N te horen. Over de prijzen die werden gemaakt iepen ae meningen uiteen. K. zou per >istool f 20 tot f 50 hebben ontvangen. Dit geld deelde hij met zijn collega Van V. rouw overleden na val uit raam In de nacht van woensdag op donder dag is een 31-jarige Amerikaanse vrouw jvier naam niet bekend is gemaakt, uit let raam gevallen van een Motel te Edam Zij had daar haar intrek geno toen met een man van Amerikaanse na- ponaliteit. Deze had 's avonds een café (n Edam bezocht. Toen hij in het motel terugkeerde, ontspon zich een heftige woordenwisseling tussen hem en de Amerikaanse Kort daarop riep de man fle hulp in van de eigenaar van het mo tel, omdat iets ernstigs zou zijn gebeurd. Bij onderzoek bleek da de vrouw met een bloedende hoofdwond buiten op kor te afstand van het motel, lag. Zij was bewusteloos. Nadat een plaatselijke arts ie eerste hulip had verleend werd de brouw per ziekenauto ovepgebacht naar het stadsziekenhuis te Purmerend. Zij is daar anderhalf uur later over- Hoge Autoriteit ontkent te hebben misleid I "De Hoge Autoriteit dient bij de verant. (wool-ding van de vragen door de heer Van der Goes van Naters gesteld reke- .ining te houden met het feit, dat de her :Van der Goes zich refereert aan een do cument van binnenlands-politiek karak ter. dat onderwerp is van nog niet afge sloten beraad i,n de Eerste Kamer. Het •kan uiteraard niet de rol van de Hoge Autoriteit zijn zich in dit beraad te mengen." Aldus het antwoord van de ■Hoge Autoriteit van de Europese gemeen- ischap voor kolen en staal E.G.K.S.) op de schriftelijke vragen van de heer Van der Goes van Naters. lid van het Euro pese parlement en lid van de Tweede Kamer. De heer Van der Goes had de Hoge Autoriteit vragen gesteld naar a leiding van de door de Nederlandse nister van justitie uitgebrachte ..Nota zake schrootaffaire". Aan het antwoord gaan enige opmer kingen vooraf. Hierin zegt de Hoge Au toriteit o.m., dat zij de volstrekt onge gronde bewering als zou de Hoge Auto- ritelt het Europese parlement respectie velijk de speciale commissie-Poher met opzet iets hebben verzwegen, laat staan het parlement of de commissie hebben misleid, met kracht meent te moeten af wijzen. „De Hoge Autoriteit heeft steeds I naar de grootst mogelijke openheid ge- streefd en zal dit blijven doen", zo wordl gesteld. De Hoge Autoriteit zegt voorts, dat I zij noch in de nota van minister Beer- man. noch in de schriftelijke vragen ge zichtspunten ziet, die niet reeds ten prin- cipale en veelal tot in details besproken i zijn, hetzij in de commissie-Poher, hetzij in het rapport-Poher, hetzij in het onen- i baar debat van december 1961. Churchill zaterdag uit ziekenhuis9 Sir Winston Churchill gaat zo goed Tooruit dat hy misschien in het laatst ▼an deze week het ziekenhuis kan laten, aldus is woensdag in het Middle- aex-ziekenhuis te Londen vernomen. A. Geweren die I 1500f1700 waard wa ren, verkocht hij voor f 100 Maar vol gens de verdadhite N. zou hij veel meer hebben betaald, f 65 bot f 77,50 voor pi stolen en f 500 voor geweren N verkocht de pistolen en geweren weer met een flink winstje o.m. aan Pistolen Paultje". N. was pas na het bekend worden van de moord op Bru no Colombo, gepleegd met een wapen dat hy aan „Pistolen Paultje" had ver kocht, de schrik om het hart geslagen De officier van justitie nam het N. kwa lijk, dat hy desondanks met zijn duiste re praktijken was doorgegaan, want van januari tot april jl. verkocht N. nog pi stolen en geweren. Alle raadslieden be pleitten clemente straffen c.q. vrij spraak. VOLLEYBAL West-III heeft nieuw bestuur District West III van de Nederland se Volleybalbond, omvattende de pro vincie Zuid-Holland, heeft een nieuw bestuur gekregen. Door zeer drukke werkzaamheden zagen de heren Herngreen en Van Kasteel, die namens de afdeling Den Haag in dit bestuur zitting hadden, zich genoodzaakt voor hun functie te bedanken. Ook de Rotterdamse verte genwoordigster, mej. C. Kleingeld, en de heer C. Feith uit Dordrecht stelden zich niet herkiesbaar. Als voorzitter werd de heer J. van Egmond (Leiden) gekozen. De heer J. Huising uit Rottedam werd secretaris en de heer A. BotLng uit Leiden nam de functie van penningmeester op zich. De heren E. J. van Beek (Gouda) en PZ. van Iterson (Den Haag) maken als leden deel uit van dit nieuwe be- Op »de septembervergadering zal het ieuwe bestuur worden uitgebreid met de afgevaardigden van de DSC (Dis tricts scheidrechtercommissie) en de DTC (Districts technische commissie). Voor deze laatste functies hoopt men vertegenwoordigers uit Den Haag en Dordrecht te-kunnen aanstellen. WIELRENNEN Twee wereldrecords in Milaan Tijdens de Italiaanse baan-wielerkam- pioenschappen, die donderdag op de Vigorelli-baan te Milaan zijn gehouden, zijn twee wereldrecords verbeterd. De Italiaanse profsprintcr Antonio Maspes legde de 200 meter met vliegende start af in 10.6 sec. cn verbeterde daarmee zijn eigen record van 10,8 sec., dat hij in juli 1960 in Rome vestigde. Maspes veroverde bovendien de titeL door in. de finale zijn- landgenoot Sant» Gaiardóni te kloppen. Ook op de achtervolging voor profs el een nieuw wereldrecord te noteren. Leandro Faggin legde de 5 km af in min. 57,4 sec. (gemiddelde snelheid 50,307 km/u), en bleef daarmee ruim vier seconden beneden het record, dat hij met 6.02,0 reeds op ziin naam had staan. Faggin liet de nieuwe record ten noteren in de finale tegen de kam pioen van vorig jaar, Luigi Arienti. die hij ver achter zich liet, waardoor hij de titel de zijne kon noemen Zolang de voorraad strekt, kunt u nog profiteren van de speciale aanbieding: 3 pakjes Knorr vleesbouillon van 105 voor 95 ct of 2 pakjes Knorr kippebouillon van 80 voor 72 ct Vraag trouwens altijd, om Knorr bouillon. Juist in uw vakantie is het een opwekkende zo-klaar drank. Katwijk aan Zee GISTERAVOND hield de voetbalvereniging Quick Boys haar jaarver gadering in hotel Riche. Voorzitter J. Pluimgraaf! heette allen harte- lijk welkom, in het bijzonder het erelid II. Barnhoorn en het lid van ver dienste, de heer A. Hellenberg. Dit jaar, aldus de voorzitter, leed de ver eniging een groot verlies door het plotseling overlijden van het lid W. Guijt. Vooral de jeugdcommissie mist in W. Guijt een jeugdleider, die met hart en ziel dit werk deed. Staande werden enige ogenblikken stilte in acht ge- De vereniging groeit nog steeds. Er zijn thans rond de 600 leden en wau- neer er in de toekomst drie terreinen in het sportpark bijkomen, kan Quick Boys nog meer leden aantrekken. Over de elftallen sprekende wilde de voorzitter in de eerste plaats het lands kampioenschap van het eerste elftal me moreren. Ook aan de andere elftallen, die kampioen zijn geworden, bracht hij dank. Voor de derde maal zal tijdens de bondsvergadering de „gouden olak" worden igitgereikt. Niet alleen bracht hij dank aan de spelers doch ook aan de diverse com missies, die medegewerkt hebben om tot goede resultaten te komen. Op 18 juli j.l. is weer de training begonnen. Het is een verheugendfeit. aldus de voorzitter, dat de opkomst bij zonder groot is. De training is er om het spelpeil te verbeteren. De samen werking met het gemeentebestuur was goed en met de zusterverenigingen was een prettig contact. Uit het jaarverslag van secretaris I. J. Schoonenberg bleek, dat het1 le elf tal na een goede start het tegen het einde van de competitie steeds moeilij ker kreeg hetgeen een beslissingswed strijd tegen Noordwijk noodzakelijk maakte. Ten slotte trok Quick Boys aan het langste eind zodat aan het lands kampioenschap kon worden meegedaan. Aanvankelijk zag het er niet naar uil. dat men landskampioen zou worden doch de eindspurt was goed en de laatste twee wedstrijden werden beide gewon- Het vierde en zesde elftal werden ook kampioen. Ook was het een gunstig jaar voor de jeugdafdeling. Er werd aan de compe titie deelgenomen met 5 junioren-, 8 ad- spiranten-, en 4 pupillenelftallen. De junioren C en de_ adspiranten B werden kampioen in him afdeling. De junioren A kwajpen uit in de re gionale afdeling Rotterdam. In dit bij zonder sterke milieu eindigden zij op de voorlaatste plaats. Het was een zeer leerzame periode voor deze junioren. Ook werd deelgenomen aan diverse toernooien zoals in Wassenaar en Put ten. Ook had de jeugd contact met bui tenlandse verenigingen nadat eerst mei Pasen „Remscheid" en „Schwerte-Wand- hofen" in Katwijk een bezoek brachten, werd met Pinksteren een tegenbezoek aan genoemde verenigingen in Duitsland gebracht. het Rotterdams Rhilharmonisch Orkest protesteren fel tegen het voornemen van de staatssecretaris O. K. en W., mr. Y. Scholten, de voorstellen van de commissie-Witte- omtrent de herklassificatie van de orkesten en herziening van de sa larissen. over te nemen en, zonder dat sprake is "geweest van het ge bruikelijke overleg tussen werkge vers en werknemers, voor te leggen aan het college van Rijksbemidde laars. Dirigent Eduard Flipse liet zich gis teren op een persconferentie in de Rot terdamse Schouwburg met 'n van emo tie trillende stem afwijzend uit over het rapport-Witteman. „Ik voel mij hierdoor ernstig beledigd. Een belediging is liet eveneens voor mijn orkestleden, voor de stad Rotterdam en voor ons publiek. Voor de zoveelste keer gooit „Den Haag" een bom, en uitgerekend op een tijd stip dat vrijwel iedereen met vakantii is en dus weinig kan worden ondemo- De wijze waarop het bestuur van het Rotterdams Philharmonisch Orkest zich bij monde van zijn voorzitter, mr. H. N. Wakkie, over het rapport-Witteman uitsprak, was van gelijke terieur. De ernstige bezwaren richten zich slechts tegen de voorstellen, doch ook tegen de manier waarop de commissie te werk is gegaan. „Hier zijn de artistieke prestaties der de tafel gepoetst", zo zei Wakkie. De gevolgde werkmethode volkomen uit de tijd. betekent een schen ding van de huidige normen vooi overleg inzake loonpolitieke en sociale voorzieningen. De commissie in haar geheel heeft niet de moeite genomen, de orkesten te horen. „Wij hebben er geen goed woord voor over". Het bestuur van het Rotterdams Phil harmonisch Orkest heeft inmiddels fel le protesten tegen het rapport gezon den aan de staatssecretaris, de minis- ter van sociale zaken en volksgezondheid de Stichting van de Arbeid, het Col lege van Rijksbemiddelaars, aan dc le den van de Eerste en Tweede Kamer en van de Provinciale Staten en het gemeentebestuur van de Maasstad Overetl protesten Inmiddels neemt van velerlei zijden de stroom van protesten en uitingen van teleurstelling toe. Het Concertge bouworkest acht de nieuwe verhoudings- cijfers voor de salariëring in strijd met de nationale en internationale betekenis van het orkest. Het Orkestverbond doet in zijn protest uitkomen dat ook bij het derde rapport-Witteman van eer tale herwaardering van het beroep orkestmusicus geen sprake is. De directeur van het Residentie-Or kest, de heer W. F. Brederodc, die uiteraard is ingenomen met de positie verbetering van eigen orkest, noemde de nieuwe regeling een slag in het ge zicht van het R. Ph.O. en van hel Utrechts Stedelijk Orkest, die nu nog ten opzichte van de provinciale orkes ten hoger gewaardeerd staan (resp. klasse drie en vier). Ook volgens de Nederlandse Toon- kunstenaarsbond behelst het rapport veel teleurstellends. „Van een commis sie waarin de directe belanghebbenden niet zijn vertegenwoordigd, kan men niet anders verwachten", aldus de bond, die het dehoogste tijd acht, dat de staatssecretaris het overleg begint met de orkestbesturen en de vakorganisa- Het voorgestelde minimum-salaris f4.800 voor een musicus die zevei meer jaren heeft gestudeerd, noemt de N.T.B. een belediging. „Dit is minder dan hetgeen een ongeschoolde arbeider oktober 1960 verdiende". lcdei het De Vereniging Residentie-Orkest heeft aan het be; van het Orkestverbond doen weten cij uit het Orkestverbond treedt. in het Orkestverbond was volgens de vereniging overeengekomen, dat dc aan gesloten leden van de Nederlandse sym fonie-orkesten zich zouden onthouden van een oordeel over de klassificatie <le Nederlandse symfonie-orkesten. In een communiqué van enkele dagen beleden heeft echter het dagelijks bestuur van het Orkestenverbond stelling geno men tegen de in het derde rapport „Wit teman" voorgestelde en door de staats secretaris van onderwijs, kunsten wetenschappen aanvaarde klassificatie van de Nederlandse symfonie-orkesten. Met name werd de status van het Con certgebouworkest in dit communiqué on juist genoemd. Hiermede overschreed volgens het oordeel van de Vereniging van leden van het Residentie-Orkest het Orkestenverbond als overkoepelend or gaan niet alleen zijn bevoegdheden, maar paste het tevens discriminatie toe op zijn Ook werden verscheidende spelers uitgenodigd voor oefenwedstrijden het zaterdag-elftal en tenslotte werd Fl. van Duijn uitverkoren voor de inter landwedstrijden tegen België en Frank rijk. Uit het jaarverslag van penningmees ter A. C. Remmelzwaal blijkt, dat on danks de gunstige resultaten de ont. •angsten en uitgaven de balans in even- zicht houden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M. F. Verdoes, A. C. Remmel zwaal en P. M. Martijn herkozen. Voorzitter J. Pluijmgraaff werd met algemene stemmen herkozen Ondanks de gunstige ontvangsten dit jaar zag het bestuur zich genoodzaakt een voorstel te komen tot contribu tieverhoging. Voor de senioren werd gedacht aan f 24 per jaar; voor de ju- en aan f 16; voor de adspiranten f 12 en voor de pupillen aan f7,20 per jaar, inclusief bondscontributie. Na enige discussie werd het voorstel an het bestuur aangenomen. Tn de elftalcommissie werden gekozen de heren B. de Bruijn, W. E. Schone- veld, A. den Hoed. P. Bavelaar en L. De aanvoerders van de lagere elftal len, te weten 5, 6 en 7, zullen eveneens zitting hebben in deze commissie. In de Jeugdcommissie werden geko- :n de heren N. Meijvogel, H. Barn hoorn, C. Kuijt, C. Zwaan, D. Meijvogel. van de Walle, A. van Duijven- bode, M. Ros. A. van den Oever, B. de Vries, C. van der Bent, J. van der Plas. Karemaker, T. Langmuur, J. van den Oever, L. van der Plas. C. van Vel- :n. P. de Haas en D. de Vries. Veteranencommissie: H. Barnhoorn A. de Lange. Terreincommissie: A. Hellenberg. H. Barnhoorn. W. van Dijk, A. Hoek en Kr. Meijvogel. Contactcommissie: C. van Rijn, W. van Duijn. C. Schoneveld, G. Pluimgraaff, A. Schaap en A. C. Remmelzwaal. Financiële commissie: A. den Hoed, D de Vries, L. de Jager en reserve C. Var- kevisser. Het ere-insigne werd met een toepas selijk woord aan L. van den Oever we- is het 25-jarig lidmaatschap uitge- Aan het bestuur werd volmacht ver leend met een praalwagen aan het bloe- :orso deel te nemen, dat op 18 augustus door de gemeente zal gaan. Om Leids kampioen schap De tweede en derde ronde om 't per soonlijk damkampioenschap van Leiden zijn ook al weer achter de rug. De uit slagen waren: hoofdklasse: J. Passchier H. Brouwer 0—2; M. Brinks—I. Teleng 11; W. HeemskerkA. Kammerat 20; W. v. d. Reijden vrij; A. Kamme ratM. Brinks 11; TelengJ. Pas schier afgebroken; H. BrouwerW. Reijden 11; W. Heemskerk vrij. W. Heemskerk heeft nu de leiding vier punten uit twee partijen, gevold door v. d. Reyden met drie uit twee er Brouwer met drie uit drie. Eerste klasse: J. N. WijsmanA. B. v Hoven 02; A. v. AkkerenH. Vree- develdt 2—0; J. de VinkJ. M. E. Ma- surel 11; A. v. DuijnB. P. M. Lam mens uitgest.; A. B. v. HovenA. v Akkeren 2—0; J. de Vink—J. N. Wijs man 11; A. v. DuijnH. Vreedeveldt 20: B. P. M. LammensJ. M. E. Ma- Van Hoven veroverde hier de leiding via een verrassende damcombinatie te gen Van Akkeren. Wijsman ontfutselde ni een goede partij De Vink 'n puntje. Van Hoven heeft nu zes punten uit drie partijen, gevolgd door Van Akke ren en De Vink. beiden met vier pun ten uit drie partijen. Dc Haarlemse tweede-divisieclub RCH voor doel staande Blokhuis kon de bal speelde gisteravond met een proef-eerste elftal tegen Rijnsburger Boys I, De Rijns- burgers leden een zware 06 nederlaag, doch dit mag hun niet al te kwalük worden genomen. Want de Haarlemse wltliemden speelden vooral in het laatste, halfuur van de wedstrijd een naar zater dagmiddag-voetbal gerekende maatsta ven sublieme partij socccr, waartegen vrilwel geen enkele zaterdagmiddagploeg zou hebben stand gehouden. In de gehele wedstrijd heeft RCH het heft stevig in handen gehouden kansen die de Rijnsburgse voorhoede kreeg waren op de vingers van één hand te tellen. Hoewel de wedstrijd een een zijdig karakter droeg, hebben de vrij talrijke toeschouwers geen onprettige avond gehad. Als een mes sneed de Haarlemse aanval keer op keer op vaak geraffineerde wijze door de geelzwarte defensie, die echter moedig door de rijstebrijberg-aanvallen heen beet. In de Rijnsburgse ploeg waren drie van de Leidse club UVS overgekomen spelers opgesteld. Twee van hen, linkshalf Star en linksbinnen Van Starp, konden zich aardig met het gezelschap Haarlemmer* meten. Al spoedig na het beginsignaal tekende zich een RCH-overwicht af. De withem- den probeerden aanvankelijk de bal door ingewikkelde combinaties in het doel te brengen maar de stug verdededigende Rijnsburgse defensie kon daardoor steeds (hoewel vaak pas op het laatste moment) ingrijpen. Toen de gasten met hun combinaties weinig succes bleken te hebben, gingen ze uit een ander vaatje tappen. Vooral de linkervleugel bleek gevaarlijke schut ters te tellen. Rechtsbinnen Van der Berg waagde van ongeveer twintig meter een schot dat tegen de paal terugketste. De fel doordringende midvoor Schut schoof de bal naar de onbeschermde hoek van het doel; de sprintende rechtsback G. van der Mey kon het leder alleen maar verder in het doel drijven (0—1). Typerend voor het RCH-overwlcht is. dat de gasten op dat moment reeds zeven corners hadden genomen en de Rijns burgers geen enkele. Pas in de 22e mi nuut forceerden de gastheren een corner, die overigens geen enkel gevaar teweeg Nadat linkshalf Star op de doellijn redding had gebracht en doelman Blok huis languit was gegaan op een geraf fineerd „hakballetje" van midvoor Schut, kwam in de 32e minuut RCH's tweede doelpunt tot stand. Verdiend maar on nodig. Een uitgooi van Blokhuis bereikte de weinig attente rechtshalf Van der Sleet niet en semi-profs hebben de i eigenschap fouten af te straffen. De ROLHOCKEY Nederland dwong; Argentijnen een gelijk spel af Het beeft cr even op geleken, dat het Ned. rolhockcy" team er in zou slagen de Argentijnse Club Deportivo Union Estu- diantil de eerste nederlaag zou toebren gen tijdens haar tournee op het Europe se vasteland. Met nog tien minuten le spelen bracht Jan Jansen door een fraai schot de stand op 1—0. De vreugde bü de Ned. ploeg was groot. En het was dank zfj het harde werken, een verdien de voorsprong. Zoals gezegd, het leek er even op, dat Nenderland gisteravond op de rol- schaatsbaan aan het Zuiderpark zot; winnen. De Argentijnen hadden de grootste moeite de snelle spelers van hun doel te houden. En dat zij toch nog een gelijk spel behaalden, dankten zii alleen aan hun doelmao die een aan tal zeker schijnende doelpunten voor kwam. Dank zij voortreffelijk werk van Berl van Dinther hadden de Nederlanders in de eerste speeltijd het beste van spel. Razendsnel ging de bal heen weer. En door dit hoge tempo werd hel een aantrekkelijke strijd. Geen der teams slaagde erin voorsprong te nemen, zodat de tweedp speelhelft weer op dezelfde manier be gon; tot in de vijftiende minuut Jan sen dus voor de voorsprong zorgde. Het duurde maar kort. Slechts zeven minuten. Toen mochten de Argentijnen een strafschop nemen, die door Ruben Alonso keurig werd benut. Tot op dat ogenblik waren de Argen tijnen weer ongeslagen. En ze bleven het. want de tot het einde toe aanvallende Nederlanders zagen geen kans een over winning te forceren. De stand bleef l1, waarbij Nederland toch de eer op eiste de tweede te zijn, die de spelers uit Amerika een gelijk spel afdwong. PAARDESPORT Prins Bernhard leidt FEJ-vergadering Prins Bernhard die een privé be zoek in Groot-Brittannië maakt neeft donderdag in Londen in zijn functie van president van de Int. Hippische Federa tie een vergadering van deze organisatie geleid. Het ligt in de bedoeling van prins Bernhard om het grote Int. con cours hippiqué, waarin o.a. het Eur. kampioenschap voor springruiters zal worden verwerkt, de volgende week in het White City Stadion in Londen bij te wonen, alvorens naar Nederland te rug te keren. nog wegslaan, maar voor de voeten rechtsbinnen Van der Berg, die het leder resoluut in het net schopte (0—2) Vlak voor rust werd de voorsprong nog vergroot: een van links genomen corner nam de rechtsbuiten Engelsman ineens oo zijn slot (03) Geen wijziging Na de thee wijzigde het spelbeeld geen draad. In de 18e minuut soatten twee maal achtereen harde RCH-schoten op staander en doellat uiteen. In de 19e minuut was er eindelijk een kans voor midvoor Van der Kwaak doch door fel hinderen van spil Koning kwam hij aan doelpunten niet toe. Keeper Blokhuis viel uit en werd vervangen door Drie bergen. Ook de rechtsback van RCH Manoi moest het veld ruimen. Nog drie doelpunten wisten de gasten i het laatste kwart gedeelte van de wedstrijd te maken. Slechts eenmaal kreeg Rijnsb. Boys een juweel van een kans om de eer te redden, maar rechts buiten D Heemskerk schoot de bal over hef verlaten doel. De Rijnsburgse spelers hebben in ieder geval kunnen leren, dat voetbal de bal het werk doet. Op racefiets: 195 km per uur t een raceauto als gangmaker heeft Franse wielrénner Jose Meiffert woensdag in F-reiburg een snelheid be reikt van 195 kilometer per uur. Vorig laar had Meiffert een wereldrecord ge vestigd met een snelheid van 186.625 km/u. Meiffret had woen: speciaal geconstrueerde rijwiel de 200 kilometergrens willen doorbreken. ATLETIEK I\ HET BUITENLAND Tijdens woensdag te Stockholm gehou den int. atletiekwedstrijden heeft de Amerikaan Jay Silvester zowel het dis cuswerpen als het kogelstoten gew nen. Silvester wierp de discus 58.47 meter en bereikte met de kogel een afstand 17,53. meter. De Fin Pentti Nikula. wereldrecord houder polsstokhoogspringer was ook woensdagavond onverslaanbaar. Met eer sprong van 4.80 meter was hij onbereik baar voor zijn concurrenten. De resultaten van de winnaaars op de overige nummers 110 Meter horden: Blaine Lindgren (VS) 14.6 sec. 200 meter: Ow Johnsson (Zweden) i meter; Jorg Balke (West Did.) 1. KATWIJK AAN ZEE Geslaagde puzzelrit Ongeveer éénenveertig voertuigen startten achter elkaar om de minuut om deel te nemen aan de V.V.V.-puzzelrit die door de heren D. Tonkelaar. Kuii' en lyl. Schoneveld was uitgezet. Circs een uur later bereikten de meeste deel- nemers(sters) de omgeving van cl* Parklaan. De verschillende figuurlijke voetangels, die op de diverse plaatsen langs de route verscholen lagen, hebben de deelnemers (sters) heel wat hoofdbre kens gekost. Dit bleek wel bii het door zien van de controlekaarten. Het re- geilde strafpunten, ook wat betreft ver- keersfouten. De start had plaats van net parkeerterrein bij het Tennispark aan de Sportlaan. In hotel „Riche" aan de Boulevard, waar de deelnemers(sters) na afloop bij een zaten, werd nagekaart. De heer M Schoneveld gaf uitleg over enkele type fouten die in de routebeschrijving voor kwamen. De prijzen werden door de heer J. van Riin namens V.V.V. aan d<> winnaars uitgereikt. Uitslag: 1. A. van Aalst (9 strafpunten); 2. Stubbede Zwart (11 strafpunten); 3. C, D. Leeuwen (12 strafpunten); 4. L. van Ree- l ven (24 strafpunten); 5. Poot—den Hol lander <25 straf-Dunteni: 6. Minnee (25 strafpunten De poedelprijs kreeg de heer K J Wesseling die de meeste strafDunten 293. opliep Rcddingsclemoiistratie De Katwijkse Reddingsbrigade houdt zaterdagmiddag haar jaarlijkse reddinas- demonstraties op het zuiderstrand hoogte van het Rotterdams Zeehosui- Od verschillende wijze zal worden ge demonstreerd hoe men een drenkeling tracht te redden, ook met behulp motorboten. Hierna zal een roeiwedstriki no zee plaats hebben tussen vier ploe gen, nl. de brigades van Noordwijk. Wassenaar en Katwiik en een ploeg var de Kon. Marine. Vervolgens zal een gezamenlijke red dingsdemonstratie worden gegeven dooi leden en materiaal van de K.R.B. di reddingboot der Kon. N.Z.H. Redding Mij. en een helikopter van het Marine Vliegkamp Valkenburg. De demonstra ties vangen aan om 3 uur. Ook wordt een tentoonstelling opge steld op de Boulevard bij restaurant „De Zwaan" van bij de Marine ii bruik zijnde reddingsmaterialen. 49.7, 1500 moter: Tommy Holmestrand (Zwe den) 3.48.8. 5000 meter: Gaston Roelants (België) 13.53.8. 400 meter horden: Russ Rogers (VS) 51.5 sec. Atletiek in Rotterdam AAC verbeterde het Ned. record 4x1500 Tijdens nationale estafettewedstrijden, die woensdagavond op de Neytosintcl- baan in Rotterdam zijn gehouden, heeft een ploeg van AAC het Ned. record op tie 4 x 1500 meter verbeterd. Het team, bestaande uit dc lopers Cees Koppelaar, Ben Giling, Wim Wurster en Harry Jan sen bracht een tjjd van 15 minuten cn 59.2 sec op de klokken, waarmee zjj het oude record, dat met 16.18.2 sedert 26 mei 1957 op naam stond van THOR (Roosen daal) 19 seconden scherper stelden. De uitslagen luiden: Heren 10 x 100 meter: 1. Minerva (Rotterdam) 1.51.7. 2. Trekvogels (Den Haag) 1.53.7. 3. DOS (Roterdam) 1.54.7. Zweedse estafette (400-300-200-100): 1. Minerva 1.59.5. 2. THOR (Roosendaal) 2. 01.4. 3. Trekvogels 2.01.8. Olympische estafette (800-400-200-200): 1. Trekvogels 3.36.9. 2. Minerva 3.37.5. 3. SCR (Rotterdam) 3.38.—. 4 x 1500 m: 1. AAC (Amsterdam) 15.50. 2. (Ned. record). 2. THOR 16.39.6 3. AV 36 (Alphen) 16.50. Dames 4 x 100 m: 1. Hollandia (Rotter dam) 51.6,2. ALO (Rotterdam) 54.3.3. Vic toria (Rotterdam) 54.4. SPORTFLITSEN Paardcsport. De Ned. amazone Irene ■lansen is met het paard Icare F 2 don derdag als zesde geëindigd in de „Prijs van de Vicomte du Pontavice", een springconcours, dat een onderdeel vorm- jet int. concours hippique te Deauville. Winnaar werd de Belg Sey- met Simple Simon. Deze combina tie legde het parkoers in 65,8 sec. foutloos af Ook Irene Jansen kwam zonder fou ten rond; haar tijd was 75,4 sec. Schermen. De Roemeense OLga Sza- bo heeft donderdagavond tijdens de strijd de wereldtitels in Buenos Aires, het rioretkampioenschap bij de dames i werd. In de finale-poule behaalde zij •en overwinningen tegen slechts twee verliespartijen. Tweede werd de Russin Galina Gorochova met 6 overwinningen ,'erliespartijen. De Hongaars* schermster Nagy Yuhasz werd met 5 overwinningen en 4 verliespartijen al* lerde geklasseerd. Tennis. Door overwinningen op resp Monaco cn Spanje hebben Oostenrijk en Rusland zich geplaatst voor de finale var hun poule in het toernooi om de Galea- beker. Na de eerste dag van de in Kitz- bühel gespeelde wedstrijden voor deze groep hadden beide landen zich zo we' in de beide enkelspelen als in het dub belspel de sterksten getoond en een be slissende 30 voorsprong op hun tegen standers genomen. Volleybal. In een intvolleybaltocr- ooi voor studenten, dat te Aken is g* houden, heeft een Nederlands team At tweede plaats bereikt. Het toernooi word gewonnen door Zuid-Slavië. West-Duite- land klasseerde zich als derde. Waterpolo. Do uitslagen van wedstrijden, die donderdagavond werden gespeeld voor de Eerste klas B (heren) van de competitie van de KNZB, waren UZSC—Het IJ 3—8. De Meeuwen- Zwemlust 40. Zeilen. De Amerikaan Schoonmak»-' heeft de eerste race gewonnen van de lp) zeilwedstrijden in de Flying Dutchin- klasse, die donderdag op het ^ardameor zijn begonnen. Van de Nederlanders werd J. Stenhuis (Aalsmeer) tweede, G. A. S Jongeneel (Boskoop) derde en G. Bior man (Amsterdam) vijfde. LISSE Diploma-uitreiking huishoudschool In gebouw Rohoboth te Lisse had de uitreiking plaats van de diploma's van de prot. chr. huishoudschool te Lisse •oor de primaire opleiding en van de i u ishoudassisten te-opleid ing. De drukbezochte avond stond onder leiding van de voorzitter van 't school bestuur, de heer C. Smits te Hillegom. Ter afwisseling werd door de meisjes gedeclameerd en gezongen. Ook werd op heel originele wijze het examenwerk stuk voor naaien geshowd. De directri- mej. N. H. Daudeij, kon aan de vol gende geslaagden een diploma uitreiken: Primaire opleiding: Ellie van Blit- terswijk, Lisse; Evi de Borst, Lisse; Elly Feleüs, Abbenes; Ankie Geluk, N. Vennzp; Bep Ippel, Lisse; Ankie van Haaften. N. Vennep; Sjaantje Jansen, Lisse; Joke de Jong. Lisse; Marjan de Kooker. Lisse; Sjaan Kuipers, Lisse; Elly Loogman, Abbenes; Ineke Meijer, Lisse; Dreeske Rhijndburger. Hillegom; Janny Roodenburg, Lisse; Marry Sloot weg, Abbenes; Joke Staal, Lisse; Ada de Vries, Lisse: Anneke Westeijn, Nw. Vennep; Anne Bittce, Hillegom; Annie Burger, Hillegom; Gre Bos, Hillegom; Trudie Dekkers. Hillegom; Hanneke Doornbosch, Sasscnheim; Truus Faas. Sasseiïheim; Jenny de Graaf, Abbenes; Ciska van Haaften. N. Vennep; Jenny Hertum, De Zilk; Alida de Jong. Hillegom; Suze van Klaveren, Hille gom; Rina Klitz, Hillegom; Bep Mun- nik, Lisse; Gerda van Rheenen, De Zilk: Anneke Scholte. Abbenes; Ingrid Schol- te, Hillegom; Hennie Sjardin Sassen- heim; Olty Zijlstra, Hillegom; voorts de volgende leerlingen uit Sassenheim: Nelleke van Duivenvoorden. Tineke Houthuizen. Marja Kadé, Ria van Keu len. Joke Knetsch. Nelly Knetsch, Elly Kuperus. Ria van Leeuwen, Sarde van der Meij. Corrie van der Niet, Elly van 'i Noordeinde. Joke Oudshoorn, Nelly O vervliet. Marijke Phi'lippo, Cok Ver ses. Ais huishoudasslstcnte slaagden: uit Hillegom: Tettic Bergsma. Gerda van der Kwaak. Henny Minnee, Adrie Quakke- laar. Nef Scheffers. Astrid Teeuw, uit Lisse: Hclma van Ginhoven. Patty Kra mer. Nelleke van der Lecden; uit Sas senheim: Grietje Bloemendaai, Mientje le Clerquc, Jacquelien de Graaf, Irene van der Heiden, Hanneke Helmus, Ria Sluymer, Marja van der Wag!t, Loes Wesselius; uit Abbenes: Ans van der Tang; uit Nieuw-Vennep: Ina Bulk, Marry Brander, Maya van Kcsteren. Geslaagd Aan de Amsterdamse Academie voor lichamelijke opvoeding is onze plaats genoot de heer H. Broeke gisteren ge- I slaagd voor de akte middelbaar onder- wijs lichamelijke oefening. STUDENTENSCHAAK Nederland nu op eerste plaats Het toernooi om het wereldkam pioenschap schaken voor studententeams is donderdag voortgezet met de ontmoe tingen voor de zesde ronde. De resultaten waren: Groep A: Tsjecho-Slowakije-Mongolië -0; Rusland-Hongarije VAZuid- Slavië-Oost-Duitsland 31; Bulgarije- Roemenië 1—2 (1 afg. partij). Groep B: Ncderland-Denemarken 40; België-Cuba l'AVA', Finland-Groot- Brittannië 2—2; Schotland-Zweden 22. In groep A leidt Rusland met 17 'A pt. aor Tsjecho-Slowakije met 15 pnL Nederland nam door de verrassende grote overwinning op Denemarken de leiding in groep B over met 16 pnt. De nemarken bezet met een punt minder de tweede plaats. Gretta Kok won in Uppsala Alleen dc Ned. zwemster Gretta Kok s er donderdagavond in Uppsala in ge slaagd een overwinning te bevechten. Zij won zonder ernstige tegenstand do 100 meter schoolslag in 1 min. 25.6 see. Ada Kok, die een dag tevoren da Zweedse zwemster Karin Stenback ver sloeg, verloor in Uppsala met 0.1 sec„ in resp. 1.11,1 en 1.11.2 op de 100 meter vlinderslag. De uitslagen waren: 100 meter vlin- fferslag: 1. Karin Stcenback (Zweden) 1.11,1; 2. Ada Kok (Ned.) 1.11.2 5. Car ry van Raamsdonk (Ned.) 1.20,7. 100 meter vrije slag: 1. Ann Christin Hagber (Zweden) 1.04,9: 2. Jopie Troost (Ned.) 1.05; 5. Lidia Schaap (Ned.) 1.08.4. (Vervolg van pagina 1) Minister Rusk, kwam vandaag in Genève aan om daar de ontwapenings conferentie bij te wonen. In de Zwit serse stad bevindt zich ook de Neder landse ambtgenoot van Rusk, minister Luns. Hoewel zijn verblijf een zuiver privé- karakter draagt, houdt men in Den Haag rekening met de mogelijk heid, dat de heren Rusk en Luns een informeel gesprek zullen hebben over de jongste ontwikkelingen in de kwes tie Nieuw-Guinea. De Amerikaanse minister zou zijn Nederlandse collega dan o.m. op de hoogte kunnen brengen van zijn bevindingen tijdens het onder houd met Soebandrio. GEEN ACTIE BIJ VN In antwoord op schriftelijke vragen van de Kamerleden, Van Rijckevorsel, Meulink, Van dc Wetering, en Stoffels- Van Haaften heeft de regering ver klaard het niet opportuun te achitenhet geheel van vraagstukken met betrek king tot dc gelding van de overeenkom sten der ronde-tafcl-conferentie en Indonesiës opzegging daarvan thans ter sprake te brengen. Zij acht het voor de voortgang der besprekingen met Indo nesië niet bevorderlijk zich met een be- ~oep op deze overeenkomsten tot de Verenigde Naties of haar organen te wenden en verwacht daarvan overi gens ook geen gunstig resultaat. De niet-militaire verbindenigen tussen Sausapor en de buitenwereld zijn nog niet hersteld, voorzover te Hollandia be kend is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9