U bent het gehele jaar met vacantie PHILIPS TELEVISIE bleken is nu goedkoper dan ooit 1 LJJ i 'E 1 van erge Henegouwen Zeevogels oorzaak van de haringworm-ziekte? Diamanten paar Katwijk MEUWE LEIDSCHE COURANT 10 VRIJDAG 20 JULI 1' Visserij golfjes DE biologen van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek te IJmuiden menen de oorzaak te hebben gevonden van de haringziekte. Men heeft een sterk vermoeden, dat de besmetting te wijten is aan uitwerpse len van zeevogels. Enige jaren geleden werden voor het eerst ziektever schijnselen geconstateerd bij mensen die zich aan het gezonde zeebanket te goed hadden gedaan. De biologen zetten onmiddellijk een speurtocht in. De parasiet wisten zij snel te achterhalen, maar over zijn herkomst tastte men tot nu toe volkomen in het duister. Taai volhoudend, tegenslagen moedig incasserend, zijn de biologen met hun onderzoekingen door gegaan. Tal van vermoedelijke oorzaken werden na uitvoerige proefnemingen van de lijst afgevoerd. Ten slotte bleven alleen de zeevogels als de vermoede lijke daders over. Er werden geen halve maatregelen ge nomen. Op de zolder van het instiuut werd een miniatuur vogelfarm ingericht. Eieren van zilvermeeuwen werden ma ch maal uitgebroed. De kuikens zijn nu enkele weken oud en zijn uiteraard vrij van parasieten. De in het wild le vende meeuwen dragen een grote voorraad wormen met zich mee. Deze voelen zich in het voggellichaam opper best thuis en leggen aan de lopende band eitjes. Meg de uitwerpselen van de vogels komen die in grote hoeveel heden in zee terecht. men te vinden zyn boven de haring- gronden valt het niet te verwonderen dat de vissen bij hun dagelijks menu heel wat uitwerpselen van de vogels plus de eitjes naar binnen krijgen. Deze eitjes voelen zich in het haringlichaam minder op hun gemak. Zij brengen het wel tot larven, maar nimmer tot vol groeide wormen. Maar zodra een meeuw een haring tot zich neemt deze veel vraten werken een vis met éen gulzige hap naar binnen gedijen de larven tot flink uit de kluiten gewassen Als de verdenkingen van de biologen juist zijn hebben we hier te maken met een prachtig voorbeeld van de vicieusa cirkel. De in gevangenschap opgroeiende vo gels krijgen de eerste weken alleen maar bevroren vis voorgezet. Hierin komen absoluut geen parasieten voor. Na dit ongevaarlijke menu krijgen de meeuwen verse haring met larven te consumeren. Hierna gaan de biologen onderzoeken of de larven zich inder daad hebben ontwikkeld. Zij zijn er vast van overtuigd dan wormen te vinden. Deze zullen worden vergeleken met de wormen die in de lichamen van de in het wild gevangen vogels voorkomen. Zijn zij hetzelfde dan staat als een paal boven water vast, dat de uitwerpselen van de meeuwen de haringen besmet ten. De biologen hebben hun verdenking niet alleen tegen de meeuwen gericht Alle zeevogels zijn volgens hen schul dig. Maar men heeft zilvermeeuwen ge nomen omdat deze vogels in gevangen schap het best in leven zijn te houden. Een proef met aalscholvers liep op een mislukking uit. Deze vogels stierven na een paar dagen al. De mogelijkheid van nog andere be smettingshaarden willen de biologen niet uitsluiten, maar de hoofdoorzaak zullen toch wel de besmet tte vogeluitwerose- Vermoeden De bel werd de haring aangebonden in 1955. Medici kregen destijds een sterk vermoeden, dat de oorzaak van da besmetting van hun patiënten in de ha. ringparasiet moest worden gezocht. In juli van dat jaar kwam door opera tief Ingrijpen uit de dikke darm van een patiënt zo'n parasiet te voorschijn. Een paar jaar later ontdekte men alle patiënten die aan deze ziekte leden veel haring hadden gegeten. Na deze ontdekking werd contact op genomen met de biologen in LJmuiden. Zij keken niet vreemd op, waai zij wis ten allang dat de haringlarve bestond. Om de consument zoveel mogelijk van de ziekte te vrijwaren werden door het Produktschap voor Vis en Visprodukten nieuwe zoutvoorschriften in het leven geroepen. De haring moest zwaarder worden gezouten. Als de vermoedens van de biologen juist blijken te zijn. kan aan een doelmatige bestrijding worden begonnen. Zo kunnen de meeuwen al* de haringen naar boven worden ge haald uit het betrokken gebied worden verjaagd. Dit zal overigens niet zo ge makkelijk gaan. Weliswaar zijn de meeu wen zeer schuw maar als zij honger hebben laten zij zich niet zo gemakke lijk verjagen. Vogelverschrikkers zoals tuinders en boeren gebruiken zullen vermoedelijk niet veel uithalen. Maar volgens de biologen moet het mogelijk zijn de vogels op een afstand te houden. Doeltreffend zal wel het voornemen zijn de ingewanden van de gekaakte vis pas nadat ze gekookt zijn overboord te werpen. De parasieten zullen dan af- sterven en zich niet meer kunnen ver meerderen. Springlevend De VL 131 Petronella deed donder dagmorgen een trek van 40 manden wij ting. 5 manden springlevende haring en een paar manden kleine kreeft. De Nel ly SCH 42 gaf een trek door van zes kantjes haring. De schipper gaf luid- keels zijn misnoegen over de schrale vangsten van de laatste dagen te ken nen. De SCH 6 Alida maakte in de eerste trek van donderdag 40 manden WARMOm* Tienjarige redde meisje Toen Dolfje Kok, 10 jaar, aan het water op een vriendje stond te wachten dat was gaan zeilen, meende hij naast een bootje in de haven een pop te zien drij ven. Toen hij dichter bij kwam, ontdekte hij dat het een meisje was van ongeveer 2 jaar, het dochtertje van de heer de W. Hij aarzelde geen ogenblik, greep het kindje en wist het behouden op het droge te brengen. Het kindje had geen letsel opgelopen, maar is zo nog op het nip pertje van de verdrinkingsdood gered. De brandweer is van 22 juli tot en met 5 augustus uitsluitend te bereiken onder de telefoonnummers 206 en 326 Wat er was In IJmuiden zorgden 46 vaartuigen voor een aanvoer van 5280 kisten, waar van 410 schelvis, 320 wijting, 180 gul en kabeljauw, 2 koolvis, 380 haring, 70 toters, 1780 makreel, 880 schol. 15 tarbot, 235 diversen, 480 st kabeljauw en 50.000 kilo tong. Wat gezien de grote aanvoe ren van de laatste dagen al geruime tijd in de lucht hing, is waarheid ge worden: de prijs van de schelvis zakte als een baksteen. Voor alle soorten werd gemiddeld niet meer dan twintig gulden per kist betaald. Vandaag aan de markt In IJmuiden was het vandaag bijzon der druk. Ruim 50 kotters en loggers met platvis waren bekend. Verder wa ren onder meer aanwezig de IJM 26 met 205 kisten, de SCH 117 met 112 kis ten. de IJM 205 met 300 kisten, de KW 190 met 250 kisten, de KW 139 met 320 kisten, de KW 74 met 350 kisten en de KW 135 met 125 kisten. In Schevenlngen In Scheveningcn werden aangevoerd 60 kisten schelvis. 500 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw. 1200 kisten ha ring, 30 kisten makreel, 400 kisten schol, 7500 kilo tong en 2500 kantjes haring. OP 30 juli hoopt het echtpaar Ja cob van Duijvenvoorde en Nies- je Geijteman zijn diamanten huwe lijksfeest te vieren. Bruid en bruide gom zijn onvervalste Katwijkers. Jacob van Duijvenvoorde ging op zijn tiende jaar met zijn vader mee naar het land. Op vijftienjarige leef tijd verwisselde hij van vak en ging 5 teelten mee op een bomschuit. De bruidegom, die een humoristi sche aard heeft en niet voor één gat te vangen is, beleefde op die bom schuiten menig hachelijk avontuur. In 1897 moest hij de visserskleding verwisselen voor 's-Konings rok. Leiden werd.zijn standplaats. Na de dienst ging hij 5 teelten varen ter haringvisserij. Hierna vatte hij zijn oude beroep van tuinarbeider weer op. Hij trad in dienst bij de firma Siem Konijnenburg te Noordwijk. De bruidegom was een ongedurig mens. Hij ging daarna als motor schipper varen bij de fa. C. de Wit aan de Havenstraat. In 1920 trad hij als motorschipper in dienst bij de Padox. Aangezien de vrachtauto meer en meer in trek kwam, werd hij chauffeur. Zo diende hij de Padox nog 8 jaar met het vervoer van hout door bijna geheel Nederland. In 1935 zocht de bruidegom het werk dichter bij huis. Men vond hem dagelijks aan het Prins Hendrikka naal bezig met karweitjes van ver schillende aard, zoals het lossen van zout, kolen en haring. Ondanks zijn KATWIJK AAN Strandfeest Gisteren was er weer een Vj^^B strandfeest. Reeds om half tien ven oen 150 deelnemers aan de start: deren van 3 jaar en ouder voor spel vlaggetjesteken. De regen spelbreker, zodat besloten werd de telijkheden tot na de middagmaalti. te gelasten. Gelukkig werd het 'a dags droog. Voor alle spelen tez; hadden zich ongeveer driehonderd' tig kinderen aangemeld. De kinde len trokken van de zijde der ouders belangstelling. De uitslagen van de wedstrijden: i 11 getjesteken 1. Kee6 Everaars en Wijbrands; kruiwagenrace: 1. Hans I Vooi tin Schouten en John Vermaat; ophangen: 1. Anja Wijnand6 en Triesenberg; autopedwedstrijd: 1. liam Veldhuyzen van Santen en Jan Abbink; water halen: 1. Kees Ef aars en Jan Haas; Naar de trein *—"*1 William Veldhuizen van Santen en Everaars. De spelen werden gehouden op A-- parkeerterrein bij De Zwaan. hoge leeftijd wordt hij nog wel t geroepen om karweitjes op te k% pen. De bruid zorgde voor haar 3 1 deren. Ook stond zij altijd voor j-j ander klaar. Belangeloos hielp j veel bij jonge moeders, bij kenni* en familie. Bruid en bruidegom zijn beil 85 jaar. Zij genieten nog een go 31 juli, doch zij vieren het feest 30 juli in de Unizaal. Het zal hen dag met hun 3 kinderen, 10 kit kinderen en 15 achterkleinkindei niet aan belangstelling ontbreken. Foto D. Krt E U komt in alle landen van Europa met AALMARKT 12 -15 Prijzen vanaf 725,- of na 1$te betaling 2,95 per maand. Telefoon 21782 Dezelfde dag geplaatst Personeel gevraagd 0 Tegen 6 augustus een net meisje gevraagd, dat plezier in het huishouden heeft. Mevr. van Aclst Uhlenbeck- kadc 9 (bij Torenflat) Lei- 0 Coupeuse met zeer goede ref. maakt japonnen vanal 20.- cn kinderkleding v.a. f 5.-. Tel. 01718-3239. 0 Slagerij Booster, Willem Klooslaan 9 vraagt snU- melsje voor de hele zaterd. 0 Gevraagd steno-typiste Nederland*. Tevens een ty- Eiste. Aanmelden Uitzend- ur. Randstad, Hoflaan 129. Telefoon 34299. 0 Medewerkers gevraagd. Praktijkdiploma boekhouden lende werkzaamheden. 5-d. werkweek. Soil, aan Adm. kant. W. de Leeuw, Rijns- burgerweg 100 Oegstgeest. Tel. 01718—3413. Te huur gevraagd 0 Vakantie. Dan een kano Of roeiboot huren voor een dag. Voor jong en oud 5.- pcr dag 1,- per uur, van Dijk, Roomburgcrweg t.o. Torenflat Kanaalweg. Tel. no. 21906. Te koop gevraagd 0 Te koop gevr. ilgpi wal 25 m. voor woonboot in straal van 25 km rond Leiden. Aansl. water, licht. H. A. Drost Boerhaavelaan luxueuze woonboot van 80 a 100 m2. met ligpl. in straal van 25 km rond Leiden. H. A. Drost Boerhaavel. 224. Leiden. 0 Wij betalen veel geld voor gebruikte goederen zo als radio's, televisies, fietsen bromfietsen, pick-ups 3 snel heden. goede meubelen, auto's enz. G. van Vliet. J. Vossensteeg 34. telefoon no. 30184. 0 ..Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen - straat 16. Tel. 26854. Te koop aangeb. 0 Te koop van part. Opel Kapltan 1955 in zeer goede staat Prof. Debyelaan 7 te Voorschoten 0 Aangeboden invalidewa gen met zo goed als nieuwe Berini motor, te.a.b. Te be vragen: Rijn- en Schlekadc 76. 0 Eetservies gebloemd por- celein 42 stuks f 42.-. mi croscoop f 15.» mooie exclu sieve flessen, koperwerk, waxine lichtjes. Tc koop gevr.: Karaffen, kristal, va zen. goud. zilver, oude Pen dules, Keulse potten, Levendaal 44 Leiden. 0 Wegens omstandigheden te koop aangeboden van par ticulier een in goede staat verkerende Flat 600 bouwj. 1957. prima banden. Telef. 30823. 0 Te koop angeb V. 14. de luxe 195!. i pr st. t e Spijk, Kerkstraat 53, Kat wijk a d. Rijn. 0 Te koop aangeboden Fiat 500. bouwjaar 1958. nieuwe bekleding en nieu we banden, motorisch prima Kanaalweg 25 Leiden uur). :ekord 11 Hl staat. Akkerhof 25, Leiden. 0 Aan goed tehuis aangeb., een jong hondje. 3 maanden Klein en zwart, bij M. Meijer Kerkstraat 59, Oude Wete- 0 Te koop woonhuisje aan de Oranjegracht 48 te Lei den (leeg te aanvaarden). Te bezichtigen a.s. zaterdag tussen 2 en 4 uur. Te bevr. Makelaar J. C. G. Alkemade Leidscweg 39 te Voorschoten. 0 Aangeboden wegens ver trek groot „Lieblg" Kunst harmonium. zeer mooi in strument, met 24 drukregis- ters. Ook geschikt voor zaal of kerkgebruik. Nieuwe Rijn 104, Leiden. 0 Aangeb. een zeilboot type B.M. in goede staat, billijke prijs. Ligplaats de Kaag. Te bevragen Verl. Bloemisten ilaan 33. b.d. Zuiderkerk, na 8 uur des avonds. 0 Te koop aangeb. Vespa ooter, 150 cc. 29.000 km ge- banden. Jaagpa 0 Kr« .i.'ingj.ad 84. Leiden, ""redleten tot joel ngtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling cn zeer lage aflossingen. Postbus 1083. Rotterdam. 0 Stofzuigers va. J 115. Bij aankoop van een nieuw" geven wij 25 voor uw oud/ Fa. Dusoswa. Turfmarkt l-ó Telefoon 24409. 0 Te koop motor, z.g.a.n. merk AJ.S. 350 cc. Te bevr. Louwestraat 9. Katwijk a. Zee. bevragen Utr. i elektr. In prima staat. Tevens herenfiets merk Gazelle, sport in goede staat J. Jun- crius. Oecstgeesterweg 72 ijnsburg. Tel. 01718-2880. Diversen Let op! Zaterdag heeft U de kans. Bij aankoop bepaald bedrag, gratis plantenschaal ter waar- ■an f 25 thuis bezorgd te krijgen. Moderne bloemwer ken Joop Crama, Pr. Frede- rikstraat 21 Tel. 32284 Lei- 0 Extra voordeel: suède damesschoenen vanaf f 6 95. Linnen schoenen f 4 60 Flat jes vanaf f 4.95. Wite dames- slippers vanaf f 4.95. Heren- instappers f 10.95. kinder schoenen vanaf f 1.75. pan toffels vanaf f 1- voor ieder wat. Schoenhandel „Bra bant" Noordeinde 36. 0 De uitverkoop gaat door en hoe. Bent U al bij de lc- derhal geweest, mevrouw"! Dan hebt U wat gemist Daar worden schoenen ver kocht voor minder dan de helft van de prijs. Gaat U vlug nog even kijken er i: nog wel wat over. De leder hal, Rijnstraat 3. 0 Tijdrns de uitverkoop 10 pet extra korting op niet afgeprijsde schoenen en 2C pet extra korting op basket balschoenen. Wo hebben nog enkele maten plasticsanda len vanaf f 1.25, De Lederhal. Rijnstraat 3 0 Vier plastic kleerhangers samen 50 ct. Grote maat, zw. kwaliteit. Vastgestelde prijs 25 cent per stuk. Nu met ad vertentie 4 stuks samen vooi 50 cent. I.V.A. - Haarlem merstraat 48. Nova - Noord einde 43. Leiden. 0 Gratis aangeboden jonge poesjes. Blase. Brouwerstr no. 43, Rijnsburg. Grote uitverkoop! Van hét Rijk aangekocht: stoelen en fauteuils. 2 gulden per stuk, bureaustoelen, boeken kasten, opklap- en divan bedden, vergadertafels, gas- oven, kasten, dressoirs 10.-, herenrijwiel, stalen loket- kasten. Pluym, Hoogewoerd. 0 Klndcrledlkantjes, 3- deurskast, ministre- en ci linderbureau. kinderwagen, kloostertafels, boekenrek ken, stalen stoelen, ameu blementen, dressoirs, bijzet tafeltjes en fauteuils, ka merscherm. Jan Pluym, Hooigracht 51. Tel. 25955. 0 Zaterdagmarkt. Zeer gro te opruiming bij Japie. Mooi damesondergoed van 1.98 nu ct. Leuk meisjes onderg. ._.i 98 ct nu alle maten 69 cent. Slopen 1,49. Koren brugsteeg. over Muziekhan del Servaas. Japie. 0 Zaterdagmarkt. Grote op ruiming. Noorse lakens nu 1,25. Leuke schuimrubber kinderpetticoats 1,98. Mooi super wit rib herensport- goed. Alle maten nu 1.98. Lakens, washandjes. Koren brugsteeg. over Muziekhan del Servaas. Japie. 0 Zaterdagmarkt. Grote op ruiming bij Japie. Dames pyama's tot 50'van 7.98 nu alle maten 5.50. Leuke jon gens en meisjes pyama's. Nachtjaponnen 4,98. Baddoe ken 1.75. Korenbrugsteeg over Muziekhandel Servaas. i** JcHt Zaterdagmarkt ming bij Japie. Prachtige grote badlakens, frisse kleu ren. Komt nooit meer 2.98. Pracht Italiaanse nylons met zonder naad 1.98, nu 1.25 Korenbrugsteeg, over Muz. handel Servaas. Japie. 0 Bon. Boodscnappentas 1,88. Pracht kwaliteit zeer fijn raffia. Diverse fraaie kleuren. Binnenkant geheel gevoerd, grote maat. Norm. prijs 3,50. Uitsluitend met mievering van deze bon slechts 1,88. Victorie-Mag. Hogewoerd 22. 0 Bon. 3 plastic bekers 29 cent. Stevige kwaliteit. Groot modeL Div. kleuren. Norm. prijs per 3 stuks 1,05. Uit sluitend met inlevering van deze bon per 3 stuks 29 cent. Victorie - Mag. Hogewoerd no. 22. 0 Plastic tuinslang 25 cent per meter. Kop en schotels. 6 verschillende pastelkleu ren, eerste keus 3,95. Pan nen. zwaar emaille, p. r 5 stuks f 16.95. Plastic v giet, grote maat 69 cent. torie Mag. Hogewoerd 22. 0 Kolberts, gr. sortering, de nieuwste dessins 29.7f ƒ37.50, ƒ49,—ƒ55,- en: Zeer grote sortering over hemden Leune, Janvossen- i Metalen strijkplank, zwaar julsmnteriaal 13,95. Een- pits oliestel, prima emaille 5,98. Busopener, tangmo del, met draaimechaniek 59 cent. Plastic wasmand, grote maat 2,88. Victorie - Mag. Hogewoerd 22. 0 Snübonenmolen 3.98. Modern tweegaats model, zware kwaliteit met veren de stalen messen. Het be kende merk „Geka". Alleen met deze advertentie voor f 3,98. I.VA. - Haarlemmer straat 48, Nova - Noordeinde 43, Leiden. 0 Plastic kruiwagen f 1.98 Leuke kleuren, soepel on breekbaar plastic. Geeft niet af, geen splinters, ideaal v. kleine kinderen. Normale pr. 1,98. Grote maat 2,98. I.VA. - Haarlemmerstraat 48, Nova - Noordeinde 43, 0 Metalen rolschaatsen f 9.95 zware kwaliteit, geheel ver stelbaar. Wielen uitgevoerd met kogellagers. Deze mooie rolschaatsen compleet met riemen en sleutel fl 9.95. I.V.A. Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden I Kinderfornuisjc 98 ct. 'linke maat, kan echt bran den. Geheel compleet met branders, pannetjes en bak vormen in luxe doos. Alleen met deze advertentie voor 98 ct. I.VA. Haarlemmerstraat 48. Nova Noordeinde 43 Lei- 0 Goedkope kop cn schotels Vier stuks fl 2.98. Mooi hoog model met modern ster de- Zeer mooie kwaliteit porselein, zonder scherpe rand. I.VA. Haarlemmcrstr. 48 Nova Noordeinde 43 Lei den. 0 Metalen scooter 98 ct. m. langlopende veer. Flinke maat, stevige kwaliteit plaat ijzer in mooie kleuren uit gevoerd. In luxe doos. Al leen met deze advertentie v. 98 ct I.VA. Haarlemmer straat 48, Nova Noordeinde 43, Leiden. Badminton rackets ƒ2,50 3,50 per stel van 2 stuks, compl. met pluimbal. Nor male maat 2.50 per stel. Extra grote maat 3,50 per stel. I.V.A., Haarlemmcrstr. 48. Nova, Noordeinde 43, Lei- 0 wol, orlon. draion dames u uitjes, pullovers en vesten. De nieuwste kleuren en mo dellen. zeer goedkoop. Leune, Janvossensteeg 67. ''"el. 224J5 —32256. 0 Strandvlicgcr 98 et Vlieg tuigmodel m. draaiende vleu gels. compleet m. touw. Lin nen vliegers f 1,98, extr maat model adelaar, geheel uitneemb. I.V.A.. Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43. Leiden. 0 Plastic sporthallen!!! Zwa- j steeg 67. Tel. 22415—32256. re kwaliteit, extra gr. maat,0 Rijbewijs? Oud-Examlna- 72 cm. omtrek, 1,25. Wit met zwarte nerf, merk Se nior 1,98. Extra plex super 2,98. I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. 0 Goedkope heibels!! Origi nele Japanner, bijna vier m. lang, driedelig 1,49. Mooie kinderhengel, tweedelig, ge heel compleet met dobber, snoer en haakjes 98 ct. IVA Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Werphengel 2,98. Prach tig plastic handvat met uit- neembare hengel met ge leiders, metalen werpmolen met rem en vrijloop en 16 meter snoer. Geheel com pleet ƒ2.98. I.V.A.Haarlem merstraat 48. Nova. Noord einde 43. Leiden. 0 Rubber zwemring 98 ct. Zware kwaliteit rubber, di- fraaie kleuren. Alleen met inlevering van deze ad vertentie voor 98 ct. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43, Leiden. 0 Plastic w.c.-bril ƒ3.65, in de kleuren groen en rose; zware kwaliteit, geheel com pleet met bevestigingsbou ten. Nu ook de kleuren wit en zwart, prijs ƒ4,98. I.VA.. Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43, Leiden. 0 Vakantie-set 79 ct. Fraaie beker, grote zeepdoos, tan denborstelkoker, nagelbor stel. Alles van soepel on breekbaar plastic. Alleen m. deze advertentie alles teza men 79 ct. I V A Haarlem merstraat 48 Nova, Noord einde 43. Leiden. 0 Metalen strijkplank 13,95 Luxe uitvoering. In diverse standen verstelbaar. Sterke huishoudtrappen met pla teau cn geschroefde treden. Kroonfabrikaat met garan tie. Alle maten vanaf 13.50. I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43, Leiden. 0 Regenjassen voor dames en heren 29.75. 37.50. ƒ47,50. ƒ55.-. ƒ62.50. ƒ69.-; ook in plastic en nylon. Gro te voorraad. Leune, Janvos sensteeg 67. Tel. 22415-32256 tor geeft iedere uur n.m. voor ieder ver- keersles met film en ver- keerstafel. f 2.50 p.p. Kwak's Verkeersinst Zoeterw. Sin gel 104. Tel. 22803 Leiden. 0 Markiezen. Rolschermen Al. Jaloeziën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 35, Oegstgeest Tele foon 01710 - 53105. 0 Leune ruimt op: De nieuwste kostuums ont vangen. Pr. dessins, 49,75. f 65.—. f 79,—. 89,—. f 99.- f no—, 129.50. 149.—. Leune. Janvossensteeg 67. Tel. 22415—32256. 0 Trrlenka pantalons. De Terlenka pantalons. De nieuwste kleuren 19,75. 24,75. 29.75. 36,50, 39—, 45.—. Gr. sortering jongens broeken. Leune. Janvossen steeg 67 Tel 22415—32256 0 Bedrijfskl. Heren Bakkers Bedrijiskl Heren Bakkers slagers, kruideniers, kappers, groente- en melkhandelaren koopt bij ons Uw vakkleding Beter en goedkoper. Zicht- zending vrijblijvend. Leune. Janvossensteeg 67. Telefoon >941 s—32256. 0 Accu, accu. accu, accu accu. accu. accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu. accu Accu-Service Groenen. Nwe Rijn 106, Leiden. Telefoon no. 23140. 0 Alle soorten overhemden- reparaties. Ook no-iron, te vens kousenreparatie en sto men. Alles onder garantie Smits' Overhemden. Nieuwe Run 94. tel. 25391. r autorijles vooi Dauphine en Tan nus. oij Erkende Bonds Autorijschool Madi. Leiden Telefoon 24066. Alphen a.d Rijn. Telcf. 3717. 0 Autorijschool en verhuur zonder chauffeur. Remmers waal. Nieuwe Renaults On- 0 10 5#,— dine 1961, Dauphines. Volks wagen. Opel Kapitan. Bill, tarieven. Utrechtse Jaagpad 16A. Tel. 21966. GOEDE GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN TE KOOP Vauxhall Victor 1962 VX 4190. Zeer sportieve automobiel. 10.000 km gelopen. De wagen voor een liefhebber. BLOM'S AUTOMOBIELBEDRIJVEN LEIDEN: HAARLEMMERSTRAAT 25. ROTTERDAM: KORTE HOOGSTRAAT 11 MEENT hk. GOUDSESINGEL KATENDR. LAGEDIJK hk; DORPSWEG WEST-KRUISKADE 35. ZEIST: SLOTLAAN 158-160. VLAARDINGEN: LIESVELD 7-9. h 1 handig plastic flesje voldoende voor een ^'es 25 CGflt 8 üfcxA v»m «rj

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 10