(jeen slaais volgen maar wederzijds begrip BON Oostenrijk en de EEG Verongelukt vliegtuig in oerwoud gevonden Grote socialistische zege in Noordrijnl.-Westfalen Staatsbezoek De Gaulle aan Bonn in liet najaar hi &£ft &aafce Gevoel bij planten Wordt Novotny vervangen A 196 Churchill heefi begin VASTBERADEN KANSELIER BIJ CHROESJTSJEE van aderoiitsteking li* 1 Sir Winston Churchill, die herstellende is van een dijbeenbreuk, heeft zaterdag de eerste verschijnselen van aderontste-l king te zien gegeven. Aderontsteking kan gevaarlijk zijn, doordat het bloed ter plaatse gewoonlijk klontert en een j klonter in delen uiteen kan vallen, die dan in andere bloedbanen, kunnen blijven vastzitten. De ontsteking werd geconstateerd in het linkerbeen van de 87-jarige oud-pre mier, dat hij 28 juni bij een val in zijn hotelkamer in Monte Carlo brak. t i. j Gisteren werd een medisch bulletin! acllt maanden tijds heeft de Uitgegeven, nadat Churchill een uur 'premier van de Sovjet Unie, Niki- «ïe'JdU'trTïKra Chroesjtsjef. tot tweemaal too Winston, prof. H. j. Seddón. dr. p. H. I het betvijs geleverd, dat hij res- hir5ïS,.i?>tdi"i*S pec' ,h"f' l'oor vastberaden hulp werd ingeroepen toen de ontste- j staatslieden, die hem recht i?i de werd osei. kijken en voor hem niet.in.ku.sk In de kapel van het Middlesex-zieken-1 het Stof buigen. Door Pal Balazs Mario Valota. hoofdredacteur van het Argentijnse ochtendblad Democra cy" dat tot 1955 het officiële orgaan van Peron was en thans opnJVuw de peronistische zaak verdedigt, is vrijdag avond in Buenos Aires gearresteerd. Er werden geen reden opgegeven. De bondskanselarij in Wenen, tvaar dezer dagen belangrijke be sluiten moeten worden genomen. Moskou. Kekkonen in Novosibirsk, waar de ont moeting tussen de twee staatslieden plaats vond ervan kunnen overtuigen, dat er geen Russische militaire maat regelen nodig zijn om de neutraliteits politiek van Finland te handhaven. „Daar kunnen wij zelf voor zorgen' zei Kekkonen en keerde met het voldane gevoel naar huis terug, dat al les bleef zoals het was en dat niemand er aan moest twijfelen, dat Finland zelf de baas in eigen land is. Nu reisde de bondskanselier van Oostenrijk, dr. Alfons Gorbaeh Leningrad, Ir- Grootste ramp van Al Italia het Ba.kal-meer. om bij diver, ontmoetingen met de Sovjet-premier deze duidelijk te maken, dat Oostenrijk gaga de politiek wijken. geenszins van plan van de strikte neutraliteit af dat zijn land de aansluiting bij de E.E.G. beslist niet mag missen Premier Chroesjtsjef liet er geen twijfel over bestaan, dat hij en zijn re gering het bestaan van de E.E.G. ver- derfelij-k achten, omdat deze gemeen schap de Europese handel desorgani seert, aan andere landen de economi sche oorlog verklaart, de onafhanke lijkheid en souvereiniteit van de met haar verbonden kleine staten en dier mogelijkheden om hun nationale poli tiek zelf te bepalen, ondergraaft. De E.E.G. vormt de economische basis van de agressieve NATO-Blok in West- Europa." Maar hij accepteerde het argument van bondskanselier Gorbaeh, dat het tegen elke logica zou zijn. wanneer Oostenrijkse staatslieden de moeilijk verkregen welstand van de bevolking van Oostenrijk zouden willen te niet doen; 5254 pet. van de Oostenrijkse buitenlandse handel is 'op de E.E.G. landen gericht. Hiertegen kon premier Chroesjtsjef iets inbrengen. Hij vond het vanzelf sprekend. dat Oostenrijk er naar streeft niet gediscrimineerd te worden. Maar NEUTRALITEIT Op de B&llhausplatz, waar eens Met- ternlch de touwen van de Europese po litiek In,hand en hield, wordt geen poli tiek meer van voor 1918 bedreven. .Men streeft er niet naar de rol van grote mogendheid te spelen. Maa i Oostenrijk van vandaag klopt. in een veld buitenlands geld hadden ge vonden en dit aan de politie hadden cthandigd. werd het rT gisteravond waren 48 lijken geborgen van de 94 inzit- tenden 85 passagiers en 9 be-j DC-8 gistermorgen gevonden. Deze ramp manningsleden - van het vrijdag ie iLhlSmch't"aaitaSSmd. H« in India neergestorte Italiaanse straalvliegtuig. Men neemt aan dat niemand de ramp heeft over leefd. Het wrak van de DC-8 werd eerst gistermorgen gevonden. Een woordvoerder van de Al Ita lia deelde mee van mening te zijn dat het feit dat het toestel niet in brand is gevlogen ertoe heeft bijgedragen dat het zo lang heeft geduurd alvorens het ver miste toestel werd gevonden. Als er bomen waren zwart geblakerd, had men de plaats eerder uit de lucht kunnen waarnemen, zo zei hij. De DC-8 had het laatst radiocontact met het vliegveld van Bombay drie minuten voordat het daar zou moeten landen. De piloot, de 51-jarige kapi tein Quattrin, gaf toen als zijn positie op: twaalf kilometer ten oosten van Bombay op een hoogte van 1500 me- ter. Het vliegtuig is echter 85 kilo- dem Daarin vindt meter ten oosten van Bombay dichf bij het plaatsje. Jannar neergestort, zodat de piloot een foutieve bereke ning moet hebben gemaakt of de in strumenten niet in orde waren. Kort nadat het wrak was waargeno men leefde men op het vliegveld van Bombay nog in de veronderstelling dat dit het wrak zou zijn van een reeds langer vermiste Canberra-bommenwerper van de luchtmacht van India. Ook sloot men de mogelijkheid niet uit dat de beide toestellen met elkaar in botsing zouden zijn gekomen. Later bleek dat de bommenwerper bij Itarsl in Centraai- India was neergestort. MOEILIJK Het wrak van de DC-8 ligt midden in het oerwoud en is voor reddingsploegen zeer moeilijk te .bereiken. Hevige moes sonregens en het feit dat het wrak op de top van een heuvel ligt maken het reddingswerk vrijwel onmogelijk. Op aanwijzing van twee herdersjongens, die toestel was het laatst aan de vloot toe gevoegd en pas drie maanden oud. Ook de bekende bergbeklimmer Harrar be vond zich aanvankelijk in het toestel. Hij was bij de laatste tussenlanding in Bangkok uitgestapt. Nederland thans een kastelenmuseum rijk Zaterdag is in Gelderland een nieuwe aanlegsteiger voor de toeristen vloot opengesteld: het imponerende doch ver waarloosde kasteel Rosendael in het bij Arnhem gelegen dorp Rozendaal. Zater dag is het kasteel, dat eigendom is van Rozendaals wethouder W. F. T. baron van Pallandt en dat voor het publiek nooit toegankelijk is geweest, officieel Kastelenmuseum geworden. Het is de ze tel geworden van het Internationale Kastelen Instituut, dat voorheen in het Zwitserse stadje Rapperswill was geves tigd. De benedenverdieping van het kasteel gerestaureerd in dc afgelopen maan- n. Daarin vindt men nu een kleine, merkwaardige tentoonstelling van schil derijen en gravures waarop het Neder landse kastclenbezit is afgebeeld. Uit de de politiek is beslist vrij van mindërwaardlgheids- complexen welke zich tussen de twee wereldoorlogen duidelijk manlfesteer- Bondskanselier Gorbaeh verzekerde de heer Chroesjtsjef. dat Oostenrijk, niettegenstaande de tien jaren durende bezetting van het land niet heeft ver geten. dat de Sovjetunie met haar ge allieerden tweemaal aan de wieg van herboren Oostenrijk stond: in 1945 toen vele soldaten van het Rode Leger hun leven ook voor de bevrijding van zijn land hebben geofferd en in 1955 toen Oostenrijk, niet in de laatste plaats door toedoen van Chroesjtsjef. begrip voor de beëindiging van het be zettingsregime vond. Tijdens het Moskouse bezoek van de toenmalige bondskanselier Ir. Julius Raab heeft men in een gemeenschap pelijk communiqué vastgesteld, dat bei de landen het er over eens zijn dat het tot stand komen van het Oostenrijkse „Staatsvertrag" een belangrijke rol heeft gespeeld in de vermindering van de internationale spanningen. ..Dit heeft ook heden zijn geldigheid" ging bondskanselier Gorbaeh voort ..omdat Oostenrijk vastbesloten is op de weg van de duurzame neutrali teit. zoalsdeze in het staatsverdrag werd vastgelegd-voort te gaan". „Ik geloof, dat wij in deze geest moe moeten voortgaan, omdat deze houding geschikt is voor de betrekkingen tussen mijn land en uw vaderland te verdie pen. ongeacht het bekende verschil van de twee systemen. „Wat wij gemeen hebben, is de op rechte wil tot het behoud van de vrede, een vrede, die niet in de onderworpen heid. maar in het wederzijds begrip verankerd ligt." Het is een gunstig teken, dat er tij dens het bezoek van de Oostenrijkse bondskanselier dr. Gorbaeh aan de Sovjet-Unie. waarbij hij door zijn uiterst bekwame minister van buiten landse zaken. dr. Bruno Kreisky, en de staatssecretaris, dr. Steiner. werd bij gestaan. geen duidelijk NJET tegen een poging om aansluiting bij de E.E.G. te zoeken uitgesproken werd. Oostenrijk zal dus op 28 juli a.s. aan de besprekingen In Brussel over een deelneming aan de E.E.G. meedoen. Ook wanneer deze besprekingen niet direct tot het gewenste succes zullen lelden, zullen zij toch een stap ln de goede richting betekenen, want er zal beslist een vorm van samenwerking tus sen Oostenrijk en dc E.E.G. gevonden worden, waardoor de economische een wording van Europa nader tot de ver werkelijking zal komen. Oostenrijk staat als een vuurtoren aan de grens van twee werelden. Het licht, dat uit de ramen straalt dringt ongehinderd door tot ver achter het ij-zeren gordijn. Wenen, eens de hoofdstad van de machtige Donaumonarchie, oefent ook heden ten dage een grote aantrekkings kracht uit de op de ontelbaren, die in de omliggende landen verlangend naar deze metropool met een glorieus verle den en met de glans van welvarendheid van heden, kijken. Wenen, waar men duidelijk waarnemen kan. dat in de stad van Nestroy en Johann Strauss, ook vandaag het hart van Europa rijkscollectie zijn tijdelijk in kasteel Rosendael vierentwintig schilderijen en dertig prenten bijeengebracht, die de vrienden van kastelen in staat stellen kennis te nemen van de staat waarin de tegenwoordige kastelen oorspronkelijk hebben verkeerd. Het is de bedoeling dat na de voltooiing van de restauratie van kasteel Rosendael hier permanent het bezit van het kastelenmuseum, onderdeel van het Internationale Kastelen Instituut, zal worden tentoongesteld. De donjon van kasteel Rosendael, de grootste die er in ons land is. dateert de vijftiende eeuw. het woonhuis van kasteel stamt uit de achttiende eeuw. kasteel is de eerste eeuwen van bestaan (in 1314 is er al sprake van kas teel Rosendael) het bezit gewee: eerst grafelijke, later hertogelijke familie der Gelderse Van Egmonds. Van de tiende eeuw af is het talrijke malen eigenaar verwisseld. ongeveer twintig kiloton (circa 20.000 ton t.n.t.: de sterkte van de twee boven Japan uitgeworpen bommen) op ongeveer een meter boven de grond tot ontploffing gebracht. Minstens zeventig personen zijn om gekomen na grondverschuivingen, die zich ten noordoosten van Kioe Sioe (Van In de Landdag-verkiezingen, die gisteren in Noordrijnland- Westfalen zijn gehouden, heeft de sociaal-democratische partij een grote overwinning behaald op de christelijk-democratische unie (van dr. Konrad Adenauer en de liberale vrije-democratische partij). Zij ontnam de C.D.U. de absolute meerderheid van 1958 en 8 zetels. De C.D.U. heeft in de nieuwe Land dag van de 200 zetels (1958: 104). De S.P.D. veroverde 90 zetels (1958; 81) en de vrijdemocratische partij 14 (1958: 15). De SPD is voor het eerst sinds de creatie van de deel- IShulvinSn - die onier meer véle '3.3 proeent der stemmen boven de 40 procent uitgekomen. Het stem menpercentage der C.D.U. ging van 50,5 procent terug tot 46,4 procent. De F.P.D. zakte van 7.1 naar 6,9 procent. huizen verwoestten zaakt door slagregens. Bij de eindexamens aan de Europese school ging het dit jaar om alles of niets. Er was namelijk maar één kandidaat voor het eindexamen in de Nederlandse afde ling, H B.S.-b. Het was de zoon van een landbouwer. Jan Horsmans. Hij is ge slaagd. correspondent in Bonn) hebben voorgestaan. Verder aan de on- taktische uitlating van F.D.P.-leider Erich Mende daags voor de Landdag- verkiezingen, n.l. dat het in de Bonuse coalitie niet meer klopt en z(jn opmer king, dat hij „domme kiezers" niet nodig had. De C.D.U.-verliezen zijn o.a. toe te schrijven aan de schermutseling om het partijleiderschap en de nadering van het einde van het Adenauer-era. Voorts aan de slechte opkomst der kie zers (die altijd ten nadele van de C.D.U. werkt, die geen vast kiezers korps heeft zoals de S.P.D.). De S.P.D. winst is een gevolg van de langzame vergroting van het kiezerskorps, van de verjonging ook van de partijtop (aan het hoofd waarvan thans practisch de fotogene burgemeester van Berlijn, Wil ly Brandt, staat) en van de omme zwaai der S.P.D. in de richting van een politiek, die de C.D.U. al jarenlang met succes heeft gevoerd. Wie er nu met wie een regering zal gaan vormen in Düsseldorf ligt nog in de schoot der goden. Zeker is, dat de C.D.U. niet meer alleen de ministers kan aanwijzen en dat zij een coalitiepartner nodig heeft, net als in Bonn. Er zijn vier mo gelijkheden: een „grote coalitie" met alle drie Landdagpartijen er in (die het land zonder oppositie zou laten), een C.D.U.-F.D.P.-coalitie, (het Bonnse model), een S.P.D.- F.D.P-coalitie (zoals die van 1956 1958 in Düsseldorf geregeerd heeft) en een „zwart-rode"-coalitie tussen C.D.U. en S.P.D. als „proeftuin" voor een soortgelijke binding op fe deraal niveau, in Bonn. (Van onze correspondent in Bonn) De Franse president De Gaulie zal eind september of begin ok tober de juiste data moeten nog worden vastgesteld het staatsbezoek van bondskanselier Adenauer reciproceren en zgn eerste officiële bezoek aan de bondsrepubliek brengen, waar hg al enige malen voor werkbezoeken vertoefde, doch nog nimmer de nacht doorbracht. De bedoeling is. dat De Gaulle in aan. sluiting op de „kleine Europese topcon. ferentie" (van de regeringsleiders er premiers der zes EEG-landen) die ver moedelijk in september in Rome wordt gehouden zulks op initiatief van Ade nauer, die het Europa-rad weer aan hel draaien wil brengen naar Bonn zal doorreizen. De Gaulle zal behalve de hondshoofd- stad ook München en Hamburg bezoe ken. Het zal van de toestand afhangen. Eout in puzzel Door het verkeerd corrigeren van een j regel in de puzzel van ons Zondagsblad i van 7 juli jJ. is de omschrijving voor verticaal niet juist: Van 38 verticaal moet die luiden: 38. water in Utrecht, 39. vruchtjes, 40 zangstem. 42. middag. 44. j heleboel, 45. stad aan Oostzee, 46. slaap- i ziekte. 48. vistuig, 50 spoedig. Bij de reeds ontvangen inzendingen zal hiermee na- tuurlijk rekening worden gehouden. Of de Gaulle ook Berlijn zal bezoeken. Adenauer heeft daarop, gezien De Gaul le's houding in de Berlijnse kwestie, wel zeer sterk aangedrongen. Bondskanselier Adenauer is gisteren, van zijn eenweekse staatsbezoek aan Frankrijk, waar hij met veel hartelijk- neid en nog meer eerbetoon werd ont vangen, in Westduitsland teruggekeerd. Zijn staatsbezoek werd besloten met een gemeenschappelijke parade van Franse en Westduitse troepen op het manoeu vreterrein in Mourmelon- le- Grand in Noordoost- Frankrijk. Het waren de derde verkiezingen in Ïfogydrijpland-Westfalen .binnen de laat ste 12 maanden (Bondsdag, gemeente raden en Landdag). Er was dus een zekere verkiezingsmoeheid, die zich uit drukte in de slechte opkomst van iets meer dan 70 procent. Als barome ter voor de politiek, die (in Bonn) op federaal niveau wordt gevoerd, zijn deze Landdag-verkiezingen een storm signaal voor de coalitiepartijen. de C.D.U. en de F.D.P.. aan welker sa menwerking steeds meer begint te ont breken, zodat bondskanselier Adenauer en de liberale partijleider, dr. Erich Mende, deze week willen proberen het coalitieschip weer op koers te bren gen. Bij de C.D.U. is evenwel een toe nemende onlust om de coalitie met de F.D.P. voort te zetten en het zou kunnen zijn. dat deze tendens door de resultaten van gisteren nog wordt aan gewakkerd. Onpopulair De liberalen hebben een goed deel van hun stemmenverlies te danken aan de onpopulaire maatregelen. die zij ln Bonn (op federaal niveau dus) ook met electrische fornuizen I Charlie Chaplins echt genote Oona is gisteren bevallen van een zoon, het tiende kind van dc 72- jarige acteur. I Twee Ethiopische meis jes die vee aan het hoe den waren, zijn door hagelstenen ter grootte van eieren om het leven gekomen. De organisatiecommissie van de Olympische Spe len zal regisseur Akira Kurosawa (de maker van Rashomon) opdracht ge ven voor de lieve somma van 3,6 miljoen gulden een documentaire te ma ken van de spelen in 1964. Een bcroepsjager uit Angola heeft in cén maand 471 krokodillen doodgeschoten, waarvan 60 in één nacht. I In de dierentuin van Manilla is donderdag een „zebrezel" geboren, als telg van een mannetjes ezel en een zebravrouw tje. De zebra weigert haar baby te verzorgen, zodat het diertje dat gestreepte poten heeft en het lijf en de oren van een ezel, met melk in het leven moet worden gehouden. Het verkeert in 'n uitstekende gezondheid. I In Griekenland hebben zaterdag meer dan 100.000 dokters vier uur lang ge staakt uit protest tegen aanvallen van familie leden van niet-genezen patiënten. Twee maanden geleden werd een voor aanstaand chirurg door de man van een vrouw die tijdens een operatie was bezweken, doodge schoten. I In de Betuwe en in het Land van Maaj en Waal is de pluk van vroege kersen nu op gang ge komen. Volgende week plukt men de Duitse ker sen, de week daarop de Meikersen en nog veel later de wijn- en zwarte kersen. Het ziet er vol gens de kwekers, slecht uit met de kersenoogst van dit jaar. Het koude weer is er de oorzaak van dat de bomen weinig vrucht dragen. De kersen zullen in elk geval duur op tafel komen. Men schat de prijs op ongeveer 1,50 De bewoners van een dorpje in zuidwest-Rus land werden onlangs ge wekt door ondergronds gerommel. Zij zagen dat aan de rand van bet dorp een heuvel van een meter of tien was ontstaan. Eni- i ge dagen daarna groeide I daarnaast nog een heuvel I die nog steeds groeit, ver moedelijk door onder-j gronds gas of water. 943. Planten hebben geen gevoel. Dit Is een stelling dlc bijkans al gemeen wordt aanvaard. Linnaeus, de grote Zweedse plantkundige, ging nog een stapje verder door te ver kondigen dat het verschil tussen dier en plant jnist hierin bestaat, dat het dier gevoel heeft en de plant niet. een uitspraak die op het eerste gehoor aanvaardbaar schijnt, maar op geen enkele manier te be- wijzen is. Hebben de laagst-? diervormen, zoals de amoebe. In derdaad gevoel? Ze kunnen het ons niet vertellen, maar het heeft er alle schijn van, omdat ze op bepaalde elektri sche-, of op aanra kingsprikkels re ageren. Deze re- akties bewijzen op zichzelf echter geenszins dat deze diertjes ook Inder daad gevoel heb- want ook TOCH IS HET ZO planten reageren op aanrakings- prikkcls en aan planten hebben we juist ln de eerste regel van dit be toog alle gevoel ontzegd. Het duide lijkste en tevens bekendste voor beeld van het reageren door plan ten op aanrakingsprikkels levert het kruldje-rocr-me-nict, een oorspron kelijk Zuidamerikaanse plant die thans over alle tropische landen verspreid is. Raakt men één van de uiterste blaadjes van dit plantje voorzich tig aan, dan klapt dit met het an dere blaadje van hetzelfde juk naar boven samen: bij een Iets ruwere aanraking volgt na enkele seconden het volgende bladjuk, daarna het daarop volgende, enz. Zelfs op tc grote hitte reageert dit plantje, want wordt het uiterste bladpaar even geschroeid, dan klappen niet alleen de blaadjes van het blad dicht, maar het hele blad klapt naar beneden, waarna even later ander bladen kunnen volgen. Deze bewegingen berusten op plotselinge spanningsveranderingen in het celvocht, veroorzaakt door een bepaalde stof. Van de aard van deze stof is niets bekend, zodat dc gevoeligheid van dit plantje nog op geen enkele wijze verklaard Is kun nen worden. Ook de manier, waarop dc prikkel door het plantje wordt voortgeleld, Is raadselachtig. Deze prikkclgcleldlng kan zeer snel zijn en bij gunstige temperatuur 3 cm per seconden bedragen, zodat bij sommige onderzoekers het denk beeld is gerijpt dat hier sprake zou kunnen zijn van een soort zenuw stelsel dat de prikkels geleidt. Maar deze veronderstelling bleek onhoud baar nadat gebleken was dat de ge leiding van prikkels ook plaats vindt door een dood stuk bladsteel. Een drie tal theorieën over het transport van de onbekende stof doen thans opgeld en het laatste woord daar over is nog lang niet gesproken. Nu is het kruidje-roer-me-nlct wel iswaar het sprekendste, maar be slist niet het enige voorbeeld van planten die op aanrakingsprikkels reageren. De planten die hiervoor gevoelig zijn reageren echter veel langzamer en weinig opvallend, zo dat hun bewegingen aan onze aan dacht ontsnappen, altham niet de aandacht trokken. Voor de systema tische onderzoekers bleef hun gevoe ligheid echter niet 3 Nu we. ondanks de boven aange haalde uitspraak, tóch een gevoelig heid bij planten hebben geconsta teerd die in principe niet afwijkt van de gevoeligheid die dc laagtte dierlijke organismen bezitten waardoor de zo scherp door Linna eus getrokken scheidslijn tussen planten en dieren vervaagt zul len we u ook in kennis brengen met planten die zich als dieren voortbc- In het Amsterdamse Olympisch Stadion werd zaterdag een groots opgezette Navo-taptoe gehouden. De ene foto geeft een overzicht van het stadion tijdens de finale, en de andere geeft een beeld van de Turkse zwaardvechters, die met hun optreden zo'n groot succes oogstten. Rode voorzitter uit ETU gezet Dc Engelse vakvereniging van elek triciens (ETU) heeft ziin communistische Kresident. Frank Foulkes. ontslagen en em zijn lidmaatschapskaart ontnomen. Foulkes wordt ervan beschuldigd, de vakvereniging in discrediet te hebben gebracht daar hij betrokken was bij knoeierijen met stemmen bij interne verkiezingen. Toen hij een zitting van het uit elf man bestaande bestuur van de vakver eniging verliet, zei hij tegenover jour nalisten: Het bestuur heeft beslist dat de aanklacht is bewezen en heeft mij uit de vereniging gezet. Hij zei dat dit besluit was genomen met zeven tegen vier stemmen. Foulkes. nu 65 jaar. heeft zeventien jaar aan het hoofd van de ETU gestaan. Deze krant: laat hem zien aan wie ook maar. Met deze krant kunt u immers Het Engelse biad schrijft, dat „de cri-1 1 1 sis in de boezem van de Tsjechoslowaak- VOOT ClC ClHJ? se communistische partij" haar hoogte-; q Êutit bereikt heeft. Voorts zou Joseph! 1 arak. voormalig vice-premier en poli- kOIHPIl tiek tegenstander van Novotny. die Ba-, IYVMII4.II rak onlangs tot 15 jaar gevangenisstraf liet veroordelen, door dc persoonlijke tussenkomst van premier Chroesjtsjef rp/- 1 11 van de sowjetunie op vrije voeten ge-Wie kan een goede krant steld zijn. 1 ij het buitenland weinig bekende hoge functionaris, een zekere G. Hen- drych, Novotny zal opvolgen. Ontkenning conflict Rusland-China Volgens diplomatieke kringen in Mos kou zouden de Chinese communisten en| de Russen hebben besloten op het „con-j gres_ voor vrede en ontwapening", dat deze bon. U verdient dan meteen „Dat zit zo". (in envelop of op kaart geplakt verzenden aan van het niet-bestaande conflict Mao Tse Toeng. Volgens het artikel dat de eerste pagina van het Russische blad vult zal het congres „hernieuwd de eenheid bewijzen van onze volken in de strijd voor vrede en aantonen dat de krachten van het imperialisme en in het bijzonder' die van het Amerikaanse Jm- oppositie op het congres onder tegen dc Russische kernproeven schreef Mao Tse Toeng al: „Het Is niet uitgesloten, dat er mensen zijn die, ach ter het scherm van woorden over we reldvrede. het socialistische kamp U kunt noteren als WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO nSchrijf hier uw eigen n gingen te niet zullen worden gedaan door de gezamenlijke inspanning van de delegaties der socialistische en neutra- listische landen en door alle werkelijke voorstanders van vrede in het Westen". IVV V: kritiek op dictatuur Spanje Arne Gijer. president van het IVW internationaal verbond van vrije vak verenigingen) heeft een beroep gedaan Als het westen zulks wil kunnen de- dictatoren voor het einde van dit r zijn verdwenen, aldus verklaarde ivcnde wcreldcongrei Berlijn wordt gehou- iJf het IWV dat den. Ongeveer 360 afgevaardigden en waarnemers uit 60 landen wonen het congres van acht dagen bij. I „Dat zit zo- ccn boek boordevol met ongelooflijk handige wenken - is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5