Hervormd Hazerwoude bedankte predikant BENTHUIZEN Boerderij uitgebrand - schade 1,5 ton Wallaart nam afscheid van Quick Boys Q. Boys ontmoette nieuwe trainer Westhoven Keeper Koos kramloos UWE LEK>SCHE COVRANT VRIJDAG 29 JUNI 1962 STERS i dagen Twee directeuren namen afscheid van de Alpha verffabrieken in Alphen aan den Rijn i prettige kunncifoor de heren G. J. Kooij en A. Oskam was gisteren de dag aange- >ken, dat ze officieel heengingen als directeuren van de Alpha muur- ■ffabriek N.V. in verband met het bereiken van de daarvoor gestelde 2 5 uuïtijd. Hoewel men zo'n afscheid wel eens wil omkransen met een sfeer t weemoed en er ongetwijfeld bij genoemde heren heel wat is omge- in, was de afscheidsreceptie, die gistermiddag in het kantoorgebouw .EIDEfr de Forestlaan werd gehouden, een blijmoedige gebeurtenis. het 53 jaar oude bedrijf (van één- tiszaakje aan de Gouwsluisweg ge- eid tot een prachtig modern bedrijf f plm. vijftig man personeel) maakte -heer Oskam sedert 1930 deel uit van directie, en de heer Kooij sedert 1941 t zijn beide directeuren geweest, die rr de Alpha veel hebben betekend ze rden door het personeel zeer gewaar- ffd. Dat het Alpha-bedrijf enkele ja- i geleden werd opgenomen in de Sik- is-groep, pleit dan ook voor de activi. len van genoemde directeuren. Zoals indertijd hebben gemeld, werd vorig r tot directeur benoemd de heer H. C. :er en tot adjuncdireoteuren de heren A. de Kuijper en J. van Ringen. Geen toespraken >p de afscheidsreceptie werden geen spraken gehouden, wat overigens niet gen wil, dat het aan goede wensen sft onbroken. Want gedurende twee :N TER AAR Uitvoering Artl 5e r.k. muziekvereniging Arti, die al- paar winteruitvoeringen gaf, u haar jaarlijkse uitvoering voor nateurs en belangstellenden bepaald zaterdag 30 juni in de grote vei'ling- L aanvang half 8. Na een muziekpro- mma van Arti en de drumband wordt cabaretprogramma „Dat zit wel goed" gevoerd door het Haarlems radiocaba- •Lv. Harry Meyer. WOUBRUGGE Opening winkel aanwezigheid van vele belangstel- ïden werd donderdagmorgen de nieu- groenten- en fruitwinkel van de heer Slingerland aan de Gerbrand Swart- an geopend. Burgemeester J. C. van ageningen en de heer J. Burggraaf, orzitter van de middenstandsvereni- voerden het woord. Van de oude, houten loods aan de erkstraat waar dit royaal opgezette mkelpand met veel glas en moderne orzieningen is, is een hele overgang, et getuigt dan ook van ondernemings- st van de heer Slingerland, dat hij langdurig^ besprekingen en uitein- jke toestemming van het gemeente- estuur, het ten slotte aandurfde zich eerste middenstander in de steeds ïtbreidende nieuwbouw van Woubrug- i-west te vestigen. KATWIJK AAN ZEE Wedvluchten De P.V. „De Rijnmonders" hield een 'edvluaht niet oude duiven van Angou- N««ème. Afstand 792 km. In concours 33 Wuiven. De uitslag: L. van 1, 2; Lief de de Vreugd 3, 6; B. Paauw 4. 7, 9; J. sdinG Heemskerk 5; J. Jungerius 8; J. Meulen- ^ijk 10 en H. Smit 11. Tevens werd deelgenomen aan een edvluaht met oude duiven van Terg- Afstand 392 km. In concours 59 dui- De uitslag: B. Paauw 1, 2, 10; L. van _n 3. 6, 9. 11; J. Heemskerk 4; K. iaap 5: J. Jungerius 7, 8, 13; M. Sou- rerein 12; H. Smit 14 en Liefde-de Vreugd 15. Jong Nederland voor Christus Morgenavond om acht uur wordt ln de kapel een samenkomst gehouden, uit gaande van Jong Nederland voor Chris tus. Spreker is de evangelist W. Kos uit iDriebergen. Verder werken aan deze avond mee Diok van Rijn (orgel), het Ievangelisatiekoor en de zingende zusjes E. en F, Faassen uit Vlaardingen. Zondag om 4 uur wordt op de Boule vard (bij de Oude kerk) een openluaht- samenkomst voor de jeugd gehouden lini uren is er een stroom van bezoekers langs genoemde heren gegaan. Onder hen. die hun opwachting maakten, waren: burgemeester Z. Bruins Slot met wethou der J. v. d. Berg en secretaris A. Veen- huijsen; verscheidene hoofden van Al- phense gemeentediensten en instanties die persoonlijke of zakelijke relaties had den met de Alpha-directeuren; prof. dr. C. A. Lobry" de Bruin, adviseur Sikkens- groep; directeur drs. A. M. Mees van de Sikkens-groep en die van de in de groep samenwerkende bedrijven; verkopers van de Sikkens-groep en Alpha-grossiers; vertegenwoordigers van de schildersvak, groepen, vervoers- en toeleveringsbedrij ven; kortom, er waren zoveel receptie- gangers. dat het ondoenlijk is namen te Velen boden een afscheidscadeau en zo kunnen de heren Kooy en Oskam voorlopig hun rust besteden met het lezen van belangwekkende boeker, en onder het genot van een goede sigaar. Geschilderd portret 's Avonds heeft het personeel in hotel ,,Toor" afscheid genomen van beide di recteuren. Het woord werd gevoerd door directeur H. C. Ekker die met grote waardering sprak over net werk va heren Kooy en Oskam, die hun fabriek uitbouwden tot het grootste muurverf- bedrijf in Nederland. Hij wees op de uit nemende verstandhouding tussen beide directeuren en spreker uitte de wens. de banden zullen blijven bestaan.' Als blijvend aandenken zal een geschilderd portret van de heren Kooy en Oskam in de directiekamer van de Alpha een plaats krijgen. Beiden ontvingen een presse-papier met het Alpha-embleem. Molenviergang behouden Blijkens een adres van de Rijnlandse Molenstichting loopt de laatste nog in bedrijf zijnde molenviergang ln Neder land, namelijk die van de Droogge maakte polder aan de wstzijde Aarlanderveen, gevaar buiten gebruik te worden gesteld, daar er onder de ingelanden van de polder een sterke stroming is om tot stichting van een mechanisch gemaal over te gaan De Molenstichting zou deze molenvier gang gaarne ln werkende staat willen behouden. Naar haar mening zou dit be reikt kunnen worden door de viergang te doen overnemen door een stichting, die belast is met de instandhouding van de molens en die deze tegen een billijk tarief aan de polder verhuurt als maal- werktuig en woning. Blijkens de exploitatiebegroting raamt de Molenstichting het jaarlijkse exploi tatietekort van de op te richten stich ting op f 6000. ZU meent, dat deze een beroep op de overheid (het rijk, de pro vincie Zuid-Holland en onze gemeen te) moet doen om haar taak te kunnen vervullen. Met haar zijn B. en W. van oordeel dat het van groot belang Is de viergang te behouden. De exploitatiebegroting ontmoet geen bedenkingen. Onze plaatsgenote mejuffrouw S. van Zalingen behaalde het diploma 3-jarige Vooropleiding lerares hulhoudonderwijs. Geslaagd De heer W. de Ruyter, assistent A van 's rijks belastingen, is geslaagd voor het onderzoek van deurwaarder. C.J.V.-zomerfeest Het zomerfeest van de C.J.V.-federa tie is gisteravond voortgezet met een voetpuzzeltocht, voor meisjes en jon gens van 8-15 jaar. De organisatie was bij de C.J.V. Bethel in vertrouwde han den. Ongeveer vijftig jongeren namen aan de speurtocht deel. De heer H. Windhorst gaf het vertreksein; de deel nemers verlieten een voor een he: jeugdcentrum Nabij, om te trachten met behulp van het lijstje met opdrachten het juiste spoor te vinden. Onderweg moesten diverse dingen worden geno teerd. Ongeveer halverwege de tocht bij het Raadhuis luidde de opdracht: ga nu op de trap zitten en teken de muurversiering na van het huis aan je linkerhand. Vervolgens moest men de straat naast dat huis ingaan en de zon- Kampioen volleybal Zoals wij gisteren meldden is het In- stuif-volleybalteam, evenals vorig jaar kampioen geworden van het volleybal toernooi in het kader van de C.J.V.- federatie-zomeractiviteiten. De instui- vers hebben daarmee opnieuw beslag we ten te leggen op de wisselbeker. Op de foto, zittend v.l.n.r. leider B. de Graaf, Arie Göbel en Rens de Groot, staande:, Jan de Kruyf, Gerrit Verhoef, Mart Stürm en Bram de Feyter. (Foto: Hans Timmer) neschermen aan de flats tellen. Een maal de Julianabrug gepasseerd moest naar het wapen van Oudshoorn wor den gezocht. Op hun tocht moesten de deelnemers tot vijfmaal toe een con trolepost passeren en er voorts voor zor gen op tijd weer in Nabij te belanden. Mede dank zij het vrij behoorlijke weer, hebben de meisjes en jongens bijzonder van deze leuke speurtocht genoten. Vanavond komen de ouderen weer aan bod: voor hen wordt in de Rijnha ven een waterfestijn gegeven door de CJ.V. Jonathan. Óp het programma staan een wastobberace, een kanorace, en touwklimmen boven het water. Al leen ervaren zwemmers mogen deelne- Schoolrelsje De vier laagste klassen van de J. W. Hoornenborgschool zijn, in het kader van de schoolreizen der Nederlandse Spoorwegen, een dag uitgeweest. De trein bracht het gezelschap rechtstreeks naar Amersfoort, waar men zich best heeft vermaakt in het dierenpark en de speeltuin. Voorts heeft men het natuur bad Birkhoven bezocht en hoewel het tamelijk fris was. hebben toch velen gezwommen. Allen hebben veel genoten van dit reisje. Intimiteit bij afscheid GISTERAVOND was er in het Hervormd verenigingsgebouw voor de gemeenteleden gelegenheid afscheid te nemen van ds. Chr. van der Leeden, die binnenkort naar Elim vertrekt. Hoewel het de gewoonte is in de pastorie afscheid te nemen, had de kerkeraad van de Hervormde Ge meente een zo groot aantal mensen verwacht, dat het verenigingsgebouw een geschikter gelegenheid leek. En niet ten onrechte het gebouw was steeds tot de laatste plaats bezet. Ondanks het komen en gaan van meenteleden heerste er een sfeer Intimiteit tijdens dit afscheid van en mevrouw Van der Leeden. Dat de predikant in zijn 14-jarige periode ln HazeTswoude veel vrienden heeft ver worven die. hem node zien vertrekken, kwam terdege tot uiting. Vele afgevaardigden van verenigin gen hebben dit in woorden kenbaar ge maakt. Namens de kerkeraad vei komde de heer J. Ruiter de vele be zoekers, waarna ds. Koerselman Koudekerk aan den Rijn waarderende woorden over het nauwe contact de collegialiteit tussen hem en ds. Van der Leeden uitte. De heer J. Voets, president-kent - voogd sprak over de vele plannen, die ln deze ambtsperiode zijn gemaakt uitgevoerd. Hij dankte de predikant voor diens activiteiten en sprak ook vrouw Van der Leeden-Trouw toe. De heer Th. de Haan voerde nar het Hervormd sehoolbestunr het woord en noemde dc band. die steeds tusseo kerk en school bestond. Hij bood enkeli boeken aan. Schoolhoofd M. Jansen sprak van de centrale plaats die de school li» de gemeente Inneemt. Hii was blij mens de huidige leerkrachten woorden van dank voor de altUd prettige sa: werking met ds. en mevrouw Van der Leeden uit te mogen spreken. De leer krachten gaven de vertrekkende predi kant een boek ten geschenke. Voorts voerden o.a. nog het woord burgemeester A. Smit (die sprak ov» de arbeid van de predikant in het bui gerlijk even), de heren L. Plaisier (ni mens de diaconie). Jac. Buitenhui» („Zang en Vriendschap", waarvan d« predikant erevoorzitter is), H. Akse (di rigent), G. Drexhage (Chr. Oranjevere niging), mevrouw Hoogerdijk Dorcas") en mevrouw Vonk („Wees een zegen"). Verscheidene sprekers en spreeksters deden hun woorden vergezeld gaan geschenken, o.a. cadeaubonnen grammofoonplaten Kleuters Vooraf hadden de kleuters op aardigi wijze afscheid genomen. Alie Harkes en Ronnie Koster zeiden een gedicht op, waarna een foto van de kleuter school werd overhandigd. Namens de gemeenteleden bood de heer J. Voets een tapijt voor de stu deerkamer aan, dat in dankbaarhein werd aanvaard. De heer J. Ruiter sprak namens de ouderlingen. In vele toe spraken werd Gods zegen op de pasto rale arbeid in Elim toegewenst. Op verzoek van het scheidende echt paar zong „Zang en Vriendschap" nog enkele liederen. Tenslotte dankte de predikant allen voor de hartelijke scheidswoorden en geschenken. Zondag om 2 uur hoopt ds. Van der In Benthuizen is gisteren in zeer korte tijd een boerderij geheel in vlanv men opgegaan. Door deze brand, die door de geweldige rookontwikkeling tot ver in de omtrek was te zien en die daarom een onvoorstelbaar groot aantal belangstellenden trok, kwamen vijf ka gezinnen dakloos. i het vuur om; twee Omstreeks half zes gistermiddag ont dekte de heer Spijker, die bij de land bouwer J. Steenwijk. Dijk 1, aan het melken was, dat bij de schoorsteen van de boerderij van de heer Steenwijk rook uit het rieten dak kwam. Aangewakkerd door de sterke wind stond in nog geen minuut tijd, nog voordat de heer Spij ker alarm kon slaan, het gehele ge bouw van voor tot achter ln brand. Inmiddels hadden ook andere Bent- huizenaren de brand gezien en gemeld, waarop de vrijwillige brandweer in zeer korte tijd uitrukte. Voordat deze arri veerde, kon mevrouw N. de Kler- Steenwijk, die met haar echtgenoot en een baby bij haar ouders inwoont enig huisraad redden. Twee inwonenden on- gehuwden zoons van de heer Steen- wijlt probeerden nog wat uit de boven verdieping te redden, doch moesten zicb door de geweldige rook onverrichter zake terugtrekken. Een groot bedrag in geld werd hierdoor een prooi der vlammen Vijf kalveren omgekomen De Benthuizerbrandweer. die met twee spuiten was uitgerukt richtte 12 stra len op het vuur, doch bemerkte, dat als men de twee belendende houten lood sen wilde behouden, assistentie noodza kelijk was. Het vrijwillige brandweer korps uit Hazerswoude-dorp werd ge waarschuwd en dit belastte zich met het nathouden van de loodsen, die dan ook gespaard bleven. Ongeveer een uur na het uitbreken van de brand was deze ln zoverre be dwongen. dat men met het nablusslngs- en opruimingswerk kon beginnen. Van het perceel Dijk 1. een woning met daarachter opslagplaats en stallen, ston den toen alleen wat muren en verkool de binten overeind. Van de daarnaast gelegen hooibergen, ook met riet be dekt, was nagenoeg niets meer over. Eén hooiberg was ingericht als onder dak voor een aantal kalveren. Enige Jongelui slaagden er nog ln de ze dieren los te snijden en enkele er van naar buiten te drijven. Vijf kalfjes kon men door de vuurzee niet meer red den; deze vonden onder luid geloei een gruwelijke dood in de vlammen werden later als vormeloze wezens sen de asresten teruggevonden. Al het andere vee, waaronder een paard een stier, kon bijtijds worden gered, alsook een auto en enkele landbouw werktuigen, waaronder een tractor. Tij dens de brand deed een grote explosie vermoeden, dat ergens kortsluiting ontstaan doch later bleek, dat het hier een grote partij rotjes (afweer middel tegen vogels) betrof. Geen waterleiding Van het huisraad kon nagenoeg niets worden gered. De bijna complete inrich ting voor het nieuwe huis dat de fami lie De Kier binnenkort in Zoetermeer zal gaan betrekken ging verloren. De totale schade (nieuwwaarde) wor.1t geraamd op bijna anderhalve ton. De hoeve, die eigendom is van de heer Steenwijk, is verzekerd. Het was enige perceel in Benthuizen .dat niet op de waterleiding was aangesloten. De twee zwaar getroffen gezinnen kregen gisteravond reeds verscheidene aanbiedingen voor een voorlopige huis vesting. De Benthuizer brandweer is tot na middernacht doorgegaan met het blussen en omtrekken van gevaarlijk hellende muren. Het korps stond onder commando van de heren S. Bakker KI. van Eeden Petersrnam Het korps uit Hazerswoude had als bevelvoerder de heer J. A. Noordam. Een groot aantal leden der rijkspolitie was naar de plaats des onheils gedirigeerd. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Vermoed wordt dat bü het stoken van een waterfor nuis enkele vonken uit de schoorsteen op het rieten dak z(jn gaan smeulen, wat door de felle wind Is aangewak kerd tot een vuurzee. Gisteravond hing in 'n groot aantal hui zen een doordringende brandlucht. De bewoners van plan Noord kwamen wat dit betreft het slechts af. De Van Leeuwenhoekweg, de Graaf van Blois- straat, de Schoolstraat en een gedeelte van de Dorpsstraat waren bedekt met een laag door de wind meegevoerde verkoolde rietresten. Leeden zijn afscheidspredikatie te hou- Onze plaatsgenoot, de heer J. L. Matze Lzn, is te Delft geslaagd voor het kap persdiploma eerste bediende. De heer P. Slootweg Pzn is in Den Haag geslaagd voor het diploma vakbe- kwaamheid assurantie Gouden echtpaar in Katwijk aan Zee Op 11 juli hoopt het echtpaar Arie Vooijs-Neeltje Haasnoot zijn gouden hu welijksfeest te vieren. Bruid en bruide gom zijn in Katwijk geboren. De brui- degom kwam op 11-jarige leeftijd in de wagenmakerij van zijn vader, Dirk Vooijs aan de Sluisweg. Op 20-jarige leeftijd trad hij als timmerman in dienst, bij de Ballast Maatschappij, waar hij hielp bij het afzanden van de duinen in „De Noord". Na nog bij verschillende werkgevers in dienst te zijn geweest, kwam hij als tim merman bij het I.B.B. te Oegsbgeest. In de ruim 25 jaar wist hij zich door zijn veelzijdigheid bij het bureau op te wer ken tot bedrijfsleider van 80 arbeiders. In 1943 moest zijn gezin evacueren naar Wassenaar. Pas in 1950 kon men weer te rugkeren naar Katwijk. Op 65-jarige leef tijd ging hij van een welverdiende rust genieten. Flinke kredietverhoging Raad Hazerswoude besprak bouw van gemeentehuis vergadering over de verhoging van het krediet (f672.500) met f 55.000 ten behoeve van de bouw van het nieuwe gemeentehuis, waarvan het betonskelet vrijwel gereed is. B. en W. achtten het wenselijk enige wij zigingen in het bouwplan aan te brengen, die een kredietverhoging nood zakelijk maken. Ondanks deze verhoging zal na voltooiing van het ge meentehuis geen kredietoverschrijding hebben plaatsgehad. Een deel van deze verhoging heeft be-| lageregelingen en de wijziging van het trekking op de posten honorarium en algemeen ambtenarenreglement en de toezicht, een ander deel betreft voorzie- wachtgeldregeling werden goedgekeurd, ningen waarvan de behoefte pas tijdens De instructies van de gemeentesecretaris de uitvoering van het werk tot uiting en de gemeenteontvanger worden zijn gekomen. eens gewijzigd. Voor de aankoop De heer P. de Vogel achtte de bedragen voor honorarium (f 10.000), toezicht (f 5.000) en wijziging traptreden (f 10.300) zeer hoog. Ook de heren Kaas hoek en Wezelenburg vonden dat. De heer Kouwenhoven noemde om. de fon tein in de hal. die f5.000 gaat kosten, nogal luxueus. De burgemeester zei. dat het gemeente huis toch minstens 100 jaar zal worden gebruikt, terwijl de gemeente zich ge stadig uitbreidt. Als het inwonertal stijgt, ontvangt de gemeente meer uit het ge meentefonds. Hij zegde toe de raad een opgave van de architect voor te zullen leggen, waarin diens honorariumbereke ning word duidelijk gemaakt. De beide wethouders achtten het een vereiste zich bij de gewijzigde omstandig heden neer te leggen. Het voorstel tot kredietverhoging werd ten slotte met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. In het uitbreidingsplan „Rhynenburch' zal zoveel mogelijk slechts éénrichtings verkeer worden toegelaten, ln de Von dellaan wordt een wachtverbod ingesteld. De ontruimingstermijn van de woningen Dorpsstraat 264 en 266 wordt met één jaar verlengd, de salaris- en kindertoe- KATWIJK AAN ZEE Strandspelen Ondanks het koude weer werd gister middag het door de V.V.V. opgestelde programma van strandspelen afgewerkt. Er bestond veel belangstelling. De kin deren namen deel aan vlaggetjesteken, kruiwagenrace en was ophangen. De eerste prijs vlaggetjesteken kwam in het bezit van Robby Verhoeven en Hans van Breukelen; 2. Lex van Wijn gaarden en Barry Bongers. Kruiwagen- race: 1. Thomas Flaschkamp en Roland Peereboom. Wasopihangen: 1. Sabina Kraska en José Handels. De feesten werden gehouden op het parkeerterrein bij restaurant „De Zwaan". Vanmorgen had in het V.V.V.-kantoor de prijsuitreiking plaats. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 1.42 en 14.12 uur; laag water 9.47 en 22.23 uur. Sfeer in 't gezin f D* Leidsche' er in boekhoudmachine stelde de raad f 10.000 beschikbaar. In de rondvraag dankte de heer Men ken voor de mand fruit, die hy bU zijn zilveren huwelijksfeest van de raad ont- KOUDEKERK A. D. RIJN Jeugd vakantie Het jeugdvakantieweekcomité. bestaan de uit de heren Chr. C. M. van de Ven (voorzitter)D. de Verred (secretaris), Tor- renga (penningmeesteri, Van Hemert en de dames Van Arkel-Vergunst en Van Bos telen, heeft voor de week van 25 juli tot en met 1 augsutus voor de jeugd een aantrekkelijk programma vastgesteld. Qp woensdag 25 juli zal 's middags een kinderoptooht met versierde voertuigen en dergelijke worden gehouden. Tevens kunnen wagens van plaatselijke vereni gingen en reclamewagens van midden standers meerijden, 's Avonds zal een brandweerdemonstratie worden gegeven, waarbij zo mogelijk de jeugd zal worden ingeschakeld. Op donderdag 26 juli zal 's morgens om 10 uur een damtoernooi voor jongens en meisjes van 8 tot 15 Jaar beginnen, 's Middags zullen voor meisjes balwedstrijden worden gehouden, terwijl voor jongens van 8 tot 15 jaar voetbal wedstrijden plaats vinden, 's Avonds wordt gestart voor een wielerwedstrijd. Deze begin; om half acht en de route is: Hogewaard-Lagewaard. Op vrijdag 27 Juli zal 's morgens om 10 uur een kinder voorstelling plaats hebben, 's Middags om 2 uur beginnen jeugd-atletiekwedstrijden, waarna 's morgens atletiekwedstrijden voor ouderen worden gehouden, afge wisseld door een gymnastiekdemonstra- tie van „Aspasia". Op zaterdag 28 Juli wordt een hengelwedstrijd gehouden, die om half tien begint, tenvijl 's middags om half drie roeiwedstrijden en water skiedemonstraties op de Rijn plaats heb ben. 's Avonds vindt de finale plaats van het jeugd-voetbaltoernooi Na afloop li er een gondelvaart op de Rijn. Maandag morgen 30 juli wordt om 10 uur het dam toernooi voortgezet, 's Middags vindt om 2 uur een bijzondere wedstrijd plaats: Le vend ganzebord, voor jongens en meis jes van 8 tot 15 jaar, waarna 's avonds een vliegerwedstrijd wordt gehouden. Op dinsdag 31 juli zullen de gehele dag volksspelen worden gehouden voor Jong en oud. Op woensdag 1 augustus wordt 's morgens een puzzelrit voor fietsers gehouden, gevolgd door een vossenjacht, waarna 's avonds de finale van de jeugd- vakantieweek wordt gehouden met mu zikale medewerking van de „Vrijbuiters" onder leiding van de heer J. Goedhart. Besloten wordt met de prijsuitreiking. Voetbal Vanavond om zeven uur wordt op het voetbalterreln van Koudekerk een door de Oranjevereniging georganiseerde voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elf tal van de openbare school en een van de hervormde school. r|riRAINER Bas Wallaart heeft gisteravond na dc officiële receptie van -■•Quick Boys afscheid genomen van de vereniging die hij elf jaar heeft gediend. Op het hoogtepunt van de roem heeft hij Quick Boys verlaten, een groter cadeau had hij voor zijn uitstekend werk bij zijn afscheid niet kunnen krijgen. Driemaal heeft Wallaart beter bekend als „Bas" Quick Boys naar de top kunnen voeren, een uitzonderlijke prestatie. Signeren Voorzitter Pluimgraaff bedankte Bas dan ook met een bijzonder vriendelijk toespraakje. „In 1951 kwam hij Ln Kat wijk". alldus spre ker, met een net afgesloten, schitte rende voetbalcar rière bij UVS" De heer J. Pluim graaf! releveerde de vele hoogtepunten. Niet zo prettig was het. wanneer speler» zonder geldige re den van de training wegbleven. ..We zouden Je graag een van de vele behaalde gou den plakken uit onze prijzenkast geven, maar die zijn onze vereniging te dier baar". zei de heer Pluimgraaff. „Toch willen we je goud geven bij je vertrek" Na deze woorden bood de voorzitter me vrouw Wallaart ,.dank dat u uw man altijd terzijde heeft gestaan en ook hebt vergezeld naar Katwijk" een boeket bloemen aan. Bas kreeg een gouden pols horloge, dat dc heer Pluimgraaff hem zelf omdeed. Getroffen door de lovende woorden dankte de heer Wallaart voor het cadeau „het zal altijd een herinnering blijven aan myn Boys" en vooral voor de be- toonde hartelijkheid, medewerking en vriendschap. Het echtpaar werd toege juicht, door de talrijke aanwezigen. fhNDER de talrijke gasten op de re- ceptie van landskampioen Quick Boys bevond zich gisteravond uiter aard ook de nieutoe trainer, de heer D. Westhoven, wonende aan de Maar tensdijklaan 655 in Den Haag. Door de enorme drukte is de kennismaking slechts oppervlakkig geweest, dus lf het noodzakelijk een zo belangrijk man even in de schijnwerper te zetten. Trainer Bas Wallaart, die driemaal het genoegen heeft gesmaakt ,zijn" jongens kampioen van Nederland tr zien worden, neemt na meer dan tien jaar afscheid. Wat krijgen de Boys daarvoor in de plaats? De resultaten die de heer Westhoven met Quick Boys zal bereiken, zijn na tuurlijk niet te voorspellen. Voorop ge zet moet worden, dat het niet gemak kelijk is, trainer van landskampioenen te worden omdat de ploeg nu eenmaal aan de hoogste (zatermiddag-) voetbal top staat. Dit geldt echter alleen voor het eerste elftal. Met de jeugd kan de heer Westhovev echter nog wel een eind vooruit. Dir laatste zal ook het streven van de nieuwe oefenmeester zijn, die de laat ste zes-en-een-half jaar de Haagse se- mi-profclub ADO heeft getraind en daar goede resultaten met de jeugd heeft behaald. /~hEFEN MEESTER Westhoven kan natuurlijk op een uitstekende voet. balcarrière terugzien. Eerst bij DFC (Dordrecht) en later in de glorietijd ADO, heeft hij vele jaren de mid denvoorplaats bezet. Diverse malen i.« hij ook in vertegenwoordigende elftal len opgesteld wegens zijn kwaliteiten als aanvalsleider. Iets anders waarop de 50-jarige Daaf Westhoven kan bo gen en dat voor Quick Boys het be langrijkst is, is het feit dat hij reeds 22 jaar lang full-time oefenmeester Is De eerste acht jaar maakte hij vol bij Hollandia in Hoorn, daarna volgden twee jaar bij TSC in Oosterhout (des tijds de eerste klasse Zuid), dan zes jaar bij Gouda en tot voor kort dus bij ADO. Bij de laatste vereniging had m. de taak de semi-profs te selec- rpRAINER Westhoven, die al enkele 1 wedstrijden van zijn nieuwe club heeft bijgewoond, vindt, dat er vol doende talenten by zijn om Quick Boys in de hoogste regionen van het za terdagvoetbal te handhaven. Belang rijke vereisten vindt hij de clubliefde en de teamgeest. Behalve dat hij slechts selectiegroepen van twintig spelers wil gaan trainen, zal bij hem ook het spel van elke speler afzonder lijk direct in zijn belangstelling staan. Gezien de prettige sfeer die er in de vereniging heerst, koestert de nieuwe trainer de beste verwachtingen. We hopen voor de heer Westhoven en voor Quick Boys, dat de samenwerking en de resultaten uitstekend zullen zijn. De vyfblen spelers van het eerste team overhandigde hij een fraaie forto. Anton v. d. Plas, die de foto's in ontvangst nam, verzocht hem deze te signeren. Een pret tige uiting van waardering. Van helt eerste elftal kreeg de heer Walflaait een blauw-wit trainingspak „tegen de koude" de junioren kwamen even eens met een geschenk. Onder het zingen van „Lang zal 'ia leven en ,.Hü leve hoog" nam een populaire trainer afscheid van een even populaire veren ging. Carillonbespeling Morgenavond zal van 8-9 uur een bel- nardbespeling worden gegeven door de stadsbeiaardier Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Giga van Cou- perin: 2. Sayre van Jeremiah Clarke: 3. 2 Duitse koraalmelodieën: a) Wenn Icfo ihn nur habc, b) Was Gott thut, das 1st wohlgetlhan: 4. Andante cantabile van Denijn; 5. 2 Franse liedjes: a) Je la con- nais, cette joie, b) Vous dirai-je, maman; 6. Wiegelied van Schubert; 7. 2 Engelse liedjes: a) God save the Queen, b) Home, sweet home; 8. Improvisatie, Hessel H. de Harder. Gelukkige gezichten zagen we genoeg op de Boys-receptie in het Katwijkso „Riche". Een van de gelukkigste be hoorde aan keeper J. (Koos) den Hol lander geen familie vain J. (Jeroen) den -Hollander, middenvoor die in do kampioenswedstrijd tegen Spakenburg lelijk geblesseerd het veld moest ruimen. Kort na de her vatting kwam Koos bU een struikeling in de hoek van zijn heiligdom, heihand met het hoofd tegen de scherpe kant van de doelpaal. Met een diepe, vyf centime ter brede hoofdwon- I de moest hij naar do j dokter. De laa/tste I moest de snede met drie krammen hech ten. Na een paar I dagen flinke hoofd pijn. is Koos echter weer helemaal opge. knapt. Gistermorgen kwam de dokter de krammetjes uit het hoofd van de Kat- wijkse drogist halen. Nog even het hoofd 9chudden en dn ar was hij don. helemaal weer firt en wel op die receptie. De for» gebouwde, 23-jarige doelverdodiiger kan blijkbaar wel tegen een stootje. Een ander slachtoffer zagen we: Jaap van Duyvenbode, die in de eenste kam pioenswedstrijd tegen S.C. Genemuidcn zijn been brok. Toen Quick Boys zater- dagarvond triomfaal werd ingehaald, ls men Jaap niert vergeten en hij werd per auto opgehaald om im de vreugde te delen. Alle 6pelers hebben hem met bandtekeningen op het gipsbeen verrast. Jaap zal echter nog wel een belangrUk deel van de volgende competitie op non- aotief moeten staan, helaas. Niettemin was zijn stemming ook uitstekend. Tandarts Verkaik Zeeweg 68—70 TOT MAANDAG 6 AUGUSTUS AFWEZIG WEGENS VAKANTIE Waarneming: plaatselijke tandartsen. WASMACHINES RADIO VAN LEEUWEN BOSLAAN 279 - Katwyk a. Zee Telefoon 4336.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11