VAKANTIEKOMPAS! mJt, DE GRUYTER Papoea's willen kabinet aan belofte houden Van stijging ziektekosten kleine man de dupe Para s houden zich schuil Nozems storen studentenfeest Van Roijen VANDAAG!VANDAAG! LIGT VOOR U KLAAR DE GRUYTER'S alleens T -k ASSISTENTE EEN VERKOPER NIEUWE LEIDSCIIE COURANT 8 DINSDAG 26 JUNI 19, Oriëntatie op Indonesië mogelijk T7"AN een groeiende overtuiging onder de Papoea's, dat de belofte van de Nederlandse regering niet zijn waar te maken, is tot dusverre niets gebleken. Het is. integendeel, de instelling van het overgrote deel der Papoea's, die op dit punt een oordeel hebben, zelf, welke een van de be weegredenen vormt van het beleid der regering. Juist onder deze groep van leidinggevende Papoea's leeft sterk het verlangen naar zelfbeschik king en de neiging om de regering aan haar beloften te houden. Het ont kennen van dit verlangen en deze neiging zou, behalve in strijd met de feiten, onverantwoord zijn. Aldus schrijft minister Toxopeus in de me morie van antwoord aan de eerste kamer over de Nieuw-Guinea-begro- ting van het departement van binnenlandse zaken voor 1962. De minister constateert tot zijn vol doening. dat de veregenwoordigers van de Papoea-bevolking in de Nieuw- Gulnea Raad zich op korte termijn een scherp, onafhankelijk inzicht hebben verworven in de problemen van hun land en in staat zijn in moeilijke om standigheden op bezonnen wijze te wer ken in «het belang van land en volk. Sedert de instelling van deze raad is de politieke bewustwording van de Pa poea's snel vooruitgegaan. Nuttig acht de regering het, dat leidende figuren van jonge staten Nieuw-Guinea bezoe ken. Ernstig bezwaar maakt de bewinds man tegen de opvatting, dat het rege ringsbeleid erop is gericht een zelfstan dige Papoea-staat onder Nederlands toezicht in het leven te roepen. Ontkennend wordt geantwoord op de vraag, of het juist is, dat de laatste tijd in Nieuw-Guinea een aantal mensen tot gevangenisstraffen is veroordeeld, uit sluitend met het doel de Papoea's bi voorbaat de lust te ontnemen, lid te worden van pro-Indonesische organisa ties Deze organisaties en haar leden wordt niets in de weg gelegd. Staats secretaris Bot heeft tijdens zijn jongste bezoek aan Nieuw-Guinea met de bestu ren van de twee organisaties uitvoerig van gedachten gewisseld. Nader Ingaand op het bezoek van Bot zegt minister Toxopeus dat de staats secretaris bij zijn uiteenzetting vai beleidslijnen der regering niet is afge weken van het unanieme regerm es- standpunt. Hii heeft ook getracht grotere openheid te wekken onder de Panoea's voor eventuele internationale oplossingen en garanties voor de toe komst van Nieuw-Guinea. maar wat be treft de verschillende denkbare toe komstmogelijkheden heeft hij zich steeds van het uitspreken van enige voorkeur onthouden. Het ontgaat de minister, hoe In het kader van het door de regering gestane beleid de voorlichting in N.- Gainea had kannen worden gericht op .een mentale voorbereiding van de Pa poea's op een mogelijke bestuursover- dracht aan Indonesië". Dit wil intussen niet zeggen, dat het tegenovergestelde is geschied, dus dat de voorlichting an ti-Indonesisch zon zijn gericht. Het is de Papoea's zeer wel bekend, dat een vrijwillige aansluiting bij Indonesië uit vrÜe keuze door de regering zou den geaccepteerd. Staatssecretaris Bot heeft dit tijdens zijn bezoek bü herha ling duidelijk gemaakt. Ten overvloede herinnert minister Toxopeus eraan, dat de regering geen enkel bezwaar heeft tegen oriënte- ringsbezoeken van groepen Papoea's aan Indonesië. Maar het spreekt van zelf, dat de dagelijkse Indonesische bedreigingen en daden van geweld tegen land en volk van Nieuw-Guinea er niet toe bijdragen, een juist kli maat te scheppen voor een goodwill- en oriëntatiereis naar Indonesië. Waardering heeft de regering voor de wijze, waarop gouverneur Platteel on der de uiterst moeilijke omstandighe- van dit ogenblik zijn taak verricht. Nog steeds is zij van oordeel, dat hij daar de juiste man op de juiste plaats is. Bevestigend antwoordt mr. Toxopeus op de vraag, of er afdoende maatrege len zijn getroffen tot het verzekeren van een behoorlijke rechtsgang en een menswaardige behandeling van de Indonesische krijsgevangenen. Zij zijn ondergebracht in ruime zalen van stenen barak in een kamp op het eiland Woendi. Daar genieten zij de meest mogelijke bewegingsvrijheid. Voor hun voeding warden ruime middelen ter beschikking gesteld en aan hun verde. re lichamelijke welzijn wordt de ver eiste zorg besteed. De heer Durand het Internationale Rode Kruis heeft zich daarvan kortgeleden ter plaatse nog op de hoogte kunnen stellen. Finale KNVB-beker op JNieuw-Zuid" in Katwijk Wat worden de voetballiefhebbers in Katwijk dit jaar verwend. Na het be halen van het landskampioenschap door Quick Boys en alle daarmee sa-1 mengaande topwedstrijden, krijgen de badplaatsbewoners weer een belang rijke wedstrijd te zien. Aanstaande zaterdagmiddag om vier uur wordt op „Nieuw-Zuid" de finale gespeeld om de KNVB-beker. Heerjansdam, dat zaterdag GWV uit Veenendaal liet thuiszitten, komt op het uitstekende duinterrein tegenover IJsselmeervogels te staan dat drie dagen geleden aanvankelijk met moeite van vierde klasser Heerenveense Boys kon win nen. Een interessant duel dus tussen West I en West II. ROLHOCKEY Nederlancl-Gerona De Spaanse rolhockeyclub Gerona. .eeuwige derde" in de Spaanse rolhoc- keycompetitie maakt momenteel een trip door Europa en speelt morgen en donderdag op de rolhockeybaan in het Haagse Zuiderpark tegen het Nederland se rolhockey- bondsteam. De wedstrijden vangen om half negen aan. nadat vanaf 8 uur sterke Nederlandse kunstrijdsters demonstraties hebben gegeven. ZEILEN Visser won om de Goldene O-Jolle Gisteren is op de Westeinder de stryd om de „Goldene O-Jolle" het offici euze Europese kampioenschap in de Olympiajollenklasse begonnen, waar aan overigens slechts Nederland, Duits land en Oostenrijk deelnemen. De eerste race gaf een felle strijd te zien tussen vier zeilers: C. A. A. Visser, H. Tournier, (beiden van De Kaag). Uwe Wuite en W. Warner. Het duel met wis selende kansen werd ten slotte onder ideale weersomstandigheden beslist ten gunste van Visser. De uitslag was: 1. Vis eer (Nederland), 2. Wuite (W.-Dld.). 3. Tournier (Nederland), 4. Warner (W.- Uld.), 5. N. J. Keyzer (Nederland). Er staan vijf wedstrijden op het pro gramma. Voor de eindklassering tellen de vier beste resultaten van de deelne mers. Aan deze wedstrijden nemen 44 zeilers deel. J}E KOSTENSTIJGING voor de ge zondheidszorg is groter dan de overige kostenstijgingen in ons land. Hierdoor wordt vooral de kleine man getroffen in zijn aandeel bij de sociale voorzieningen. Dit zei de voorzitter van de Federatie van door Verzeker den en Medewerkers, bestuurde Zie kenfondsen (V.M.Z.), de heer H.A.J.J. M. Speleers, zaterdag in Utrecht op de jaarvergadering van de federatie. Met betrekking tot de opneming van de verpleging in een verpleegtehuis als verstrekking in de hoofdverzekering, zei de heer Speleers, dat hier moeilijkheden dreigden te ontstaan tengevolge van het 'ntbreken van een duidelijke afscheiding tussen ziekenhuis en verpleeghuis. Be paalde verpleeghuizen gaan namelijk wat betreft de technische en per sonele voorzieningen de ziekenhuizen benaderen. Behalve tot een hogere ver- oleegprijs dan aanvangelijk was ver moed, kan dit, naar zijn mening, leiden tot het weren uit de verpleeghuizen van chronische zieken, die alleen overwe gend verpleging nodig hebben. Sprekende over de stand van zaken in de onderhandelingen met de medewer kers, zei de heer Speleers, dat zolang lo- en prijzen in beweging blijven, de onderhandelingen over herziening van de tarieven van deze medewerkers wel vast programmapunt zullen blijven, n aanzien van de apotheekhoudende huisartsen zijn van de zijde van de Lan delijke Huisartsen Vereniging verlangens kenbaar gemaakt aangaande het hono rarium en de kostenvergoedingen voor de geneesmiddelen-leveranties. Al luider, zo zei de heer Speleers, worden de stem men, die een verandering bepleiten van het huidige systeem van vergoeding aan de apotheekhoudende huisartsen voor de door hen aan de verzekerden verstrekte geneesmiddelen. De federatie, alrus de heer Speleers. Is bereid om over herziening van de grondslag der bestaande regeling in po sitieve zin te spreken, mits daarbij een *odanige regeling vooropstaat dat de kostprijs der medicamenten, dat wil zeg gen de prijs die de apotheekhoudend'' ïuisarts bij zijn inkoop heeft betaald, zo ücht mogelijk wordt benaderd. Voort' üent daaraan een goed sluitend controle systeem, te worden verbonden. De heer Speleers sprak tenslotte zijr vertrouwen uit dat binnenkort over eenstemming wordt bereikt over een tariefregeling voor de farmaceutische verzorging van ziekenfondsverzeker den in ziekenhuizen. Nieuwe voorstellen Inzake de tand heelkundige hulp. waarover spoedig een beslissing wordt verwacht, houden ener zijds enige beperking van de rechten voor niet-gesaneerden boven de leeftijd van 25 jaar in, anderzijds beogen deze voorstellen een simulering van de tand heelkundige jeugdzorg. Ook bestaat het voornemen om voortaan van zieken- fondswege de verzekerden een bijdrage te verlenen in de kosten voor stifttanden. kronen, inlay's en dergelijke. (Vervolg van pagina 1 Hoewel de laagvlakte waarin de In donesiërs zjjn geland, grotere mogelijk heden biedt voor een open strijd aan de oerwouden van westelijk Nieuw-Guinea. kan ook de actie rondom Merauke tot een langdurige campagne leiden. Het uitgestrekte gebied met naar de kust lopende rivieren die door bossen worden omzoomd, stelt de parachutisten in staat dezelfde taktiek te volgen als bij vorige landingen: contact met Nederlandse strijdkrachten te vermijden en proberen de bevolking op hun hand te krijgen Deze taak wordt echter zonder gidsen - vrijwel onmogelijk geacht omdat zonder een gedegen kennis van het terrein de oriëntatie uiterst moeilijk is. De aange wezen gidsen zouden de jagers onder de Indonesische bevolkingsgroep in en rondom Merauke zijn, die veelal te paard, op het in dit gebied veelvuldig voorko mend wild jagen en het gebied op hun duimpje kennen. Uit de eerste berichten uit Merauke na de landingen blijkt echter dat er onder de plaatselij ke be volking aldaar ook een grote neiging bestaat om met de Nederlandse strijd krachten samen te werken. Bevolking Behalve Indonesiërs die pro-Indonesi- sche opvattingen hebben, bevinden zich er aan de zuidkust ook. die persoonlijke redenen hadden om destijds Indonesië te verlaten en met vrees de komst van Indonesiërs tegemoet zien. De mensen die werken aan het Koem- be-rij9tproject, zijn teruggeroepen naar Merauke waar zij voorlopig zijn onder gebracht. Het betreft hier zeven gezin nen. Het project wordt ongeveer dertig km teil noordwesten van Merauke uit gevoerd. Zelfs na charges van de Amsterdamse politie houden een groot aantal nozems niet op, de lustrumfeesten op het Am- stelveld van de corpsstudenten der Am sterdamse Universiteit, ernstig te versto- door verregaande baldadigheid. Er or duizenden guldens schade aange- Ter gelegenheid van hun 66e lustrum hebben de studenten op het Amstelveld Zuidamerikaanse kermis ingericht, prachtig doelwit voor de vernielzuch- nozems. Enkele dagen geleden al moest de politie de studenten te hulp snellen en de gummistokken gebruiken de nozems tot orde te brengen. En kele kermistentjes zijn door de vechtlus tige jongelui geheel met de grond gelijk lemaakt. De waterleiding van de „Inca tent" is doorgesneden, waardoor de mode show, die zou worden gehouden, niet door kon gaan, want alle kleding was nat geworden. Verder zijn de elektrische lei dingen doorgesneden. Dit had tot gevolg dat de Mexicaanse dansgroep, speciaal Dr dit feest naar Nederland gekomen, het donker kwam te zitten. Ook viel de geluidsinstallatie uit. De Mexicanen hebben aangekondigd, dat zij onmiddellijk naar Mexico zullen terugkeren wanneer de baldadige nozems niet ophouden. Niet alleen zijn van de tenten de wanden beschadigd en inte rieurs vernield, ook zijn er allërlei arti kelen gestolen, onder meer een microfoon van 300 gulden. Geen prettig lustrumfeest voor de studenten, maar ook hun eigen ordedienst stond machteloos op het Am stelveld. Fusie Vreclestein-Hevea Uitérlijk op 12 juli kunnen aandelen N.V. Vereenigde Rubberfabrieken „He vea" ter verwisseling worden aangebo den, waarbij twee stukken van f 800 recht geven op f 1100 aandelen op naam N.V. Rubberfabriek Vredestein of toon dercertificaten van aandelen. Bij inle vering van een aandeel van f 800 ver krijgt men 5 aandelen of certificaten van f 100 en een scrip van f 50. Uiter lijk 17 juli wordt medegedeeld of het aanbod wordt gestand gedaan. Dan ir ten de aandelen 15 augustus worden geleverd. Beursnotering van uit te ken aandelen en certificaten wordt ge- In verband met de Euromarkt e mogelijke aansluiting van de vrijhan delszone is kostprijsverlaging meer ooit nodig en samengaan zal de krachten zeer versterken. Commissarissen en di recteuren van Hevea achten het bod reëel en redelijk. Zij raden aan het te aanvaarden. Atletiek Jan van Heek kan ni| mee naar Londen De bekende Leidse tienkampcr Jan Heek kan morgen niet naar Londen deel te nemen aan de internationale kamp tussen Engeland. België cn N'ed land. Onze stadgenoot zou zoals reeds eerder berichtten samen i Eef Kamerbeek en Hans de Haas Nederlandse naam lioog moeten lioul op' dit atletiek-evenement, dat vrijt en zaterdag aanstaande in Engela wordt gehouden. De rector van de Haagse Acadei voor Lichamelijke opvoeding, waar J van Heek studeert voor zijn M.O.- lichamelijke opvoeding, kon geen ui geven. Het eindexamen van dc acadei is een staatsexamen en aangezien Heek juist vrüdae een examen 1 valt dus zijn eerste buitenlandse s ontmoeting in het water. (Vervolg van pagina 1) W'elingelichet kringen nemen aar als deze uitleg genade zal vinden Soekarno's ogen, deze er wellicht in j toestemmen een delegatie naar Wasbir ton te zenden voor overleg met Nedfi land. In dat geval zou Soebandrlo i schijnlijk zelf de delegatie leiden. Kolonel Sajoetiwidjaja, woordvoerc van het operationele commando westelijk Nieuw-Guinea, heeft verklaal dat er tot nu toe 80 Nederlanders gedood of gewond in gevechten met óonesische guerilla's. Hij zei dat e zware gevechten aan de gang zijn de verliezen aan beide zijden zwaai Onbevestigde berichten maken meldi van vele lichtjes op de begane grond, zouden zijn waargenomen kort voorc de Indonesische parachutisten bü rauke werden eergelaten. De New York Times kritiseert Tndbi sië omdat het weer is overgegaan tot h gebruik van zijn strijdkrachten op Ij ogenblik waarop over de kwestie Nieu Guinea wordt gesproken. Na te hebb»« vastgesteld, dat er iets te zeggen is va Indonesië's aanspraken op het gebit k schrijft het blad; „Er is niets te zeggi ym ten gunste van gewapend ingrijpen do de Indonesiërs om het gebied of een de ervan te bezetten, terwijl de k.qns op yQ vreedzame regeling nog altijd bestaat'met De Australische minister van biizaak tenlandse zaken. Sir Garfield Barwicgen onthield zich maandag nog van conis hu mentaar op de berichten over de laP^, ding van parachutisten op enkele tiei^ tallen kilometers van de grens m|naar Australisch Nieuw-Guinea. -het PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT SO WOORDEN1.50 ELK WOORD MEER ƒ0.10 Voor Koeriers onder nummer wordt 23 et extra In reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd In klein gezin, in moderne flat wordt een werkster ge vraagd voor 1 ochtend per week. Moddermanstraat 37. Tel. 31633. Kapster gevraagd bü zaak Jac. Ramak. Dames- en Herenkapper. Parfumerie. Haven 10. Leiden. Tel. 26353 en 34164. Gevraagd: wegens huwe lijk der huidige, die 23 jaar bij ons geweest is. een net zelfst. meisje voor de huls houding. P. v. d. Heiden Kloos. Brecstraat 171A. Lei den. Tel. 25185. 0 Prettig werk vindt U bü Othello Banketfabriek Sas- senheim, Wasbekerlaan 6, tel. 7900. Wij kunnen nog enige dames, meisjes en jon gens plaatsen. Ook gepensio neerden komen in aanmer king. 0 Voor de huish. gevraagd keurig meisje of geh. vrouw voor de gehele week of en kele dagen. Event, reiskos ten worden vergoed. Mevr. Meyer, Princestraat 37, Kat wijk aan Zee. Tel. 01718 Te huur gevriagd 0 Jongeman roekt net kost- huls in Katwijk of Valken burg. Br. No. 4273 bur. v. d. blad. Te kooD aanaeb. 0 De nieuwste JAWA brom mer met 2 versnellingen, ge heel kompleet 200.— goed koper: thans 475,In Sport en Toerrijwielen keus uit meer dan 200 stuks. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 2. Lei den, telefoon 24409. 0 Autobanden. Wij zün weer ruim gesorteerd in luxe. truck, tractor en ban den voor landbouwwagens. Zowel nieuw als gebruikt. Sterk concurrerende prij zen. H. Hövig. H. Rijnd. 1. Zoeterwoude. Telef. 01710 25517. Aangeboden uitstekend lopende Skoda. Prijs 325. Tc bcvr.: Garage Complex N.Z.H.. Rünsburgerweg. Na 7 uur. 0 Te koop wegens over compleet elektr. naaimachine splinternieuw. Gekost 345 St. i de prijs. o van Ros- sumstraat 7. Rijnsburg. 0 Elektr. naaimachine in koffer als nieuw (demonstra tie machines». Ver beneden kostprüs 175.—. 195.—. 1 210.—. Handnaaimachines (Singer. Naumann enz.). In zeer goede staat 55.-, 75.-. 95.-. Herenstraat 23. Telef. 32027. 0 Koopjes. Keukentafels, trapleren, tuinbank, bloe- menbak. werkbankje, ge- rrrdschapskist. kin.W-KX-l- bak 7.50. grote sjoelbak 18.00 met sehyven. Kinder ameublement. sterke kinder- kruiwagens, stelten, kleppers enz. Goedkoop hout, vülen van zagen, alle soorten. Oude Singel 216. 0 Aangeb. een kinderwagen, tevens reiswieg. kleur wit. Te bevr. M. v. d. Bent, Rijks straatweg 16, Sassenheim. 0 Leuk weekend-bootje, plaats biedend aan 2 perso nen. Geschikt voor blijvende bewoning 1500.-. Vaste lig plaats in De Meye, Zoeter- woudseweg 23. Tel. 21830. 0 Grote weekend-wagen. Vaste staanplaats Meye. Aan viswater 2500.-. Zoeter- woudseweg 23. Tel. 21830. 0 Tc koop aangeboden: Sparta motor 200 cc, bouw jaar '57 41.000 km gelopen. Dorpsstr. 100. Hazerswoude. 0 Aangeb. Matchless in goe de staat. Prijs 200. Richard Holstraat 13, Leiden. Te koop: weekendboot, lang 12 m„ bev. woon- en slaapvertr.. keuken en w.c., w., g. cn 1. aanw. Ligpl. Noordwijkerweg 31A. Kat wijk a.d. Rijn. tussen 5—9 u. 0 Te koop woonschip, bev. 2 grbte. 2 kleine kamers en keuken. Prijs 2500.Te bevragen Ferd. Bollaan 18, Voorschoten. Diversen Duolux Interieurmatras. oumer- en winterkant, 15 j garantie, 1 pers. v.a. ƒ49,50 2 pers. v.a. ƒ79.50. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111. Telefoon 23867. Wat kost het! Bedden- reparatie. 1-persoons vanaf ƒ18,50, 2-pers. vanaf ƒ24.90 met damast. De 3 Eenen. Haarlemmerstraat 111. Tele foon no. 23867. Markiezen. Rolschermen Al. Jaloeziën. Grootste sor tering zonwering. Prima af perking. Verkoopkantoor C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 35. Oegstgeest Tele foon 01710 - 53105. 0 ..Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen straat 16. Tel. 26854. 0 Rijbewijs? Oud-Examina tor geeft iedere woensdag 8 uur n.m. voor ieder ver- keersles met film en ver- keerstafel f 2.50 p.p. Kwak s Verkeersinst Zoeterw. Sin gel 104. TcL 22803 Leiden. 0 Stofzuigers va. 115. Bil aankoop van een nieuwe eeven wij f 25 voor uw oude Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Paraplule reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95. bü de Vrouwensteeg. 0 Strandschermen 3 meter met deelbare stokken 16.95 (gestreept dessin» 4 meter met deelbare stokken f 19.75 (gestreept dessin» 4 meter met deelbare stokken f 24.95 (effen blauw en oranje). Kampeerparadüs v. Delft, Steenstraat 45. 4 - De eerste volledige vakantie-wegwijzer door Nederland-toeristenland. 'n Grote fleurige vakantiekaart in 6 prachtige kleuren, gedrukt op stevig papier. Deze unieke vakantiekaart zal U helpen Uw koers te bepalen naar alles wat er aan leuks, moois of interessants te vinden is in onze elf pro vincies in zomertijd. Dierentuinen, zwembaden, openluchttheaters, campings, reservaten, watersportcentra, golfterreinen, motels enz. enz. Bij dit prachtige vakantie-kompas van slechts 30 ct. mèt kassahon GRATIS EEN V A K A NTI E - CH EQ U E BO E K ter waarde van f 5,- 20 Vakantiecheques die U tezamen f 5,- contant voor deel opleveren op alles wat voor Uw vakantie lekker en handig is. Zolang de voorraad strekt in alle De Gruyter- winkels. Haast UI W iï ft ITV. Jffr 7 f Profiteer meteen van: GOUDMERKCACAO HALVE PRIJS bij elke f4,- De Gruytermerk-ariikeien. elke derde GEVULDE REEP GRATIS! Kies uit: vanille, mokka, orange, advocaat. Elk derde zakje EDELBOUILLONPOEDER slechts ct. ZONNEBRANDCRÈMEICC Tube van 180 voor slechts Iwi/ct. Geldig van 27 juni t/m 3 juli 1962 zegd men lach 0 Eerste 10 rijlessen voor f 47.50 in de nieuwste Re nault Dauphine's 1962. Ge- dipl. instr. Erkende Bonds- autorijschool „Irene". Lam- menschansweg 80. Leiden. Tel. 31949. b.g.g. 01729-286. Afgemat, overspannen. L' bent aan Schieffer's bloedwijn toe! Bij Uw Apoth. en Drogist. Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm» op. smaakt goed. Flacon ƒ2. bh elke drogist 0 „Weg pech onder weg!" 5 praktijklessen 15,Iede re maandag 8 n.m. Kwak's Verkeersinstituut. Tel. 22803. Zoeterwoudsesingcl 104, Lci- Gebruikte bromfietsen. Steeds grote sortering prima gebruikte bromfietsen door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van ZÜP Haarlemmerstraat 295 0 Een nieuwe woning Voor al uw lampen De Licht bal. Gratis plaatsen van lampen boven de ƒ20. Haar lemmerstraat 293. 0 Prima sportfietsen, geheel compleet met lamp, slot jas- beschermer. Zwart of groen. Prijs slechts ƒ133.—. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. 9 Alle onderdelen voor Be- nni - Solex - Puch - Rap - H.M.W. - JLO - Sachs - FBM uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat no. 295. 0 Berini - Solex - Rap - Tuch - Batavus - Gazelle - Monarscoot bromfietsen, di rect leverbaar. Inruil - Be talingsservice. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295, Ko revaarstraat 6 0 Hercnkapsalon Langezaal wegens vakantie gesloten van 1 tm. 8 juli. Bij spoed gevallen nemen alle kappers waar. Prettige vakantie aan U allen! Speciale herenkap salon. 1ste Binncnvestgracht 29. hoek Morsstraat 0 Chr. contactbureau voor Nederland. Lindelaan 32, iSpmmer/: Huwelüksbe- middeling en briefw. Voor inl. postzegel bijsluiten. Woensdagmarkt. Komt nooit meer. Prachtige grote badlakens, frisse kleuren, 'Inu 2,98. Fijn wit rib n hemdjes, kort mouw- iu 1.75. Bijpassende sportbroeken 1.75. Boter markt over Modemag. Lu- Woensdagmarkt. - Speciale aanbieding: 1 pers. lakens 1.50 breed. 2.40 lang nu f 4.75 2 pers. van ƒ8.98 nu ƒ5,98. Grote slopen 1.49. Helanca heren zwembroeken 4,98. Botermarkt over modemag. Lucienne. Japie. Woensdagmarkt. Al kennis gemaakt met mijn moo: super wit rib herensport- goed Alle maten. Het goed dat zo mooi bhjft in de was 1.98. - Botermarkt over modemag. Lucienne. Japie. 0 Nu een nieuwe lamp uit de Lichthal. De grootste sor tering. De laagste prijzen De Lichthal. Haarlemmerstr 293 t.o. De Overdekte. 0 Welk meisje zou graag voor 1 jaar in Engeland wil len werken? Inl. na 7 Remisestraat 40, Katwijk Zee. V aka n t ieadr essen 0 Waterdichte kampeertcn- ten iets smoezelig (show materiaal) met reductie tot Inruiltenten van 20 tot 40*Hoofdkantoor voor Ne derland, Haarlem. Zijlweg 111. tel.17877 (8lijnen). Gra tis geïll. catatolgus. WINKELMEISJE gevraagd Brood- en Banketbakkerij P. v. Hooven HERENSINGEL 27 A. EEN KPANT VAN FORMAAT Adverteer daarom regelmatig n de NIEUWE LEI DSC H E COURANT H. E. VAN DER HEIDE ZONEN - LEIDEC Huish. artikelen, Haarden en Kachels, Ijzerwaren. MAGAZIJNBEDIENDE BIJRIJDER-PAKKER Vereisten: enige vaardigheid in typen. U.L.O. en enige praktijkervaring. Aangeboden wordt afwisselend prettig werk. Goede sociale voorzieningen, deelname spaarfonds, vrije zaterdag. Indiensttreding begin of half augustus. Aanmelden mondeling of schriftetijk Oranjegracht 75, Fa. W. v. d. Wijngaard Zonen. Banket-, chocolade- en suikerwerkfabriek. Leiden. N.V. De Leidsche Broodfabriek vraagt voor direct in volledige of gedeeltelijke dienst. Geheel sociaal verzekerd, inclusief kinderbüslal Hoog loon. Aanmelden: kantoor Mare 1, tel. 20036.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8