Groeperingen in Hervormde Kerk tekenden zich reeds eeuwen geleden af .16." HMD 's in OEGSTGEEST bijeen Er is nu weer leven aan alle kanten 'ag 17 juni H.V.D.'s spraken in Oegstgeest ook over de Oecumene 59° Leids eredoctoraat voor Amerikaans fysioloog J£. nieuwe leidsche courant 3 VRIJDAG 8 JUNI 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Pieterskerkplein, 7.308.30 uur: Inter kerkelijke Pinksterbijeenkomst m.m.v. loncordia en Alma Materkoor. LFC-tererin, 7 uur: Voetbalwedstrijd RMM—DSB. Bospark Kikkerpolder, 10 en 2.30 uur: Jpvoering „Het geheim van de hof- naarsohalk" door speeltuin „Qoster- twartier". Antoniusclubhuis, 8 uur: Feestavond g.v. 60-jarig bestaan Leidse gymnas tiek- en scherm vereniging „Excelsior". :n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Arme Bi- tos". Zaterdag Bospark Kikkerpolder, 2.30 uur: Op- roering „Het geheim van de hofmaar schalk" door speeltuin „Oosterkwartier". Prediker, Jan Vossensteeg 17, 7.30 uur: Toneelavond CJV Irene". Spanj aardsbrug, 2 uur: NCReisV. vertrek polderfietstocht. Oegstgeest, Geref. kerk, 8 uur: Her vormd-Gereformeerd Pinksterappèl. Den Haag, Kon. Schouwburg, 2 u.: Openbaar - eindexamen Amsterdamse Toneelschool; 8.15 uur: Haagsche Co- nedie met „De Kersentuin". Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Londen na Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefde is mijn beroep (18 jaar); donderdag: La Frangaise et l'amour (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hercules en ie amazones (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Eén voor Hen en a-llen voor één (14 Jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): De koel bloedige sheriff (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Jules en Jim (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De lea sing der boekaniers (14 jaar). Apotheken De dienst wordt waargenomen door de Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7, lel. 23553. Tentoonstellingen Academiegebouw, schilderijen en teke ningen van Guy Marie Nouvel (tot et 15 juni). lakenhal, tentoonstelling „Bal en groep" (tot 18 juni), fty'fcsmuseum van Oudheden, Glas !n de Oudheid (tot 19 augustus), leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27, maandag en woensdag van tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag vai 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 ei 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u Dit is Coster's Pinkster-verrassing I Gegarandeerd 100% zuiver wollen kamgaren costuum, met onberispe lijke coupe, pasvorm en afwerking, 'n Meesterwerk van internationale klassel In een schitterende collec- sn moderne dessins en kleuren. Normaal 129.-, maar één dog kunt U profiteren, want dan betaalt U voor dit 100% ZUIVER WOLLEN kamgaren costuum als Pinkster- TT5 verrassing, M w v LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Geudse- slngel e Katendr. Ugedijk hk. Dorpsweg e WetuKiulskade 55 ZEIST: Slotlaao 158-160 VLAARDINGEN: Liesveld 7.9 T AFGEVAARDIGDEN van Hervormde Vrouwendiensten in Zuid-Hol land waren gisteren in het Zendingshuis te Oegstgeest bijeen voor hun periodieke „training". Ditmaal wierpen de dames zowel een blik naar binnen „De Kerk waarin wij leven" als naar buiten: „Oecume ne in de praktijk". Over het eerste sprak 's morgens dr. W. Nijenhuis, Hervormd predikant te Loosduinen, en over het tweede 's middags mcj. S. M. Holsteijn, secretaresse van de landelijke Oecumenische Raad. De bijeenkomsten stonden onder leiding van mevrouw D. Fontein-Al- dershoff. Ofschoon ds. Nijenhuis vooral de ge- vanuit, dat het christelijk geloof een zaak schiedenis, de ontwikkeling en de tegen- van het hart en van de wil en dat de woordige situatie in de Hervormde Kerk waarheid beleefde en geleefde waarheid belichtte, hield hij in zijn hele voordracht b. Cultuur en wetenschap mochten echter haar deelgenootschap in de ene. niet worden genegeerd, heilige, katholieke en apostolische Kerk Dg Confessionele Vereniging stond voor. „Je kunt in deze oecumenische eeuw dat de belijdenis op juridische wijze ilgenlijk nooit meer over je eigen Kerk moest gaari fungeren. Hoedemaker: de Hervormde Kerk moest weer belijdende Kerk worden, om der wille van het ge hele Nederlandse volk, dat een gedoopte natie is. Zijn grote slagzin was: Heel de Kerk en heel het volk. Deze ongetwijfeld grootse visie heeft stimulerend en be vruchtend gewerkt, ofschoon er. aldus dr. Nijenhuis. anno 1962 wel iets op af dingen is. De Geref. Bond wil met name dat de Hervormde Kerk weer gaat luisteren ïaar de geheel onveranderde belijdenis. >ok naar de artikelen tegen de Remon stranten. De Bond meent, dat de Kerk s ontzonken aan de Geref. waarheid. Nu biedt de Kerk de gelegenheid een leer- tuchtprocedure aanhangig te maken, maar dr Nijenhuis vond het merkwaardig dat de kring van de Bond nog niet één keer van deze gelegenheid gebruik is gemaakt Het verlangen van de Bond aangaande bevinding in de prediking der Kerk achtte dr. Nijenhuis legitiem, ofschoon legitiem aspect krijgt als men kenmerken van de bekering wil gaan itwikkelen. Toöh dient de prediking zo zijn dat er aan een mens werkelijk iets geschiedt In het slot van zijn verhelderende erhandeling constateerde de predi- Dr. NIJENHUIS Nieuwe confrontatie spreken zonder de andere Kerken in het oog te vatten". De Hervormde Kerk duidt zichzelf dan ook aan als openbaring van ie Kerk, voorzover zij Hervormd is Alleen de Kerk van Rome en de Oosters- orthodoxe Kerk beschouwen zichzelf als DE openbaring. De Herv. Kerk wil niet Kerk zij nnaast andere maar slechts Kerk zijn naast andere maar slechts Kerk. Typisch Calvinistisch Sprekend over de Interne verhoudingen ees de predikant erop, dat de Doopsge- nden en Luthersen in de Reformatie- geschiedenis van ons land heel hoge pa pieren hebben. De Hervormde Kerk is typisch calvinistisch dat openbaart zicb haar leer en kerkorde. Voorop staat de dankbare gehoorzaamheid aan de Hei lige Schrift. Daarnaast wordt beleden in de richting als waarin de vaderen dat hebben gedaan. Vooralsnog is deze Kerk een Kerk zon der „bisschop". De Kerk wordt geregeerd door middel van de ambtelijke vergade ringen, waarin de drie ambten bij elkaar komen. De rechte verkondiging van het Woord, de rechte bediening van de sacra- len. de tuchtoefening, de soberheid de liturgie en haar apostolair-mis- sionaire instelling zijn enige kenmerken in de calvinistische Kerk. In de Hervormde Kerk tekenen zich drie grote groeperingen af (met al hun schakeringen en vervloeiende gren zen): de grote middengroep, aan de rechterzijde de Geref. Bond en aan de linkerzijde de vrijzinnigheid. Dr. Nijenhuis stelde ,dat deze ver- heidenheid er altijd is geweest. Oor spronkelijk gaf de Kerk naast de cal- inistische stroming de stroming van het „bijbels humanisme' '(Erasmus) in mannen als Melanchton te zien. De eerste had meer aandacht over voor het leven dan voor de leer, meer voor de ethiek dan voor het dogma: de tweede dacht anders over de uitver kiezing en beklemtoonde de vrije wil. In de achttiende eeuw verminderde het kwantitatief heel sterk. De linkergroep maakte zich breed en de verdraagzaam heid van Erasmus woekerde uit tot on verdraagzaamheid ten opzichte van het oude belijden. Na lange tijd bleven van het belijden eigenlijk nog maar drie din eer: God, de onsterfelijkheid en de deugd. Hier openbaard ezich de natuur lijke religie. Réveilgroot protest In de Franse tijd kwam de Kerk, die Staatskerk was geweest, op eigen benen staan. Maar zij was de kern van haar belijden kwijt. Haar inzinking zou een groot deel van de negentiende eeuw be- Na de Franse tijd smoorden de regle menten van koning Willem I een man die graag veel zelf wilde regelen hel spreken in de Kerk over de fundamentele dingen. Geen gesprek over leer en leven De gevolgen waren: een groei van de vrijzinnigheid, de geboorte van hel Réveil en de stichting van de Confes sionele Vereniging en de Geref. Bond. Het was, naar dr. Nijenhuis meende, de oude vrijzinnigheid te doen om het stellen van de prediking en van christelijk geloof op een verantwoorde wetenschappelijke basis. Achter deze stroming zat onmiskenbaar ongekende waarheidsdrift, die het Christendom op dezelfde wijze bena derde als de andere godsdiensten. Dit liberalisme heeft Gemeente-verwoes tend gewerkt. Het geloof is nu een maal iets anders dan een chemische formule. Zo is het Réveil te zien als een groot protest van het gevoel tegenover de suprematie van het verstand. De ethiscli richting kwam eruit voort Zij ging er kant .dat de richtingsverhoudingen anders zijn geworden. Alle richtingen werden na de oorlog geconfronteerd met de Bijbel, de belijdenis en met elkaar. Het overgrote deel van de Kerk aanvaardde de nieuwe Kerk- oide. Vrijzinnigen legden een indruk wekkende concentratie ain de dag op de essentiële gegevens van het Evan gelie, met de vaste wil dat Evangelie zo te vertolken dat de moderne mens intellectueel en arbeider het zou verstaan. De ethische richting werd meegezogen in ac machtige stroom van de dialectische theologie van Karl Barth. de Confessionele Vereniging, die bleef bestaan, werd een bezin- ningsgemeenschap en een aanzienlijk deel van de Geref. Bond maakt de ontwikkeling van de Kerk bewust De Herv. Kerk is weer een sprekende Kerk geworden; er is leven aan alle kant. Voor overmoed eh chauvinisme is, naat dr. Nijenhuis ten slotte concludeerde, geen enkele reden. „Zij is een Kerk waar in wij kunnen leven en waarin ook ruimte is om te leven". Er volgde nog een uitgebreide discus- ZET VADER IN DE MODE TJE Hervormde Vrouwendiensten, die gisteren in het Zendingshuis te Oegstgeest hun „trainingsdag" hadden. ijdden de middagvergadering aan de Oecumene. Inleidster was mej. mr. S. M. Holsteijn, secretaresse van de lan delijke Oecumenische Raad. Zij legde er de nadruk op, dat de Kerk die ook oecumenisch wil leven, haar beleid alleen zal kunnen bepalen overleg met andere Kerken, tegen de achtergrond van wat andere Ker ken denken en doen. De bepalers van dat beleid moeten na gaan wat er in de verschillende kerke lijke groeperingen in een bepaalde plaaits aan de gang is. Een afstemming van het beleid dus op het geheeL De Kerk zal dan ook niet meer geheel zelfstandig kunnen handelen, alsof ze alleen was. Praktisch kan dat betekc- n, dat dubbel werk vervalt en de per soonlijke energie op andere plaatsen nuttiger wordt besteed. Vit de praktijk Het gevoel van verbondenheid van de Hervormde Kerk met andere Kerken ls officieel vastgelegd in haar deelneming het werk van de Oecumenische Raad in haar eigen raad voor het contact met andere Kerken. Daarnaast komen tal van Initiatieven uit de praktijk van het kerkelijke werk zelf voort. Mej. Holsteijn noemde de evangelisatie, het studentenpastoraat en de voorlichting aangaande films e.<L De plaatselijke oecumenische raden zijn de plek waar men het juiste van elkaar aan de weet komt Bij dit contact zal blijken of men de ander al of niet juist heeft beoordeeld. Het houden van gemeenschappelijke diensten achtte do inleidster een daad waaruit andere ini tiatieven kunnen ontspruiten. Een begin van oecumene zag de secretaresse ook in het onlangs gehou den Herv.-Geref. congres van „Do Achttien" in Utrecht. Naar haar er varing heeft deze hele bijeenkomst ge staan onder de spanning en de verruk- PINKSTER AANBIEDING HEREN WEEKENDERS Bleu geel groen cognac Speciale prijs OVERAL KIJKEN. MAAR KOPEN BIJ Haarlemmerstr. 172-174-179 Herenstraat 9. Midza king van een vernieuwing van het ker kelijke leven. Wat de plaatselijke toenadering be treft hangt veel af van ons antwoord op de vraag in hoeveere wij bereid zijn el- kaars ambten te erkennen. „Wij mogen van de andere Kerken veel verwachten", zo besloot mej. Holsteijn, die de afge vaardigden aanraadde, eens contact op te nemen met bijv. de Geref. vrouwenorga nisatie in hun gemeente. By de bespreking bleek wel. dat het ten aanzien van bijv. een kerkdienst ze ker niet eenvoudig is gemeenschappelijk op te trekken. HEUGNFELT - TRETFORD - BOUCLÉ TAPIJT W. J. ZIRKZEE Duitse predikanten naar Oegstgeest Van 18 tot 22 Juni zullen zestig Duitse predikanten en predikantsvrouwen uil Gütersloh verblijven in het kasteel Oud- Poelgeest te Oegstgeest. Het doel van dit bezoek ls enig Inzicht te krijgen in het Nederlandse maatschappelijke, ker kelijke en culturele leven. Zij zullen zich in het bijzonder op de hoogte stellen van de vernieuwingen in het kerkelijke Op het programma staan o.a. een be zoek aan de Zendingshogeschool te Oegstgeest en een lezing van prof. dr H Berkhof over het oecumenische leven ln Nederland. Verder wordt aandacht geschonken aan de plaats in Nederland in de Europese integratie, de geledin gen in ons sociale en politieke leven en de zorg van de Kerken voor studenten en docerenden aan de universiteiten. MODERNE Weekend-Shirts in terlenka en polyester Pull polo's en pullovers Tweka shorts en badbroekjes Enorme sortering Kerko, Fablo en Trenco overhemden ell-O-Fast, Terl ron en Tricotn; Wasbare dassen •pt goed en voorde ins beste speciaal; C. H. NOLET BOTERMARKT 8-9 Eindexamen van Leidse chr. kweekschool Voor het eindexamen van de tweede leerkring der christelijke kweekschool te Leiden zijn ir« groep 2 geslaagd: mej J. Breuiker te Leiden, mej. G.J. van Doorn te Noordwijk, M. Cok te Hazerswoude en T. Vossepoel te Leiden: in groep 3: mej. M C.D. van Duijnd te Wassenaar, mej. T. W. Kammenga te Leimuiden, H. Eikerbout te Leiden en J. W. Groenhei den te Alphen aan den Rijn; in groep 4 mej W. J Kieft te Wassenaar, mej. A. R. Meijler te Noordwijk. mej. H. van Bock- hove te Noordwijk-Binnen, L. Krassen- burg te Leiderdorp en P.M. Overvliet te Woubrugge. Ralph Wal°o Gerard, geboren 7 okto ber 1900 te Harvey, 111., U.S.A., thans Di rector ol Laboratories, Mental Health Research Institute, The University of Mi chigan. Ann Arbor, Mich., U.S.A.. heeft een bijzonder groot aandeel gehad ln de snelle ontwikkeling die de neurofysiolo gie in de laatste decennia heeft doorge- Zijn betékenis ligt enerzijds op experi menteel terrein, waar hij nieuwe metho den heeft ingevoerd die in handen van hem en anderen zeer belangrijke resulta ten hebben afgeworpen, anderzijds on derscheidt hij zich door een synthetische visie, die hem de verwantschap van pro blemen in de neurofysiologie met die op deels schijnbaar ver verwijderde terrei nen als telecommunicatietechniek, com putertheorie en cybernetica, mathemati sche statistiek en linguïstiek als een der eersten deed doorzien. Het afleiden van cel-rustpotentialen en - actiepotentialen met behulp van micro- capillair-electroden (Ling en Gerard 1949) was van revolutionaire betekenis Men zegt niet te veel indien men stelt dai een zeer belangrijk deel van onze tegen woordige kennis van de electrofysiologi» van het neuron uit dit pionierswerk is voortgekomen. Wederom als eersten von den Liibet en Gerard (1935- '40) toewijzen van het bestaan van een dendrietpotenti- aal en werkten zij ée theoretische conse quenties hiervan uit. Onze kennis van de impulsoverdracht is grotendeels op dit werk en dat van anderen, die hen na volgden, geoaseerd. Het samenbrengen van neurofysiologen en communicatie- technici, cybernetici en informatictheore- -ici. en nog vele anderen is voor alle partijen van grote betekenis gebleken. Zijn werkzaamheden op dit gebied worden gesymboliseerd door het feit dat hij, in hei kader van XXII internationale fysiologencongres. dat dit najaar te Lei den wordt gehouden, en tijdens hetwelk het doctoraat zal worden uitgereikt, een symposium organiseert over „The pro cessing of information in the nervous system" waar vertegenwoordigers van alle genoemde takken van wetenschap zullen samenwerken. gouden verlovingsringen v. d. WATER. Haarlemmerstr. 207 heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Hoe Leiden spaarde In mei 1962 werd bij de Leidse Spaar bank ingelogd 2 812.512,15 cn terugbe taald 2.036.859.28. Het aantal nieuwe boekles bedToeg 433 en het aantal afbe taalde boekjés 291. Op 6.353 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 201,957,50 bijgeschreven. Er wer den 1 158 spaarbusjes ter lediging aan geboden met een gezamenlijke inhoud van 35.510,97. Het tegoed der 51.084 in leggers bedroeg aan het eind der maand 48.434.163,56. (Advertentie) HERENCONFECTIE Franse Import (for chic) Lichtgewicht costuums Colberts en pantalons Falcon en Big Ben jassen C. H. NOLET BOTERMARKT 8—9 Toneelavond Herv. Jeugdraad Leiden Ter afsluiting van het seizoen bood de Hervormde Jeugdraad te Leiden giste ren de medewerksters en medewerkers in het Antoniusclubhuis een toneelavond aan. De belangstelling hiervoor groot. Ds. A. J. Lamping sprak een kort openingswoord, waarin hij zet, dat de Jeugdraad heeft gemeend het beste zijn dank jegens alle medewerkenden tot uiting te kunnen brengen door de ze toneelavond te houden. In het bl|- zonder heette hij twee vertegenwoor digers van de Leidse Jeugd Actie wei- Het chr. toneelgezelschap ..Sempre Avanti" te Leiden kreeg hierna de ge legenheid het in ons blad van donder dag 24 mei besproken blijspel „BlUf zitten waar je zit op te voeren, ge schreven door A. van Zuylen. Dit stuk bevat aardige vondsten en de dialoog I* niet slecht maar het moet worden ver tolkt door een groep bekwame acteurs, wil het als grappig bedoelde effect ook werkelijk grappig zijn. Wij kunnen ntet anders zeggen dan dat Sempre Avanti het er ook gisteravond voortreffelijk heeft afgebracht. En dat in de eersti plaats dank zij de prachtige rol vai Hans P. van Oosterom. die tevens de regie voerde. Dr. K. H. Boersema 75 Jaar Dr. K. H. Boersema, oud-voorganger van de Vereniging van vrijzinnig-Her vormden Leiden-Oegstgeest, wonende Hassinklaan 14, Epse, hoopt op 13 juni 75 jaar te worden. Hij werd te Gro ningen geboren. Aan de universiteit al daar promoveerde hij in 1924 op een proefschrift over Allard Pierson. In i914 werd hij predikant te Oosterhesselen (Dr.). In 1926 verkreeg ds. Boersema eervol ontslag als Herv. predikant in verband met zijn benoeming tot voorganger van de vrijz.-Hervormden te Leiden en Oegstgeest. Ruim 25 jaar heeft de pre dikant deze afdeling als zodanig ge diend. Vele bestuursfuncties vervulde hij ook. Ds. Hubeek werd zijn opvolger. Benoemd aan universiteit Bij besluiten van Cupratoren der Rijks universiteit te Leiden zijn: H. Bakker, hoofdassistent op arbeids overeenkomst bij de botanie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in ttijdelijke dienst; dr. T. Beugeling, hoofdassistent op ar beidsovereenkomst bij de anorganische chemie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse (4Vs dag per week) i tijdelijke dienst; P. de Buck, assistent op arbeidsover eenkomst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; R. de Bruyn Ouboter, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de natuurkunde, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste L. J. Dukker, wetenschappelijk ambte- iar in tijdelijke dienst bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 april 1662 %ot 1 april 1963, wederom in deze functie benoemd; J. J. van Gemund, wetenschappelijk noofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de kindergeneeskunde, voor het tijdvak van 1 april 1962 tot 1 januari 1963, we derom in deze functie benoemd; M. H. M. A. Gobin, hoofdassitent op ar beidsovereenkomst bij de oogheelkunde, benoemd tot wetenschappelijk ambte- le klasse (3 dagen per week) in til. delijke dienst; dr. J. B. Haag, wetenschappelijk hoofd ambtenaar A in tijdelijke dienst bij de farmacie, voor het tijdvak 1 mpi 1962 tot 1 mei 1963, wederom in deze functie be noemd; dr. W. T. J. M Hekkens, benoemd tot we tenschappelijk hoofdambtenaar m tijde lijke dienst bij de inwendige genees- M. E. Nordlohne, hoofdassistent op ar beidsovereenkomst bij de oogheelkunde, oenoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; G. L. San, assistent (1/3 dagtaak) op arbeidsovereenkomst bij de farmacie, be. noemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse (2/5 dagtaak) in tijdelijke dienst; R. H Terwiel assistent op arbeids overeenkomst bij de theoretische natuur kunde, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; Mej. C. J. Venverloo, hoofdassistente op arbeidsovereenkomst bij de botanie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; dr W. A. de Voogd van der Straaien, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vas te dienst bij de cytologie en experimen tele histologie, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst; ar. C. A. Wagenvoort, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de pathologie, voor het tijdvak van 1 sep tember 1961 tot 1 september 1962, weder, om in deze functie benoemd; B. J. IJssel de Schepper, wetenschap pelijk ambtenaar in vaste dienst bij de conflictpsychologie, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst. „Leiden Bekeken" door een ka der van staal. Als dat symbolisch is voor het beleid van het ge meentebestuur en voor de steun die dat beleid van hogerhand nodig heeft, komt er wel wat te recht van wat er straks op de grote tentoonstelling Leiden Bekeken" is te zien. Foto Will Eiselin Examens smeltlassen in Leiden In de Ambachtsschool aan de Haagweg te Leiden werden onder auspiciën van de Ned. Vereniging voor Lastechniek de examens smeltlassen afgenomen. Hier voor zijn de volgende leerlingen geslaagd: Autogenisch lassen - beginners: P van Vliet, Hillegom; P C C van Sehie. Noord wijk; A W van Duin, Noordwijk: A J van Leeuwen. Leiden: C A de Boer. Leiden; J A Huiskamp, Sassenheim; J J v d Plas, Katwijk: M R G v d Berg. Sassenheim; W F Bleijie. Leiden; K F van Buuren, Leiden; C Duindam. Noordwijk. Autogenisch lassen - gevorderden: .1 v d Hooven, Leiden; A Zierikzee, Leiden, J C Bekker, Rijnsburg. Elektrisch lassen - beginners: M Fucfls. Leiden; H Kalkhoven, Lelden; J den Os. Leiden; A du Prie, Leiden; H van Riet, Leiden; G Buurman, Sassenheim J 1 Eradus, Leiden; J Fuchs, Leiden Jac den Os. Leiden: J Zierikzee, Lelden; van Staden. Oegstgeest; H M Wubs. Koude kerk aan den Rtjn. Elek'rlsch lassen gevorderden: F A Pijnnakent Leiden: S Boom, Leiden; W G Huiskamp, Sassenheim; J H Moenen, Leiden; M v d Niet, Noordwijk; H v d Waals. Leiden; A van Wezel. Leiden; H J v d Weerthof, Lelden; J Kooien, Leiden. Er werden 2 leerlingen afgewezen. Als U Uw zoon legen de regen goed wilt beschermen in een jas, waarin hij er ook leuk uitziet, dan is DIT zijn regenjas Prachtige zware kwaliteit nyltex op wollen plaid ruitvoering, op gestikte zakken, met en zonder capuchon, in veel moderne frisse kleuren. En.... gemakkelijk wasbaar I E én dag profiteert U van een ongeëvenaarde verrassing, wont don betaalt U voor deze JONGENSREGENJASSEN in "NYLTEX" 4-16 jaar Normaal 34.50, nJ alle maten LEIDEN: ROTTERDAM: Korte Hoop:trast 11 Meent hK. Coodie- ilngel Katendr. Lagedljk 11Dorptveg Wect-Kniiakade 35 ZEIST: Slotlatn 158-160 VLAARDINGEN: Ltomld 7-0

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3