Leven duurder in Sowjetunie BON VS op kernwapeiigebied sterker dan Rusland S P E R 14 ct Vorderingen in gesprek EEG- Engeland Leider van aanslag op De Gaulle gepakt M een tmOJnte Kij, UW HAAR: KLEUR- SP0ELING THUIS ZELF DOEN S Sterke magneten Turks kabinet treedt af PRIJZENBESCHIKKING ZIEKENHUIZEN Blijkens de Staatscourant hebben de ministers van economische zaken en van sociale zaken en volksgezondheid besloten om de prijzenbeschik- king ziekenhuizen, sanatoria en revalidatiecentra 1959, die per 1 juni op grond van het bepaalde in de Prijzenwet kwam te vervallen, te ver vangen door een nieuwe beschikking. De bewindslieden zijn tot dit besluit gekomen, omdat zij van oordeel zijn, dat in de huidige conjunc turele situatie, die is gekenmerkt door een toegenomen opwaartse druk tegen de prijzen, elke niet strikt onvermijdelijke prijsverhoging in deze voor de kosten van de sociale verzekering en daarmede voor die van het levensonderhoud zo belangrijke sector, in het kader van het prijsstabili- satiebeleid van de regering dient te worden vermeden. De beschikking bepaalt, dat ziekenhuizen, sanatoria en revalidatiecentra geen hogere prijzen mogen berekenen dan die welke voor de betrokken inrichting op 30 mei 1962 wettelijk toelaatbaar werden geacht. TOEPASSING VAN KIESWET Mr. H. K. J. Beernink, lid van de Tweede Kamer (c.h.), heeft de minister van binnenlandse zaken mr. E. H. Toxopeus schriftelijk gevraagd, of deze kennis heeft genomen van het proces-verbaal van de zitting van het Centraal stembureau tot het vaststellen van de uitslag der ver kiezing van de leden van de provinciale staten van Drenthe. „Is de minister van mening", zo vraagt de heer Beernink, „dat het eerste lid van artikel N 15 van de Kieswet, luidende: „Hebben minder kandidaten ener lijst dan plaatsen aan die lijst zijn toegekend het aantal stemmen gelijk aan de lijstkiesdeler verkregen, dan zijn, ter vervulling van de overblijvende plaatsen, diegenen van de overige kandidaten der lijst gekozen, die de meeste stemmen hebben verkregen, voor zover die kandidaten een aantal stemmen hebben verkregen groter dan de helft van de lijstkiesdeler", juist is toegepast ten aanzien van de kandi daat R. Zegering Hadders?". „Deze kandidaat, die op lijst nr. 2 in de kieskring Emmen een aantal stemmen heeft behaald, groter dan de helft van de lijstkiesdeler, is toch niet gekozen verklaard", zo schrijft mr. Beernink. „De Sowjetunie is thans niet in staat de Verenigde Staten in een oorlog met kernwapens buiten ge vecht te stellen, noch bij het uit voeren van een onverhoedse aan val, noch bij een zogenaamde ver geldingsactie", aldus heeft Arthur Dean, de leider der Amerikaanse afvaardiging naar de ontwape ningsconferentie te Genève, woens dag verklaard. Dean zei dit bij de bespreking van vraagstukken, die voortvloeien uit de Amerikaanse ontwapeningsvoorstellen. Hij voegde hieraan toe: „De Sowjet unie zou in staat zijn de Ver. Staten en hun bevolking bijzonder ernstige verliezen te berokkenen. Indien echter onze beoordeling van de toestand on juist zou zijn en de Sowjetunie inder daad op het gebied der kernbewapening even sterk zou zijn als wij en de ra ketten met atoomkoppen door haar fa brieken worden opgeleverd, als of het worstjes zijn zoals wel eens door sommige Russische woordvoerders beweerd dan heeft Rusland geen kei recht om zich te beklagen over Overval van Duitsers op taxichauffeur De Utrechtse taxichauffeur, de heer J. Uitenvaal, is woensdag door twee Duitse varensgezellen bij Jutphaas over- vallen. Hij kreeg een paar klappen, waarna de beide jongemannen, de 21- jarige matroos S. en zijn 28-jarige colle ga K. de polder invluchtten. Een voorbijganger zag de taxi nabij het Amsterdam-Rijnkanaal in Jutphaas langs de weg staan en hoorde het re laas van de chauffeur. Men trachtte de politie in Jutphaas te alarmeren, maar toen dit aanvankelijk niet gelukte werd de Utrechtse politie gewaarschuwd. Vier radiowagens gingen langs verschillende routes naar de plaats van de overval. De rijkspolitie in Jutphaas, die inmid dels ook ter plaatse was, waarschuwde de sluiswachters van de Beatrix-Irene- en Zuidersluis om uit te kijken naar de twee mannen, waarvan er een een rood jasje droeg. Ook kreeg men assistentie van een speurhond, die de politieman nen naar de Beatrixsluis leidde, waar een Duitse tanker voor anker lag. Aan boord trof men de beide varensgezellen aan. Na enig verzet werden zij ingere kend en overgebracht naar het hoofd bureau van politie in Utrecht. Ned. bouwers in W.-Duitsland populair (Van onze correspondent in Bonn) De stad Keulen interesseert zich voor Nederlandse bouwonderne mingen. Zij wil de bouw van een nieuw ziekenhuis in het stadsdeel Worringen aan Nederlandse bouw bedrijven opdragen, wanneer die sneller en voordeliger kunnen op leveren dan de Westduitse. Nederlandse bouwprojecten zijn naar men zich herinnert, reeds ter hand ge nomen in Bad Homburg en in Langen b.j Frankfort. Daar betreft het de bouw van bungalows en eengezins-bweeverdie- pingshuizen in Nederlandse stijl. De bouw van een ziekenhuis in Worringen zou het eerste grote openbare bouwpro- jekt zijn. dat door Nederlandse firma's zou worden uitgevoerd. Westduitse bouwondernemingen betwij felen echter of de Nederlandse firma's voordeliger kunnen werken. De lagere bouwprijs is echter de voornaamste at tractie voor de Westduitse opdrachtge vers. Al speelt ook het feit. dat de Nederlandse firma's tegen de vaste (vooraf overeengekomen) prijzen bou wen en het werk op tijd afleveren een belangrijke rol. Hoewel de Nederlandse bouwactiviteit in de Bondsrepubliek nog te bescheiden van omvang is om van werkelijke concurrentie te kunnen sp-e- ken. roept zij toch geleidelijk meer te genstand op. Men klaagt over „onge schiktheid" der Nederlandse bouwvak kers. omdat die niet in net bezit zijn van de in West-Duitsland vereiste vak diploma's. Desondanks is het aantal Nederland se bouwvakkers in West-Duitsland ge stadig gestegen: het ligt op het ogen blik rond de 16.000. In Wijk bij Duurstede is woensdag het lijkje van de zevenjarige jongen J. H. J. van Dijk uit het water van dc Kromme Rijn gehaald. De jongen was in het water gevallen toen hij naar hel vissen stond te kijken. billijkheid, wanneer in het Amerikaan se ontwapeningsplan wordt voorgesteld alle categorieën wapens in het eerste stadium ener internationale ontwape ning met dertig procent te verminde- Overigens heeft de Sowjetunie woens dag zonder meer de Westelijke voor stellen van de hand gewezen voor een internationale strijdmacht ter handha ving van de vrede in een ontwapende De conferentie heeft wel gisteren haar goedkeuring gehecht aan een rap port over de vorderingen van de confe rentie in elf weken tijds. De enige over eenkomst die in het rapport kon wor den opgenomen, was de ontwerppream- bule over beginselen, doelstellingen en verplichtingen. Polen zouden rode mantelorganisatie willen stichten Het hoofdbestuur van de Poolse volks vereniging in Nederland, de P.S.L., heeft bekend gemaakt, dat het op grond van de statuten der vereniging de kring Oosterhout van deze vereniging heeft ontbonden en het kringbesfuur collec tief van zijn funotie heeft ontheven. Te gelijkertijd heeft het van de kring Oos terhout geroyeerd de leden: Bogdan Iwanski, Alojzy Bartosik, Ludwik Sciba, Margin Seremak en Stanislaw Konkiel, en van de kring Breda Jan Nowinski, Edmund Giera en Irena Grim-Wozmiak. Het hoofdbestuur zegt tot dit ingrij pen te zijn genoopt omdat de geroyeer- den te innige betrekkingen onderhielden met de Poolse ambassade in Den Haag en het bestuur bewijzen kreeg, dat ze pogingen in het werk stelden een com munistische Poolse mantelorganisatie in het leven te roepen. Vooral Jan Nowins ki uit Breda fungeerde daarbij als ver trouwensman bij de Poolse ambassa- De Poolse volksvereniging in Neder land, officieel Polskie Strormintowo Lu- dowew Hollandii geheten, verklaart in haar bekendmaking een vrije organisa tie van Polen in de vrije wereld te zijn, waarvan de Nederlandse afdeling er altijd prijs op heeft gesteld, de oude Poolse tradities in ons land onder de Polen hoog te houden. Met het commu nistische regime van Warschau wil de P.S.L. geen enkel contact hebben. „Ze verafschuwt dit regime, dat het Poolse volk knecht en dat in strijd is met zijn katholiek verleden en heden". Het hoofdbestuur van de P.S.L. wil pogingen in het werk stellen om te be reiken. dat de geroyeerde leden van de kring Oosterhout, voor zover zij natuur lijk niet de Nederlandse nationaliteit hebben verworven. als ongewenste vreemdelingen worden uitgewezen. Ziekenhuisartsen in Italië gaan staken De artsen, werkzaam in ziekenhuizen in geheel Italië, zullen op 5 juni een staking beginnen. Op een persconferen tie die woensdagavond in Rome werd gehouden zei de voorzitter van de bond van ziekenhuisartsen, professor Giulio Palmero. dat tijdens deze staking slechts in noodgevallen medische hulp zou wor den verleend. De artsen gaan staken voor betere arbeidsvoorwaarden en een herziening van het tegenwoordige systeem van be noeming en bevordering. In de provincie Bukidnon in het zuiden van de Philippijnen is een autobus woensdag van een brug af bijna driehonderd meter diep in een waterval gestort. Alle dertig inzit tenden kwamen om het leven. SENORITAS De zevende ministeriële confe rentie over toetreding van Enge land tot de E.E.G., de eerste eigen lijke onderhandelingsconferentie na de voorafgaande algemene ter reinverkenningen, heeft vergaande overeenstemming over de proble men der economische unie aan het licht gebracht. De Italiaanse minister Colombo, die de conferentie heeft voorgezeten heeft woensdag aan het einde van de verga dering van twee dagen verklaard, dat „de zes" met genoegen kennis hebben genomen van een Britse verklaring dat de E.E.G.-voorschriften voor vrije ves tiging, vrij verkeer van arbeiders, de sociale zekerheid en de regelingen voor de concurrentie, de kartels en het ka pitaalverkeer geen grote moeilijkheden voor de Britten zullen opleveren. Dinsdag hebben de ministers, zoals .bekend, als eerste concrete resultaat overeenstemming bereikt over de gelei delijke invoering van het E.E.G.-buiten- tanef door Engeland ten aanzien van de meeste industriële produkten uit Ca nada, Nieuw-Zeeland en Australië. In Nederlandse delegatiekringen ver klaarde men woensdag, dat beetje bij beetje vorderingen worden gemaakt, ook al kan men niet van spectaculaire vooruitgang spreken. De ministers komen van 28 tot met 30 juni weer bijeen. Negentig kilometer ten oosten van Ahmedabad in India is een autobus door een brugleuning gereden en in de rivier de Mahor gestort. Negenenzes tig inzittenden overleden en achttien werden gewond. Ahmedabad ligt 800 kilometer ten zuidwesten van New Delhi. Na een kort vuurgevecht heeft de man van wie wordt aangeno men dat hij de leiding heeft ge had bij een in september dpor de O.A.S. (het Franse geheime le ger) ondernomen poging moord op generaal De Gaulle, zich woensdag aan de politie in Parijs overgegeven. De politie be legerde een huis in het westen van Parijs, waar Armand Belvisi. die werd gezocht na de mislukte poging de auto van generaal De Gaulle te vernielen toen deze op weg was naar Colombey-les- deux-églises, zich verborgen hield. Voor Belvisi zich overgaf probeerde hij zijn flat in brand te steken. Met het gevangen nemen van visi is nog een van de zes mannen die volgens de politie aan de aanslag heb ben deelgenomen op vrije voeten, na melijk Dominique de la Prade, die de knop van het elektrische ontstekings apparaat zou hebben ingedrukt toen de wagen van De Gaulle voorbijkwam. De vier anderen, Martial de Ville- mandy, Bernhard Barbance, Jean- Marc Rouvière en Henri Manoury, wachten nog op hun berechting. De Franse politie heeft de afgelopen dagen nog een succes geboekt door de achttienjarige leider van „groep 3" van de O AS, die haar operatieter rem in zuid-west-Frankrijk had, te arresteren. De arrestant, Jean Jacques Duporot, is de zoon van een filmregisseur. Zijn 21- jarige „lijfwacht", een" deserteur uit het Franse leger, is eveneens gearresteerd. Beide mannen waren gewapend. Ook de Peek&Cloppenburg In het noorden van India heerst op het ogenblik een hittegolf met temperaturen van 116 graden F. Tientallen mensen liggen in het zie kenhuis en de afgelopen dagen zijn 22 personen van de hitte gestorven. Een rechter in Hava- had vrijgesproken van ham steren, is ontslagen, om dat hij de regeringsbe velen „slecht geïnter preteerd" heeft. I Op de veiling van Christie's in Londen is door een boekverkopers- firma 21.000 gulden be taald voor een manus cript van 40 pagina's, ge schreven door Mussolini toen hij in de gevange nis van Forli zat. Hij vertelt hierin zijn leven tot het jaar 1912. I Tientallen forenzen in Italië die gisteren geen plaats konden vinden in de normale treinen, zijn in plaats daarvan op de rails gaan zitten. Zij blokkeerden hiermee de voornaamste spoorweg verbinding van Ita lië. Spoorwegfunctiona rissen confereerden uren lang met de zittende de monstranten. Tenslotte zegden ze toe twee fo- renzentreinen meer te laten rijden. I Het Nederlandse Jack London verbond heeft te legrammen gezonden aan de burgemeester van Madrid en aan de Nederlandse ambas sade aldaar, waarin het protesteert tegen het houden van een gevecht tussen een leeuw en een stier, als onderdeel van filmopnamen van de om geving van Madrid. Het bestuur protesteert te gen dit „duivelse amuse ment" en verzoekt be middeling teneinde te verhoeden dat de Spaan se cultuur terugvalt tot barbaarse tijden. Ook de Nederlandse vereniging tot bescherming van die ren heeft een protest telegram gestuurd. I In Artis is enige da gen geleden een ooie vaartje geboren, een ge beurtenis die zich sinds 1933 niet meer heeft voorgedaan. Ook deze lente leek er een kink in de kabel te komen: moe ooievaar sukkelde name lijk al enige tijd met een windei, waardoor ze niet meer aan de voor deze vogels normale pro- duktie van vier eieren kwam. Niettegenstaan de deze korte ziekte heeft zij samen met haar echtgenoot een goed ei uitgebroed. Premier Chroesjtsjef is woensdagavond aan wezig geweest bij het concert, dat de Ameri kaanse King of swing, Benny Goodman, met zijn orkest in Moskou heeft gegeven. Tot gro te verrassing van de toe schouwers verscheen hij met zijn vrouw Nina in het theater van het Ro de Leger aan de Gorki- straat. Breed lachend zei Chroesjtsjef dat hij niet van swingmuziek hield, maar dat hij alleen maar een biertje kwam drinken. Goodman speel de voornamelijk oude nummers. Aan het einde van het concert leidde Chroesjtsjef het applaus. „Ik vond het leuk, maar ik kan niet dansen, daar om heb ik niet alles goed begrepen", aldus Chroesjtsjef. gens O.A.S.-activiteit. In een boerderij ten zuiden van Al giers tenslotte is woensdag een groep van 27 leden van de O.A.S. gearresteerd. Onder de arrestanten zijn 21 studenten van de universiteit van Algiers, Een van hen is Jean Louis Poirez, voormalig voorzitter van de algemene studenten vereniging van Algerije. De Algerijnse afgevaardigden ln het Franse parlement hebben woensdag een motie van afkeuring ingediend tegen de Algerijnse politiek van de regering- Pompldou. Dinsdag 5 juni as. zal over de motie worden gestemd. De Algerijn se afgevaardigden zullen, naar verwacht wordt, hun zetel In het parlement ver liezen als Algerije onafhankelijk wordt Mocht de motie worden aangenomen dan zou president De Gaulle premier Pompidou van zijn functie moeten ont heffen of de Nationale vergadering moe ten ontbieden als inleiding tot nieuwe verkiezingen. Aanvaarding van de mo tie wordt echter als uitgesloten be schouwd. ZUIVER MILITAIR Op voorstel van de minister van de fensie heeft het Franse kabinet beslo ten de misdaden die voortvloeien uit de toestanden in Algerije te laten berechten door een zuiver militaire rechtbank. De minister verklaarde dat de krijgsraad zioh in hoofdzaak zal bezighouden met n iet-politieke misdaden, gepleegd door moordenaars en bendeleiders. Het col lege moet echter niet worden beschouwd als opvolger van het speciale militaire tribunaal dat ex-generaal Sal an tot le venslang heeft veroordeeld en dat kort geleden is ontbonden. Volgens sommige waarnemers betekent dit dat de regering de gedachte Van een nieuw proces tegen Salan op nieuwe be schuldigingen heeft opgegeven. De rooms-katholiöke kardinalen in Frankrijk hebben gisteren gezamenlijk een beroep gedaan op de Europeanen in Algerije de bloedige terroristische acti viteiten in dat land onmiddellijk stop te zetten. „Wij doen een beroep op alle houden of ervoor te zorgen dat zij op houden", aldus de boodschap. „Zij zijn het christendomde beschaving on waardig", zo werd eraan toegevoegd. In de afgelopen dagen is het aantal gewelddaden in Algiers en omgeving sterk afgenomen. Gisteren was de rus tigste dag sedert verscheidene maanden. Woensdag waren er in geheel Algerije nog 21 mensen om het leven gekomen. Prijzen met een kwart omhoog De prijzen voor vlees en boter zjjn in de Sowjetunie 30 en 25 procent verhoogd „teneinde tijde lijke moeilijkheden met de voor ziening van de stadsbevolking met vleesprodukten te overwin nen". TEKORT In 1961 werden twee miljoen ton vlees en vleeswaren meer geconsumeerd dan 1953. doch de vleesproduktie is nog onvoldoende, aldus een communiqué. De stedelijke bevolking nam in deze periode met 28 miljoen mensen toe en het netto loon van de arbeiders was in 1961 87 procent hoger dan in 1953. Van vermin dering van de woningbouw kan geen sprake zijn. Teneinde de collectieve boerderijen •e aan te zetten de veestapel uit te brei den, zal de regering de prijzen die zij voor vlees en boter betaalt, verhogen Dit vereist enorme bedragen, die niet ten koste van de defensie of de industrie kunnen worden opgebracht Daarom moet komen uit een verhoging PUBLIEK Tot nu toe kostte boter ongeveer 2.90 roebel per kilo en de meeste soorten vlees tussen twee en drie roebel per kilo. In de doorsnee-gezinnen met inkomens tussen honderd en tweehonderd roebel per maand, waarbij man en vrouw 1 den werken, kwam op weekdagen bijna geen vlees op tafel. Er waren geen onmiddellijke aanwij zingen wat de reactie van het publi. zal zijn. Het zal geen actieve reactie zij want de gewone burger kan in dit opzicht weinig doen. Het enige is dat hij risico kan lopen een brief aan de dagbladen te schrijven. Er is onder dc mensen nogal wat gegromd, maar e nooit enig openbaar protest geweest VERBAZING In de verklaring wordt gezegd, dat de koeten van produktie van levensmiddelen, vlees en boter sterk gestegen zijn ten gevolge van de mechanisatie van de land bouw. Dit verbaast westelijke waarnemers omdat het doel van de mechanisatie in ae meeste landen is de kosten te verlagen in plaats ze te verhogen. Wat reeds enige tijd bekend was, dat het bedrag aan geld dat besteed werd voor het mechaniseren van de landbouw en het maken van kunstmest zo laag ge houden werd dat de landbouw bij de rest van het economische leven achter geraakt is. Duidelijk gemaakt werd, dat de bevol king in de steden het leeuwenaandeel van de prijsverhogingen zal moeten op brengen. Hierdoor zal een nivellering ontstaan tussen het levenspeil in de ste den en het platteland. Normaliter hebben de stedelingen een hoger levenspeil ge had dan het platteland. (Advertentie) POLY-COLOR erreweg de meeste gevallen de prestaties van dit materiaal. Do verkoopafdelingen bezoeker demonstraUemate- suggestle gedaan dat de Duitse staalindustrie of de Amerikaanse Ujke bedrijven kunnen techniek zulke fenomenale prestaties welwillend zijn op het gebied van magneten leveren, wat sprekend De naam Nederland wordt in die ge- riaal in elkaar te knutselen, vallen meestal niet eens aangeroerd, het vermaak staat bij het Desondanks is het Philips die de digen sterkste magneten maakt. Wanneer de vot. u bij de betreffende afdeling van dat middel bedrijf op bezoek bent, zal dan ook spoedig een voorwerp in de hand duwen, dat veel gelijkenis ver toont met twee drie pondsge wichten die op el kaar zijn gekleefd. En ongevraagd zal men u 10 bieden, indien u er ln slaagt die twee ge wichten van elkaar te trekken. On- die bovendien toch ook weer dergetekende was zo onhandig eerst boom moet worden bevestigd, te informeren, of de gewichten ook Neen, speelse grapjes liggen zeker TOCH IS HET ZO! agneten toch zelden op de voorgrond. Een hangmat die door agneet kan worden opgehangen, is op zichzelf natuurlijk een onding. Elk zinnig mens dat lui wil schommelen, slaat het touw van de hangmat om een paal of een boom, of knoopt het aan een spUker, maar denkt er niet aan hiervoor een dure magneet te kopen i de de uitgeloofde prijs in de wacht kon- Toen de Japanners, Honda en Mis- elkaar te verwijderen, de magnetische eigenschapen Dit proefje was echter nog i een peuleschil vergeleken met ander apparaat dat een stukje leenden, konden in de dertiger jaren het aantal toepassingsmogelijkheden H i magneten geweldig toenemen. ning werd hier takt vol achterwege veel af, maar door de opkomst gelaten, want met geen mogelijkheid de radio die aan de kwaliteit van zou zelfs dc sterkste man er in zijn de luidsprekermagneten zéér hoge geslaagd het stuk metaal tussen de eisen stelde, werden de natuurkundi gen gedwongen zich met dit vrijwel onontgonnen gebied te bemoeien, mee de speelse natuur Het werd een speciale tak van we- zich door middel van tenschap die niet alleen een theore- magneet worden opge- Daarover een volgende keer. Hoe het meerdere geld in de handen .an de boeren moet koenen is nog niet duidelijk. Het is wel duidelijk dat een van de doelstellingen ervan is meer geld te verschaffen voor kapitaalsinvestering r de mechanisatie van de boerderijen dc produktie van kunstmest. Beide zijn nodig om de Sowjet-landbouw op peil te brengen waarop zij kan con- eren met de landbouw in West- Europa en Amerika. Chroesjtsjef bepleit handelsorganisatie voor hele wereld voor een internationale conferentie om te komen tot hervorming van het we reldhandelssysteem. Sinds lang, zo zei de premier, bestaat de noodzaak om de methoden, waar door de sterken „vet" worden van de handel met de zwakken, uit de praktijk van de wereldhandel te bannen. De Russische regering achtte het daarom dienstig om een internationale conferen tie over handelsproblemen bijeen te roepen waarop gesproken zal worden over de oprichting van een internatio nale handelsorganisatie, die alle gebie den en landen van de wereld zonder enige discriminatie moet omvatten. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Dean Rusk, heeft in ant woord op een vraag over Chroesjtsjefs voorstel gezegd, dat de Verenigde o.a- ten van mening zijn dat de grote eco nomische vooruitgang in de westelijke wereld niet moet worden onderbroken door stappen waarover nog geen gege vens bekend zijn. De Turkse premier Inönü heeft giste ren het ontslag- van zijn kabinet aan president generaal Gursel aangeboden. De president heeft hem gevraagd de landszaken te blijven behartigen totdat een nieuw kabinet is gevormd. Inönü deelde mee, dat door de eisen voor politieke amnestie, reeds langer dan een maand alle werkzaamheden van regering en parlement zijn verlamd. Door dit ontslag komt een einde aan de coalitie, welke een half jaar geleden werd gevormd uit vertegerfwoordlgers van de republikeinse partij en de recht vaardigheidspartij. Het aftreden volgt op de wrijving tussen de twee par tijen over een regeringsplan voor een geleidelijke amnestie voor de aanhan gers van Menderes. Inwilliging van deze eis zou gelijk staan met een veroordeling van de re volutie van twee jaar geleden. Daarom is men zeer benieuwd wat de militaire leiders nu mllen doen, vooral wanneer de leider van de rechtvaardigheidspar tij, waarin vele aanhangers van Mende» res een onderkomen fa-efbben gevonden, belast wordt met de vorming van een nieuw kalbinet. Op een nieuwe verkeersweg van Mexico (stad) naar Puebla is een autobus woensdag omgeslagen en in een veertig meter diep ravijn geval len. Negen inzittenden kwamen om het leven en drieënveertig werden ge wond. Handschoenen wassen en herstellen kan vaak veel beter en veel gemakkelijker. Hoe dan? Hangt er van af. Lees maar eens bladzij 29 van „Dat zit zo". U VERDIENT DIT HAND'GE BOEK ALS U IEMAND OP DEZE BON ZET. (ln envelop of op kaart ecplükt verzonden aan het Bureau van dit Blad) U kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van Ingang BETALING PER WEEK/MA AND/K WART A AL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee Voor het aanbrengen van oovenstaande nieuwe abonnee heb ik du» recht op dat zn zo Schrijf hier uw eigen naam en adre? „Dal zit zo" - 'n hoek boordevol met ongelooflijk handige wenken - is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5