Gttx> Van 8 naar 7 DE NIEUWE KLEURENDE SHAMPOO AGENT-BEZORGER S. M. Stolp De wieg van de wethouder van finan cien. de hr. S M. Stolp, stond In Baam. 1908. De hr. Stolp bekwaamde zich aan de middelbare cn hogere Handelsschool en ook volgde hij een studie accountan cy. Op 26-jarige leeftijd werd hij procu ratiehouder. Sinds aug. 1939 heeft hij in Leiden een eigen accountantskantoor. In 1950 werd een tweede kantoor te Oudewater geopend. Een aantal jaren is de heer Stolp dia ken geweest van de Geref. Kerk. In de oorlog werd veel gedaan op het gebied van de illegale voeds-lvoorziening, spe ciaal voor kinderen, zieken en ouden van dagen. Nu is hij voorzitter van de com missie van beheer van de Geref. Kerk. Aan het plaatselijke en regionale werk van de A.R.P. geeft hij ook zijn krach ten. Sinds 1946 is hij lid van de raad. Als wethouder werd hij de opvolger van de heer D. van der Kwaak. Bij de begro tingsbehandeling ontmoet hij steeds al gemene waardering voor zijn beleid en inzicht in de vaak ingewikkeld; materie die dagelijks zijn aandacht vraagt. L. Questroo De heer L. Questroo. geboren in 189C te Leiden, geniet mede door zijn vele functies in het stedelijke leven grote be kendheid. Hij heeft een lijstenmakerij en kunsthandel. Al jong trok het vereni gingswerk hem aan. In het jeugdwerk Hij is als concierge verbonden aan de christelijke kweekschool voor onderwij zers (essen i alhier. Zijn daadwerkelijke belangstelling ging uit naar de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel de eoöpeatie Ons Doel (commissaris) en het vrijwilligerskorps de Leidse Hervormde Gemeente dat hem als voorzitter kent. Voorzitter is de heer De Kier van de christelijke woningbouwvereniging welke eerste plannen in uitvoering zijn. Ook de Federatie van Woningbouwverenigingen deed voor vervullen van een leidende functie een beroep op hem. Met het huis vestingsbeleid van de gemeente heeft de heer De Kier veel bemoeienis. Een zeer belangrijk deel van zijn tijd buiten de school besteedt hij aan besprekingen op dit gebied J. G. Lamers De heer J. G. Lamers, in 1918 te Lelden geboren, bracht zijn jeugd door in Leiderdorp. Hij doorliep de Geref. m.u.1.0.-school in Leiden. Later behaalde hij o.a. de diploma's sociale verzekering. M.O. staatsinrichting en M.O. economie. Den Haag. doorliep het gymnasium A en slaagde in 1950 voor het doctoraal examen Ned. recht met als keuzevak parlementaire geschiedenis. Hij is di recteur van de Kon. Ned. Middenstands bond. In vele landelijke organisaties op so ciaal-economisch gebied bekleedt hij een bestuurlijke functie. Van 1946 tot 1958 was hij secretaris van de onder centrale Leiden van de V.V.D. In 1950 werd hij bestuurslid van de afdeling Leiden van deze partij en sinds 1953 is hij lid van de Leidse raad, hij sinds de heer Hagens wethouder is de fractie van de V.V.D. leidt. Voor het vreemdelingenverkeer in onze stad legt de heer Portheine bijzondere belangstelling aan de dag. Ook kan de middenstand op zijn speciale aandacht rekenen. J. P. Duyvermttn In 1905 werd dr. J. P. Duyverman te Leiden geboren. Na de H.B.S.-B te J hebben doorlopen en in Leiden en Rot- terdam te hebben gestudeerd, promo- veerde hij in 1936 te Rotterdam. Sinds 1929 is hij werkzaam bij het V.H.M.O.. I Van 1946 tot 1955 was hij algemeen •penningmeester van de ver- 1945 C.P.N. H. van Weizen In 1893 werd de heer H. van Weizen te Leiden geboren. Na de lagere school was hij werkzaam in de sigarenindustrie. Toen hij 17 jaar was. koos men hem tot KLEURRIJK NIEUWS In 18 prachtige, natuurlijke tinten Geeft Uw haar de kleur die U wenst In grote tube voor 2 kleur* spoelingen f. 2,25 WAST EN KLEURT TEGELIJK van „Prediker'' heeft hij verschillende functies gehad, alsmede in de plaatse lijke padvinderij. Landelijk kon de pad vinderij ook op hem rekenen; lange tijd was hij secretaris van het hoofdbestuur van de C.J.M.V.-padvinders. Verder dient zijn activiteit te worden genoemd voor de Leidse Chr. Oranjever eniging. de vereniging Koninginnedag, de afdeling Leiden van dc Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de Bezettings tijd, de afdeling Leiden van de C.H.U. en het diaconale werk van de Leidse Hervormde Gemeente in de gemeente raad. Met name de sport- eiy jpugdzakeq gaan de lieer Questroo zeer ter harte. C. J. Woudstra In 1903 werd mr. C. J. Woudstra te Leiderdorp geboren. Na het middelbaar onderwijs te hebben genoten studeerde hU rechten aan de Leidse universiteit, waar hij het doctoraal examen aflegde. Sindsdien is hij advocaat. De heer Woud stra bekleedt functies in de Federatie van Carrosseriefabrikanten en Wagen bouwers. in de Bedrijfscommissie voor de Ondernemingsraden in de kleine Me taalnijverheid en in een aantal arbitra gecommissies. Als lid van de gemeente raad heeft hy zitting in verschillende commissies. Lid la de heer Woudstra ook van dc De heer Lamers is werkzaam bij de Raad van Arbeid en werd als docent voor het vak sociale wetgeving verbonden aan de Leidse Onderwijsinstellingen. Zijn werkzaamheden van politieke aard begonnen met de waarneming van het secretariaat van de a.r. jongerengroep. Hij was secretaris van de a.r. wijkkies- vereniging III en werd later secretaris van de centrale kiesvereniging. Als ver tegenwoordiger van de Arjos had hij zit ting in het plaatselijke „jeugdparlement". Op het terrein van de chr. vakbeweging maakte hij zich verdienstelijk als be stuurslid van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. In de prot.-chr. fractie is de heer Lamers de aangewezen man om deel te nemen aan de beraadslagingen over voor ste lien van sociale aard. J. C. Elsgeest De heer J. C. Elsgeest. geboren in 1902, keert in de raad terug. In 1919 trad hij in dienst van het bankwezen. In 1952 werd hij districtsinspecteur, van de Eerste Rotterdamsche, maatschappij tot itJM repetitor economie, van zijn andere functies noemen wij: secretaris van de examencommissie M.O., K X en K XI, lid van de staatsexamencom missie H.B.S.. redacteur en lid van ver dienste van dc Vereniging tot beharti ging van het onderwijs in de Staats wetenschappen, hoofdrecensent van de Algemene vereniging van leraren bij het V.H.M.O., secretaris van de afdeling Leiden van de V.V.D. en vice-voorzittcr van de oudervereniging van het gymna sium te Leiden. Dr. Duyverman publi ceerde veel. NLC 7-13 L. Zitman De heer L. Zitman zag in 1901 te Leiden het levenslicht. Hij kreeg een bouwkundige opleiding. Bekend is hij bestuurder van de afdeling Leiden var de Ned. Sigarenmakers- en Tabakbewer- kersbond. Op 18- jarige leeftijd sloot hij zich aan bij de socialistische jeugdbe weging. korte tijd later bij de Soc. De- mocr. Partij waaruit in 1918 de C. P. N. is ontstaan. Afwisselend is hij werkzaam geweest voor vakorganisatie en politieke partij. In 1933 volgde hij dr. Knuttel op als lid van de Leidse raad. Ook heeft de heer Van Weizen in de Prov. Staten ge zeten. P.S.P. t oirunissie van toezicht op het M.O. te Leiden en van de Commissie van beroep voor het Nijverheidsonderwijs. Hij maakt voort# deel uit van het curatorium van liet chr. Lyceum te Leiden. De A-R.P. deed voor verschillende functies even min tevergeefs een beroep op hem. Het spreekt vanzelf, dat de juridi sche kant van hot bestuur der gemeen te de heer Woudstra in bijzondere ma te interesseert. B. de Kier De heer B. De Kier. in 1908te Lelden boren, bezocht de school van M. S. G. van verzekering N.V. te Rotterdam. Per 1 november hoopt hy te worden gepen sioneerd. Van zijn functies noemen wij zUn be stuurslidmaatschap van de diaconie van ie Leidse Hervormde Gemeente en van Het Groene Kruis en zyn penningmees- zrschap van de Vereniging voor chris telijk Nijverheidsonderwijs te Leiden. In 1959 moest de heer Elsgeest deze functies neerleggen wegens drukke werkzaamheden. Hy is nog voorzitter van de Vereniging voor buitendienst ambtenaren in het Verzekeringsbedrijf, voorzitter van het Coninckshof, bestuurs lid van de Commissie van samen king voor byzondere Noden te Leiden en lid van enkele diaconale commissies. Van 1949 tot 1953 maakte hy al deel uit van de prot.-christeiyke fractie in de raad. Speciale belangstelling heeft de heer Elsgeest voor maatschappelyke noden en voor het financiële beleid. V.V.D. F. Portheine tiigt, werd in 1925 geboren. Van 1948 af is hij werkzaam als ambtenaar bij de technische dienst van de P.T.T. in stad. E. R. Frans als makelaar en aannemer. Voor ver schillende bestuursfuncties interesseerde hy zich. Zo koos men hem tot vice- voorzitter van de Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren, tot penningmeester van de Leidse Aannemersvereniging, tot lid van de commissie voor de make laardij in de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor .Rijnland en tot plaats vervangend lid van de Raad van Arbeid. J. G. Hagens De heer J. G. Hagens, als wethouder opvolger van mr. J. Drijber, is in 1889 te Oldemarkt (ov.) geboren. Hij werd opgeleid voor het onderwijs maar na 1918 mm iioeg ny iOcïi een andere ricnuiig »n. In Haarlem, Eindhoven en Leiden was hij aan de rijksaccountantadienst verbon den. In 1940 werd hy waarnemend in specteur op de inspectie der belastingen te Leiden tweede afdeling, na enkele jaren inspecteur van "s Rijks belastingen. In 1954 verliet hy de rijksdienst met pensioen. H. M. de Koningin benoemde hem tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Hagens bewoog zich veel in het organisatieleven en ook in het maat schappelijke leven bekleedde hy verschil lende bestuursfuncties. Toen hy wet- icuder werd. volgde de heer Portheine hem in de gemeenteraad op als fractie- Mr, F. Portheine, geboren in 1923 te J voorzitter van de V. V. D„ Lezers schrijven ons Hot verlies van de prot.-chr. groep Waarom verloor de prot.-christ. groep en raadszetel? Het antwoord op deze raag kan vrij simpel luiden: omdat wij :iezers, verstek lieten gaan. Hieruit volgt echter direct de vraag: wie zijn „wij" aarom lieten wij verstek gaan? Vooropgesteld dat „wy" allen door drongen zijn van de noodzakelykheid christelijk gevoerde politiek, zal 1 voor de voeten werpen dat het dan geen vraag behoefde te zijn hoe wy hadden moeten stemmen. Waarom lie ten wij dan toch wel verstek gaan? Hier- worden verschillende argumenten bij de onzen aangetroffen. Er zijn er die werkelyk wel zoveel realiteitszin hebben dat zy weten dat de politiek dan toch gevoerd wordt door de politici, dat onze politiek dus ge pleegd wordt door „onze" politici en dat dit lang niet altUd beperkt blyft binnen het college der vroede vaderen. Als zij echter „onze" politici zyn, dan betekent dit tevens, dat wij „van hen" en dat zy op hun beurt ook wel voor ons persoonlijk op de bres mogen staan Er zijn er onder ons die i'n twintig a dertig jaar in de ver kiezingsstrijd altijd en overal op de bres stonden voor onze kandidaten. Zij ver wachtten zo een enkel keertje in hun leven ook wel eens het omgekeerde, en dat is begrijpeiyk! Sommigen zyn juist daarin zo diep te leurgesteld. Er zijn ook onder ons, die, om het m schaakspelersjargon te zeggen, als een eenzame pion ver in het veld van de tegenparty staan. De politici die het spel spelen en zulke ongedekte pionnen maar rustig aan hun lot overlaten, moe ten wel erg schaakblind zyn als ze el- leen maar op hun „raadsheren" letten. Ze moeten wel erg in de positie van hun raadsheren verdiept zijn, als zij over het hoofd zien, dat juist die ver vooruit geschoven pion, al is het dan maar eer doodgewone pion, de beste promotiekan sen biedt. Misschien willen enkele van onze ge kozen politici er in de komende zittings periode eens wat meer aan denken dat wij als kiezers van „hen" zyn, dat velen van ons ook van hen wel eens wat an ders verwachten dan maar rustig gene geerd te worden, op welk terrein van het leven in onze Sleutelstad dan ook. Mis schien kan dit de sleutel zyn tot het her stel van vroegere glorie en opent dit voor ons weer de weg om met iets de oude gloed onze krachten in te zetten in de verkiezingsstrijd by een volgende ronde. F. DE VRIES Jac. Catslaan 36, Leiden. De heer E, R. Frans, geooren In 1929 te Bandoeng (Ind.), is als archivaris ver bonden aan ae Leidse universiteit. HU heeft een geaeeltelyke H.B.S-op.leiding gevolgd en bekwaamde zich verder voor zlln functie van documentalist. Hy ls secretaris van de afdeling Leiden van de P SP. Prot.-chr. groep „Prediker in Verscheidene partyen In Lelden kwa men woensdagavond byeen om de uit slagen bekend te maken en tet beoorde. len. De prot.-chrlsteiyke groep zat In „Prediker", de K.V.P. in een dansschool aan de Hooglandse Kerkgracht, dc V.V.D in Het gulden Vlies en de P.v.d.A. in Ons Centrum aan de Hooigracht. In Prediker gaf mr. dr. Geelkerken enig commentaar. Hij noemde de uitslag voor de prot.-christelyke groep teleur stellend. Maar van een linkse meerder heid in de raad kan toch niet worden gesproken. Dat is van betekenis, ook al met het oog op de wethoudersverkiezin gen. De heer Geelkerken wenste de ge kozenen geluk en dankte de propaganda commissie, de heren Van de Wijngaard en Lamers. voor haar werk. „Wy gaan beslist niet met gebogen hoofd naar huis zei dc heer Geelkerken nog. Het spreekt vanzelf, dat in onderlinge gesprekken deze avond verschillende meningen werden geuit over de gestadige teruggang van de prot.-christelyke groep. Sommigen achtten een analyse van dr oorzaken dringend nodig. In de vergadering van de P.v.d.A. wa ren verscheidene sprekers. De wethou der van openbare werken, de heer Jonge, leen, was van mening, dat uit deze uit slag blykt, dat Leiden zijn goedkeuring heeft gehecht aan het beleid van de socialistische wethouders. Volgens het centrale stem bureau van het stadhuis be droeg het aantal geldige stem men in Leiden 52.332. Naar onze optelling waren 1678 stembiljetten of blanco of van onwaarde. Er hebben dus 54.010 Leidenaars in het stem hokje gestaan. Maar er waren 57.557 stemgerechtigden, zodat 3547 stadgenoten om de een of andere reden verstek hebben laten gaan. In 1958 waren dat er 2753. Een beduidende toene ming dus. gesprek Geen Luxor- meer in Leiden De commissie voor byzondcr Kerko- werk van de Leidse Hervormde Gemeen te heeft na rHp beraad besloten de Ln- xor-byeenkomsten op zondagmorgen voorlopig niet voort te zetten. Voor de ze gesprekken is een afnemende belang stelling waar te nemen. Een oorzaak kan zijn de aandacht de televisie op zaterdagavond. Maar de commissie ziet dat als een bijkomstige oorzaak. Haa: conclusie is, dat de dagmorgenbijeenkomsten na acht jaaT minder attractief zyn geworden omdat men aan deze vorm van kerkelijk werk gewend is geraakt. Voor een nieuwe aan pak worden nu al plannen ontworpen en uitgewerkt Gedacht wordt om. krm-gwerk (ook op zondagmorgen), tensiever bezoek, pionierwerk door Open Deurverspreiding en af en toe een gote bijeenkomst. Vlot afgewerkt Op de avond van een verkiezingsdag lijkt een redactiebureau veel op een georganiseerde chaos, onophoudelijk rinkelen de (vele) telefoons, koeriers lopen af en aan met uitslagen van stembureaus en de onmisbare telej doet er nog een schepje bovenop urn de cijferdans compleet te maken. Om 19.42 uur arriveerde op het bu reau de uitslag van het eerste slem bureau, n-l. de Prinses Juliana kleuter school aan de Herenstraat. D. van Veen, Druivenstraat 49, had zijn taak als koerier het snelst vervuld en kon als eerste met een beloning in klin kende munt zijns weegs gaan. Vijf minuten later meldde zich tele fonisch ook de eerste buitengemeente, het piep kleine Rijnsaterwoude mei slechts enkele honderden kiesgerecli tigden- En toen zwol het cijferpandemontum in tot een lawine, die met de nodige souplesse is verwerkt Kwart over negen konden we de derde restzetel van Leiden toewijzen aan de PSP en voor de. Sleutelstad was daarmee de kous af. Kwart voor el) had ook de laatste correspondent zijn cijfertjes doorgebeld en kon de zetterij aan het werk gaan. Als cr soms een foutje in getal of naam mocht staan verschoon ons. wij verrichten ook slechts mensenwerk' Catecheet benoemd in Leiden Naar wy vernemen, heeft de Her vormde Commissie voor Bijbelonderricht opde openbare scholen de heer Chr Kranenburg, te Voorburg benoemd tot catecheet te Leidén. De'heer Kranenburg is 35 jaar en thans catecheet te Rotter- dam-Chèrlói's. Voordien had hij een functie in het landelijke C.J.V.-werk. In september hoopt hij zyn werk op de Leidse scholen te beginnen. Het be staat in het geven van godsdienstonder wijs. De heer Kranenburg volgt de heer A. J. van Rysbergen op die deze functie sinds oktober 1960 heeft bekleed en per 31 mei (gisteren) heeft neergelegd. De heer Van Rijsbergen is by het onderwys in Capelle aan de IJssel teruggekeerd. Films in Volkenkunde Zondagmiddag half drie worden in het Ryksmuseum voor Volkenkunde films over Nieuw-Guinea en de Zuidzee ge draaid: Baliem-vallei en Leven op Tonga. Slotbijeenkomst van Youth for Christ In Leiden wordt zaterdagavond de slotbyeenkomst gehouden van de Youtn for Christ en wel in de Chr. Geref. kerk aan het Seenschuur. Aanvang 8 uur. Spreker is de zendeling Jack Cairns uit Pakistan Verder werken mee Frans v d. Reyden en Albert Boesveld. Afscheid hij S.L.F. Woensdag namen de heren J.N. Witte naar en D P. Meyer wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd af scheid van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit te Leiden. In de loop van de ochtend werden de heer en mevrouw Wittenaar in de direc tiekamer. ontvangen, waar, naast directie en chefs het voltallige bestuur der personeelsvereniging aanwezig was om van de voorzitter afscheid te nemen. Directeur ir. Y. Ykema bracht de heer Wittenaar dank voor hetgeen deze in de afgelopen 47 jaar voor het bedryf heeft gedaan. Nog enkele andere sprekers voer den het woord; zy namen in hartelijke be woordingen afscheid. De nieuwe voorzit ter van de P.V. overhandigde mevrouw Wittenaar een boeket bloemen. Na dit samenzyn in de directiekamer volgde in de kantine het afscheid va-n de collega's van de elektronische werkplaats Ook hier ontbrak het niet aan vriende lijke woorden en velen maakten van de gelegenheid gebruik de heer Wittenaar persooniyk de hand te drukken. 's Middags nam de heer D P. Meyer ef scheid van directie, chefs en collega's ua 35-jarige loopbaan by de Lichtfabrie- IARIE deelnemers aan de verkiezln- gen in Leiden zijn „geschonden" uit de strijd gekomen: de Frot.-chr. groepering ging van 8 naar 7, de V.V.D. van 5 naar 4 en de C.P.N. van 2 naar 1. Het is duidelijk, dat de achteruit gang van de Prot. groep ons teleur stelt. Niet alleen door de voortgaande ontwikkeling naar links, maar ook met het oog op de groep zelf, die het veel omvattende raadswerk nu met een man minder zal moeten verrichten. Nu zijn de schouders dezer mannen echt niet zo zwak dat ze dat niet zou den kunnen dragen, maar het komt de taakverdeling in deze tijd van toch al volle agenda's ten goede als een partij vooruit gaat. Er zyn in Leiden meer dan 1000 stem men minder op de christelyke groep uit gebracht dan in 1958. Dat heeft natuurlijk zyn oorzaken. Maar welke? Geen een voudige vraag! Wy stelden haar aan vyf mensen ln de kring van de groep en kregen prompt vyf verschillende antwoorden: 1. de lijstaanvoerder was te weinig bekend; 2. er zijn in de praktische gemeen tepolitiek toch eigenlijk geen verschil len tussen de partijen en waar ze er wel zijn, zijn ze in de meeste gevallen niet van principiële aard; 3. in de gemeentepolitiek gaat het om louter zakelijke dingen en dus kun je je principes gevoeglijk thuis laten, en bovendien zien de jongeren de noodzaak van een chr. politiek in het algemeen niet meer zo in; 4. er is geen doeltreffende, aan sprekende propaganda gevoerd; 5. het samengaan als groep bevalt een bepaalde categorie kiezers niet /liever apart C.H.U. en A.R.P.). U ziet het, bespiegelingen genoeg. Er zyn er nog wel meer! In ieder geval lijxi ->ns een analysering van de vermoedelijke oorzaken van de doorgaande achteruit gang de moeite waard. Vooropgezet zy, dat een ach-en-wee- stemming zinloos is. Die neiging bestaat hier en daar wel. Ze stoot alleen maar nog méér al Wat punt 1 betreft geven wy toe, dat een bij de „massa" bekende lijstaanvoer der in zekere mate bydraagt tot het suc ces. In wélke mate vermogen wy niet te kunnen vaststellen. Men overdryve niet. Een felt ls, dat de christelijke groep al jaren achteruit suk kelt, ook als er een „kei van een lystaan- voerder" was. Dat werpen wy dus allen tegen die vermoeden, dat „Harmsen" hier door zijn onbekendheid als een min of meer negatieve factor zou kunnen wor den aangemerkt. Bovendien: er staan er méér op de lijst. De propaganda van de V.V.D. noem de niet eens een aanvoerder; deze par tij meende met een sleutel te kunnen volstaan. Nog sterker: niemand weet, wie Van Es en Frans van de P.S.P. zijn en toch komen ze maar in de raad! Zij werk ten met een in dit tijdsgewricht tot do verbeelding van velen sprekende lens. Punt 1 komt ons, voorlopig althans, onhoudbaar voor. Waarmee wij niet willen ontkennen, dat raadsleden er verstandig aan doen zich in de goe de zin populair te maken. Ten aanzien van de punten 2 cn 3 z(] «pgemerkt. dat er inderdaad mensen zyn - en blijkbaar veel meer dan men zou denken die vinden dat het in de ge meentepolitiek meer om lantaarnpalen, saneringsplannen, zwembaden en onder grondse toiletten gaat dan om beginselen en dat al dat gepraat over chr. gemeente politiek maar geforceerd en theorie ls En dan tevens punt 4: naar onze me ning zal de chr. politieke groepering ter olaatse spoedig en uiterst serieus moeten overwegen, hoe in deze tiid de burgerij reële betekenis van haar basis en stre ven nog kan worden bijgebracht. Het praktische optreden van de raadsfractie, de werkzaamheid der kiesverenigingen en de activiteiten ln de verkiezingstyd dienen daarbij te worden bezien. Een vraag zou kunnen zyn of er niet wat meer constructieve strijdbaarheid moet komen en of de praktische en psycholo gische relatie tussen kiezers en afgevaar digden wel voldoende wordt gevoed. Zho dc propagandamiddelen niet te conven tioneel? Spreken de afgevaardigden tot het hart van het volk? Soms denk je, dat dit alles niet ter zake doet en dat wij hier met een on stuitbaar proces hebben te maken. Dat elke activiteit geen praktische winst oplevert en zin-arm is tegenover do geest van dc tijd die nu eenmaal an ders is dan ten tijde van de „hausse" in de chr. politiek. Maar berusting verhaast dat proces. En daarom wijzen wij haar radicaal af. Het tij kan net zo goed weer eens keren. De politieke constellatie van het ogenblik heeft óók invloed op een gemeentelijke verkie zingsuitslag. Ten aanzien van het laatste punt willen wij alleen dit zeggen, dat wy de samen werking in de chr. groep niet graag ver broken zouden zien ter wille van een mo- gelyk gewin. Als die samenwerking goed is en geen redenen kunnen worden ge noemd die een scheiding aanvaardbaar zouden maken, mag men haar. lijkt ons. niet verbreken. Het zou iets hebben van opportunisme. En dat is christenen on waardig. Verwacht map worden, dat het in ken. In de directiekamer werd gezegd het PjaatseHjke kamp der chr. politiek dat de heer Meyer zijn taak by de scha kelwaéht steeds tot tevredenheid heeft verricht waarvoor hem dank werd ge- bradht. Nadat hem ook door zyn chef er de voorzitter van de P.V. nog een goede pensioentyd was toegewenst heeft beer Meyer in het bedrijf persoonlijk zün collega's afscheid genomen. RIJNSBURG Voor ons AGENTSCHAP RIJNSBURG vragen wij voor direct een Zeer goede bijverdienste. Nadere inlichtingen Abonnementen afdeling Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 31441 beraad over deze uitslag oevolnen niet zal ontbreken. Het kan niet lana worden uitgesteld, want bin. non afzienbare tijd moet Leiden we- nens bijzondere omstandiaheden weer naar de stembus. Als namelijk de orensuJijzwina een feit is neteneden en ons inwonertal boven de 100.000 is ar komen. moet het aantal raadsleden van 37 on 39 worden nebracht. waar voor verkie-zinaen nod'a ziin. Een tij- Jioo oriëntatie daarop lijkt ons ge boden. Ds. J. M. D. van den Berg consulent Het ministerie van predikanten van de Leidse Hervormde Gemeente heeft ds. J. M. D. van den Berg benoemd tot con sulent van de wykgemeente Rembrandt- wyk. Zoals gemeld, hoopt ds. J. de Wit zich met ingang van 1 september vol ledig aan de geestelyke verzorging ln het Diaconessenhuis te gaan wijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4