CAMERA INRUIL ACTIE Op bezoek bij twee sportjongens in Hazerswoude Felle nachtelijke brand in Alphen aan den Rijn Tweede serie in Alphen 56 woningwetwoningen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 22 MEI 1962 VOORSCHOTEN Prot.-chr. raadsfractie bekijkt de gemeentepolitiek uitzicht en met het oog op de daarmee prot.-chr. groep wordt toegekend 1» verband houdende omstandigheid, dat door het opnemen in de kandidatenlijst dan de gemeentepolitiek ook in Voor- van de daar wonende heer Bakels on- schoten in een actueel daglicht komt te derstreept. staan, hebben wU een onderhoud gehad met de beren J. J. Dekker en J. P. I. v. d. Wilde, die beiden voor de prot.-chr. rroep zitting hebben in de gemeenteraad, de eerste als wethouder van openbare werken, de laatste is tevens voorzitter van de fractie. Het is zeker niet toevallig, dat de wo ningnood een belangrijk onderdeel van het gesprek vormde. Immers, dit natio nale kwaad gaat ook de prot.-chr. groep zeer ter harte. En niet alleen dat. want er wordt binnen de bestaande moge lijkheden ernstig gestreefd die nood bin nen de kortst mogelijke tijd. zeker in de gemeente Voorschoten, te elimineren. Het streven is er zoveel mogelijk oo gericht te komen tot de bouw van een gezinswoningen. waarbij moet wordep aangetekend dat op daartoe geëigende plaatsen flatbouw verantwoord is. Een combinatie dus van eengezinswoning- bouw en flatbouw, waarbij de ruimte lijke werking door het opnemen ln de uitbreidingsplannen van grote open vlak ten en groen in geen geval verwaar loosd zal mogen worden. Het moge tot voldoening stemmen, dat daartoe strek kende voorstellen van het college van burgemeester en wethouders, waarvan de heer Dekker deel uitmaakt, tot dusver steeds de unanieme instemming raad mochten verkrijgen. Krachtig wordt er voorts n: streefd de woonfunctie goed tot zijn recht te doen komen. Voorschoten moet meer dan het nu al is, een gemeente worden waar het niet alleen aangenaam wonen ls. maar in niet mindere mate gemeente, waar de onderscheidene be volkingsgroepen met elkaar accorderen. Dit is onder meer te realiseren, door bij de bebouwing van een nieuwe wijk clusiviteit ln woningbouw op een antwoorde wUze te voorkomen. Wensen Bevordering van eigen wonlngbezlt ia een aangelegenheid, die de prot-chr groep voorstaat. Gedacht wordt daarbij onder meer aan het overgaan van ge meentelijk woningbezit naar particulier bezit uiteraard alleen dan. indien de be woner daarvoor de wens te kennen geeft Uitbreiding van gelegenheid tot het beoefenen van sport 'tweede sportvel dencomplex). het stichten van een zwem bad. verbetering van het drinkwater, het zijn alle zaken voor de totstandkoming waarvan de prot-chr. groep zich be ijvert. Wars van fraai, klinkende leuzen als men is. wordt terdege beseft, dat re alisering van een en ander slechts mo gelijk ls binnen het kader van de budge- taire mogelijkheden, maar dan ook bU een optimale besteding van het gemeen telijk budget Handhaving van de dorpskern on hel levendiger maken daarvan is een punt op het programma. Uitdrukkelijk werd hieraan toegevoegd, dat. indien Voor schoten dit niet doet. juist met het oog op de woonfunctie, de bus op grandioze wijze zou worden gemist. De prot-chr groep spant zich dan ook zeer in be grip tussen middenstanders en plaatselij ke overheid te kweken. Indien dat wordt bereikt zal het resultaat ervan zowel voor de gemeente als voor de midden standers slechts voordelen kunnen ble- den. Bij alle ultbreldings- en saneringsplan nen dient datgene wat waarde heeft te worden ontzien. Onderwijs Veel aandacht wordt eveneens besteed aan de bevordering van het onderwijs Het streven is gericht op zo goed moge lijk onderwijs, waarbij onder meer locall- sering van scholen (ln de wijken) be langrijk wordt geacht Ten aanzien van de door Leiden gesUne annexatieplannen neemt de prot. chr. groep een strikt afwijzend stand punt ln. De belangrijkheid van de plaats ttfm 9 juni 1 7,50, 10.- 01 1 1 Inlichtingen bij uw fotohtrdclur Fotohandel D. KRUYT VOORSTRAAT 9 KATWIJK AAN ZEE TEL. 2851. TE KOOP BESTELWAGENTJE MERK FORD ANGLIA ln prima staat. Billijke prijs. Annastraat 3 of 15. Katwijk aan Zee. Nog veel meer in het belang van Voor- n zijnde zaken hebben de volle aan dacht. Een greep daaruit; herstel van een stopplaats voor treinen, betere aanslui ting van de dorpskern op de provinciale wegen en vandaar op de rijkswegen, ver keersveiligheid. enz. Het is een geruststelling'te weten, dat de behartiging van de belangen van alle Voorschotenaren bij de prot chr. groep in goede handen ls. De fractie immers is opgebouwd uit le den. die ieder voor zich deskundig op hun gebied zijn, een waarborg temeer, dat de fractie zich bij het dooi* haar te* voeren beleid krachtig gesteund mag weten door de kennis van haar experts én door het ver trouwen dat de kiezers haar op 30 mei bij het uitbrengen van hun stem zullen schenken, een vertrouwen, dat de prot. chr. groep in geen enkel opzicht wenst te beschamen. Politierapport Gistermorgen om half elf stak de vijf jarige Paul Straver uit de Langenhorst- straat zonder op het verkeer te letten de Raadhuislaan over. Hij werd door passerende auto gegrepen en tegen het wegdek geworpen. Met kneuzingen en schaafwonden werd hij, nadat dok ter James de eerste hulp had verleend, per ambulance naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Als gevolg van het niet verlenen van voorrang ontstond op de Parkstraat hoek Tolstraat een aanrijding te auto's. Hier was slechts materiële Anders verging het de wielrijder J de Boer, die op de Leidseweg hoek Stad- wijkstraat geen voorrang verleende auto. Hij werd aangereden en kwam onbekend letsel, dat door dok ter James werd behandeld. De inrit van de Gouden Leeuw eiste andermaal zijn toL Een automobilist verleende Saar geen voorrang aan een bromfietser, de zestienjarige A. C Cazander, die bij deze aanrijding schaaf wonden opliep. De bromfiets werd r beschadigd. LEIDERDORP Jonge Kerk over het nieuwe lied In het Jeugdgebouw van de Herv Gemeente werd een bijeenkomst gehou- van de Jonge Kerk. Ook de leden de Geref. Jeugdcentrale waren voui deze avond uitgenodigd. De belangstel was goed. Ds. J. P. Honnef verwel komde in het bijzonder de spreker vai deze avond. ds. Jan Wit, predikant vai de Waalse Gemeente te Ede. Ds. Jan Wit begon giet te zeggen, dal de psalmen zoals ze tegenwoordig wor den gezongen niet de psalmen van AsaJ en van David zijn. De psalmen van nu zijn ongeveer 200 jaar oud; ze werden ingevoerd in 1773. In de Kerken is nu het gevoel ontstaan, dat er aan de berijming van 1773 wel één en ander ontbreekt. Voor de mensen van deze eeuw vormen de psalmen vaak vreemde beelden; voor hen die niet zijn opgegroeid bij deze berijming, zijn ze veelal ..onverteerbaar". Dat geldt ook voor de gezangen. Ook het zingen in de 18de eeuw was tinders; men zong alle psalmen op gelijke noten. In 1938 is het zingen in het oorspronkelijke ritme, d.w.z hele en halve noten, weer ingevoerd Toen bleek echter, dat sommige verzen op de oorspronkelijke wijze moeilijk wa. ren te zingen. En zo kwam in de Kerken de wens naar voren om te komen tot nieuwe psalmen en gezangen. Ds. Wit vertelde over de totstandko ming van de nieuwe berijming. De nieu we psalmen zijn niet gesigneerd; ze kwa. men tot stand door gezamenlijk dichten en herschrijven. De revisie is al begonnen, maar. zei ds. Wit, 't zal nog een jaar of drie duren, voor ze alle klaar zijn. Dan komen de gezangen aan de beurt, waaraan men inmiddels al is begonnen. Na de pauze werden nog vragen ge steld. Hierbij kwam naar voren, dat ln de Chr. Ulo-school in ons dorp, al regel matig uit de nieuwe psalmberijming wordt gezongen. Openbare les De stichting muziekschool Leiderdorp houdt vrijdagavond 7.45 uur een open bare les in het Dorpshuis. Leerlingen uit de klassen voor algemeen vormend muziekonderwijs en de blokfluitgroepen komen dan aan bod. VOORHOUT Poging iemand te overrijden TE KOOP AANGEBODEN IN KATWIJK DAGWINKEL MET KELDER Direct te aanvaarden. Zondagmiddag heeft in Voorhout Italiaan getracht een Nederlander overrijden. De Nederlander, een Oegstgeest afkomstige automobilist, werd bij het inhalen door de Italiaan gesne den. De Oegstgeestenaar werd boos. zette de achtervolging en het lukte hem de Italiaan in te halen. Toen hij uit de auto stapte om de buitenlander op zijn ongepaste handelwijze attent te maken, reed deze een stukje achteruit om ver volgens in volle vaart op de Nederlan der in te rijden, die er slechts dank zij een koene sprong in slaagde zijn leven veilig te stellen. De politie speurt de Italiaan, die in een auto met Italiaans kenteken reed. DE KAAG Heropening garage Seders Zaterdagmiddag had de officiële her opening van garage Seders plaats. Tegen drie uur verzamelden zich genodigden en belangstellenden ln de te openen ga rage. die met tafels en stoelen was In gericht. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich vele zakenlieden nlt De Kaag, vertegenwoordigers van Shell- Nederland, de heer Hulsbos, de aanne mer die het werk uitvoerde en de heer Nieuwkoop, voorzitter van de Kaagse V.V.V. korte toespraak schetste de heer Van Nieuwkoop de ontwikkeling garagebedrijf Seders. Na de komst de heer en mevrouw Seders in De Kaag, nu elf jaar geleden, is het bedrijf, begonnen in een schuur en een onbc- woonbaarverklaarde woning als woon huis. enorm gegroeid. Nu moest reeds de derde maal een uitbreiding plaatshebben. De heer Van Nieuwkoop schetste de heer en mevrouw Seders als en met een vooruitziende blik. die open oog hebben voor de snelle ontwikkeling in de auto branche. Me' een hartelijke gelukswens besloot hij zijn toespraak en verklaarde daarna het ga ragebedrijf Seders officieel geopend. Enkele sprekers voerden daarna het woord, onder meer een vertegenwoordi- Shell-Nederland. een water sportvriend en een der cliënten. Fraaie cadeaus werden hierbij overhandigd. Na het dankwoord van de heer Se ders werd een feestdronk uitgebracht er. begon de drukbezochte receptie, waarbij de belangstellenden in de gelegenheid het nieuwe bedrijf te bezichtigen. Opvallend is de uitwendige verandering Waren er voorheen slechts een kleine etalage en een zeer kleine woonruimte, thans is er een ruime Showroom met kantoorruimte naast de grote garage, terwijl op de eerste verdieping een rian te woning is verrezen. Deze verandering betekent dat De Kaag een modern garagebedrijf heeft ge kregen. volkomen in overeenstemming met de eisen van deze tijd. TER AAR Beste week voor veiling en tuinders Het was in de afgelopen week reeds te merken dat de andijvie en spinazie, die ta het begin goedkoop waren, duur der zouden worden. Want die vraag nam toe, zodat de prijs begon op te lopen. Vooral andijvie, waarvan de aanvoer momenteel groot is. heeft een verbe tering van de prijs doorgemaakt. De kwaliteit is over het algemeen heel goed en de handel vlot De van spinazie is ndet zo gnoot, zodat een prijsstijging kwam opdagen. De kwaliteit was nog goed. De snijbonen gingen ook plotseling omhoog, omdat de export ging doen (en dait nog voor zo geringe aan voer). Peulen, waarvan de aanvoer nu ook van betekenis is. gaan regelmatig goed weg tegen een beste prijs, die veel hoger ligt dan het vorige jaar. Het blijft een delicatesse. Tomaten wisten zich goed te handhaven, maar de a« nog klein De aanvoer van komkommers Is be langrijk. wamt de oogst ln de stookkas- sen is nu in volle gang. De kwaliteit prima, de sortering wordt steeds beter. De handel was behoorlijk, tegen het eind van de week weer vlotter, door dat de export feller was geworden. Bijna de gehele aanvoer gaat naar het buiten land Rabarber zit ln de put. de prijs is laag, de kwaliteit ls best. maar de vraag is niet groot. Postelein lsweer opgelopen ln prijs, hoewel de kwaliteit niet eens viel te roemen, de aanvoer is niet groot meer. Prei doét het voor de tijd van het jaar best. Sla blijft duur tot zeer duur. zodat bijna de 50 cent per stuk werd gehaald. De meeste sla komt nog van onder het glas en de kwaliteit is nog heel goed. De handel is buitengewoon willig, men gewoon op te wachten en dan hindert het niet meer hoe hoog de prijs gaat. Bloemkool is nog gering in aan- maar de prijs en de kwaliteit zijn [best. Aardbeien zijn er voldoende, de kwa liteit is over het algemeen niet zo best de prijs navenant ndet hoog. Toch ïr een heel beste week voor veiling tuinders, de omzet is alweer hoger dan vorig jaar om deze tyd. KOUDEKERK A. D. RIJN Herstel Hervormde kerk De provincie heeft in 1961 een sub sidie van 10 pet verleend in de op 55.000 geraamde kosten van herstel van de Hervormde kerk te Koudekerk aan den Rijn (Noorderkapel).'De raming is ten gevolge van loonstijging met ƒ7000 over schreden. De rijkssubsidie is gebaseerd op 50 pet van het hogere bedrag. Ged. Staten stellen "Prov. Staten voor ƒ700 bij dragen in het hogere bedrag. OEGSTCEEST Tegen auto gewaald Gisteravond tien voor zes reed de 15- Jarige F. van G. uit Voorschoten op zijn fiets langs de Haarlemmerstraat. Door een plotselinge rukwind werd hij tegen een achteropkomende auto gedrukt. Met een gebroken bovenbeen en een hersen schudding is de knaap naar het A. Z. overgebracht ALPHEN AAN DEN RIJN Subsidie kosten beschoeiing Heimanswetering Ged. Staten stellen Provinciale Sta ten voor de gemeente Alphen Rijn een subsidie van f 109.200 toe te kennen in de kosten van het aanbren gen van een oevervoorziening langs de Heimanswetering over een lengte maximaal 420 strekkende meter. Tevens wordt voorgesteld de helft van de op f 48.710 geraamde kosten van leggen van een daar aanwezige elek triciteitskabel en waterleidingbuis vooi rekening van de provincie te doen ko men. Christenvrouwen De afdelingen Noord en Zuid van de Christenvrouwenbond houden donder dag 24 mei 's avonds 7.30 uur hun ge* meenschappelijke jaarvergadering gebouw Nabij. Het programma voor deze avond ziet er prettig uil ALPHEN AAN DEN RIJN Promotie ir. Van Elk Woensdag 30 mei 's middags om 2 uur. hoopt onze oud-plaatsgenoot Ir. J. van de technische hogeschool te Delft een proefschrift te verdedigen ter erkrijging van de graad van doctor in de technische wetenschap. De heer Van Eik is 31 jaar. Het proefschrift is getiteld ..Relatie» in fysische grootheden en enkelvoudige stoffen" Het tolt 192 pagina's druks en kwam bij uitgeverij J. Waltman te Den Haag van de pers. De stof is verdeeld over zeven hoofdstukken. Het heeft een beknopte samenvatting in het Engels. Zo als gebruikelijk is een aantal stellingen toegevoegd, tien in getal. De heer Van Elk heeft het boek opgedragen aan zijn ouders en zijn vrouw. Ir. Van Elk was leerling van de Groen van Prinsitererschool aan de Jan Nieu- wenhuizenstraat. Voor het toelatingsexa- s. werd hij opgeleid door htd hoofd der school, de heer A. Tollenaar De kandidaat, die op de beruchte „dolle dinsdag" de eerste vakken voor het toe latingsexamen moest doen. was toen ern stig ziek en krees na hersteld te zijn een staatsexamen Hij slaagde met glans evenals voor zijn examen h.b.s.-B in 1949 Aan het eind van dat Jaar werd hij al» student in de technologische vakken in geschreven aan de technische hogeschool te Delft. Wegens het vervullen van zijn militair» dienstolioht werd de studie gedurende twee jaar, tot en met 7 oktober 1954. on derbroken. Zijn beëdiging als verbin dingsofficier had plaats op 20 augustus 1954 op het vliegveld Twenthe. Een paar jaar later werd hii bevorderd tot reserve eerste luitenant bij de Kon. Luchtmacht Na een studie van 7 laar mocht hii op 20 januari 1959 het diploma van schei kundig ingenieur in ontvangst nemen Enkele maanden daarvoor was de tech noloog als prlvê-asslsterrt toegew> prof. dr. ir. H. J. Waterman, hoogleraar in de scheikunde. Na het behalen va; ingenieursgraad heeft hij op advies genoemde hoogleraar enkele keren col lege gegeven. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van prof Waterman, die inmiddels is overleden werd ingenieur Van Elk privé-asristent van zijn opvolger, prof. dr. ir. J. C. Vlug ter. Door hem worden van januari 1962 af wetenschappelijke onderzoekingen verricht in het olastic-laboratorlum de Koninklijke Shell te Delft He-t zal de heer Van Elk als geboren en getogen Alphenaar op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Voor zover bekend zal hij als voormalig in gezetene van onze gemeente de eerste zijn die aan de TH. te Delft als schei kundig ingenieur twee titels weet te be- Weer Laura Het programmaboekje van de vijf tiende Laura-rljwielvierdaagse is ver schenen. De opgarve tot deelneming ti van heden af weer opengesteld. De se- cretaris-penraingmeester, de heer P. Ko ren. Toussaintstraat 30, tel. 2634. schaft graag allegewenste inlichtingen. Ook het programma is bij hem ver krijgbaar. Het met-nummer van Laura-Nleuws, het orgaan va-n de Stichting Alphense Rijwiel vierdaagse, bevat onder meer een lezenswaardig artikel van het be stuurslid, de arts M. E. van der Steen, over „Fietsen, een gezonde beweging!" Ook TV en radiio zullen aandacht aan de 15e Laura schenken! LV HAZERSWOUDE kan men twee jonge sportbeoefenaars aantreffen, an wie kortgeleden de eer te beurt iel tc worden ingedeeld bij de junio- en die onder leiding van Egbert van 't Oever een speciale training onder gaan om eventueel deel te nemen aan de kernploeg die onder leiding van Klaas Schenk onze schaatskleuren moet hooghouden. Als men ten zuiden de dorpskern gaat naar de Hoo- geveenseweg. ziet men, afslaande tv de richting Boskoop, een grote hoeve, waar de heer P. v. d. Eyk zijn bedrijf heeft. Zijn zoon Jac. kan de bezoeker al heel wat schaatsbelevenissen ver tellen Wij ontmoetten daar ook zijn kame raad. Matth. van Wijngaarden uit Bos koop. De jongens hebben elkaar op de schaats leren kennen. Dat juist zij bei den zijn gekozen in de juniorenaroev riendschap zeker ten goede komen Zij willen zich met volle energie op deze training werpen. >t is allemaal begonnen met schoolwedstrijden en kleinere wed- trijden. waarin opmerkelijke presta ties worden geleverd. De ouders sti muleerden hun zoons en hun werd de gelegenheid geboden door te zetten Jac. wist tweemaal het kampioenschap van Hazerswoude op de korte baan te behalen. Dit jaar deden beiden mee aan de wedstrijden om het kampioen schap van Zuid-Holland en met succes. In de groep van 15 tot 17 jaar werd Jac. eerste op de 160 meter en daarmee kampioen van de provincie. Bij wedstrijden in Reeuwijk werd Jac. eerste op de 500 en 1500 meter. Matt van Wijngaarden werd tweede op de 500 en 1500 meter in de groep van 17 tot 19 jaar, ook in Reeuwijk Toen volgde de inschrijving voor het kampioenschap van Nederland op een Amsterdamse baan. Leeftijdsgroep: 17 tot 19 jaar. Jaap werd hier tweede op de 500 en vierde op de 1500 meter. ment bezetten zij resp. de vierde en de vijfde plaats. De jongens trainen nu na hun werk in hun vrije avonduren hard. Ze ont zeggen zich roken en drinken, hoewei Jaap van mening is, dat een enkele dronk niet kan schaden. Ze hebben een racefiets, waarmee ze af en toe [N DE nacht van maandag op dinsdag omstreeks half twee is brand uit- L gebroken in de schuur van de familie C. Snatersen, wonende aan de Muarisstraat 13 te Alphen aan den Rijn. De schuur is tot de grond toe afgebrand. De schuur van de familie A. H. Schrve, wonende op nummer 11, is grotendeels vernield. Voorts werden een aantal kippen en duiven en fietsen, bromfietsen en wasmachines een prooi der vlammen. Beide fa milies zjjn tegen brandschade verzekerd. den Rijn op de bromfiets pas- De vlammen waren reeds doorgedron gen tot een aangrenzend groot pakhuis, gebruik bij de heer KI. de Vries. In dit pakhuis stonden een vrachtwagen, een bakfiets, bromfietsen en fietsen alsmede veel kostbaar geredschap. Her kon de brandweer, o.l.v. commandant A. J. Th M. Korver, het vuur met enkele stralen doven. De brand vormde een ernstgc bedrei ging voor twee huizenblokken. De bran dende schuren schuren stonden namelijk tusse de huizenblokken, met afstanden a nauwelijks anderhalve meter. Hoe de brand is ontstaan, kon nog niet worden vastgesteld. Dat deze nachtelijke brand geen gro- re omvang heeft aangenomen. 1» onge twijfeld te danken aan twee kraamver zorgsters, de dames Lenie Steijn en Ja- coba C. Schrama, beiden wonende te Roelofarendsveen, die op genoemd tijd stip. komende van Bodegraven en op naar huis, de Oranje Nassausinleg te Puzzelrit De Christelijke Plattelands Jongeren Organisatie iC.PJ.O.). kring Alphen aan den Rijn. heeft een puzzelrit gehouden met auto's en bromfietsen. De deelne ming was goed, het enthousiasme der deelnemers groot. Er werd gestart op het Thorbcckeplein en daar werd ook gefinisht. Vervolgens vonden de jon geren hun eindpunt in hotel Centraal. de prijzen werden uitgereikt. Daar heerste een gezellige sfeer, mede van wege de muziek van „De Vrijbuiters" uit Koudekerk aan den Rijn. De voorzitter van de C.P.J.O., de heer H. Oppelaar, stelde nog een puz zelrit in het vooruitzicht, de komende zomer te verrijden. De prijswinnaars: auto's; 1 L. Visser. Koudekerk aan den Rijn, 36 strafpunten; 2 C. Verkerk, Nieuwveen, 44 strp; W. v. Gzalen. Alphen a. d. Rijn, 52 strp.; 4 A. Roodenburg, Nieuwkoop, 62 strp.: 5 J. Roest. Nieuwvec x 64 strp. Bromfietsen: slechts één prijs beschik baar gesteld, gewonnen door C. Zwanen burg te Bodegraven. Alphen seerden. Zij merkten de vlammen op, oriën teerden zich snel en besloten even te gaan kijken. Toen zij bij het vuur aankwamen en daar nog niemand :agen schrokken ze zo, dat ze het op een roepen zetten en op de deu gingen bonken, op ramen tikken en aan bellen trokken. De oudste zoon van de familie Snater- in wekte toen snel kruidenier A. Boer in de Emmalaan, die telefoon heeft. Kort na het eerste alarm werd de brand ook opgemerkt door rechercheur C J Guldemond, die zich in de Hoofdstraat bevond en in alle haast daar een bewo- r wakker maakte om naar het bureau bellen. Hij vernam, dat de brandweer reeds op weg was. Intussen waren alle bewoners van de straat wakker en met jassen over hun nachtgewaad deed ieder zijn best om de vele kleine kinderen die in de omgeving de overkant van de straat in veiligheid te brengen. Voorts bracht men reeds belangrijk huisraad naar buiten. Verkoop bouwgrond De heer J. Barreveld, wonende al hier. wenst ten behoeve van de bouw woning een perceel bouwgrond, gelegen aan de Jan Luijkenstraat, hoek Da Costastraat. ter grootte van onge- 286 m2. van de gemeente aan te kopen. Met de koper is overeenstem ming bereikt over een prijs van f 23 per m2 voor de grond gelegen binnen afstand van 20 meter van de var i-eg afgekeerde zijde van het trol- en van f 6 per m2 voor de grond op grotere afstand. Subsidie culturele doeleinden en W. hebben de ingekomen vei om toekenning van subsidie ten laste het fonds voor culturele doeleinden het dienstjaar 1961 om advies i handen gesteld van de commissie va advies voor culturele aangelegenheden. Het door deze commissie uitgebrachte advies namen B. en W. over. Dit luidt: 1. aan de Rijnlandse Orkest Vereniging 850; 2. aan de chr. oratorium vereniging Hosanna ƒ800; 3. aan de r.k. gemengde zangvereniging St. Bonifacius ƒ800; 4. aan de chr. muziekvereniging Arti et Religion! ƒ600; 5. aan de muziek vereniging Crescendo ƒ600; 6. aai muziekvereniging Door Samenwerking Sterk 600; 7. aan het zangkoor Ned. Prot. Bond ƒ250; 8. aan het comité Kleur en Fleur ƒ300; 9. aan de drumband Con Brio 150: 10. aan de drumband Cres cendo 150; 11. aan de drumband Door Samenwerking Sterk 150; 12. aai accordeonvereniging Door Volharding Verkregen ƒ100; 13. aan de stichting Oud- Alphen en omgeving ƒ650; Totaal ƒ6000 Uitbreiding ulo St. Jorisplein Het bestuur van de Slichting voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs verzoekt de raad voorzieningen tot stand te brengen voor de uitbreiding va bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Sint Jorisplein. Voor de nieuwe cursus wordt gerekend op 235 leerlingen, waarvoor 8 lokalen nodig zul len zijn. Beschikbaar zijn 6 lokalen en J vaklokaal, dat ook reeds als gewoon les lokaal in gebruik moest worden genomen. Het laat zich daarom aanzien dat per 1 september 1962 2 lokalen nodig zullen Ook de school aan de Anna van Buren- laan. die enkele jaren geleden in gebruik is genomen, is reeds volledig bezet, zodat ook daar geen ruimte is om 'het surplus aan leerlingen op te vangen. Het schoolbestuur heeft met het col lege overleg gepleegd over dc wijze, waarop in het tekort aan ruimte kan worden voorzien. Een definitieve oplos sing is echter nog niet gevonden. rondjes rijden om de spieren soepel U houden. Ook staan hardlopen en vrijs oefeningen op hun programma. Verder wordt nog getraind op de rolschaati Kortom, ze moeten er alle aandacht aan geven om straks goede kansen te kunnen maken. De jongens hebben hun dromen .•aarvan ze van harte hopen, dat ens in vervulling gaan. Het medeks en van thuis sterkt hen in hun vol harding. Hazerwoudse jeugd nam deel aan het verkeersexamen Vrijdag werd in de gemeente Hazen- «voude het praktische gedeelte van jeugdverkeersexamen 1962 afgem door personeel van de Rijkspolitie, gr assisteerd door vier leden van de resem rijkspolitie. De totale uitslag luidt als volgt: School met den Bijbel: Dick Plaisie met lof: Willem van Vliet; Jan v Berg: Kees v. d. Bosch: Anton v. d. Lindr Frank Helmus: Jopie Huisman: Aad Ba Annemarie Kroon: Bettie Staal; Hettj Matze: Lida Duiker; René Zaal; IJsbraK Bol: Cok Rademaker; Leo Hassefr* Cobie van Veen: Willy Zintel; Jaap Gorkum; Karei Drexhage; Jan van wijk: Leen van Zanten; Gien de 1 Rinie van Zanten; Nel de Jong; Ella Beek; Rie van Wieringen; Lieske Wind horst; Arie van der Spek; Han va ringen: Elly van Vliet; Dinant de Gelde. Afgewezen 2. R.K. school St. Michael: Elly Loomani K. Stolwijk met lof; Cockie van Wim Rietveld; Rle Verbeij; Joke va Nierop; Jan Timmermans; Hans Frankrijker; Ria van Ark; Elly van 1 Riet van Vliet; Nelly Olierook; Lenkvc Vliet; Annie Olierook; Riet v. d, Lenie Luiten; Anneke Toor; Jan Stok man Maria Smits. Afgewezen 1. Hervormde school: Kees van Dri Peter Hunink; Marga Raaphorst; C. Buitenhuis: Johannes Harkes; Ger Vermeulen; Piet van Veen; Arie Lanj hout; Nellie Buitenhuis; Leo Rademakc d. Lip; David de Gelder; Jan Don _ji; Janna van Veen; Willy van gen; Jan de Vogel: Martha Harkes; Rieti Verheul; Koos van Rijssel; Kees Neut; Lenie Plaisier; Lia van Veen; Ai dries Doorman. Afgewezen: geen. R.K. school Banneux: Henny vs Goozen; Berry Beukeboom; Mirja Zwartjes; Fietje Kerseboom; Marian Munnik: Nelly v. d. Hulst; Elly Bo Gerard Groen; Maria Captein; Koos ve Zon; Wlm Kempen; Kees Groen; Fient) d. Velde: Ankie v. d. Meer; Ton Rooy; Ton Bakker; Henny Kraan; Jul de Rooy; Frank Uljee; Frans Westgees Hans van Velzen; Jos Kampier; .Tol i Boere; Jos Suiker; Nelly Heemske! Afgewezen: drie. R.K. school St. Joseph: Thérese Groot met lof; Bep van Diemen; Anm n Amsterdam; Mariëtte Verklei Margriet de Boer; Tineke Vniesekooj Agatha v. d. Berg; Esther Zonderop: U Wassing; Nelleke Verdegaal: Cobie Gaag. Eén nam niet deel aan het pril lische gedeelte. Afgewezen geen. R.K. school Paus Pius X: Hans de Boe Martie Koeleman; Gijsbert Spierenbui Hein de Groot; Jos v. d. Putte: Rui Heijmans; Hans Zandbergen; Harrie Dm; Eddie Heijmans; Leo van Wette II. Zwaan Josef de Groot: Ji Wortman met lof; John van Wette Willy Mens: Hannie v. d. Zanet: Be nard Borst; Kees de Groot; Jos van Ie Dick v. d, Ven; Eddy Vervloet: Ftd Verkleij: Peter Heemskerk. Afgewea acht. Chr. Nationale School: Trudie Scht penzeel; Martinus van Bostelen; Je) Vcrbrcc; Johanna van Ginhoven; Dl Poelgeest; Bert Rietveld; Huibert de Maria Adriana Didden; Jacob Kok; AL Molema: Bepple Geerlof met lof; Jacob Batelaan; Hans Duiker; Kees Batelai Alida Johanna Vergunst; Llentje Mai I Visser met lof; Akke v. d. Voort; Roti Snijder. Afgewezen: geen. HPEN BEHOEVE van de gedeeltelijke realisering van het voor 1962 aan onze gemeente toegewezen contingent woningwetwoningen hebben B. en W. een plan doen voorbereiden voor de bouw van wederom 56 woningen ten behoeve van minder-diraa'gkrachtigen. EvenaJs voor het ln uitvoering zijnde plan ton laste van het contingent 1961 zullen ook deze nieuw te bouwen wo ningen worden gesticht op een terrein gelegen aan de zuidzijde van de Eiken laan. terwijl ook nu gebruik is gemaakt van het door de „Keuzecommissie Ef ficiënte Woningbouw" geselecteerde plan voor 96 woningen te Hengelo (O). Ook voor het nieuwe plan dat in op zet geheel gelijk is aan het vorige zal een extra subsidie uit 's rijks kas kun nen worden genoten. Het omvat in vier woonlagen 28 woningen met 3 en 23 woningen met 4 vertrekken, die eer huisvestingscapaciteit hebben voor ge- zinnen van respectievelijk 4 en 6 per- B. en W. hebben de firma J. van Wie- ringen, alhier, bereid gevonden de bouw van de woningen te verzorgen voor de som van 793.900, welk bedrag zij aanvaardbaar achten. Daar niet verwacht kan warden dat bij openbare aanbe steding inschrijvingen tot een lager be drag zullen worden ontvangen, menen zij, dat het aanbeveling verdient bouw onderehands voor genoemd drag aan de firma Van Wierangen op te dragen. De totale stichtingskosten van complex worden geraamd op 163.800 voor de kosten van de benodigde grond en op ƒ840.380 voor de bouw van de woningen. Evangellsatlo Voor de interkerkelijke evangelie spreekt donderdagavond 7.45 uur in bovenzaal van Het oude Raadhuis evangelist Th Dikkes te Leiden. De fi Bol alhier verleent muzikale medew king. Fusie Zondag hebben de Geref. m.v. Or» i Labora en de Geref. j.v. Filadelfia sloten een fusie aan te gaan. De naam nu Geref. Jeugdvereniging. Propaganda-avond De Chr.-Historische kiesverenl# houdt woensdagavond een propagafll bijeenkomst in het Verenigingsgeboff half 8. Spreker is de heer S H. van bergen te Katwijk aan Zee. lid van Prov. Staten van Zuid-Holland. OnA werp: „De hedendaagse politiek". Hazerswoudse Droogmakerij Het bestuur en de stemgerechlk ingelanden van de polder „De Haaf woudsche Droogmakerij" komen maan* 28 mei. 's morgens om tien uur. gadering biieen in het Oude Raadhuil Hazerswoude-dorp. Op de agenda o.m.: bestuursvoorstel tot herziening de wedden en het eventueel tockeni van biidragen en uitkeringen aan ambtenaren, wier wedden door de sü gerechtigde ingelanden worden vaM steld (in verband met vaststelling wedden voor het waterschapspersc® door Gedeputeerde Staten va Holland); wijziging van de wedded de machinisten C. Endeveld en C Gelder 'bedienaars van de duikertj de Simon Jansepolder en de Ambd polder): vaststelling rekening over en begroting 1962; benoeming onderzs commissie voor de rekeningen over ll machtiging van het bestuur tot het af. en overschrijven van posten op begroting 1962; tot het onderhands besteden en het doen uitvoeren van ken in eigen beheer; tot het ver van grasgewas voor 1963; tot het pachten van het jachtrecht voor 1 OUl tus 1962-1 augustus 1968 en tot het pachten van de boerderij, thans in I bij A. P. Verweij; voorstel tot ver» aan G.S. tot verhoging van het bed* voor vergaderkosten. WOUBRUGGE Opbrengst fancy-fair De netto-opbrengst van de fancy-ft die vrijdag- en zacerdagavond oude Raedthuys werd gehouden ti van een kleedlokaal bij het nieuwe sp* 1 veld aan de Bateweg. is ruim 800 gutè1

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4