Herenstraat wordt bij Pioenstraat breder Geen falend beleid bij Gemeentewerken Leiden KOLEN CARON nieuwe leldsche courant 3 DINSDAG 22 MEI 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag; Wijkgebouw Pniël. 8 uur: Overdracht opbrengst actie voor muziekinstrumen ten aan wijkgeraeente. Middelweg 38, 8 uur: ledenvergade ring Het Groene Kruis. Logegebouw, 8 uur: Zangavond Truus Massaar-van Driel met leerlingen Haags Klein Vrouwen Koor. Oegstgeest, Het Witte Huis, 8 u.: Arjos debatavond „Hoort een christen thuis in de P.v.d.A.?" D e n H a a g, Kon. Schouwburg 8.15 u.: Toneelgroep Theater met „Brieven dichter". roensdag ltd te. Rehoboth, 8 uur: Staatk. Geref. Par tij; C. Lagendijk, Papendrecht, over „Be ginselen en beginnen". Zuiderkerk, 8 uur: Arjos, heren Stolp i Harmsen over gemeen teraadsverkie- nngen Geref. jeugdhuis, 8 uur: Leldsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars. Schouwburg, 8 uur: Sempre Avanti'' Jong en Jolig, muziek- en zangavond met toneelspel „Blijf zitten waa at". Oosterkerk, 8 uur: Herdenkings dienst t.g.v. eeuwfeest Zondagsschool Jaat de kinderkens tot mij komen", sprekers ds. Vos van Wassenaar ei Kleermaker van Rotterdam. Zomerzorg, 8 uur: Kynologenverenl- ing „Rijnland", dr. A. W. M. Brooij lans over: „Belangrijke erfelijke afwij kingen bij de hond". Cemsto, Papengracht 7a, 2.30-4 uur Receptie t.g.v. modernisering bedrijf. Chr. Geref, Kerk, 8 uur: ds. J. C. Maris van Bloemendaal over Wereld iad van Kerken en I.C.C.C. Old Dutch, 2de Binnenvestgraoht 15, uur: Expogé, filmavond. LFC-terrein, 8 uur: finale Zilveren- molentoernooi, Quick Boys-Zwart Wit 78. Oranjestraat, 7.30-8 uur: njn.: straat- prediking Open Deurwerk Hervormde Gemeente. Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Nederlandse Comedie met „Mid zomernachtsdroom". Diligentia, 8 uur: Symphonlsch Ka merorkest. Goede Vrijdagkerk, 8.15 uur: Jan van den Berg, orgel. Donderdag Prytaneumzolder, 12.15 uur: L.A.K., reprise „Tarieven", door A. P. van Hoek. Academisch ziekenhuis, cursuszaal, uur: Uitreiking Landsteiner pennin- ;n en -plaquêtten Ned. Roode Kruis. Schouwburg, 8.15 uur: LAK, Zolder theater met „Argwaan", van A. P. van Hoek. Garenmarkt, 8.30 uur vm: Vertrek excursie K. en O, naar Amsterdam. Pieterskerk. 7.15 uur: Avondgebed. Districtsconsultatiebureau, Rijnsburger- reg 70, 8.30 uur: Vereniging tot bestrij ding van tuberculose. Oegstgeest, Groene Kerk, 8 uur: Koorzangavond o.l v. Hans Boelee. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 ur: Toneelgroep Centrum met „Voor et laatst Lady Barker". Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera ol.v. Leo Driehuis met „Hoffmanns Vertellingen", van Jacq. Offenbach. Vrijdag Geref. Jeugdhuis. 8 uur: Vola-filmle- lingsavond. Rehoboth, 8 uur: Christenvrouwen Uiden-centrum, mevr. G. Gilhuis- Smitskamp over „De witte vrouw" van hn Mens. Bedrijfstechnische school, Medusa- «traat 24, 2-4 en 7-9 uur nm: Tentoon stelling werk leerlingen. Leiderdorp, Dorpshuis, 7.45 uur: Openbare les Stichting Muziekschool leiderdorp. Kon. Schouwburg, 8.15 «ur: Haagsche Comedie met „De Vader' Diligentia, 8 uur: Orkestvereniging Euterpe. Houtrustkerk, 8.15 uur: Koos Bons, orgeL Zaterdag Van der Heijden, 3.30-5 uur: Receptie '4-v. 70-jarig bestaan cricket- en voet balvereniging Ajax-Sportman-Combina- Districtshoofdkwartiei padvinders, Juste Binnenvestgracht 20, 4-5.30 uur: «optie t.g.v. 40-jarig jubileum onder- «trictscommissaris J. W. Cornelisse. Busstation. 1.45 uur: Vertrek excur- NCReisV naar Kijfhoek en Bierlap. Leidse Volkshuis. 8 uur: Concert «ugdkamerorkest Leiden. Antonius clubhuis, 8 uur: Chr. toneel troep Imperium met „Thor en de En- flen", door Christopher Fry. Bedrijfstechnische school, 9.30-11.30 u.. 'öitoonstelling werk leerlingen. Station NB., 1.50 uur: Vertrek excur Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni- tng naar Elswoud te Heemstede. Li de Moriaen, Hooglandse Kerkgracht 8 uur: Oecumenische Raad Leiden. L' C. P. van Andel over: „Christen zijn deze tijd" 'en Haag, Kon. Schouwburg, 8.1b Haagsche Comedie met „Het eel", 11.15 uur nm: Werkgroep Haag- e Comedie met ,,'n Wissewas". Voorschotense firma werd niet bevoorrecht directeur der Ge- Casino. (2.30, 7 en 9.15 uur): Onzegbare Lido <2.30. 7 en 9.15 uur): De runboe- '«hters van Birma (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Spel ln de "^t (18 jaar). fox (2 30, 7.15 en 9.15 uur): Invasie ut het heelal (14 jaar); donderdag: Strijd 'ten verdovende middelen. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): l'Avven- "w 118 jaar), Trianon (2 en 7.30 uur): Spartacus (14 fer). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen, "^-apotheek, Doczastr. 31, tel. 21313, Havan-apotheek, Haven 18, teL 20085. j* dienst van apotheek R. van Breest Uilenburg te Leiderdorp wordt even- In hun op 26 februari gegeven ant woord op schriftelijke vragen van het raadslid P. S. Harmsen, zegden B. en W. de raad toe hem zo spoedig mogelijk te zullen inlichten omtrent de resultaten van een onderzoek naar de juistheid van bepaalde beweringen, die zijn gedaan tijdens de behandeling van een strafzaak tegen een firmant van een aannemersbe drijf te Voorschoten. De beweringen kwa men hierop neer. dat gesproken zou zijn van „een falend beleid van de afdeling gemeentewerken van Leiden" bij de aan besteding van werken in Leiden-zuld- N'aar aanleiding hiervan delen B. en W. mee, dat in de onderhavige strafzaak het misdrijf van verduistering ten laste was gelegd, n.1. het zich toeëlgenen van aan de aannemersfirma toebehorende gelden door één firmant ten nadele van de an dere firmant. De gemeente Lelden en haar ambtenaren stonden en staan das volledig buiten deze kwestie. Aangezien door de firma echter enkele werken voor de gemeente waren uitgevoerd, moest voor de beoordeling van de feiten het gerechtelijk vooronderzoek zich eveneens tot de gang van zaken bij de aanbeste ding, gunning en uitvoering van deze werken uitstrekken. Aan de hand van de volledige gege vens over de aanbesteding en de uitvoe ring van alle aan de firma opgedragen werken hebben B. en W. nogmaals gron dig nagegaan, of de voorstellen, die de dienst van gemeentewerken terzake by het college heeft ingediend, verantwoord konden worden geacht. Ook hebben B en W. uitvoerig onderzocht, of van ee- meentewege bij de uitvoering enige rechtmatige of onoirbare handeling verricht. In het bijzonder is onderzocht, hoe de gang van zaken is geweest bij het op 22 juni 1956. in twee percelen, open baar aanbestede werk „riolerings- hogingswerken ten behoeve va bouwrijp maken van zuidwest Vin, ge deeltelijk". De firma, die als laagste had ingeschreven, heeft dit werk gegund kregen, doah zou bij de uitvoering in wijking van het bestek hebben gehan deld, met toestemming van de dienst welike toestemming van weinig cleel beleid zou getuigen B. en W. is niets gebleken van enige onjuist te noemen handelwijze van de dienst. Ook met betrekking tot de taak van de dienst bij de uitvoering van het bedoelde werk blijkt generlei aanleiding te bestaan voor kritiek. De belangen vnn de gemeenten zijn bij de directievoering over het werk waar mogelijk gediend. Dat bij de uitvoering van de werkzaam heden, anders dan in het bestek en by de voordien opgestelde kostenraming Is aangenomen, het voor de ophoging dige zand grotendeels niet per as hoegde te worden aangevoerd, maar kon worden opgespoten, heeft de gemeente aanzienlijke kosten voor toezicht be spaard. daar het werk sneller gereed kon zijn. Anderzijds heeft de firma eveneens een financieel gunstig resultaat geboekt, maar dit vloeide alleen voort uit de mo gelijkheid het nodige zand door zuiging uit een zandput te verkrijgen, waardoor het niet over lange afstand per as behoef de te worden aangevoerd. De aannerr was er n.l. in geslaagd door derden een plaats te vinden, waar zand gezogen zou kunnen worden. De dienst var meentewerken had geen bezwaar, dat dit zou geschieden, omdat opspuiten var terrein altijd beter Is dan ophoging. Voor af heeft de dienst nog getracht een laging van de aannemingssom te verkrij gen. maar het was niet te verwachten, dat dit resultaat zou opleveren. Verder merken B. en W. op, dat bil de 32 openbare aanbestedingen, die ln de jaren 1956 t/m 1961 zijn gehouden, slechts in 6 gevallen door deze firma Is Inge schreven. In 2 daarvan, waarbij zij als laagste inschreef, kon het werk haar wor den gegund. Bij de 70 onderhandse aan bestedingen, die In die jaren zijn ge houden, is de firma in 5 gevallen uitge nodigd tot prijsopgaaf. In 3 daarvan kon het werk haar worden gegund. Hierait kan genoegzaam blijken, dat van bevoor rechting van de firma bij het opdragen van werken nimmer sprake is geweest. Aldus B. en W. Goed en verzorgd Voorjaarsprijzen HAAGWEG 15 - TEL. 20105. Verbouwing weeshuis vergt meer geld In. 1959 besloot de Leidse faad eer rag van ƒ344.175 beschikbaar te stellen ten behoeve van de verbouwing er richting van het voormalige Israëlitische Wees- en Doorgangshuis aan de Rooden- burgerstraat voor de huisvesting van d« Gemeentelijke Geneeskundige en Ge zondheidsdienst. Pas onlangs is de Rijks- goedkeuring verleend, zodat binnenkort met de werkzaamheden zal kunnen wor den begonnen. Het is gebleken, dat met het destijds beschikbaar gestelde krediet niet kaï worden volstaan. In de eerste plaats zijr de bouwkosten sedert de oorspronkelijke raming sterk gestegen. Voorts is het ge bouw, ten gevolge van het langdurige gebruik als schoolgebouw, in slechte staat komen te verkeren, temeer omdat het onderhoud in die tijd zoveel mogelijk achterwege is gelaten. Ten slotte is van de gelegenheid gebruik gemaakt het plan alsnog aan enige langens van de directeur van gezond heidsdienst aan te passen. Er is een aan vullend krediet van ƒ180.825 nodig. Aankoop van panden Aan de gemeente Leiden zUn de vol gende percelen te koop aangeboden a. Het winkelwoonhuis met erf. staan de en gelegen aan de Musschenbroek- straat 2. groot 100 m2, voor de prijs van f 41.000. b. De beneden- en bovenwoning met erf, staande en gelegen aan de Mus- sohenbroekstraat 8 en 8a, groot 104 m2. voor de prijs van f 7.000. c. De voormalige woning met erf. aan de Waardgracht 107. groot 40 m2. voor de prijs van f 1.500. Het bezit van deze panden is voor de gemeente van belang. Het pand Waard gracht 107 is onbewoonbaar verklaard. In verband met de voorgenomen sane ring van dit stadsdeel dient het te wor den gesloopt. waargenomen door de Haven-apo theek. Tentoonstellingen Academiegebouw, schilderijen en teke ningen van Guy Marie Nouvel (tot en met 15 juni). Lakenhal, tentoonstelling „Bal en zijn groep" (tot 18 juni). Bykantoor cm sctvool Obrechtstraat 'olw dinsdag en donderdag van 6 30fr uit om., zaterdag 25 uur: jeugd: elk* v oensdag 25 wtt Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio 'heek Reuvens. Plantage 6: maandag dinsdag van 4 tot 5.30 uur woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur »n vrydag (speciaal voor de grotere eugd) van 6.30 tot 8.30 uur 'savonds Rijksmuseum van Oudheden, Glas in de Oudheid (tot 19 augustus). Leeszaa) en bibliotheek Keuvens, Bree- straat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5 30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.80 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er in 7 tot 9 uur; zaterdag van 10-5.30 u Prytaneum, tekeningen van Harry Kamoen, onder auspiciën van Pro Civi- tate (tot 31 mei). V. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 207 heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE, MAUTHE Openbare school aan Rijnsburgersingel wordt opgeheven Als gevolg van de geringe aangifte van nieuwe leerlingen in de laatste jaren voor toelating tot de Comeniusschool, openbare school voor gewoon lager on derwijs aan de Rijnsburgersingel. daalde het aantal leerlingen van deze school van 157 in 1959 tot 124 in 1960 en tot 95 in 1961. De school wordt thans nog bezocht door 73 leerlingen, verdeeld over 4 leerjaren. Met augustus zal het aantal leerlingen verder dalen tot 40, aange zien de 36 leerlingen van de 6e klasse de school dan zullen verlaten, waartegenover vrijwel geen aanmelding van nieuwe leerlingen zal staan Het gemiddelde aantal leerlingen in 1962 zal belangrijk minder bedragen dan de grens van 100, waar beneden tot op heffing van een openbare school voor gewoon lager onderwijs moet worden be sloten. Daar er bovendien geen aanlei ding bestaat voor de verwachting, dat het aantal leerlingen der school in de naaste toekomst nog zal toenemen, zijn B. en W. van mening dat deze school met augustus 1962 moet worden opgehe- Aankoop grond Ter Haarkade Met de eigenaren van de aan de Ter Haarkade gelegen gronden, tezamen groot 2299 m2. zijn onderhandelingen gevoerd omtrent de aankoop van deze gronden, met als resultaat dat zij deze thans aan de gemeente te koop aanbie den voor f 2,50 per m2 Het bezit van deze gronden is voor de gemeente van belang, aangezien deze o.m. zijn bestemd voor de bouw van een r.k. sohool voor l.o. Het overige deel is no dig als toegangsweg naar de ter plaatse gebouwde flatwoningen. Agenda Leidse gemeenteraad Maandag om 2 uur komt de Leidse gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten: voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer L. Molijn als regent van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis; benoeming vaH meentewerken; benoeming van een leraar in de h delswetenschappen aan het Rembr; lyceum; benoeming van een onderwijzer de openbare lagere school voor uitge breid lager onderwijs aan de Jacob Campenlaan; benoeming van een regent van Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen, en Vrouwenhuis; voorstel inzake het verlenen vol ontslag aan mr. M. J. Blok als se cretaris van het College van Curatoren van het Gymnasium en als secretaris van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs; voorstel om de heer P. A. Wisse, hoofd van de Lucas van Leydenschool (school voor g.l.o. aan de Aalmarkt) als hoofd over te plaatsen naar de openbare schoo; voor uitgebreid lager onderwij: Jacob van Campenlaan; voorstel inzake het beschikbaar stellen in gelden voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van het Stedelijk Gymnasium en het Rembrand-lyceum: inzake opheffing van de Comenius school. openbare school voor gewoon la ger onderwijs aan de Rijnsburgersingel: inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de inrichting van een han- denarbeidlokaal in de Du Rieuschool en de Pestalozzischool (openbare scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Du Rieustraat 4 resp. Kernstraat 2); pre-advies op het verzoek van het be stuur van de Vereniging voor Christe lijk Nijverheidsonderwijs voor Leiden en omstreken om de uitbreiding van hel leerplan van de Christelijke Huishoud school .Boshuizen" met een cursus vooi bejaardenhelpster nodig te oordelen; voorstel inzake het beschikbaar stel- n van gelden ten behoeve van de weg verruiming op de hoek van de Heren straat en de Pioenstraat en voor hei treffen van voorzieningen aan 't school gebouw Herenstraat 64-Leliestraat 1B; inzake het aankopen van de percelen Musschenbroekstraat 2 en 8-8a, alsmed* an perceel Waardgracht 107: inzake het aankopen van percelen grond, gelegen aan de Ter Haarkade; inzake het verkopen van een perceei grond, gelegen op de hoek van de Burg- gravenlaan en de Uhlenbeckkade: n mede te werken aan de opheffing de door Burgemeester en Wethouder» te wijzen erfdienstbaarheden en van bezwarende bepalingen ten laste van (te op de hoek van de Riinsburgerweg en de Wassenaarseweg gelegen percelen: inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van de afdeling Financiën der Gemeentesecretarie: inzake het goedkeuren van de begro ting voor het jaar 1962 en de rekening met verslag over 1961 van de Stichting ..Burgerijfonds van Leiden"; inzake het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de verbou wing en de uitbreiding van het A-gebouw van de Psychiatrische Inrichtingen ..En degeest" c.a.; inzake het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet ten behoeve van de verbouwing en inrichting van het voormalige Israëlietisch Wees- en Door gangshuis aan de Roodenburgerstraat voor de huisvesting van de Gemeente lijke Geneeskundige- en Gezondheids dienst; i voorstel naar aanleiding van het ver zoek van Gedeputeerde Staten dezer provincie om hun het gevoelen van de gemeenteraad kenbaar te maken met bétrekking tot de toegezonden ontwer pen van besluiten betreffende de bezol digingsregelingen voor de secretaris en de ontvanger per 1 januari 1962; nota omtrent de resultaten van een onderzoek naar het beleid van de dienst vari Gemeentewerken ten aanzien van zandlevering voor ophoging van gron den in Leiden-zuidwest. „N. F. P. STEVENS EN MAGIELSEN". „Grand Prix 1962 Zandvoort. En Roxy had de beste plaats!1 Benoemingen aan de Leidse universiteit By ondersaheiden besluiten van Cura toren der Rijksuniversiteit te Lelden van Arkel, wetenschappelijk amb- De Herenstraat fungeert in toe nemende mate als verbindingsweg tussen het centrum van de stad en het zuidwestelijk stadsdeel, waarvan de bebouwing zich voortdurend uit breidt. Voor de verwerking van de verkeersstroom is de Herenstraat, vooral tussen de Pioenstraat en de Bloemistenlaan, te smal. Een plan tot vaststelling van een bijzondere voor gevelrooilijn voor de oostzijde van dit gedeelte van de straat is in voorbe reiding. Voorts is de aansluiting van de Pioenstraat op de Herenstraat nauw en onoverzichtelijk. De omstandigheid doet zich voor, dat het pand Herenstraat 66, hoek Pioenstraat, onlangs is leeggekomen. Bovendien zal binnenkort een gedeel te van het schoolgebouw Herenstraat 64/Leliestraat 1 B worden ontruimd Van deze gelegenheid kan gebruik worden gemaakt om door afbraak van het pand Herenstraat 66 en van het aan de Herenstraat grenzende lokaal van het schoolgebouw en wijziging van het wegprofiel aldaar, een aan zienlijke verbetering van de ver- keerstsituatie te verkrijgen. De kos ten. die met de uitvoering van het plan zijn gemoeid, worden geraamd op f 24.000, Na afbraak van het schoollokaal zal de chr. kleuterschool, die thans 3 lokalen van het schoolgebouw in ge bruik heeft, de beschikking kunnen krijgen over 4 lokalen, te weten werklokalen en 1 speellokaal Voor deze school zijn enige voorzieningen aan verwarming en speelplaats nodig tot een bedrag van f 3.170. Het dan nog resterende, meest noord oostelijk gelegen lokaal van de school, met aangrenzend kamertje, kan wor den bestemd voor het jeugdwerk- Teneinde deze ruimten voor die be stemming geschikt te maken zijn eni ge voorzieningen nodig, waarvan de kosten worden geraamd op f 1460. De kosten van de verschillende voorzieningen belopen in totaal dus f 28.630. zo delen B. en W. de gemeen teraad mee. tenaar le klasse qp arbeidsovereenkomst bij de faoultiet der letteren en wijsbe geerte, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst; G. van Ben them van den Bergh, we. tensdhappelijk ambtenaar ln tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerd heid, voor het tijdivak van 1 mei 1 mei 1963, wederom in deze functie be noemd J. Blom, hoofdassistent op arbekta- overeenkomst bij de anaestfhesiolögie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; MP. Bolten, assistent op arbeidsover eenkomst bij de phsydhosomati6Che werkgroep, benoemd tot webeneohappe- lijk amb'.ervaar in tijdelijke dienst bij de medische experimentele psychologie; A. Breimer hoofdassistent op arbeids overeenkomst bij de geologie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tydelijke dienst; Dr P. van den Broek, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij d« psychologie, benoemd tot wetensohappe- lijk hoofdambtenaar A in vaste dienst; R W. Elias, wetenschappelijk ambte- ar in tijdelijke dienst bij de keel- neus a oorheelkunde, voor het tijdvak van 1 lei 1962 tot 1 mei 1963, wederom in deze functie benoemd; A.C van Ginkel, assistent op arbeids- overeenkomst by de geologie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klas- se; Mej. C.A. de Groot, hoofdassistente op arbeidsovereenkomst by de farmacologie, benoemd tot wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; Mevr. W. van Ham-Wagner, weten- «ohappelijk ambtenaar 24 uur per week) tydelijke dienst by de faculteit der rechtsgeleerdheid, benoemd tot schappelijk ambtenaar (24 uur per week) ln vaste dienst; C. Hazewinkel, wetenschappelijk amb tenaar op arbeidsovereenkomst by d« bibliotheek, benoemd tot wetenschappe lijk ambtenaar in tydelijke dienst; m der HeuL wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de pathologie, benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in vaste dienst, Dr Ding Hou. wetenschappelijk am tenaar le klasse in vaste dienst bü het rijksherbarium, benoemd tot weteiw cohappelyk hoofdambtenaar ln vast* dienst Mej. W. Huisman, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst (4/5 dagtaak); Mej. M.OX. Klein, hoofdassistente op arbeidsovereenkomst by de sociologie, benoemd tot weiensdhapplijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; J. Laarman, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de parasitologie, benoemd tot wetenschap peiijk hoofdambtenaar A in vaste dienst. Dr. J.C.H. de Man. wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de pathologie, benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in vaste dienst; Meohelse; wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst by de neurologie, voor het tydrvak van 1 me. tot 1 mei 1963. wederom in deze fun ctie benoemd; Dr. K.A. de Meijier, wetenschappeiyk ambtenaar In vaste dienst bij de biblio theek, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaate dienst; A. Ollengren, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tydeiyke dienst bij het centraal rekeninstituut van de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen, voor het tijdivak van 1 januari 1962 tot l januari 1963, wederom ln deze functie benoemd J.W. Riedsbra, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tydelijke dienst bij -de fysiologie, voor het tyd/vak van 1 febru ari 1962 tot 1 februari 1963, wederom la deze functie benoemd; Dr. JX. Teipstra, hoofdassistent op ar beidsovereenkomst by de heelkunde, be noemd tot wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; Dr, W.A. de Voogd van der Straaten. wetenschappelijk hoofdambtenaar ln vaste dienst bij de cytologie en experi mentele histologie, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar A in vaste Dr. JX.T.M. Vereecken, wetenschappe iyk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst by de phychiatrie, benoemd tot weten schappelijke hoofdambtenaar A in tyde lijke dienst; Dr. R.GJ. Willighagen, wetenschappe lijk hoofdambtenaar A (25 uur per week) in vaste dienst bij de pathologie, be noemd tot wetenschappelijk hoofdambte naar A (voll dagtaak) in vaste dienst; P. Zandbergen, wetenschappelijk amb tenaar in tydelijke dierat bij de natuur kunde, voor het tijdvalt van 1 mei 1962 tot 1 mei 1963, wederom in deze functie benoemd Dr. H.J. Zwart, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de geologie, benoemd tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar A in vaste dienst. Dr. J. Swierenga buitengewoon hoogleraar Dr. J. Swierenga, hoofd van de afde ling longziekten van het St. Antonius- ciekenhuis te Utrecht, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de longziek ten aan de Leidse universiteit. Dr. Swierenga, die geboren ls ln 1918, studeerde medicijnen aan de universiteit te Groningen, alwaar hy in 1942 zyn arts examen aflegde. Vervolgens was de nieuwbenoemde hoogleraar gedurende vier jaar verbonden aan het sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven. Sedert 1947 is professor Swierenga werkzaam op de afdeling voor longziek ten in het St. Antoniusziekenhuis te Utrecht, aanvankelijk als chef de elini- que. later als hoofd van de genoemde afdeling. Prof. Swierenga, die In 1952 promo veerde op een proefschrift getiteld: „In- tra pulmonale bronchuscystcn", heeft vele artikelen gepubliceerd, in het bij zonder in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. Ook zyn vele artikelen van zyn hand in Franse en Belgische vakbla den verschenen Prof. dr. Szirmai nu gewoon hoogleraar Prof. dr. Zs. Szirmai, buitengewoon hoogleraar io het Oosteuropees privaat recht, is benoemd tot gewoon hoogle- Afscheid prof. Lam Pr°T- d>r. H. J. Lam, hoogleraar in de systematische plantkunde, directeur van het Rijksherbarium, zal op 1 juni 's middags om 3 uur in het Groot Audi torium zyn afscheidscollege geven. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 21 mei Rijksuniversiteit Geslaagd voor het kano ex culturele en tropologle de heer H G Honnef te Lelden:

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3