Quick B. start niet best in Genemuiden: 1-2 Voetbalkampioenschap van Nederland J. v. Duijvenbode liep een dubbele beenbreuk op Rijnsb. Boys versloeg Koudekerk met 2-3 S.H.S. wipt Katwijk uit bekerstrijd Noordwijk-reserves nog net naast Koz. B. 2 G.W.S. is uitgeschakeld door Haagse RAS OVC verwees Concordia naar de laatste plaats R.C.L. won met groot verschil van S.V. 35 PBBUWE LEIDSCHE COURANT II MAANDAG 14 MEI 1962 Na een half uur van Katwijks over- wicht slaagden de gastheren er in zich wat aan de druk te ontworstelen. Hoek man kwam vrij voor Den Hollander, maar deze redde de situatie met zijn vuist. R. Breman verwisselde met H- Breman van plaats en dat bleek in de gelederen van de thuisclub een ge duchte verbetering. Zeven minutei voor rust was linksbuiten J. v. d. Haai de grondlegger van de gelijkmaker. H\ combineerde met H. Breman, die ge bruik maakte van onvoldoende weg werken van enkele Katwijkse achter- spelers en van dichtbij laag kon in schieten (11). Floor van Duyn bedreigde nog met een prachtige inswinger keeper Ter Horst Deze wist echter te voorkomen dat de baJ in doel draaide. (Van een onzer verslaggevers) Quick Boys, de kampioen van district west II, heeft in de competitie met Spakenburg en Sportclub Genemuiden om het kampioenschap van Neder land geen beste start gehad. Niet alleen dat de Blauwwitten in hun eerste kampioenswedstrijd ver beneden hun normale vorm bleven, maar boven dien trof hen een behoorlijk portie pech: invaller-linksbuiten J. van Duij venbode liep al na acht minuten bij een botsing met rechtsback W. van Dijk een dubbele breuk aan het linkeronderbeen op. De ongelukkige speler werd naar het Sophiaziekenhuis in Zwolle vervoerd, waar hij enige tijd verpleegd zal moeten worden. Graag wensen we de 18-jarige pechvogel, die juist de kans kreeg om zijn plaats in het eerste elftal te heroveren, een voorspoedig en volledig herstel toe. Natuurlijk is dit ongeval van in vloed geweest op de prestaties van de westelijke kampioen. Het kan echter niet, evenmin als het gladde en wel heel moeilijk te bespelen veld aangevoerd worden als volledig excuus voor het bijzonder matige spel. dat werd vertoond Voor rust kon het er nog mee door. De individuele prestaties van de be zoekers waren toen ongetwijfeld beter dan die van hun tegenstanders. Het was ook in deze periode dat zij verdiend een voorsprong namen. Na de gelijk maker van de thuisclub, kort voor rust. was het echter met het overwicht ge daan. Het leek er op alsof Viool met zijn mannen de morele klap er niet meer bij konden verwerken. In de tweede helft immers zijn de groenwit- ten het gevaarlijkst geweest. Tegen over het kortere en meer individuele spel van de gasten zette Sportclub Genemuiden een enorm enthousiasme, dat van doorslaggevende betekenis bleek. Uiteindelijk konden de neutralen onder de ca. 1500 toeschouwers dan ook met recht zeggen, dat deze kleine over winning, een kwartier na rust nam de Sportclub met 2—1 de leiding, verdiend was. V. d. Plas: 0-1 Na het uitvallen van J. van Duijven bode kwam Koelewijn het elftal Quick Boys, dat een invaller telde Aandewiel. completeren. Bij Genemui den was H. Breman de vervanger van Driessen. Waar de spelers in de begin fase het meest moeite mee hadden was met het proberen zich staande te hou den op het spekgladde veld. Dat is trou wens gedurende de gehele wedstrijd heel moeilijke bezigheid gebleven. Na kwartier speeltijd, de wedstrijd was der tien minuten onderbroken geweest voor de beenbreuk, schoot v. d. Oever op de linkervleugel hard tegen Floor van Duyn 'aan. Deze speler had niettemin de bal meteen onder controle en lanceerde mei een prachtige pass rechtsbuiten v. d. Plas. die llink gehinderd werd, maar niettemin beheerst de bal langs keeper Ter Hotst •plaatste (0—1). De blauwwitten bleven het doel van öenemuiden bedreigen. Schoten van v. d. •Oever en J. den Hollander misten de goede richting, behalve dat ene van eerst- KNCGV-geslaagden Een onder auspi ciën van het Zuider gewest van het Kon. Ned. Chr. Gymnaa- tiekverbond gehou den bovenbonw-cur- sus ritmische gym nastiek is zaterdag avond in Rotterdam met het examen be sloten. Van de acht kandidaten ziin ei geslaagd, ter wijl met i opgekomen. Geslaagd zijn mej. H. Droge, mej. J. van 't Hof. mej. H. van 't Hof, mevr. J. Herlaar-Wlnkelman en de heer A. Herlaar (cum Iaude), allen nlt Schie dam. alsmede mej. D. C. v. d Kwaak uit Ritnsburg en mej. E. Bouma uit Den Haag. De heer J. H. Nieuwenhuis, die als In specteur voor de lichamelijke opvoeding van het ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen het examen bij woonde. zeide na afloop, dat het een zware cursus was geweest. Hij vond het jammer, dat alle geslaagden in het wes ten van het land wonen, aangezien juist aan deze krachten in andere delen van Nederland een grote behoefte bestaat. De nieuwe voorzitter van de Bonds- technische commissie van het KNCGV. de heer R. M. Bloem feliciteerde de ge daagden evenals RNOOV-voorzitter de neer A. F. den Boeft, die secretaris van de examencommissie was geweest. Na mens de cursisten heeft ten slotte de heer Herlaar enkele woorden van dank gesproken. In de tweede helft voorkwam de Gene- muider keeper een doelpunt door zicli voor de voeten van Koelewijn te wer pen. Allengs kwam de thuisclub hel meest aan bod. doordat de blauwwitten te kort en zonder tempo speelden. Een ons inziens ten onrechte door de overigens goed leidende scheidsrechter Vlug uit Hil versum aan Genemuiden toegekende vrije trap, bij een vermeende overtreding van Floor van Duyn, leidde tot de winnende treffer van de gastheren. Rechtshalf Beens plaatste hieruit na 16 minuten de bal goed voor doel. waar deze door H Breman in de doelmond werd gekopt Vermoedelijk dacht stopper v. d. Plas dal keeper Den Hollander zou ingrijpen cn de Katwijkse keeper dat zijn stopper dat zou doen. De daardoor ontstane fractie van aarzeling buitte H. Breman uit en hij wipte de bal over Den Hollander heen in het net (2—1). Hierna werd Genemuiden sterker. H Breman gaf rechtsbuiten W. v. d. Haar een fraaie pass. Deze kundige speler schudde stopper v. d. Plas die overigens bergen werk verzette, van zich af, maar zag zijn goed ingeschoten bal op fraaie wijze door Den Hollander gekeerd. De Vries kwam bij Quick Boys de met een beenblessure uitgevallen C. van Duijven bode vervangen en J. Beens completeerde het Genemuider team na het verdwijnen van H. Breman. Het maakte niet neer uit. Nog even kwam Quick Boys ets feller opzetten, maar de versterkte verdediging van de groenwitten gaf de :ege niet meer uit handen. Genemuiden: d. Ter Horst; a. V Dijk en Last; m. D. Beens, H. v. Dijk en H. Breman; v. W. v. d. Haar, v. Dalfzen. Hoekman, R. Breman en J. v. d. Haar. Quick Boys: d. Den Hollander; a. De Mooij en K. v. Duyn; m. J. den Hollander. C. v. d. Plas en Viool; v. A. v. d. Plas, C. v. Duijvenbode, v. d. Oever, Fl. v. Duyn en J. v. Duijvenbode. Om de KNVB-beker In een sportief gespeelde wedstrijd werd Koudekerk door Rijnsburgse Boys voor de KNVB-beker uitgeschakeld, door op eigen terrein met 2-3 te verliezen. Het was aan het spel zichtbaar dat Koudekerk in weken niet had gespeeld. Daar Rijnsburgse Boys met een viertal invallers speelde, wogen de partijen in het veld goed tegen elkaar op. Het technisch betere spel van RB werd door een grotere geestdrift van Koudekerk opgeheven, zodat toen de rust met een 2-2 stand aanbrak, er omtrent de uitslag niets te zeggen was, temeer daar Koudekerk na de rust het windvoordeel had. Na de rust had Koudekerk een veld- ovenvicht, en was het keeper Blokhuis, die door veel en goed werk te verzet ten, dc basis schiep voor de overwin ning van de Rijnsburgse Boys. Diverse malen belette hij een goede scorings kansen en daar MJ een doorbraak Rijnsburgse Boys een kans om te doel punten wist te benutten, kwam laatst genoemde ploeg aan de overwinning- Over het speliverloop het volgende. Rijnsbungse Boys won de toss en koos de van doel tot doel staande wind in de ruig. In de tweede minuut kreeg Rijns burgse Boys een vrije trap, juist buiten het sferalsdhopgóbied. Het harde sdhot raakte de bovenlat en kon hierna wor den weggewerkt. -Direct hierna kreeg Alb. Zweeris een schietkans, maar schot belandde in de handen van keeper Blokhuis Snel voerden de aanvallen van wi kanten elkaar op en beurtelings werden de keepers aan het weik gezet. Na kwartier spelen maakte Van Swol ge bruik van een fout in de Koudekerk verdediging om keeper Kruit het na kijken, te geven plaatse keper Blokhuis de weg naar het doel versperden. Bij een doorbraak van Rijnsfoungse Boys loste De Heyer een hard schot, dat keeper Kruit te machtig was. Rijns- Burgse Boys nam dus de leiding en, dit betekende ook. de overwinning. Een kwartier voor het einde moest Adr. Zweeris zich laten vervangen door C. de Jong. Scheidsrechter Hakker leidde goed. 2-1, 2-2 Tien minuten later kreeg Arie Zweeris de bal goed toegespeeld en met een hard, ver sdhot bracht hij de partijen op gelijke voet. Korte tijd later moest keeper Blok huis al zijn kunnen aanwenden om eer lage schuiver van Alb. Zweeris uit de uiterste 'hoek te graaien. Direct hierna kreeg Arie Zweeris bij een doelworste- ling zijn kans om van kore aftetand Kou dekerk een voorsprong te geven 2—1. Reeds enkele minuten later kon Krom hout, via een hoekschop de stand gelilk maken Nadat nog eenmaal de bovenlat van het Koudekerk doel was getroffen, brak de rust aan De Heyer: 2-3 Na de rust kreeg Koudekerk net wind- voordeel en was hierdoor het meest ln de aanval. Ondanks een voortdurend veldoverwicht, kon de thuisclub niet tot scoren komen, daar de Rijnsburgse Boys' verdediging en niet in de laatste In een snelle en goede wedstrijd I der in de achterhoede van Katwijk de hebben Katwijk en SHS fel om de stand op 0—2 brengen Toch kreeg overwinning gestreden. Uiteindelijk Katwijk drie minuten voor rust loon trok SHS aan het Langste eind. Her- naar werken. Uit een aanval, die door haaldelljk moesten de keepers hande-1 linkshalf Van Rooyen werd ingeluid, lend optreden, hetgeen hen goed af- Ring. Keeper Boesaard van Katwijk had het echter moeilijker dan lijn collega, maar hij verdedigde met veel élan zijn doel De wedstrijd was zestien minuten oud, toen dc rechtsbinnen, Teun Moes- ker. een bal. die goed was gelanceerd door zijn medespelers, met een hard diagonaal schot SHS naar 01 schoot. Ook de thuisclub probeerde het doel van de tegenpartij te vinden, maar door onsamenhangend spel bleef gevaar uit Vooral het plaatsen en positie kiezen was zeer slecht verzorgd. bracht midvoor Verdoes met keeper De Graaf onhoudbaar schot, de stand op 1—2. Na de rust speelde de voorhoede Katwijk veel tactischer. Na een fel offensief schoot midvoor Verdoens hard tegen keeper De Graaf a hij de terugspringende bal hoog over het doel kogelde. Ook links buiten A. van Duijvenbode, kreeg eer paar opgelegde kansen, maar succes bleef uit. Ook het Katwijk doel kwam enkele malen in gevaar. In de stand kwam geen verandering meer. Deze sportieve wedstrijd werd door scheidsrechter Hui zing goed geleid. Katwijk werd uitge schakeld voor de beker. Voorwedstrijden van individuele schaaktitel Teneinde de belangstelling voor d« eindstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland te stimu. leren, worden dit jaar voorwedstrijden gehouden. In Den Haag, Amsterdam en Arnhem spelen drie groepen van 10 deelnemers, waarvan de eerste twee uitkomenden van elke groep ingedeeld worden in de eindstrijd. In het afgelopen weekeinde zijn de en 2e ronde gespeeld in het NSQ aar de Hagenaars ir Loof 'Centrum; de Nederlandse studentenkamploeri Kuipeds (RSC) benevens de oud-Hage naar Fietje (HCSV) uitkomen. De uitslagen van de le ronde zijn: HoogijdoomStegeman *.i14; Fietje— van Steennis 01; JansenLoof 14 OudKuijpers 01; ZwemstraCrab- bendam 14'.4. De 2e ronde: Van SteenisKuijpers 01: LoofHoogcndoom afg.; Crabben- damJansen afg.; StegemanZwem stra afg.; Oud-Fietje afg Kuijpers leidt met 2 punten. Promotievoetbal reserves Het eerste elftal van Noordwijk kwam zaterdag niet tussen de lijnen. Er zou een bekerwedstrijd gespeeld worden tegen Lisser Boys uit, maar vanwege het bloemencorso ging dat feest niet door. Deze wedstrijd is nu vastgesteld op woensdag 16 mei aanstaande. De spelers van Noordwijk konden nu langs de lijn de verrichtingen van de reserves volgen, die een promotiewedstrijd speelden tegen 's-Gravenzandse S.V. II. Met Kozakken Boys II spelen deze drie elftallen een hele competitie om twee plaatsen in de reserve 2e klasse. Het eerste wat bij dergelijke wedstrij den opvalt, is het grote verschil in kwali. teit. Als men geregeld de verrichtingen van het eerste elftal volgt, springt dit toch wel duidelijk in het oog. Er zijn enkele spelers die een behoorlijke tech niek hebben en ook wel snel zijn. maar over het algemeen moet men zich wel volledig omschakelen. Het Sassenheimse GWS heeft de eerste bekerronde niet overleefd. In een leuke, sportieve wedstrijd, gingen de roodbaadjes ietwat tegen de verhouding in met 24 ten onder tegen RAS, evenals GWS een vierde klasser. Door het ontbreken v»n keeper Ter- Beek. spfl G. Zwaan en rechtsback M. J. Zwaan was de Sassenheimse verdedi gingslinie. ondtanks de niet onverdienste lijke prestaties van de invallers, uiter aard danig venzwakt. Door omzettingen was ook in de aaovalslime vaak te wei nig coördinatie, zodat een veldoverwicht niet in doelpunten kon worden uitge drukt. GWS stortte met een offensief dat pas na een half uur aan kracht inboette. RAS vatte moed toen het team bemerk te dat de Sassenheimse aanvallen wel talrijk, maar weinig gevaarlijk waren. De snelle midvoor Van Resteren werd door cte RAS-defensie nauwlettend be- Toen de rijksambtenaren eenmaal de kans kregen zich wat los te werken maakten ze snel duidelijk dot met hun voorhoede niet viel te spotten. In de 40e minuut riep goalie Van Bgmond alle hens terug om een moeilijke situatie te klaren. Te laat echten terwijl de bim- rte rispeiers ter onzetting van de achter hoede toesnelden, trad RAS reeds zege vierend uit de doel worsteling tevoor schijn; rechtsbinnen Schoo had kans ge zien met een simpel tikje keeper Van Bgmond kansloos te 6lean (01). Zelfs 0-2 Nog vóór rust in de 43e minuut liep RAS duidelijk tegen de verhouding in verder uit. Met een fraai, van grote afstand gelost schot, liet alweer rechts binnen Schoo cüe tweede treffer aante kenen (0—2). Tijdens het theedrinken werden bij de gastheren kennelijk de puntjes nog eens op de i gezet, want een fervent aanvallend GWS boekte een minuut of vijf na de hervatting haar eerste succes. Een misverstand in de RAS- aohterhocde gaf midvoor Van Kestcren een schone kans, die hij niet verzuimde te realiseren Zonder moetite passeerde hü de uit balans gebrachte keeper Lon- De vlam der hope. door d'it succes flink aangewakkerd, doofde echter tot een heel klein pitje, toen in de 15e minuut linksbuiten Das uit een comer de bal voor het GWS doel bracht Het was nota benie de ver opgerukte rechts back Van Leeuwen, die met een enorm hard, goedgewicht schot het mooiste doel punt van de wedstrijd liet aantekenen (1—3). Levendig GWS bleek hierdoor gelukkig niet ontmoedigd en de wedstrijd behield dan ook. een levendig karakter. In de 25e minuut verkleinde de thuisclub de achterstand. Een vrlte trap, vlak buiten het straffcchoppengebied belandde bij linksbuiten Van dier Plas, die mot een hard diagonaal schot goalie Louw man geen kans gaf (23). In de 37e minuut scoorde midvoor Van Resteren, doch het doelpunt werd volkomen terecht we gens off-side afgekeurd. Daarna namen de rijksambtenaren geen risico's meer. Zeer resoluut trapte de verdediging iedere bal ver naar voren. Met man en macht probeerde GWS de gelijkmaker uit het vuur te slepen. De roodbaadjes kregen echter de kous op de kop: in de 43e minuut kon keeper Van Bgmomd een terugspeelbal niet on der controle krijgen en heel handig profiteerde daarvan de attente Links buiten Das (2—4). En daarna was de strijd gestreden. Vermeld zij nog dat ook de bezoekende ploeg enkele invallers telde. Noordwijk II verloor de toss en moest dus de eerste helft tegen de sterke, stugge noorderwind optornen. Er kwam dan ook een lawine van GSV-aanvallen in de eerste helft, zodat de Noordwijkdefensie danig in het nauw kwam. In het eerste half uur werd dc score blank gehouden, dank zij het feit dat de kleine keeper Van der Niet een aantal fraaie saves verrichtte. Eigenlijk tegen de veldverhoudlng ln. nam na ongeveer een half uur spelen. Noordwijk de leiding. Van der Llppe nam een vrije trap op de rand van het straf schopgebied só hard en sulver langs het muurtje, dat de GSV-keeper geen hand uitstak om het achot te keren. Drie keer raak De gasten werden door dit doelpunt wakker geschud en verdubbelden hun pogingen om door te drukken. Binnen een paar minuten gelukte dit zelfs meer dere malen. Eerst nam de midvoor van GSV het leder ineens op de slof en sloeg de wan hopig springende Van der Niet. Even later doelpuntte dezelfde speler uit een vrije trap vóór de rust werd het zelfs nog 1—3 door een grove dekkingsfout. 2-3, 3-3 In de tweede helft, toen Noordwijk het voordeel had van de wind, kwamen de roodbroeken in het voordeel. Uit een hoekschop verkleinde Van der Lippe de achterstand tot 2—3. Vlak voor het einde schoot Dick Passchier ten slotte de ge lijkmaker in de touwen. Noordwijk 2 staat nu met twee gelijke spelen op de tweede plaats. GSV 2 is eerste met 3 punten cn Kozakken Boys II sluit de rij met 1 punt. Studententoneel In Wageningen zijn de prijzen uitge reikt van het daar gehouden Studenten toneelfestival. De prijs voor de beste speelster was voor Agatha Witteman uit Leiden voor haar rol Marianne in ..Jakobowsky en de overste" van Franz Werfel. KATWIJK AAN DEN RIJN Ouderling Tot ouderling in de Hervormde Ge meente is gekozen de heer A. van Dijk. Deze aantrekkelijke ontmoeting, j aan beide zijden enkele invallers aantraden, werd gespeeld op een hard effectvol veld, wat uiteraard het spel niet ten goede kwam. RCL startte mei enkele gevaarlijke aanvallen en had al Heren: OVC-Concordia 3—2; Sport centrum-HVL 3—1; Cito-AMVJ 3—1. OVC en ConcordU hebben van hun laatste wedstrijd van dit seizoen een span nend partijtje ge maakt, dat uiteinde lijk door de Haagse ploeg werd gewon nen. door welk re sultaat Concordia in de eindstand defini tief de laatste plaat» bezet. Clto finishte op uitstekende wijze, de ploeg uit Zeist de tweede achtereenvolgen de maal van het sterke AMVJ. Sport centrum won zonder moeite van de ge legenheidscombinatie van HVL. Reva 22—44 Cito 22—18 DES 2240 Valbovol 2218 Libanon 2232 US 2214 Sp.centr 2228 OVC 2210 HVL 22—6 SOS 22—26 Concordia 22—6 AMVJ 22—20* Heren A: Syrèna-Orawi 13. Wat mocht worden verwacht gebeurde zaterdag j.L ook. Syrèna bleek niet bU machte het Dordtse Orawi op beslissen de wijze de voet dwars te zetten, vrijwel onbedreigd won Orawi de wedstrijd eu veroverde door dit resultaat het kam pioenschap, dat dus de Haagse neuzen voorbij ging. Door dit resultaat kwam tevens vast te staan, dat Voorburg op de tweede plaats zal eindigen. Deze plaats geeft Voorburg het recht op een beslis singswedstrijd met nummer twee van af deling B. het Katwijkse K.V.C. De win naar van dit duel promoveert mèt de beide afdelingskampioenen naar de nieu esteliike hoofdklasse. Orawi 18—31 VVS 18—19 Voorburg 1728 Concordia 2 1717 Syrèna 1825 Achilles 185 Prof.wiik 18—20 Celebes 174 Alexo 17—19* SVC 18—4 Heren B: DES 2-MVC 2—2. De stand: Kangerocs 1729 Punch 1819 KVC 18—24 DES 2 17—13" Delta 18—23 Prof.W. 2 18—11 Libanon 2 1823 Hou stand 188 Blokkeer 18—20 MVC 18—4 Dames: Blokkeer-DES 2—2: PVC-St Paul 2 3—0. Op waarlijk schitterende wijze beslo ten Blokkeer en DES zaterdag dit seizoen met een wedstrijd tegen elkaar, die be slissend voor het kampioenschap kon zijn. In tegenstelling tot dit soort wed strijden. die zich vrijwel altijd kenmer ken door een zenuwachtig gedoe, werd dit een strijd die op heel wat hoger peil stond dan menige hoofdklassewedstrijd Blokkeer, dat slechts gelijk behoefde te spelen om kampioene te worden, nam aanvankelijk geen enkel risico, het liet DES komen. Toch nam Blokkeer al dlrec* een behoorlijke voorsprong. 6—2. Gaan deweg echter ging DES het spel beheer sen en bestookte Blokkeer met keiharde scvices en even hard geslagen smashes. DES nam het initiatief over en won deze set met de cijfers 1517. In de tweede set moest Blokkeer wel over gaan tot hardere aanval, die vrijwel geheel Tiny Bron werd geleid, en met succes. Ook nu bleef het spelpeil zeer hoog, en even enerverend. Blokkeer beet goed door en won met 151, waardoor de stand weer in evenwicht was. Spannend De derde set ls er één geworden, waar irer in beide kampen nog lang zal wor den gesproken, dese set bracht de vela toeschouwers in extase, maar de senu- wen van de supporters onder dese toe schouwers werden erdoor tot het uiter ste grens getergd. Na enkele minuten spelen kreeg DES een inzinking, drie maal achtereen werd de service gemist, wat voordien nog niet was gebeurd, met gedegen spel buitte Blokkeer dit uit en kwam ogenschijnlijk ln gewonnen po sitie, 137. Ongelooflijk sterk kwam DES echter terug, punt voor punt werd de achterstand Ingehaald en op H was er weer evenwicht Het ergste n nu nog komen, beurtelings kwamen bel de ploegen op setwinst, Blokkeer bereikte dit drie maal. eerst de vierde keer was het raak. op de stand 16—17 werd ge scoord en door dit punt was Blokkeer kampioene. De vierde set behield Blokkeer he» initiatief, sportief bleef DES echter door vechten. bij Blokkeer was de spanning gebroken en DES won deze set Vreugde bij Blokkeer, leed bij DES. dat ook een hoofdklasse ploeg in het veld brengt maar er niet kan komen. De volgende speelsters bereikten dit voor Blokkeer heuglijke kampioenschap, het derde ln dit seizoen: Henny en Mary v. Driel To ny Lingeman, Jenny Huizenga, Ting Bron, Els v. Stoltz en Marietta v. d. Koog. Een prachtig succes ook voor trainer Rinus Tuinman, onder wiens leiding de prestaties zozeer stegen, en een mooi ge schenk ook voor oud-aanvoerster Henny v. Driel. die a.s. vrijdag in het huwelijk hoopt te treden met voorzitter Rot» Kluft een volledig volleybalhuwelijk dus. PVS besloot het seizoen met een overwinning op St. Paul 2 Blokkeer 22-34 PVC 22—23 DES 22—32 RVC 2 22—18* Kangeroes 22—28 ZVC 2 22—17 MVC 22—27 CSVD 22—15 OVC 22—24 AMVJ/Smash 22—14 Prof.wijk 22—24 St. Paul 2 22—6 twee winstpunten in mindering. HOOFDKLASSE ELDERS -degradatiewedstrijden. heren, lervnoveVer» 1-3. Vera—NOH ove 0—3, Oldenhove NOH degradeert Dames, Noord: SVC—Mesacosa 0—3. Me- Hygi*a 3—0, Hygiëa—SIVC 3-4. behield zijn plaats in de h Mesa cost promoveert. Heren. Oost, Kwelwhool—Kateekers 3—0, Be ra Ir—Kateekcrs 3—1, 3de ULO—Spart» 3—1, AchilleaSpart 3—1. Kweekschool 3—2. Hygiëa Eerste bekerronde De eerste bekerwedstrijd, die RCL tegen SV '35 speelde, heeft een ver wachte overwinning gebracht, maar dat de Leiderdorpse schutterij maar liefst 7 treffers liet aantekenen, was toch wel verrassend. SV '35 bood vooral in de eerste helft goede tegenstand. In de tweede helft nam RCL het heft geheel in handen en toen was het gedaan met de Hagenaars. Tenniscompetitie De Munnik 1 in topklas B had zijn zoveelste vrije middag. Vredenburgh uit Den Haag was teruggetrokken. De Munnik 2 in de eerste klas bleef met 50 de meerdere van Forescate. Hier zit wel een kampioenschap in. Mej. De Vrij won van mevr. Ramakers en Van Zwieten junior bleef ondanks zijn knie overeind tegen Meyering (2—0). Mej. Bouhuis/Sepers wonnen het gemengde dubbel van mej. Wegener/v. d. Bijl '60, 75) en de dames De Vry en Bouhuis zegevierden in het damesdubbel (40). Sepers/Van Zwieten wonnen van v. d. Bijl/Meyering het herendubbel waardoor de eindstand vlekkeloos werd bereikt (5—0). De Munnik 3 was met dezelfde cijfers overwinnaar van Voorhout (50). In de herencompetitie 1ste klas was Katwijk de verliezer tegen De Munnik 14 maar het tweede team werd met dezelfde cijfers het slachtoffer van Leid- se Hout 1 De jeugdteams van De Munnik won- sn met 41 van NMC en met 32 van Noordwijk en verloren met 14 van Katwijk. Het eerste team van VWS draait nog niet zo best De tweede ontmoeting, tegen Roomburg 2, ging met 3—2 verloren. De reserves konden het tegen KVS in Den Haag al evenmin klaren. Mevr. Roos verloor snel van mevr. Van Buuren. Dub belspeler A. van Ree bewees ook een enkelspel te kunnen spelen <26, 36) maar het gemengde dubbel van Springer en invalster mevr. Corter bleef bij KVS 63, 46, 63) evenals trouwens het damesdubbel van mevr. Gorter en mevr Roos (63, 62). Springer en Van Ree wonnen weliswaar het herendubbel (fl4, 0fl, 08) maar konden alleen daarmee de achterstand (31) verkleinen (3—2). In topklas A werd aan de Kanaalweg door Roomburg de ontmoeting tegen Aramco voorlopig met 22 afgesloten. De enkelspelen werden gedeeld (11) mevr. Wieriks verloor van mevr. Hylke- ;n Braggaar won snel met zijn drives van Rirks (61. 62). De Aramco-dames Hylkema en Ramshorst wonnen (62, 3fl, 3fl) van hun tegenstanders Wie- en Bakker. Het gemengde dubbel van mevr Bakker en Staverman bracht de partijen weer in evenwicht door n Ramshorst en Dirk de zege afhandig te maken (2—2). Het herendubbel zal zater dag worden verspeeld. Roomburg 2 van VWS. De wedstrijd Roomburg 3STV 3 werd naar zaterdag verzet. De junioren van Roomburg wonnen met 41 van NMC. Oaswlk eindigden gelijk i wedstrijd spelen Sparli en Pegasus ilngiwedstrijd, hlerbl. ile en lfe plaats de Dames, Oost: i ln l kampioenschap Kweekschool—Kateekera 1—0. Be Pair—Kateekers 3—2. Kweekschool Snarta WlUhelmtna 30 Be Fair—Sparta iclmlna 0-3, BAiW—Helios 0—3. Om. Zuiden: Valuaa-Odulphus 3—1, direct een goede kans; deze werd niet be nut. In de 10e min. was het wel waar toen L. Telgen alleen door de schutte rende SV-defensie liep en met een tam schot via de paal de bal in 't net de poneerde (1—0). SV '35 herstelde zich wat en kwam zelfs af en toe zeer gevaarlijk voor de RCL-veste. Toch was het RCL dat in de 28e minuut weer doel trof door Ver stegen die een vrije kans kreeg door een defensiefout van de SV. Direct vanaf de aftrap zette SV een goede aanval op. die door Westerduin keurig werd afgewerkt 21>. SV '35 vatte hieruit moed en trachtte met af en toe heel gevaarlijk» uitvallen de RCL-defensie te overtroe- Dit lukte enkele keren, maar goed ingrijpen van keeper v d. Heyden ver hinderde succes. Ook RCL kreeg nog vele kansen maar tot aan de rust hl eel deze stand gehandhaafd Bergafwaarts Na rust ging het bergafwaarts met d» SV '35. RCL nam het initiatief in handen bouwde aanval na aanval op. Uit eer handsbal van keeper Pronk mocht Van Velzen een vrije schop nemen. Hij prikte deze keurig op het hoofd van Loek Telgen die alleen maar .Ja" behoefde te knippen (31). SV '35 moeit nu all» zeilen bijzettea maar de RCL-aanva) maakte korte metten. In de 18e min schoot Verstegen de bal in de uiterste benedenhoek, waarbij keeper Pronk de bal in eigen doel werkte. Door een straf schop werd het door Loek Telgen 5—1 'hands van de linksback) en in de 30ste min, was het weer Verstegen die met prachtig schot keeper Pronk paa seerde (6—1) waarna Loek Telgen he» zevental bij het scheiden van de markt vol maakte uit een sublieme voorzet var Van Luik. De tegenstand werd door deze Leider- dorpse doelpuntenhonger volkomen ge broken. En voor RCL: „Op naar de vol gende ronde Vermelden wij nog, dal arbiter Poort de wedstrijd uitstekend ln handen had! Volleybal Nog twee beslissingen in afdeling Leiden Het laatste inhaalprogramma heeft nog niet alle beslissingen gebracht. In de dames eerste klas is de degradant nog niet bekend. Prof. Wijk 2 slaagde er in DES in Alphen één puntje afhandig maken, waardoor zij gelijk kwam met Nw. Brunh. 2. Wie definitief de laat ste plaats zal innemen wordt a.s. vrijdag in het Gymnasium beslist. Nog een be slissing op die avond: in de heren-vierde klas sleagde CSL 2 erin om via een zege op MDS 1 gelijk te komen met Advendo Ook zij ontmoeten elkaar ln een beslis singswedstrijd in het Gymnasium. Raap horst had het kampioensdiner op eer laag pitje moeten zetten, maar nu kon er gefeest worden. De beide Meerburgteams hebben dit jaar te lijden gehad interne moeilijkheden en degraderen, Katwijkers gaven voor De Hoop De opbrengst der binnengekomen H.K.S.-busjes over de teelt 1961 is door verschillende omstandigheden f 2000 lager dan in 1960 en bedraagt f 12.319.51. af komstig van schepen uit: Schevefiingen f7 800 65; Katwijk f 2 037.68; Vlaardingen f 1 704.60; IJmuiden en overige plaatsen f 776.58. Enige busjes moeten nog geteld wor den. Er z|jn ook nog busjes aan boord van schepen, die nog binnen moeten ko- De Katwijkers hadden de volgende bedragen voor De Hoop over: KW 4 f 125. KW 5 f 31.50. KW 6 f 10, KW 8 f 27,65. KW 9 f 27.17. KW 12 f 45. KW 16 f 46. KW 40 f 68,02, KW 41 a. KW 42 f 200. KW 45 f 15,91. KW 47 f 23.05. KW 49 f 64.74, KW 70 f 92.70. KW 73 f 121,86. KW 96 f 5.10. KW 101 f 45.62. KW 103 f 37.89, KW 117 f 65. KW 121 f 117.50. KW 123 f 50. KW 126 a. KW 135 f85. KW 22 f 31. KW 23 f 3.92, KW 25 f 95, KW 30 f 54.08. KW 32 a. KW 74 f 100. KW 75 f 38.72. KW 79 f 39.52, KW 85 f 61,12. KW 95 f 47.80. KW 141 f 44.05. KW 146 f 50. KW 147 f 22.95. KW 149 a. KW 163 f 48.11. KW 175 f 44.55. KW 15 f 53.05. Nieuws in hel kort In de achter, ons liggende winter maanden zijn ijverige handen doende ge. weest het materiaal van de Katwiikse Reddingbrigade op te knappen, zodat dit straks weer in keurige staat op het strand aanwezig is. Tengevolge van enkele noordwester stormpjes en andere winden is er zoveel zand weggeslagen dat de trap voor de reddingpost aan het zuiderstrand te kort is geworden. De restauratiewerkzaamheden in de Nieuwe Kerk zijn thans zover gevorderd dat dinsdag 15 mei met de schoonmaak van de kerk kan worden begonnen. De extra collecte in de Hervormde kerken ten bate van de Jeugdraad heeft f987.50 opgebracht Bejaarden (225) gaan uit Het comité „autotochten ouden van da rn" heeft de laatste weken hard ge werkt Als datum voor de uitgaansdag is woensdag 23 mei vastgesteld. Onge- 225 bejaarden zullen de tocht mee maken. De reis zal ditmaal gaan via Lei den, Utrecht Leersum en Rhenen. Dat genoemd comité deze dag heeft kunnen organiseren is te danken aan de offervaardigheid van dc inwoners, rederijen, Katwijkse middenstand en fa brikanten en aan de heren G. Pluim- graaff. Schaap, Van Rijn en Van Duijn die gedurende het winterseizoen klaver- jaswedstrijden ten bate van de uitgaans- kas van de bejaarden hebben gehouden. Hoog en laag water Dinsdag; hoog water 0.39 en 13.07 uur; laag water 8.27 en 21.00 uur. RIJNSBURG Overzicht groenteveiling Er werden deze week nog regelmatig enkele partijen waspeen aangevoerd. Ook de volgende week wordt nog waspeen verwacht daarna zal de aanvoer wel afgelopen zUn. De handel in dit artikel was onregel matig. Na de hoge prijzen van maandag trad dinsdag een flinke daling op. die 'woensdag nog doorzette. Daarna liep de prijs weer flink op. Maandag noteerden ,-oor AI van 1,15 tot 1,20 per kg. woensdag ongeveer ƒ0.92 en vrijdag ƒ1,17 tot ƒ1,23. BI werd maandag ge kocht voop 1.34 tot L86 per kg. woens dag voor 0,91 tot 0,93 en vrijdag voor ongeveer 1,20. De notering voor goede kwaliteit binnenlandse peen liep terug. Aanvankelijk werd gekocht tussen 65 en 87 cent per kg. tegen het eind van de week tussen 50 en 60 cent. Door het late voorjaar is de aanvoer ui voorjaarsgroenten nog zeer gering. Prei ging weg tussen 25 en 40 cent per kg. dunne prei tussen 12 en 20 cent. Peterselie vond aanvankelijk kopers tussen 32 en 34 cent per bos, later in de week tussen 18 en 23 cent. Bosuitjes werden verkocht tussen 11 en 19 cent per bos. Natuurradijs ging vlot weg tus sen 12 en 15 cent per bos. Schaaknieuws De Rijnsburgse schaakclub houdt he den geen clubavond, omdat dnisdagavond een vriendschappelijke uitwedstrijd zal worden gespeeld tegen S.C. Valkenburg. N'CVB Donderdag 17 mei vergadert de plaat selijke afdeling van de Christenvrouwen- bond in de Jeugdhaven. De heer Van der Velden zal spreken over „Het spastische kind". hopende dat zij volgend Jaar het verloren terrein zullen herwinnen. Ook de Alvos- teams hadden hun moeilijkheden en dat gaf natuurlijk 'n wanklank in het ver toonde spelbeeld. Bij de heren degradeert Alvos 1 en bij dc dames eindigde Alvos 2 op dc laatste plaats. Promotie» Drie Leldse teams zullen dit jaar moe ten vechten voor een plaats in de over gangsklasse. Nw Brunhilde 1 moet dit jaar toch zeker een plaats kunnen ver overen bij de dames, hoewel de kans kleiner is dan vorig jaar. Er zijn maar twee plaatsen vrij voor promotie en die worden betwist (in een halve competitie) door zeven teams uit Gouda. Dordrecht, Den Haag. Rotterdam. Delft, Vlaardingen en Leiden. Als de meisjes van mevrouw v. d. Kloot hun zenuwen de baas kunnen blijven, kunnen zU een plaats in de over gangsklasse veroveren. In de promotiestrUd b|J de heren z|)n er drie plaatsen te veroveren en hier zijn acht gegadigden uit vrijwel dezelde steden. Leiden zit in deze strijd met twee teams: VVS 2 cn Prof. Wijk 2. Het laat ste moet hier zijn plaats verdedigen, heeft wat meer routine dan dc overige teams en dat kan bij deze wedstrijden zeer belangrijk zijn. WS 2 heeft een zeer jonge ploeg met een enorme vech- tersmentalitcit en. spelend als in de afge lopen competitie, noemen we het zeker een geduchte kandidaat. De wedstrijden worden alle op vrijdagavonden gespeeld in 't Gymnasium. De eerste wedstrijd die in Leiden gespeeld wordt is op 1 juni. Uitslagen Dames: eerste klas: DES 1-Prof. Wijk 2 2—2; Teyllngen 1-LUSV 1 2—2. Tweede klas: Prof. Wijk 3-GGV 1 3—0. Vierde klas: Raaphorst 2-VLAK 1 31; VLAK 1-Advendo 1 2—2; Raaphorst 2- Alvos 1 30; Alvos 2-Raaphorst 2 03; Alvos 1-Argos 3 1—3. Heren eerste klas: LD 1-PSVA 1 22. Tweede klas: LUSV 2-Donar 2 2—2; Prof. W|Jk 3-Meerburg 1 31; Prof. Wijk 3-GGV 2 2—2 Derde klas: WS 4-WPSS 1 30; WPSS 1-Prof. Wijk 4 1—3; DES 1-Donar 3 3—0; CSL 1-DES 1 0-3; CSL 1-Donar 3 0—3. Vierde klas: MDS -CSL 2 0—3; MDS 2. GGV 3 1—3; MDS 2-WA 1 0-3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11