ESSO GAS Industrie te zoekt het Sassenheim erop Mooiste bus van het jaar reed prijs op boulevard Coen van der Bijl van AZC gehuldigd MEL'WE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 9 MEI 1962 HAZERSWOUDE C.H. Jongeren bijeen Onder leiding van de heer W. v. Klaveren kwam de C.H. Jongerengroep bijeen om het programma voor het ko mende seizoen vast te stellen. Men wil trachten door het behandelen van uit eenlopende onderwerpen de algemene kennis zoveel mogelijk tet ontwikkelen Vooral zullen de jongeren aandacht be steden aan de huidige situatie betref fende Nieuw-Guinea Ook de ledenwerf actie werd onder de loep genomen. Op zo attractief mogelijke wijze willen ze 't aantrekken van leden bevorderen. Na de pauze schonk men aandacht aan de ont spanning en zijn in groepsverband di verse vragen behandeld. Voetbalnieuws Voor de wedstrijd tegen VWS uit Lei den verschijnt het eerste elftal van Ha- zerswoudse Boys zaterdagmiddag om vier uur met de volgende opstelling: doel J var. Oeveren: achter: W. Loomans er L Verhorik; midden: J Priem. J. de Gelder en C. Kraan: voor: J v d. Maa? J A. Vos. G. J. Windhorst. P. Pos en Joop de Gelder. ROELOFARENDSVEER Geslaagd Voor het eindexamen dameskappen aan de Haagse vakschool voor kappers 'stersi is gisteren geslaagd de heer E. H. C L Rodewijk. TER AAR Jubileum Woensdag 9 mei hoopt de heer A. C Mank, veertig jaar in dienst van de PTT. te zijo. Hij beheert momenteel het huippostfcantoor in Langeraar. da< acfvte: zijn sigarenzaak is gevestigd. De heei Mank is reeds zeer jong bij de posterijen gekomen op ditzelfde kantoor, waar zijn vader, de heer Joz. Mank, kantoorhouder was. Toen later bet telefoonnet steeds in omvang toenam en nog niet automa te was, heeP. deze man veel gesprekken moetan afwikkelen. De jubilaris staat in heel de gemeente bekend als een zeer nauwgezet en punctueel postambtenaar, die strikt eerlijk tegenover iedereen is. al was zijn preciesheid voor de betrokke nen niet altijd even gemakkelijk te werken. Er wordt geen feest van maakt, maar het publiek in dit dorpsdee! zal hem zijn verdiende waardering met onthouden. WOUBRUGGE Ledenvergadering voetbalvereniging Onder voorzitterschap van de heer C Müller werd dinsdaga%-ond in Het oude Racdthuys een, geanimeerde ledenver gadering gehouden van de voetbalver eniging. Uit de vergadering klonken nog al protesten over het door de elftalcom missie gevoerde beleid, welke taak uiteraard steeds aan kritiek bloot staal Desondanks werd ten slotte eenparig be- sotcn deze commissie te herkiezen, be- s'aande uit de heren M Schuilenburg P J de Witte en P. de Bruin. Een voorstel van de heer C J Schijf, voortaan contributiekaarten in te voe ren, zal door het bestuur nader worden onderzocht Namens het actiecomité wekte de heer P. G van Luiing alle le- don op. zich in te spannen de op 18 en 19 mei te houden fancy-fair tot een succes te doen worden Ook zullen de drie eerste elftallen in bekerwedstrijden uit- Bij de rondvraag werden klachten geuit over het feit, dat zaterdag hei terrein onverwacht moest worden afge keurd wegens door de gemeente uitge voerde rioleringswerkzaamheden. Voorts werd er op aangedrongen, dat de adspi- ranten voortaan bij toerbeurt zullen voetballen. Het actiecomité zal zich tot het uiterste inspannen zoveel gelden bijeen te zamelen voor de klecdgelegen- heid op het in aanleg zijnde sportveld, dat men financieel onafhankelijk zal zijn van andere instanties In Alphen aan den Rijn TN de gisteravond in hotel Toor gehouden jaarvergadering van de Al- phense Zwem Club is de voorzitter van deze vereniging, de heer C. J van der Bijl jr., in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap en zijn vele verdiensten voor de zwem- en waterpolosport in Alphen aan den Rijn en in de Zwembond in het algemeen op hartelijke wijze gehuldigd. Voor de heer Van der Bijl was deze huldiging een grote verrassing. Tot op het laatste ogenblik tijdens de vergadering had het bestuur een en ander ge heim weten te houden. Pas toer. de heer Van der Neut mens de huldigingscommissie het woord verkreeg en enkele dames, onder wie mevrouw Van der Bijl, de zaal bin kwamen, werd het de zilveren jubilaris duidelijk, dat er wat bijzonders aai Functies De heer Van der Neut wees op de vele functies, die Van der Bijl in de emwereld heeft Begonnen als secretaris van de Al- phense Zwem Club twintig jaar geleden, nadat hij reeds vijf Jaar actief lid was geweest als zwemmer, thans reeds en kele jaren voorzitter. Scheidsrechter bij watèrpolo. thans leider van een scheidsrechters-cursus, secretaris van de kring Gouwe-Rijnstreek van de K.N.Z B. Bij dit alles is Coen v. d. Bijl nog steeds dat reeds gedurende twintig jaar lid an het eerste zevental van AZC. Ook de heer G. Kalteneeker. chef- badmeester, die vele jaren met Coen van der Bijl de zwemsport- belanpen in Alphen en daarbuiten heeft behartigd, sprak waarderende woorden. Vervolgens sprak de heer P. Pijpers namens de leden. Me vrouw Van der Bijl kreeg een fraaie bak bloemen, waarna de heer Van der Neut de jubilaris een draagbare radio aanbood. Ir. N Buisert voerde het woord na mens de leden van het eerste water- poloteam. Hij roemde de sportiviteit, van Coen. Namens de kring Gouwe-Rijnstreek van de K.N.Z.B. uitte drs. W. van den Wijngaard uit Gouda woorden van dank. De zwemwereld in deze streek zou het zonder Coen van der Bijl maar heel moeilijk kunen stellen, aldus spreker, die een akten-tas aanbood. Duitse dames bezochten laiidbouwhuishoudschool Op uitnodiging van het ministerie va; landbouw brachten 45 dames van de Consumentenbond uit Kiel een bezoek aan de landbouwhuishoudschool ..Ko ningin Juliana". Mej. R. C. de Vries ver telde over het hulshoudonderwijs aar deze school en belichtte de diverse op leidingen. Mej. C. Rodenburg verzorgde met de meisjes van de derde klas de koffie, waarbij zelfgebakken koekjes werden gepresenteerd. De Duitse be zoeksters waren zeer enthousiast over het onderwijs aan deze school. DES-dames nog zorgelijk Het damesvolleybalteam van D.E.S heelt het ;n de laatste wedstrijden weer niet verder kunnen brengen dan gelijke spelen. Ook tegen de dames van Prof- wijk uit Leiden moest het DES-tcam ge noegen nemen met een (tweede) gelijk spel. Neerx de dames zijn nog niet uit de zongen KATWIJK A.R.-vergaderlng Donderdagavond houden de es. kies verenigingen van Zee cn Rijn een ge combineerde vergadering in de Calvljn- school. De avond Is bedoeld als een in leiding op de komende herziening van het a.r. gemeenteprogram. KATWIJK AAR ZEE Pro Juvcntute Dinsdag 15 mei zal de commissie Kat wijk van Pro Juventute in de grote zaal van Irene een avond beleggen, waarop voorlichting wordt gegeven over het werk van Pro Juventute. De toelichting zal onder meer worden gegeven door mejuffrouw dr. Clemens-Schröner te Lei den. Voorts wordt de film Circus Elle boog vertoond. Be jaardcnults tapje De uitgaansdag voor de ouden van dagen is vastgesteld op 23 mei. Degenen die 65 jaar of ouder zijn. kunnen zich opgeven vrijdagavond 11 mei tussen ze ven uur en half negen in de conversatie zaal van het hervormd Jeugdhuis. Trouw boekje meebrengen. Wie spaarbusjes in zijn bezit heeft, kan deze inleveren. Jaarvergadering VW Vanavond om acht uur houdt de WV de algemene ledenvergadering in Mu- sica. Agenda: verkiezing van twee be stuursleden en de gebruikelijke punten Ook wordt een mooie film vertoond. Ouderavond In de Oranjezaal van het Jeugdhuis houdt morgen om acht uur de C.J.V. meisjesclub Klimop ^en ouderavond Spreekbeurt Morgenavond spreekt de heer M. de Vos. godsdienstonderwijzer te Haarlem, in de Kapel om acht uur. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 7.32 en 20.04 uur; laag water 3.11 en 15.33 uur. RIJRSBURG Paardenmarkt De Rijnsburgse paardenmarkt, die op donderdag 17 mei zou worden gehouden, is een week uitgesteld. De paarden zul len nu op donderdag 24 mei te zien zijn van zeven uur 's morgens tot drie uur 's middags. Spreekbeurt Vrijdag om 8 uur hoopt in de zaal ach ter de Chr. Geref. kerk voor de afde ling Geref. Bond ds. Haverkamp van Groenekan een spreekbeurt te vervullen. Meer comfort, meer tijd voor andere dingen. Ja, heel wat huishoudelijke problemen verdwijnen wanneer u Esso Gas als brandstof kiest. Esso Gas. het veilige gas in de fles, maakt het u gemakkelijk. Vlug en zuinig koken op een gasfornuis, in een wip warm water uit de geyser in keuken en douchecel, een gaskacheltje als bijverwarming... u ziet, er zijn mogelijkheden genoeg. Vraag eens advies aan de dichtstbijzijnde Esso Gas leverancier. ■■I W III II Jl ■■■■■fin i T i Geen problemen meer in de keuken. Met Esso Gas kookt u vlug én zuinig. Draai maar en u hebt v wanneer u Een verplaatsbare gas kachel - met ruimte voor een fles Esso Gas - is een ideale warmtebron. letgae Uittel MET ESSO BENT U BETER UIT! S&ssenheim beeft nu«t de bloembol len ook een zeer behoorlijke industrie. Deze is na de oorlog aangetrokken. Klei ne bedrijven zijn snel gegroeid en hun naam kreeg bij velen een vertrouwde klank. Eén van hen b de fa. J. P. Sehulte en Lestraden. gevestigd aan de Parklaan bij de haven. Dc omzet van deze firma neemt steeds toe speciaal in de sector verwarming voor het bloembollenbedrijf en de tuin bouw. Daarnaast houdt het bedrijf zich bezig met de verwarming van scholen fabrieken en huizen. Ook de exportomzet stijgt voortdurend: het is zelfs niet meer mogelijk in het buitenland de installaties zelf te mon teren zodat men hier meer adviserend optreedt. Dit alles vraagt uitbreiding van de technische en administratieve «taf. hetgccvn weer leidt tot uitbreiding van dc bedrijfsruimte. Hoogte van 28 meter Ingenieur A. Paardekoper van het ar chitectenbureau Paardekoper hoorn te Llsse heeft een voor vavotatiooair gebouw ontworpen. Hot U een flatgebouw met een hoogte van 2S meter en een totale bedrijfsruimte van 2450 m2. Zoals op de foto van de maquette te zien. komt dit gebouw vóór het reeds bestaande pand bij de haven. De ruime onderbouw zal worden benut voor het opbergen van fietsen, terwijl het in de bedoeling ligt dat de B.B. hier een nood- bestuurspost krijgt De mogelijkheid be staat in tijd van nood hier een nood ziekenhuis in te richten. Via de Parklaan kan men de centrale hal bereiken, die toegang geeft tot dc kantoren van dc fa. Sehulte en Lestra den en de dochteronderneming, de tech nische handelsonderneming Nivola N.V. Links van de hal komen dc kantoren van de Rotterdainsche Bank. De eerste drie etages zijn bestemd voor kantoor ruimte van de fa. Sehulte cn Lestraden. De bovenste drie lagen dienen in prin cipe om de eventuele uitbreiding op te vangen maar worden voorlopig verhuurd Op de bovenste etage komt een restau rant. onder meer ten gerieve van de onderliggende kantoren. Uiteraard krijgt het gebouw een auto matische lift Deze lift deelt iedere etage in twee afdelingen. Alle kantoorruimte in het oude pand zal in de toekomst worden benut door de produktie-afdeling. De bouw ibeton) is gegund aan de fa. Veenman en Vink te Hillegom. Volgen de week gaat de eerste 13 meter langt- paal de grond in (totaal 52 palen). Men hoopt, dat het gebouw In september 1963 voltooid zal zijn. Minister Korthals opende concours (Van e r verslaggevers) op Scheveningens boulevard het. F.N.O.P.-toeragenconcours gestart. Vier-en-tachtig- touringcars uit al-Ie delen van het land tot in de de tails met de poetsdoek bewerkt reden omstreeks twee uur af uit de badplaats voor een rondrit door de stad om een gooi te doen naar de prijs voor „de mooiste bus van het jaar". Tevoren was in de foyer van Kurhaus een bijeenkomst gehouden, waarbij talrijke genodigden (verwel komd door de t.v.-omroepster Karin Kraaykamp) aanwezig waren. De mi nister van verkeer cn waterstaat, dra. H. A. Korthals zélf, was er om het concours te openen. Hij noemde het concours een traditie In de wereld van het personenvervoer. Een traditie ook die zin heeft omdat het van belang is dat de ondernemers het publiek aan het begin van het va kantieseizoen laten zien welk materiaal zij inzetten. KILOMETERS De toerwagen immers neemt ln ae vakantie van vele Nederlanders een belangrijke plaats in, aldus de minis ter. In 1960 werden door Nederlands» autobussen 64 miljden kilometers af gelegd. dat wil zeggen een afstand van 1600 maal de omtrek van de aar de. Ruim 38 miljoen kilometers hier van werden in het binnenland ge maakt. 26 miljoen kilometers over de grenzen. Voor de binnenlandse rei zen boekten 9 miljoen passagiers, voor het buitenland 1.300.000. En deze cijfers worden nog ieder Jaar groter, zo zei de minister. Vorig jaar werden 8800 meerdaagse tocrwagentours gemaakt, wat vergeleken met 1953 (3700 tours) een belangrijke stijging betekent. Het aantal pendelrit- „Toerwagens zijn visitekaartjes in buitenland" ten bedroeg vorig jaar 3300 tegen 1400 ln 1953. VISITEKAARTJE Over de kwaliteit van het materiaal zei de minister dat de Nederlandse wagens ln het buitenland een uitstekend figuur slaan. Het Nederlandse kenteken bord is daarom over de grenzen een ma visitekaartje voor ons land. De autobusbedrijven hebben een langrijke representatieve functie. Daar om ook hecht de overheid groot belang aan het Nederlandse tourwagenbedrtj en juicht concoursen als deze van harte De minister moest toegeven dat nog wel enkele belemmeringen zijn voor een volledige ontplooiing van deze be drijfstak (o.m. het feit dat bijvoorbeeld in België vervoersbelasting wordt ge heven op door Nederlandse autobussen in dit land afgelegde kilometers). Maar, zo zei hij, de overheid doet al het mogelijke om deze belemmeringen weg te nemen. Tot slot wenste hij alle autobusondernemers een goed seizoen 1962. Ook F.N.O.P.-voorzitter dr. E. P. Ver kerk en de heer F. A. Arke. voorzitter de sectie tourwagens van de F.N.O.P. voerden het woord. Middags vertrokken daarna de bus- voor een rondrit'door Den Haag en Scheveningen. Prijsuitreiking Direct na terugkomst van de feeste lijke tocht van met kleurige bloem stukken opgesierde toerwagens door de 1 werden de prijzen uitgereikt; bekers andere trofeeën. en voor een moesten de onderne mers. die met hun materiaal het best voor de dag kwamen, op het podium komen om uit handen van Karin Kraay kamp de prijzen in ontvangst te nemen. In afdeling I (toerwagens met 16 tot 37 zitplaatsen en bouwjaar 1962) gingen ere-prijzen naar Europa Express (Rot terdam) en Delfland Reisbureau (Delft). Eerste pijzen werden in deze afdeling gewonnen door Bruijns Autobedrijf (Oosterhout) en De Toerist (Tilburg). In afdeling II (toerwagens met 37 tol 45 zitplaatsen en bouwjaar 1962) waren de ere-prijzen voor Europa Express (Rotterdam) en Arnold van Dijk (Eind hoven). Eerste-prijswinnaars: n.v. B.B.I (Emmen, twee eerste prijzen). In de afdeling grote autobussen (met 45 tot 51 zitplaatsen en bouwjaar 1962) werden ere-prijzen gewonnen door n.v. Lindbergh (Amsterdam), Frans Moors (Epe-Zeddam) en de firma F. Postma en Zns (Rottevalle). De eerste prijzen in deze afdeling gingen naar J.'M. Metaal (Leiden). De Valk (Hoorn) en C. de Jong (reisbureau De Magneet in Hem). LEIDERDORP Paard op hol Gisteravond omstreeks zes uur sloej op de Van der Valk Boumanweg ee; paard van de heer C. de Graaf op hol Het dier, dat een egrol trok, schrok toet een auto passeerde. De heer De Graal slaagde er niet in. het in bedwang tt houden. Na een eind over de weg te heb ben gedraafd, waarbij geen sohade werd aangericht, sloegen de leidsels om de re! waardoor het paard niet verder meer kon. De heer De Graaf smakte bij zijn pogingen om het op-hol-slaan te voorko men nog tegen de grond; hij liep daarbij slechts enkele schrammen op. Gemeente-avond Vrijdag houdt de Hervormde Gemeente een bijeenkomst in het gebouw, waarlo ds. en mevrouw Honnef over hun rei! naar en door Israël hopen te vertellen Zij zullen ook dia's vertonen. Vuurwerk De feestelijkheden zijn gisteravond 11 uur besloten met een vuurwerk. I In de klasse toerwagens met bouw jaar 1961 en ouder waren er ere-prijzen voor Wester Coach (Den Haag) en land Reisbureau (Delft) en eerste prijzea voor de firma Beuk uit Noordwijk en d firma H. J. van Dijk uit Helmond. De voor insiders belangrijkste prijs, d» Prix d'Economie" ging dit jaar naar Wester Coach in Den eHaag. Hoewel dis bdrijf met zijn inzending niet het groot ste aantal punten bemachtigde w toch wel het best voor de dag gekomen voor wat betreft de ruimte-verdeling is de autobus, het bereikte het grootst» aantal zitplaatsen, zonder de passagier! op het gebied van comfort tekort te CENTRALE VERWARMINGS BEDRIJF OUDSHOORN EN ARENDS vraagt CENTRALE VERWARMINGSMONTEURS en HULPMONTEURS Voorstraat 51-53 Katwijk aan Zee Telefoon i Urgentieverklaring voor nieuwe Herv. school in Koudekerk In de Hervormde school had een leden vergadering plaats van de schoolvereni ging. In zijn openingswoord deelde ds. Koersclman mee dat met deze vergade ring was gewacht op het verkrijgen van urgcntieverklaring voor dc bouw een nieuwe school. Thans is deze verklaring verkregen. Het voorlopige ichctsplan, vervaardigd door architect Kuiper te Scheveningen. kreeg al de goedkeuring van bijna alle betrokken in- itantics. De school zal worden gebouwd tan dc Prinses Margrietlaan. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer G. de Wilde, bleek, dat in het leerkrachtenkorps in 1961 geen verande ring was gekomen. In de plaats van mej Van de Plas. die wegens huwelijk de school gaat verlaten, is met ingang var. 1 september a.s. benoemd mej. Wijnma len te Geldermalsen. Het leerlingenaan tal bedraagt thans 124. Het jaarverslag van de penningmees ter. de heer Jac. Vonk. meldde dat de inkomsten in 1961 57.014.26 en de uit gaven 56.029.41 hebben bedragen, zodat batig saldo van 984.85 in kas is. Namens de commissie die de boeken cn bescheiden van de penningmeester had gecontroleerd, verklaarde de heer Nic de Jong. dat deze alle zaken in orde had bevonden. Tot leden van deze commissi» werden benoemd de heren Van der Bom en Stuijvenberg. De voorzitter dankte secretaris en penningmeester en sprak woorden van dank tot burgemeester Q- Waverijn en het college van B. e voor hun medewerking in verband met de te bouwen school. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. de Wilde cn P. Groen herkozen. In de plaats van de heer M. van Gaaien, die niet herkiesbaar was. werd de heer W. Ver-gunst gekozen, die deze benoe- Aan bet bestuur werden de volgende volmachten verleend: om verder te wer ken in verband met de te bouwen school, een lening te 9luiten voor de nodige waarborgsom; de voor de school nodige grond aan te kopen. Verder kwam een bestuursvoorstel ter tafel om vooi schoolhoofd een woning te kopen i Artesiaplantsoen. Ook dit werd aange nomen. Lang werd gesproken ove bestuursvoorstel tot verkoop van de oude school en de oude woning van het hoofd. Over een voorstel van de heer Waverijn om dit aan te houden staakten de stem men. zodat het werd verworpen, bestuursvoorstel werd aangenomen Lagcwaartlsc polder In hotel De Bruin vergaderden de in gelanden van de Lagewaardse polier, onder voorzitterschap van de heer M Maat. Uit de door de penningmeester, ue heer J. Goedhart, overlegde rekenml over 1961, bleek, dat de inkomsten r 9970,68 hebben bedragen en de uit gaven f 6140,93. zodat het boekjaar sloot met een batig saldo van f 3829.75. De uegruting voor 1962 werd vastgesteld op f 50004,17, met een omslag van f 12.— De kapitnaldienst sioot op een bedrag van i 20.000,—. Dit bedrag is nodig orn aat zal woraön overgegaan tot het sticn- ten van een elektrisch gemaal. In ver- oand hiermede zal de Amerikaanse mo len uit het landschapsbeeld verdwijnen

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4