Adenauer wenst Duits" debat BON 55 O.A.S.-leider „Zwarte monocle" gearresteerd Tien doden bij vliegramp Pro-Castro revolutie in Venezuela neergeslagen Taalgrens en geschiedenis Antonio Segni gekozen tot Italiaans president Prijs van Volkswagens niet teruggebracht M een OosUe hy NA HET NAVO-GESPREK (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van buitenlandse zaken, dr. Gerhard Schroeder, heeft niet meer aan de slotzitting van de N.A.V.O.- ministerraad in Athene deelge nomen. Hü is spoorslags naar de bondshoofdstad teruggekeerd om verslag uit te brengen aan bonds kanselier Adenauer. Deze is sinds het midden van de vorige week weer in dienst na zijn lange vakantie in Cadenabbia aan het Italiaanse Comomeer. Even spoorslags is de oud minister van buitenlandse zaken, dr. Heinrich von Brentano de tegenwoordige fraktievoorzitter van de C.D.U.-C.S.U. uit Ame rika naar Bonn teruggekeerd, waar hij o.a. een gesprek voerde met president Kennedy. Schroeder heeft er in persgesprekken de nadruk op gelegd, dat men in West- Duitsland „de gegeven situatie nuchter beoordeelt". Hij zeide. dat de Ameri kaans-Russische gesprekken geen ander doel hebben dan te zoeken naar een soort modus vivendi, d.w.z. bij voort bestaan van de meningsverschillen in een reeks principiële kwesties, een verbete ring in verschillende andere complexen bewerkstelligen. Een akkoord in de Raadsverkiezingen in Engeland In Engeland en Wales zullen deze week verkiezingen worden gehouden voor een derde deel van de zittende gemeeritei den. De gemeenteraadsverkiezingen w< den verdeeld over een periode van d jaar. waarbij telkenmale over een derde van het ledental wordt gestemd. De beste vergelijking met de uitslagen van deze week leveren derhalve die van de ver kiezingen van 1959, toen over dezelfde zetels werd gestemd en de labour-partij 322 zetels verloor. Bij de raadsverkiezingen die de vorige week in Schotland werden gehouden, won labour echter 55 zetels. Daily Sketch schrijft: Lord Snowdon wil ontslag Het Britse blad Daily Sketch weet te melden, dat Anthony Armstrong Jones, de echtgenoot van prinses Mar garet, aan vrienden te verstaan heeft gegeven dat hij bij de Sunday Times zijn ontslag wil indienen. Zoals be kend werkt Tonny sinds enkele maan den als artistiek adviseur aan de kleurenbijlagen van de Times waar voor hij een salaris ontvangt van f 100.000 per jaar. Volgens het blad heeft lord Snow don gegi'onde reden het blad vaar wel te zeggen. De houding van som mige leden van zijn staf is voor een constante bron van ergernis. Het valt velen moeilijk aan de aanwezigheid van de zwager van de Koningin te wennen. Het is zelfs al zover geko men dat, als lord Snowdon zijn ka mer 's morgens binnenkomt niemand een woord tegen hem zegt. Steeds wanneer hij foto's wil maken verza melt zich een menigte rondom hem. „Alles bijeen genomen is zijn baan geen groot succes", aldus de Daily Sketch. Mark Boxer, de hoofdredacteur van de kleurenbijlage van de Sunday Ti mes en een van Tonny's beste vrien den, heeft totnutoe geweigerd te zeg gen of lord Snowdon inderdaad te leurgesteld is. De eigenaar van het blad, de Canadees Roy Thomson, zei niets van het eventuele ontslag af te weten. „Voor zover ik week doet hij zijn werk met veel plezier". kwestie-Berlijn heeft ten doel de Russen af te houden vj..i verdere eenzijdige j stappen en vooral het ..veiligstellen" van de toegangswegen. Natuurlijk is de lig ging van Berlijn (midden in de commu nistische Oostoone) daarbij een moeilijk heid. Een andere realiteit is evenwel, dat de Amerikanen in Berlijn zijn en daar zullen blijven. Teneinde de solidariteit der Bonds republiek met Amerika in de Berlijn se kwestie nogmaals te demonstreren, wil Adenauer in de Bondsdag een debat over de buitenlandse politiek laten houden. Vroeger heeft de regering meestal aar zelend toegestemd in een dergelijk parle mentair debat, als de sociaaldemokrati- sche oppositie daarop aandrong. Nu is het de regering, die aandringt en is de S P D. weinig enthousiast. Met een debat in de Bondsdag riskeert de Bondskanselier, dat de uiteenlopende meningen die binnen de C.D.U.-C.S.U.- fraktie heersen over de Amerikaanse Berlijn- en Duitsland-plannen openlijk aan de dag zuilen treden. Tot de sceptici behoren oud-minister van buitenlandse zaken dr. Von Brentano wiens aanziet in de fraktie de laatste weken sterk i: gestegen en de buitenlands-politieke experts Freiherr von Guttenberg Mamonica. Tijdens het debat zal de merkwaardige situatie ontstaan, dat partij-vice-voor zitter Herbert Wehner voor de sociaal- demokraten scherp stelling tegenover dr. Von Brentano zal nemen om Schroeder te ondersteunen. Serradsj ontsnapt uit gevangenis Het hoofd van de Syrische uitvoe rende macht ten tijde van de unie met Egypte, kolonel Serradsj, is er in de nacht van saterdag op zondag in ge slaagd te ontsnappen uit het hospi taal van de militaire gevangenis van Mezze bij Damascus. Volgens een of ficiële Syrische bekendmaking heeft een sergeant, de wachtcommandant van het hospitaal, Serradsj bij zijn ontvluchting geholpen. De Syrische regering heeft 20.000 Sy rische ponden in het vooruitzicht ge steld voor degene die aanhouding Serradsj mogelijk maakt. Serradsj, voormalig vice-president an de Verenigde Arabische Republiek i hoofd van de Syrische veiligheids dienst, die eens als de sterke man var Syrië werd beschouwd, werd vastge- Valencia president van Columbia 19621966. Volgens onofficiële uitslagen zou Guillermo Leon Valencia, als ver tegenwoordiger van de gematigde libe raal-conservatieve coalitie, de overwin ning hebben behaald. Hij zal op 7 augus tus zijn ambt aanvaarden. De verkiezin gen zijn zonder incidenten verlopen. Luitenant-kolonel Julio A. Rivera is door het verkiezingscomité officieel ver kozen verklaard tot president van de republiek El Salvador. Vice-president is dr. Francisco Roberta Lima. beiden zfjn leiders van de natio nale verzoeeningspartij. De nieuwe president zal 1 juli zijn functie aanvaarden. De presidentsver kiezingen zijn 29 april gehouden. Het verschrikkelijke plan van tie O.AS. om midden in de Moslim-uijk van Algiers een tankauto vol benzine te laten exploderen, is niet geluk: de auto raakte vast legen een trot toirband en explodeerde te vroeg. Desondanks was de ravage nog erg genoeg en het mag een wonder heten dat er slechts één dode te betreuren viel. Bij een ongeluk op het Engelse eiland Wight met een tweemotorig vliegtuig, gecharterd door de Chan nel Airlines, zijn tien van de zeventien inzittenden om het leven gekomen. Het toestel, een DC-3 (Dakota), raak te in dichte mist met de onderkant van de romp een heuvel, het St. Boniface Down, die het hoogste punt van het eiland Wight vormt. Het schoof nog tweehonderd meter door voordat het in brand vloog. Het zicht bedroeg ten tij- -•an het ongeluk, even voor vier gistermiddag, minder dan twintig Volgens de verklaring van het minis terie van luchtvaart vervoerde het toe stel veertien passagiers, allen vakantie gangers die van Jersey en Guernsey naar Engeland terugkeerden. Voor zo ver men weet, hebben allen de Britse nationaliteit. Vijf van hen waren vrou- Tot de bemanning van drie koppen be hoort ook een vrouw, de 23-jarige ste wardess. Onmiddelllijk rukten drie brandweerwagens uit, maar aanvanke lijk konden ze de plaats van de ramp niet vinden door de dichte mist. De zeven gewonden zijn in de zieken huizen nabij de plaats van het ongeluk opgenomen. Der Weg Zuriick De Westberlijnse politie heeft bekend (emaakt dat men een onbekende man >ver de muur heeft zien klimmen.... Oost- Berlijn in. Voordat de Westberlijnse politiemannen konden ingrijpen, ontfermden vopo's zich over de man, die in een vrachtauto werd weggevoerd. Volgens de Westberiynse politie we an kennelijk dronken. Na heviige gevechten hebben regeringsgetrouwe troepen de opstandige, pro-Castro beweging in de Venezolaanse stad Caru- pano neergeslagen. De drie leiders van deze tegen het bewind van president Betancourt ge richte rebellie zijn gearresteerd. Franse rechercheurs, vermomd als huisschilders, hebben zater dag in Parijs de leider van de burgerorganisatie van de O.A.S in Frankrijk, André Canal, bijge naamd „zwarte monocle", aan gehouden. De politiemannen om singelden hem op straat. Voorbij gangers wilden Canal eerst te hulp komen, omdat zij dachten dat de man het slachtoffer was van een poging tot ontvoerirlg. Canal, voormalig kolonel van de civiele garde in Algerije, wordt verantwoordelijk geacht voor de J oden vervolgers gearresteerd In de afgelopen weken zyn zeve mannen gearresteerd die in de afge lopen oorlog in door de Duitsers bezette gebieden in het Oosten bij het dood schieten van Joden betrokken zouden zijn geweest. Het centrale bureau voor de opheldering van nazi-misdaden bij het bezoek aan België valt het welhaast iedere Nederlander op. boe plotseling en zonder aanwijsbare overgang men van het Nederlandse taalgebied ln het Franse beland!. In het plaatsje Landen bijvoorbeeld kunt u zich met Jan en alleman In het Nederlands onderhouden zonder dat zich moeilijkheden van enige betekenis voordoen. Doch luttele ki lometers zuidwaarts is het u plot seling onmogelijk geworden u in het Nederlands ver staanbaar te ma ken want als bij toverslag spreekt iedereen Frans. Ware er een rivier tje geweest, een bergrug of andere terrelnmoeiiykhe- den, waardoor hel de bevolkingsgroe pen sinds mensenheugenis ge scheiden zouden zijn geweest, dan zouden we direkt begrepen hebben hoe een dergelijke scherpe taalschei ding tot stand ware gekomen. Maar nu zich niets van dit alles voordon, is de scherpe afbakening van het Nederlands en het Frans, dwars door het Belgische land van VL«eé tot Duinkerken, een moeilijk te ver klaren verschijnsel. Om dit te begrijpen moeten we een ruwe 1500 jaar in de geschiede nis teruggaan, tot de tijd waarin het grootste deel van West-Europa nog tot het Romeinse Rijk behoor de. We herinneren ons allen nog wel uit de vruchtbare schooljaren, hoe omstreeks het begin van onze jaar telling de Romeinen ook over Ne derland heersten. De noordelijke grens van hun gebied werd In die tijd gevormd door de Rijn, die door versterkingen bij Vechten, Utrecht, Zwammerdam, Valkenburg (bij Lel den) en Katwijk werd beveiligd. Omstreeks de derde eeuw werd de ze noordgrens opgeheven en meer naar het zuiden verlegd. Aangezien in België een natuurlijke grens als deze in het noorden door de Rijn werd gevormd) ontbrak, moes ten de Romeinen volstaan met een verdedigingslinie, die zU zich in de eerste plaats dachten als een, door een reeks van forten en garnizoens plaatsen beschermde weg. waar langs de troepen konden patrouille- Twee noordelijke hoekpunten van het Romeinse Rijk uit die dagen ken nen we met zeker heid. Dat z(jn de Kanaalhavens in Frankrijk, van waar uit de legers in Britannië geprovian deerd werden en de handel ter zee in West-Europa kon w orden beheerst, en voorts de stad Keu len, die een hoeksteen van het rijk in het westen vormde. De noordelijkste Romeinse verdedigingslinie uit de vierde eeuw zal dus gezocht moeten worden ongeveer langs de lijn die van Keulen vla Gullk, Heerlen, Maastricht, Tongeren en Bavaai naar de Kanaalhavens loopt. Langs deze lijn zijn ln ons land te Heerlen en Maastricht overblijfselen van de ommuring uit de vierde eeuw ont dekt en op de Gondsberg bij Valken burg (Limburg) sporen van een ver sterkte wachttoren, evenals te Ron- denbosch bij Houthem. In het aan sluitende gedeelte van deze weg. te Tongeren, Brunehaut, Morlanwelz en Bavaai zijn eveneens resten van der gelijke versterkingen blootgelegd, ter wijl te BouIogne-sur-Mcr (we noe men de thans gebruikelijke namen). Terwaen. Cassel, Doornik, Kortrljk en Gosselles troepenafdelingen gele gerd zijn geweest. U ziet, de Romeinse verdedigings linie ligt hier kant en klaar vóór ons. Nu moet daaruit nog de Belgische taalgrens groeien. Daarover volgende keer. Volgens officieuze berichten zou den bij de strijd in de straten van deze havenstad 40 mensen zijn gedood en 150 gewond. Van de regeringsgetrouwe mariniers zouden 2 soldaten zijn gesneu veld en tien* gewond. Zaterdagavond en gistermorgen heb ben de regeringstroepen de zuivering van de stad voortgezet. De rebellen hadden hun hoofdkwartier in een schooi in het centrum van de stad ontruimd en bestookten de mariniers hier en daar van de daken af met geweervuur. De leider van de opstand, kapitein Molina, werd gearresteerd toen dc op rukkende troepen een elektrische cen trale bezetten, waarin hij zich bevond. Ook de belde andere leiders, twee lui tenants, werden in ^hechtenis genomen. Diegenen van de opstandelingen die konden ontvluchten, hebben de wijk genomen naar het nabij gelegen Trtni- dad. Volgens de regering was de be volking op de hand van de regerings troepen. Minister van binnenlandse zaken Pe rez maakte bekend, dat zaterdagmor gen in alle vroegte in Caracas zelf een communistische opstand is neergesla gen. Het doel hiervan zou zijn geweest ongeregeldheden te veroorzaken om de druk op de opstandelingen in Carupano te verlichten. President Betancourt be vestigde. dat de opzet was geweest in het olierijke Venezuela een regering a la Fidel Castro te vormen. In Caracas werden dc bureaus van de communistische partij doorzocht cn verscheidene functionarissen werden ge arresteerd. De directeur van La Tarde. het orgaan van de oppositiepartij, de republikeinse unie. werd eveneens aan gehouden. Moeder en kinderen vermoord gevonden Het lijk van de 48-jarige Muriel Mclaren is gisteren op een spoorbaan gevonden kort nadat haar twee kinderen vermoord in een hotel aan de zeekust waren gevonden. De politie in geheel Engeland was gewaarschuwd naar de vrouw uit te kijken, nadat de kinderen waren gevonden. De 11-jarige Roderick en de 9-jarige Agela werden in een hotelkamer gevon den met plastic zakken over hun hoofd gebonden. Naast hen lagen de twee pekinezen van de familie Mclaren die ook met plastic zakken om het leven waren gebracht. De man van mevrouw Mclaren is ver taler op het Britse ministerie van buiten landse zaken. De vrouw was met de twee kinderen vorige week naar Bournemouth gekomen. In de loop van de week is zU van hotel veranderd. Zij verdween en liet een briefje op de deur van de hotel kamer waarop stond dat de kinderen niet gestoord mochten worden. als voormalige SS-officieren Krueger, Heinrich Schott en Franz Mause. die respectievelijk in Noordrijn-Westfalen. Beieren en Noordrijn-Westfalen werden aangehouden. De vier anderen zijn in Noord-Duitsland gearresteerd. Titof wil samen naar de maan De Russische ruimtevaarder Titof heeft n Chicago gezegd, dat het „prachtig" zou zijn. als een vlucht naar de maan door de Sowjetunie en de V.S. gezamenlijk kan worden georganiseerd waarbij gebruik gemaakt wordt van een speciaal ruimte vaartuig. Volgens Titof hebben de Amerikaanse ryimtevluohten geen gegevens opgeleverd, die niet reeds in de Sowjetunie bekend zijn. Een dag eerder had Titof zijn Ame rikaanse collega verteld, dat er geen mis lukte Russische bemande ruimtevluchten zijn geweest. de fabriek van de ration in Birming ham, waar taxi's en vrachtauto's wer den vervaardigd, is door brand nage noeg geheel verwoest. Meer dan 800 ar beiders zijn als gevolg hiervan zonder •verk. aanslagen met kneedbommen in Parijs en omgeving. Hij draagt een zwarte monocle ter camou flage van een glazen oog. In Algerije zelf is het dit weekeinde voorzover mogelijk betrekkelijk rustig geweest. Gisteren zwermden de te mensen naar het strand uit ge het buitengewone fraaie weer. Zelfs de O.A.S. hield zich vrij kalm. Het ge volg was een van de laagste dodencij fers sinds weken. Negen mensen kwa men om door gewelddaden, een Europeaan, en zes personen den gewond, waarvan vijf Europe; Zaterdag bedroeg het aantal slachtof fers 22 en vijftien mensen werden ge wond. Negentien doden en 9 gewonden waren mohammedanen. Premier Ben Khedda van de voorlo pige Algerijnse regering zal woensdag een belangrijke radiorede voor het Al gerijnse volk houden. President De Gaulle zal op 15 mei een van zeldzame persconferenties houden, de vooravond van een bezoek aar kele Franse departementen, dat dagen zal duren. De vorige persconfe rentie vond plaats op 5 september Hoezeer de verdeeldheid in Frankrijk zelf onder de bevolking heerst, moge blijken uit een inci dent in een r.k. kerk in Parijs. De priester, die een boetepredikatie hield over de O.A.S., werd geïnte- rumpeerd en uitgefloten door een oudere man, die vervolgens uit riep: „Nu is het welletjes, mijn heer. U lastert. U predikt tegen de geest". Na enige aandrangverliet de man de kerk. Pas na negende stemming Na een record aantal van negen stemmingen is de 71-jarige christen-democratische kandidaat prof. Antonio Segni gisteravond gekozen tot president van Italië. Segni, minister van buitenlandse zaken en voormalig premier werd toen hij de vereiste meer derheid van 428 stemmen had verkregen uitbundig toegejuicht. Voordat zondagavond de negende stemming kon plaats vinden, moesten de parlementariërs enigszins tot rust komen van al te verhitte debatten, terwijl sommigen zelfs slaags waren geraakt na een serie beledigende op merkingen. Linkse afgevaardigden hadden namelijk beweerd, dat er on regelmatigheden waren gepleegd bij de voorgaande stemmingen. Segni volgt Giovanni Gronchi op, Ontwapeningscon ferentie Zorin wil naar New York De Russische vice-minister van bui- tenlandse zaken. Valerian A. Zorin, heeft voorgesteld, de vastgelopen ontwapenings conferentie in Genève twee maanden te verdagen en daarna in New York voort te zetten. Naar verluidt hebben de Verenigde Staten en andere westelijke landen zich zowel tegen het langdurige recee als tegen de voortzetting van de besprekingen in New York uitgesproken. De deelnemers zouden tegen 1 juni verslag over de geboekte vooruitgang uitbrengen aan de ontwapeningscommis sie van de Ver. Naties. Daarna zou, men verwachtte, tot een kort worden besloten. Aanneming van het voorstel van Zorin zou echter betekenen dat de conferentie gedurende de maanden juni en juli i het geheel niet meer zou bijeenkomen. Macmillan gaat naar De Gaulle De Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren bekendgemaakt dat de Britse minister-president Macmillan, een uitnodiging van generaal en vrouw De Gaulle heeft aanvaard een bezoek op 2 en 3 juni aan Frank rijk. Macmillan wordt vergezeld door zijn echtgenote. besprekingen die de Franse president de Britse premier op het Chateau de Champs bij Parijs zullen hebben, deel uit van de reeks contacten die de twee staatslieden sedert enige tijd hebben Zij zijn voor het laatst ln november in Groot-Britannië bijeengeweest. (Van onze correspondent in Bonn) De president-directeur van de Volks wagenfabrieken, prof. Heinz Nordhoff, heeft voet bij stuk ge houden: de prijs voor het stan daardmodel Volkswagen, die per 1 april jl. was verhoogd, kort na dat minister van economische za ken prof. Erhard een beroep had gedaan op de industrie om de (Adver. entte) prijzen te handhaven en op de vakbonden hun looneisen te ma tigen, zal niet op het oude niveau worden teruggebracht. Zaterdag ia in Wolfsburg de raad bestuur der vennootschap op Initiatief van de vertegenwoordiger in de raad der bondsregering ln Bonn nogmaals bijeengekomen om over de Volkswa genprUs te spreken. De raad vergader de achter gesloten deuren en de heren hebban het flink spannend gemaakt. Zij kondigden voor zondagmorgen de publikatie van een communiqué aan. Daarin stond, dat men by bet oorspron- keiyke besluit biyft. Ook een verhoging van het kapitaal van zes- tot achthonderd miljoen, die was voorgesteld door mr. Rheinfels uit Keulen als vertegenwoordiger van de werkgemeenschap der verenigingen van Volkswagenaandeelhouders, werd door de directie van de hand gewezen. De aandeelhoudersvergadering de tweede sinds de gedeeltelyke privatise ring van de ..VoJkswagenwerke waarin de Westduitse staat en de landsregering van Nedersaksen elk nog 20 procent van het aandelenkapitaal hebben behouden jzal op 30 juni a.s. in Wolfsburg plaats vinden. Over het jaar 1961 zullen de aan- I deelhouders ofschoon de Volkswagen aandelen pas in april van dat jaar wer den geëmitteerd een dividend van twaalf procent ontvangen. Houders van drie Volkswagenaandelen krqgen di/s zesendertig mark. De prijsoorlog tussen de professoren Nordhoff en Erhard duurt dus voort. De regering in Bonn zal thans moeten over wegen. of zy wil grijpen naar het paar- demiddel van de verlaging der invoer rechten op auto's uit de E E G.-landen om de Westduitse automobielindustrie onder druk te zetten. wiens ambtstermijn van zeven jaar vrijdag afloopt. Het was de eerste maal dat meer dan vier stemmingen nodig waren voor de verkiezing van een pre sident De christen-democraat uit het cen trum Segni, die koel staat tegenover het experiment van zijn partij met een linkse regering, won tenslotte het pre sidentschap met een meerderheid van 15 zetels meer dan de vereiste 428 bij de negende stemming ln vijf dagen. Tot het laatst toe verzetten de link- socialisten en de communisten zich heftig tegen zijn verkiezing. De mees te rebellen uit zijn eigen partij, die bij vijf verkiezingen in successie hadden verhinderd dat hij werd gekozen, schaarden zich tenslotte toch weer ach ter de partij. Op 11 mei zal Segni als president wor den ingehuldigd. Gesprek Engeland- E.E.G. uitgesteld In Brussel is gisteravond meegedeeld, dat de ministeriële conferentie tussen de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap en Engeland over het Britse verzoek tot toetreding tot de ge meenschap enkele dagen is uitgesteld. In een officieel communiqué van de minister raad van de E.E.G. wordt gezegd, dat het uitstel is veroorzaakt door het feit. dat dc voorzitter van de conferentie, de Italiaan se minister van handel en nüverheid, H. E. Colombo, verhinderd was naar Brussel te komen in verband met de Italiaanse presidentsverkiezingen. Advertentie Alweer een vlek op het tafelkleed. Pas gewassen en nu al ontoonbaar. Waarom doet u niet wat in „Dat zit zo" staat op bl. 61 Dat voorkomt veel vlekken. U verdient dit handige boek als u iemand op deze bon zet. (in envelop of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuwe abonnee: I De burgemeester van Venlo, mr. dr. L. d© Gou, is kampioen geworden op de gildedag van de schut terij St. Thomas van Aquino in Blerick. Hij verovèrde het „koning schap" door bij het 94ste schot met een welgemik te treffer de vogel om laag te laten tuimelen. I Zaterdag zijn uit Echt in Limburg 35 Nederlandse oorlogsinvaliden in 13 auto's vertrokken voor een reis naar Cavi di La- vagna aan de Italiaanse Riviera. Daar zullen zij een week lang dc gasten zijn van een reisbureau, dat een week lang een groot hotel gratis ter be schikking stelt van de M.O.V.E.O. (Meer ont spanning voor ernstige oorlogsge wonden I De 48-jarige Amerikaan se avonturier De Vere Baker, die in 1958 per vlot een tocht naar Ha waï heeft gemaakt, ver trok zaterdag voor een reis per vlot om de we reld. Hij wordt vergezeld door zijn vrouw Nola en een bemanning van 7 koppen. Het vlot is 14 meter lang en 7 meter breed. I De filmkeuring in Thai land heeft in de loop van twaalf maanden 34 films voor vertoning verboden en uit 30 andere scènes geknipt. Tot deze laatste films behoorde Twee vrouwen met Sofia Lo- ren. De meeste verboden films hadden betrekking op jeugdmisdadigheid of op de twist. I De Russische ruimte vaarder Titof is zaterdag naar Seattle vertrok ken voor een bezoek aan de wereldtentoonstelling. Bij zijn aankomst op het vliegveld van Baltimore werd hij onmiddellijk naar de wachtkamer voor „zeer belangrijke perso nen" gebracht. Hier be viel het hem klaarblijke lijk niet zo goed, want al gauw kwam hij naar bui ten geslenterd om het vliegveld te bekijken. Premier Chroesjtsjef en maarschalk Worosjilof zijn elkaar voor 2000 toe schouwers in dc armen gevallen en hebben el kaar hartelijk gekust. Zij deden alsof zij hun sta- linistische twist volledig waren vergeten. Het valt iedereen op dat Chroesj tsjef de laatste tijd nau welijks meer drinkt. Bij het begin van de toespra ken schenkt hij zichzelf een glas wijn in en na twee uur toasten is het niveau van de drank in het glas bijna niet ge daald. „Koning Casino", de verleden week op 83-ja- rige leeftijd in Cannes overleden Francois An dré, eigenaar van een groot aantal speelgele- genheden in Frankrijk, heeft e«n fortuin nagela ten aan zijn neef, de 35- jarige Lucien Barrière. Hij kon dit fortuin ver garen dankzij bet feit, dat zijn welgestelde vrienden zijn raadgevin gen om niet te gokken in de wind sloegen. Zelf had hij nooit meer „gegokt", sinds hij in het vak zat. „Ik raad nooit iemand aan om aan mijn tafels te spelen", placht hij te zeg gen. „Ik waarschuw u, dat het casino altijd wint en wilt n desondanks toch spelen, dan Is dat geheel uw zaak". Hij had onder meer een vreemd soortige verzameling: on gedekte cheques, gete kend door de meest uit eenlopende mensen. Oatum van ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres „Dat zit zo" 'n boek boordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7