Wat de radar in Vietnam „zag" BON (J). J f drank voor dorstige drinken Stikker: Berlijn Plan voor onnodig Spiridonof in ongenade De Gaulle tijd voor had niet veel Kamerleden Welverzorgd Onbehoorlijke taal 9 MOTIE-NIEUW-GUINEA-RAAD De leden van de Tweede Kamer mr. K. van Rijekevorselt H. C. W. Moorman (beiden kath. v.) hebben de staatssecretaris van bin nenlandse zaken en de minister van defensie gevraagd of de regering niet van oordeel is dat zo spoedig mogelijk uitvoering dient ie worden ge geven aan de 22 januari door de Nieuw-Guinearaad aanvaarde motie die inhield dat de regering naar het oordeel van de raad alles in het werk moet stellen om de weerbaarheid van het Papoease volk te vergroten door hetzij snelle uitbreiding van het Papoea-vrijwilligerskorps, hetzij opleiding en bewapening van vrijwilligerskorpsen. VROEGER VERS BROOD De landelijke organisatie der verbruikscoöperaties .Co-Op Neder land", heeft in een adres aan de Tweede Kamer gevraagd om onbelem merde toepassing van ploegenarbeid in de bakkerij, alsmede om een vervroeging van het verkoopuur van vers brood. De verbruikscoöperaties zijn van mening dat deze twee maatregelen zowel het belang van de consument als die van het bakkerij personeel zullen bevorderen en bo vendien in het belang zijn van het bakkersbedrijf als geheel. In het wetsontwerp dat de staatssecretaris van sociale zaken bjj de staten-generaal heeft ingediend om invoering van ploegenarbeid onder beperkende voorwaarden mogelijk te maken, is geen vervroeging van het verkoopuur opgenomen. Het adres vraagt dan ook om een zodanige amendering van het wetsvoorstel dat deze doeleinden kunnen worden bereikt Russen hebben minstens tachtig atoomraketten De Sowjetunie beschikt over op zün minst 80 intercontinenta le raketten die atoomladingen overal ter wereld kunnen bezor gen, zo heeft het Westduitse mi nisterie van defensie meege deeld. Advertentie \T^/\^XXJe/\ limonadegazeuse NAVOuitlating beslist onjuist Mr. D. U. Stikker, de secreta ris-generaal van de N.A.V.O., is van mening, dat een niet-aan- valsverdrag met de landen van het Warschaupact, zoals door de V.S. voorgesteld ter oplossing van de kwestie-Berlyii, „onver standig en onnodig" is. Deze uit lating op een persconferentie in Athene aan de vooravond van de vergaderingen van de N.A.V.O.- ministerraad heeft btf vele dele gaties heftige kritiek ten gevol ge gehad. De Engelse afgevaar digde toonde zich zeer verbaasd en liet weten, dat de stellingna- me van mr. Stikker persoonlek is en niet het standpunt van de N.A.V.O. vertegenwoordigt. Mr. Stikker verdedigde zijn stand punt door te zeggen dat er geen be hoefte aan een dergelijk niet-aanvals- verdrag bestaat, omdat alle landen die bij zulk een verdrag betrokken zouden worden reeds lid van de V.N. zijn en daarom krachtens het Hand vest gebonden zijn zich van agressie te onthouden. dent het tegendeel hebben beweerd. Toen de correspondent hem hieraan herinnerde ontkende mr. Stikker dit ten stelligste. Zoals bekend streven Enge land en de V.S. naar een niet aanvals verdrag als onderdeel van een regeling van de Berlljnse kwestie. Omdat zomin West- als Oost-Duits- land lid zijn van de V.N. kan het argument, dat op grond van het Hand vest een niet-aanvalsverdrag onnodig zou zijn, niet worden aangevoerd. Officieel zwijgen de vijftien delega ties over Stikkers uitlating, maar in persoonlijke gesprekken waren som mige afgevaardigden zeer kritisch. Men was van oordeel dat een derge lijke politieke kwestie door de leden- staten beoordeeld moest worden en dat mr. Stikker beslist onjuist had gehan deld. Kernmacht In een bijeenkomst van anderhalfuur hebben de ministers van defensie be sloten de voorbereiding van 20 bewape- ningsprojecten te bespoedigen. De heer Stikker legde er de nadruk op dat geen ander onderwerp is besproken. Dit betekenen dat er nrit gesproken is de NAVO-kernmacht. De heer Stikker had eerder verklaard dat er ten aanzien van de NAVO-kern macht nog geen beslissing genomen zal worden, maar dat men bij de be sprekingen wel nader tot een oplossing zal komen. De V.S. zullen de leden voorstellen meer zeggenschap te geven aan de NAVO-bondgenoten in de hand having van de Amerikaanse kernwapen macht in Europa. De Westduitse minister van defensie, Strauss, verklaarde dan ook dat zijn land niet in het minst van plan is de conferentie de kwestie van een kern strijdmacht voor de NAVO voor te leg gen. Eerder had hij echter, weliswaar In het Engels, gezegd dat de conferen tie zich definitief zou moeten uitspreken eer een serie voorstellen betreffende s vorming van een NAVO-kernmacht. Gisteren zei Strauss: Mijn Engels niet dat van Shakespeare en misschien heb ik mij onjuist uitgedrukt. Ik her haal: er is geen Duits voorstel. Later werd vernomen dat men wil voorstellen de commandanten van legergroepen de. bevoegdheid te lenen onder speciale omstandigheden enige uren van te voren om gebruik van kernwapens te verzoeken. De Amerikaanse president behoudt ech ter het laatste woord. Scandinavië hier niet enthousiast voor zijn, omdat het voorstel aan de Westduit- te grote zeggenschap zou ge ven bij het bepalen van de omstan digheden waaronder kernwapens in Europa gebruikt zouden kunnen wor den. Igens de laatste inlichtingen v het ministerie beschikt, staat ach ter deze intercontinentale raketten nog een vloot van 190 lange-afstandsbom- menwerpers. Voor doelen tot op 3000 km afstand >u de Sowjetunie beschikken over 200 projectielen en 1.100 bommenwerpers. Het ministerie stelde het aantal on derzeeërs op 500. waarvan er zes op atoomkracht varen en er 15 met raket- uitgerust zijn. Meer dan de helft het aantal onderzeeërs zou een zeer groot vaarbereik hebben. Het rapport stelde de totale Russische militaire macht op 3.570.000 man 2.200.000 in het leger, 720.0QO bij de rine en 650.000 bij de luchtmacht. De 125 divisies van het Rode leger zouden beschikken over 55.000 tanks, 55.000 kanonnen. 30.000 mortieren en 24.000 stukken luchtafweergeschut. De luchtmacht zou 15.000 vliegtuigen tellen en de marine 2.300 vaartuigen. De andere landen van het Pact van Warschau hebben 1.136.000 man onder de wapens, zodat de totale sterkte van de communistische alliantie 4.706.000 De paraatheid van de Sowjet- van dien aard dat de sterkte van net Rode leger in zeer korte tijd op dertig divisies gebracht kan worden. Inmiddels heeft president Kennedy me degedeeld dat hjj de huidige voorraden itoomwapens in de Verenigde Staten vol doende acht. In sommige Amerikaanse kringen verluidt, dat de president zelfs de orders voor lichte atoomwapens heeft In Washington wees men erop dat 1958 alleen de strategische luchtmacht ïn de marine over atoomwapens beschik- maar thans beschikken ook bataljons het leger over deze soort wapens. Het besluit van president Kennedy de orders te beperken, is het gevolg van zijn vrees dat bij een te grote versprei ding van deze wapens het gevaar van ongelukken en, in geval van een conflict, an voortijdig gebruik toeneemt. Ivan Spiridonof, vorige week ontsla gen als secretaris van het controleco mité van de Russische communisti sche partij, is gisteren van zijn functie als partijleider van het gebied Lenin grad op een door Chroesjtsjof bijge woonde bijeenkomst ontheven. Officieel werd aangekondigd dat Spiridonof ver vangen is door zijn voornaamste assis tent, Vasily Tolstikof. Er werd geen re den voor de verandering opgegeven. Westelijke waarnemers menen dat Spiridonof gevallen is in een menings verschil over voorrang voor defensie en zware industrie aan de ene kant boven landbouw en vei-bruiksgoederen aan de andere kant. Het is niet duide lijk waarom Chroesjtsjof naar Lenin grad gereisd is om op de bijeenkomst aanwezig te zijn. Er werden geen bij zonderheden bekendgemaakt waaruit de oorzaak van de plotselinge val van Spi ridonof zou kunnen blijken. De Russische ruimtevaarder Gherman Titof, die op het ogen blik een reis door de Verenigde Staten maakt, is gisteren, samen met zijn Amerikaanse collega John Glenn door president Ken nedy in het Witte Huis te Wash ington ontvangen. Op deze tele- foto v.l.n.r. Glenn, Kennedy en Titof. President De Gaulle heeft giste ren een ietwat kille ontvangst bereid aan de voorzitter van de Nationale Vergadering, Ghaban Delmas en de nieuwgekpzen vice-voorzitters, secretarissen en andere functionarissen van de Kamer, allen lid van het parle ment. Het is traditie, dat de voorzitter van de Nationale Vergadering, die zelf voor de gehele duur van de parlementaire zittingsperiode is gekozen, de nieuwe functionarissen aan de president voor- Titof vertelt over zijn ruimtevlucht bij president Ken nedy op bezoek is geweest) enkele din- over zijn ruimtevlucht onthuld. Titof onder meer, dat de raket die hem ?en baan om de aarde heeft ge bracht, zes motoren had, die gevoed werden met vloeibare brandstof. Hij zei verder dat hij zijn capsule gedurende twee omwentelingen met de hand be diend had. (De Wostok II maakte ze ventien omwentelingen). Volgens Titof bedroeg de stuwkracht van de motoren 600.000 kg. (De Amerikaanse Saturnus- raket, die nog in een ontwikkelingssta dium verkeert, zal ongeveer dezelfde stuwkracht krijgen. In Amerika heeft men nog geen beslissing genomen over de meest ideale vloeistof: vaste, vloei bare of een combinatie van beide.) Titof vertelde nog, dat hij in strijd met de voorschriften tijdens zijn vlucht de patrijspoorten van zijn opengelaten, waardoor hij der indrukwekkend beeld van een "laai ende purperen vlam buiten de cabine' te zien had gekregen. Scheepvaartpolitiek van V.S. besproken De Europese landen hebben gisteren „belangrijke vorderingen" gemaakt bij de bestudering van de gevolgen voor de wereldscheepvaart van de recente wijzigingen in de Amerikaanse scheep vaartwet. Na afloop van een gisteren in Londen gehouden bijeenkomst de tweede binnen iets meer dan een maand is een verklaring gepubliceerd, waar in deze mededeling over de „belangrij ke vorderingen" werd gedaan. Overeengekomen werd, dat er maat regelen genomen zouden worden voor een verdere bestudering van de Ame rikaanse wetgeving en dat men weer bijeen zou komen, wanneer deze be studering voltooid zou zijn. Op de bijeenkomst waren vertegen woordigd Engeland. België. Denemar ken. Frankrijk. West-Duitsland, Grie kenland, Italië, Nederland, Noorwegen en Zweden. Op de bijeenkomst van 6 maart wa ren de landen het erover eens dat zij nooit eenzijdige controle op de interna tionale scheepvaart, als door de Vere nigde Staten wordt uitgeoefend, konden aanvaarden. Op de onbewaakte overweg aan de Molenstraat te Vught is gisteren de 36- jarige mevrouw J. Broekhof-Verhoeven uit Vught, die daar op haar fiets pas seerde. gegrepen door de personentrein 's-Hertogenbosch-Boxïel. Haar driejari ge dochtertje, dat bij haar op de fiets zat, was op slag dood. De vrouw liep t •rnstige verwondingen (verschillende fracturen) en een shock op. stelt. Deze plechtigheid werd gisteren gehouden in het paleis van het Elysée. Enkele parlementsleden, die de ont vangst bijwoonden, waren van gevoelen, dat de president het parlement weinig eer bewees omdat de ontvangst slechts drie tot vier minuten duurde, in plaats van zoals gewoonlijk twintig minuten tot een half uur. Delmas zou De Gaul le verzekerd hebben, dat hij en medefunctionarissen van het parlement hun constitutionele bevoegdheden willen uitoefenen binnen het bestek van goede betrekkingen tussen de uitvoerende en de wetgevende macht. De Gaulle zou geantwoord hebben, dat de samenwerking moet geschieden „binnen de grenzen die door de grond wet zijn gesteld". De president zou er aan toegevoegd hebben: „Het land heeft zekere doelen voor ons vastge steld. Deze moeten, wat er ook ge beurt, voortdurend nagestreefd en eerbiedigd worden". De parlementsleden vatten dit op niet alleen als een toespeling op het jongste referendum, dat De Gaulle vol macht gaf om alle middelen te gebrui ken die hij nodig vindt voor de uitvoe ring van de Frans-Algerijnse overeen komsten van Evian, maar ook als een bedekte zinspeling op het vaker gebruik maken van het referendum in de toe- komst. ter bepaling van het belangrijke merkingen had gemaakt, schudde hij de vijftien parlementsleden de hand en be sloot de receptie. Wonderlijke vragen over Guy Burgess en Donald Maclean De Britse Labour-aflgevaardigde Des- mond Donnelly heeft in het Lagerhuis gezegd vernomen te hettben dat de En gelse regering Guy Burgess en Donald Maclean, de twee voormalige diploma- to" in 1951 naar Moskou zijn ge ldelijk steunt „om in Moskou te blijven wonen". Verleden maand maakte de openbare aanklager sir Manningham-Buller bekend dat het tiweetal zal worden gearresteerd wanneer het naar Engeland zou terug komen. Donnelly vroeg de regering een ver klaring over deze zaak. Volgens hem is gemeld dat Burgess gezegd heeft hulp te ontvangen van zekere leden van de Britse regering, die hem uit vriend schap in staat stelden geld in Moskou te ontvangen. De voorzitter, Macleod, zei dat de kiwestie geen onderwerp van debat uit- SAIGON. Het was volle maan in Zuid-Vietnam, toen Amerikanen op hun radarschermen in dat land het afwerpen uan parachutes waar namen boven het woeste gebied van de hooglanden in de buurt van Plei- ku. Er waren drie Iljoesjin-trans- portvliegtuigen bij betrokken tv an het langzame type. dat de Sowjet unie aan haar satellieten verstrekt Deze toestellen werden geëscor teerd door enkele gevechtsvliegtui gen van het type Yak, een ouderd type met propeller-aandrij ving. dat nog goed genoeg wordt geacht voor de satellieten. Luister posten hoorden de bemanningen van de vliegtuigen Chinees en Viet namees spreken. Dit afwerpen van parachutes boven het grondgebied van Zuid-Vietnam, hoe gering van omvang ook, luidde een nieuwe fase in. Het gebeuren is om twee redenen van betekenis. In de eerste plaats onderstreept het de bemoeienis van de Chinese communisten met de agressieve acties van de Noordvietnamese com munisten. Dat is ook in Laos het ge val. Anderzijds duidden de drop pings er op, dat de communisten een noodsprong maakten, omdat de jtille invasie" van de afgelopen maanden de aanvallers voor grote problemen plaatst. Mensen en goederen werden totdusver over land door Laos van Noord- naar Zuid-Vietnam vervoerd. Alles werd door middel van koelies over de grens van Laos en Zuid- Vietnam gebracht. De aanvoer kon daardoor niet groot zijn. Wel neemt het aantal guerrillero's, dat over dc grens komt schrikbarend toe. zijn er „slechts" ca. 500 per maand, maar als men dit getal met 24 ver menigvuldigt, komt men tot de slot som, dat er straks ongeveer 12.000 Noordvietnamese communisten Zuid-Vietnam rondlopen om op een kwade dag toe te slaan en ook dit deel van het vroegere Vietnam ach ter het bamboe-gordijn te trekken. De vele duizenden communisten lei den thans reeds de guerrillastrijd Zuid-Vietnam. Ongeveer 4000 man hebben zich verspreid in de hoog landen langs de grens met Laos. Zij kunnen straks dienst doen als het kader voor te vormen bevrij dingsregimenten, die uitgerust zul len zijn met lichte, maar machtige wapens. Deze eenheden kunnen on verwacht een enorme bedreiging voor Zuid-Vietnam vormen, verovering van Kontum zou de communisten niet alleen een brug genhoofd aan deze zijde van de grens geven, maar ook een kans de vorming van een volksregering te proclameren op Zuidvietna- mees gebied. Wat de Amerikanen die nacht op hun radarschermen hebben waargeno men voorspelt weinig goeds. Laten we aannemen, dat de Amerikaanse politiek met betrekking tot Laos het resultaat oplevert, dat er helaas van verwacht moet worden, nl. het tegenovergestelde van een werkelijk neutraal Laos. Laten we aannemen, dat dit niet-neutrale Laos dan de communisten zou toestaan, hun manschappen en wapens via Laos naar Zuid-Vietnam te brengen. Dan zou de aanvoerweg aanmerkelijk worden bekort. Ongeveer vijfhon derd koelies, die voortaan hun ba sis in Laos zouden kunnen hebben, Advertentie rlr»r«- POEDER. ZALF-OLIE-ZEEP (DOOR JOSEPH AISOP, DE RE KENDE AMERIKAANSE COM MENTATOR, WIENS ARTIKE LEN OOK REGELMATIG IN DE NEW YORK HERALD TRIBUNE VERSCHIJNEN). dicht bij de grens van Zuid-Viet nam. zouden de invasietroepen in de Zuidvietnamese hooglanden van enorme voorraden kunnen voorzien, meer dan voldoende voor een ge hele divisie. Een volledig benutten door dc com munisten van de aanvoerroutes door Laos zou twee gevolgen hebben. Ook wanneer alleen van koelies ge bruikt wordt gemaakt, zou zoals ik al vaststelde dc aanvoer be langrijk vergemakkelijken. In de tweede plaats zou ook de „aan voer" van manschappen worden versneld. En dat zijn dan ook de redenen, die de communisten er toe brengen te geloven, dat zij de oor log in Zuid-Vietnam zullen winnen, ondanks de grotere activiteit, die de Amerikanen de laatste maanden in dat land hebben ontplooid. In werkelijkheid betekent de intensi- vering van de Amerikaanse activi teiten echter, dat de Verenigde Staten vastbeslcten zijn, in Zuid- Vietnam geen communistische over winning toe te staan. Vandaar dan ook, dat een ieder, die de situatie in Laos en Zuid-Vietnam heeft be studeerd, met bezorgdheid de jong ste ontwikkeling gadeslaat. Er zullen gevaren verbonden zijn aan een verandering in de Amerikaanse politiek met betrekking tot Laos. Maar de risico's zijn bepaald veel geringer dan die, welke verbonden zijn aan het bombarderen van Ha noi. de hoofdstad van communis tisch Noord-Vietnam of aan andere maatregelen, die genomen moeten worden, als de situatie in Zuid-Viet nam de Amerikanen uit de hand loopt als gevolg van het verlies van Laos. Onze Laospolitiek is volkomen in strijd met onze politiek ten aanzien van Zuid-Vietnam. En als in de laatste geen wijziging zal worden aangebracht, dan is het duidelijk, dat de Laospolitiek dringend op de helling moet rbeiders zijn gisteren zonder letsel opgegraven uit een instorting, rbij zij onder tonnen aarde bedol- waren in een steengroeve in Parijs, mannen waren bezig met het aan leggen van een fundering voor een flat toen de aarde begon te glijden. eggen Zij konden schuilen onder een uitstekend rotsdeel. 7Ü azn Ky I Een vermoeide koning Olaf V van Noorwegen heeft gisteren, een half uur nadat hij uit Neder land was teruggekeerd, de Noorse Jaarbeurs ge opend. Vanaf het vlieg veld reed hij recht streeks naar het nieuwe jaarbeursgebouw om de expositie te openen waar aan door 311 exposan ten wordt deelgenomen. I Ongeveer 350 oud dorpsgenoten zullen op 19 mei bijeenkomen in het Drentse dorpje Wach- tum (gemeente Dalen) om herinneringen op te halen en de huidige be woners van Wachtum te ontmoeten. Het 100 hui ven tellende dorpje zal zijn oud-ingezetenen feestelijk ontvangen. Er zal een grote tent verrij zen waar een koffietafel zal worden gehouden. Verder zullen enkele plaatselijke verenigin- :n, zoals de zangvere niging „Van knop tot bloem", de muziekvere niging „Ons genoegen" en een afdeling van de Drentse plattelands meisjes en -vrouwen de „Dag van de oud-Wach- tumers" opluisteren. I De Amerikaanse lucht macht heeft met succes een eerste proef geno- met met het overbren gen van een televisie beeld met behulp van een kunstmaan. Het beeld werd geseind van uit een station in Cali- fornië naar een laborato rium in Massachusetts, dus over dc gehele breedte van de V.S., een afstand van onge veer 4200 kilometer. Het beeld heeft echter een afstand afgelegd van on geveer 6.000 kilometer. Dc kwaliteit van het beeld was niet zo goed. Het maakte de indruk van een slecht afgesteld televisie-apparaat met veel „sneeuw" in het beeld. I De Russische kosmo naut Titof en zijn Ame rikaanse collega Glenn hebben elkaar gisteren voor het eerst ontmoet. Deze ontmoeting verliep heel eenvoudig Glenn zei: Hello", toen zij el kaar de hand schudden en Titof antwoordde: „Blij kennis met u te maken". De ruimtevaar ders waren beiden in ge zelschap van hun echt genote. I Met een Thank you gentlemen" heeft de En gelse veilingmeester gis teren de eerste grote in ternationale bontvei ling, die gedurende twee dagen in het R.A.I.-ge- bouw in Amsterdam werd gehouden, besloten. Bijna de gehele voor raad bont (ruim 90 pet. kwam uit de Sowjet unie), is door handela ren uit diverse Europe se landen, Amerika en Canada gekocht. De to tale opbrengst van d« veiling bedraagt ruim 5 miljoen gulden. Dc hoog ste prijzen werden niet genoteerd voor Russisch bont, maar voor Neder landse nertsen. Nabij het Drentse dorpje Anloo zal in één dag, namelijk op 8 juni, een dorp verrijzen, ge schikt voor 1600 inwo ners. Dat dorp zal be schikken over een eigen; waterleiding, een restau-l rant en een centrale keu ken waar dagelijks on geveer 800 maaltijden; van vier a vijf gangen zullen worden bereid. In het dorp zullen werk zaam zijn twee artsen, een predikant en een ka-i pelaan. Hel „dorp" zal worden bevolkt door pad-1 vinders die gedurende! dc Pinksterdagen voor I de 33ste maal het noor-j delijk Pinksterkamp zul-1 len houden. de schrijver daardoor te kennen ge- gezelschap van dames en heren uit de 18de eeuw een hoogst pijnlijk fi guur zon hebben geslagen. Want hij zon dingen zeggen die In die tijd voor zeer ongepast en vulgair wer den aangezien (althans: aange- dat hij zeer welbewust bij dere talen leentjebuur had gespeeld. Deze gewoonte komen we bij En gelse schrijvers nog herhaaldelijk tegen. Er waren vroeger echter ook schrijvers die de gemene en platte Wie momenteel woorden gebruikt spreektaal cursief als: meesmuilen, onthutst, bunke- ardoor duidelijk tot ren en onverlaat, zal ongetwijfeld tot de gewone woordkeus van de schrijver behoor de. Door het cur sieve woord nam de schrijver af stand van hetgeen hij anderen liet zeggen. Het was een excuus in de zin van: „Waarde lezer, hier staat een ln-gemeen 18de woord, dat de schrijver zelf heus ter als plat nooit zal gebruiken, maar de platte sujetten die hij in zijn boek Iaat op- achten wij thans: dwepen. TOCH IS HET ZO! gebruikt gezelschap te Im- Deze woorden behoren tot de deftige taal, die nog wel in ge schriften wordt ge bruikt, maar in het mmJ normale gesprek niet thuis hoort. In het begin van de golden deze woorden ech- Mlndcr deftig en zeer normaal zin moeten weergeven. De builen, z'n hart ophalen, enz. Maar zelf gaat hier vrij uit, ln behoorlijk gezelschap zou men er zich destijds wel voor gewacht heb- erd ook ben deze woorden en uitdrukkingen ln de mond te nemen omdat zij als denkt u daar Een dergelijke voorzorg genomen bij het samenstellen in alle Mi de behoorlijk of als niet passend in be- 18de eeuw beschaafd en welopge- schaafd gezelschap, met een ster- voed uit te drukken, rctje aangetekend. Dit loffelijke streven van de samenstellers Is Nu we (terecht!) op het bargoens hoogst leerzaam. Wellicht minder hebben afgegeven en terloops het voor hun tijdgenoten, die werkelijk algemeen beschaafd (A.B.) hebben wel geweten zullen hebben hoe zij aangehaald, is het niet meer dan zich ln de beschaafde omgangstaal billijk ook wat meer aandacht aan moesten uitdrukken, dan voor ons. dat A.B. te besteden. Want hoe ter Immers, we moeten nlt die gewaar- wereld is dat ontstaan? Een krant zonder i advertenties wilt u niet lezen, U hebt gelijk. Advertenties lezen is onmisbaar in deze moderne tijd. Ook hierom kunt u deze krant aanbevelen. U verdient dan terloops „Dat zit zo". Handig boek! (in envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuwe abonnee: BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was Ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres „Dat zit zo" 'n bock boordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5