Eigen recreatiecentrum nu in het verschiet Acht grootmeesters gereed voor schaak-marathon Penningmeester M. Z. de Pagter werd hartelijk gehuldigd Ned. dames speelden 1-1 tegen West-Duitsland Daar zult u plezier van beleven Als u over gaat op Matador Braziel Shag De nieuwe smaakiets pittiger dan half zwaar veel zachter dan zwaar! Ned. jeugdtitel voor Zuidema Reva, DES, Libanon, SOS, Sportcentrum, Valboval, AMVJ, Cito ereklassers DES klopte Libanon met moeite NIEUWE LEIDSCHE COURANT 15 DINSDAG 1 MEI 1962 K.N.C.G.V. GREEP DE KANS VAN DE EEUW „Mijn vocabulaire schiet te kort, wanneer ik je moet bedanken voor al het vele, dat jij voor het verbond hebt gedaan." Deze woorden sprak de heer A. F. den Boeft als voorzitter van het Kon. ^Jed. Chr. Gym- nastiekverbond zaterdag in het Jaarbeursrestaurant in Utrecht tijdens de huldiging van de verbondspenning- meester, de heer M. Z. de Pagter uit Den Haag, die 40 jaar bestuurslid is geweest, waarvan 37 jaar verbonds- penningmeester. Hartelijk was de huldiging van deze veteraan in het K.N.C.G.V., die met zijn familie op het podium zat en ten aanschouwe van de gehele algemene vergadering die huldiging moest ondergaan. „In het begin heeft hij het verbond laten draaien uit eigen middelen", zo zeide de heer Den Boeft. ,Dat vond hij gewoon, zoals hij al het werk voor het ver bond gewoon vindt. Als penningmeester werd hem liefst 37 maal decharge verleend. Nooit heeft hij fraude gepleegd. Hij zal er eerder geld bijleggen dan afnemen. Het is veel waard een penningmeester in het verbond te hebben, die volkomen te vertrouwen is", aldus de heer Den Boeft, die ook mevrouw B. W. de Pagter-v. d. Sluis in de hulde betrok. „Nooit heeft zij gemopperd, wanneer zij haar man moest afstaan, zodat De Pagter zijn werk met plezier en vreugde kon verrichten." ■is lets van dc hulde straalde ook af op de familieleden van de heer De Pagter: zijn dochter met haar man. het echtpaar W. C. v. d. Leeden—De Pagter en hun zoontje Rini, mej. L. J. de Pagter en mevrouw J. v. Baaien—v. d. Sluis. Jeugdige leden van de Utrechtse Chr. gymnastiekvereniging Fraternitas en ereleden van het verbond, uit elk ge west één, droegen daarna geschenken aan. Namens bondsbestuur en bonds- technische commissie bood de heer Den Boeft een filmapparaat aan. Uit naam van de leden sprak het ere-lid, de heer T. Schuringa uit Epe, waarna het ere lid, de heer J. D. Oosterom uit Gronin gen een tas voor het apparaat aanbood. Het ere-lid, de heer D. Ouwerkerk uit Dordrecht overhandigde films. Doch wat is een stomme film momenteel? Daarom van de leden ook een bandrecorder en het ere-lid, de heer G. Burgwal uit Hilversum bood bijpassende bandjes aan. De dames kregen bloemen van mevrouw J. H. J. Oosthoek—van Ouwerkerk uit Rijssen waarna de financiële commissie bij monde van de heer C. N. v. Klave ren uit Amsterdam een lamp kwam of freren. Jubilaris De Pagter had het moeilijk met een antwoord. Diep ontroerd dankte hij eerst zijn vrouw, die nimmer aan merkingen had gemaakt, wanneer hij voor het verbond bezig moest zijn. De zoen, die hij haar gaf, werd. met luid applaus begeleid. „Ik ben dankbaar, dat ik dit werk heb mogen doen", aldus de heer De Pagter. „Het is me nooit te veel geweest. Toén ik penningmeester werd, telde het verbond 34 verenigingen met 2500 leden; than3 zijn het 264 ver enigingen met ruim 70.000 leden. Ik hoop, dat God mij de krachten geeft, dit werk nog lang te kunnen doen". Zijn woorden werden door een ova tioneel applaus gevolgd. Biddend-actief De jaarvergadering heeft een vlot verloop gehad. In zijn openingswoord heeft voorzitter Den Boeft met vreug de de toenemende belangstelling van kerkelijke zijde gememoreerd, doch voldaan was hij niet, zodat hij de ver enigingen opwekte meer contact met de plaatselijke kerken te houden. Want, zo zeide hij, we zijn te lang bij andere organisaties ten achter ge steld. Het aantal medewerkers neemt toe, doch het zijn er nog altijd niet voldoende. Gunstig noemde hij echter de aandacht voor de leiderscursussen. Hij besloot zijn openingswoord met er op te wijzen, dat een biddend ver bond ook een actief verbond is. Het ging vlot met de huishoudelijke punten. Notulen, jaarverslagen, finan cieel overzicht, rapport kascommissie, verslagen over propaganda, het ver- In dc kogel won het Oorsprong-toernooi De Geref. jeugdverenigingen van de Westduinkerk, zes in getal, hebben za terdag een sporttoernooi gehouden, waar voor als gastvereniglng de Geref, jeugd vereniging uit Rijswijk „In de kogel" waa uitgenodigd. Met tafeltennis, volleybal, schaken en trefbal hebben de ruim honderd jonge ren zich uitstekend geamuseerd. Bij 'a- feltennis bleef Oorsprong ongeslagen, doch werd op de voet gevolgd door In de kogel. Het volleybal bracht Credo ongeslagen aan de kop, wederom met In de kogel op de tweede plaats. Bij het schaken moesten Oorsprong en In de kogel de eerste plaats delen en bU het trefbal was het Sola Fide, dat won, opnieuw met In de kogel als tweede. De totaal-uitslag luidde; 1. In de ko gel 30% pt; 2. Oorsprong 24 pt; 3. Sola Fide 22 pt; 4. Credo 20 pt; 5. Fundament 13 pt; 6. I.M.C. 9% pt. en 7. Pro Christo 7 pt bondsorgaan en het toestellenfonds wer den nauwelijks een woord waardig ge keurd. De voorzittershamer kwam met de regelmaat van een klok op de groene tafel neer, ook toen de begroting, waar in een aanzienlijk hogere bijdrage voor de N.C.S.U. is opgenomen, aan de orde kwam. De aftredende bestuursleden, de heren A. F. den Boeft uit Rotterdam. E. H. Schut uit Groningen en W. H Kruithof uit Deventer werden bij en kele kandidaatstelling herbenoemd ver klaard. Voor een nieuw lid van de bonds- technische commissie in de vacature van de heer J. A. Huu uit Ede waren echter twee stemmingen nodig. Ten slotte werd de heer J. L. Zuijdervelt uit Den Haag met 87 stemmen gekozen. Eigen centrum Na de huldiging van de heer De Pag ter en de pauze werd in de middagbij- oenkomst nog een belangrijke aangele genheid behandeld: het eigen recreatie- c ïtrum. doch eerst werd een voorstel aangenomen, dit jaar nog vier jeugd kampen in Ermelo te organiseren. Eén kamp bleek al volgeboekt te zijn. Het voorstel om tot een stichting te komen ten behoeve van een eigen jeugdcentrum was het eerste van een reeks van vier, die met elkaar ten doel hadden de stichting te creëren, het grondkapitaal van f 50.000 bijeen te brengen, een stuk bosgrond van 10% ha bij Oldebroek te pachten en daar op het jeugdcentrum te plaatsen. De stichting moet er komen, omdat het eigen recreatiecentrum er komen moet. Dat betoogden eerst de heer J. Valkenburg uit Wassenaar en daarna de heer C. Wolthoorn uit Rotterdam. Toen was het voorstel er al door. Die f 50.000 komen er ook wel. Toezeggingen van verenigingen en zelfs van kringen kwamen vlot binnen. Er werd nog even gesproken over de verhouding ver- bondsbestuur en het tijdsbestek, waar binnen het geld op tafel moet liggen. In korte tijd waren echter alle obstakels uit de weg geruimd en kon voorzitter Den Boeft een warm pleidooi houden oih mede te helpen aan de totstandkoming van het eigen centrum. Eerst die f 50.000 binnen, dan pas beginnen we. Het is een pracht gelegenheid te tonen, waar toe het KNCGV in staat is. De stichting moet thans gesteund worden. Nu of nooit. Deze unieke kans mag echter niet on benut blijven, want het eigen centrum is een middel om de jeugd vast te houden. Dit punt was in feite het slot van de vergadering, doch voordat de laat ste hamerslag viel, werd mej. B. F. Verschut uit Den Haag definitief tot consulente benoemd. HOCKEY-INTERLAND IN BLOEMENDAAL Het Ned. dames-hockeyelftal heeft terdag in Bloemendaal met 11 gelijk gespeeld tegen het team van West-Dults- land. Deze stand was reeds bij rust be reikt. Zo tevreden als het Ned. dames- hockeyelftal verleden week was met het gelijke spel tegen Engeland, zo onvol daan was men zaterdagmiddag in Bloe mendaal na de 1—1 score tegen West- Duitsland. Onvoldaan, omdat men echt wel op een overwinning had gerekend, onvoldaan ook omdat het peil van de interlandmatch van een week tevoren bij lange na niet werd bereikt. Er zat wei nig lijn in het Ned. spel en vooral in de voorhoede waren er teveel solo-ac ties in plaats van tactisch samenspel. Na een licht overwicht nam het Neu. team in de 20e min. van de eerste helft een 10 voorsprong door een treffer van Jeanne Brommer. Na een strafcorner was een mislukt schot van rechtsbuiten Ans Visser 't Hooft gevolgd( dat de Ned. mid- Volleybalcompetitie ZATERDAGAVOND stonden onze stad. genoten voor de opgave het in uiterste degradatienood verkerende Celebes de voet dwars te zetten met een verre van compleet team. Van der Have en Monster waren verhinderd. In hun plaats waren Rob de Tombe en Kees van den Berg opgesteld. Beide spelers hebben de vuur proef glansrijk doorstaan en nitstekend meegeholpen aan de 31 overwinning van V.V.S. Tot 1313 bleef de strijd gelijk opgaan, maar ook bij deze stand nam Celebes alle risico verbonden aan de harde boven- handse opslag en het lukte: 1513 voor Celebes. Hoewel Celebes ook in de 2e set dade lijk weer een voorsprong wist te nemen. 5—2, lukte het de Hagenaars toch niet onze stadgenoten te overspelen. V.V.S. vocht uitstekend terug en vooral dankzij uitstekende smashes van Oudshoorn en Kleingeld was de stand al spoedig gelijk: 8—8. Toch nam Celebes weer een voor sprong: 1210, maar nadat Oudshoorn met een daverende smash de service bij de roodlbroeken had teruggebracht, sloeg invaller Rob de Tombe zonder blikken of blozen vijfmaal op de service raak: 1215. De derde set was met 915 voor Leiden. Maar nog was de strijdlost bij de Hage naars niet uitgeblust. Vol overgave stort ten zij zich weer in het strijdgewoel en weer namen zij een duidelijke voor sprong: 61. Maar onze stadgenoten rie pen hun tegenstanders juist op tijd een halt toe en wonnen, verdiend, met 1215. denvoor in een doelpunt kon omzetten (1—0). De Duitse ploeg werd daarna sterker en ondernam vooral over rechts tal van gevaarlijke aanvallen. Na een ferme mi: r van middenvoor Gisela Dressmann kwam in de 26e min. de gelijkmaker, toen linksbinnen Greta Feurich een strak schot inzond dat onder de rechtervoet van doelvrouwc Lemmens door in het doel verdween. Nederland wijzigde daarna de voor hoede maar beter werd het aanvalsspel daardoor niet. Ook niet na rust, toen een groot Ned. overwicht bereikt werd, want door treuzelen en gebrek aan bal controle gingen tal van kansen verloren. In het laatste kwartier herstelde de Duit se ploeg, die een bewonderenswaardig hechte verdediging bleek te hebben, zich weer. Enkele keren ontsnapte het Ned. doel toen aan een doorboring, doch de 1—1 score bleef gehandhaafd. De Amstelveense schaker Coen Zuide ma heeft zaterdag definitief beslag ge legd op de Ned. jeugdtitel. In de negen de en laatste ronde van het toernooi om dit kampioenschap, dat ln Gronin gen ls gehouden, versloeg hjj Greben (Leeuwarden) waardoor hjj met 7% pt. onbedreigd aan de top van de eindrang schikking staat. De uitslagen van de negende ronde zijn: Duistermaat (Den Dolder)-Ree (Am sterdam) 01; Verreck (Den Haag)- Frederiks (Nijmegen) 10; Geerdink (Enschede)-De Schipper (Middelburg) De Groot ('s-Hertogenbosch)- Schepel (Beverwijk) 10; Van Baarle (Schiedam)-Kort (Lelden) 10: Greben (Leeuwarden)-Zuidema (Amstelveen) 01. De eindstand luidt: 1. en kampioen van Nederland Zuidema 7% pt; 2. Verreck 6% pt; 3. Ree 6 pt; 4. Geerdink 5% pt; 5. en 6. Schepel en Duistermaat, beiden 5 pt; 7. en 8. De Groot en Frederiks, bei den 4% pt; 9. t/m 12. Greben, Kort. Van Baarle en De Schipper, allen 4 pt; 13 Simon 1% pt. HOOFDKLASSE ELDERS Noord heren: FlamingoSMS 30; SUES—Tavenu 2—3; REV—PZH 2—3. Noord dames: HygiëaHercules 31: FlamingoCJO 31: REVDe Griffioen 2—3. By de heren plaatste zich behalve kam pioen Oranje Nassau (Groningen) ook SUES (Assen) in de landelijke ereklasse. Bij de dames moet Hygiëa degradatie wedstrijden spelen. Zuid dames: PSVSarto 30. PSV za! het zuiden bij de wedstrijden om het landskampioenschap mogen vertegen woordigen. Heren: Reva-SOS 3—1; DES-Llbanon 3—2; AMVJ-Cito 2—3; Sportcentrum- Concordia 13. Reva Is kampioen geworden, een re sultaat dat geen op zien zal baren nadat de Amsterdamse ploeg DES had ge klopt. Reva zal dus op 26 mei ln de Expo-hal te Hilver sum gaan proberen de landstitel ln wes telijke handen te houden, hetgeen dc Amsterdammers on getwijfeld zal gelukken. DES won na spannende strüd van Libanon en eindigt dus onbedreigd als tweede op de rang lijst. Nóg een beslissing is gevallen. Cito, dat dit seizoen voor het eerst in de hoofd klasse uitkwam, had nog twee kansen om een plaats bij de eerste-acht te be reiken. De ploeg uit Zeist nam het zekere voor het onzekere, wachtte niet op de laatste kans en versloeg in Amster dam AMVJ. Door dit fraaie resultaat werd Cito definitief achtste in de eind stand en promoveert dus mèt Reva, DES, Libanon, SOS, Sportcentrum, AMVJ en Valbovol naar de nieuwe landelijke ere klasse. Een fraai succes voor trainer Rinus Tuinman. US mist dus juist de boot, ondanks de fraaie eindspurt, die de Amsterdamse studenten hadden ingezet Het zal zijn heil in de nieuwe hoofd- IN HOTEL CURACAO-INTERCONTINENTAL Acht grootmeesters van wereldklasse nemen deel aan het kandidaten-schaaktoernooi in Curasao. Dit belang rijke toernooi van de cyclus om de wereldtitel, die in het voorjaar van 1963 wordt afgesloten met een twee kamp tussen de winnaar en de wereldkampioen dr. ir. M. M. Botwinnik, begint morgen en zal na 28 ronden met een totaal van 112 partijen, waarin de spelers elkaar twee maal met wit en twee maal met zwart ontmoeten, op 28 juni eindigen. Vanavond heeft de officiële opening plaats; morgenavond om half zeven zullen de klokken in beweging worden gezet door de wedstrijdleider, onze landgenoot de heer H. de Graaf, die ook als zodanig fungeerde tijdens het internationale jeugdschaaktoernooi, dat vorig jaar in Den Haag werd ge houden. Achter de borden zullen zitten de onlangs tot Amerikaan genatu raliseerde Benkoe, de Amerikaan Bobby Fischer, de Tsjech dr. Filip en de Russen Geiler, Keres, Kortsnoj, Petrosjan en ex-wereldkampioen Tal. lijke basis als uitgangspunt; by Fischer, ondanks diens jeugd, een stijging „langs de lijnen van geleidelijkheid" tot een reeds zo veelzijdige en afgeronde tech niek, dat overeenkomsten met Schlech- ter, Rubinstein, Maroczy en Capablanca voortdurend in het oog vallen. Deze his torische namen vertegenwoordigen diver se styien, maar Fischer ook en dat maakt hem een kanshebber van de eerste orde. Tal heeft de wereld-top gehaald door een onophoudelijk achter zich verbran den van alle schepen. Maar kan men twee maal zo schaken? Dat betwijfelt de sceptisch-analytische schaakwereld. Men neemt evenwel aan, dat de tovenaar uit Riga thans berekender, beheerstere I met minder risico's de Himalaya zal po gen te beklimmen. Petros Jan heeft de sympathie der schaakdenkers, der positiespelers, Ja kan elgeniyk wel zeggen der filosofen. Petrosjan Is de man die niets doet en toch wint, de duivelskunstenaar, de beul, die zijn slachtoffer de strop reeds heeft omgelegd als deze nog droomt van eerste prijzen. Petrosjan zal heel moeilUk te verslaan zijn, hij zal vaak heel fraai en precies winnen en daarom is ook hU kandidaat voor de eerste plaats. Overigens zal ook om de tweede plaats hard slag worden geleverd. Dat resultaat geeft namelijk recht op deelneming aan het volgende kandidaten-toernooi. Keres presteerde dit al enkele malen. „Afvallen" houdt de verplichting in de gehele martelgang netoernooi-interzonaal toernooi-kandida- tentoernooi opnieuw af te leggen. Open vraag Een open vraag rijst bU de r De oudste deelnemer is Paul Keres, die reeds in 1935 triomfen vierde en toch nog pas 46 jaar telt Laten we namens de gehele schaakwereld maar ronduit schrij ven, dat iedereen van harte hoopt, dat deze bijzonder begaafde schaakkunste naar eindeiyk eens een kandidatentoer nooi zal winnen teneinde de gelegenheid te krijgen een titelmatch om het wereld kampioenschap te spelen tegen zijn land genoot Botwinnik. In 1938 verwierf Keres in het AVRO-toernooi het recht met dr. Aljechin om de plaats op de troon te spelen. Het kwam er niet van en het is er nog niet van gekomen. Paul Keres is een ongekroonde wereldkampioen met zo'n fabelachtig lange lUst van eerste rangs successen (hij won o.a. drie maal het kampioenschap van de Sowjet-Unie) dat een werkelijk leiderschap volkomen aanvaardbaar zou zyn. Keres kan in Curacao winnen, maar o f hü het wint? Zeven weken keihard toernooi-schaak zouden zelfs voor Keres wel eens te veel kunnen zün. Hij vertegenwoordigt zon der twijfel een boeiend element in de schaak-arena, die in hotel Curagao-Inter- continental zal zijn ingericht. Wellicht nog fascinerender kan het duel om de topplaats worden tussen Bobby Fischer en Michael Tal. Schaakkomeet Fischer, de 19-jarige schaakkomeet, all round als een routinier van 60, vecht lustig als een tMger en beheerst als een Oosterse wijsgeer, is een dodelijk gevaar voor Tal, die alles en alles zal geven voor een come-back. De verbluffende styging van T a 1 had een ander karakter dan die van Fischer. Bij Tal „alles langs de combinatie" met natuurlijk een zeer wetenschappe- tor Kortsnoj Hy kwam nog vrij weinig in internationale toernooien uit, doch heeft byvoorbeeld tegen Tal een positie ve score van 7%2%. Verleden jaar won hy het landskampioenschap.- In Stock holm imponeerde hy niet, maar speel de zich toch vrij gemakkelijk naar een hoge plaats. Kortsnoj is een schaak-vech. ter, groot geworden in de harde training van de alles-vergende Russische school. Als het op volhouden aankomt op de lan ge baan van zeven schaakweken heeft deze deelnemer vermoedelijk een plus van betekenis. In grootmeester Benkoe gelooft de schaakwereld minder. Ten eerste omdat hfj ln de internationale arena geen op vallende dingen heeft gedaan, In de tweede plaats omdat zUn spel ln bet kandidatentoernooi Bad Portorez '59 te genviel en afzakte naarmate de strUd voortduurde. Echter, wie twee maal ach tereen in staat ls de lange moeilUke weg naar het wereld toernooi af te leggen, mag niet worden onderschat. Geiler is een fanatiek speler, die, door de wol geverfd in alle soorten toer nooien, de grootsten versloeg en ook de eerste plaats van zyn schaakland wist te bezetten. Geiler bezit een ontembare aanvalsdrift, een dodelijke combinatie, maar is en dit ls de betekenisvolle keerzijde van de medaille daardoor eveneens kwetsbaar. Geiveldenaar Tenslotte dr. Filip, de Tsjechische ge weldenaar. Het ls niet gemakkelyk de styi van deze vrij jonge grootmeester te analyseren. Hy was ook al van de partij in het kandidatentoernooi 1956 in Am sterdam. Filip won grote prijzen in zwaar bezette toernooien. Hy heeft een con centratie als Botwinnik en een voorlief de voor de clinch. Men vreest echter, dat het marathontoernooi op Curasao ook voor Filip wel eens teveel van het goede zou kunnen worden. Een factor, die met schaakkunde niets te maken heeft, doch die ln dit toernooi van het allergrootste belang kan wor den, is het klimaat. De speelzaal ln ho tel Cura^ao-Intercontlnentaal Is voor zien van air-conditloning, maar deson danks kan het spelen ln de tropen een funeste invloed op de deelnemers uit oefenen. De matches Capablanca-Kostlch en Capablanca-Lasker hebben in het ver leden reeds aangetoond, dat de kleinste Invloed van buitenaf de balans naar fa len of slagen op beslissende wUze kan doen doorslaan. klase moeten zoeken, evenals OVC, HVL en Concordia. Dit Concordia voelt blijk baar niets voor bezetting van de laatst© plaats. Een overwinning op Sportcentrum in Hilversum moet als een zeer verras send resultaat worden aangemerkt. De stand is nu: Reva 21—42 Valbovol 22—18 DES 21—38 Cito 21—16 Libanon 21—32 US 22—14 SOS 21—26 OVC 20—8 Sportcentr. 2024 Concordia 206 AMVJ 20—18* HVL 21—6 Dames: Reva-Veencndaal 31; ZVC- SOS 0—3; ZVC-Concordla (ZVC n.o. gek) De uitslag van de wedstrijd Reva-Vee- nendaal heeft een tweezijdige betekenis. Door de overwinning legt Reva beslag op de tweede plaats, een nieuw bewijs voor de Amsterdamse suprematie van dit mo ment. Veenendaal eindigt nu gehjk met TOG. Deze beide ploegen zullen dus een beslissingswedstryd moeten spelen om de bezetting van de elfde plaats, die de be zetter daarvan het twijfelachtige genoe gen verschaft die plaats tegen de over- gangsklase-kampioenen te moeten ver dedigen. ZVC verloor in eigen zaal van SOS en kwam eerder niet op tegen stad genote Concordia. By het scheiden van de markt dus nog twee verliespunten en een fikse boete voor ZVC. Boemerang 2244 St. Paul 1914 Reva 21—32 ZVC 20—14* Celebes 22—32 SOS 22—14 Die Raeckse 22—28 Veenendaal 22—8 RVC 21—26* TOG 22—8 Armada 2122 Concordia 214 OVERGANGSKLASSE Heren A: CelebesWS 13 Weer gelukte het Celebes niet een wiystpunt in de wacht te slepen. Dat éne winstpunt zou de Haagse ploeg naas) Achilles brengen en hierdoor zou Cele bes via een beslissingswedstrijd het spelen van degradatiewedstrijden kunnen be reiken. Er rest nu nog één kans: de laat ste wedstrijd, die echter tegen het sterke Alexo gaat. Orawi 17—29 Voorburg 1728 Syrèna 17—25 De Profw. 18—20 Alexo 17—19* VVS 18—19 Concordia 2 1717 Achilles 18—5- Celebes 17—4 SVC 18—4 Heren B: BlokkeerLibanon 2 22 Blokkeer vervulde zijn sportieve plicht De Rijswijkse ploeg hield Libanon 2 in bedwang en dat betekende voor het Kat- wijkse KVC de definitieve bezetting van de tweede plaats op de ranglijst. Die tweede plaats verschaft KVC het recht in een beslissingswedstrijd met de als nummer twee eindigende ploeg van afde ling A uit te gaan maken, wie van beide de nieuwe hoofdklasse zal mogen bin nenstappen. De stand hier luidt: De Kanger. 1729 Punch 1819 KVC 18—24 DES 2 16—22** Delta 18—23 De Profw. 2 18—11 Libanon 2 1823 Hou Stand 188 Blokkeer 18—20 MVC 17—3 Dames: DES-ZVC 2 3—0; PVC-CSVD 2—2; AMVJ-S. Paul 2 3—1. DES liet zich door ZVC 2 niet verras sen en won overtuigend. Door dit resul taat behoudt de Voorburgse ploeg de kans op de titel. PVC kon zich een zeer fel vechtend CSVD niet geheel van het lijf houden; het werd een gelyk spel. Het éne veroverde punt was voor CSVD ech ter juist voldoende het spelen van degra- T enni scom pet itie De Munnik uit Leiderdorp ging met het tweede team op bezoek bij Ready in Hillegom het eerste team had vrij De Munnik veroverde een 13 voor sprong, waardoor de zege vaststond. Slechts het dames-dubbel kon niet direct worden verspeeld. De Munnik 3 was al even fortuiniyk. Op bezoek by Room burg 3 in Leiden werd zelfs geen punt verloren (0—5). Het 1ste klas herenteam bleek ook al goed in vorm. Ondanks verwoede tegenstand van Zoeterm eer gingen de Leiderdorpers met de volle buit (05) huiswaarts. Het 2de herenteam was kennelyk bedacht op een compen satie, want met dezelfde cyfers (50) werd in Teylingen van de gelijknamige vereniging verloren. Het reserve-team in de jeugdafdeling liet het er lelyk bü zitten. Unicum legde het geheel aan banden (05) en het derde verloor (14) van Noordwyk. Het herenteam van De Leidse Hout bleef met 41 overeind tegen S.T.V. De jeugdploeg verloor met 2—3 thuis van Forescate. VWS kwam slechts met het tweede team in de stryd. Het werd een forse zege, waarbij Springer en Jansen hun dames Roos en De Jong goed aanvul den. (50). Roomburg won in topklas A met 5—0 van Lisse. Het jeugdteam was volkomen kansloos tegen de Metselaars (0—5). Scylla 2 miste kans Door het gelijkspel van Scylla 2 tegen Wibo 3 is het wel byna zeker, dat voor de derde maal de promotiepoging der Leidenaren is mislukt De grote boos doener was hier Karamoy die de laatste weken geheel uit vorm was. Zijn drie verloren partijen bezorgden Wibo 3 een welkome steun. Lange tyd bleef de hoop bestaan op een Scylla-zege. De partyen bleven ge heel in evenwicht. Verkerk verloor slechts van Rapati evenals Anker. Wibo kwam 4—5 vóór maar Scylla won het dubbel (5—5). Scylla 3 won van TYBB 3 de eerste schermutseling om een plaats in de over. gangsklas. De kans is groot dat beide Scylla-ploegcn volgend jaar op dezelfde hoogte staan. V. d. Voort bleef ongesla gen. Hij hoefde zelfs geen game af te staan. Kanbier liet slechts aan Neste de eer (20—22, 21—17, 18—21), terwyi de zege van Bregman op Nelis (21—9, 2114) het zesde winstpunt was. Kan bier en V. d. Voort wonnen het spannen de dubbel van Nelis/Neste, waarmee Scylla 3 met 73 zegevierde. De volgende tegenstander is het Rotterdamse Excel sior. Hockey Het Engelse hockeyteam is zaterdag winnaar geworden van het toernooi der „Home Countries" (Enge land, Wales, Schotland en Noord-Ierland) In de laatste wed stryd, te Glasgow ge speeld, bereikte Engeland een 0—0 ge lijkspel tegen Schotland. In de eindstand van het toernooi is Noord-Ierland twee de, Wales derde en Schotland vierde. datiewedstrijden aan het Rotterdamse AMVJ over te laten. AMVJ nam tegen St. Paul 2 geen enkel risico en won, maar het baatte niet meer. Blokkeer 20—31 PVC 20-21 DES 20—29 RVC 2 22—18* De Kanger. 22—28 ZVC 2 22—17 MVC 22—27 CSVD 21—15 OVC 21—24 AMVJ 22—14 De Profw. 21—22 St. Paul 2 21—6 2 winstpunten in mindering. In district West I versloeg HCSC Die Raeckse. Door dit resultaat promoveert de ploeg uit Den Helder naar de Over gangsklasse, evenals de heren van HVS (Haarlem). Uit district West m plaats ten zich de volgende ploegen: WA (Amersfoort); Polonia en DSO (Utrecht). Het Rotterdamse Libanon heeft za terdagavond een goede Indruk achter ge laten. DES kon slechts met moeite met 32 winnen. De Rotterdamse supporters en met name de Libanon-reserves die eerder op de avond hadden gespeeld hebben zich echter op onsportieve wUze gedragen, zodat de Juiste sfeer bU deze spannende en zeer levendige wedstrijd ontbrak. Direct na de aanvang werd ln hoog tempo gespeeld. Steeds nam Libanon een kleine voorsprong en hoewel DES iedere keer weer inliep, was het na 1111 met de DES' tegenstand gedaan. Libanon won met 11—15 (0—1). In de tweede set was het nog spannender. Nu was het echter DES, dat het initiatief nam, maar zijn voorsprong steeds zag verdwynen. Na 40 maakte DES enkele verdedigings- fouten, waardoor het 44 werd. Het werd ook 55 cn 6—6, doch toen gaven de Hagenaars de voorsprong niet zo spoedig meer prijs: 8—6, 10—8, en 12—10. Libanon liet zich niet ontmoedigen. Het kwam gelijk: 1212 en wist zelfs op 12—13 te komen, waarna het slotoffen- sief van DES de set ln 24 min. besliste: 15—13 (1—1). In de derde set was Libanon sterker. Wel nam DES een 40 voorsprong, doch bU 66 kwamen de partijen geUJk en hoewel ook hierna DES nog een geluk kige 9—7 voorsprong kreeg, wist Liba non daarna elke DES-poging tot scoren in de kiem te smoren. Punt na punt scoorden de Rotterdammers, die met 9—15 wonnen (12). In de vierde set waren de bordjes verhangen. Nu was DES de veel betere ploeg. Na 3—3 kwam Vink bij DES aan de opslag en voordat Libanon wist wat er gebeurde, stond het met 10—3 achter. DES ging door: 11—3 cn hoewel de Rotterdammers nog wel in liepen: 12—8, kon de zege door DES vei lig worden gesteld: 15—9 (2—2). De vyfde set was dus beslissend. DES ging goed van start, nam een 8—2 voor sprong waarbij vooral Tinkhof en Oos- terbaan zich onderscheiuden. By 7—6 moest Vink weer opslaan. Nu waren het drie punten, doch de 106 voorsprong van de thuisclub, deed Libanon alle moed verliezen en DES won deze 81 min. ge duurd hebbende wedstrijd: 15—6 (3—2).

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 15