Welpen verrasten kinderen in Diaconessenhuis Onze woensdag tip Dubbel feest bij de Leidse 101-jarige Gouden dagen voor de Rijnsburgse kwekers Visserij in Groenland gaat uitbreiden Onderscheidingsstaven uitgereikt in Leidse padvindersbeweging MEUWE LEIDSCHE COURANT S DINSDAG 24 APRIL 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag De Kleine Burcht, 7.30 uur: Jaarver gadering Leidse Districts Dambond. Den Haag Kon. Cchouwburg, 8.15 uur: Rotterdams Toneel met „Cyrano de Bergerac". Kurzaal, 8.15 uur: Toneelgroep Theater met „Voor de grote muur" en „De Brui loft". Diligentia, 8 uur: Robert Sayre, cello, en Marinus Flipse, piano. Woensdag Lakenhal, 8 uur: Vereniging van be langstellenden in De Lakenhal, drs. Van Wessem over schilderijen in het mu seum. LFC-terrein, 8 uur Zilverenmolentour- nooi, Rijnsburgse Boys—Zwart-Wit '28. Filmzaal academie, 8 uur: K. en O.-film- studiekring, .Samen naar de filmin de jaren twintig". Aula academisch ziekenhuis. 11.25 u.: Middagpauzebij eenkomst. Zomerzorg, 8 uur: Kynologenvereni- ging „Rijnland". Geref. Jeugdhuis, 8 uurLeidsche Ver eniging van Postzegelverzamelaars. LFC-terrein, 8 uurZilveren-Molen- toernooi, Rijnsburgse Boys-Zwart-Wit '28. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Caroline". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie- Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, m.m.v. Die Haghe Sanghers en Anner Bijlsma, violoncel. Diligentia, 8 uur: Clifton Matthews. Donderdag Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. P--J'ker. 8 uur: Afscheid ds. M. Otte- vanger. Ccoinotheater. 7 en 9.15 uur: Filmserie K. en O., „Celui qui doit mourir", van Jules Dassin. Café Aniba, 8 uurTuinders- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden", C. van Heijningen over flora en fauna van Nieuw-Guinea. Vrijdag Filmzaal universiteit, 8 uur: Contact commissie Kinderbescherming, vertoning film „Warum sind sie gegen uns?" De Lakenhal, 8 uur: Vereniging Oud- Leiden, dr. S. R. van Asperen de Boer over: „Een wandeling door oud-Amster- Den Burcht, 7.45 uur: Zangspelclub Herv. wijkgemeente Kooi wijk, opvoering operette „Prinses Rozelijn". Het gulden Vlies, 2.30 uur: Ned. Ver eniging van Huisvrouwen. D. Scheer over „Tasmanië". Rehoboth, 8 uur: Christenvrouwen Lei- den-centrum, A. A. Olff uit Rijswijk over „De gouden schelp". Oegstgeest, Patronaatsgebouw, 8 uur: De Lekenspelers met „Drie vrouwen omeen", door Johan Blaaser. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Ker sentuin". Gebouw K. en W., 8 uur: Hofstad Ope rette met „Dans met de keizer". Op gouden Wieken, 8 uur: Carolyn Stanford, mezzo-sopraan, m.m.v. Marinus Flipse, piano. Zaterdag Zomerzorg, 35 uur: Receptie t.g.v. veertigjarig jubileum Hengelaarsbond voor Leiden en omstreken. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Kleine kinderen worden groot", Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 uur: Werkgroep Haagsche Comedie met ,,'n Wissewas"; 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De engel van het kwaad". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie- Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; solist: Herman Krebbers, viool. Diligentia, 8 uur: John Perras, fluit, en Gilbert Kalish, piano. Op gouden Wieken, 8 uur: Toneelgroep Proton met „De menselijke comedie". Films Casino (2.30 uur): Paw, hei kind van twee werelden (alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: De onverzoenlijken (14 jaar); don derdag, 7 en 9.15 uur: Hij die sterven moet (voor K. en O.). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Meester Vlub- ber, de vliegende schoolmeester (alle leeftijden) Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): La belle Américaine (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het zwaard van Robin Hood (14 jaar); donderdag: Een grote liefde, één grote hartstocht. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Dp miljoe nen van meneer Jules (alle leeftijden). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Eén py jama voor twee.(14 jaar). Apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406; apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen Boerhaavezalen, schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafisch werk van Wim Nederlof, Bert Ponsen, Hans Pouw en Kees van der Kwast. Lakenhal, Schilderijen aquarellen van Johan Bundng (tot 8 mei). Prytaneum, tekeningen van Harry Kamoen, onder auspiciën van Pro Civi- tate (tot 31 mei). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van i tot 530 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrUdag van 10 tot 5.30 er Zilveren medaille voor Leidenaar A. Blok De zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is van morgen uitgereikt aan de heer A. Blok. die zijn 40-jarig jubileum in dienst van de firma Hogendoorn en Zn. aan de Haarlemmerstraat te Leiden vierde. De onderscheiding werd uitgereikt door wethouder S. Menken die in zijn toe spraak de aandacht vestigde op de bij zondere capaciteiten van de jubilaris. De heer Blok kwam in 1922 als jongen van 13 jaar bij het bedrijf. Hij werd leerling-stoffeerder. Na de oorlog werd hij benoemd tot chef van het bedrijf. Di recteur P. Hogendoorn releveerde in zijn toespraak de loopbaan van de heer Blok. Oubaas Beekes speldt groeps leider Buis de onderscheiding op Tussen hen de assistent districtscommissaris A. Valken- burgh, die ook een onderschei ding ontving. Foto N. v. d. Horst /AP EEN zonnig terrein aan de Haar- lemmerweg te Leiden, waar het N.P.V.-buitencentrum „Prinses Irene" staat, zijn zaterdagmiddag terwijl „de troep" in carré stond opgesteld, enige onderscheidingsstaven uitgereikt aan mensen die zich voor de padvinders- beweging verdienstelijk hebben ge maakt. Als decor voor de uitreiking fungeerden de Prinses Irenegroep, de Jan van Hoofgroep en de Ewout Jop- penszgroep De zilveren Jacobsstaf ontving de heer A. Valkenburgh, assistent-dis trictscommissaris Hij heeft zich een zeer groot aantal jaren buitengewoon verdienstelijk gemaakt voor de ont plooiing van de padvindersbeweging, t luidde het judicium. De gouden Jacobsstaf was voor de heer E. Moolenaar, assistent-districhts- commissaris, de heer G Buis, groeps leider en de heer Jac. de la Bye. groepsleider De heren Moolenaar en De la Bye konden niet aanwezig zijn, zodat zij hun staf later in ontvangst zullen nemen. Deze drie hebben zich een groot aantal jaren zeer verdien stelijk gemaakt voor de padvinders beweging. Ten slotte werd de heer D. Vogelen zang het dankbaarheidsinsigne uit gereikt, als bewijs van dank voor de grote hulp, bewezen bij de inrichting van het nieuwe districts-hoofdkwar- tier. Het eigenaardige van deze onder scheidingen is, dat de zilveren staf een hogere onderscheiding is dan de gouden. De heer Valkenburgh had al de gonden en is dus „bevorderd tot zilver". Overigens behoeft hij d< gouden staf niet in te leveren. Oubaas A. Beekes dankte alle on derscheidenen met een kort woord voor wat zij met hun persoon en werk voor de beweging hebben betekend en nog betekenen. jlfEVROUW Oostveen is dus zaterdag 101 jaar geworden. Zij heeft de drukte, die uiteraard zo beperkt mo gelijk werd gehouden, goed doorstaan. Het spreekt vanzelf, dat tal van fa milieleden haar op deze dag geluk wensen hebben aangeboden, kinderen en kleinkinderen voornamelijk. „Van buiten" kwamen bij haar wet houder-locoburgemeester Van Schaik de Lutherse predikant ds. Haan en dokter Jasperse hun opwachting ma ken. Allen konden een prettig gesprek met haar voerenzoals begrijpelijk over het verleden en het zeldzame van deze verjaardag. Over deze toch al bijzondere ver jaardag viel nog meer glans door het feit, dat de heer en mevrouw Oostveen van de Rijn- en Schiekade vandaag vijftig jaar getrouwd zijn. Mondeling geluwensen want de gezondheidstoe stand van mevrouw Oostveen maakte het nodig, dat het gouden bruidspaar een rustig en goed „heenkomen" zocht naar de Hoge Veluwe, waar de heer Oostveen met zijn vrouw veel gaat wandelen, zo was zijn bedoeling. Oost veen is in deze contreien een befaamd wandelaar en zijn bruid zal daarvan zeker de vruchten plukken. Dit huwelijk werd werd gezegend met de geboorte van drie dochters, van wie er één nu in Australië verblijft. Adspirantenvoetbal voor poliocentrum Op initiatief van Jan Brouwer, oud- p-viënt van het Polo-Revalidatie-Cen- trum en lid van de Leidse voetbalver eniging LFC, heeft zich een comité ge- ormd rret het doel gelden bijeen te b ren fen ten bate van het centrum te Katwijk aan Zee. Eén van de onder delen is het houden van een adspiranten- voetbaltoernooi voor spelers van 12 en 13 jaar van bij de KNVB, afd. Leiden, aangesloten verenigingen. Het comité rekent op een deelneming van 60 elf tallen. De wedstrijden zullen worden gespeeld in Alphen a/d Rijn, Noordwjjk op verscheidene terreinen in Leiden, Data: donderdag 31 mei (Hemelvaarts dag) en zaterdag 9 juni. De finale te Leiden zal plaats hebben op maanda'g 11 juni (Tweede Pinksterdag). Alle records gebroken TN alle opzichten was de Paasweek voor de Rijnsburgse kwekers een ■*- recordweek. Het oude dagrecord, f 150.000,/werd op alle dagen de vorige week overschreden. Het nieuwe dagrecord kwam op f 228.000, welke omzet woensdag werd geboekt. De weekomzet kwam voor de eer ste maal boven de één miljoen gulden! Dat is niet minder dan 50 pet. meer dan in de Paasweek van 1961, toen iedereen de bloemen ook al zo duur vond. Door het warme weer van vorige week waren er vrij veel bloemen. Vooral de bekende gele trompetnarcissen zag men in grote hoeveelheden. Natuurlijk was er bijzonder veel belangstelling voor dit typische Paasprodukt. Vorige week maan dag werd niet zelden 11 cent gegeven voor één narcis. Alles wat bloem heette was trouwens geld waard. Ondanks de warmte stook ten de principalen flink, zodat sommige warenhuizen vorige week meer op een oven dan op een kas leken. Dat komt de kwaliteit van de tulpen natuurlijk niet ten goede, maar ook voor tulpen met spikkels wordt in de Paasweek goed geld gegeven. Aanzienlijke hoeveelheden gingen weg voor export. Een exporteur presteerde het een zesde van de totale omzet voor zijn rekening te nemen. Duitsland nam vooral af, Zwitserland tulpen, Zwe- fresia's. Engeland toon de wat minder belangstelling. De laatste twee dagen voor Pasen ver minderde de export aanzienlijk, waar door de prijzen iets lager kwamen te lig gen. Maar nog altijd hoog genoeg om het predikaat zeer duur te verwerven. Tulpen varieerden van ƒ1 tot 2 per bos. Apeldoorn, Oxford. Sweet Harmony bleven zeer gewild en werden afgedrukt voor 23Vi per bos. Ook parkiettulpen waren in trek en deden tussen de twee en drie gulden per bos. Het bekende kersttulpje Brilliant Star kon echter niet hoger komen dan f 0,50f 0,85 per bos. Afgezien van een enkele heel vroege soort als madame Lefeber waren er nog geen tulpen van buiten. Narciésen daar entegen des te meer. De warmte heeft ervoor gezorgd, dat de top- aanvoer narcissen-van-het-vrij e- veld juist vorige week viel. Dat was dus én voor de kwekers én voor de huisvrouwen gunstig. Nadat aanvankelijk de prijs tussen ƒ7 en 11 schommelde was vrijdag de hoog ste prijs 7 en zaïterdag 6 per 100 stuks. Fresia9 s Fresia's brachten een goede prijs op: 80140 et per bos. De zon heeft ervoor gezorgd, dat er een behoorlijk aantal anjers werd aangevoerd. Ze werden af gedrukt voor 20—40 ct per stuk. Veel anemonen gingen naar Duitsland en Zwit serland. De prijs, maandag 10 per 100 stuks, daalde vrijdag tot ongeveer 7 voor eerste kwaliteit. Rozen waren ook al duur: Duisburg 2035 ct Pink Sensation 3560 ot Bac cara 4085 ct per stuk. Gerbera's wer den afgedrukt voor 2035 ct per stuk, Amaryllis bracht 2032 ct per kelk op Hoewel de Nederlander dus diep in zijn beurs heeft moeten tasten voor zijn bosje paasbloemen kan hij zich troosten met de gedachte dat het nog veel erger had kunnen zijn. De duurste bloemen gingen naar het buitenland. En de plotseling in gevallen warmte zorgde ervoor, dat de topaanvoeren kwamen toen het voor de export te kort dag werd. Feestavond LCOV Op maandag 30 april zal In het Anto- nius-clubhuis een feestavond worden ge houden door de Leidse Christelijke Oran jevereniging, ter gelegenheid van de jaardag van H.M. de Koningin en zilveren huwelijksfeest van Koningin Juliana en Prins Bernhard. De avond be gint om half 8. Ds. J.MD. van den Beng, Hervormd predikant ie Leiden, verklaarde zich be reid een kort woord te spreken. De to neelgroep VEVO van het christelijk ly ceum te Alplhen aan den Rijm zal het blij spel „De gelukkigste dagen van je leven" opvoeren onder leidinig van de leraar regisseur C. de Man. Er zijn dertien spe lers. In Alpfoen had deze opvoering veel succes. Het spel geeft de komische ver wikkelingen die ontstaan als door een fout van het ministerie een meisjes-kost school wordt ingekwartierd bij een jon gensinstituut LEIDERDORP Puzzelrlt Zaterdag 28 april wordt ter gelegen heid van het Oranjefeest een autorally gehouden over 95 km. De technische lei ding berust bij de heer R. Groenen. De start is op de Mauritssingel om 2 uur. Aanmeldingen Willem de Zwijgerlaan 35 tel. 31923. bestuur zette dit feest luister bij door met een taart met honderd kaarsjes voor den dag te komen. Dr. K. Dronkert wees in zijn felicitatie toespraak op de uniekeplaats, die de heer Van der Reek nu tezamen met de ook in het rusthuis wonen de oudste inwoonster van Leiden (mevr. Mensje de Jong-Guyt, die op 11 oktober 1961 101 jaar werd) is gaan innemen in Groenhoven. Wet houder J. C. van Schaik sprak als loco-burgemeester. Verder voerden nog het woord de heer C. W. de Rijk (die namens de bewoners van het rusthuis een geestige toespraak hield) en de 75-jarige heer H. van Dalen (een der oud-strijdmakkers de honderdjarige uit het voor malige vierde Regiment Infanterie). De heer W. F. van der Reijden bood namens de Leidse banketbakkers een taart aan. Het Geref. Kerkkoor van wijk 6 verleende onder leiding van de heer C. Kurpershoek mede werking aan deze feestelijke bijeen komst. Foto: v.l.n.r. een schoondoch ter van de honderdjarige, de bon der jarige zelf (met taart op de voorgrond), wethouder J. G. van Schaik en een 87-jarige zuster van de heer Van der Reek. (Foto N. van der Horst) KLEUTER WINDJACK waterafstotende katoen, pas voor en achter, capuchon met frls-en- vrolljk streepdessln, 2 Jaar Frontale botsing op de V oorschoterweg Op Eerste Paasdag heeft zich omstreeks half tien 's avonds een ernstig ongeluk voorgedaan in Leiden tengevolge van de Paasdrukte. Een uit Hannover afkom stige Duitse personenauto die uit de richting Voorschoten over de Voorscho- terweg reed, kwam in botsing met een auto, bestuurd door de heer J. Voorschoten, die in de richting van zijn woonplaats reed. Op de Lammebrug volgde naar de mening van de Duitse bestuurder door linksrijden van de Voorschoter chauffeur een frontale bot sing waarbij vier personen ernstige glas- wonden aan het gelaat opliepen. De Duit se auto kwam door de klap in tegenover gestelde richting tot stilstand en de Voor schoter wagen eindigde de rit op het trot toir. Vanmorgen konden alle personen die met de EHD naar het Academisch Ziekenhuis waren vervoerd naar huis terugkeren. VISSERIJGOLFJES TVE Groenlandse visserijvloot die op het ogenbliH uit 700 motorvaar- tuigen, 2000 roeivaartuigen en 1200 kajaks bestaat, zal verder worden uitgebreid. Een belangrijk aandeel zal hierin de rederij Groenlandia in Julianehaab hebben. Deze maatschappij, door een aantal inwoners van dit stadje opgericht, is voor geen klein geruchtje vervaard. Verleden jaar begon de Groenlandia haar activiteiten op schuchtere wijze met slechts één in Noorwegen gekocht vaartuig. Binnenkort zal echter een Noorse fa- briekstrawler worden gehuurd alsmede een vriestrawler. Ook zal men veel werk gaan maken van een rechtstreekse aankoop van de vis. Dat wil zeggen op de visbanken. Dit heeft voor de vissers het voordeel, dat zij lange tijd buiten kunnen blijven. De fabriekstrawler zal naar men aan neemt een maandelijkse produktie hebben van 140 ton diepbevroren ka beljauwfilets. 'MUt'-X. Jï^FN 25 welpen van de Ewout Jop- penszgroep en de Jan van Hoof groep van de N.P.V. te Leiden hebben gistermorgen bij verrassing op de kin derafdeling van het Diaconessenhuis voor enige afleiding gezorgd. Zij waren er omstreeks kwart over tien en boden de kinderen die daar worden ver pleegd, ter gelegenheid van de St. Jo- risdag een presentje aandat ze zelf hadden gemaakt of van hun zakgeld hadden gekocht „Wat zal onze goede daad dit jaar zijn?", overlegden de welpen met hun akela's A. de Koning en A. Rutgers- Hun besluit was: ,,Wij gaan iets van ons zakgeld en onze vrije tijd afstaan voor de zieke kinderen in dit zieken huis". Het spreekt vanzelf, dat het verblijf van de welpen op de kinderafdeling een feest was. En dat voor allemaal: voor hun zieke „vriendjes" en „vrien dinnetjes", voor henzelf, voor het per soneel van het ziekenhuis en voor de padvindersleiding. Er werden ook en kele manden met fruit tussen de kin- ren neergezet. Is er een betere daad denkbaar dan op een feestdag waarop haast iedereen uitvliegt, een paar kwartier te reser veren voor een ziékeT De vriestrawler zal per maand 400 ton kabeljauw invriezen. Deze produktie zal door het schip zelf naar Duitsland of Groot-Brittannië worden vervoerd De maatschappij heeft ook een schoener ge charterd. Dit schip zal uitsluitend worden belast met bezoeken aan de visbanken om de vis aldaar van de ingeschakelde vissers over te nemen. Als er teveel is om direct in te vriezen zal tot zouter worden overgegaan. Men rekent erop dat ongeveer 80 eenheden van het klas sieke type met elk vijf man aan boord nodig zullen zijn om de drie schepen van de Groenlandia te bevoorraden. De jonge maatschappij is ook van plan de nog niet zo lang geleden in de nabij heid van Julianehaab ontdekte garnalen- banken grondig te exploiteren. Een groot gedeelte van de vangst zal worden inge vroren. Een andere maatschappij in Juliane haab de Greenlandiafish zal overgaan tot de bouw van een diepvriesfabriek. De kosten worden geraamd op 10.000.000 kroon. Ook de particuliere Groenlandse vissers zitten niet stil. Voor hun reke ning zullen binnenkort 43 nieuwe een heden in de vaart worden gebracht. Alle vaartuigen werden' bij Deense scheeps werven besteld. Voor het transport naar de bestaande thuishavens is een Noors vrachtschip van 7000 ton gehuurd. Overvol De IJmuider vissershaven lag Tweede Paasdag overvol. Over de 100 vaartuigen wachtten op een losbeurt voor de dins- dagmarkt Het zal de gehele week druk blijven. Door het uitvallen van de zater dag heeft men deze week maar vier dagen om de aanvoer te verwerken Het zal voor veel schepen na de lossing de moeite niet meer zijn naar zee te ver trekken of men moet de zondag over blijven. Vandaag lagen onder meer aan de markt de Delft IJM 37 met 40 kisten wijting, 100 kisten schelvis 100 kisten gul en kabeljauw, 650 kisten makreel 10 kisten diversen, 40 kisten poon. 12ü kl. k. haring en 50 st. kabeljauw, de SCH 135 Cornelia Maria met 1750 kisten makreel, 50 kisten diversen cn 130 si kabeljauw, de SCH 171 met 20 kisten schelvis, 30 kisten haring, 400 kisten makreel. 60 kisten wijting, 15 kisten guJ en kabeljauw, 15 kisten koolvis, 15 kis ten diversen en 450 st. kabeljauw. Pech De HD 74 Michiel is niet gelukkig met naar IJslandse reizen. De eerste drie leverden geringe vangsten op. De vierde leek fortuinlijker te verlopen. In twee dagen haalde men 600 kisten vis van prima kwaliteit scheep, maar toen was het weer mis. De winch raakte onklaar waardoor men bijna het gehele vistuig verspeelde. Noodgedwongen moest de thuisreis worden aanvaard, Schipper Freek Slot die door zijn initiatief de stoot tot de huidige Nederlandse visscrii in de IJslandse dreven heeft gegeven, verdient de volgende keer een beter resultaat. Tegenvaller De kotters die vrijdag in Harlingen nebben gemarkt, zijn van een koude «ermis thuis gekomen. Zoals bekend, wordt de haven van dit Friese stadje de laatste weken door een groot aantal kustvissers bezocht om de zaterdagse perikelen in IJmuiden te ontwijken. De vorige keren liet de opbrengst niets te wensen over. maar vrijdag moesten de ondernemende vissers een grote tegen valler incasseren. De prijzen lagen op een zeer laag niveau. De schol was zeker dertig gulden per kist goedkoper dan in IJmuiden. Er zijn dan ook grote stroppen geleden. Weliswaar hadden de betrokken vaartuigen doordat zij langer konden 'blijven vissen dan de schepen die naar IJmuiden zijn gegaan een grotere vangst maar dit voordeel woog bij lange na niet op tegen de verliezen. IJmuiden blijft door de bank genomen de best betalende aanvoerhaven. Ver moedelijk zullen vele vissers die zo on verdiend het lid op de neus kregen eieren voor hun geld kiezen en toch zij net met tegenzin weer in IJmuiden gaan markten. Het gevaar dreigt namelijk dat ue groothandel in Harlingen prijsafspra ken gaat maken. Niet alle IJmuider vls- Kopers trekken over de Afsluitdijk. Do groepering die wel gaat. kan als men dat wil van te voren afspreken niet meer dan laten we zeggen twee gulden voor ten kilo te betalen. De vissers worden hiervan de dupe en om dit risico te ver mijden, zullen zij wel gedwongen zijn weer aan de IJmuider markt te ver schijnen. Losapparaat Het losapparaat van de heer L. v. d. Gaag uit IJmuiden, waarover wij al een paar maal hebben bericht, mag zich in Engelse belangstelling verheugen. Ver leden week werd met behulp van de In stallatie de Maria Theresia KW 99 gelost Dit geschiedde onder het waarderend oog van twee Engelse losexperts, die hun enthousiasme voor de ingenieuze vinding niet onder stoelen of viskisten staken. De rederij Petten heeft al een apparaat aangekocht en zal dit bij de lossing van de Rotterdam en 's-Gravenhage inscha kelen. De IJmuider vislosregellng heeft ook grote belangstelling voor de instal latie, maar is tot nu toe nog niet tot aankoop overgegaan. Vele deskundiger menen, dat het apparaat als de haven arbeiders er een beetje mee vertrouwd zijn geraakt de lossing in een veel snel ler tempo kan doen geschieden. Dit Is met het oog op de vrije zaterdag nog van groter belang dan voorheen. De op twee na oudste inwoner van Leiden, de heer L. van der Reek, vierde gisteren in de met bloemen versierde conversatiezaal van het Geref. rusthuis Groenhoven aan de Witte Rozenstraat te Leiden temid den van zijn kinderen, kleinkinde ren en achterkleinkinderen zijn hon derdste verjaardag. Het stichtings-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3