Voetbalvereniging Noordwijk heeft een nieuwe kantine Wereldvisserij onder de loep genomen Veerboot je met kapseisde 18 kerkgangers te Alphen 4 mëuwc leidsche courant 10 DINSDAG 24 APRIL 1962 ZATERDAGMORGEN is de nieuwe kantine van de voetbalvereniging Noordwijk op het sportterrein aan de Van Panhuysstraat officieel in gebruik genomen. Aanwezig waren de beide wethouders, de heren J. de Geus en J. van Leeuwen, enkele raadsleden, vertegenwoordigers van de K.N.V.B., van de scheidsrechtersorganisatie en vrijwel alle spelers van het eerste elftal van Noordwijk. Nadat wethouder De Geus de deur had geopend, hield hij een toespraak waarin hij eraan herinnerde, dat het plan tot het bouwen van deze kantine in zeer korte tijd was gerealiseerd. Toen het bestuur van Noordwijk een onderhoud aanvroeg bij het college var B. en W., was deze bespreking afgelopen binnen de officiële speeltijd van een voet balwedstrijd. De voorzieningen die Noordwijk vroeg, waren allemaal noodzakelijke verbete ringen. Deze fraaie kantine is één van de resultaten van de bespreking. Voorts wordt hard gewerkt aan de ombouw van de tribune en ook de warmwaterdouches zijn bijna gereed. De wethouder wenste het bestuur veel geluk met deze verbetering van de ac commodatie. Noordwijk heeft in enkele Jaren tijds de sprong gemaakt van de 4e klasse naar de top van de 2e klasse We zijn wel een beetje trots op Noord wijk en we hebben goede hoop, dat de Voorrecht De heer A. A. Dusee bood namens de afdeling Leiden van de KN.V.B. de beste wensen aan. Hij zei, dat de samen werking tussen de K.N.VS. en Noordwijk altijd goed is geweest. Een eigen huis te bezit ten, is voor een voetbalclub een groot voorrecht, aldus de heer Dusee, die ver volgens het gemeentebestuur, complimen teerde met het feit dat dit college steeds een open oog heeft voor de belangen van de sport. De heer Dusee betreurde het dat eer beslissingswedstrijd moet uitmaken wie zich kampioen mag noemen. Dit wordt geen normale voetbalwedstrijd, maar een zenuwen-oorlog en wie het gelukkigst is wint Namens de scheidsrechtersorganisatie sprak de heer A. van der Velden. Ook hij bood goede wensen aan. Hij zei dat de groep zich graag beschikbaar -stelde voor het houden van een lezing over de spelregels. Namens de zustervereniging S.J.C sprak de voorzitter, de heer L. J. van der Meer. Ook werd nog het woord gevoerd door een van Noordwijks meest bekende en fervente supporters, de heer J. Blitz uit Amsterdam. Diverse geschenken werd aange boden, onder meer een elektrische klok, een fraai kleed voor de be stuurskamer-tafel, bloemen en plan ten. Voorzitter dokter J. van Nes dankte alle sprekers voor hun goede woorden en het gemeentebestuur voor de spontane royale medewerking. Ook dankte hij de leden die hand- en spandiensten verleen den bij de bouw van de kantine. We zijn NOORDWIJK Noordwijk trok erg veel Duitsers In Noordwijk is het tijdens de Paas dagen drukker dan ooit geweest. Onge veer twintigduizend vreemdelingen be zochten de badplaats, voor het overgrote deel Duitsers. Alle hotels waren volledig bezet en daarenboven vonden veel gas ten onderdak bij particulieren. De Noord wij kse politie, in nieuwe uniformen ge stoken. had het zwaar. De auto's bleven aanstromen en men moest erg oplettend zijn om alles in goede banen te leiden. trots en dankbaar gestemd, aldus de heer Van Nes. Hierna was er gelegenheid de nieuwe kantine te bezichtigen. Het is een ruim licht gebouw. De kantineruimte is 8 bij 14 meter groot en voorts zijn er een bestuurskamer en een keuken. De kantine is gebouwd door het bouw bedrijf D. Hazenoot en bij het schilder werk hebben enkele leden van de ver eniging goede diensten verricht Al met al: een prachtige aanwinst voor Noordwijk en het fraaie sportpark. Ds. Van Griethuysen in Oegstgeest overleden Ds. W. A van Griethuysen, emeritus predikant van de Hervormde Kerk, over leed vrijdag op 78-jarige leeftijd in Oegstgeest. Ds. Van Griethuysen was rid der in de orde van Oranje-Nassau en ridder in de Belgische Kroonorde. Op 10 september 1911 aanvaardde ds. Van Griethuysen het predikambt in de Hervormde Gemeente van Buurmalsen. In 1920 deed de predikant intrede in Groede, waarna hij tot 1930 ook nog de gemeente in Nieuwvliet diende. Hij kreeg toen eervol ontslag, omdat hij tot predi kant-directeur der Stads- en Landsevan- gelisatie te Brussel was benoemd. Tot ok tober 1951 was hij als zodanig werkzaam. Op 1 november werd ds. Van Griethuy sen het emeritaat (eervol) verleend en de predikant vestigde zich weer in Neder land. Tijdens zijn verblijf in België was ds. Van Griethuysen lange tijd secretaris van de Synode van de Bond van Protes tantse Kerken in België. Morgen, na aankomst van de trein van 12.01 uur. zal het stoffelijk overschot te Westerveld ter aarde worden besteld. Bejaarde Rijnsburger verongelukt Te Oegstgeest is de 71-jarige heer W. Zandbergen uit Rijnsburg zaterdagmid dag omstreeks 10 voor 4 met zijn fiets geschept door een autobus van de N.Z.H. toen hij zonder voldoende op het ver keer te letten, komend van de Kwaak- laan de Laan van Oud-Poelgeest wilde oversteken. De man werd in bewusteloze toestand naar het academisch ziekenhuis gebracht waar hij 's arvonds overleed. Bromfietsers botsten O phet fietspad langs de rijksstraatweg had nabij de Haagsche Schouw een bot sing plaats tussen twee bromfietsers, de IJmuidenaar A L en de Scheveninger H. P. (die iemand anders wilde inhalen). L. kwam tc vallen en liep hoofdwonden op. Inbraak In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in de koffieteut bij het Rijnzicbtviadud Er werd limonade en snoeperij ontvreemd. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Woensdag 25 april: hoog water 6.26 en 18.52 uur, laag water 2.11 en 14.32 uur. Wethouder De Geus opent de deur van de nieuwe kantine van de voetbalvereniging Noordwijk. Verder van links naar rechts: dokter Van Nes en de heren Spaanderman en Korbee. HAZERSWOUDE Muzikale successen Op het solistenconcours te Vlaardin- gen boekte het trompettisten-duo W. v. Luik-P. v. Oeveren een buitengewone prestatie, door in de superieuren afde ling met 167 punten en lof van de jury de eerste prijs te winnen. Het behaalde dit succes met Grand Briljant" van L. Canies. Op hetzelfde concours won P. v. Oeve ren met een trompetsolo een le prijs met 152 pnt. Hij bracht het Trompetconcert van J. Haydn en werd op de piano be geleid door J. de Boer uit Hazerswoude. Het trompettisten-duo W. v. d. Bosch- A. Rijkaart behaalde in de le afdeling een 2e prijs met 131 pnt. met Concertino van L. Blauw. Ale genoemde heren zijn lid van de plaatselijke muziekvereniging „De Har monie van Hazerswoude". Landbouwjongeren bijeen De afdeling van de Jongerenorganisa tie van de Hollandsohe Maatschappij van Landbouw vergadert woensdagavond om half acht in het Verenigingsgebouw. Verkeersongelukken Eerste paasdag had een auto-ongeluk plaats, waarvan de afloop nog vrij gun stig was. Vermoedelijk tengevolge van het loslopen van een achterwiel kwam een personenauto in de kant terecht; de wagen draaiie een halve slag en werd ten slotte tegen een boom gekwakt. De auto werd zwaar beschadigd. Drie van de vijf inzittende dames werden licht gewond. In d eavonduren van de eerste paasdag kwam de heer E. met een scooter op de Voorweg ten val. Hij brak hierbij zijn sleutelbeen en liep schaafwonden aan hoofd en handen op. Dokter Meyst ver leende eerste hulp, waarna het slacht offer naar huis werd vervoerd. ZOALS wij al enkele malen hebben kunnen vertellen, zit men in Zuid- Amerika niet stil wat de uitbreiding van de visserij betreft. Ook Ar gentinië heeft nu een niet mis te verstaan programma bekend gemaakt. Het centrum van de nieuwe visserij-activiteiten zal in de havenstad met de lieflijk klinkende naam Mar del Plata worden gevestigd. Men kan daarbij op de daadwerkelijke steun van de voedsel- en landbouworga nisatie van de Verenigde Naties rekenen. Er is bereids een commissie ge formeerd, die onmiddellijk enthousiast aan de slag is gegaan. In het na bije verleden is al een en ander ten goede veranderd. In 1961 bedroeg de totale produktie al meer dan 100.000 ton. Vooral de tonijnvisserij heeft grote vlucht genomen. Thans zijn de cijfers bekend over de schade die de Duitse visserij door de grote overstromingen heeft geleden. In totaal ging vobr 7,5 miljoen merk ver loren. In het bijzonder de havens in Neder-Saksen, de industrieën in Cux- haven en de mosselcultures aan de west kust van Sleeswijk Holsteln hebben het zwaar te verduren gehad Gestegen invoer 1 in de binnenlandse behoefte te kunnen voorzien, moet men in Duits land steèds meer vis invoeren. In het afgelopen jaar werd 249.000 ton geïm porteerd met een waarde van 232 mil joen mark. Het jaar daarvoor waren deze totalen 146.000 ton en 207 miljoen mark. Groot-Brittannië Een tiental grote diepvriesbedrijven zal met betrekking tot de export van diepgevroren vis in grootverpakking gaan samenwerken. De nieuwe orga nisatie zal de produkten onder het eti ket ..Britfish" in de handel brengen en r samenwerken met dc Organisatie Britse trawlerreders. Tot voor kort werd de naam „Britfish" gebruikt bij de uitvoer van diepgevroren vis door Groot-Brittannië naar Oost-Europese landen. Het ligt in de bedoeling in 1962 een waarde van ongeveer f 7,5 mil joen uit te voeren. Italië Met het oog op het ontbreken van rijke visserij gronden in de Middelland se Zee heeft Italië besloten de visserij op de Atlantische Oceaan te bevorderen. De Italiaanse vissersvloot 'lijdt sinds ja- aan overbezetting ten opzichte van de bestaande vangmogeüjkheden. De vloot is grotendeels verouderd. De fa milievennootschap overheerst als on dernemingsvorm; er zijn nauwelijks re derijen en visserijmaatschappijen. On geveer 30 kotters nemen aan de grote visserij deel; slechts enkele" eigenaren bezitten meer dan drie kotters. Jaarlijks wordt ruim 0,28 miljoen ton vis gevan- waarmee onlgeveer de helft van de behoefte kan worden gedekt. Italië moet bijna 40 miljoen lire per jaar im porteren. Noorwegen coöperatieve verkoop-organisatie Norsk Frossenfisk A/L die bevroren vis naar '0 landen exporteert, heeft van 1 juli 1960—1 juli 1961 voor een waarde van 94.8 miljoen kroon verkocht, waar van voor 80 miljoen kroon werd uitge voerd, of 25.200 ton. De totale produktie bedroeg 27.900 ton. De grootste afzet markt vormden de Verenigde Staten. De waarde van de Noorse uitvoer van vis- en visprodukten wordt voor 1961 voorlopig op 900 miljoen kroon (f 455 miljoen) geraamd. Dit betekent ten op zichte van 1960 een achteruitgang van 25 miljoen kroon. As hoofdoorzaak van ongunstige exportresultaten wordt de slechte situatie van de haringvisserij genoemd. Canada Op een scheepswerf in Victoria B. C. zijn twee moderne vissersvaartuigen in aanbouw, u3Stemd voor de tonijnvisserij bij Nieuw-Zeeland, elk met een capaci teit van 700 ton. Kosten per schip 1 mil joen dollar. Dc Canadese overheid zal 40 percent van de bouwkosten subsi Verenigde Staten Voor de eerste maal in 11 Jaar ver toonde de Amerikaanse import van produkten een daling, zowel in de sector der eetbare visprodukten als in die var andere, totaal voor een waarde var 360.065.000 dollar. De daling ten op zichte van 1959 bedraagt naar de waarde orijeveer 2 percent maar het bedrag ligt nog altijd 82 percent boven de v de van de visimporten over 1960, v mee de U.SA. de leidende visimporteur in de wereld blijft, met Canada, Japan Mexico als topleveranciers. Peru' Door de grote vlucht die de visserij in de laatste jaren heeft genomen, be hoort Peru op het ogenblik tot de be langrijkste visserij landen ter wereld. De Peruaanse visvangst is op twee de grootste van de wereld. Met zijn 1 meelproduktie staat het land aan de top en het vecht met de Verenigde Staten om de eerste plaats betreffende de pro duktie van visolie. Het aantal vissers vaartuigen wordt geschat op 5200 die bemand zijn door ongeveer 17.000 sers. De vangsten beliepen in 1961 geveer 4 miljoen ton Far Oer In 1959 kwam een visserijover komst tot stand tussen Groot-Brittan- Inië en Denemarken, waarbij aan sche pen van Britse nationaliteit werd toe gestaan, in be -.aide gebieden op eer stand van zes tot twaalf uit de kust de eilanden te vissen. Door de plaat selijke autoriteiten wordt er nu bij de Deense regering op aangedrongen de overeenkomst zodanig te herzien, ook voor Groot-Brittannië een 12-mijls- LEMV1DEN Begrafenisvereniging Slechts enlkele van de 400 leden tellen- e Protestantse Begrafenisvereni@mg oor Ledmuiden en Rijnsaterwoude, be zochten de jaarlijkse ledenvergadering die onder voorzitteradhap van de heer P. Rietdijk in het Hervormd jeugdge- bouiw werd gehouden. Uit het jaarver slag van de penningmeester, de heer Kooy, bleek, dat het afgelopen jaar een nadelig saldo van 433,85 opleverde. Op voorstel van het bestuur werden tien obligaties van 50.- uit®elooL De af tredende bestuursleden P. Rietdijk, H. Roos en G. Schijf werden herkozen- KOUDEKERK A. D. RIJN Paasbüeenkomst Zaterdagavond is nabij de vijver in het uitbreidingsplan een Paasopenlucht- bijeenkomst gehouden door de Open Deur-groep en de Geref. Evangelisatie. Enkele honderden personen hadden zich hier verzameld toen ds. G. Koerselman, Hervormd predikant, de samenkomst opende. Men zong verschillende Paaslie- deren met medewerking van de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" en de Chr. gemeengde zangvereniging „Soli Deo Gloria De heer C. Hopsman las het Paasevangelie voor waarna ds. Köersel- man de bijeenkomst sloot. Ouders met waardebesef, gaan voor de kleding van hun jongens regelrecht naar VERHULST. Stoer windjack Prima poplin, geheel gevoerd. Waterafstotend door silicon finish. IJzersterke ritssluiting. Leeftijd 5 jaar: 12.75 KI. st. p. maat Vraag tiaar de kaart-die- spaart: een volle kaart geeft f20.- contant op Uw handï LEIDEN-BREESTRAAT T/O STADHUIS, J mmmmmmmmamaammmm Bij het overzetveer van de heer De Goede, die in Alphen aan den Rijn met een roeiboot de oeververbinding onderhoudt tussen de Prins Hen drikstraat en de Raadhuisstraat ter hoogte van de Oranjestraat-Tuinstraat had zondagavond een ongeval plaats, waardoor achttien personen te water raakten en sneller dan men het vertellen kon gered werden. Verscheidene kerkgangers van de Ge reformeerde Maranathaikerk maken zon dags van dit veer gebruik. Dat was ook zondagavond het geval, na de dienst die even half acht was afgelopen. De toe laatbare belasting van de roeiboot is twaalf personen maar ook kerkgangers brengen wel eens weinig geduld op en zo stonden zondagavond zestien personen in de boot, plus veerman P. de Goede. Juist toen de veerman met de z.g. pik- haak afduwde, sprong er nog een acht tiende persoon op de boot. Gevolg was dat deze even water schepte, wat som migen natte voeten bezorgde, waardoor allen naar één zijde liepen. Enkele om standers zagen tot hun ontsteltenis de roeiboot kapseizen en een moment later verkeerden achttien personen enkele me ters uit de wal in levensgevaar. Twee redders Enkelen wisten zichzelf direct te red den, maar voorts is het voor een zeer be langrijk deel te danken aan twee omwo nenden, de 24-jarlge heer J. van Dam, Raadhuisstraat 139, en de 29-jarige heer Nic. Verschuur, Raadhuisstraat 72, dat allen op het droge kwamen. De eerste is een geoefend zwemmer, de tweede is die kunst slechts matig mach tig, maar hij aarzelde evenmin als eerst- grens zal gelden. Door de Deense rege ring werden inmiddels de nodige stap pen ondernomen. De totale waarde van de uitvoer van de eilanden bedroeg in 1961 ruim 100 miljoen kroon. Dit is tot nu toe het hoogste bedrag dat werd bereikt. On geveer de helft hiervan komt voor re kening van gezouten vis en klipvis. De produktie van gezouten vis steeg van 26.600 ton in 1960 tot 30.000 ton in 1961. De belangrijkste afnemers waren Grie kenland, Italië, Denemarken en Noor wegen. De gehele uitvoer van klipvis ging naar Brazilië en Spanje. De groot ste afnemers van verse zeevis was Groot-Britannië. In 1961 brachten vis sersschepen van de Far Oer voor een waarde van 30 miljoen kroon verse zee vis in Britse vissershavens aan land. BENTHUIZEN Vlag: groen, witblauw De gemeenteraad van Benthuizen, die morgenavond bijeenkomt, krijgt een voor stel te behandelen tot voorlopige vast stelling van een gemeentevlag. Reeds enkele jaren bestond bij het college van B. en W. het voornemen om dc raad dit voorstel te doen. Verscheidene gemeen ten gingen Benthuizen in dat opzicht voor, Het is de gewoonte, dat in een vlag de kleuren van het wapen hun af spiegeling vinden. Het meest passend voor Benthuizen wordt geacht een vlag met drie horizon tale banen van gelijke hoogte in de kleu ren (van boven naar beneden) groen, wit en blauw Subsidie Oranjecomité Het Oranjecomité heeft besloten, het zilveren huwelijksfeest van het Konink lijk Paar op 30 april te vieren. In hoofd ke zaak zal hert aandacht aan de school jeugd tot en met 14 jaar besteden. Het comité heeft in de kosten verbonden aar de tractatle van en een blijvend aanden ken voor de schooljeugd en aan d< aubade om een subsidie verzocht. De meerderheid van het college var B. en W. kan zich met dit verhoogde sub sidie verenigen. De minderheid heeft be zwaar en wil het subsidie gesteld zien op 700. Verbetering wegen Het onderhoud van de Dorpsstraat er de Hogeveenseweg heeft de voortduren de aandacht van B. en W.. zo wordt de raad meegedeeld. Het laatst is het ge deelte tussen de woning Dorpsstraat 214 (C. J. van Eek) en dc provinciale beton weg in de Hogeveen aan de beurt. Bij verbetering mag worden gerekend op een provinoiale bijdrage van 75 pcL KOTOKD Nadien heeft het hoofd van publieke werken een begroting ingediend vooi het maken van een parkeerstrook vooi zwaar verkeer ten zuiden van de Dorps straat, langs het genoemde gedeelte, ter lengte van 50 meter. Mocht de provin ciale waterstaat deze parkeerstrook als nog in het te verbeteren deel Dorpsstraat opnemen, dan mag gerekend worden op een bijdrage 75 pet. De raad wordt voorgesteld, te besluiten tot verbetering van een gedeelte Dorps- straat-Hogeveenseweg en, mocht de pro vinciale waterstaat zijn medewerking verlenen, tot het maken van de parkeer strook. WOUBRUCGE Verkoopleider verdronken Op de Does te Hoogmade bij de Wijde Aa had zaterdagavond laat een ongeval plaats, waarbij de 55-jarige verkoop leider H. Nienhuis uit Eindhoven leven verloor. Met zijn vriend, de heer C. den Hoed, een collega-oorlogsvlieger, die hij sinds de bevrijding niet meer gezien had, voer hij met een nieuwe rr torkruser naar het Brasemermeer. Toen hij het roer aan zijn vriend had overgegeven om op de voorplecht iets na te zien, is hij over boord gevallen, mogelijk als gevolg van een hartaanval of beroerte. Hoewel alle pogingen ln het werk werden gesteld de drenkeling te redden en de plaatselijke politie tot diep in de nacht bleef dreggen, werd het slachtoffer niet gevonden. Pas toen de rivierpolitie uit Warmond zondag morgen de bodem afdregde, werd (om streeks tien uur) het stoffelijk overschot opgehaald. Het werd naar het lijken huisje op de begraafplaats te Woubrugge overgebracht. De heer Nienhuis was in de oorlogs jaren kapitein-oorlogsvlieger bij het Ne derlandse 322ste squadron Spitfire- pilolen, die regelmatig boven ons land opereerden. Groene-Kruis-vergadering Op donderdag 26 april, kwart voor 8 wordt in het Wijkgebouw een ledenver gadering gehouden van de afdeling var Het Groene Kruis. Agenda; jaarver slagen, uitbreiding gezondheidszorg. genoemde om gekleed te water te sprin gen. Hij kwam zelf oc-k nog in moeilijk heden bij de redding van mevrouw Bui- zert, dae zich aan hem vastgreep. Slechte door haar even te laten zinken kon hij zich weer vrij maken, om haar vervol gens naar de wal te brengen. Intussen riep een andere drenkelinge, mej. Schip per: „Ik kan niet meer!" ,Pak m'n been maar!" riep Verschuur. Mej. Schipper deed dit, maar liet even later weer los. Ze kon toch weer door anderen worden gegrepen. Hoe en door wie? Niemand weet het overigens precies te zeggen. Het ging alles razend snel. Mevrouw Ykema en een dochter uit de Prins Hendrikstraat bleven drijven op de vlonder van de roeiboot. De invalide heer J. de Vries, die zelf weinig kon doen. kwam geluk kig vlot op het droge. Op het droge Ten slotte stonden op de wal: de reeds genoemde mevrouw Ykema met dochter; Barend Pol uit de Oranjestraat met zijn verloofde mejuffrouw H. Vast uit Utrecht, mej. Schipper (een logée van mevrouw v. Keeken in de Van Dijkstraat); de heer De Vries met twee zusters uit de Oran- ALPHEN AAN DEN RIJN Rode-Krulsgebouw Er zijn van die gebouwen in onze ge meente, die in de loop der jaren steeds weer een andere bestemming krijgen. Zo ook het gebouwencomplex -aan de Hof- zichtstraat 2. Uloschool, landbouwschool, huishoudschool, sociale werkplaats en misschien vergeten we nog wel iets. De tand des tijds knaagt eraan, zodat het eindelijk een afbraakgeval wordt Maar dan zijn er altijd nog weer mensen die er wat in zien. En zo is het complex Hofzichtstraat 2 nu betrokken door de afdeling van het Rode Kruis. Er is binnenskamers de laat ste maanden enorm veel gebeurd en za terdagmiddag 28 april om 3 uur zal de officiële ingebruikneming plaatsvinden. BejaardenbUeenkomst In de grote zaal van de Salvatorikerk wordt woensdagmiddag weer een bejaar denbijeenkomst gehouden. Dat is een af wijking van de gebruikelijke dag, ms er werken wat jongeren mee en vc hen kwam deze middag het beste uit. Vergroot clubgebouw geopend Mr. J. J. de Jongh, voorzitter van afdeling Leiden van de KN.VH., heeft donderdagavond het vergrote clubge bouw van de voetbalvereniging „Aphen" in gebruik genomen. Hierbij waren onder anderen wethouder Ph. H. Rogaar en in specteur N. G. Groothuijse tegenwoordig. Voorzitter G. van Veen dankte allen, die aan deze uitbreiding hebben meegewerkt. De oppervlakte is uitgebreid van 50 tot 120 m2 en er is een nieuw buffet; ook het meubilair is vernieuwd. jestraat; de heer en mevrouw aJeinjan uit de Stationsstraat; mej. A. van Leeu- en mevrouw Karman met tienjarig dochtertje uit de Prins Hendrikstraat, voorts de heer en mevrouw Buizert met dochter en schoondochter, allen woon achtig in de Vondelstraat. Veerman De Goede had krachtig meegeholpen bij de redding. Eén geivonde Met uitzondering van de heer Buizert durfde niemand positief verklaren, dat allen waren gered maar dat is gelukkig inderdaad het geval geweest Dokter Zwartendijk was spoedig ter plaatse. Met uitzondering van mevrouw Buizert bleek niemand medische hulp nodig te heb ben. Mevrouw B. had buikklachten en werd op advies van genoemde arts over gebracht naar het Diaconessenhuis te Leiden. Daar is enig inwendig letsel ge constateerd, maar haar toestand was gis teren redelijk. Uiteraard zijn wat brillen, tasjes etc. verloren gegaan, maar de korpschef van de politie, inspecteur Groothuijse, zei dat het nagaan der feiten hem de overtuiging schonk, dat alles wonderlijk goed is afgelopen. Was men elkaar vast gaan grijpen dan zouden er ongetwij feld slachtoffers zijn geweest. Passie en Pasen De zaterdagavond in Nabij gehouden jeugdsamenkomst van de Hervormde commissie voor het bijzonder jeugdwerk stond in het teken van Passie en Pasen. Jeugdouderling G. Sampiemon had de leiding van de liturgie Mevrouw M. van Muyen-v. d Kemp declameerde, mejuf frouw J. Göbel las een gedeelte van het lijdensevangelie uit Mattheüs 27 en er werden liederen gezongen met plano begeleiding van Hans Lefeber. „Toen het nog donker was" is de titel van het door Vera I. Alett geschreven paasspel, dat door de lekespelgroep van clubhuis Nabij werd gespeeld. De jongeren (en ouderen) brachten ruim dertig gulden bijeen voor het re validatiecentrum De Hoogstraat te Leer- Op de eerste-Paasmorgen stroomden vele honderden samen in de grote Her vormde kerk aan de Julianastraat, waar een Open-Deurdienst werd gehouden. Op het kerkplein werden vooraf pa as- liederen gezongen. Het hervormd kerk koor, de blokfluitgroep en een dubbel- kwartet van Arti et Religloni, onder lei ding van Dirk van Vliet en de organist Henk Pfauth, verleenden medewerking. Gemeenteleden verzorgden de Schrift lezing. Zondagmiddag kwamen de circa dui zend kinderen van de Herv. zondags scholen in de Grote Kerk bijeen, om het Paasfeest te vieren. De kinderen verzorgden zelf de col lecte. Mejuffrouw Van der Zwaag ver telde het Paasevangelie. Met grote aan dacht is geluisterd naar het door me juffrouw Burggraaf vertelde verhaal „Op goede voet" wandelde Zaterdag liepen de A-groepen van de Alphense wandelsportvereniging „Op goede voet" de paaswandeltocht van „D E S." te Gouda. De twee groepen die 10 km. liepen, genoten van het mooie weer en van het prachtige parcours rond de altijd mooie Reeuwijkse Plassen. Na afloop van de tocht mocht iedereen een herinneringsmedaille in ontvangst ne men; uitvallers waren er niet. vow „WKÊKQÊKKÊ Maandag Hepen de B- en C-groepen A. D. "kairiól;' groep*5:~1 W.Jde Bloembollentocht van „D.V.O." te Schaaknieuws Winnaars van de donderdag gehouden gongwedstrijd om eieren van A.S.C. zijn: groep 11: D. Posthuma. 2 P. de Jong. 3 L. Kantebeen; groep 2: 1 H. Kleiweg. 2 A. Post 3 L. Kantebeen; groep 3: 1 Th. Ausums, 2 P. L. Wagenaar. 3 J. G. Kar dol; groep 4: l J. van Noort 2 C. Th. Knook, - - - Veenswijk. 2 K. Verbree. 3 A. v. d. Kemp: jeugdgroep 1: 1 D. Kenbeek. 2 K. Kuy- pers, 3 H. Schipaanboord; groep 2: 1 H Altona. 2 T. v. d. Neut 3 T. Stortebker Benoemd De heer Chr. A. v. d. Mark. sedert 1 maart 1943 hoofd van de R.K. school voor g.l.o. aan de Paradijslaan te Alphen aan den Rijn is per 18 augustus a.s. be noemd tot ambulant hoofd van de ge mengde Thomas a Kempisschool voor g.l.o. in de H. Gerardus Majella-parochie te Utrecht. De heer Van der Mark zal 1 september in functie treden. WARMOND „Leidse Bond" 25 jaar Op 25 mei is hot 25 jaar geleden, dat hert overkoepelende orgaan van de Leidse speeltuinen werd opgericht. Hoe belangrijk, een dergelijk jubileum wordt geacht moge blijken uit het feit dat op 25 en 26 mei' het landelijke congres van de Nederlandse Unie van Speel- tuinorganisaties in Den Burcht wordt gehouden. De Leidse Bond zal in de eerste plaats aandacht besteden aan de jeugd. Hiervoor zal in de Paasvakantie een filmvoorstelling worden georganiseerd. Vertoond zal worden de jeugdfilm ..Vrouw Holle". In de Pinkstervakantie zal voor de Leidse jeugd die bij een speeltuinvereniging is aangesloten, een groot openluchtspel worden opgevoerd. Nadere mededelingen hierover volgen Hillegom. De B-groepen namen deel i de 15 km.-tocht en de C-groep liep 25 km. Evenals voorgaande jaren had ,.D.V.O." voor een mooi en rustig par cours langs de bollenvelden gezorgd Er stonden veel narcissen in bloei en ook de krokussen lieten zich niet onbetuigd. Het weer was prima en hoewel er wel wat blaartjes waren, bereikten allen In een uitstekende stemming de finish. Naast een herinnerlnesmedaille mocht een der leiders van de B-groep de le prijs op de 15 km. In ontvangst nemen (een beker) en de leider van de C-goep toog met een aanmoedigingsprijs naar huis, daar zijn groep de enige was. die aan de 25 km.-tocht had deelgenomen. Tafeltennis In de zaal van de SDeeltuinvereniging „Bloemhof' in de Rozenstraat heeft de club van die naam een 91 nederlaag geleden tegen het tweede juniorenteam van ATTC Nico Kuster kwam tegen de meer geroutineerde ATTC-ers nog het best voor de dag. Hij won n.l. van Wout den Daas met 2113 'en 2115. verloor ln drie games van Arno Leiinse en ver loor eervol van Arie den Ouden. Hans van Oosterom en Henk Verkade kwamen steeds aan het einde van een game roo tine tekort en dat bezorgde ieder drie nederlagen. Ook het dubbelspel werd door ATTC gewonnen Het is een leer zame wedstrijd geweest voor de Bloem hof-spelers. die waarschijnlijk het vol gende seizoen de juniorenafdeling van ATTC zullen versterken. Met deze vricndschaopelijke wedstrijd sloot Bloemhof het tafeltennisseizoen af.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 10