CHEVROLET '62 CO-OP slagroom Lijsttrekker van de Leidse Rad.-Democratische Partij legde verklaring af W|NKÜEN BÜ DE GO-OP EEN OP ZICHZELF Winst van Hoogovens weinig gedaald 3 series-B motoren-33 modellen voordeeltjes te kusten te keurlj blikje 25ct. goedkoper CO-OP appelmoes pn liebfraumilch oac C0-0Padvocaat97Q NIEUWE LEIDSCHt COURANT WOENSDAG 18 APRIL 1962 (Van een onzer verslaggevers.) In zjjn woning aan de Stadhoaderslaan hebben wij vanmorgen een kort gesprek gehad met de heer J. de Ia Rle. die gisteren met enkele geestverwanten in Leiden een kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen heeft Inge diend. Hij noemt zijn part ijde Radicaal- Democratische Party. WU troffen de heer De la Rle eerst aan by de univer siteitsbibliotheek waar hij eenvoudige werkzaamheden verricht, maar hy kreeg toestemming ons In de woning van zyn moeder even te ontvangen. Op weg naar die Stacthouderslaan reeds vertrouwde de heer De la Rie ons poe. dat hy niet van plan is verkeerde dingen over andere pantUen te gaan zeg gen of schrijven. ..Dit is een partij geheel ln mijn geest. Voorlopig zou men het een persoonlijke party kunnen noemen. Openbare vergaderingen ga ik niet hou den. Ik hoop de mensen, te bereiken via advertenties en ©en foüdertje. Naituur- iyk weet ik niet, wat er in de toekomst van deze partij zal kunnen komen". Thuis verklaarde d» stichter van deze nieuwe plaatssiyke party ons. dat de R.D.P. niet is gebonden oan een kerke lijke richting. Ze is ook niet socialistisch of liberaal. „Ze is echter wel APART en ZICHZELF en zeer sociaal ingericht. In politiek opzioht is zij enigszins afge stemd op haar Deense en Zwitserse zus terpartijen". De heer De la Rie heeft dus wel over de grenzen gekeken om de Leidae kiezers een nog grotere politieke keuze voor te schotelen. Geschikt „U hebt zeker niet veel aanhangers", waagden wy te veronderstellen. „Dat is zo", gat de heer De la Rie toe. Maar hy heeft daarvoor een sluitende verklaring. sDat op deze lijst zo weinig kandidaten voorkomen is te wU-ten aan het feit. dat het zeer moeilijk is geschikte personen te vindien dde tezamen een harmonisch groepje kunnen vormen. Politieke tegen zin. benepenheid, verwatenheid, niet-ge. schikt zijn, het reed« een andere poli tieke richting zijn toegedaan en andere menselijke oorzaken liggen hieraan ten grondslag". De heer De la Rie weet nog wel an dere oorzaken te noemen. Hij meent, dait men ook als persoon aan redelijke nor men van vriendelijkheid, karakter e.d., ongeacht de opleiding, niet kan voldoen en dan ongeschikt is voor een politieke kandidatuur. Zelfs is de heer De la Rie bereid dit het belangrijkste punt te Tot deze verklaring wenste de lijst trekker zich te beperken. Hij stelde ons nog wel in het vooruitzicht, dait Leiden aan deze actie ook wel enig genoegen zal beleven. .,De propaganda is geheel ln myn geest en zal ook wel ietwat gees tig zijn". Van publiciteit heeft de heer De la Rie ongetwijfeld verstand, want hy deelde ons mee. ons te hebben ver wacht. Dait bewees hy door uit een map een getypte „beginselverklaring" voor de dag te halen. Mijn zoon Een summrer onderzoeik van onze kant heeft uilgewezen, dat de heer De la Rie zijn geestverwanten op de gisteren ln- gedriendle lijst met één zal moeten ver minderen Wij vervoegden ons namelijk vanmorgen eerst bij de familie Gijsberti Hodenpyi aan de Jan van Goyenkade. Een mevrouw op gevorderde leeftijd deed open maar kon niets meedelen, of schoon zij toch op de lijst voorkomt. Na overleg met haar man in de huiskamer bleek het onmogelijk haar ook maar één woord' over de nieuwe party te ont worstelen. Tooh was mevrouw Gijsberti niet geheel woordeloos. ..Mijn man is van de V.V.D., ziet u. en hij vindt het toch al vervelend dat het zo gelopen is". ..Maar u staat op die ïyst en niet uw man", verduldeiykten wy. „Ja, maar dat heb Ik gedaan op aandringen van mijn In de knel geraakt Gistermorgen omstreeks elf uur raakte een 62-jarige chauffeur uit de P. de la Courtstraat tydens werkzaamheden op het terrein van een kolenhandel aan de Haagweg. bekneld tussen de grijpbak van een kraan en een styl van een kolen- loods. De man moest per EHD naar Academisch Ziekenhuis worden vervoerd waar een paar gekneusde ribben zijn geconstateerd. zoon, want de partU had toch enige leden nodig. Myn zoon kunt u pats volgende week spreken; die zit nu ln New York. Gaat u dan maar naar de heer De la Rle. Wat men op het drukke pad der ver kiezingen al niet kan tegenkomen, dach ten wij toen we de krant maar weer opzochten om er een verhaaltje over te schrijven. Zilveren bruiloft in de bioscopen Ter gelegenheid van het 25-jarig hu- welyksfeest van het koninklijk paar brengt Plygoon-Profilti een korte film uit in de Nederlandse bioscopen onder de titel „Feest op Soestdijk". De samen steller. Anton Koolhaas, heeft geput uit de archieven van het filmjournaal by zijn poging een Indruk te geven van de betekenis van deze zilveren bruiloft voor het Nederlandse volk. De begeleidende tekst is van Philip Bloemendal. De film zal 26 april in de cineacs en een aantal bioscooptheaters ln roulatie gaan. Echtgenote R'damse burgemeester had auto-ongeluk De edhtigenote van de Rotterdamse burgermeester, mevrouw Van Walsum- Quispel, is gisteren ter hoogte van Vee- nendaal met haar auto over de kop ge slagen. Na observatie in een ziekenhuis in Veenendaal 'kon mevrouw Van Wal- sum naar Rotterdam terugkeren. De chauffeur van haar auto. de heer Kint, zal echter enige dagen ter observatie ln het ziekenhuis blijven. Het ongeluk gebeurde doordat de chauffeur moest uitwijken voor een te genligger waardoor hy in de berm xt- recht kwam GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie ONTEIGENING De burgemeester der gemeente Lei den maakt bekend dat ter voldoening aan artikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het Koninklyk besluit van 11 januari 1962, no. 67. houdende aanwij zing van percelen tot onteigening ten algemeen nutte ten behoeve van de aan leg van een gedeelte van de Noord-Zuid verbinding, gelegen tussen de Zoeter- woudsesingel en de Maresingel, met by- komende werken, een en ander in de ge meente Leiden, welk Koninklyk besluit ls opgenomen in de Nederlandse Staats courant van 16 maart 1962, no. 54. van 19 april 1962 tot en met 9 mei 1962 ter in zage is nedergelegd ter secretarie van de gemeente (stadhuis, kamer 111). Leiden, 17 april 1962. De burgemeester voornoemd. VERKEER Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zy hebben besloten een wachtverbod ln te stellen op de Herengracht aan de zyde van de bebouwing. Afschriften van dit besluit zyn ver zonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rykswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minister van verkeer waterstaat aangewezen verenigingen, be hartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en wethouders van den brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de bureaus der gemeentelyke bedryven, behoudens het hierna vermelde, op vrijdag 20 april de gehele dag voor het publiek gesloten zullen zyn. Het stedelyk museum „De Lakenhal" zal op die dag geopend zijn van 13.00 17.00 uur. Ophalen huisvuil Het huisvuil zal niet Goede Vrydag doch reeds morgen werden opgehaald. Uiteraard zal ook op tweede paasdag geen vuil worden opgehaald, doch dins dag na Pasen. T)RODUKTIE EN AFZET van Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en -L Staalfabrieken N.V. was hier iets hoger, daar iets lager. Die van ruw ijzer steeg 8 van staal 3,5 doch de geldomzet nam 3 af van 699,13 miljoen tot 672,65 min., het bedrijfssaldo van 174,31 min. tot 158,01 min. Ondanks gestegen personeelskosten is dank zij de grondstof- fenprijzen, hogere deelnemingsbaten en minder belasting de winst weinig gedaald, van 102,06 min. tot 98,98 min. Reeds vorgesteld is 20 (vorig jaar 20) procent dividend, waarvan 6 °/o interim. Voor bouwplannen, groei en investe ring van de onderneming wordt ƒ63 min. toegevoegd aan de reserve diverse belangen. In 1961 werd 138,3 min. ge- investeerd. I.vjn. herwaardering der vaste activa werd de vervangingswaarde met ƒ35,45 min. en de afschrijving met ƒ2,17 min. verhoogd. De lange schulden daalden 5 min. Aan pensioenfondsen werd 6 min. toegevoegd. Voor uitke ring aan personeel en gepensioneerden wordt ƒ7,5 min. bestemd. Bestuur „Ons Belang" treedt af Op de in Prediker gehouden jaarver gadering van de Leidse woningbouw vereniging Ons Belang waren 96 leden aanwezig. Db bestuursleden Gerritsen Sr.. voorzitter; Lepelaar, penningmeester; Gerritsen Jr.. tweede voorzitter; Wolf. algemeen adjunct en de gehele Raad van Commissarissen hebben besloten af te treden. Reglementair werd de verkiezing van vyf periodiek aftredende bestuursleden gehouden, die zich allen herkiesbaar stel den. te weten de heren Van der Kley. Zonneveld. Van der Pompe, Koolhaas en Coster. Onder invloed van acties van het „Huurcomité" (tevoren waren de leden per door 't comité opgestelde circulaire uitgenodigd ter vergadering aanwezig te zyn) werden de door dit comité ge stelde vyf kandidaten, de heren Heus- den. De Winter. Jasper. Kooy en Freke. gekozen. De nu nog zittende vier be stuursleden en de voltallige Raad van Commissarissen hebben besloten op de buitengewone ledenvergadering op 27 april in Prediker af te treden. Zoals men zich zal herineren is 't conflict in de ca. 1050 woningen omvattende woningbouw vereniging gegroeid rondom een huur- kwestie over woningen met een huur prijs van minder dan 8 gulden per week. Het actiecomité heeft zyn werkterrein uitsluitend in' de woningblokken aan het Haagweg- en Maresingelkwartier. geen noodzaak tot bijzondere financieringsmaatregelen in 1962 en men zal het oorspronkelyke schema kunnen aanhouden. Men meent dat de West- europese staalmarkt de laatste weken wat beter is geworden. De bodem is reikt en de vraag nam toe. De dalende vraag was gevolg van raadvermdndering. Het staalverbruik is niet afgenomen, maar de groei is gedaald. Toch heeft Hoogovens de afzet nagenoeg gehandhaafd. Dank zy de vyfde hoog oven zal meer ruw ijzer voor uitvoer ter beschikking komen. Het investeringsprogram houdt 'n pro- duktie van 2.45 min. ton staal in. In 1961 plaatsten Hoogovens. Breedband en Cemy. voor ƒ205 min. bestellingen, w.v meer dan de helft by Nederlanders. Cemy. besloot tot aanschaffing van een zevende cementmolen. die voorjaar 1963 ln bedrijf komt. De resultaten van Me- kog en Albatros waren minder gunstig door dalende uitvoerpryzen. Na de revaluatie moesten de prijzen worden verlaagd. Hiertegenover daalden weliswaar- enkele grondstoffen maar per saldo bracht de revaluatie een grote duurzame winstderving. By de valuta positie werd een geringe winst geboekt. By een werkelijke Euromarkt zal men niet aan gemeenschappeUjk energiebe leid kunnen ontkomen, waarby een zo laag mogelijke energieprys en een zo vrij mogelijke markt ook naar buiten het richtsnoer moet zyn. Het personeel, tezamen met aangeslo ten bedrijven steeg 1300 man tot 15.800. Van 1958 tot eind 1961 was er verloop van 4700 man en uitbreiding van 4200 man, een totaal dus van 8900 man nieuw of uit militaire dienst terugko mend personeel. De snelle bevolkingsgroei aan de IJ- mond maakt stedelijke voorzieningen no dig die de draagkracht der gemeenten te boven gaan. Byzondere financiële maatregelen van het Ryk zyn hier even zeer nodig als in probleemgebieden. Nog 15 pet van het personeel woont ver van het bedrijf. Zorgwekkend is dat de bouwtijd van woningen de laatste jaren Voorhoede in Leiden Nieuwe mogelijkheden voor oud-leerlingen van het buitengew. lager onderwijs In de bestuursvergadering van de Dr. Van Voortlbuysenstiohting had een moedgevende gebeurtenis plaats, die van belang kan zyn voor de verdere ontwik, keling van het B.L.O. in ons land- Na een studie van ruim een jaar is een zestal oud-leerlingen van de Dr. Van Voorthuysenschool ln bezit gekomen een voor deze jongelui waardevol diplo ma: het Fix brevet van de Stichting I.V.I.O. te Amsterdam. Naast een meer algemene ontwikkeling geeft dit diploma enig inzicht ln E.H.B.O. en een zekere llchameiyke vaardigheid. Voor de waarnemend voorzitter de Dr. Van Voortihuijse nstidhting - de voorzitter, de heer J. G. Bazuin was door ziekte afwezig - was -dit het bewijs, dal moeilijk lerende kinderen hy verdere ryping en stimulerende onderwijs op de Avondschool nieuwe mogelyiklheden krij ger.. Het is te verwachten, dat deze zes jon- gelui - allen slaagden - de voorhoede vormen van een sohare oud-leerlingen van het B.L.O. voor wie verdere studie resultaten zal afwerpen sterk is toegenomen. Het personeel zal wel verdubbelen, zodat het reeds nu noodzakelyk is plaats voor woningen te zoeken, hoofdzakelyk benoorden de IJ- mond. Lager resultaat Breedband Doordat afzet en prijzen daalde ver minderde de omzet van Breedband tot ƒ512,06 (583,8) min., het bedrijfsaldo tot ƒ64,7 (99,2) min., de winst tot ƒ33,75 (53,01) min. Reeds voorgesteld is 17 (20) pet dividend. Liquide middelen slonken tot ƒ8 (45) min. De vermogensbehoefte zal in 1962 groot zyn maar is te dekken uit eigen middelen en bankkrediet. De belangrijk ste uitbreiding, de tweede elektrische vertinnerij, zal midden 1962 in gebruik komen. Aan de reserve diverse belangen wordt 12,4 min. toegevoegd. Door min der slijtage van walsen kan men ƒ2,01 min. ten gunste van de winst brengen. Vertrouwd wordt dat men evenveel wal- serijprodukten zal kunnen afletten als in 1961, doch door de sterk gestegen pro- duktiecapaciteit zal het volle gebruik der gereed gekomen capaciteiten iets lang zamer geschieden. een indrukwekkende keuze in "betrouwbare waarden" 'sche afmeti 'n9en de functionele CHEVY II Een ruime en krachtige 6-persoons. In kwaliteiten een grote wagen. ïn afmetingen een wagen uit de middenklasse. Een temperamentvolle lange-afstand-wagen, die zich tevens volkomen thuis voelt in de drukke stad en zich op moeilijke plaatsen gemak kelijk Iaat parkeren. - 4-cilindermotor van 91 pk of 6-cilinder van 122 pk - Synchro-Mesh 3-versnellingsbak of automatische Powerglide transmissie - 11 modellensedans, coupés, station-wagon de dynamische CORVAIR Een sportieve 6-persoonj, door lijn en concep tie onbetwist de markante persoonlijkheid onder de compact-cars. Achterin geplaatste 6-cilinder boxer-motor van 81 pk (103 pk op de Monza modellen) - Synchro-Mesh 3- of 4-versnellingsbak of automatische Powerglide transmissie - 7 modellensedans, coupés, station-wagons de representatieve LUXE-CHEVROLET Een ruime 6-persoons wagen van standing. met maximaal comfort, speciaal gebouwd voor groot-toerisme. - 6-cilindermotor van 137 pk of 8-in-V van 172 pk Synchro-Mesh 3-versnellingsbak of automa tische Powerglide transmissie - 15 modellen: 6 sedans, 6 coupes, 3 station wagons DE GROOTSTE KEUZE IN WAGENS VAN KLASSE AANGEBODEN DOOR DE GROOTSTE CONSTRUCTEUR TER WERELD Maak vrijblijvend bij uw dealer een proefrit in de Chevrolet van uw keuze. O diepvries kippepouleL n[- voor heerlijke soep of ragout U n 500 gram 1 OU 250 gram griesmeel j met een flesje bramensap Kfl samen voor %J O bijzonder fijn van smaak n U 3 4 literpot nu UÜ per fles van 295 voor é^t\J V J1111T lW LM ii IT iMMHW iJ al 0,6 literfles nu f O (1e PAASDAG) champignonsoep gebraden kip (eventueel met een geurige saus) droge rijst of aardappelpuree appelmoes griesmeelpudding met bramensap en geklopt eiwit (2e PAASDAG) Mimosa-eieren met toast varkens-fricandeau (bewaar deel) aardappelen doperwtjes ananas met slagroom Koude varkena-frieandeau aardappelen spinazie namaak-spiegeleieren (yoghurt met abrikozen) gehakt aardappelen witte bonen met tomatensaus (bewaar deel bonen) witlofsla omelette, gevuld met (ruitcockteil kippesoep kerrie-witte bonen/ragoüt aardappelen worteltjes chocolade-havermoutvla gestoofde schelvis of kabeljauw aardappelen fijne visconserven voor brood en heerlijke slaatjes peru tonijn hele moot blik 198 gram 89 fancy pinkzalm hele moot blik a 220 gram 135 Portugese sardines in olijfolie 2 blikjes voor 75 royaal blik 54 jonge kaas goudse volvet 100 gram 28 r.m. kaas goudse volvet 100 gram 35 snijworst 100 gram 39 berliner leverworst 100 gram 43 ham 150 gram 69 om zelf te bakken: CO-OP cakemeel pak a 500 gram 49 krenten zakje a 200 gram 53 rozijnen zakje 200 gram 53 sucade zakje 100 gram 53 /anse bigarreaux zakje a 70 gram 53 f~malen cocos zakje 150 gram 39 dr. oetker'e aroma per flesje 25 dr. oetker's Ijspoeder vanaf 65 CO-OP pudding de luxe per pakje 32 tuttifrutti zak 250 gram 94 brikozen halve vruchten zak a 200 gram 74 abrikozen hele vruchten zak 200 gram 98 IN EEN WIP EEN LEKKER SOEPJE KIEST U MAAR: unox soepen per blik vanaf 98 hoy soepballetjes blikje 120 gram 59 grote sortering pakjes en zakjes soep: honig - knorr - maggi - royco n extra gezellige paastalel PAASBROOD van de CO-OP bakker Geef eens een gezellig snoeperijtje bij koffie, thee of "zo maar CO-OP tafelkoeken per karton 59 chocolade menagerie melk of puur 100 gram 49 paasfondant de luxe 100 gram 36 paasfondant speciaal 150 gram 39 likeur spiegeleitjes 100 gram 36 dragee eitjes zakje 150 gram 42 fruitcocktail 2 rollen voor 35 bussink s mandarinokoekvan 79 voor 69 CO-OP theezakjes doos met 20 zakjes voor 100 koppen geurige thee 98 mocca oploskoffle 50 gram 188 nestié slagroom blikje 170 cc 87 goudband koffiemelk 1/2 literfles 95 FIJNE GROENTEN ZO OP TAFEL! en nog veel meer voor pasen: CO-OP doperwten middel I 89 CO-OP sperziebonen 89 CO-OP worteltjes fijn 99 CO-OP snijbonen 105 hoy rundvlees blik 350 gram 125 witte bonen 500 gram 49 CO-OP slaolie 1/1 fles goudmerk 158 groenmerk119 om de extra feestelijke noot te geven walnoten zak 250 gram 98 hazelnoten zak 250 gram 91 kraakamandelen zak 200 gram 89 gemengde noten zak 250 gram 98 studentenhaver zakje 100 gram 69 vers gebrande pinda's grote zak a 500 gram 79 het succes van de huishoudbeurs: NOOT-CROQUANT fijne suikerwerkbonbons zakje d 150 gram 59 KLEUREN EN GEUREN... van vruchtensappen en dranken formosa ananas stukjes groot blik 567 gram 99 sun-o-8un ananas op zware siroop 4 hele schijven 99 formosa ananas halve schijven blik 850 gram 159 rainbow perziken blik a 822 gram 169 fruitcocktail blik a 454 gram 139 blik a 248 gram 79 aardbeien op sap 1/4 blikje 59 israelisch sinaasappelsap gezoet blik a 560 gram 85 grapefruitsap blik 560 gram 69 rode en witte port per fles 525 sherry nicolai per fles 525 sherry jimenez per fles 425 martini vermouth per fles 695 fiorelli vermouth per fles 395 saranto per fles 285 SSKfiKiST"' duyvis salata tijdelijk 1/2 (les 89 kaassoep M geraspte kaas en gewelde If flf) K/JoQ (AJb Van deze gerechten ligt het recept voor u klaar In de CO-OP wlnkellGeldig t/fll woensdag 25 april beaujolais per fles 295 rode bordeaux supérieur per fles 295 rondelle landwijn per fles 169 sylvesterwljn voordelige fles 98 fy bovendien V DIVIDEND!/ CA 62-16 X J PUBLICATIE VAN CO-OP NE0ERLAND, ROTTERDAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4