TAXI De wonderlijke reis van Jan Klaassen en zijn vrienden 0 ti m m. 0 PUZZEL VAN DE WEEN UTv^ ZATERDAG 7 APRIL 1962 KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH W4.*]21JJ*M VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE glll HlilK illlllil I mi I Joe Winsor stond met zijn taxi voor het Londense Waterloo-station. Hij ging grotendeels schuil in zijn lan ge uniformjas, waarvan hij de kraag om hoog geslagen had. Voor de mensen die langs zijn auto liepen was het alsof hij in een diepe slaap verkeerde, doch hoewel zijn ogen gesloten waren was Joe Winsor klaar wakker. Deze ochtend had meneer Barnett, di recteur van Barnett's Taxi Bedrijf, hem bij zich geroepen. „Zeg Joe, ik wil dat je in de loop van de dag een enveloppe met geld afgeeft bij Barclays Bank in de Old Broad Street. Ik heb zojuist opge beld, dus ze weten van je komst. O ja, Het verhaal der Maduro's Het verhaal der Maduro's en foto-album van Curacao 1837-1962 uitgegeven ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van S.E.L. Maduro Sons N.V. en opgedra gen aan de bevolking van de Ne derlandse Antillen, samenstelling en tekst dr. Joh. Hartog. Uitgave D. J. de Wit, Aruba. de P - lag- Nederland, de Neder landse Antillen en Maduro. Het geslacht Maduro is van grote be tekenis geweest voor Groot-Neder land. Men kent de band tussen dit geslacht en de Koninklijke Ma rine, niet het minst door het voort durend over en weer wegkapen van het schegbeeld ,,De Loden Verrader" en niet slechts voor Den Haag, maar ook voor Neder land en vele buitenlanders is de naam ..Madurodam" veelzeggend. Deze naam herinnert aan een jonge luitenant der huzaren, die in 1940 aan het hoofd der troepen onder mitraiileurvuur de Vliet brug in Voorburg overstormde en het eerste binnendrong in het door de Duitsers bezette buiten Dorrepaal. Later kwam hij als verzetsman door ziekte om in een Duits concentratiekamp. De Maduro's zijn van een oud Joods geslacht dat eerst in Span je leefde, naar Portugal vluchtte en vervolgens naar Nederland. In het midden van de zeventien de eeuw vestigde zich een tak op Curasao. Deze familie is nauw verweven met de geschiedenis van dit eiland. Bijna elke tak van bedrijf, bijna alle vormen van welvaart zijn verbonden aan het initiatief van de Maduro's. Drt boek op mooi papier en met mooie letters beschrijft de histo rie van de familievennootschap en het eiland in het Nederlands en het Engels op honderdien blad zijden met nog veel meer dikwijls prachtige foto's. Wie van Cura- Cao houdt, zal er van genieten, wie het leest zal verlangen het eiland te zien, wie het nog niet kent zal het de ogen openen voor zovele banden, die Nederland verbindt met de wereld overzee en met dit eiland, dat een der belangrijkste havens der wereld bevat, en weer zal hem treffen hoe nauw Nederland verbonden is met het volk van Israël. wees er heel voorzichtig mee, want de enveloppe bevat een bedrag van 3000 ponden." Joe had het geld aangenomen en was met bonzend hart in zijn auto gaan zitten. 3000 Pond! Het was precies hett bedrag dat hy nodig had om zijn schuldeisers te betalen. 3000 Pond! In één klap zou hij van zijn geldzorgen verlost zijn. De speelschuld die nij in het afgelopen jaar gemaakt had zou nem geen nachtmerries meer bezorgen; hij zou een nieuw leven beginnen en zich nooit dat Met een gevoel in zijn hoofd, alsof hij champagne gedronken had. startte hij zijn wagen en reed door de brede Londense hoofdwegen naar de smalle straatjes van White Chapel waar men het uitschot van de stadsbevolking aantreft. Daar was hij uitgestapt voor een onopvallende kroeg. Hij had zich door de smalle deur gewrongen en was meteen doorgelopen naar een zaal tje aan de achterkant van het huis. Rooie Bennie, de eigenaar van het speel lokaal, had hem met een valse grijns be groet, maar toen Joe het geld op tafel had gelegd, was er een blik van verstandhou ding in zijn ogen gekomen. ,,Ik za] maar niet vragen hoe je aan de centen komt, jongen, maar je bent nu wel van heel wat narigheid af. Tja, het is heel verstandig van je om eindelijk te betalen. We hadden het zo onplezierig voor je kun nen maken, hè?" Door Con Vanet "N De penning weggespeeld op beperken u opgaven iets In opgave 1 i egenstander, d stuk. hetzij van i deze kleine ruim t al te moeilijk. In opgave pion op e5 die gepend is het de (of schijnt?-. -H „k»— zich de penning van Te6 (door EH5 Joe Winsor was zo snel mogelijk en met een gevoel van grote opluchting vertrokken, maar toen hij naar zijn standplaats bij het station reed, leek het of hij plotseling uit een roes was ontwaakt. Hoe moest hij her verlies van de enveloppe voor meneer Barnett aannemelijk maken? Er zouden mensen van de politie komen met sluwe vragen en op elke vraag zou hij een ant woord moeten weten! Hij moest een water dicht verhaal verzinnen. Over al deze dingen zat hij nu met ge sloten ogen te denken. Koortsachtig hielden ziin hersenen zich bezig met het vinden van een sluitend verhaal; het wilde echter niet lukken. Het koude zweet liep van zijn voorhoofd en hij kreeg het met de minuut benauwder. Hij schrok op toen hij ..taxi" hoorde roe pen. Een lange man stond bij het linker portier. Hoewel hij nog in zijn eerste jeugd was hadden zijn haren een lichtgrijze kleur die dadelijk aandacht trok. Hij droeg een lange winterjas en zijn armen waren bijna tot de ellebogen begraven in de diepe zij zakken. Joe opende het portier en liet de man naast zich plaatsnemen. Deze zei: ,,lk heb een afspraak in Colle ring, een gehucht even buiten Londen." Joe schakelde de taximeter in en begon zich een weg te banen door het drukke ver- Hij keek zijn passagier oplettend aan. ..Ik ken U ergens van", zei hij. ,,Kan best uit komen", antwoordde de man. „Een jaar of vijf geleden stonden de kranten vol over mij. De hele stad was bang voor me! Her innert U zich nog de roofoverval op een loper van Lloyds Bank? Dat was mijn meesterwerk. Kort daarop ben ik gepakt door Scotland Yard. Ik kreeg tien jaar een zame opsluiting in een oude gevangenis bij Liverpool, maar onlangs ben ik op ere woord vrijgelaten. U hoeft dus nergens Uit een partij mei. Zobel—Penkala (Erfurt 19611. 4 AAW' A A ±ÏA* bang voor te zijn." Hij lachte schamper en kroop diep weg in zijn jas. Zwijgens reden zij verder. De auto verliet Londen en kwam op een stille weg die naar Collering voerde. Een paar kilometer voor het dorp zei de man opeens: „Stop!". Joe schrok en keek snel opzij. Maar er was niets om ongerust over te zijn. De man keek hem grinnikend aan en wees toen met zijn hoofd naar de taximeter. „Eén pond vijftien shilling", zei hij, „dat is precies wat ik bij me heb. Laat U me hier maar uitstappen, dan loop ik die paar kilometer wel. Hij rommelde met zijn linkerhand in zijn jaszak en haal de het geld tevoorschijn. Joe liet de man uitstappen .en keek hem nog even na toen hij in de richting van Collering wandelde, de handen weer diep in z'n zakken. Joe Winsor stak een sigaret op en begon te lachen. Hij hoefde zich geen zorgen meer te maken over die 3000 Pond. Zijn plan was klaar! Tijdens de rit had hij erover nagedacht en er was geen speld tussen te krijgen. Hij trok zijn handschoe nen aan en opende het dashboardkastje waar hij een schroefsleutel uithaalde. Even aarzelde hij. toen sloeg hij zich hard op het hoofd. Zijn liohaam gleed opzij en lag roerloos op de bank. De schroefsleutel kletterde op de bodem van de wagen. en hij had grijs haar. Vlakbij Col lering liet hij mij stoppen. In zijn linker hand had hij een revolver en met zijn rechterhand doorzocht hij mijn zakken. Hij nam de enveloppe en stopte hem in zijn jaszak. Van wat er daarna gebeurde weet ik niet meer." „Ik heb het genoteerd, meneer Winsor", zei inspecteur Lindberg van Scotland Yard, die naast het ziekenhuisbed zat. En wat het geld betreft behoeft U zich geen zorg te maken. We zullen die knaap vlug ge noeg vinden! Als we hem hebben zullen we U nog even moeten storen, om te zien of we de goede hebben gevangen. Voor de rest wens ik U beterschap. Tot ziens, me neer Winsor!" Toen de inspecteur vertrokken was sloot Joe de ogen en glimlachte. Een lichte her senschudding was de enige prijs voor zijn verhaal. En ze geloofden het! Dat moest ook wel, want er was geen speld tussen te krijgen. Die kerel had per slot van reke ning nog veel meer roofovervallen ge pleegd.... Toen doezelde hij in een droomloze slaap. Toen hij wakker werd stond inspecteur Lindberg naast zijn bed. Tegenover hem stonden twee agenten die de man met het grijze haar tussen zich in genomen had den. „Zoals U ziet hebben wij hem gevon den", zei de inspecteur. ,,U weet toch ze ker dat dit hem is?" Joe ging wat overeind zitten en zei triom fantelijk: „Er bestaat geen twijfel aan." De inspecteur stond op en zei: „Goed, me neer Winsor, dat is dan voor elkaar. O ja, hoe was het ook al weer gebeurd? Joe keek zelfverzekerd op en antwoordde: „Wel eh, in zijn linkerhand had hij een revolver waarmee hij me bedreigde en met zijn rechter doorzocht hij mijn zakken." Toen werd de kamer één en al actie. De agenten lieten hun gevangene staan, één posteerde zich bij het raam, de ander ging breeduit voor de deur staan. De inspecteur keek Joe aan en sprak toen: „Joe Winsor, ik arresteer U wegens diefstal van 3000 Pond en ik klaag U aan wegens valse aangifte. Want ziet U, het verhaaltje zou waterdicht zijn als er niet een kleine kink in de kabel zat. Uw zoge naamde aanvaller heeft inderdaad een straf uitgezeten wegens roofovervallen. Maar ééns pröbeerde hij te ontsnappen uit de gevangenis. Hij viel echter van een muur en brak zijn rechterarm op verscheidene plaatsen. Helaas, zoals U nu kunt zien, heeft men de arm moeten amputeren!!" Ook de soldaten overeind zitten en naar de striemen op hun polsen. Toen ze de woeden de Michael voor zich za gen staan, sloegen ze be schaamd de ogen neer. „Jullie ziet. wat er is ge beurd," zei de koerier bit ter. „De koets is verdwe nen en mét de koets ook de bruidschat van prinses Talma. En waarom? Om-| dat jullie je een slaap drankje hebt laten geven. Domoren!" ,,En u dan? vroeg de eerste soldaat, die ook de brutaalste was. „Ik heb niet geslapen, maar ik moest alleen vech ten tegen een grote over macht. Nu zijn de boeven er met de schat vandoor, maar ik heb mijzelf weten te bevrijden en jullie erbij. Vooruit, sta op en zadel de paarden. We moeten de koets en de dieven aan stonds achterna. Het is al nacht.... ze hebben een grote voorsprong." De soldaten stonden op en zadelden met trillende vingers hun paarden. Er stond nog een paard, dat eigenlijk de herbergier toe behoorde. Dat tuigden ze op voor Michael. De koet sier moest achterblijven, voor hem was er geen rij- Even later reden Mi chael en de beide soldaten de poort uit. In de bevro ren sneeuw konden ze dui delijk de sporen van de koets zien. Die sporen we zen naar het zuiden, in de richting van Komfardije. „Hoe laat is het eigen- vroeg één van de „Half elf," antwoordde de boodschapper van de ko ning kort. „Als de boeven met de buit naar Komfar dije zijn gegaan, hebben we niet veel kans meer om hen vóór de grens in te halen. Maar we kunnen het proberen." Hoe was het bij al die gebeurtenissen onze pop pen vergaan? Wel, die be grepen precies wat er ge beurde maar ze konden niets doen. Ze lagen slap en onbeweeglijk in de koets, werden dooreenge- hotst en hielden zich stil. Ze konden niets doen zo lang het nog geen midder nacht was. Maar het werd later en later. Door de stil le avond reed de postkoets in de richting van de grens. Om een uur of tien kwam de maan op en goot zijn zilveren stralen over de wit te weg. Kobus, op de bok van de koets, kreeg het verschrikkelijk koud. Hij liet de paarden stilhouden, stapte af en klopte op het deurtje van de koets. „Pieter, laten we eens ruilen. Ik ben helemaal verkleumd," riep hij. Pieter, in de warme koets, voelde er niet veel voor om de teugels van Ko bus over te nemen. Maar de herbergier vond, dat Kobus gelijk had. Dus stapte Pieter zuchtend uit, nam plaats op de bok, ter wijl de bibberende Kobus zich naast de herbergier „Wij zijn flink opge schoten, nog twee uurtjes en we komen aan de grens," zei de waard te vreden. „Heb je al in de kist ge keken?" vroeg Kobus be gerig. „Neen, ik kon de sloten niet openkrijgen zonder sleutels. Als we in veilig heid zijn moeten we de kist openbreken." Illllllllllllllllllllllllllllllllllflllllllllllllll door Thea Beekman iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii' „Oef, wat slingert die koets." klaagde Kobus. Dat was zo. Pieter, die nu voor koetsier speelde, had moeite met de paar den. Hij kon er niet zo e omgaan als Ko bus. En dan vier van die dieren tegelijk! Soms hield hij de ene teugel te strak en de andere te losjes, zo dat de paarden uit de pas raakten en de koets scheef overhelde. Hij wist ook niét, hoe hij de dieren in een gelijkmatige draf moest houden, zodat ze soms als een pijl uit de boog vooruitschoten en dan weer stapvoets gingen. Soms klikte Pieter met de tong, dan weer riep hij zonder aanleiding: „Hu" en de paarden werden daarvan zo zenuwachtig, dat ze steeds onregelmati ger begonnen te lopen. De koets slingerde, slipte, hots te en botste. Maar ja., lang niet iedereen is een goede koetsier! Bij een bocht in de weg gebeurde het. Pieter trok veel te hard aan de leid sels. riep tegelijkertijd: „Hu!" en „Vort, knol!" omdat hij dacht dat het zo hoorde. Twee van de paar den dachten dat ze linksaf moesten, twee anderen dachten dat de voerman rechtsaf bedoelde en zo kwam het, dat ze met him strengen in elkaar ver ward raakten, duwden, trokken, struikelden en vóór iemand begreep wat er precies gebeurde, kan telde de hele koets om en belandde in een droge greppel. De schatkist tui melde van de bank en de poppen vielen er boven op. Na enig worstelen slaag den Kobus en de herber gier er in, het deurtje open te krijgen en uit de omge vallen koets te klauteren. (Volgende week verder) ONZE BRIEVENBUS Dag nichten en neven. Hebben jullie het ook zo koud gehad deze week? Brrr. Het wil nog steeds maar niet een klein beetje zomer worden. Of we er naar verlangen? Nou en of! Maar het is nog geen paasvakantie en het weer is gauw genoeg omgedraaid. We zullen hopen dat jullie het nu beter treffen in de vakanties dan verleden jaar. Moeten jullie nog eieren verven als het straks paasfeest is? Met waterverf kunnen we er héél leuke gezichten op maken of allerlei leuke figuren. Het Is wat een leuk werk hoor! Je moet er natuurlijk voor zorgen dat je niet te veel rommel maakt, want anders krijg je het met mamma aan de stok en dat is vanzelfsprekend de bedoeling niet. Verschillende nichten cn neven stuurden weer rapportcijfers. Allemaal hartelijk bedankt hoor! f g h i penning te 2. Uit een partij B6ökK< i Helsinki 19611. A A A B 9 AM g a b c d e f g b Zwart versterkte door 1Te8 de op de ..gepende" pion eö. Hoe ging het ver c4 Lc6 gevolgd zijn? Oplossingen i zijn 3. BotwlnnlkN'ilsson. Wit had de volgende voortzetting op het oog: 1. Lc3 Txd6 2 Th8? K/7 3. Le8t Ke7 4. Lf6 mat. Maar zwart haalde een dikke streep door die rekening: 1 Ldltll J. Kxdl Txd6t en nu moet wit toch nog om de zege strijden: 3. Kei! Txc6 4 Lf6! en dank zij deze voortzetting kon wit toch nog winnen 4 Tel' 5 Kf2 Tc2t 6 Kf3 S Pd2t 8 Ke3 Pflt 9 Kd4! Th2 10. Txha Kruiswoovd-puzzel Horizontaal: 1. wederkerig voornaamw., 6. vast stevig, 12. slag, 14. lusthof, 16. meisjesnaam, 18. slede, 19. sportterm, 21. bij woord, 22. soort onderwijs tafk), 23. snelzeilend schip, 26. ontzag, 29. potas, 30. beroemd Frans beeldhouwer, 32. ridderteken, 33. bij woord. 34. landbouwwerktuig, 36. stronkje, 37. afkorting van dyne, 38. boom. 39. romp van een gestrand schip, 41 kaasworm, 43. uitroep. 44. schittering, 45 muzieknoot, 47. bloeiwijze, 49. haar vlecht, 52. muzieknoot. 54. voegwoord, 55. boom, 57. boom. 58. meisjesnaam, 59. mondwater, 61. dwingeland. 63. teugel, 65 aante kening, 67. stad in N.-Holland, 69. ter gedachtenis (afk. Lat), 70. gebod, 71. stok, 73. muzieknoot, 74. scheikundig element (afk), 75. snoer om papieren aan te rijgen, 77 manier van klederdracht, 79. gemeente in N. Brabant, 80. oosters lastdier. Verticaal: 2. maanstand, 3. toetsenbord van een piano. 4. ont springt op de St. Gotthard. Valt in de Rijn beneden Schaffhausen, 5. waterstand (afk), 7. voorzetsel, 8. water in Duitsland, zijtal: Fulda, 9. verdrag. 10. voorzetsel. 11. kameraad, 13. lidwoord, 15. eerbaar, 17. akelig, 19. armoedige steeg die doodloopt, 20. keuken gerei, 22. bijwoord. 24. royal licence (afk), 25. bijwoord, 27. voeg woord, 28. titel (afk). 31. alle documenten op een zaak betrekking hebbende, 35. boordsel, belegsel, 37. honigbij, 39. vragend voor naamw.. 40. zoen, 41. voorzetsel, 42. priem, 46. bedekte spot, 48. godsdienst. 50. verhoogde plaats in een vertrek. 51. de schaduw van een boom, 53. bijnaam van Ezau, 55. beest. 56. water in Duitsland, zijtak Rijn, 58. op die tijd, 60. jongensnaam, 61. schei- 02 voorzetsel. 64. aardrijkskundige aandui- an run, 68. overal. 72. jongensnaam, 75. lid- dubio (afk). 77. familielid, 78. behoudens ver- kundig element (afk ding (afk). 66. sap woord (Fr.), 76. sim gissingen (afk. Lat OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1 melk, 5 spel, 9 hades. 14 edele, 16 olim, 18 nego, 19 reseda. 21 knap. 22 ram. 23 en 24 mand, 26 gl. 27 dras, 29 mirre, 31 teil, 32 zon. 34 oei, 35 arme, 37 Terek, 39 vallei. 41 Lt, 42 eis. 43 roe, 45 een. 46 Ria, 47 ei. 48 beslag. 50 skiff. 52 bons, 53 age. 55 pet, 56 pers, 57 steek, 60 hand, 61 e.k.. 62 ruim. 64 re. 65 alg, 66 deuk, 68 weinig, 70 reet, 72 knel. 74 reute, 75 tille, 76 kaak, 77 stel. Verticaal: 1 merel, 2 eden, 3 les, 4 klem. 6 Po. 7 elk, 8 Lin- ge, 10 An, 11 derrie, 12 egaal. 13 soms. 15 Edam, 17 mal 20 Anio. 25 drevel, 27 demi, 28 gors. 30 Ria, 31 trens, 32 zeil, 33 Ne, 35 ale, 36 staf, 37 teen, 38 krens, 40 legger. 41 lift, 44 Oss. 46 riem, 48 bord. 49 aat, 51 kp, 52 bengel, 54 eeuw, 56 oalei. 57 skunk, 58 kier, 59 re gel, 60 hart, 61 eek, 63 Mies, 64 rite. 67 kea. 69 nut. 71 Tl, 73 la. Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel oplossing". Er zijn drie prijzen: een van 5,- en twee van 2.50. wel? De oplossing is: akker, rommel, iets, eeuw, los, la ger, egel, ark en luit. De eerste prijs gaat naar Nellie de Jong In Den Haag. De tweede prijs krijgt Daan de Roode, Rijnsburg. Er zijn er weer jarig hoe- ra-hoera! Wim v. d. Ende, Rieteke Grandia, Tineke Loosman, Marianne Nell en Chris Steenbergen van harte gefeliciteerd met jullie ver jaardag van de nichten en We gaan nu de brieven be antwoorden. Jij bent wel héél erg verwend Tineke Jeeninga, Den Haag. Mag tante -Jos dok eens wat in joü'w poërie-album schrijven? - Rosemarijntje is wel leuk, vind je niet? Waarvan heeft Dikkie het poppenhuis ge maakt? Heb je de pop al krulspelden gezet? Zijn je vriendinnen nog ge weest. Ben je nu weer hele maal beter? Jouw kaart was de vorige keer te laat Lenie de Jong, Nieuwveen. Schrijf je de volgende keer eens een gezellige brief? Waarom schreef jij niets Kathi de Jong, Lisse? Heb jij donderdag groot feest gehad, Nellie de Jong, Den Haag? Fijn dat jij zo'n mooie ketting hebt gekregen. Ga jij die mevrouw weieens een bezoek brengen? Is jouw juffrouw van school ook ge weest. Hoe was het bezoek in de Cineac? Genoten? Heb je je rok al aangehad? Fijn dat ik weer een brief van ie kreeg Ria de Jonge, Loosduinen. De maand mei wordt voor jou een echte feestmaand hoor! Moet je nog iets leren? Waar gaan jullie naar toe met het schoolreisje? Heeft jouw zus het leuk gehad in Amerika? Heb je al slingers gemaakt voor 25 april? Wil jij een nichtje worden Janneke Kamminga, Voor burg? Leuk dat jouw vrien din naast je zit op school. Geweldig hoor zo'n grote bruidspop. Ga jij al lang op de gymnastiek? Heb jij al zin in de zomervakantie? Maarn is erg mooi! Wist jij echt niets te schrij ven Gertjan Kaptein, Noord- wijk Binnen? Loopt jouw horloge goed Evelien de Kloet, Den Haag? Poeti is een leuke naam Volgende keer schrijf ji; een lange brief, Janny Kars- Was jij tante Jos niet eer klein beetje aan het verge ten Lldi Kibbel. Fijn dat je nu weer beter bent. Lees jij vaak? Jouw broer Peter is erg verwend hoor! Speelt de radio goed? Wanneer ben jij jarig? Heb jij al veel repetities gemaakt Freeke Kingma, Voorburg? Hoe heet jouw vriendin? Wat moet jij iedere gen een eind fietsen Marlies Kop, Den Haag. Gezond hoor! Heerlijk dat jij zoveel aar sport kan doen. Ga je al lang op de korfbalclub? Zwem jij iedere dag? Gelukkig dat die schoen nog kon worden ge pakt. Ga jij weieens naar het schaatsen kijken? Waarom schreef jij geen briefje Lola Korevaar, Den Haag? Jij ook niet Marianne Kunst, Voorburg? Jouw vorige brief was te laat Lenie Landman, Honse- lersdljk. Heb jij veel repeti ties moeten maken. Krijg je wel een mooi rapport? Waarom gooide die jongen een brandende fakkel naar jullie? Griezelig hoor! Wat erg van haar mooie kousen. Hoe is het op het examen gegaan? Volgende keer krijg ik van jou een lange brief, Cootje van Leeuwen, Hazerswoude? Fijn dat ik van jou zo'n lange brief kreeg Ria Maar- tense, Den Haag. Je kunt een prijs winnen wanneer je let ter aan de beurt is, Ria! Je hebt helemaal niet goed ge keken, want alle staan in de rubriek. Wat wil jij later worden? Heb jij een vriendin? Jij schreef ook al zo'n lange brief, Sletje Maarten- se. Den Haag. Ben jij nu weer beter? Fijn dat jij zo veel boeken kunt lezen uit de leeszaal. Welke boeken heb je al gelezen? Veel? Doe jij er de volgende keer een briefje bij Marien Meer, Honselersdijk? Heb jij al veel op de hand werkles gemaakt Atie Mole naar, Den Haag? Heerlijk dat jij iedere maandag kan gaan zwemmen. Heb je al een diploma gehaald? Heb je al een nieuwe blokfluit gekre gen? Leuk hoor! Geweldig dat jullie zoveel hebben opge haald. Jij boft maar dat je ook mee mag naar Harder wijk. Hebben jullie geloot? Veel plezier 25 april hoor! Wonen jullie dichtbij de 'bosjes van Poot, Joke Moler naar, Den Haag. Wat was het woensdag wel een groot feest. Hebben jullie veel ple zier gehad. Nog van harte gefeliciteerd hoor! Ben je erg laat naar bed gegaan? 14 april wordt een gewichti ge dag hoor! Bedankt voor je mooie tekening. Volgende keer schrijf jij een lange brief, Elsje Mole naar Den Haag? Waarom schreven jullie he lemaal geen briefje, Lies- beth Mooy, Rijnsburg, Coble Musegaas, Noordwljkerhout en Tnius Offeringa, Katwijk aan Zee? Jouw vorige brief laat Marja van Ogtrop Den Haag. Is jouw moeder nog steeds ziek? En is jouw klei- nog steeds weg? Heb jullie iedere da| gaan zwemmen. Gaat héél de klas mee? Heb jij je nieuwe buurmeisje al ge zien? Hoe heet het? dat "Ttrti-irü-h'Crü-Cririrü-trtr-tr'ir-ü-irirtrtrtrCr-trCr'tr-tririftrtrü ■Crfrtrtrtctrtrtiirti Jammer schreef Carla Den Haag. Jullie brieven ws rige keer te laat Marieke den Ouden. Hebben jullie genoten van het poppentheater? Ben je weer helemaal beter? Van jou kreeg ik m> tekeningen Roellentje Ouden. Heb je van de pan nekoeken gesmuld? Grappig dat jullie tweelingen zijn. Jij maakte ook al van die mooie tekeningen Nelleke den Ouden. Fijn dat jullie al lemaal weer beter zijn. Fijn dat jullie bruidsmeisjes mochten zijn. Is alles goed gegaan? Heb je je nieuwe mantel al aangehad? Hoe heet jij. D. Parlevliet. Katwijk aan Zee? Heb jij nog meer broertjes en zusjes Geertje v. d. Plas Katwijk aan Zee? Hoe gaat het op school? Fijn dat ik weer bericht Meisjes en jon- van je kreeg, Henrietta oeiis we hebben Pru^I"-,Den Haag. Leuk. dat gens we neooen de fotQ.s zo goed gelukt zjjn weer eens een ge- Heerlijk dat jullie op excur- zellige zoekplaat, gaan. Wat zullen jullie genieten. We zullen hopen die we in een dat het dan ook mooi weer lange tijd niet ge- is- want da" geniet je dubbel. had hebben. Wat Julhe mo6ten al vroe« WBS we moeten doen? hoor! Dat is dus geen Konin- ginnefeest vieren, Henrietta! Hoe gaat het met Corrier Ga jij in de paasvakar naar Overijsel, Rinus v. Reijden, Leiden? Wat zal jij genieten op de boerderij! We zullen hopen dat dan de zon eens te voorschijn wil komen. Veel plezier hoor! Wat een verschrikkelijke stoute muis om zomaar uil z'n kooi te klimmen, Elisa beth Reltsma, Den Haag. Hartelijk welkom bij de nich ten eh neven hoor! In welke klas zit jij? Hoe gaat het met Bruno? Jij hebt al veel marse lopen Ria Rietveld, Den Haag. Jammer dat je geen medalje kreeg, 'k Ge loof best dat het niet i was. Hoeveel kilometer de mars? Heerlijk dat jij ook zc de mars hebt genoten Mar griet Rietveld, Den Haag. Was de zee mooi? Prachtig dat jij zo fijn met Addie hebt gespeeld. Leeft het salaman dertje nog? Wat voor eten krijgt hij? Wist jij echt niets te schrij ven Gonnie van Rootselaar, Lelden? Heb jij de repetities goed gemaakt, Daan de Roode, Rijnsburg? Hoe is het dins dagavond geweest? Heeft het koor mooi gezongen? Wat zal dat een groot feest worden op 17 april. Veel plezier hoor' Nu komen er nog een paar nagekomen brieven. Höe gaat het nu met jouw grote zus, Jaap Kramer, Al phen a.d. Rijn? Jij geniet natuurlijk wel van die trein reis. Hoe gaat het op school? Heb jij al veel repetities ge maakt? Nee hoor, tante Jos is ge lukkig niet ziek Cora Kra mer, Alphen a.d. Rijn. Jullie zijn verschrikkelijke bofferts hoor, dat je de hele week goed geholpen? Is alles goed gegaan op de uitvoering? Wat ging jij verschrikkelijk laat naar bed. Jammer dat jullie niets schreven Paula en Truus v. d. Lip, Abbenes. Wanneer krijg jij je rap port, Marrie Molenaar, Ab benes? Als je naar de Mulo gaat kan je ook leren koken en bakken hoor. Marrie! Groeien de lammetjes goed? Moet jij ze ook weieens bin nenhalen? Heerlijk dat jij zo fijn hebt kunnen lezen. Meisjes en jongens, tante Jos hoopt natuurlijk dat volgende week weer veel brieven zijn ln de bus. De letters S t.m. Z zijn aan de beurt. We zullen hopen dat jullie volgende week alle maal weer beter zijn vai griepaanvalletjes en vooi anderen die nog ziek zijn harte beterschap hoor! Dag nichten Jullie moeten hoofden en kop- pen opzoeken en fjy natuurlijk ver melden van wie ze zijn. Het zijn er 6 in totaal. Zenden jullie de oplossing in vóór dinsdag 10 april? Hier komt nog een raadsel tje dat Wim Lakerveld ons stuurde. Vijf mannen gingen met de trein mee van Leerdam naar Arkel. De trein reed er zeven minuten over. Eén van de mannen kocht vijf kaart jes. Toen stapten ze één voor één in. Hoe laat waren de mannen in Arkel? Volgende week lezen jullie de oplos sing.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 18