v "4, KLAVERBLAD KOFFIE Demping Levendaal wordt 17 april aanbesteed Rijk verdeelt dit jaar ongeveer zestien baden 1 1 n* 1É&4 J. P. van der BLOM op Nog perspectief voor LEIDEN? Huisvrouwen ontpopten zich als goede mannequins WAARDERING VOOR JUBILARIS D. ALGERA, NOORDWIJK ■■1 i 'i jm étfÈÈÉsm* 7 Bij elke ModeshowReceptie en Feestelijke Gelegenheid NIEUWE LEID5 CHE COURANT 3 WOENSDAG 4 APRIL 1962 Binnenkort zal Leiden weer fer gaan brengen aan de moderne ont wikkeling; op dinsdag 17 april zal de aanbesteding worden gehouden van de demping van het laatste stukje Leven daal. Een trieste dag voor hen die uit het oogpunt van stadsschoon dit plek je graag gehandhaafd zouden zien. een gelukkige dag voor allen die menen dat Leiden voorlopig zal moeten blij ven dempen om iets van zijn achter stand in verkeerstechnisch opzicht in te lopen. In juli 1960 legde de gemeenteraad zich bij de demping van het Leven daal neer. Er zijn nog wel pogingen gedaan om het voornemen tegen te houden en zelfs om tot gedeeltelijke demping over te gaan teneinde het bruggencomplex bij het Van der Werfpark onaangetast te laten maar de „modernen" hebben het pleit toch gewonnen. Wij denken, dat over enkele jaren niemand meer zal begrijpen, dat tegen deze demping nog zoveel verzet is ge rezen. Immers, hoe is het met de Mare gegaan? Zou iemand de toestand van vroeger terugwensen? Er zal in de omgeving van het kleine Levendaal nog meer veranderen. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat bin nenkort wordt begonnen met afbraak van panden in de driehoek Garen- marktLevendaalKorevaarstraat Raamsteeg. De afbraken op verschei dene punten in de stad (Waardgracht, Geregracht, St. Jorissteeg enz.) zijn daarvan het voorteken. Agenda voor Leiden Woensdag Schouwburg, 8 uurBoekenweek, Haags Studenten Cabaret „Met huid er Hagenaar". LFC-terrein, 8 uurZilveren Molen- toernooi, LFCZwart Wit '28 (Rotter dam). Kerkzaal academisch ziekenhuis, 1 1.25 uur: Middagpauzebijeenkomst. Boshuis, 7.30 uurJaarvergadering speeltuinvereniging „De vijf Hoven". Rehoboth, 7.30 uur: Ouderavond Pr. Bernhardschool. Marekerk, 8 uur: Ds. P. W. Spruit over: „Van vele Kerken tot Kerk", voor Herv. Molenwijk. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 uur: Modeshow modehuis Van Strien. Raadhuis, 7.30 uurRaadsvergadering. D e n H a a g. Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Ned. Comedie met „Caroline". Diligentia, 8 uurNed. Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg; solisteJean- nette van Dijck, sopraan. Adventkerk, Hengelolaan, 8 uur: Chr. zangvereniging „Vredekoor", kinderkoor „Irene" en het Symphonisch Kamerorkest m.m.v. Koos Bons, orgel. Donderdag Zuiderkerk, 8 uurArjos, mr. H. P. Degens over Nieuw-Guinea, met dia's. Busstation, 7 uur n.m. Vertrek K. en O.-bussen naar gebouw K. en W. te Den Haag. Tweede Binnenvestgracht 5, 3 uur: Opening café-restaurant „Old Dutch". Prytaneumaolder12.15 uur: LAK-to- neel, „Onbevoegd" van Bernard Shaw door TVSL. Prytaneumzolder, 8 uur: Componist Peter Schat over eigen werk Koor Pieterskerk, 8.15 uur: Passie- bijeenkomst Christen Studenten Raad. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 u.: Roode Kruis contactavond. D e n H a a g, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Hendrik IV". Gebouw K. en W., 8 uur: Nationaal Ballet m.m.v. Kunstmaandorkest. Diligentia, 8 uurElisabeth Grümmer, sopraan, Hugo Diez, piano. Lutherse Kerk, 8 uurFeike Asma, orgel. Vrijdag 't Schuttershof, 10 uurOpening Pa as- veetentoonstelling Vebo. Schouwburg, 8 uurNed. Comedie met „Mijnheer gaat op jacht", van Georges Feydeau, voor K. en O. Zaterdag Den Burcht, 8 uurToneelvereniging DOB met „Vader Diekema", door Hans Keuls. Busstation, 1.54 uur: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging naar Voor linden. D e n H a a g, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „De engel van het kwaad". Gebouw K. en W., 7 uur: Generale repetitie Matthaus Passion, Toonkunst koor en Residentie Kamerorkest. Diligentia, 8 uurPierre Fournier, cel lo, Istvan Hajdu, piano. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406; apotheek R. van Breest, Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): Onteerd (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Het meisje Anna Suh (18 jaar). Luxor (2.30. en 9.15 uur): De hel van het smokkelealand (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): vrijdag tot maandag: Compagnons in het kwaad (18 jaar): maandag tot en met donderdag Het monster in dr. Jekyll (18 Jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het moor dende testament (14 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Exodus (14 jaar). Restauratie orgel Marekerk door de fa. Flentrop Naer wij vernemen, heeft de kerk voogdij van de Leidse Hervormde Ge meente de orgelbouwersfirma Flen trop te Zaandam aangezocht voor de restauratie van het orgel van de Ma rekerk. De opdracht tot restauratie is reeds verleend. Van de fa. Flentrop vernamen wij, dat de uitvoering van het restauratieplan ook verband houdt met de herstelwerkzaamheden aan de kerk. De orgelrestauratie zelf zal ongeveer een jaar duren. Het is niet te verwachten, dat het orgel vóór 1964 weer in gebruik komt Westbroek (Leiden) wint politie-tienkamp Gisteren is in Geldenmalsen de natio nale tien-kamp tafeltennis van de Neder landse politie gehouden. Deze wedstrij den, waarvoor de sterkste tien spelers waren uitgenodigd, golden tevens als se lectie voor de samenstelling van het na tionale politieteam. Joop Westbroek van de Leidse politie, die enkele weken geleden de nationale titel behaalde, toonde zich in dit selecte gezelschap ook de sterkste. Na afloop werd bekend gemaakt, dat het Neder landse politieteam zal bestaan uit: West broek (Leiden), Hessing (Hilversum) er Hekman (Rotterdam). Christelijk Lyceum Mejuffrouw G. H. Jansen. lerares Engels aan het Chr. Lyceum is per 1 sep tember a.s. benoemd tot conrectrice deze school, in het bijzonder voor afdeling M.M.S. Wat is de achtergrond van het voortdurende Meenaan Leiden? Naar aanleiding van de klacht in het plaatselijke N.V.V.-jaarverslag over het nog maar steeds uitblijven van de rijksgoedkeuring voor 'de bouw van het zwembad aan de Voor- schoterweg te Leiden hebben wij oifs eens in verbinding gesteld met de Haagse instanties die het verlenen van deze goedkeuring kunnen bevor deren. Uit de inlichtingen die wij ontvingen, blijkt dat de goedkeuring nog niet op korte termijn tegemoet kan worden gezien. De „zwembadaffaire" wordt langzamer hand spreekwoordelijk, Als men het er over heeft, dat er in Leiden toch maai weinig tot uitvoering komt van wat in uitpuilende mappen aan plannen ligt op getast, dan valt al gauw het woord „zwembad". Het is een begrip geworden voor: in het hoekje zitten waar de slagen vallen; voor een achterstellen door Den Haag van Leiden om allerlei mysterieuze redenen: zelfs voor een tekort aan daad kracht bij het gemeentebestuur. Nu is die felheid van kritiek als het om dit bad gaat, wel te verklaren, nood in Leiden is namelijk hoog gestegen. Leiden beschikt over een zwemgelegen- heid die ten enenmale onvoldoende is. Al jaren geleden is van de zijde der gemeente gezegd, dat het geld er i dat terstond kan worden begonnen als die Haagse goedkeuring maar wil afko- Ja, het schier eindeloze wachten doet dan het begrip voor de situatie wel slinken. En als men dan niet tot in de finesses op de hoogte is, worden links en rechts verwijten weggeslingerd, die wel op plaatsen terechtkomen waar ze eigenlijk niet horen. Beleid van wegen en meten Laten wij beginnen met te zeggen dat het gemeentebestuur van Leiden deze omstandigheden niet anders kan doen dan regelmatig op de daar voor bestemde deuren in Den Haag kloppen en de Leidse nood op dit gebied daar zo scherp mogelijk af tekenen. Wij kunnen de lezers wel de ver zekering geven, dat dit ook gebeurt. Men weet nu in Den Haag wel. dat Leiden dat bad aan de Voorschoter- weg spoedig en snel wil bouwen, niet alleen ten bate van het almaar groeiende Zuid-West, maar, gezien het grote tekort, voor de zwemlus- tige bevolking in het algemeen die nu veelal buiten de gemeente het (niet altijd ongevaarlijke) water op zoekt. Den Haag moet onder druk van de om standigheden een beleid voeren van we- ;n en meten. Bij het departement voor volkshuisves ting en bouwnijverheid berustten per 1 januari jl. niet minder dan 2700 plannen. voor de rijksgoedkeuring nog niet was afgegeven. Zij beliepen een bedrag an 1600 miljoen gulden. Nu is bij het verlenen van rijksgoed keuring niet alleen het departement voor volkshuisvesting en bouwnijverheid be trokken. Het afgeven van de rijksgoed keuring hangt zowel af van de mogelijk heden als van de mate van urgentie die het desbetreffende project wordt toege ls er een aanvraag voor een kantoor gebouw, dan bepaalt Economische Zaken de mate van urgentie. En aan de hand van dit advies wordt de rijksgoedkeuring verleend of nog uitgesteld. De zwem baden en badinrichtingen ressorteren on der het advies van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Zolang Sociale Zaken niet van me ning is, dat het Leidse zwembad hoge urgentie verdient, kan niet worden verwacht, dat de rijksgoedkeuring spoedig zal worden verleend. Het tijdstip waarop de aanvrage is ingediend, is niet altijd doorslagge vend. Er zijn plannen die al vier of vijf jaar liggen te wachten. Nog 10 goedkeuringen, maar 90 aanvragen In 1961 is rijksgoedkeuring verleend voor de bouw van zestien zwembaden en badinrichtingen. In de eerste maanden van 1962 zijn zes goedkeuringen afgegeven. Dit jaar zullen er eveneens omstreeks zestien kunnen worden gebouwd. Er zullen dus nog ongeveer tien goedkeuringen worden afgegeven. Maar het aantal aanvragen in deze sector bedraagt niet minder dan ne gentig. Zo te zien is de kans dat 1962 de goedkeuring eindelijk brengt, dus nog al gering. „De bouw van deze baden moet u vooral nirt apart zien. Ze vormen een onderdeel van een schema, dat zo goed mogelijk in het geheel moet worden in gepast", zo verklaarde men ons. „Deze plannen vallen in de sector ge zondheidszorg en hygiëne, waarin onder meer ook de ziekenhuizen en kruisge- bouwen voorkomen. En nu gaat het er maar om, wat de voorrang moet hebben. Ziekenhuizen moeten er komen voor de directe gezondheidszorg, terwijl zwem baden en badinrichtingen worden ge rangschikt onder de preventieve gezond heidszorg. Ongetwijfeld belangrijk maar in een groter geheel niet altijd hoogst urgent. Daarbij dient er rekening mee te den gehouden, dat ziekenhuizen en zondheidscentra kostbaar zijn en ii regel een lange bouwtijd vergen". Er kan dus wel worden aangeno men, dat objecten als de bouw van het Diaconessenhuis en van de labo ratoria op het terrein van het Aca demisch Ziekenhuis en straks van de verbouwing van het voormalige wees huis aan de Roodenburgerstraat tot centrum van de geneeskundige gezondheidsdienst hun invloed het uitblijven van de rijksgocdkcuring voor het zwembad hebben doen gel den. Naar onze mening punten die stuk jor stuk de bouw van een zwembad hoe belangrijk dit laatste ook mag zijn in urgentie te boven gaan. En ten slotte; „Voor ons is de woning bouw het allerbelangrijkste; dat bete kent, dat wij ons in andere sectoren be perkingen moeten opleggen". De mededeling dat het Leidse bad in Den Haag op het programma staat, kon vanzelfsprekend onze tevredenheid niet wekken. Dat weten wij namelijk al lang. Misschien zit er nog wèl perspectief in de verwachting, dat het in de loop van dit jaar nog wel eens ter sprake zal komen. Zolang de zestien baden nog niet alle zijn weggegeven, moet er toch hoop zijn dat Leiden er nog bij komt, al maar op de zestiende plaats, is geen reden te twijfelen aan pogingen van het gemeentebestuur deze zestien te horen. rTER voorbereiding op de komende zomer, althans wat de mode betreft, J- was de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen gistermiddag bijeen in Het gulden Vlies. Het was reeds de veer tiende maal dat de dames zelf een show organiseerden, voorwaar een prestatie die er zijn mag. We hebben alle bewondering voor de wijze, waarop vier huisvrouwen de modellen van de firma Warnecke toonden. De show werd geopend met enige rok- ïn en daarbij passende vesten en blou- :s. De rokken waren bijna alle ver vaardigd van plooihoudend en kreuk- herstellend materiaal. Zowel de geruite als de effen exemplaren waren voorzien de nieuwe zwierige Parijse plooien, die het modebeeld van dit jaar zo'n hyper-vrouwelijk aanzien geven. Ook voor de kleding in de vroege morgenuren was een plaatsje ingeruimd Met enkele kleurig gebloemde nylon dusters werd bewezen dat ook de huls vrouw in de al of niet prille ochtend stond er heel elegant kan uitzien. Van de vele ensembles die we te zien kregen kunnen wij er slechts enkele noemen, zoals een rose terlenka pakje met een effen rondom geplooide rok en vaag geruit jasje. Ook willen we niet vergeten te noemen een frambooskleurig linnen deux-pièces, waarvan de onder kant van het jasje was voorzien van een breed wit ripslint. Enkele wollen pakjes, heel simpel van snit in het zo moderne gifgroeen of hel der rood. werden gecompleteerd met lange „gouden" kettingen. Bij de hoogzomerjurken waren nogal wat modellen van Engelse herkomst, waaronder een donkerblauw linnen mouwloze japon in prinsesselijn met wijd uitwaaierende rok. versierd mei witte stiksels. Het jurkje in een candy- streepje met asymmetrische rugsluiting gaf ons zomerse visioenen. Ook de meer geklede modellen, meestal gemaakt vaD cotton satin, waren goed van coupe. De bijpassende hoeden waren met veel smaak uitgekozen en gaven het geheel een verzorgde aanblik. Er werden veel bretons gedragen en ook de nieuwe twlst- hoed was present. De hoeden werden ge leverd door Messchers modehuls. De kapsels en make-up van de medewer kende dames waren verzorgd door de firma J. P. van der Blom. waarvan even eens de bijous kwamen. De tassen waren van de firma Antilope. De presidente, mevrouw Van Her- waarden-Wildeboer, gaf een vlot en geestig commentaar. Aan het slot wer den de mannequins in de bloemetjes ge zet terwijl ook de presidente een bloem rijke hulde ontvine. Krachtige geur Verkwikkende smaak HET KLAVERBLAD •f» Tocht Henry Dunant verloopt prima Het plezier onder de zieken en de bemanningsleden van de J. Henry Dunant duurt voort. „Niet alleen onze gasten, maar ook w(j hebben vakan tie." vertelde ons één van de verzor gers op het schip, dat gistermorgen om kwart voor zeven uit Gouda ver trok. Vanwege de vrij straffe wind voer men langs een andere route dan men aan vankelijk van plan was. Via de Hol landse IJssel, Nieuwe Maas. Noord en Benedenmaas voer men langs S lied recht en Hardinxveld naar Ldthoyen (in Bra bant). waar het schip om vier uur arri- Tijdens het koffleuurtje lieten gasten en andere opvarenden zich het gebak, dat door de technische school uit Gouda was gebakken en door het Jeugd Rode Kruis was aangeboden, goed smaken. De stemming was vrolijk, ondanks de regen en wind die buiten vrij spel hadden. De zieken zagen om. de elektrische centrale bij Geertruidenberg met in de verte 's-Hertogenbosch. In Lith kwamen delegaties van de V.V.V. en het Rode Kruis uit Oss het gezelschap een bezoek brengen, waarbij de patiënten werden overladen met ge schenken: fruit, gebak, paaseitjes (aan geboden door „kaboutertjes"). Een boe- renkapel zorgde voor pittige muziek. Dit oponthoud werd een gezellig feest. De gasten en de bemanning groeten alle familieleden en bekenden uit Lei den en omgeving. De patiënten maken het prima (er wordt aan boord zoveel gegeten, dat men regelmatig meer brood moet laten „aanrukken"). Vandaag vaart de Henry Dunant niet naar Arcen, omdat daar de kade onder water staat Inplaats daarvan gaat men een kijkje nemen in Grave (N.O. Noord- Brabant). Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor 70— en 100.— of f 300— en 400—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen Hogere minimumprijzen voor gladiolen De teeltkosten van de gladiolen komen telkens op een hoger peil te liggen. In de vergadering van de Ned. Gladiolus Vereniging, die gisteren in Brinkman te Haarlem werd gehouden, is besloten het Produktschap voor Siergewassen te ad viseren hoger minimumexportprijzen vast te stellen voor de maten 8 tot 14 cm. Er stemden 13 kwekers tegen en 55 vóór. De prijzen voor het volgende ex- portseizoen worden, als het PVS het ad vies van de vereniging volgt: f 7,50 voor de veertienen en vervolgens f 6,25. f 4,25, f 3,—, f 1.75, f 1,20 en f 0,60 per 100 stuks. Eén dag aandeelhouder t)e heer J. W. H. Rotteveel uit Leiden, leraar aan het chr. lyceum alhier èn aan de ge meentelijke HBS van Delft, is gisteren met vijftig Delftse leerlingen naar Eindhoven ge reisd om daar de aandeelhou dersvergadering van Philips bij te wonen. De heer Rotteveel had zijn Phïlipsaandeel ge splitst in coupures van f 50, zo dat de leerlingen als echte aan deelhouders in de praktijk kon den waarnemen wat op een al gemene vergadering van aan deelhouders wordt behandeld. Bridgeclub S.V.A. Uitslag derde ronde parencompetitie: Groep zwart: v. HaasterenAbswou- de 113 (294); v. d. Ruit—Middelbeek 107 (395); mevr. en hr. Bernsen 105 (284); mej. v. LoonHoekstra 102 (311); mevr. en hr. Cuppen 101 (273); mevr. en hr. v. d. Drift 99 (302); Smits—Weber 98 (287); mevr. Werter—Bik 95 (298); dames Bik 93 (342); Dieben—v. Wijk 87 (294). Groep rood: Janster Winkelmolen 97 (287); dames Menkende Clerk 90 (246); mevr. en hr. de Ridder 86 (209); dames SmitCaranus 79 (227); dames v. NoontBisschop 71 (228); Broeken Bertels 64 (170); mevr en hr. v. Leeuwen 60 (228); mevr Bóuzie—Nijsen 53 (205). Meroïetische cultuur in museum van Oudheden Over het onderwerp „kunst en bescha-' ving in het ryk van Meroë" hield dr. B. H. Strieker gisteravond een lezing in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. De Meroïstische cultuur heeft gebloeid gedurende de eeuwen rondom het begin onzer jaartelling, in het Nijldal ten zui den van Egypte en ten noorden van de huidige stad Chartoem. Zij was van Egyp tische oorsprong maar werd gedragen door een bevolking die met de Egypti sche noch in ras, noch in taal overeen kwam. Door zijn grotere bevolkings dichtheid was Egypte in staat het zui delijk buurland onder zijn invloed tc brengen. De bezetting begon met, zich regelmatig herhalende, militaire expe dities ten tijde van het Oude Rijk en kreegf een permanent karakter gedu rende het Middenrijk. Onder het Nieu we Rijk werd het wingewest geheel ge- egyptizeerd. Toen Egypte zelf vanuit Syrië militair ten val werd gebracht, verplaatste zich het zwaartepunt van het nationale leven naar het zuiden. Het wingewest nam nu de leiding en een vorstenhuis uit deze streken verenigde als 25ste dynastie beide volken onder zich. Het duurde niet langer dan een zeventig jaren of deze dynastie werd uit Egypte verjaagd. In 525 v. Chr. werd Egypte door de Perzen veroverd en verplaatste de in het zuiden nog steeds regerende familie haar hoofdstad verder stroomopwaarts naar Meroë. Hier bleef de Egyptische cultuur gehandhaafd totdat zij in de vierde eeuw onzer jaartelling werd ten val gebracht door de toen reeds Christelilke Ethio- piërs. De Meroïstische kunst is een variant op de Egyptische en telt vele Griekse elementen. De lezing werd met lichtbeelden ge ïllustreerd. Tentoonstelling in De Lakenhal Op donderdag 12 april om 8 uur zal in het stedelijk museum De Lakenhal een tentoonstelling worden geopend van schilderijen en aquarellen van Johan Bunlng. De heer H. Redeker, kunstcri ticus te Amsterdam, zal een inleidend woord spreken. De tentoonstelling is ge opend van 13 april tot 8 mei. Bfl T^R WAS gistermiddag buitengewoon veel belangstelling voor de receptie, die werd gehouden ter gelegenheid van het feit dat de heer D. Algera veertig jaar in dienst was bij de Twentsche Bank. Van vier tot zes uur er in Het Hof van Holland een komen en gaan van relaties en vrien den, van autoriteiten en anderen: Onophoudelijk werden bloemstukken aangedragen. Er waren afgevaardigden allerlei verenigingen, er waren de burgemeesters vam Katwijk en Noord- wijk, diverse raadsleden en collega's van de jubilaris. Tevoren was de heer Algera gehul digd in intieme kring. De heer H. Lede- boer sprak namens de hoofddirectie waarderende woorden, waarin hij zei dat de heer Algera op ruim 12-jarige leeftijd in dienst trad bij de Haarlemse Bank togen een salaris van f 130 per jaar Hij doorliep alle rangen en kwam na de fusie van de Haarlemse bank meó de Twentsche Bank, bij laatstgenoemde instelling in dienst. Gedurende zes ja-ren had hij de leiding van hot kantoor Noondwijkenhout sinds 1952 is hij bestuurder van het kan toor te Noond-wijk. Populair De heer Algera is in de bo-lilenstreek zeer populair en hij neemt ook in het sociale en economische leven in Noord- wijk een grote plaats in. „De directie waardeer'. dit al-lcs zeer". treft u KAPSELS aan van STEENSTRAAT 57 LEIDEN TELEFOON 21721 De heer C. A. van Paridon biedt de heer Algera een geschenk aan namens Noordwijkerhoutse relaties. aldus de heer Ledeboer, die als blijk hiervan een enveloppe met inhoud aan bood. vergezeld van een uitzonderlijk fraaie bloemenhulde (orchideeën). De directeur van het kantoor te Sa»- senheim, de heer De Bruin, sprak namens de collega's uit het rayon en bood even eens een geschenk ean. De heer W. H. van der Loo, procuratie houder van het kantoor te Noord-wijk, sprak namens het personeel woorden van dank en waardering. Hij overhandig de de jubilaris een barometer. Namens de Noordwijkerhoutse vrien den sprak de heer C. A. van Paridon. Hij dankte voor de prettige omgang en bood een verrekijker aan. De heer E. de Groot voerde het woord namens de Noordwljkse relaties cn vrien den. HU dankte de heer Algera voor *Un vriendschap en Inzicht en bood een camera, een projector en enkele studie boeken aan. Namens de Roteryclub schonk de heer H. A. Bal met een hartelijke toespraak de heer Algera een aktentas. De jubilaris sprak een donkwoord, waarin hij zijn vrouw betrok fci de hul diging en bovenal God dankte voor zijn hulp cn bijstand. Zoor velen maakten hiorna vam de ge legenheid gebruik de heor cn mevrouw Alge-na de hond te drukken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3