BON Toen horloge kapot was sloeg ik met mn schoen vlokken RODENT Tuimel onder het Mout Blane-massief gereed KUÏPI5 1 Gezichtsbedrog BelOfast shirts Fransen maken jacht op commando van O.A.S. Jjh eefi fi&nfce Kij, Ook al aan de sigaar? BIJSTANDSKORPS NIEUW-GUINEA De minister van binnenlandse zaken en zijn staatssecretarissen heb ben bij de Tweede Kamer een nota van wijzigingen ingediend op het wetsontwerp tot instelling van een bijstandskorps van burgerlijke rijks ambtenaren dat bestemd is voor dienst in Nederlands Nieuw-Guinea. De wijzigingsvoorstellen zijn mede een gevolg van een nader overleg dat met vertegenwoordigers van het georganiseerd overleg uit Nederlands Nieyw-Guinea is gevoerd. Het belangrijkste resultaat van dit overleg achten de bewindslieden het feit, dat de vertegenwoordigers uit Nederlands Nieuw-Guinea aan het einde der besprekingen hun vertrouwen hebben uitgesproken zowel in het door de regering ten aanzien van de in Nieuw-Guinea werkzame ambtenaren gevoerde beleid, als in de dienaangaande in voorbereiding zijnde maatregelen, waaronder het onderhavige wetsontwerp. De algemene strekking der wijzigingsvoorstellen is het accentueren van de betekenis van de status van rijksambtenaren, die in de voorge stelde wettelijke bepalingen vervat ligt voor hen, die in openbare dienst van Nieuw-Guinea werkzaam zijn. In de wijzigingsvoorstellen wordt thans scherper dan tot dusverre tot uitdrukking gebracht dat de leden van het bijstandskorps ook tijdens hun werkzaamheden in Nieuw-Guinea de status van rijksambtenaar, ontleend aan de aanstelling tot lid van het bijstandskorps, volledig behouden. Zij zijn en blijven te allen tijde rijksambtenaar. DAAROM GEEN AUDIËNTIE De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft een ver zoek om audiëntie afgewezen, dat telegrafisch was gedaan door het be stuur van de vereniging van Nederlandse koopvaardij officieren met het doel zijn grote verontrusting kenbaar te maken over de huidige ontwik kelingen in de betrekkingen tussen werkgevers en werknemers in de zeevaart. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, heeft dit medegedeeld in antwoord op vragen, gesteld door twee leden van de Tweede-Kamerfractie van de V.V.D., de heren Corver en Geertsema. Het motief voor de afwijzing van het verzoek om audiëntie was vooral gelegen in de omstandigheid, dat het bestuur van de V.N.K.O. de bedoeling tot uiting bracht, een mogelijke reorganisatie van het overleg in de zeevaart in bespreking te brengen. Aangezien de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid over geen enkele bevoegdheid beschikt tot het maken van inbreuk op het beginsel van contractsvrijheid, volgens welk de organisaties van werkgevers en werknemers in volkomen vrijheid bepalen wie zij bij hun onderhandelingen en bij het aangaan van een c.a.o. willen aanvaarden als medestanders, respectievelijk als wederpartij, heeft hij geen aan leiding kunnen vinden het gevraagde onderhoud toe te staan. Een ver dere overweging in het onderhavige geval was, dat h?t voeren van be sprekingen, als door het bestuur van de V.N.K.O. verlangd, de indruk zou kunnen wekken van bereidheid van de staatssecretaris tot het oefenen van invloed op de structuur van het overleg in de zeevaart Met het oog op de door het bedrijfsleven zelf ondernomen pogingen om het gestoorde overleg weer op gang te brengen, heeft hij zelfs de schijn van zulk een bereidheid willen vermijden, aldus het antwoord van de heer Roolvink. Argentijns kabinet bijna gereed De vorming van een kabinet in Ar gentinië vordert. De enige ministersze tels, die nog bezet moeten worden, zijn die van buitenlandse zaken en economi sche zaken. De Argentijnse buiten landse dienst lijdt wel een gevoelig verlies: tot nu toe hebben 15 ambassa deurs ontslag aangevraagd. De Argen tijnse ambassadeur in Bonn heeft ook ontslag gevraagd, maar hij zal aanblij ven tot Guido een nieuwe minister van buitenlandse zaken benoemd heeft. Gisteren zijn weer vijf ministers be ëdigd. onder wie Martinez, die tien da gen geleden door Frondizi tot minister van defensie werd benoemd. Hij beheert thans binnenlandse zaken. Carrera is ter vervanging van generaal Fraga tot minister voor het leger benoemd. Twee militairen, die behoorden tot de genen die het aftreden van Frondizi hebben bewerkstelligd, schout-bij^nacht Gaston Clement en generaal Sylveyra, krijgen respectievelijk de ministeries van marine en luchtmacht. Staking zeelieden Voedseltekort op eiland Hawaii Dé huisvrouwen op Hawaii beginnen zich zorgen te maken over de levens middelenvoorziening. aangezien de aan voeren op de markten steeds minder wor den ten gevolge van een reeds drie we ken durende zeeliedenstaking. De neringdoenden en de bouwnijver heid op Hawaii bevinden zich in een wanhopige toestand als gevolg van de geringe voorraden en de hoge exploita tiekosten. In de haven van Honoloeloe liggen acht schepen, die niet kunnen worden gelost omdat er bij wordt gepost. Deze schepen zijn geladen met 30.000 ton in geblikte melk, veevoeder, bloem, rijst, huishoudelijke artikelèn, kruideniers waren. suikerwerk, timmerhout, sterke drank, kunstmest en diverse andere goe- De 640.000 eilandbewoners worden vrij wel geheel door middel van schepen be voorraad. Ecuador heeft de diplomatieke be trekkingen met Cuba verbroken en zal de nieuwe Argentijnse regering niet er kennen. De strijdkrachten hadden op het verbreken van de diplomatieke betrek kingen aangedrongen. Onthullingvan Chroesjtsjef Chroesjtsjef heeft het zélf gezegd: toen hij indertijd met z"n schoen begon te timmeren, was hij alleen maar boos over een kapot horloge. Hij is dus niet altijd kwaad (tenzij Russische horloges altijd defect zijn) en ten bewijze daarvan deze foto, die een opgewekte Chroesj tsjef toont, met een kolossale fles vlakbij zijn mond. Advertentie nieuw Vatten. muizén\pasta ROEIT ZE GENADELOOS UIT Dat Chroesjtsjef op 12 okto ber 1960 in een vergadering van de V.N. met zijn schoen op een lessenaar timmerde, was een gevolg van woede over het feit, dat hij zijn polshorloge had gebroken. Dit heeft hij tenminste ver teld aan mevrouw Drew Pear son, echtgenote van een ru briekschrijver te Washington, toen zij met haar echtgenoot im, augustus van het vorige jaar een bezoek aan de pre mier bracht in diens woning bij Gagry aan de Zwarte Zee. Mrs. Pearson schrijft in de ..Sa turday Evening Post": ,,Hij vertel de dat hij zijn horloge had gebroken, toen hij met zijn vuist op de leze naar sloeg. Dit maakte hem. denk ik. nog woedender en hij trok zijn schoen uit. Hij vertelde ook, dat de Spaanse ambassadeur, die vlak voor hem zat. doodsbenauwd scheen te zijn, dat hij hem op zijn kale schedel zou Het incident begon, toen de Phi- lippijnse afgevaardigde. Lorenzo Soemoelong, vrijheid voor de lan den onder Russische heerschappij eiste. „De gek...." begon Chroesjtsjef, en toen begon het getimmer. Mevr. Pearson schreef ook in haar artikel, getiteld: „Mijn 36 uur met Chroesjtsjef." „De heer Chroesjtsjef leidde ons naar het zwembad terwijl hij zei, dat dit de beste plaats voor een conferentie was. omdat, als de dis cussies te fel werden, iedereen in het water kon springen om af te Later ging het hele gezelschap in zee zwemmen. Chroesjtsjef droeg een zwemgordel. Hij vertelde, dat -hij als jongen in een mijn had ge werkt en niet goed had leren zwem- De dromen van (meestal zeer ter zake kundige) ruimtevaarttekenaars worden langzaam maar zeker werkelijkheid. In de bovenste tekening heeft een kunstenaar zich uitgeleefd in het schetsen van een „ruimte hoofdkwartier", een werkcentrum dus van de generale staf als het hoofdkwartier op aarde zou zijn vernietigd. Ingenieurs van de American Lockheed Aircraft Corporation zien wel iets in het project. De satelliet zou omstreeks 50 ton moeten wegen en een lengte moeten hebben van rond 60 meter. De twaalf man die het ruimteschip zouden moeten be mannen. zouden vóór hun werkvertrekken hebben, achter de „huis houdelijke" vertrekken. De tekening onder is een schets van een weten schappelijke satelliet, de S-52, bestemd voor meteorologische waar nemingen. Dit ruimtevaartuig doorsnede omstreeks een halve meter zal misschien vervaardigd wordfn als een gezamenlijk project van Engeland en de Ver. Staten. Donderdag wordt doel bereikt „De dag zal komen, waarop een weg zal worden geboord door de Mont Blanc," zeide Horace Bene dict de Saussure. Dat was in 1787 en de weten schappelijke wereld schonk weinig aandacht aan de voorspelling van de Zwitserse natuurkundige. Sindsdien is de sneeuw van 175 winters op „de witte toren" neer gedaald en thans is de dag ge komen. Donderdag zullen Italiaanse en Zwit serse werklieden, diep in de ingewan den van de bergfonmatie. van tegen overgestelde kanten de laatste scheids muur tussen de beide helften van de tunnel verbrijzelen en zo de eerste gro te autoweg onder de Alpen openen. Heel Europa zal via de tv toezien, als Italianen en Zwitsers door de bres stap pen om elkaar in de grote Sint Bernard- tunnel te omhelzen. Tegen het eind van het volgend jaar zullen personen- en vrachtauto's door de bijna vier kilome ter lange tunnel tussen Saint-Themy in Italië en Bourg Saint Pierre in Zwitser land razen. Ongeveer twintig kilometer ten wes ten van Saint-Themy banen andere ar beiders zich voet voor voet een weg door de laatste anderhalve kilometer van een tweede autotunnel, die Cour- mayeur in Italië zal verbinden met het op een afstand van ruim elfeneenhalve kilometer gelegen Chamonix in Frank rijk. Ook deze tunnel zal tegen het einde van 1963 worden opengesteld na vier jaar menselijk zwoegen, bemoeilijkt door instortingen, binnendringend water en lawines van zacht gesteente. Om de driehonderd meter zullen de automobilisten parkeerplaatsen, eethuis jes. telefoons, toiletten en benzinesta tions vinden. Deze beide tunnels zijn de eerste au totunnels onder de Alpen. Jaren lang hebben vier spoorwegtunnels in de be hoeften van het vervoer moeten voor- Westberlijners mochten niet naar Oost-Berlijn Oostduitse politie heeft gisteren hinderd dat ongeveer de helft va naar schatting 2.500 Westberlijner; in Oost-Berlijn werken, het oostelijke deel van de vroegere Duitse hoofdstad binnen kwamen, aldus heeft de Westber- lijnse politie meegedeeld Oostduitse politiemannen zeiden bij de controleposten aan de sectorgrens dat de permanente passen van de Westber lijners niet langer geldig zijn. Een missie zou onderzoeken of de dr_„... van dergelijke passen daartoe wel ge rechtigd zijn. Later kregen enkelen nieuwe passen. tie en toen er een vliegtuig over vloog grapte hij: „Ik geloof toch niet dat het een U-2 is." „Ik ben misschien naïef", schrijft zij, verder, „maar ik heb nooit iemand, die in aanraking met de heer Chroesjtsjef is geweest, gespro ken, die hem niet mocht en niet evenals ik geloofde, dat hij werke lijk een man des vredes is." Zij deel mede, dat zij haar arti kel heeft geschreven in de hoop, dat het tot beter begrip zal leiden. De redactie van de „Post" heeft het artikel van een aantekening voorzien, luidende: „De sceptische redactie van „The Post" deelt niet de opvatting van mevr. Pearson over de vreedzame bedoelingen van de heer Chroesjtsjef. noch haar hoop op beter begrip." uuuc*gr ito U proeft de moutwijn Pokken in Djakarta Het Indonesische ministerie van ge zondheid heeft meegedeeld dat in Dja karta pokken zijn uitgebroken. Er zijn eenentwintig gevallen gemeld. Tot nu toe zijn er geen mensen aan pokken overleden. (866) We kunnen er helaas wel ig aan doen, maar we zijn nu een maal altijd een beetje jaloers op el- Want uw inkomen, dat ln de 1ste week slechts 50 bedraagt, telt de volgende week 51, de daarop vol kaar. De ander heeft altijd Iets dat gende week 52, daarna 53, 54 Kortom, op het eind reeds 101 het tweede jaar 153 per week, daarna 205 eigenschap per week, enz. tot u op het eind van 1 de eerste het zesde jaar wekelijks 361 ln de hebzucht te bedwln- knoestige vuist krijgt gedrukt. Het eede plaats door be- erg vervelend al de bedragen hier te rekenen, maar het komt er ik hevig jaloers ®P neer. dat u op die manier ln zes de man is reeds tljds ƒ64.016 hebt genoten. Had het zonder ver- graag zouden bezitten. De ene vrouw Is Jaloers op de jurk van eerste jaar verdient een ander, en de ander is nog veel per week, op eind jaloerser op het haar van de één. We kunnen aan die na gelukkig wel iets doen, plaats door oi gen, en in de ter uit onze ogen te kijken. Tot enkele jaren op Ripley, n geruime tijd beg ra- zonder erg veel plezier te heb ben gehad van de kapitalen die hij met zijn rubriek verdiende, zodat mijn jaloersheid op slag verdwenen Is. Kijk, die narighe den moeten we er natuurlijk öök bljnemi akkoord, maar dan erbij hoort. Dan zult de meesten niet willen rullen met anderen geerte is ineens Maar komaan, tijd voor filosofische bespiegelingen noch voor de kwasl filosofie die TOCH IS HET ZO! hogingen moeten stellen, dan zou u In diezelfde tijd ƒ15.600 hebben ver diend, dus 48.416 minder. De buurman, die slechts een jaar lijkse verhoging van 100 krijgt, maar aanzienlijk hoger maand- alles wat salaris Is gestart, komt er heel wat merken, dat bekaaider af. In 6 jaar tijds heeft hU erg graag zouden slechts 37.500 salaris genoten, dus hun be- nog 11.000 minder dan u alléén al aan verhogingen in de wacht hebt ic hebben „elni, Oversteken, kopen om die arme buurman de ogen uit te steken, laten we buiten be- durvoor moS SwdiT W-T hrtT '",1 u komen heeft van 500 met een jaar lijkse opslag van 100, terwijl uw Inkomen slechts 50 per week be droeg met een opslag van ƒ1 per En dan wil i lezer nog weten. elke woensdag Jmgensmarkt was het zoals u wilt - ook in de wasmachine - 100% katoen blijvend zelfstrijkend droogt snel blijft glanzend wit ondoorzichtig Speciaal verlaagde J. M. prijs 7|..r 7.75 Jouhaud 11 april voor rechters Franse troepen en vliegtuigen hebben gisteren in het bergland van Ouarsenis in West-Algerije jacht gemaakt op voortvluchtige restanten van O.A.S.-comman- do's, die verleden week drie Franse voorposten hebben aan gevallen. Volgens het Franse hoofdkwartier zijn inmiddels 44 O.A.S.-mannen gevat en deze ge vangenen zouden ongeveer een derde deel vertegenwoordigen van het commando onder leiding van de ter dood veroordeelde ex- kolonel Gardes. De O.A.S. heeft daarentegen pam fletten in Algiers en O ran verspreid, waarin wordt gezegd dat er aan de operaties van de afgelopen dagen dui zend man hebben deelgenomen. Tach tig procent van de Franse officieren in dat gebied zou zich aangesloten hebben bij de O.A.S. De pamfletten deelden onder meer mee, dat speciale krijgsraden van het geheime leger enkele gaullistische officieren berecht hebben. Het bergachtige gebied van Ouar senis staat onder heerschappij van Boualem, die een bijna feodaal gezag heeft. De vijfduizend harki's mo hammedaanse hulpsoldaten in het Franse leger beschouwt men wel als het particuliere leger van deze vice-voorzitter van de Franse natio nale vergadering. Hijzelf ontsnapte bij de overval van de O.A.S. ternau wernood aan gevangenschap. De O.A.S. heeft ook plannen ontwor- en om admiraal Barthelémy, de bevel hebber van de marinebasis Mers-el-Ke- bir. te ontvoeren. Deze plannen konden worden verijdeld. De terroristische campagne tegen de mohammedaanse bevolking van Algiers is gisteren voort gezet. De kasjbah werd met mortiergra naten beschoten, waarbij alleen gewon den vielen. I De gemeenteraad van Barking in Engeland heeft onlangs besloten het gebrek aan perso neel bij de politie op te vangen -'.oor hulpagen ten in gedeeltelijke dienst te nemen. Er kwam maar een sollici tant: de 82-jarige Jim Cossen. De raad deelde hem beleefd mee dat van rijn diensten geen gebruik kon worden ge maakt omdat hij 32 jaar boven de leeftijdsgrens was. De gepensioneerde politieman Jim Cossen vond het maar een schandaal. Volgens hem zou hij het werk beter doen dan iemand, die vijftig jaar jonger was. atoomkracht aangedre ven vracht-passagiers boot, vertrok vandaag voor zijn eerste zeereis. De reactor van het schip heeft een kracht van 20.000 pk. I De Cubaanse regering heeft de helft van een 1326 ha. metende vee- boerderij, die onder be stuur stond van een Amerikaan, aan de Bel gische eigenaar terug gegeven. De helft werd onteigend in 1961 en de andere helft in januari van dit jaar. Verleden week gaf de regering plotseling de helft van de boerderij terug aan de Amerikaan Lawrence Hunt, die gedurende de laatste zes jaar het be drijf voor rijn Belgische schoonvader bestuurde. De Carnegie-stichting heeft sedert haar op richting in 1911 schen kingen tot een totaal van 303.991.703 dollar gedaan. I Zaterdag is een regen van meteoorstenen in een dunbevolkt gebied van Nieuw-Mexlco te rechtgekomen, waar door aardbevingen wer den veroorzaakt. Politie mannen zijn gaan hel pen de neergekomen ste nen op te zoeken. I Onder auspiciën van de Engelse regering zal in Engeland een onder zoek worden ingesteld naar de Invloed van de televisie op het gedrag van tieners en op de jeugdmisdadigheid. Dit ondersoek sal ongeveer 200.000 pond sterling kosten. De Noorse zakenman Rolf Stenersen heeft de directeur van het Stede lijk Museum in Amster dam toegestaan een keuze te maken uit zijn kunstcollectie van 148 schilderijen. gouaches en aquarellen, teneinde deze kunstwerken van af 25 mei vier weken lang in Amsterdam te kunnen tentoonstellen. ,.Ik heb aan Nederland veel te danken", vertel de de 63 jaar oude za kenman, ,.al sinds mijn jonge jaren heb ik met Nederlandse firma's za ken gedaan en van mijn bezoeken aan het Stede lijk Museum heb ik al tijd veel plezier be leefd". oenemende verbittering tussen het ge heime leger en de Franse officieren. Op de lijken van de slachtoffer wer den papiertjes achtergelaten, waarop stond: „Moordenaars in dienst van Ro- cher Noir". Bij een huiszoeking werd een Franse gendarme door de O.A.S. neergeschoten. Bij een incident bij Perregaux. 80 kilo meter van Oran. zijn twee Franse sol- dagen en zeven mohammedanen gedood. Drie militairen werden gewond. De Europese bevolking heeft voor vandaag een algemene staking afgekondigd uit protest tegen dit incident, waarbij een eenheid dienstplichtige soldaten werd aangevallen. De Franse ex-generaal van de lucht macht, Edmond Jouhaud, zal op 11 aprU ln Parijs voor een speciale krijgs raad verschijnen. HIJ zal zich niet al leen voor zijn aktlvlteit in de O.A.8. moeten verantwoorden, maar ook voor zijn aandeel in dc militaire putsch in april vorig ja»r. HIJ is voor de laatste zaak bij verstek ter dood veroordeeld. Men verwacht dat het proces twee da gen zal duren. Rusland tobt met vleesdieven Het Russische blad Ekonomischeska- ya Gazeta meldde gisteren het oprollen van drie benden die zich met vlees ste len bezighielden, pnder de leden ervan bevonden zich mannen die in de directie zaten van Litause vleesverpakindustrie- Volgens het bericht maakte een groep de Yakoebonis vleesmaatschap, pij in Vilnius 100.000 roebel lichter. Met het vervalsen van maten en ge wichten en geknoei in de boeken werd ongeveer voor 360.000 gulden bij elkaar jestolen. Het blad schreef, dat de lei- Jers verleden jaar mei gepakt werden. Toen alle leden van de groepen gepakt waren, bleek dat zich onder hen bevon den: de hoofdingenieur, de personeels chef. bewakers, chauffeurs, verkopers, technici en directieleden van de vlees- fabriek. De directeur van de vleesfabriek in de stad Saulai ward met andere voor aanstaande personen uit het bedrijf ge arresteerd wegens het in bedrijf hou- van een soortgelijke brnde. n derde groep bestond onder meer, uit leiders van collectieve boerderijen in Kaunus, die rapport uitbrachten over niet bestaand vee en meer dan 200.0001' roebel verduisteren. Ik vond wel, dat ik mijn meisje moest vragen, of zij het goed vond. Overgaan op de sigaar leek mij zo iets als je snor of je baard laten staan. Maar mijn meisje vond mij ge woon beledigend. Ik had wel een bijzonder hoge dunk van haar liefde, zei zij, als ik dacht, dat een sigaar die in rook kon doen opgaan. „Je doet, alsof je van plan bent, te gaan pruimen", zei zij ook nog. „Daar zou ik misschien nog wel enige moeite mee hebben". Toen ik de eerste keer in haar bijzijn een sigaar, een Senoritas, had opgestoken, zei zij plotse ling, dat zij op haar woorden wenste terug te komen. Ik wilde het sigaartje al ogenblikkelijk doven, maar zij riep: „Domoor, nee, juist niet", waarop zij mtj vertelde, dat, als het mogelijk was, zij nu nog meer van mij zou houden. „Het is, alsof je mij een reukoffer brengt", zei ze. „Ben je nu sarcastisch vroeg ik, want soms weet je echt niet, wat je aan haar hebt. „Geef mij er ook een", zei ze en zij stónd er op. Ik dacht: nu gaat zij hoesten, let op. Maar ze nam een trek en nóg een en nóg een - toen zei ze alleen maar: „Lekker!" Volgens het Amerikaanse tijdschrift Aviation Week heeft de Sowjetmarine voor het eerst met succes raketten onder water afgeschoten van een door kernenergie voortbewogen onderzee boot De raketten hadden vaste brand stof. Steentjes in sieraden kunt U zo gemakkelijk beschermen. Ook dit is maar een weet. „Dat zit zo" verklapt het U op bladzij 17. Dit handige pocketboek verdient U terloops als U iemand op de bon zet. MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U ln envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuwe abonnee Datum van Ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is. Zelf was ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres B Dat zit zo" - 'n boek boordevol met ongelooflijk handige wenken - ia niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5