E.H.B.O. te Aarlanderveen vierde jubileum Residentie Orkest komt met interessant oeuvre Tien jubilarissen bij de Leidse reservepolitie NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 2 APRIL 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Schouwburg, 8 uurHaagsche Come- die met „De Vader" van Strindberg, voor K. en O. Oegstgees t, Het witte Huis, 8 uur: Modeshow modehuis Van Strien. Den Haag, Rolzaal, 8 uurAb van Duuren, piano, Thomas Meijer, fluit en Carlo Raveli, hobo. Dinsdag Schouwburg, 8 uurHaagsche Come- die met „De Vader" van Strindberg, voor K. en O. Filmzaal academie, 8 uurLAK-fiLm- classios ,,Symphonie einer Groszstadit" van Walter Rütfcmann. Het Gulden Vlies, 2.30 uurNed. Ver eniging van Huisvrouwen, modeshow, m.m.v. fa. Warnecke. Rijksmuseum van Oudheden, 8 uur Dr. B. H. Strieker over„Kunst en be schaving in het rijk van Meroë". Oegstgeest, Het witte Huis, 8 uur: Modeshow modehuis Van Strien. Hal Rijnlands Lyceum, 8 uurLite raire Boekenweekavond m.m.v. Marijke van Raephorst. D e n H a a g, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Toneelgroep Ensemble met „Heartbreak Grote Kerk, 8 uur: Ned. Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg; solistAnner Bijlsma, cello. Woensdag Schouwburg, 8 uurBoekenweek, Haags Studenten Cabaret „Met huid en Hagenaar". LFC-terrein, 8 uur: Zilveren Molen- toernooi, Noordwijk-Foreholte. Kerkzaal academisch ziekenhuis, 1 1.25 uurMiddagpauzebijeenkomst. Boshuis, 7.30 uurJaarvergadering speeltuinvereniging „De vijf Hoven". Rehoboth, 7.30 uur: Ouderavond Pr. Bernhardschool. Prytaneumzolder. 12.25 uur: LAK- Pauzeconcert, pianokwartet WSL Marekerk. 8 uur: Ds. P. W. Spruit over: „Van vele Kerken tot Kerk", voor Herv. Molenwijk. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 uur: Modeshow modehuis Van Strien. Raadhuis, 7.30 uurRaadsvergadering. D e n H a a g, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Ned. Comedie met „Caroline". Diligentia, 8 uurNed. Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg; solisteJean- nette van Dijck, sopraan. Adventkerk, Hengelolaan, 8 uur: Chr. zangvereniging „Vredekoor", kinderkoor „Irene" en het Symphonisch Kamerorkest m.m.v. Koos Bons, orgel. Donderdag Zuiderkerk, 8 uur: Arjos, mr. H. P. Degens over Nieuw-Guinea, met dia's. Busstation, 7 uur n.m. Vertrek K. en O.-bussen naar gebouw K. en W. te Den Haag. Prytaneumzolder, 12.15 uur: LAK-to- neel, ..Onbevoegd" vaoi Bernard Shaw door TVSL. Prytaneumzolder, 8 uur: Componist Peter Schat over eigen werk Koor Pieterskerk, 8.15 uur: Passie bijeenkomst Christen Studenten Raad. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 u.: Roode Kruis contactavond. D e n H a a g. Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Hendrik IV". Gebouw K. en W., 8 uur: Nationaal Ballet mm.v. Kunstmaandorkest. Diligentia, 8 uurElisabeth Grümmer, sopraan, Hugo Diez, piano. Lutherse Kerk, 8 uurFeike Asma, orgel. Vrijdag 't Schuttershof, 10 uur: Opening Paas- veetentoonstelling Vebo. Schouwburg, 8 uurNed. Comedie met „Mijnheer gaat op jacht", van Georges Feydeau, voor K. en O. Zaterdag Den Burcht, 8 uurToneelvereniging DOB met „Vader Diekema", door Hans Keuls. Busstation, 1.54 uurExcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging naar Voorlinden. D e n H a a g, Kon. Schouwburg, 8.15 u. Haagsche Comedie met „De engel van het kwaad". Gebouw K. en W.. 7 uur: Generale repetitie Matthaus Passion, Toonkunst koor en Residentie Kamerorkest. Diligentia, 8 uurPierre Fournier, cel lo, Istvan Hajdu, piano. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406; apotheek R. van Breest, Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): Onteerd (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Het meisje Anna Suh (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De hel vam het smokkelealand (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur); vrydag bot maandag: Compagnons in het kwaad (18 jaar); maandag -tot en met donderdag Het monster in dr. Jekyll (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het mi dende testament (14 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Exodus (14 jaar). Tentoonstellingen Lakenhal, „Samen op de kiek", zameling Prentenkabinet Leidse un sibeit (tot 9 april). Prytaneum, schilderijen en gouaches van AndTé van Helden (tot 15 april). Leeszaal en oibliotheek Keuvens. ore< straat 27. maandag en woensdag van tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag vs 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u Bijkantoor chr schooi Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.309 uur nm., zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 2—5 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6; maandag dinsdag van 4 tot 550 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrydag (speciaal voor de groten jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur s avonds. enigde Staten een concerttournee ma ken, zo vertelde gistermiddag de direc teur van het R.O., de heer Willem Brederode. Welke programma's daar gespeeld zullen worden, staat nog niet vast, al zijn enkele Nederlandse werken als Badings' Derde Symfonie, H. An- driessen's Kuhnau-Variaties, Diepen- brock's Ouverture „De Vogels" en een Concerto Grosso van Hellendaal alsook de Symfonietta van Janacek en Ravel's Rhapsodie Espagnole reeds uitgekozen. In elk geval heeft men met de sa menstelling van het nieuwe seizoen 1962 1963 rekening gehouden met de Ame rikaanse reis waardoor men de series wat in elkaar heeft moeten schuiven. Maar één ding is zeker: men heeft het zich heus niet gemakkelijker ge maakt! Integendeel het Res.-Orkest kondigt een bijzonder goed en belangwekkend programma aan. waarin oud en nieuw in zeer aantrekkelijke vorm gemengd zijn. Er zijn weer vier serie's uitgezet: serie A, verdeeld in serie AE en AL, elk van vijf concerten, die nu niet meer achter elkaar maar om en om uitgevoerd zullen worden, verder serie B van 8 concerten en de serie's C en D, elk van vijf concerten. In elke serie komen de gastdirigenten Antal Dorati, Bernard Haitink. Bruno Maderna, Alberto Erede en E lie Pos- lawsky aan bod naast Willem van Ot ter I oo natuurlijk, en in elke serie zijn zorgvuldig „blikvangers" voor iedereen geplaatst. Maar een enorme „blikvan ger" zal zeker worden de uitvoering van Bach's Matthaus Passion onder lei ding van Antal Dorati op 17 maart. Daaraan werken mee het Haagse Toon kunstkoor en het Chr. Haags Knapen koor van Marius Borstlap en als solis ten Eva Maria Rogner, sopraan, Chris- ta Ludwig, alt, Ernst Hafliger, tenor (Evangelistenpartij), Richard Lewis, te nor, Heinz Rehfuss (Christuspartij) en Walter Berry, bas. 2 piano's en slagwerk, waarop Mahler's Adagio uit de 10de Symfonie tot besluit komt. Solisten Wij noemen nu van elke serie de so listen en de opmerkelijke punten op Serie A brengt aan pianisten Rudolf Firkusny (Mozart-concert), Shura Cher- kassky (Paganini-Rapsodie van Rachma- ninof), Theo Bruins (Ravel's Linker handconcert), Geza Anda (3e Concert van Bartók) en Nikita Magaloff (Brahms' le Concert), aan violisten Eri ca Morini (Vioolconcert van Brahms), Theo Olof (Vioolconcert van Britten), Christian Ferras (le Vioolconcert van Prokofjef), aan vocalisten Rosl Schwai- ger, Richard Holm en Walter Berry, Haydn's Jahreszeiten zingen onder die samen met het Groot Omroepkoor Willem van Otterloo, alsook Christa Ludwig en Richard Lewis, die onder Antal Dorati Mahler's Lied von der Er- de zullen uitvoeren. Aan composities melden wij Bruckner's Achtste Symfo nie, Saint-Saens' 2e Symfonie, Holst' „The Planets", Strawinski's Petroesjka. Britten's Purcell Variaties en Badings' 3e Symfonie. Serie B In de serie B komen als solisten de pianisten Robert Casadesus (Mozart- concert), Wilhelm Backhaus (Beethoven's 5e Concert, het duo Alfons en Aloys Kontarsky (Bartók's Concert vooi piano's en slagwerk), de violisten Wil lem Noske (Vioolconcert van Pijper, na vele jaren!), Tibor Vdfga (Sjostako- witsj's Vioolconcert), de vocalisten Euge* Zareska, alt (Frank Martin's Dei Cornet), Peter Pears, tenor (Britten's Les Illuminations), de Russische sopraan Galina Vishnevskaja, die met haar echtgenoot, de grote cellist Mstislaw Rostropovitch dezelfde avond optreedt. Zij zingt een aria uit Tsjaikowski' „Eugen Onegin" en hij speelt Dvorak' Celloconcert. Eén programma springt hier uit, nl. dat onder leiding van Bruno Maderna, de Italiaanse dirigent-compo nist, staat: het begint met Motetto Sal- Felix Francia van Perotinus, Schön- berg's Orkestvariaties, Bartók's Concert Selectie EHBO-ers in kring Leiden De onderlinge wedstrijden, die zater dagmiddag in het Leidse Volkshuis der auspiciën van de Kon. Ned. Ver. i EHBO, kring Leiden, werden gehouden, droegen weer het karakter \an selectie wedstrijden, daar de behaalde punten (opgeteld bij die welke in de onderlin ge strijd van 3 februari waren behaald) moesten beslissen welke ploeg de kring Leiden op de districtswedstrijden in Al- blasserdam (28 april) zal vertegenwoor digen Kringvoo rzitter H. van Roon verwel komde in het bijzonder de artsen M. var der Stoel. J. van Hoorn, P. van 't Woud, H. Keegstra, H. A. Reterink en A. A VerduijnCzinel, die jury vormden. De ploegen moesten twee slachtoffers in een bedrijfsongeval eerste hulp lenen en per brancard naar een zieken huis vervoeren. De opgave eiste, door enkele complicaties, grote nauwkeurig- Hoewel by de eerste selectie Voor schoten als eerste eindigde, was het pun- tenverschil met Leiden en Oegstgeest gering en de ontmoeting van zaterdag as dan ook spannend. De Leidse ploeg eindigde ditmaal als eerste, doch de Leidenaars slaagden m de Voorschotense afdeling i de destijds behaalde eerste plaats te v dringen. De Voorschotenaren wisten zich goed te handhaven en zij zullen de kring Leiden in Alblasserdam vertegenwoor- De einduitslag werd: 1 Voorschoten (333 p.), leidster mevrouw G. van Ooyen (80 p.): 2 Leiden (313 p.), leider L. F. Gielis (80 p.); 3 Oegstgeest I (294 p.). leidster mevrouw J. Dirkse (51 p.): 4 Leiderdorp I (279 p.), leider D. de Jong (74 p.); 5 Leiderdorp II (276 p.), leider G. de Jong (57 p.); 6 Oegstgeest II (255 p.), leidster mevrouw M. Scheur water (44 p.): 7 Hillegom (250 p.), leid ster mevrouw H. de Ridder (54 p.); 1 Sassenheim (231 p.); leider J. van Beek (37 p.). Beroep Geref. Gemeente van Leiden De Gereformeerde Gemeente van Lei den heeft een beroep uitgebracht op ds. A. Hofman van Zeist. Woensdagavond om half acht hoopt ds. Hofman in Lei den een spreekbeurt voor de Gerefor meerde Gemeente te houden. Serie C Serie C levert aan pianisten op Gary Graffman (Prokofjef's 3e Concert), en Ann Schein (Chopin's f-moll Concert) de violist Jo Juda, het Fine Arts Quar tet, dat Spohr's Concert voor kwartet orkest uitvoert. Een uitschieter hier- is het optreden van het Philhar- monisch Orkest van Oslo onder Oivin Fjeldstad en m.m.v. de sopraan Aase Noormo Loevberg. Het s peelt mu ziek van eigen bodem (Saeverud, Va- len, Grieg) alsook Wagner en Brahms. Serie D Serie D brengt aan pianisten Hans Henkemans (Mozart-concert), Malcolm Fragec (Tsjaikowski's Bes-dur Concert), Johan Otten (Concert van Gershwin) en aan violisten Ruggiero Ricci (Concert van Dvorak) en Hansheinz Schneeberger (Phantasie van Rolf Looser). Hier komt Bruno Maderna met een opmerkelijk programma, waarin o.a. voorkomen Monteverdi's Sonata super Sancta Ma- a en Earl Brown's Available Forms. In het Residentie-Orkest komen enkele mutaties voor. Victor Bouguenon is tot solo cellist benoemd naast Martin Zag- wijn en Frans Vrijhoff, en Karei Lig- tenberg komt in de plaats van W. F. Broer van Dijk, die met pensioen gaat. t Louis de Ruyter als aanvoerder de 2e violen. Een aantal nieuwe strijkers zijn aangenomen, de Hongaar Antal Veress, de Frangaise Geneviève Jacot, en Willem Silvius (viool), alsook de Italiaan Ubaldo Arcari, cello. Het is nog steeds zó, dat er in ons land een groot gebrek aan goede strijkers be staat en dat daarom buitenlandse krachten te hulp moeten komen. Het wordt steeds moeilijker om in deze om standigheden de kwaliteit van het or kest te handhaven, aldus Willem van Otterloo, die de toestand slecht inziet. Actie 10 x 10 in Leden beëindigd Als sluitstuk van de in Leiden gevoer de 10 x 10 actie hebben de acht Leidse clubhuizen zaterdagavond in het Volks huis een „10 x 10-teenagershow" gehou den. Niet minder dan 350 jeugdige be zoekers gaven blijken van belangstel - voor de gezellige instuif (compleet met buffet voor de verkoop van warme worstjes en kroketten), de kermisattrac ties met rad-van-avontuur en echte schiettent, de cineac en de feestelijk verlichte dansvloer. Zichtbaar en vooral ook hoorbaar genoten zij van een mu zikale strijd tussen vijf bandjes met als inzet een fraaie beker en twee medailles, beschikbaar gesteld door de gezamen lijke clubhuizen De jury, bestaande uit de heren H. Mohr, J. Blokhuizen en R. Klerks, had geen gemakkelijke taak. De uitslag werd ten slotte: 1 „The Rytm Cums" (beker, 8 pt.)2 „The Rock Shakers" (medaille, 7 pt.); 3 „The light Stars" (medaille, 6',it pt): 4 en 5 „The Poor Devils" en „The Black Devils" (elk 6 pt). Voorzit ter Klerks van het Leidse actiecomité reikte de prijzen uit. Virtus Concordia Fides in het goud Ter gelegenheid van het gouden Jubi leum van het gezelschap „Virtus Con cordia Fides" werd zaterdagmiddag ln de zetterij van de N.V. Batteljee en Terpstra een druk bezochte receptie ge houden. De praeses collegli van het Leidsche Studenten Corps, de heer P. A Wackie Eisten, bood namens het Corps een pen- nenstandaard aan en de heer J. A. N. den Tonkelaar een door hem geschilderd doek namens het technisch personeel van het bedrijf waar ..Virtus" wordt ge drukt. Onder de vele aanwezigen waren en kele honorais-leden, o.w. prof. mr. K. Wiersma, afgevaardigden van de com missie voor de sociëteit Minerva. Sempre Crescendo, Pro Patrla. van de Nitor- redactie en nog vele andere sub-organi saties van het L.S.C. Als aandenken aan het feest is een spe ciaal nummer van Virtus uitgegeven, waarin o.m. herinneringen uit de op richtingstij d zijn opgenomen. |E contactcommissie van het korps reserve-gemeentepolitie Leiden hield zaterdag in de grote zaal van de Burcht een propaganda-contactavond, waarop de heer J. Dreeuws, commissaris van politie, aan tien leden van het reservekorps de vrijwilligersmedaille voor tien jaar trouwe dienst uitreikte. DE Nadat men het Wilhelmus had ge zongen, verwelkomde de heer S. Weyers voorzitter van de contactcommissie, in het Bijzonder de heer Dreeuws en de inspecteurs met hun echtgenoten, enke le gemeenteraadsleden, vertegenwoordi gers van de rijkspolitie en de comman dant van de Koksschool, alsmede afge vaardigden van reserve politiekorpsen uit omliggende gemeenten. Onder leiding van de heren D. An derson en S. Voerman bracht het Leids Politie Muziekgezelschap, afwisselend in samenwerking met de drumband van het korps reserve gemeentepolitie (on der leiding van de heer J. van Egmond) een aantal marsen ten gehore, waarvan vooral „When de saints" succes oogstte. Geen interesse De heer Dreeuws hield een „uitrei kingstoespraakje", waarin hij erop wees dat sinds zijn intrede in het Leidse po litiekorps (ruim zes jaar geleden) de sterkte van het reservekorps van hon derd tot 49 man was gedaald. De ta nende intersse voor heit korps achtte hij niet verklaarbaar. „Het wil er bij mij niet in dat iemand, die er ruim negen jaar dienst op heeft zitten, onverwacht als reservekorpslid bedankt omdat hij „er geen interesse meer voor heeft". De 49 resterende mannen vormen ech ter een geoefende kern en in het bijzon der de jubilarissen hadden bewezen dat in tijden van nood vast op hen kan wor den gerekend, aldus de commissaris, waarna hij namens de burgemeester de tien leden de medailles opspeldde en d< bijbehorende oorkondes overhandigde. Onder het motto .Volop vrolijkheid' bracht het cabaretgezelschap „De Witte Raaf" enige uren gezellige ontspanning. Behalve vrolijke schetsjes van Loek Favier, Jan Tielenburg en Nard Boer Zoekt U een goed ANKER HORLOGE v. d. WATER - Haarlemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Ds. Sprayt spreekt Woensdagavond 8 uur houdt de Her vormde wijkgemeente Molenwijk in de Marekerk een bijeenkomst, waarin ds. P. Spruyt van Amsterdam, voorheen te Leiden, hoopt te spreken over „Van vele Kerken tot Kerk". Medewerking verleent een koor van 100 zangers en zangeressen uit Woerden, Bodegraven en Zoeterwoude onder lei ding van de heer B. Biereveld. K.V.P.-lijst Leiden De afdeling Leiden van de K.V.P. heeft de volgende lijst voor de gemeenteraads verkiezingen' opgesteld: 1 S. Menken, 2 K.F. de Bree, 3 P.C.A. ten Broek. 4 drs. J.W.J. Wiertz, 5 J.C.J. Lam- bermont, 6 J. Lijten, 7 S.W.C van Eg- mond, 8 M.G.J. Ham. 9 MB. van der Klugt. zagen de aanwezigen ook goocheltrucs van mr. Durano. Voorts traden op ,,The Johnny's", een accordeonduo met zange res Janny Vincourt, het geestige West- friese boertje Arie Knyn en de pianist Jan Rito die o.m. Hongaarse werkjes ten gehore bracht. Met medewerking van „The Keytown Rythms" en onder leiding van de heer J. Mekel volgde een gezellig samenzijn op de geslaagde contactbijeenkomst. De namen van de tien jubilarissen zijn: W. Noppe, G. M. M. Peeters en G. H. Weijers (reserve-hoofdagenten) en J. Aalbersberg, A. le Mair, R. Vos, M. Lens, E. J. Hillebrand. H. J. Glasbergen en G. Vermeer (reserve-agenten). Beroepsgoeclerenvervoerders vergaderen in Rotterdam Zaterdag 7 april om 3 uur vergadert de afd. Zuid-Holland van de Ned. Bond prot.-chr Beroepsgoederenvervoer- ders (PCB) in het Groothandelsgebouw Rotterdam.Na een inleidend woord de algemeen voorzitter, mr. dr. E. P. Verkerk, zal drs. H. Noortman. leider het Economisch Bureau voor het Wegvervoer, over het onderwerp „Het beroepsvervoer over de weg en Europese integratie" spreken. lanaky te Geleen; voor 1 mej S Smael te Rotterdi IMCHJoi ij mej. Regt i Haag: voor het doet. -JH|B W H Bföscheroux te Voorschoten Rotterdam: ingepier-van Strij M L Hajenlus te Engels R R Kossmi ex. Slavische M Coppens te Den Haag; rkunde mej. H 1 gen. II de heren J J AM Bloer larssen. J M C J L Jansonius ns te Den Haag. in de heren W L Cozlln Jtr Does te mingen en 1 In het Dorpshuis heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse vereniging EHBO, afdeling Aarlanderveen, in verband met het 25-jarig bestaan van deze afdeling een bijzonder druk be zochte en geslaagde receptie gehouden. Hoogtepunten waren ongetwijfeld de huldiging van dokter W. v. d. Wind, die met zijn assistente mejuffrouw C. Honout ruim twintig jaar de cursussen heeft ge en de huldiging van de bestuurs leden C. v. d. Byl (voorzitter) en B. Ger ritsen en van het lid, de heer C. van Egmond, die hun zilveren jubileum vierden. Nadat de heer Wm. v. d. Pijl de jubi larissen namens de leden had gehuldigd, ontvingen zij allen uit handen van de landelijke voorzitter, dr. Hagenbeek, de zilveren „C. W. Tilanus Jr."-medaille. Dr. Hagenbeek prees daarbij dokter Van de Wind gelukkig met zijn praktijk op het platteland, waar in tegenstelling tot de stad de arts zijn patiënt nog goed kent. Dr. Hagenbeek feliciteerde de af deling met het jubileum. De leiding van de receptie was in han- ïn van de heer Wm. v. d. Pijl, die in m uitvoerige toespraak de geschiedenis van de zilveren afdeling de revue liet passeren. In zijn welkomstwoord mocht ïaast de besturen van de afdelingen Alphen, Ter Aar, Boskoop en Wou- brugge, onder anderen burgemeester Z. Bruins Slot en wethouder Rogaar be groeten. Hij bood mevrouw v. d. Wind bloemen aan; haar man kreeg een zil- eren kist met sigaren. Dokter Van der Ent Braat, die thans als opvolger-docent optreedt, ontving naast woorden van dank een diplomaten- tas; zijn echtgenote kreeg bloemen. Vervolgens werden de heren C. v. d Bijl (25 jaar voorzitter) B. Gerritse (25 jaar bestuurslid) en C. van Egmond (25 jaar lid) met hun vrouw voor het voet licht gehaald. Zowel voor het werk van de voorzitter' als van de beide andere heren had de heer Van der Pyl niets dan lof. Hij bood hun een lijst aan van lamen en bedragen voor het jubi leumgeschenk. De dames ontvingen bloemen. Na de huldiging door dokter Hagen beek sprak namens het gemeentebestuur wethouder Ph. H. Rogaar, die er op wees, dat in deze tijd een goed geleide EHBO een belangrijke plaats inneemt. Hij zei er verheugd over te zijn, dat in Aarlan derveen een actieve EHBO-afdeling be staat. Namens de gemeente bood de heer Rogaar vervolgens het ontbrekende be drag aan voor het aanschaffen van een oefenpop, waarvoor ongeveer de helft van de kostprijs door de jubileumcommissie bijeen is gebracht. De heren J. J. van Noort, plaatselijk hoofd B.B. en A. Ros, kringhoofd van de B.B., prezen de activiteit van de Aarlan- derveense EHBO-ers. Dokter Van der Wind vertelde op gees tige wijze iets over de oefenavonden. Namens de afdeling Alphen sprak ver volgens de heer C. van Vugt, die de na druk legde op de taak van de EHBO deze tijd. s Avonds had in het Dorpshuis een jubileumuitvoering plaats. Volgende week zaterdag volgt van deze herdenkings avond een herhaling. Gemeenteraad van Nieuwveen De gemeenteraad van Nieuwveen kwam in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken was de toezegging van een krediet by de Bank voor Neder landse gemeenten van f 100.000. De r.k. toneelclub alhier werd een eenmalige subsidie toegezegd van f 100 en comité viering Koninginnedag zal den verblijd met een gemeentelijke garantie van f 400. Het bestuur van de christelijk-natio- nale school heeft subsidie verzocht voor de aankoop van gymnastiektoestellen. Besloten werd f 2000 beschikbaar te stel len. De openbare lagere school krijgt f 2300 voor de aanschaf van nieuwe stookkachels. In verband met de uitbreiding Nieuwveen hebben B. en W. zich be raden over het geven van straatnamen. Men besloot namen te bezigen van men sen die zich met de drooglegging van de streek hebben beziggehouden. Meegedeeld werd, dat ter vervanging van de heer Eijs benoemd is tot adjunct commies ter secretarie de heer I. Ver- bree uit Gorssel. Voor het slopen van de oude hervorm- Ouderavond Bijzonder Jeugdwerk te Alphen aan den Rijn De commissie Bijzonder Jeugdwerk van de Alphense Hervormde Gemeente heeft zaterdag in het clubhuis Nabij geslaagde ouderavond gehouden. :n veel belangstellenden, onder wie mejuffrouw G. Sprey, secretaresse var de Hervormde Jeugdraad, en de heer C. Zwaan, die het college van burgemeester wethouders vertegenwoordigde. De zaal bood een gezellige aanblik; langs de wanden was een expositie var werkstukken van de knutsel- en. handen- arbeidclubs ingericht. Er was een aparte stand van spelmateriaal, dat in de instuif wordt gebruikt en ook waren er tableaus waarop de ontmoeting met de jeugd in beeld was gebracht. Nadat de koffie was geserveerd, sprak ieugdouderling G. Sampiemon een wel komstwoord. Hij merkte op, dat het in- stuifwerk en alles wat daarmee samen hangt aan het einde van de aanstaande >mer vijftien jaar bestaat. Vervolgens traden The Black Shadows oor het voetlicht. Dit uit vijf musiceren- e jongens bestaande bandje verleent regelmatig medewerking op de instuif- avonden. Genieten zij bij de instuifjeugd een zekere populariteit, ook de ouders bleken de verdienstelijk gespeelde i mers te kunnen waarderen. Poppenhuis Genoten is er ook van de door de toneel- en cabaretgroep gebrachte klucht „Meneer Pumps heeft 'n koe gewonnen". De jongeren hebben met hun vlotte spel de zaal menigmaal doen schateren. De LEZERS SCHRIJVEN ONS: S.G.P.-propaganda (II) Het verslag van de verkiezingsavond der S.GP. in uw nummer van 27 maart is objectief, hoewel op sommige punten niet geheel Juist. Zo heb ik bijvoorbeeld niet beweerd, dat de processies in de roomse provincies in strijd zouden zijn met de grondwet, dooh dat in die plaat sen waar dat volgens de grondwet 1848 verboden is, ort gwdeprobeerd de pro cessies weer in te voeren. Maar ondanks deze onnauwkeu righeid heb ik de indruk dat uw verslaggever zijn journalistieke ver antwoordelijkheid op de Juiste wijze be seft. Hiervoor zou ik graag mijn waar dering uitspreken. Iets anders is het echter met de heer W. T. Hoogendijk te Oegstgeest. Deze inzender geeft een commentaar, waaruit duidelijk blijkt dat hy het verslag van de vergadering totaal niet heeft begre pen. Het is een onbeheerste uitval die kant noch wal raakt en blijkbaar voort spruit uit bepaalde gevoelens. Deze heer moet proberen uit een verslag de juiste conclusies te trekken en zodra hij die kunst enigszins verstaat, gaan schrijven, als hem dat lust. Kennelijk ligt het beginsel der S.G.P. hem niet Dat kunnen wij wel begrijpen en wij nemen het hem ook niet kwalijk. Hij mag de door onze voorgeslachten ten koste van grote offers verkregen vrijheid gerust gebruiken om tegen het stuwend beginsel van die geslachten zijn gal uit te spuwen. Zo ruim is de S.GP. nu wel weer. dat zij als partij die vrijheid nie mand zou willen ontnemen. Maar laat de Inzender eens kijken of diezelfde mate van vrijheid ook in andere landen be staat en dan speciaal in die landen, die bijvoorbeeld op socialistische wyze wor den „bestuurd" of waar Rome de macht heeft. In Spanje ging dit Jaar een pro testantse militair voor Jaren de gevan genis in. Dat is Rome in 19621 Overigens ging het in die vergadering over beginselen. Dit ging de inzender geheel voorbij. Zijn reactie zegt in dit op zicht genoeg. Wij wensen hem een juis ter inzicht in de realiteit van 't heden daagse gebeuren. Papend recht C. LAGENDIJK Eilandstraat 17a Jehova-Getuigen Met belangstelling heb ik de ingezon den stukken van de heer en mevrouw Bek te Leiden gelezen. Hetgeen zij omtrent de Wachttorenorga nisatie naar voren brengen, kan ik vol ledig beamen, aangezien ikzelf vijf jaar lid van deze organisatie ben geweest. Wat mijzelf betreft, heb ik de ervaring dat men niet slechts trachtiemand gees telijk, maar eveneens materieel te scha den. De feiten, die W.J. Schnell in zijn boek „Dertig jaar in degreep der Jehova- Getuigen" naar voren brengt komen over een met de gebeurtenissen die ik geduren de mijn lidmaatschap van deze organi satie persoonlijk heb ervaren. Door de leiders van deze organisatie is echter op een vergadering die van 1-3 december 1961 te Leiden werd gehouden, heftig tegen het boek gereageerd, als zou het o.a. vergif voor de geest betekenen dit boek te lezen. Is men eenmaal in de organisatie, dan is men een schaap (de mensen buiten zijn bokken) en gedurende mijn lidmaatschap heb ik als een willoos „schaap" alle or ders van genoemde organisatie opgevolgd, waarbij men zich op den duur niet meer afvraagt, of hetgeen men wordt opgedra gen te doen in overeenstemming is met de leer van Christus, omdat men niet meer zelf mag en kan denken. Moge alle goedwillende mensen ge spaard blijven voor de greep van deze, de persoonlijkheid uitschakelende orga nisatie der Jehova-Getuigen; 2 Cor, 11:13 - 15. H-J-P- Hoogenraad, Convivastraat 7 Den H.J.P. Hoogenraad, Convivastraat7 Den Kappers tarieven In uw krant las ik dat de kappersbon den in Eindhoven de z.g. thuisknippers te lijf willen gaan. Maar zou het niet beter zijn te onderzoeken waarom deze kappersbedienden dat doen? 1 Waarom zijn de salarissen nog geen f 80 per week? 2 Waarom geen 4 vakantietoeslag? 3 Waarom geen 5-daagse werkSveek? Als men nu eens gaat beginnen de ta rieven op te voeren, dan kunnen de patroons meer loon betalen, want dat is voor hen onmogelijk Maar de patroons durven de tarieven niet te verhogen omdat het publiek nu al met de opmerking „o, wat zijn die kappers duur", klaar staat. Terwijl men voor andere, niet-noodzakelijkc dingen wel geld over heeft, mag de kapper dan geen f 2,50 (en dit is echt niet zo gek hoog, in het buitenland is het nog ho ger) rekenen voor een klant die eens in de 3 weken zyn haar laat knippen" Als het publiek nu eens toonde begrip te hebben voor de tarieven van dc kap pers en hogere tarieven wilde betalen, dan zouden de lonen van de bedienden eindelijk eens op een normaal peil ko men en knippen de bedienden er 's avonds heus niet meer bij. Want is het niet betreurenswaardig dat ze hiertoe genoodzaakt zijn? Oegstgeest EEN KAPPERSBEDIENDE. regie was bij de heer G. Verschuur in vertrouwde handen. 1 Later op de avond gaven enige leden van de volksdansgroep een demonstratie. Cees Griffioen zorgde voor een toelich ting. De heren C. Olivier en Sampiemon hebben het een en ander over handen arbeid en instuifwerk verteld. Een van de hoogtepunten van deze ouderavond was de verloting van door de heren St. de Graaf en B Verschuur (leiders van handenarbeid- clubs) vervaardigd poppenhuis. Dit fraaie werkstuk viel op lot no. 669; de eigenaar ervan (vermoedelijk een van de meisjes en jongens, die tijdens de pauze naar huis waren gegaan) bleef onbekend. Ds. J. H. Bogers, voorzitter van de Her vormde Jeugdraad, sprak met veel waar dering over de arbeid van de leiders en leidsters. Hij verzorgde de avondsluiting. Jeugdavond Zaterdag hield de Herv.-Gereformeerde jeugdcommissie van Oudshoorn jeugdavond in Rehoboth. De bijeenkomst was goed bezocht Jeugdouderling A. Vis opende de avond, waarna mej. De Heer op boeien de wijze over haar wereldreis met de Willem Ruys vertelde. Ze deed dit met behulp van kleurendia's o.m. van Singa pore, Nieuw-Zeeland en Panama. Na de pauze hielden enkele leden M.V. en J.V. de jeugd bezig met een zikale quiz en een wedstrijd in krantle- zen, waaraan door alle aanwezigen werd deelgenomen. Deze geslaagde avond werd hierna ge sloten door ouderling Kwakernaak. He laas kon ds. Breure door ziekte niet aan wezig zijn. Intrede ds. Kok De Intrede van ds. R. Kok te Ede bij de Chr. Geref. kerk alhier zal a.s. woens dagavond om half acht plaats hebben in de Jeruzalemkerk van de Grijpenstein- straat De bevestiging heeft morgenavond plaats op dezelfde tijd in genoemde kerk; voorganger is dan ds. C. den Hartog te Den Haag-West Bejaardenmiddag In de grote zaal van de Salvatorikerk wordt donderdagmiddag om half drie weer een bejaardenbijeenkomst gehou den. Belangstellenden zijn daar welkom. Taxi gestolen Gisteravond omstreeks half negen heb ben twee inwoners van Alphen kans ge zien een auto van het taxibedrijf P- Be- zemer te bemachtigen en daarmee aan de haal te gaan. De twee mannen moes ten bij een café in Nieuwkoop worden afgehaald en zyn naar Alphen gebracht Toen ze later weer naar Nieuwkoop wilden wenste de chauffeur dat thuis te vertellen. Terwijl hy dat deed zijn de mannen er vandoor gegaan. De zwarte Consul is later wegens een verkeersover treding in Gouda gesignaleerd, maar tot dusver zijn noch de auto noch de daders, wier identiteit bekend is, teruggevonden. BENTHUIZEN Ouderavond openbare school In het verenigingsgebouw werd vrij dag de ouderavond van de Arnoldus van Osschool voor openbaar lager onderwijs gehouden. De voorzitter van de ouder commissie, de heer K. P. Janse, vroeg in zijn openingswoord aandacht voor de grootste vijand van de schooljeugd: het verkeer. Hij sprak zich uit voor de aan brenging van zebrapaden in de Dorps straat en wel bij de openbare school, bij de Schoolstraat en bij de christelijke kleuterschool. Het programma, dat hierna volgde werd grotendeels gevuld door het optre- van leerlingen van de school. Naast de opvoering van de stukjes „Agem Bonnema" en „Prinses Prileria" werden enkele voordrachten gehouden. Na de pauze werden interessante films van de Nederlandse Onderwijs Film (Nof) ver- Tijdrcde S.G.P. Donderdagavond om half 8 hoopt ds Dorsman, Hervormd predikant te Stap horst, een tijdrede uit te spreken voor de kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij (s.g.p.). Voor deze bijeenkomst, die in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente wordt ge houden, zijn toegang en plaatsen vrij. de pastorie twee liefhebbers. De één wilde het werk accepteren tegen een vergoeding van f 500 met behoud van het gesloopte materiaal, de ander wilde nog f 775 toe betalen. Het slopen werd gegund aan degene die wilde toe- Viering Koninginnefeest Naar wij vernemen, heeft zich uit de plaatselijke verenigingen een comité ge vormd voor het organiseren van feeste lijkheden op 30 april. In het dagelijks bestuur hebben zitting de heren D. Brouwer, J. de Bruijn, hoofd van de christelijke school. Joop Ran, J. J. Roovers, gemeentesecretaris, P. J. Smit, hoofd van de r.k. school en G. Spyker. Het ligt in de bedoeling zowel voor de jeugd als voor ouderen feestelijkheden te organiseren waarvan een volledig programma huis-aan-huis zal worden be- Wisseling commando brandweer Vorige week heeft de burgemeester in het verenigingsgebouw de met ingang van 1 april j.L nieuwbenoemde comman dant der vrijwillige brandweer, de heer Th. Versteeg, geïnstalleerd. De op zijn verzoek ontslag verleende commandant, de heer Jac. de Bruin, was met zijn man schappen daarbij tegenwoordig, evenals de commandant B.B. in het district Oost, de heer A Ros te Alphen aan den Rijn en de heer J. J. Roovers met de Nieuwvecn- so blokwacht. Tot de scheidende commandant, die 21 jaar lang het commando heeft gevoerd, werden door de burgemeester, de heer Ros en dc heer Roovers hartelijke woor den van dank en waardering gesproken, waarna de heer Versteeg de gelukwensen van deze sprekers in ontvangst mocht ne men. Overeenkomstig zijn wens blijft de heer De Bruin als gewoon lid aan de Nieuwveense brandweer verbonden. HAZERSWOUDE Cefa Zaterdagavond wend in het Hervormd verenigingsgebouw de film De groene Sjaal, onder auspioiën van de Cefa, ver toond. Met deze vertoning werd het sei zoen afgesloten. De Cefa hoopt in sep tember verder te gaan. Zang en Vriendschap De christelijke gemengde zangvereni ging Zang en Vriendschap neemt woens dagavond deel aan een zangersavond te Leimuiden. Vertrek per extra bus om 7 uur bij het kruispunt. OUDE WETERING Auto over de kop Zaterdagavond tegen middernacht kwam K. Koenders met zijn auto uit de richting De Kaag over de Huigsloterdijk. Naby de bocht van Rodenburg, raakte hy de macht over het stuur kwijt en ging verschillende keren over de kop over de kruin van de dijk. In zorgwekkende toestand moest hij naar het ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. De materiële schade was groot. De nieuwe meisjes-H.B.S. In de krant van zaterdag stond in het artikel over de nieuwe meisjes H.B.S. een nogal sensationele fout. De school zou 3% miljard gaan kosten. De nuchte re lezer zal hebben begrepen, dat dit 3Vi miljoen moest zijn. Nóg een formida bel bedrag, dachten wij. Humanistisch Thuisfront Het plaatselijke comité van het Huma nistisch Thuisfront e Leiden houd van 9 tot en met 14 april een coolecte. Het cen trale adres is Kapteynstraat 5. Er bestaan plannen voor de bouw van een tehuis. J. Tenry Dunant vertrok weer met vele blijde zieken uit Leiden Vanmorgen omstreeks 11 uur vertrok het hospitaalschip „J. Henry Dunant" weer met ruim 50 zieken uit Leiden, in Alphen aan den RUn werden de zeventig bedden daarna volgemaakt. Het wordt dit keer een Maastocht. Morgen ver trekt het schip namelijk nlt Gouda om dan ln cén ruk naar Lithoyen In Noord brabant te varen en woensdag wordt Ar- cen ln Limburg het keerpunt. Alle zieken uit Lelden en omgeving waren keurig op tijd aan boord en er heerste tegen vertrektijd alom een blijde stemming, die nog werd opgeluisterd door het Leidsch Politie-Muziekgezel- schap. Verscheidene genodigden, onder wie burgemeesters, hoofden van diensten cn leden van het hoofdbestuur van het Ro de Kruis waren tegen het begin van deze eerste tocht ln dit jaar van de J. Henry Dunant bijeen in de salon, waar prof. dr. P. J. Galllard als voorzitter van de afdeling Leiden een toespraakje hield. Hij dankte allen, die aan het voorberei dende werk hebben deelgenomen. De RUnsburgers zorgden weer voor bloe- Nieuws voor bromfietsfans Zaterdagmiddag omstreeks zes uur is een been van de 7-jarige Jacob van der Plas uit Oegstgeest tussen de spaken van de brommer van zijn vader geko men. De jongen reed achterop bij zijn vader over de Mare. Met een ernstige hielwond is hij per E.HD. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Zondagmiddag om 16.15 uur reed een 1B-Jarige betonwerker uit Leiden op zijn brommer over de Haarlemmerstraat in de richting van het Havenplein. Hij lette kennelijk niet goed op want zonder eni ge noodzaak reed hij tegen een voor hem rijdende bromfiets op. Met de E H D - auto vervolgde hij zijn tochtje waarbij 2eze. d? X°°rlopige »haven" in het Aca demisch Ziekenhuis aandeed, waar een hersenschudding werd geconstateerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3